J enny's winnen groene prijs in vingers Eelde f Holten rolt volgende week van ene feest in het andere Holtens Nieuwsbgd^ WEEK SS ïSII BEZE %éS" Wallage [lETiiH WW* Kosten afval flink hoger Wijnmarkt, vuurwerk, sponsorloop, optocht en Keunefeest dit jaar reconstructie stationsplein Nog U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Vrije Markt Opnieuw jaar uitstel voor opknapbeurt Bosschool Wandelen met VW-Holten Promotie Nico Arfman Holtens Nieuwsblad Donderdag 5 september 1991-43ste jaargang no.36 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1 Gedrukte oplage 3075 ijk HMJflt fsij ilïCt V.3TV al die aandacht, maar afgeio- - aan geloven. De Hol tense aan nemers bij zijn afscheid alle lof die hij verdiende. De verwachtingen waren hoog gespannen voor het be zoek van staatssecretaris Wal lage, maar de geldbuidel voor de broodnodige nieuwbouw bleek leeg te zijn. H >f< 1 De Holtense Jenny van Ulzen keek afgelopen weekend wel heel vreemd op toen bleek, dat zij als buitenstaander de grote (arran geurs) prijs van het bloemencorso in Eelde (Gr)in de wacht had ge sleept. „Ik was werkelijk stomverbaasd klinkt het enthousiast als we Jenny bellen. „Ik had wel eens eer der meegedaan met het opbouwen van een wagen voor een bloemen corso, bijvoorbeeld in Rijnsburg en in Aalsmeer, maar het was de eer ste keer, dat ik een corsowagen in Eelde mocht versieren. Ik vond dat een hele eer, want het corso in Eelde is een van de mooiste van Nederland, en gelukkig lang niet zo commercieel als in andere plaat sen" Jenny kwam bij toeval terecht in Eelde, zo blijkt. Tijdens de twee jaarlijkse bloemententoonstelling in kasteel de Cannenburgh in Vaassen, werd haar bloemsier- kunst uitstekend gewaardeerd en wel met de uitnodiging om in te ko men vallen en te helpen bij het corso in Eelde. Het corso heeft elk jaar een thema, waarop wordt voortgeborduurd door de wagen bouwers. Dit jaar waren het beken de staatslieden. De wagen van Jen ny beeldde Michiel de Ruyter uit. Het ontwerp lag al vast, de uitwer king was in handen van de Holten- se bloemsierkunstenares, die hulp kreeg van Janny Meyer, eveneens uit Holten, die in het dagelijks le-t ven les geeft aan de Agrarische school en net als Jenny over 'groe ne vingers' beschikt. Hoewel het aanbod van dahlia's door het koude voorjaar en de aan houdende droogte in de zomer, be paald slecht is, wisten de beide holtense dames zich verzekerd van de juiste hoeveelheid, en juiste kleur bloemen. Veel werd ook ge bruik gemaakt van koolbladeren, wat een verrassend effect gaf. Hoe wel ze er hard voor had gewerkt, sa men met Janny, was het een volsla gen verrassing dat de eerste en enige prijs voor de beste arrangeur voor Jenny van Ulzen was. En toen bij de beoordeling van de wagens de wagen van Michiel de Ruyter ook nog een derde prijs in de wacht wist te slepen was de feestvreuge helemaal compleet. Oude Michiel de Ruyter zal nooit gedacht hebben dat Holtense groene vingers verantwoordelijk zouden zijn voor zijn fraaie met bloemen versierde stuurwiel. Bij ongewijzigd beleid zal de begro ting 1992 een tekort vertonen van 600.000,-. Daarvan komt 500.000,- voor rekening van hogere kosten voor de verwerking van het afval. Wethouder W.J. Dalhuisen deelde dit dinsdagmiddag mee in de com missie financiën. Oorzaken zijn on- Als de voortekenen niet bedriegen, ligtvrijwel heel Holten volgende week zondagmiddaq uitqe- der meer de verhoging van de teld op de bank. Niet zo verwonderlijk als men bedenkt dat tussen donderdag 12 september en zondag 15 september Holten van het ene feest in het andere rolt, waarbij bovendien donderdagavond voor een zeer goed doel wordt verwacht dat men tenminste nog enkele rond jes rond het gemeentehuis (hard)loopt. En dan nog te bedenken, dat al die evenementen worden georganiseerd door honderend Holtense vrijwilligers stortkosten van het huisvuil van 60,- naar 105,- per ton en de hoge re kosten die de gescheiden inza meling met zich mee blijkt te bren gen. Het resterende tekort is deels een gevolg van regeringsbeleid. Op grond van de Tussenbalans staat Holten in 1992 een korting van 136.000,- op de algemene uitkering uit het gemeentefonds te wachten. Dalhuisen verwacht voor 1993 op nieuw een daling van de inkoms ten, omdat een aantal rijksmaatre gelen naar dat jaar zijn doorge schoven. De korting zal in 1993 naar schatting 40.000,- bedragen. Een aanzienlijke verhoging van de. afvalstoffenheffing voor burgers en bedrijven, verhoging van de onroe rend goedbelasting en bezuinigin gen zullen het gat in de gemeente lijke begroting moeten dekken. De renovatie van het stationsom geving, waarmee de gemeente Hol ten nog dit jaar wil beginnen, staat volledig los van de reconstructie van het dorpscentrum. Dit deelde wethouder Dalhuisen de commis sie gemeentewerken mee. Volgens de wethouder heeft het plan lang onder in een la gelegen, maar is men nu met NS lot overeenstem ming gekomen, nog dit jaar het plein, plus bijbehorende parkeer plaatsen, aan te pakken. De com missie kon zich daar wel in vinden maar een extra krediet van 17.000, om de prijsstijging van het oorspronkelijke bedrag van 115.000 op te vangen, vond men nog niet zo nodig. Eerst maar eens beginnen, was de mening. Donderdagavond begint het 'feest weekend' roet de wijnmarkt, opge zet door de Holtense Handelsvere niging. Het woord wijnmarkt moet hierbij wat ruim worden genomen. Volgens organisator Albert Rei- naardus moet men hierbij eerder denken aan een Preuvement, waarbij de Holtense middenstand gratis, dan wel tegen een geringe vergoeding de bezoekers hapjes en drankjes aanbiedt. Op de Smids belt komen een aantal tenten, zo dat men ook bij slecht weer droog staat. De Grollico's zorgen voor de muzikale ondersteuning. Op de Smidsbelt komt een 'Frans' terras met tafels en stoeltjes. De wijn markt wordt omlijst door een bra derie, die de gehele Dorpsstraat, van Schuppert tot Schuppert, in beslag zal nemen. Een twaalftal beoefenaren van oude ambachten zal eveneens een plaatsje vinden op de braderie. De wijnmarkt be gint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Het evenement wordt afgeslo ten met een vuurwerk op het ter rein van Albert Heijn, dat nog gro ter belooft te worden dan vorig jaar. Wie de drukte op de Smids belt even wil ontvluchten, kan tus sen 20.00 en 22.00 uur terecht in de Nederlands Hervormde kerk, waar Holtense organisten het orgel zul len bespelen. kan, zijn of haar bijdrage te hebben geleverd aan de sponsorloop die de supportersvereniging Holten orga niseert ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan. De opbrengst is be stemd voor de EHBO en de Stich ting Paardrijden Gehandicapten. Vrijwel iedereen van enige bekend heid heeft zich inmiddels van een sponsor voorzien en loopt mee. Zo kan men in actie zien de beide wethouders, adjudant Oberink, Mans van Sangel, 'Wamelink', de directeuren van de basisscholen en de leden van Lanz Bulldog. Ook de schooljeugd en leden van sportver enigingen zullen het 400 meter lan ge parcours dat is uitgezet, een of meerdere keren ronden. Dinant Veneman zal het commentaar ver zorgen. Het belooft een ludiek eve nement te worden, dat veel publie ke belangstelling verdient. Sponsorloop Voordat men naar de wijnmarkt gaat, dient men wel' als het even Keunefeest HHet absolute klapstuk van de week is toch wel het Keunefeest, dat zich vanaf vrijdag de dertiende zal ontrollen. Het Keunefeest vormt de afsluiting van het jubi leumjaar van carnavalsvereniging de Fienpreuvers. Vrijdagavond om acht uur precies zal burgemeester Van Rappard worden verzocht het feest te openen, waarna Harm oet Riessen met zijn Twentse collega artiesten zal zorgen voor een gezel lige avond. Gait uut Klooster is er bij, het duo Hannke Hiddink en Ben Schreurs en het duo, dat weer geheel feruf; is in op de Nederland se podia, Gert en Hermien. De mu ziek is van de Enschlander Musi- kanten uit Gelselaar. Zaterdagmiddag staat in het te ken van de grote allegorische op tocht, waarvoor zich al 26 wagens hebben gemeld. Ook het Raalte bestaat belangstelling om deel te nemen. Het belooft niet alleen een kleurrijke, maar ook een muzikale optocht te worden. Een achttal blaasorkesten, afkomstig uit Hol ten en de regio, nemen deel aan de optocht en zullen als onderdeel van het Keunebloasfestival om de Koperen Keun, dat aansluitend plaats zal vinden in de feesttent op Kalfstermansweide, omstreeks twee uur streetparade verzorgen. Een deskundige jury, bestaande uit muziek- en showkenners zullen het optreden beoordelen. De kin deren kunnen zich 's morgens van af elf uur in de feesttent laten schminken en mogen vooraan in de optocht lopen, vlak achter HMV die de stoet zal openen. Om drie uur wordt de optocht ontbonden en gaat het feest in de feesttent verder. De bloaskapellen zullen daar een podiumoptreden verzorgen van elk ongeveer tien minuten. Om half zes is de prijsuit reiking zowel van de optocht als het blaasfestival. 's Avonds gaat het feest verder met een gezellige muziekavond, met het showorkest Apart, muziek door Tony Turner en een muzikale act door Dik Met Geef dat ook eens A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. Gert en Hermien, weer helemaal terug in de publieke belangstelling, zijn van de partij op het Keunefeest van de Fiepreuvers. genodigd voor een Frühshoppen, waarbij de Enschlander Musikan- ten en de Lutter Muzikanten voor een gezellige sfeer zullen zorgen. Dit Früshoppen is in tegenstelling tot de andere evenementen, gratis toegankelijk. Voor het keunefeest zijn kaarten in de voorverkoop ver krijgbaar bij de VW, alle hofbars, Van de Maat en Foto ten Velde. Mekaar, waarachter zich een aan tal bekende Fienpreuvers ver schuilen. Het hoogtepunt vormt het optreden van zanger Piet Veer man. Zondag tussen half twaalf en 14,30 uur worden vooral alle bestu ren van verenigingen en clubs uit- Op de Wijnmarkt valt donderdagavond weer veel te proeven. In het kader van de Holter Daage en en Aomden organi seert de supportersvereniging van HMV op zaterdag 7 septem ber op de Smidsbelt weer de jaarlijkse Vrije Markt. Jaarlijks trekt dit evenement een flink aantal deelnemers en veel be zoekers. Tussen half tien 's morgens en ongeveer vier uur 's middags is er weer voor elk wat wils te koop door een grote verscheidenheid aan aangeboden waar en artike len on der het motto: Overal gezocht, maar op de vrije markt gekocht. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten, evenals de muzi kale omlijsting door HMV, die met een band aanwezig zal zijn. Voor informatie over verhuur van kramen kan men contact openemen met tel 61415/61991. O DC- Weekbladpers in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 2842 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 47 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3. tel. 6 1224 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De gemeentelijke comissie Onder wijs onderschrijft het voorstel van het college van B en W, voorlopig geen opknapbeurt voor het ge bouw van de Bosschool op de in vesteringslijst te zetten, totdat er een definitieve toezegging is ver kregen voor het voortbestaan van de school. Het gebouw, dat uit be gin van deze eeuw stamt,is welis waar ouderwets, maar kan nog best een stootje hebben, zo werd de commissieleden meegedeeld. Voorlopig kan slechts voor één jaar een gemeentelijk voortzettingsbe- sluit genomen worden. Burgemeester Van Rappard ver telde donderdagmiddag de com missieleden, dat er op bestuurlijk en ambtelijk niveau overleg is ge pleegd met de provincie over het voortbestaan van de school. Uit die besprekingen kon geconclu deerd worden, dat de provincie niet dwars zal liggen bij het voort bestaan van de Bosschool, maar dat alles afhangt van de nieuwe wetgeving volgens de nota Toerus ting en bereikbaarheid basisscho len. Hoewel het aantal leerlingen onder de in de nota genoemde op heffingsnorm ligt, bestaat volgens de burgemeester voldoende reden tot optimisme voor het voortbe- staan van de school. Ook tijdens het bezoek dat staatsstecretaris Wallage vorige week bracht aan Holten, werd het probleem van de Bosschool nog eens onder zijn aan dacht gebracht. De staatssecreta ris vertelde zeer onder de indruk te zijn geweest van zijn bezoek aan de school in Espelo eerder dit jaar. Tijdens de Wijnmarkt op 12 sep tember zal de VW Holten haar nieuwe wandelbrochure presente ren. De wandelbrochure bevat acht routes op en rondom de Hol- terberg en is te koop in de VW- stand. De prijs bedraagt 3,50. De wandelrouters variëren in af stand van drie tot en met ruim acht kilometer. Drie routes lopen over de Holter- berg langs o.a. Bos Dierenwereld en de Canadese Begraafplaats. Twee routes gaan over de Beuse- berg ten zuiden van Holten. Voorts zijn er routes uitgezet over de Bor- 'keld, de Sprengenberg en het Else- nerveld. Aan de Rijksuniversiteit Gronin gen heeft vrijdag 30 augustus de promotie plaats gevonden van voormalig Holtenaaar Nico Arf man. Hij verkreeg het doctoraat in de Wiskunde en Natuurwetenschap pen na de verdediging van zijn proefschrift getiteld Methanol Me tabolism in Thermotolerant Baci- li. Dr. Arfman blijft voorlopig werk zaam in het vakgebied van de mi crobiologie. Gedurende twee jaar zal hij werkzaam zal als 'Post-doc' onderzoeker aan de University of Florida (Intitute of Food en Agri cultural Sciences). Dr. Arfman heeft een stipendium ontvangen van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onder zoek (NWO).

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1