z'n Koopman heeft sporen welverdiend 1 Vrijheidstraf geëist in zaak brandstichters SoCuWe biedt ouderen sport en gezelligheid Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag (UESnsnaE SEEO Wethouder Wim'Dalhuisen: 55 Uit het politierapport Bibliotheek heeft meer geld nodig BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Wethouder opent open (sport)huis Financieel inzicht Autumn Fair Gevonden voorwerpen Met een geanimeerde receptie heeft aannemer Herman Koop man afgelopen vrijdag definitief het bijltje er bij neeergegooid om met de VUT te gaan, maar niet nadat zeer velen uit de bouwwe reld uit Holten en de regio tijdens een geanimeerde receptie in café rest. Vosman, Koopman en echtge note, zijn twee dochters en twee zonen de hand hadden gedrukt. Ondanks zijn dringend verzoek er toch vooral niet zo'n poespas van te maken, ontkwam de aan staande Vutter niet aan enkele toe spraken. Namens de directie van De raadscommissies welzijn en fi nanciën gingen dinsdag accoord met een verhoging van de subsidie 1990 voor de openbare bibliotheek met 23.743,-. In de gemeentebe groting was een bedrag van 160.212,- opgenomen. Het tekort op de jaarrekening van de biblio theek is te wijten aan de lagere uitkering van de rijksoverheid en het wegvallen van de provinciale subsidie enerzijds en hogere uitga ven voor huisvesting, personeel en de aanschaf van 'informatiedra gers' (in gewoon Nederlands: boe ken, cd's en watje nog meer in een bibliotheek kunt lenen of inzien) anderzijds. „Verder bezuinigen bleek niet mo gelijk zonder het niveau van de dienstverlening aan te tasten", verklaarde wethouder W.J. Dal- huisen. De Holtense bibliotheek blijft binnen de landelijke normen qua grootte en openstelling voor het publiek. Roosdom Tijhuis uit Rijssen, de firma die het bouwbedrijf Koop man voort zet, sprak de heer G. Tij huis lovende woorden. „Wij heb ben Koopman leren kennen als een uitstekend vakman en zakenman, maar vooral als mens bij wie het belang van het personeel altijd voorop stond". Mede door de goe de voorbereiding, zo vertelde Tij huis, is de integratie van het voltal lige personeel van de firma Koop man in het nieuwe bouwbedrijf uit stekend verlopen. Spontaan zijn de Holtenaren al lid geworden van de personeelsvereniging van Roos- dom Tijhuis en hebben zij al enkele feestjes meegemaakt. Tijhuis ver klaarde voor de volle 100 procent zich te zullen inzetten om de goede naam van de firma Koopman over eind te houden. Een leuk af scheidscadeau voor Koopman en een leuke binrienkomer voor het nieuwe bedrijf was, dat van de Enkco de toezegging is verkregen voor de bouw van het nieuwe kan toorgebouw, dat gebouwd wordt op de plaats van de uitgebrande silo. Als waardering kreeg de heer Koopman een aquarel aangebo den van de werkplaats aan de Kerkhofsweg met op de voorgrond een geschilderde copie van de foto die onlangs gemaakt werd voor het Holtens Nieuwsblad. Wethouder Wim Dalhuisen, die in zijn hoedanigheid als wethouder van financiën de afscheidsreceptie bijwoonde, verklaarde dat tussen aannemers en wethouders altijd een soort haat-liefde verhouding bestaat. „De wethouder wil het werk gisteren klaar hebben voor zo weinig mogelijk geld. De aanne mer vindt dat hij te veel moet doen voor te weinig geld". In Holten, zó memoreerde de wethouder, heeft Koopman zijn sporen wel ver diend. Zo bouwde hij het gemeen telijk slachthuis, de gemeentega- PCOB Het is september en voor een le vendige afdeling als de PCOB - Holten start ook hier het vergader seizoen weer. Tijdens de bijeen komsten wordt steeds getracht te praten over actuele onderwerpen. Dit even belangrijke stukje her- nsengymnastiek vindt binnen de bond plaats. Dit gebeurt altijd on der deskundige leiding. De eerste bijeenkomst van de PCOB zal plaats vinden op dins dagmiddag 10 september om 14 30 uur in gebouw De Kandelaar. Tij dens die bijeenkomst zal ds. Visser met de aanwezigen praten over het thema Zorgen en omzien naar el kaar. Het lijkt de PCOB een onder werp, waar heel goed met elkaar over te praten valt. Zoals gebruikelijk zijn naast de le den ook niet - leden welkom op de bijeenkomsten. Wilt u meer weten over de PCOB dan kunt u bellen naar een van de volgende be stuursleden: dhr. Beldman, Rorik- straat 10, tel. 62974, dhr. Zeehande laar, Molenbelterweg 9/108, tele- rage, het GEB gebouw aan de In dustriestraat, het pand Schuppert, de Enkco, de Nido en het markant ste gebouw van Holten, de Kande laar. De wethouder tooonde zich bijzonder verheugd, dat het bedrijf dat de heer Koopman met zoveel inzet heeft opgebouwd, voor Hol ten blijft behouden. Namens de ge meente overhandigde hij een boek over Overijssel. Op zaterdag 24 augustus werd op de parkeerplaats van Cl000 ge tracht een auto open te breken. Met een scherp voorwerp heeft men het slot onbruikbaar ge maakt. De dader is het overigens niet gelukt de auto open te breken. Betrof een grijze personenauto. Het moet gebeurd zijn tussen 20 en 21 uur. Maandag 26 augustus werd er 's avond tussen 19.15 en 20 uur een fiets vernield bij de sporthal 't Mos- sink. Om 17 uur die dag wilde een lijnbus vanaf de Keizersweg links af de Dorpsstraat oprijden. Toen de weg vrij was trok hij op. Voor hem van links kwam toen een mo torrijder. Deze motorrijder reed harder dan de toegestane 50 kilo meter aldaar. De bus stopte. De motorrijder remde ook maar bot ste toch tegen de bus. Gelukkig bleef het bij slechts materiële scha de. Dinsdagmorgen werd er tussen 8 en 9 uur een bromfiets gestolen uit de stalling van station te Holten. Betreft een rood/oranje Puch type rider. Helm en jack van de aange ver zijn tevens gestolen. De aange ver had inderhaast zijn sleutels in het slot van de stallingkluis laten hangen. Toen hij dit enige tijd later bemerkte bleek de brommer al ge stolen. Op het Meermanskamp (fietsenparkeerplaats) en daar vlak bij in de buurt werden in to taal drie fietsen aangetroffen. Ook kwamen er deze week weer ver schillende aangifte's van diefstal van fietsen. Op hetLandweerd blij ken kinderen het tuingedeelte tus sen de duplexwoningen en het woonwagenkampje te vernielen. Misschien dat ook ouders mee wil len helpen de buurt netjes te hou den door hun kinderen, indien no dig, hierop te wijzen. Donderdag 29 augustus ondervon den gasten van een wegrestaurant hinder van een buitenlandse man die om geld vroeg. De man bleek de dag ervoor Nederland te zijn bin nengekomen op weg naar Amster dam. De man had geen geld bij zich. De man hoorde in Duitsland en is dan ook naar de grensover gang Oldenzaal gebracht en Duits land weer ingestuurd. Van 30 op 31 augustus werd de krantenkast op het NS station ver nield. De ruit werd er uit getrapt. Zondagavond 1 september werd er tussen 20 en 22 uur een bromfiets ontvreemd bij het wegrestaurant aan de snelweg, rijbaan Markelo richting Deventer. Betreft een Puch maxi special bouwjaar 1989 kleur zwart. Maandagmorgen werd er een ree aangereden op de Holterbergweg in de laatste bocht voor museum Piet Bos komende vanaf Nij verdal. Het ree is gewond doch liep wel door.Maandag tussen 15 en 15.30 uur werd er bij Albert Heijn een diefstal gepleegd. Iemand nam een portemonnee en een aantal che ques uit het voorvakje van een handtas die in een winkelwagentje stond. In de supermarkt werd een verdachte man gesignaleerd. De man bleek ook in C 1000 te zijn ge weest. Hier werd, voor zover be kend geen diefstal gepleegd. Dinsdagmorgen om kwart voor 8 vond er een aanrijding plaats op de kruising Markeloseweg Rijssense- weg. Beide auto's raakten vrij zwaar beschadigd. Bestuurder van een Datsun kwam vanuit de rich ting Rijssen en verleende geen voorrang aan een personenauto die over de Markeloseweg reed. Hij was wel gestopt doch zag de be wuste auto helaas over het hoofd. Gelukkig raakte ook bij dit onge val niemand gewond. Twee jaar met aftrek van voorar rest, een half jaar voorwaardelijk, een proeftijd van twee jaar en na de straftijd een ambulante bege leiding door het Riagg, was de eis die officier van jusitie mr. A. Lu- nenborg dinsdagmorgen vorderde in de zaak van de twee Holtense brandweerlieden. Mr. Lunenborg nam het de ver dachten hoogst kwalijk, dat zij door de brandstichtingen het le ven van anderen, waaronder die van het eigen collega's in gevaar hadden gebracht. Daarnaast liet hij zwaar wegen bij zijn eis, dat door de brandstichtingen de repu tatie van de brandweer in het alge meen, maar die in de brandweer van Holten in het bijzonder, ern stig was geschaad. Ook het feit, dat het niet bij één 'kwajongensstreek' was gebleven, maar zij tot drie keer doelbewust op stap zijn gegaan om een brandje te stichting, liet hij zwaar wegen. Naar zijn qordeel hadden de brandstichters 'geluk' gehad, dat zij bij de derde brand door een oplettende burger waren betrapt, anders was de reeks brandstichtingen vermoedelijk niet bij die drie keer gebleven. Be paald zorgelijk vond hij het, dat kennelijk na de oefeningen telkens sprake is van flink drankgebruik. Bij de eerste brandstichting bij Banz Bord, had men een zelfs hele een flinke slok op, maar ook de andere brandstichtingen, (bij de camping en bij de silo van de Enk co) volgden op cafébezoek. De president van de rechtbank, mr. L. Vogel verbaasde zich erover dat twee jonge mannen, in alle op zichten zulke gewone mensen, bei de met een gezin - een van de ver dachten is deze week vader gewor den, de ander heeft drie jonge kin deren - tot dit bijna puberaal te noemen gedrag waren gekomen. Nog verbaasder was hij over het feit, dat na de eerste brand, het verstand bij de verdachten toch niet was teruggekeerd, ondanks dat uit het verhoor was gebleken, dat de daders zich na afloop be roerd van de zenuwen hadden ge voeld. De beide verdachten ver klaarden de brandjes in eerste in stantie uit een soort 'geintje' te hebben aangestoken, waarbij de een niet voor de ander wilde onder doen. Komende dinsdag om 09.15 uur volgt de uit spraak. foon 62122, of de secretaresse mw. de Wit, Houtweg 1, telefoon 61419. Open (sport) huis Vrijdagmiddag 13 september van 14.00 tot ongeveer 17.00 uur vindt in dorpshuis De Boschkamp een demonstratie plaats van tal van sporten en sportieve activiteiten gericht op de senioren in Holten. SWOH organiseert samen met So CuWe deze sportieve middag, waar u informatie kunt krijgen over tal van sporten en sportieve activitei ten, die nu al in Holten worden georganiseerd, of die binnenkort georganiseerd gaan worden. Storing Heeft u problemen met uw alarme ringsapparaat? In dat geval kuntu bellen met dhr. Kolkman, Gaar- denstraat 13, telefoon 61368. Bij geen gehoor kunt u bellen naar dhr. Evers, Stationsstraat 7, tele foon 62130. Wilt u de huur opzeggen en het apparaat terug geven? Bel dan naar SWOH, Gaardenstraat 29, te lefoon 64910. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk Holten besteedt deze winter veel aandacht aan de oude re Holtenaar. Met name op spor tief gebied staat er het een en an der op stapel. Voorzitter Bakker benadrukt, dat de activiteiten open staan voor alle ouderen in de leeftijd van van 55 jaar en ouder, niet prestatie gericht zijn en der halve geen concurrentie vormen voor de activiteiten die de sport verenigingen aanbieden. De sportactiviteiten worden aange past aan de wensen en mogelijk heden van de groep. Belangrijk De Kamer van Koophandél en Fa brieken te Deventer organiseert in samenwerking met het Instituut Midden- en Kleinbedrijf de cursus Financieel inzicht. De cursus wordt gehouden in het gebouw van de KvK te Deventer, Hanzeweg 60 op de maandagen 7,14 en 21 okto ber van 19.00-21.30 uur. Na afloop van de cursus is men in staat de door de accountant sa mengestelde cijfers beter te beoor delen en kan metn - waar nodig - tijdig beslissingen nemen. Vooraf aanmelden is noodzakelijk: telefoon 05700-87900, mw. marie- Joé te Riet of Mieke Visser. Een fol der met nadere inlichtignen en een aanmeldingsfomulier worden op verzoek toegezonden. daarbij is het plezier en de gezel ligheid, de fitheid alsook de moge lijkheid tot ontmoeting en con tact. Vrijdag 13 september kunnen de ouderen kennis maken met het sportieve aanbod. Wethouder sportzaken H.J. Westerik zal om 14.00 uur de opening verrichten van de open (sport)middag die So CuWe organiseert in samenwer king met de Stichting Welzijn Ou deren, In en om dorpshuis De Boschkamp worden demonstraties gegeven volksdansen (de eigen groep uit Holten), gymnastiek, koersbal (door een demonstratieteam uit Bathmen), jeu de boules, door een team uit Lochem, en volleybal, waarvoor een aantal oud-leraren van SGH tussen de lijnen verschij nen. Voorts is er informatie over fitness, wandelen, fietsen en een nieuwe vorm van gymnastiek, aquagym, dat in het zwembad in Markelo wordt gegeven. De firma Beltman en Stam geven op de in formatie over sportkeding en sportschoeisel. Na afloop van de demonstraties bestaat de gelegen heid zich aan te melden voor één of meer sportactiviteiten. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel werk zal in de toekomst haar vleugels uitspreiden en ook actief gaan werven in Markelo en Laren, zo deelde voorzitter Piet Bakker meer tijdens de pers-presentatie van het programmaboekje van dorpshuis De Boschkamp. Marke lo is in het sociaal en cultureel werk een witte vlek op de kaart en Laren, dat officieel onder Lochem valt, is voor veel activiteiten zoda nig op Holten gericht, dat het be stuur van SoCuWe ook van daaruit een groot aantal belangstellenden verwacht voor 70 activiteiten die SoCuWe dit winterseizoen biedt. Traditiegetrouw houdt de Angli can Church Twente op zaterdag 14 september haar jaarlijkse Autumn Fair op het landgoed Weldam, ge legen links van de weg Goor-Die- penheim. De opening is om 13.30 uur. Geboren; Maria Elisabeth Anne, dv P. Valent en M.H. Eij- gendaal; Rosalin Anne Chris- tien, dv. J. J. M. Klunder en M.M. Klunder; Hendrik Wilhelm, zv F.W. Lansink en M.H. van den Bergh. Ondertrouwd: G.H. Bosman, oud 52 jaar en W.H. Bronsvoort, oud 43 jaar. Gehuwd: H.D. J. ten Have, oud 27 jaar Raalte en M.J.F. Baltes, oud 26 jaar; M. Pijffers, oud 26 jaar Rijssen en M.J. Stam, oud 21 jaar, Apeldoorn; H.G. Stuk- ker, oud 25 jaar en J.W. Jansen, oud 24 jaar. NED.HERV. KERK 9.30 uur: pastoor A. Radema ker, ds. H.W. Doomweerd (oecu menische gezinsdienst; oecu menische doop. Oppasdienst: mw Wechstapel- Meilink en Miranda Jansen. 19.00 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscollecte: Jeugd en Jon gerenwerk. Diessenplas: 11 september: ds. Berg. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg (startzon dag). 19.15 uur: ds. M. Berg. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Overkempe-Locht. De eerste collecte is 1/3 Ger. jeugd werk, 2/3 Eigen jeugdwerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Henny Saalmink-Stam, Dorien Saal- mink, Ria Jansen-Stam; 4-6 jaar: Marjan Schuttert, Ester Schuttert. R.K KERK Zondag 8 september: 9.30 uur Oecumenische dienst in NH kerk (opening winterwerk). DIJKERHOEK Geen dienst. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Jeugd en Jon gerenwerk. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 7 en 8 september: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiteh deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 7 en 8 september: T. van Noort, Scherpenzeelseweg 13, Goor. Tel 05470-7 53 17. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 6 september: 19.00-21.00 uur Open huis De Boschkamp. 7 september: Vrije Markt sup porters HMV; 13.00 uur uitwis selingscross op Zuur- berg;14.00-16.00 uur, inschrij ven Trekkersiep in Stuurhuus. 8 september: Touwtrektoernooi Okia; i3.00 uur motocross op Zuurberg. 9 september: 20.00 uur, ruila- vond Postzegelclub in Bosc hkamp. 10 september: 20.00 uur, eigen avond HVG Dijkerhoek in Bet- hanië. 12 september: 18.00 uur, Spon sorloop sv Holten; 19.00-22.00 uur, Wijnmarkt; 20.00-22.00 uur orgelbespeling in NH Kerk. 13 september: 14.30-16.30 en 19.30-21.30 uur, Floralia Dijker- hoek; Open (sport) huis voor ou deren in Boschkamp; 20.00 uur, Twentse avond Keunefeest. 14 september: 13.00 uur Op tocht Keunefeest; 15.00 uur Keuneblosfestival; 20.00 uur Keunefeest. 15 september: 11.30-14.30 uur Fruhshoppen Keunefeest. 16 september: 20.00 uur, In schrijven Erwin cross in Stuur huus. 21 september: 12.30 uur, Erwin- cross, Schuppertsweg. 22 september: 10.00 uur, Trek kersiep in Beuseberg. 23 september: 19.30 uur, Raads vergadering 24 september: HVG Dijker- hoek, ds. Leerink; bejaardenso ciëteit. 27 september: Uitzending kerk telefoon: 10.30-11.30 en 16.00-17.00 uur; 20.00 uur Kla verjassen sv Holten. 28 september: Holterbergtoer- tochtWV Holten. 30 september: HVG Dijker- hoek, ringavond in Colmschate. Gevonden: Bril in bruingrijs etui, twee mapjes met rij- en kentekenbewijs, gouden/dou blé armband, verchroomde kin derarmband met steentjes, par kiet. Verloren: rode knipporte- monnee, rose portemonnee met klitteband, bruin etui met twee sleutels, twee blauwe volière vo gels, bestellijsten, zwarte porte monnee met o.a. foto's, beige damesjack, rood wit russisch horloge, zilveren armband, zil veren broche in vorm van schort.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3