Kijken èn 'kopen' op open huis DeBoschkamp f Kunst Cultuur biedt gevarieerd programma Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Telefonische hulpdienst zoekt vrijwillig(st)ers HOLTENS NIEUWSBLAD Creatieve cursussen populair MWS - v ::-g Floralia in Dijkerhoek BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Sponsorloop trekt veel deelnemers Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand r/ „Autochtone Holtenaar bevoordeeld" Dinsdagavond 3 september reed een automobilist uit Nijverdal op de Oude Hellendoomseweg tegen enkele bomen. Hij had te veel alco hol gedronken en bij de schade aan zijn auto (total loss) en lichte ver wondingen kwam ook nog een be keuring van f 750. De dader van enkele diefstallen van portemonnees uit tassen van klanten in Holtense supermarkten is dinsdagmorgen aangehouden door de politie Deventer. Inmid dels heeft hij een kleine twintig gevallen bekend, in Deventer en omgeving. Op de Raalterweg is woensdag avond een groepje van drie reekal veren betrokken geweest bij een botsing met een personenauto. Een ervan werd gedood en een is gewond weggelopen. De derde is vermoedelijk niet geraakt. Uit de schuur van de Canadese Begraafplaats verdwenen tuinge reedschappen met een waarde van ongeveer f 2500. Het slot was ver nield. Woensdagmiddag is een inbraak poging gedaan in een auto aan de Landuwerweg, bij het zwembad. Er is alleen schade aan een portier. Een automobilist uit Holten raak te zijn linkerbuitenspiegel kwijt op de Oude Deventerweg nabij de tunnel. Een tegenligger moet scha de hebben aan hetzelfde onder deel, maar nam niet de moeite om te stoppen. Op het plein van De Schakel had den twee leerlingen vrijdagmiddag hun jasjes laten liggen. Maandag morgen bleken ze te zijn vernield. Er is een onderzoek gaande naar de dader(s). Vooral de creatieve cursussen trokken veel belangstelling. Het bleek een goede gedachte om het open huis van dorpshuis De Boschkamp dit jaar te beperken tot de avonduren. Toen de deur vrijdagavond om zeven uur open ging werd het meteen gezellig druk en dat bleef het tot negen uur. Hoewel er na het uitkomen van het boekwerkje met de pro gramma's van de dorpshuisge bruikers al de nodige aanmeldin gen binnen zijn gekomen, lijken veel mensen toch het open huis te hebben afgewacht om zich defini tief yoor een cursus aan te melden. Het eerst even met de docent kun nen praten voordat je je vastlegt voorziet kennelijk in een behoef te. Holten kwam niet alleen kij ken, maar ook 'kopen.' Het leeuwendeel van de ruimte werd natuurlijk in beslag genomen door kraampjes van de docenten van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Maar ook activi teitencentrum De Lathmer, peu terspeelzaal Dribbel, Scholenge meenschap Midden-IJssel, Muziek Onderwijs Centrum Holten, De Botermarkt uit Deventer met vol wasseneneducatie en Fotoclub Pro Foto presenteerden zich aan de bezoekers uit Holten en naaste omgeving. Behalve open huis was er bovendien nog open disco in de kelder van de Boschkamp en daar trok diskjockey Mamix van der Molen veel jong volk. De creatieve cursussen vonden ook dit jaar weer veel aftrek. De topper bij de volwassenen is het bloemschikken geworden, waar voor al een aanzienlijke wachtlijst is aangelegd. Alleen zijdeschilde ren, van de avond naar de donder dagmiddag verplaatst, heeft nog echt een te klein aantal deelne mers. Volgens docente Mieke van Housselt is deze hobby helemaal niet zo duur als hij klinkt, voor een paar gulden heb je al een goed stuk onbedrukte zijde. Op 16 september opent overigens een expositie van haar werk in de Boschkamp. Bij de kinderen springen de kook cursussen er echt uit en bij de ou deren het dansen, als de lijn van vorig jaar zich tenminste doorzet. Het aantal aanmeldingen is niet groot, maar de ervaring heeft ge leerd dat veel danslustige ouderen de eerste dansmiddag gewoon bin nen komen stappen. Hetzelfde is misschien bij yoga aan de hand, waarvoor de aanmeldin gen verrassend achterblijven bij de verwachtingen. Veel cursisten van vorig jaar nemen waarschijnlijk aan, dat zij dit jaar gewoon door kunnen gaan. Ten onrechte. Ieder een wordt geacht zich daadwerke lijk op te geven en loopt anders het risico dat een cursus vol is. De jaarlijkse Floralia van openba re basisschool Dijkerhoek wordt gehouden op vrijdag 13 september. Spreuken en gezegden vormen het onderwerp voor de vele bloem stukken die er te zien zullen zijn. Behalve de creaties van de leerlin gen wordt ook het werk van de volwassenen beoordeeld. Voor hen is een speciale categorie ingesteld en het mooiste bloemstuk daarin wordt beloond met een rondvlucht boven Dijkerhoek. Behalve de bloemen staat er vrij dag in de school ook een Rad van Avontuur opgesteld en wordt er een American Sale gehouden met leuke prijzen. Bij de vele spelletjes is ook het populaire sponsgooien weer present. Verder is er een foto- raadspel met luchtfoto's van Dijk erhoek, een verfmachine die fraaie combinaties op het papier tovert en ontbrèken niet de vaste onder delen als taart- en knuffeldierra den. Voor de inwendige mens wordt goed gezorgd, onder meer met poffertjes op de middag en sate 's avonds. De Floralia is geopend vrijdagmid dag van 14.30-16.00 uur en 's avonds van 19.30-21.30 uur. De Telefonische Hulpdienst De venter wil in oktober starten met een nieuwe groep vrijwilligers. De hulpdienst is een organisatie van vrijwilligers die 24 uur per etmaal In dit derde jaar van haar bestaan vestigt de Stichting Kunst Cul tuur Holten al iets van een tradi tie door het seizoen 1991/1992 te «SS» "V Studeren? Was u van plan een bepaalde cur sus te gaan volgen en vond u niets, dat uw belangstelling trok, in het aanbod van SoCuWe, dan heeft de Christelijke Hogeschool Windes- heim misschien iets voor u. Eind september starten de na jaarscursussen van de Senioren- Academie van deze hogeschool. Er worden cursussen gegeven op het gebied van filosofie, ethiek, gods dienstpsychologie en -sociologie, psychologie, geschiedenis, kunst, vrouw en cultuur en literatuur. De cursussen duren tien ochtenden of middagen van elk gemiddeld drie uur. Ze worden gegeven in een der locaties van de hogeschool in Zwolle, welke per openbaar ver voer bereikbaar zijn. Naast de na jaarscursussen worden er ook in het voorjaar cursussen gegeven. Een speciale vooropleiding heeft u niet nodig om de cursussen te vol gen. De docenten houden rekening met kennis en ervaring van de cur sisten. De kosten voor een dergelij ke cursus bedragen voor mensen met een inkomen van 1500,- of meer 250,-, daar beneden is dat 175,-. Wilt u meer weten over deze cur sussen, dan kunt u een brochure aanvragen. U belt dan de Christe lijke Hogeschool Windesheim, tel. 038-699551/699562. Watergymnastiek Onlangs kon u in deze rubriek le zen, dat er in het zwembad in Mar- kelo watergymnastiek voor oude ren wordt georganiseerd. Een dus danig groot aantal ouderen uit Holten heeft zich daar voor opge geven, dat er voor tjen een speciale groep kon worden gemaakt. Deze gymt op donderdagmorgen van 9.30-10.15 uur. In principe start de watergymnastiek al deze donder dag 12 september, maar u kunt gerust komende week of misschien nog later beginnen. De watergym nastiek gaat in elk geval door tot eind april. Men overlegt in Markelo nog of er ook in mei en juni kan worden doorgegaan. In tegenstelling tot eerdere berich ten werd in Markelo afgesproken, dat de kosten 3,50 per keer bedra gen. Dat is dan voor les en entree tesamen. Gezien het aantal men sen uit Holten, dat zich reeds heeft opgegeven, zal worden bezien of men gezamenlijk met enkele au to's naar Markelo kan gaan. De mensen, die zich hebben opgege ven krijgen hier van SWOH en So CuWe bericht over. Wilt u aan de watergymnastiek mee doen en heeft u zich nog niet opgegeven, dan kan dat bij SWOH, tel. 64910, of bij SoCuWe, tel. 62755. Gaat u liever op eigen gelegenheid naar Markelo en beschikt u niet over eigen vervoer, dan is het mis schien voor u interessant te weten, dat het zwembad op ongeveer tien minuten lopen van de bushalte ligt. beginnen met een excursie. Rijks museum Kröller-Möller in Otterloi is ditmaal de bestemming. Het stichtingsbestuur is er opnieuw in geslaagd om een aantrekkelijk en zeer gevarieerd programma sa men te stellen, waarin naast beel dende kunst ook literatuur, mu ziek en - verrassend - tuinarchitec tuur aan bod komen. De culturele avonden worden van oktober tot en met april gehouden in dorps huis De Boschkamp. In mei wordt het seizoen besloten met een kof fieconcert door het Jona-kwartet. De excursie naar Kröller-Möller vindt plaats op zaterdag 21 sep tember. Kunsthistorica Toos van Kooten zal de deelnemers rondlei den door de tentoonstelling Expo sitie-ruimte voor beelden in de beeldentuin van het museum, die is ingericht op initiatief van de Rijksdienst voor Beeldende Kunst. Het Boschkampprogram- ma wordt op dinsdag 1 oktober ingezet mét een literaire lezing door Rudi van Dantzig, tot voor kort artistiek leider van het Natio nale Ballet. In zijn in 1984 versche nen roman Voor een verloren sol daat verwerkte Van Dantzig zijn ervaringen als 12-jarige jongen, die in de oorlog van Amsterdam naar Friesland werd geëvacueerd. Op donderdag 21 november houdt de al twintig jaar in Nederland wo nende Franse beeldhouwster Maï- té Duval een inleiding over haar beroep. Met behulp van dia's geeft zij een beeld van het proces tussen het aanvaarden van een opdracht en het gieten van een beeld in brons. Het Mozartjaar wordt op donderdag 12 december in Holten uitgeluid met de vertoning van de (heel geestige) operaverfilming van Die Zauberflöte van regisseur Ingmar Bergman. Anke Kouma, docente filmeducatie aan de Til- burgse universiteit, zal vooraf een toelichting geven over deze regis seur en zijn werk. Henk van Ulsen leest op 16 januari voor uit het werk van Ida Ger- hardt, Liselore Gerritsen, Huub Oosterhuis, Simon Carmiggelt, Gerard Reve, Kees van Kooten en anderen. Op 13 februari neemt A.J. Kooy zijn gehoor mee naar Raven na en laat het via dia's kennis maken met de kunst van bouwwer ken en mozaïeken in deze stad. En de kunsthistorica mw. E.C.F. Tila- nus-Oudemans vertelt op 18 maart over het onderwerp Het ontstaan van de Engelse landschapstuin, het begin van de 'grote tuinrevolu- tie' aan het begin van de 18e eeuw. Last but not least geeft kunsthisto rica Elvira van Eyl op 28 april een inleiding over het Museum Insel Hombroich. Bij voldoende belang stelling wordt er op zaterdag 2 mei een excursie naar dit landschaps park en de kunst daarin georgani seerd, vermoedelijk onder leiding van de inleidster. Behalve de leeskring onder de des kundige leiding van P. van den 'Ende, heeft de Stichting Kunst Cultuur dit jaar nog een extra acti viteit in de vorm van drie concer ten. Op het eerste daarvan speelt het kwintet Margriet Evers, het tweede wordt verzorgd door so praan Ingrid Kapelle en pianist Miklós Schwalb en het derde door Abbie de Quant, fluit en Stefica Zuzek, harp. Belangstellenden kunnen zich als donateur opgeven bij de secreta resse van de stichting, mevr. Y.N. Lubberhuizen-de Haas, tel. 62629 en krijgen dan het volledige pro gramma thuis. een luisterend oor biedt aan men sen in de regio (waartoe ook Holten behoort) die behoefte hebben aan een gesprek. Tevens neemt de Te lefonische Hulpdienst de 24 uurs bereikbaarheid waar van de maat schappelijk werk instellingen in de regio. Gezocht wordt naar vrijwilligers die vier dagdelen in de maand tijd beschikbaar hebben om in wissel- dienst, overdag en 's nachts, door de week en in het weekend, de telefoon te 'bemensen'. Van de vrij williger wordt verwacht dat hij/zij in staat is zich open te stellen voor een ander en zich goed kan inleven in de situatie van die ander. De Telefonische Huldpdienst biedt de vrijwilliger een goede voorbereiding op en een professio nele begeleiding bij het werk aan de telefoon. In kleine groepen ko men de medewekers twwe maal per maand bij elkaar om zich geza menlijk in het werk te verdiepen en ondersteuning daarbij te ontvan gen. Het team waar de vrijwilliger in komt te werken bestaat uit ge motiveerde mensen die in een col legiale sfeer met elkaar samenwer ken. Voor de vrijwilligers is er een reiskostenvergoeding. Personen die belangstelling heb ben voor informatie of aanmelding kunnen bellen naar de Telefoni sche Hulpdienst, tel. 05700-11022 of 05700-19749 (kantoor). Op 9 en 10 oktober zijn er voor belangstellen den informatiebijeenkomsten. „Hierdoor worden autochtone Holtenaren bevoordeeld boven mensen die van ver komen en hier in Holten werken." PvdA-fractie- voorzitter J.M.E. Metsemakers wil eerst wel eens wat meer infor matie voor hij eventueel akkoord gaat met een door het college voorgestelde wijziging van de woonruimteverordening. Die aan passing moet ervoor zorgen dat Holtenaren die niet aan het ar beidsproces deelnemen of buiten de voor de verordening geldende gemeenten werken, eerder voor een Holtense huurwoning in aan merking komen. Wethouder W. J. Dalhuisen wees in de commissie algemeen bestuurlij ke zaken op een niet bedoeld effect van de invoering van een nieuwe woonruimteverordening in okto ber 1990. In de praktijk blijkt nu dat genoemde groep in de punten toekenning te laag scoort en zo doende langer op een woning zou moeten wachten. Dat wil hij onder vangen door het begrip 'maat schappelijke binding' te vervan gen door 'indirecte maatschappe lijke binding' waarnaast dan ook op basis van 'directe maatschap pelijke binding' punten kunnen worden verkregen. Metsemakers signaleerde dat zulks ook nog eens het woon-werk verkeer zou doen toenemen en wees op de andere middelen in de verordening (bijv. medische en so ciale indicaties) waarmee het on bedoelde effect te lijf zou kunnen worden gegaan. Dalhuisen op zijn beurt meende niet dat het de be doeling van de verordening is het aantal forensen terug te dringen, maar zegde de socialistische voor man wel de gewenste nadere infor matie toe zodat deze zich voor de komende raadsvergadering nog eens op het vorstel kan beraden. De sponsorloop die de supporters vereniging van sv Holten vana vond organiseert belooft een groot succes te worden. Er zijn al meer dan 130 inschrijvers, van wie som migen zelfs verkleed het parcours op gaan. Kinderen van alle zeven Holtense basisscholen doen mee en van een aantal Holtense vereni gingen komt er een heel elftal in ac tie. Het startsein wordt om 19.00 uur gegeven bij het gemeentehuis. De opbrengst van de sponsorloop komt ten goede aan de EHBO en de Stichting Paardrijden Gehandi capten. NED.HERV. KERK 9.30 uur: A.J. Leerink; neven- diensten: Mieke Aangeenbrug, Tineke Oldenburg, Jaap Wie- gers. Oppasdienst: mw Teeselink- Scheperboeren Mariska Oonk. 19.00 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscollecte: Bethanië. Diessenplas: 18 september: ds. Doomweerd (HA). GEREF.KERK 9.30 uur: ds. G. Heijerman, Hoo- geveen. 19.15 uur: ds. C.B. Elsinga, Den Ham. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. J. Scheurwater-Pot- kamp; kindemevendienst groep 5 en 6 o.l.v. H. Hulsman- Zwiers. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Marita Withaar, Hetty Nijkamp-Bel- dman en Anita Bolink-Stam. 4- 6 jaar: Joke Scheurwater-Pot- kamp, Anneke Scheurwater en Wendy Rietman.R.K KERK 10.00 uur H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. H.W. Doomweerd; uitgangscollecte Bethanië. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: MOV NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 14 en 15 september: W.R. van Couwelaar, Keizersweg 32. tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 14 en 15 september: W. Pot, Bil- derdijkstraat 3 Goor. Tel 05470- 71350. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag Urn vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 'il 12 september: 18.00 uur, Spon sorloop sv Holten; 19.00-22.00 uur, Wijnmarkt; 20.00-22.00 uur orgelbespeling in NH Kerk. 13 september: 14.30-16.30 en 19.30-21.30 uur, Floralia Dijker hoek; Open (sport) huis voor ou deren in Boschkamp; 20.00 uur, Twentse avond Keunefeest. 14 september: 13.00 uur Op tocht Keunefeest; 15.00 uur Keuneblosfestival; 20.00 uur Keunefeest. 15 september: 11.30-14.30 uur Fruhshoppen Keunefeest. 16 september: 20.00 uur, In schrijven Erwincross in Stuur- huus; informatie-avond bewo ners Industriestraat en H.J. Wansinkstraat over verkeers plan, 20.00 uur kantine Gode schalk Diervoeding. 21 september: 12.30 uur, Erwin cross, Schuppertsweg. 22 september: 10.00 uur, Trek kersiep in Beuseberg. 23 september: 19.30 uur, Raads vergadering 24 september: HVG Dijker hoek, ds. Leerink; bejaardenso ciëteit. 27 september: Uitzending kerk telefoon: 10.30-11.30 en 16.00- 17.00 uur; 20.00 uur Klaveijas- sen sv Holten. 28 september: Holterbergtoer- tocht WV Holten. 29 september: fietspuzzeltocht CJV De Vriendenschaar. 30 september: HVG Dijker hoek, ringavond in Colmschate. 1 oktober: 09.00 uur-11.00 uur en 18.30 uur tot 19.30 uur Kinder en tienerkledingbeurs in Zaal Vosman. Gevonden: roodbonte pink, goudkleurig herenhorloge, grijs gestreepte kat met rode hals band, twee rijzweepjes, wieldop, oud crossfietsje, rond dames horloge. Verloren: sleutelbos in zwart etui, gouden hanger, grijze por temonnee, kinder-bedelarm- band. Geboren: Jan Wilhelm Gerrit, zoon van T.N.F.J. Maats en H.J. Wegstapel; Kirsten, dochter van G.D. Bronsvoort en A.M. Wolf. Ondertrouwd: E. Boersma (27) en L.L. Rozenberg (23). Gehuwd: R.J. soer (33) uit Al melo en J.G.J. Aaftink (32) uit Almelo. Overleden: W.A. Kieboom (73), D.C. Spiering-Duizer (63), S. Kooiman (72).

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3