Aanbod De Boschkamp dit seizoen nog gevarieerder nur Uit buiten Holten fotografie henk mulder Veel nieuwe activiteiten in dorpshuis DIEPVRIES Rabobank 9 De mooiste wintervakanties boek je bij de Rabobank Meer bank voor je geld babyaibums C fl SjK flip albums 8.95 13.95 5.95 SLAGERIJ BRANDS RESTAURANT DE MOLENBELT een flinke JONGEMAN Tel. 619 42. Schilders en wandafwerkingsbedrijf glasservice en isolerende beglazing, verf en behang raamdecoratie Vul extra voordelig uw d'JSz. VRIESKOOP T.W.r Meer slib bij waterzuivering Orgelconcert Jan Jongepier NAZOMER AANBIEDINGEN DE HOUTBEURS 16.95 169.00 199.00 21.95 3.95 7.95 9.95 Tweewielerhuis JAN STAM V r Aanbieding: Nieuw assortiment va. 9i9 Tevens diverse soorten f inlevering van een volle fotofilm ALTIJD GRATIS L een nieuwe V. film A Gehaktballen j p topkwaliteit pak a 20 stuks I m i%#9 Aardappelschijfjes e g Aviko, zak a 21/2 kilo OaWw Tuinbonen extra fijn, zak a 2% kilo Slavinken doos a 14 stuks Split ijsloilies doos 24 stuks 10.00 Appelkruimeltaart overheerlijk, 8 personen Blinde vinken 100 gram Hollandse biefstuk 100 gram Babi pangang eigengem., 500 gram Katenspek 100 gram Gegrillde metworst eigengem., 100 gram Katenschinken 100 gram Borrelbal in ketjapsaus, 100 gram Aanbiedingen gelden t/m woensdag 4 september zolang de voorraad strekt. $fkr Kerkstraat 1 - ^5 Holten-Tel. 6 13 79 vraagt voor zondags voor de snackbar. BJI A Dorpsstraat 51Holten IllHM I W Tel. 05483-6 14 70 Voor nog meer voordeel, kom dan een kijkje nemen bij Kelzersweg 50 - Holten (Industrieterrein De Haar) Openingstijden: elke vrijdag en zaterdag van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Ill: DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1991 mm Van de week is Holten huis-aan- huis het nieuwe programma van de vaste gebruikers van dorpshuis De Boschkamp bezorgd. Het is voor de tweede keer dat De Bosc hkamp zich op deze wijze aan de bevolking presenteert. Ook dit keer weer met een uitgebreid en zeer gevarieerd programma, waarin alle Holtenaren wel iets van hun gading kunnen vinden. Naast het inmiddels al vertrouwde aanbod van activiteiten, zoals de volwassenen educatie, Mavo voor volwassenen, het Muziekonderwijs Centrum Holten, de peuterspeel- _i zaal, het gastouderproject, de di verse kinderclubs van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk voor Holten, die al een groot aantal vaste bezoekers telt, zijn een aan tal nieuwe projecten in het pro- gramma opgenomen. Spectater Voor de jeugd is dat Spectater. Met een groep kinderen wordt elke vrij dagmiddag in de kelder van het dorpshuis gewerkt aan echte thea- terproducten, compleet met mu ziek, dans, drama en decors. De kinderen mogen zelf teksten, lied jes en ideeën voor kleding en de cors aandragen. Professionele me dewerkers zijn aangetrokken om een en ander uit te werken en bij te schaven. Voorts worden er ko mend seizoen vier grootscheepse ruilbeurzen gehouden voor kinde ren, elk met een eigen thema. Woensdagmiddag 2 oktober is het thema Werelddierendag, 11 de cember is het thema muziek. In februari is het thema sport (Olym pische spelen) aan bod en op 13 mei kan men van alles ruilen over het thema techniek. Voor tieners komt er een aparte teken- en schilder cursus. Volwassenen Voor de volwassenen staan cen traal de 'doe'cursussen. Het aan bod is dit jaar weer uitgebreid. Nieuw is de cursus zijdeschilderen door Mieke van Houselt, een cur sus tekenen en schilderen door Fred Schley en Patschwork en Quilten door mevrouw Van der Ree. Poppenmaakster Corry Schmets geeft dit keer een cursus tricot sierpoppen maken en op spe ciaal verzoek van oud-cursisten, heeft Jenny van Ulzen een cursus bloemschikken voor vergevorder den op het programma genomen. Bloemschikken is één van de meest gevraagde cursussen uit het aanbod van SoCuWe Mensen met een vidocamera kun nen in de Boschkamp terecht bij Jan Herman ten Velde, die hen de fijne kneepjes van het gebruik van de videocamera bijbrengt. Houts nijden blijkt een geliefde vrijetijds bezigheid te zijn. Ben Plomp is daarom aangetrokken voor een cursus houtsnijden. Plomp is een van de exposanten die komend sei zoen in de ontmoetingsruimte van de Boschkamp zullen exposeren. De ouderen hebben een belangrijk aandeel in de bedrijvigheid van de Boschkamp Het dansen voor ou deren staat natuurlijk weer op het programma evenals het meer be wegen voor ouderen, dat dit sei zoen aanmerkelijk is uitgebreid. Op vrijdag 13 september wordt speciaal voor senioren een open (sport) huis gehouden. In samen werking met de Stichting Welzijn Ouderen wordt vanaf 25 oktober op vrijdagmiddag een ouderen in stuif gehouden. Noaberen In navolging van de zo succesvolle Twentse ochtenden wordt een drietal gezellige optredens onder de tital Noaberen in de Bosc hkamp georganiseerd. Op 10 no vember komt het bekende duo Hanneke Hiddink en 'ben Scheurs. Vrijdagavond 20 december zal de familie Karst uit Zuidwolde een uniek Drents-Nederlandstalig kerstconcert geven en het komi sche duo De Zwoagers uit Lichten voorde is uitgenodigd voor zon dagmorgen 16 februari. Na een lange voorbereidingstijd biedt SoCuWe voor het eerst ook een cursus Westeuropese kunstui tingen door de eeuwen heen aan. Elvia Van Eyl belicht de Beelden de kunst en schilder kunt, Hans Oordt de literatuur en toneel en de heer E Tervooren belicht in deze cursus de muziek. Natuurlijk is er veel meer te doen in de Boschkamp. Goede reden dus om op vrijdag 6 september tussen 19.00 en 21.00 uur tijdens het open huis een kijkje te komen nemen in de Boschkamp. Oostenwind Van vijf tot en met 8 september vindt in de binnenstad van Deven ter het Overijssels Cultureel Festi val Oostenwind plaats, met als thema De stad als decor. Het festi val biedt een breed overzicht van uit Overijssel afkomstige of sterk op deze provincie gerichte profes sionele podiumkunsten. Op zater dag 7 september vindt de jaarlijkse Uit in Deventer Markt plaats, waar tal van culturele Instellingen uit Deventer zich zullen presenteren. Programma overzicht: donderdag 5 september: 20.00 uur Ned. Barok Orkest; 20.00 uur Intro- dans/Enzo; 21.00 uur Willem Wil mink Band. Vrijdag 6 septem ber: 20.00 uur Glanerbrugger Muzi kanten; 21.00 uur Theater van het Oosten; 22.00 uur The Ice Gang - La Lupa; 22.30 uur Greetje Bijma. Zaterdag 7 september: 20.00 uur Herman Finkers; 22.00 uur Big Band Barchem; 22.00 uur The Rac keteers, The Rumble Cats; 24.00 uur Time Lock Band; 20.00 uur Kwadrille; 23.00 uur Andy, bloed en blond haar (film). Zondagmid dag: 12.00 uur Forum-operacon cert; 15j00 uur Rosa Sonnevanck; 14.30 uur Rozenfabriek; 13.00/14.00/15.00 uur verrassings- tochten.a. Kasteel Het Nijenhuis Tot en met 20 oktober wordt door de Hannema-de Stuers Fundatie in Kasteel Het Nijenhuis te Heino een tentoonstelling georganiseerd van tekeningen en andere reisim pressies reis die de Nederlandse kunstenaar Marius Bauer in 1897- '98 maakte door India en de Oriënt. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 uur. Cultureel Centrum Gors- sel Vrijdag 30 augustus komt De Dijk naar Gorssel met in het voopro gramma Kabaal. (20.00 uur). Kinderspel Tot en met 3 september besteedt het Rijssens Museum aandacht aan oud kinderspeelgoed. Te zien zijn onder meer aankleedpoppen, fornuizen, winkeltjes, oude lees boekjes en vele andere zaken uit de periode van 1890 tot 1940. De col lectie is samengesteld uit materi aal van mevrouw Halbertsma uit Almelo, van oudsher leverancier van kinderspeelgoed. Museum De Waag In museum de Waag is van 7 sep tember tot en met 20 oktober de tentoonstelling 'Boeken gete kend', het boek in 75 jaar Neder landse spotprent, te zien. De expo sitie maakt deel uit van de mani festatie Boek Kunst ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de openbare Bibliotheek te Deven ter. Ter gelegenheid van het jubileum worden op negen plaatsen in De venter exposities te zien zijn rond het thema 'Het boek in de kunst'. De rioolwaterzuivering lokatie Holten-Markelo van de WMO zal tijdelijk worden uitgebreid voor de opvang van ontwaterd zuiverings lib. De WMO heeft elders geen ruimte meer en op de Holtense lokatie heeft men nog voldoende ruimte beschikbaar. De vergun ning is afgegeven voor een bepaal de tijd, totdat in Boeldershoek de vuilverbrandingfabriek is ge bouwd. Dit kan echter nog enige jaren op zich laten wachten. Het college van B en W is niet gelukkig met deze uitbreiding, maar had geen argumenten om dit tegen te gaan. RLJSSEN - Organist Jan Jonge pier verzorgt zaterdag 31 augustus een orgelconcert in de Schildkerk te Rijssen. Hij sluit met dit con cert de Zomerconcertserie in deze kerk af. De aanvang is om 19.00 uur. De toegang is vrij. Aan de uitgang wordt gecollecteerd. Pulserende massagehanddouche leverbaar in wit en chroom vanaf Elektrische heggeschaar type GT201, meslengte 33 cm type GT221, meslengte 40 cm Traphekje draaibare uitvoering met sluithaak Deurmatten vanaf Silikonenkit koker 310 ml Professionele kitspuit voor DOE HET ZELF MARKT Dorpsstraat 24a - Holten - Tel. 05483-6 11 06 Oranjestraat 29, tel. 05483-6 18 89, Holten De nieuwe winterreisprogramma's boordevol prachtige bestemmingen, de nieuwe uitgave van het Rabobank Vakantie Magazine en de unieke Rabobank WinterVakantieWijzer: nu allemaal voor u beschikbaar bij de Rabobank, Kom dus snel langs, want nu is er nog volop keus. Onze reisadviseur maakt u graag wegwijs in het grote aantal vakantiemogelijkheden. En kan u persoonlijk adviseren bij de keus van uw mooiste wintervakantie. Gaardenstraat 32 HOLTEN 05483-6 22 55 Oranjestraat 23, 7451 CB Holten. 05483-6 17 79

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 9