Belangstelling boven verwachting groot bij Flor alia Dijkerhoek 'M Heel Holten loopt mee voor het goede doel Veiligheid voorop bij De Haar en De Kol 640kg Okia-team naar Zwitserland Holten wil positie versterken door structuurplan s Leerlingen Winterberg op bezoek Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD Winst voor damesteam Twenhaarsveld Hökerdag met Lanz Bulldog Klaverjassen SV Holten Ontwerp-bestemmingsplan „Lukensveld" Opbrengst bekend op jubileumreceptie DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1991 Fraaie bloemstukken waren te bewonderen op de Floralia in Dijkerhoek. De jaarlijkse bloemententoonstel ling, die vorige week vrijdag ge houden werd in de basisschool in Dijkerhoek mocht zich verheugen in een grote belangstelling. Nadat reeds 's middags vele Dijkerhoe kers waren komen kijken naar de vaak schitterende bloemstukken, was ook 's avonds het aantal be zoekers boven verwachting groot. De bloemstukken, die ook dit jaar "waren beoordeeld door de heer Lammers en die als onderwerp 'spreuken en uitdrukkingen' had, werd gewonnen door Gea KI. Tee- selink, die een fraaie rieten mand had opgemaakt waarin de spreuk: Waar het hart vol van is, loopt de mond van over, tot uitdrukking kwam. Zij won daarmee de eerste prijs, een rondvlucht boven Dijker hoek. De ouderraad had in haar prijzen pakket nog twee rondvluchten zit ten. Bij het luchtfotospel was het Miep Sluiter die een cheque in ont vangst mocht nemen, terwijl Wilco Rensen de gelukkige was bij het winnen van een vlucht tijdens een American Sale. Op de foto hetjcugdteam van Okia met rechts op de voorgrond Gerben V/ansink. Het eerste team van Okia (640 kg klasse) is woensdag 19 september naar Stans in Zwitserland vertrok ken om deel te nemen aan de Open Europese kampioenschappen, die op 20 en 21 september worden ge houden. Het team bestaat uit Wim Mars man, Jan Meilink, André Wansink, Gerben Sluiter, Edwin Beldman, Erik Bosschers, Herman Brinks en Egbert Jansen. Gerben Wansink zal op 21 en 22 september strijden met de jeugd- selectie om het Europees kam pioenschap. Als enig Okia-lid is hij hiervoor uitverkoren. Naast de vele spelletjes trokken ook de resultaten van de calligra- fiecursus van de Plattelandsvrou wen veel belangstelling. Vooral het kunnen zien schrijven - twee da mes waren telkens bezig met calli- grafische oefeningen - gaf een goe de indruk van deze cursus. Met het bakken van poffertjes en 's avonds een barbecue en de moge lijkheid om met een verfmachine een schilderij te kmaken, het sil- houtknippen, rad van avontuur en vele andere onderdelen, werd de Floralia een succes. Het onlangs gepromoveerde da- mespoloteam Twenhaarsveld heeft zijn eerste winstpunten bin nen. In een spannende wedstrijd werd gewonnen van het Olden- zaalse OZ PC. De strijd ging vrij gelijk op maar in het laatste kwart hielden de dames van Twenhaarsveld het hoofd koel en winsten zij de eindstand op 6-5 te brengen, het winnende doelpunt werd vlak voor de laatste minuut gescoord. De heren ging het minder voor spoedig. Met een krappe 8-7 verlo ren zij van het Vriezeveense VZ PC. Het heren waterpoloteam speelde op 14 september uit in Vriezeveen. Het ging in het eerster kwartje ge lijk op. Twehaarsveld begon heel rustig, want ze hadden geen wis sels en moesten nog drie maal vijf minuten spelen. Alle kansen wer den daardoor niet benut. Aan het eind van het tweede kwartje was het 4-4. In het derde kwartje werd Twenhaarsveld door gebrek aan wisselspelers op achterstand gezet (8-5). In hèt laatste kwartje kon de achterstand worden verkleind tot 8-7. „We moeten niet nakauwen wat provincie en rijk goed voor ons vinden", zei burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard vori ge week woensdag bij de behande ling van het krediet voor een struc tuurplan Holten in de commissie ruimtelijke ordening en woning bouwzaken. „Het gaat er om als gemeente je eigen willen af te zet ten tegen het provinciale en rijks kunnen." Het college van B en W vraagt de raad om voor het maken van het structuurplan 87.000,- beschikbaar te stellen. De hoogte van het bedrag hangt samen met de noodzaak dit plan gedegen te onderbouwen, zodat Holten zijn positie binnen het gewest en de provincie kan verstevigen. Van Rappard verwees naar de gemeen te Olst, die een paar jaar geleden door zo'n goed onderbouwd ver haal tijdelijk 'een stukje extra groei' had weten te verkrijgen. Na zijn vurige pleidooi gingen de commissieleden unaniem accoord met de opdracht aan het stede bouwkundig bureau Witpaard om de gewenste en mogelijke toekom stige ontwikkeling van Holten in een structuurplan vast te leggen. De plek van een nieuw industrie terrein lijkt daarbij het heetste hangijzer. WD-er J. Kevelam had Op speciaal verzoek van Bennie Jolink zal de nationale Hökerdag zondag 29 september in Halfweg worden opgeschrikt door een op treden van Lanz Bulldog. Deze dag wordt georganiseerd door het anhangerschap en begint rond 12.00 uur en duurt tot een uur of zeven. Als laatste op het pro gramma staat het optreden van Normaal. De supporters van Lanz Bulldog zijn van plan om met bus(sen) naar Halfweg af te reizen. Iedereen die mee wil kan zich aanmelden bij Jan Willem Dollekamp, tel 05483- 61249. Verzamelen om 10.30 uur bij café Jansen (Boer Biet). Ook na de fusie tussen De Marke en SGH blijven de uitwisselingen tussen de leerlingen van de afde ling LBO (de vroegere Marke) en leerlingen uit Holtens partner- plaats Winterberg plaats vinden. Op 26 september zullen de leerlin gen van de Hauptschule naar Ne derland komen. Zij logeren drie dagen bij gastgezinnen in Holten, Bathmen, Markelo en Rijssen. Het programma is weer zeer geva rieerd. Behalve dat er op vrijdag wordt deelgenomen aan het nor male lesrooster, zijn er leuke feest avonden en een excursie naar De venter gepland. Donderdagmid dag om 16.00 uur zal wethouder Dalhuisen de Duitse leerlingen en hun begeleiders in het gemeente huis officieel welkom heten. Het tegenbezoek van de Holtense scho lieren aan Winterberg staat voor januari 1992 op het programma. aanvankelijk wat twijfel geuit over de hoogste van het gevraagde be drag („Ik zie hier eigenlijk niet veel meer dan wat we vorig jaar al had den"), maar hij liet zich overtuigen van het belang van wetenschappe lijk cijfermateriaal. A.J. Nijkmap (CDA) zette een vraagteken bij het tijdschema van 58 weken. „Hoe lang zijn wij er nu mee bezig, het wordt tijd om tot een afronding te komen", vond hij. Ook hij echter slikte zijn bezwaren in. Ook dit jaar organiseert de SV Hol ten het zo langzamerhand traditie geworden klaverjastoumooi voor leden, donateurs en andere belang stellenden. De start vindt plaats op vrijdag 27 september om 20.00 uur precies in de kantine van het Meermanskamp. Vervolgens zal er steeds op de laat ste vrijdag van de maand worden gespeeld met uitzondering van de maand december; dan vindt er een afzonderlijk klaveijas-Kersttour- nooi plaats. De vijf hoogste scores (van de ze ven) bepalen in april de eindstand. De winnaar komt in het bezit van een wisselbokaal. Verder zijn er nog vele andere prijsjes in de wacht te slepen; dit moet eigenlijk bijzaak zijn, want de gezelligheid staat bij deze kaartavonden voor op. Ook is het mogelijk om incidenteel een avond mee te doen, want ook dan wordt er gekaart om enkele prijzen. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan G. C. Temmink voor bouw zomerhuis Heideweg 60; - aan W. Bunt voor bouw landbouwschuur/stal bij Deven- terweg 67; - aan Encko BV voor bouw kantoorruimte bij Waagweg 5; - aan J. Nijland voor uitbreiden woning Witmoosweg 6; - aan D. Stegeman voor verbouw bedrijfsgedeelte Lang straat 24 tot woonruimte; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 23 september 1991 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan „Lukensveld", vervat in toelichting, voorschriften en plan kaart. Het bestemmingsplan heeft betrekking op een gebied, wat glo baal wordt begrensd door de Pastoriestraat aan de noordzijde, de Beusebergerweg aan de westzijde, een zandpad aan de zuidzijde en de 14,5 meter hoogtelijn aan de oostzijde. Het onderhavige bestemmingsplan is, voor wat betreft het toe komstige woongebied, grotendeels opgesteld als een globaal bestemmingsplan. De bestaande in het plangebied gelegen woningen, welke gehandhaafd zullen worden c.q. worden ingepast in de planopzet zijn gedetailleerd geregeld. Het toekomstige woongebied (bestemming „woondoelein- den") dient door ons college nader uitgewerkt te worden ex ar tikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In het ontwerp plan zijn ingevolge artikel 13,1e lid, van genoemde wet, deze gronden grotendeels aangewezen als gronden, ten aanzien waarvan de verwerkelijking van het plan in de naaste toekomst nodig wordt geacht. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen genoemd ontwerp-bestemmingsplan indie nen bij de gemeenteraad van Holten. Holten, 19 september 1991. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Voorzitter Gerrit Jansen van de supportersvereniging van sv Hol ten was dik tevreden: „Wat ons betreft is het voor honderd pro cent geslaagd." Het supportersbe- stuur had de aardige gedachte ge had om bij het 25-jarig jubileum van de vereniging een sponsor loop voor 'heel Holten' te organi seren en heel Holten leek donder dag ook mee te doen. Hoeveel de loop heeft opgebracht wordt pas bekend gemaakt op 11 november tijdens de officiële jubileumre ceptie van de vereniging, maar het ziet er naar uit dat het een aardig bedrag geworden is. Het geld wordt dan overhandigd aan de begunstigden: de Holtense EHBO, altijd paraat bij een evene ment als dit en de Stichting Paardrijden Gehandicapten Hol ten en Omgeving (SPGH). Burgemeester Van Rappard loste precies om zeven uur het start schot voor de eerste van drie groe pen schoolkinderen. 151 leerlingen van alle zeven Holtense basisscho len liepen in een kwartier zoveel mogelijk rondjes voor het goede doel. Startend bij de NH-kerk gin gen ze voor het gemeentehuis langs, linksom en richting Bosc- (ingezonden) Zienswijze industriegroepen „De Haar" en „De Kol" ten aanzien van de toekomstige wegenstruktuur in Holten. Zoals bekend zijn door de indus triegroepen „De Haar" en „De Kol", geadviseerd door Verkeers kundig bureau Goudappel Cof- feng te Deventer, varianten aange dragen voor het realiseren van een Noordelijke Rondweg ten Noorden van de spoorlijn. Dit heeft geleid tot een gemeenschappelijke aan pak samen met bureau BVA na mens de gemeente en het Konink lijk Nederlands Ondernemers Ver bond (KNOV) namens de Holtense Handelsvereniging. Het resultaat van deze samenwerking is het hui dige rapport „Noordelijke en Zui delijke Verbindingsweg" van dd. 29 mei 1991. Nu het voorlopig standpunt van het College van B. W. nogal af wijkt van de aanbevelingen in het rapport, achten wij het wenselijk onze inzichten betreffend de toe komstige wegenstruktuur, in het bijzonder de Noordroute nader toe te lichten. Wat wil „De Haar" en „De Kol"? Een praktische en bovenal veilige verkeerscirculatie. Praktisch in de zin dat noch het centrum, noch woonwijken en bedrijventerreinen hinder ondervinden van door- gaand verkeer en bestemmings verkeer naar de bedrijventerrei nen. Tevens praktisch in de zin dat de onderlinge bereikbaarheid tus sen de beide bedrijventerreinen niet meer via het dorpscentrum voert. Een rondweg ten noorden van de spoorlijn is dan het meest voor de hand liggend. Ook voor de veilig heid van met name het langzame verkeer, o.a. fietsers. Immers, het doorgaande verkeer en het verkeer van en naar beide bedrijventerrei nen kan volledig buiten de kom ge houden worden. Bovendien biedt deze oplossing de mogelijkheid het bestemmingsverkeer van en naar de kom op simpele wijze, zonder kostbare ingrepen, te regelen. Eventuele sluiproutes zijn dan eveneens gemakkelijker te onder vangen. Het voorlopige standpunt van B. W. - waarom zijn de Industriegroe pen „De Haar" en „De Kol" het hiermede oneens? Met betrekking tot de noordelijke rondweg hebben B. W. gekozen voor variant 3, zijnde de route ge deeltelijk ten noorden van de spoorlijn tot het Beukenlaantje en vervolgens via de Waagweg, Dros- tenstraat afbuigen via een nieuwe weg naar de Rijssenseweg. Rede nen voor het niet kiezen voor va riant 1 of 2, zijnde een weg geheel of gedeeltelijk ten noorden van de spoorlijn zijn: „In beide varianten (1 of 2) neemt de verkeersintensiteit op de Laren- seweg en Stationsstraat sterk toe. Een grote hoeveelheid verkeer blijft bewust door het directe cen trum van het dorp geleid worden. Weliswaar niet meer in hoofdzaak in de Oost-West richting, maar veeleer in de Noord-Zuid richting". Mening „De Haar" en „De Kol": Bij variant 3 zal de toename weliswaar iets geringer zijn dan in de varian ten 1 of 2 doch zijn op simpele wijze door verkeersmaatregelen te on dervangen. „Voorts ontstaan bij het station knelpunten, die haaks staan op het beleid dat gericht is op bevorde ring van het openbaar vervoer en een goede bereikbaarheid van het station voor het langzame ver keer". Mening „De Haar" en „De Kol": Bij het buiten de deur houden van het doorgaande en het bestemmings verkeer naar de bedrijventerreinen volgens variant 1 en 2 zullen geen knelpunten ontstaan. Gevolgen/maatregelen voor ande re straten/wegen. Volgens het voorlopig standpunt van B. W. zullen met name de H.J. Wansinkstraat en de Indus triestraat tengevolge van de geko zen hoofdwegenstruktuur een meer dan evenredig deel van de verkeerstoename te verwerken krijgen. De Noordenbergstraat daarentegen een toename in min dere mate. Het College van B. W. denkt dit door maatregelen even wichtiger over deze woonstraten te gaan verdelen, doch voor alle stra ten zal een toename zijn ten op zichte van de huidige situatie. Ook dit kan bij realisering van een weg geheel ten noorden van de spoorlijn voorkomen worden. De zienswijze van de Industrie- groepen „De Haar" en „De Kol" is dat de kosten van de varianten 1 ol 2 voor de gemeenschap wel eens la ger zullen kunnen uitvallen dan bij de door B. W. gekozen variant 3. Bedrijventerrein „De Kol" heeft geen verkeersproblemen. In de huidige situatie ondervinden de bedrijven op „De Kol" geen noe menswaardige verkeersproble men. Bij realisering van de door B. W. voorgestelde oplossing zullen de problemen aanzienlijk zijn. Te denken valt aan het manoeuvreren met vrachtwagen-combinaties naar en van de bedrijven, die bij het B. W.-plan letterlijk op de „stoep" van een doorgaande ver keersweg zitten. De veiligheid van de overige weggebruikers en eigen personeel komt hier ernstig in ge vaar. In bepaalde situaties zal file vorming plaatsvinden. Wat te den ken van het uitrukken van brand weer en ambulance uit de in aan bouw zijnde brandweerkazerne. Het voorlopig standpunt van B. W. betekent in feite het verleggen van de problemen uit het centrum naar het bedrijventerrein „De Kol" en naar de bewoners van De Kol. hkampstraat, waar het keerpunt was. Ook daar stonden veel ouders en familie de jeugd aan te moedi gen. Voor de kerk moesten ze een stempel halen - een kind zonder deelnemerskaart kreeg dat ge woon op de hand - en weer door. Na vijf minuten waren de eersten het vier kilometer lange parcours al drie keer rond en begon het moei lijk te worden. Er waren heel wat kinderen die achter het gemeente huis éventjes de pas inhielden, om voor de Boschkampstraat weer voluit te gaan. Na de kinderen en de oudere jeugd waren de prominenten aan de beurt en die trokken heel wat pu bliek» Voorzitter Jan Schuchard van de sportcommissie gaf het startsein voor onder anderen de wethouders Westerik en Dalhui sen, groepscommandant Oberink van de Rijkspolitie, Prins Chris I van De Ficnpreuvers en de bestu ren van EHBO en SPGH, het eer ste in EHBO-geel met vlag, het andere vergezeld van een pony. De meest gesponsorde deelnemer was ongetwijfeld Roelf Jan Warrink, die op klompen, pilsje in de hand, een dikke duizend gulden binnen liep met slechts één rondje. De meeste rondjes werden wellicht ge haald door Wim Brinks, die daar mee als nieuwe voetbalvoorzitter van sv Holten een veelbelovende start maakte. In alle drukte heeft niemand bij kunnen houden hoeveel mensen er nu precies hebben meegedaan en hoeveel keer het het parcours is afgelegd. Het was in ieder geval op de baan even druk als langs de kant. Voetbalteams van sv Holten, ondernemers, schoolhoofden, mu zikanten en Togaclub schoven voorbij en naar schatting haalden ze gemiddeld zes rondjes ofwel krap 2xh kilometer. Geen gekke prestatie van deels ongetrainde lo pers over stenig en oneffen terrein. Een sportief dorp, dat Holten! Onze oud plaatsgenoot Gerard Oostenbrug is op 17 september af gestudeerd aan de Universiteit van Maastricht in studierichting Ge zondheidswetenschappen.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5