Veel dans in programma van Lochemse Schouwburg in Nijverdal -Veilinghuis „Sotheby's Melka 44% Uit buiten Holten door veilingmeester van het wereldberoemde TUSSEN KUNST EN KITSCH i BH ■n Fietscrossclub toch formeel opgeheven IN TWEE VAN ONZE FILIALEN. tijdens deze grandioze OPRUIMING Rabobank E 99 Op zaterdag 14 september in zaal Buursink te Nijverdal, georganiseerd door Rotaryclub Hellendoorn/Nijverdal e.o. Opbrengst t.b.v. Stichting Handycamp. Inbreng gebruiksvoorwerpen, curiosa en antiek op vrijdag 13 september van 14.00 tot 17.00 uur. Taxaties van voorwerpen waar u de waarde van wilt weten zoals Zaterdag 14 september van 10.00-12.00 uur door taxateur van Sotheby's (f 10,00 p. voorwerp). VEILING VANAF 14.00 OOR Quality Men's Wfar Herfstkamp in De Weer ribben Brandstoftanks gemeentewerf ONTVANGT U OP DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1991 HO 13 Er is meer dat Holten en Lochem bindt dan de S14. Zo behoren Holtenaren tot de trouwe bezoekers van de Lochemse Schouwburg. Het fenomeen deed zich zelfs voor, zo meldt directeur Ton Spitzen, dat vorig jaar de Scholengemeenschap Holten met de hoogstè klassen de Shakes peare voorstellingen bezocht, terwijl de Scholengemeenschap in Lo chem die gelegenheid om klassiek toneel in de eigen plaats bij te wonen, voorbij liet gaan. Vandaar dat ook in Holten komende week huis-aan- huis het nieuwe winterprogramma van de Lochemse Schouwburg wordt bezorgd. Het programma kwam tot stand ondermeer met finan ciële steun 'Bis' de onlangs opgerichte Stichting Vrienden Lochemse Schouwburg en een aantal sponsors. Zoals gebruikelijk maakt het keu zeabonnement weer de hoofdmoot van de voorstellingen uit. Gekozen kan worden uit 44 voorstellingen met o.a. Hamlet, Mary Dresselhuis en John Kraaikamp in één toneel stuk, het muziakel cabaret-trio De Nieuwe Snaar uit België, Studio Peer met de voorstelling Mozart, de musical Tsjechof, de opera buffo II Natrimonio Segreto van het An dante Theatre uit Brussel en het jubilerende Introdans met twee avondvoorstellingen. Er valt voor de dansliefhebbers veel te genieten in Lochem. Samen met de twee voorstellinngen van Introdans vormt de voorstelling van Opus One met het sprookje De Stukgedanste Schoentjes een mini-dansabonnement dat voor een 'vriendelijke prijs' wordt aan geboden in samenwerking met Studio Eledance. Een nieuwtje voor de liefhebbers van klassiek toneel is de voorbe spreking door de regisseur of dra maturg. In tal van schouwburgen al een groot succes, omdat toe schouwers dan meer inzicht krijgt in de voorstelling. Zoals gebruikelijk is er weer veel cabaret, waaronder een cabaretes tafette van André Manual en Hes ter Macrander. Verder De Nieuwe snaar, de groep Purper, Zak en As, Hans Dorrestijn, Jenny Arean, Bert Visscher en Paul de Leeuw. De internationale concertserie be staat dit jaar uit negen concerten. Omdat een aantal muziekliefheb bers dit wat te veel vindt, biedt de schouwburg nu ook de mogelijk heid om een gedeelte van deze se rie te kiezen. In het keuze abonne ment zijn ook opgenomen de gi taarconcerten van Hans Visser Vrienden en Harry Sacksioni en Band. Verder Flairck, Laurens van Rooyen en Montezuma's Revenge. De jeugd komt ook goed aan zijn trekken. Vooral aan de jongere kin deren wordt meer aandacht be steed in de vorm van dans, poppen spel en muziek. Bis, de Vrienden stichting heeft het mogelijk ge maakt een extra familievoorstelling aan te rekken, het clownsduo Illi en Olli. Verder komt het Limburgs Jeugd Toneel in de herfstvakantie met Hans en Grietje en Introdans in december met een dansvoorstelling van Pipi Langkous. Ook het programma van het Park- gebouw in Rijssen is onlangs ver schenen. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Kunst kring Rijsen komt Ivan Rebroff op 1 november naar Rijssen. Voorts zijn er voorstellingen van de Vere nigde Veluwse koren (28 septem ber), Robert Paul (31 oktober), Country Western-avond (29 nov), Berdien Stenberg (10 jan), Forum Filharmonisch (29 jan) en de kindervoorstellingen Poppen theater Aad Peters (16 oktober) en Appie <5z Flappie (4 maart). Oostewind De manifestatie Oostenwind in Deventer duurt nog tot en met zondag. Donderdag 5 september: 20.00 uur Ned. Barok Orkest; 20.00 uur Introdans/Enzo; 21.00 uur Wil lem Wilmink Band. Vrijdag 6 september: 20.00 uur Glanerbrug- ger Muzikanten; 21.00 uur Theater van het Oosten; 22.00 uur The Ice Gang - La Lupa; 22.30 uur Greetje Bijma. Zaterdag 7 september: 20.00 uur Herman Finkers; 22.00 uur Big Band Barchem; 22.00 uur Hellendoorn - Nijverdal The Racketeers, The Rumble Cats; 24.00 uur Time Lock Band; 20.00 uur Kwadrille; 23.00 uur Andy, bloed en blond haar (film). Zondagmiddag: 12.00 uur Forum- operaconcert; 15.00 uur Rosa Son- nevanck; 14.30 uur Rozenfabriek; 13.00/14.00/15.00 uur verrassings- tochten.a. Kasteel Het Nijenhuis Tot en met 20 oktober wordt door de Hannema-de Stuers Fundatie in Kasteel Het Nijenhuis te Heino een tentoonstelling georganiseerd van tekeningen en andere reisim pressies reis die de Nederlandse kunstenaar Marius Bauer in 1897- '98 maakte door India en de Oriënt. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 uur. Museum De Waag In museum de Waag is van 7 sep tember tot en met 20 oktober de tentoonstelling 'Boeken gete kend', het boek in 75 jaar Neder landse spotprent, te zien. De expo sitie maakt deel uit van de mani festatie Boek Kunst ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de openbare Bibliotheek te Deven ter. Ter gelegenheid van het jubileum worden op negen plaatsen in De venter exposities te zien zijn rond het thema 'Het boek in de kunst'. Jongeren van 15 tot ongeveer 27 jaar kunnen in de herfstvakantie van 14 tot en met 19 oktober deel nemen aan een natuurwerkweek in De Weerribben. De Weerribben is een natuurgebied van Staatsbos beheer in Noordwest-Overijssel .met open water, moeras, riet, bos en hooilanden. Om het gebied in stand te houden is veel onderhoud nodig, zoals het met hand hooien op de waardevolle schraalgraslan- den. Buiten de werkuren wordt er aandacht besteed aan de natuur door spel, een kanotocht en vrije tijd. De deelnemers logeren in een kam peerboerderij van Staatsbosbe heer, midden in het natuurreser vaat. De natuurwerkweerk wordt georganiseerd door TVN en de Stichting Coördinatie Land- schapsonderhoud Overijssel (SCLO). Inlichtingen en inschrij ven (tot 20 september) bij de SCLO, Huis De Horte, Poppenal- lee 39,7722 KW Dalfsen, tel. 05290- 1731. Klassiek toneel wordt in de Lochemse Schouwburg inzichtelijk door de nieuw ingevoerde voorbespreking. Fietscrossclub De Holtertrappers heeft een probleem. In de praktijk bestaat de club nog steeds, maar formeel is hij opgeheven sinds in maart van dit jaar het bestuursbe sluit tot opheffing van de vereni ging aan de Kamer van Koophan del in Deventer werd overgelegd. De reddingsactie van MAC De Holterberg kon daar niets meer aan veranderen. De formele ophef fing van de vereniging heeft als belangrijkste gevolg dat haar be stuurders financieel aansprake lijk worden voor eventuele schul den. Volgens mevrouw A.M. La gendijk van de Kamer van Koop handel is de enige mogelijkheid om uit deze inpasse te komen de li quidatie en ontbinding van De Holtertrappers. Daarna kan de vereniging desgewenst opnieuw worden opgericht, eventueel zelfs onder dezelfde naam. Het toenmalige bestuur van de fietscrossclub besloot de vereni ging op te heffen, omdat het leden- tal tot vijf was teruggelopen. MAC stak echter een helpende hand toe door twee nieuwe bestuursleden aan de club af te staan en onder steuning toe te zeggen. Het be stuur van de wel opgeheven maar nog niet ontbonden Holtertrap pers bestaat momenteel uit G.J. Stevens en H. van Coeverden van MAC en D.M. Enzerink van de 'oude' Holtertrappers. Pas half au gustus werden zij zich door een brief van de Kamer van Koophan del aan aan MAC-secretaris B. Aanstoot bewust van de situatie. Het nieuws is secretaris/penning meester Enzerink 'koud op het dak gevallen'. „Voor ons is de fiets crossclub gewoon blijven bestaan, anders zou ik toch niet de helè zomer zoveel werk op die baan heb: ben verzet. We sluiten de cross baan nu voor een paar weken, totr dat dit probleem is opgelost." Vol gens Enzerink moet de fietscross club zo snel mogelijk weer op eigen kracht gaan draaien. Financieel kan de club zichzelf bedruipen. De praktische ondersteuning van MAC blijft echter ook dan zeer wel kom, zeker bij evenementen zoals de Combi-cupwedstrijd op 17 au gustus. De commissieleden van WD en Gemeentebelang hebben hun voorbehoud gemaakt voor het ver vangen van twee brandstoftanks op de gemeentwerf. Het college stelt voor, gelijk met de herinrich ting van het voorterrein van de gemeentewerf, de tanks te vervan gen, waarvoor een bedrag van 30.000 wordt gevraagd. De huidige tanks zijn zestien jaar oud en zijn eigenijk pas over vier jaar afge schreven. Zowel Gemeentebelang (Ter Schure) als WD (Rensen) vonden dit een vorm van kapitaal vernietiging. Volgens hen zijn de tanks nog uitstekend van kwaliteit en onlangs nog gekeurd, zodat de noodzaak om nu al nieuwe tanks aan te schaffen, abslouut niet noodzakelijk is. „Een luxe investe ring" vond Rensen, „die tanks gaan niet zomaar van de ene op de andere dag kapot". GRANDIOZE VBtBOUWIHCSOPH Schitterende hoekkeuken atm. 1.83 x 2.83 mtr. Inclusief: vaatwasser, kerami scha kookplaat, oven, afzuigkap, Exclusieve schouwkeuken kompleet met keramische kookplaat, oven, afzuigkap vaatwasser, koelkast. Superdeluxe texas keuken, zeer luxe uitgevoerd. Kompleet met: koelkast, gaskookplaat, oven, magnetron en afzuigkap. Hoogwaardige kwaliteitskeuken Kompleet met: koelkast, kookplaat, af zuigkap, afgerond werkblad en spoel koelkast.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 13