D.G. Kleinburink neemt afscheid van SG Holten medewerker (m/v) Onderenwoningen maken goede kans Verontrusting over afval McDonald's Betrokkenheid conrector geroemd Gezelligheid voorop bij Bejaarden sociëteit Felicitaties raad voor herbenoeming burgemeester Verbetering omgeving station nu weer actueel Er is nog plaats bij muziekschool Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Hinderwet voor 32 uur per week. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1991 HO 5 Scheidend conrector D.G. Kleinburink met vrouw en kijideren in het zonnetje gezet. „Stijlkenmerken: rustig, relative rend, rationeel", zo schetste rector L.G.M. van Minderhout maandag zijn conrector D.G. Kleinburink, die na 35 jaar afscheid van het onderwijs nam op de Scholenge meenschap Holten, de school waaraan hij dertig jaar als leraar en twintig daarvan als conrector was verbonden. Dinant Kleinbu rink maakte op 3 juli 1953 de start mee van de 3-jarige ulo met 66 leerlingen en gaat weg op het mo ment dat die ulo is uitgegroeid tot een brede scholengemeenschap voor lbo, mavo, havo en vwo. Die gebeurtenissen vallen misschien niet toevallig samen, want Klein burink heeft nooit onder stoelen of banken gestoken dat hij geen voorstander was van de fusie die de SG Holten tot de huidige om vang heeft gebracht. Het onder werp werd op zijn afscheidsrecep tie echter niet aangeroerd. Burgemeester mr. W.L.F.C. van Rappard opende de rij van spre kers en roemde de betrokkenheid van de scheidende conrector bij zijn leerlingen. „Dat de SG Holten in een plattelandsgemeente als Holten tot zo'n grote school heeft kunnen uitgroeien, komt juist door De Bejaardensociëteit begint het nieuwe seizoen op dinsdag 3 sep tember in gebouw Irene. De mid dag begint om 14.30 uur en wordt gevuld met bijpraten over de va- kantietijd en bingo. De volgende bijeenkomst wordt gehouden in De Kandelaar en dan gaat het om en om verder, wat de locatie be treft. De bijeenkomsten van de sociëteit zijn vooral gericht op gezelligheid en op het elkaar over en weer leren kennen, zodat de kennissenkring wat wordt uitgebreid. De agenda voor het komend jaar belooft lezin gen, dia's of spel, in ieder geval iets voor iedere smaak. Het sociëteitsbestuur hoopt op veel deelnemers en vraagt alle trouwe bezoekers om dinsdag ook hun buren of vrienden eens mee te nemen. De bijeenkomsten worden gehouden op 3 en 24 september, 15 oktober, 5 en 26 november, 17 de cember, 7 en 28 januari, 18 februari, 10 en 31 maart, 7 en 28 april en het jaarlijkse reisje ter afsluiting is op 12 mei. de grote betrokkenheid van, oneer biedig gezegd, de oude hap en de grote inzet die u en uw collega's in al die jaren van opbouw en consoli datie, met alle spanningen die dat heeft gegeven, hebben getoond", zei hij onder meer. Namens het schoolbestuur bood Van Rappard een geschenkbon en het traditio nele Makkumer tegeltje met ge meentewapen aan. Afdelingscoördinator Chanel Gro tendorst haalde herinneringen op aan haar jaren als assistente van Kleinburink bij het conrector schap voor de tweede klassen en de 'Roosterboys' - zoals ceremonie meester Jan Kurz hen aankondig de - Henk Kloosterboer en Bert van Harmeien lieten tot hilariteit van de collega's de jaarlijkse gi gantische klus van het roosterma- ken herleven. Een taak waarvan Kleinburink zich jarenlang met grote perfectie heeft gekweten. 'Mit Sang und Klang' (Kurz) be sloot de vaksectie Duits, de taal waarin leraar Duits, Nederlands, handelsrekenen, wiskunde en i boekhouden Kleinburink zich uit eindelijk heeft gespecialiseerd, het officiële deel van de bijeenkomst. Als de onderhandelingen bevredi gend worden afgerond maakt het voormalige pand van Aanstoot op de hoek Larenseweg/Kerkstraat binnenkort plaats voor een blokje woningen voor ouderen. Die verze kering gaf burgemeester Van Rap pard maandag tijdens de gemeen teraadsvergadering op een vraag van E.M. van Schooten (GB). Van Schooten sprak naar aanleiding van het agendapunt verkoop van een perceel aan de Pastoriestraat voor woningbouw zijn zorg uit, dat Namens de hele gemeenteraad wenste nestor E.M. van Schooten (GB) mr. W.L.F.C. ridder van Rap pard maandagavond bij de aan vang van de raadsvergadering 'van harte geluk' met zijn herbenoe ming als burgemeester van Holten. Mr. Van Rappard werd op 1 juli 1979 voor de eerste maal in deze functie benoemd en begint nu aan zijn derde ambtsperiode van zes jaar. Van Schooten dankte de raads voorzitter voor 'de prettige samen werking in de afgelopen jaren' en sprak de hoop uit dat de komende periode daardoor ook gekenmerkt zal worden. Van Rappard sprak van zijn kant eveneens waardering uit voor de ondervonden samen werking en betrok daarin ook het gemeentelijke ambtenarencorps. De werkgroep Conciliair Proces heeft McDonald's Holten een brief geschreven, waarin de werkgroep zijn verontrusting uitspreekt over de enorme berg afval die het bedrijf produceert. Jan Metsemaker (PvdA) stelde die brief maandag tijdens de raadsvergadering bij het punt ingekomen stukken aan de orde, omdat hij er 'tussen de regels door' ook een verwijt aan het adres van de gemeente Holten in proef de. Hij deelde de verontrusting van de werkgroep en vroeg hoe schei ding en afvoer van het afval bij het concern geregeld is. CDA-fraktievoorzitter Harry Dul vroeg zich aansluitend af, of bij de vestiging op Holtens grondgebied van 'maaltijdsupermarkt' McDo nald's wel gekeken was naaar het milieuaspect. „Verschillende par tijen in de raad hebben in hun verkiezingsprogramma opgeno men, dat bij het verlenen van een bouwvergunning de aanvraag ook getoetst zou moeten worden aan de gevolgen voor het milieu", her innerde hij zich. Wethouder Henk Westerik hield de raadsleden echter voor, dat dit cri terium in bouwverordening en be stemmingsplan ontbreekt. Het af val van McDonald's wordt door een particulier bedrfjf afgevoerd en daar heeft de gemeente dus geen bemoeienis mee. De wethouder be loofde voor de toekomst 'de vinger aan de pols' te houden en dit bleek voor de raad voorlopig voldoende. „er iedere keer weer hoekjes ver kocht worden waar misschien ook enkele ouderenwoningen gepland hadden kunnen worden." Van Rappard waarschuwde er in zijn antwoord voor om her en der in .Holten een of twee woningen voor ouderen neer te zetten. „Het plan dat nu in samenwerking met een particulier in ontwikkeling is op een plek in de kom van het dorp, dicht bij de voorzieningen, is een betere bijdrage aan de oplossing van het probleem dat er op dit moment te weinig woningen voor ouderen zijn." Hoeveel woningen er precies komen is nog niet be kend, maar het bouwplan zal vol gens Van Rappard 'kwalitatief en kwantitatief aanzienlijk bijdragen aan het lenigen van dit stukje wo ningnood in Holten. Het college van B en W zal deze week de provincie attenderen op de verbeteringsplannen die men in gedachte heeft voor de verbetering van de stationsomgeving. Dit naar aanleiding van het provinciaal rapport Beweging in de station somgeving. Het blijkt dat het station Holten niet op de lijst voorkomt. Nu de be sluitvorming voor de verbetering van de wegenstructuur in Holten in de maak is, komt ook de verbete ring van de Stationsomgeving weer in beeld. In eerder stadium hebben het college van B en W en NS daarvoor al overeenstemming verkregen. Men hoopt dat de pro vincie subsidie zal verstrekken voor de plannen. Tijdens het Open huis van dorps huis De Boschkamp, dat gehouden wordt op vrijdag 6 september tus sen 19.00 en 21.00 uur, kunnen nog leerlingen geplaatst worden voor het Muziek Onderwijs Centrum Holten. Opgave bij Peter Eilander en Mien Zaal in lokaal 3 t/m 6. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - aan H. Rietberg voor bouw biggenopfokstal bij Schuppertsweg 4; - aan J.G. Paalman voor bouw carport bij Beusebergerweg 26; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AF DELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 2 september 1991 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Openbare Commissievergaderingen De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 2 september 1991 om 15.30 uur in het gemeentehuis, kamer 1De agenda vermeldt o.a.: - warmwatervoorziening kleedlokalen sportcomplex Meermanskamp; - krediet t.b.v. voormalige kleuterschool Lageweg i.v.m. vestiging kinderdagverblijf; - vervanging brandstoftanks gemeentewerf. De commissie financiën vergadert op dinsdag 3 september 1991 om 16.30 uur in het gemeentehuis, kamer 9. De agenda vermeldt o.a.: - bestemming resultaat gemeenterekening 1990; - krediet voor aanpassing van het pand Lageweg 2 t.b.v. vestiging van een kinderdagverblijf; - krediet voor het instellen van een capaciteitsonderzoek van de warmwatervoorziening in de kleedlokalen sportcomplex Meermanskamp; - krediet voor vervanging brandstoftanks gemeentewerf. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Sluiting gemeentesecretarie en gemeentewerf. In verband met het jaarlijkse personeelsreisje is de gemeentesecretarie en de gemeentewerf gesloten op woensdag 4 september 1991. Hoorzitting toekomstige verkeersstructuur Holten. Op 2 en 3 oktober 1991 zullen besloten hoorzittingen worden gehouden m.b.t. de toekomstige verkeersstructuur van Holten, insprekers kunnen in deze hoorzittingen hun schriftelijke reacties toelichten en kunnen mede reageren op de in juni j.l. gepubliceerde aanvullende rapportage en het elders in dit blad opgenomen voorlopig standpunt van het college van burgemeester en wethouders. Diezelfde mogelijkheid bestaat ook voor diegenen die in eerste instantie niet hebben gereageerd. Een ieder die gehoord wil worden dient dit aan te geven op een ter gemeentesecretarie verkrijgbaar formulier, waarop tevens aangegeven dient te worden over welk onderdeel men genoord wil worden; of bezwaar bestaat tegen clustervorming en op welk tijdstip men op bovenvermelde data gehoord kan worden Voorbereidingsbesluit ged. herziening bestemmingsplannen „De Beuseberg" en „Kom Holten" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 28 augustus 1991 heeft verklaard, dat een geaeeltelijke herziening wordt voorbereid voor: a. het bestemmingsplan „De Beuseberg" ten behoeve van de bouw van een blokje van 3 woningen aan de Visscher; b. het bestemmingsplan „Kom Holten" ten behoeve van de bouw van een woning aan de Pastoriestraat. Een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals met rode kleur op de bij bedoelde besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen is aangegeven, e voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van de dag der bekendmaking. De raadsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. Holten, 29 augustus 1991. De burgemeester voornoemd, W.LF.C. van Rappard. Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van bouw woning aan de Pastoriestraat te Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door Voordes BV, Keizersweg 75 te Holten, bij burgemeester en wethouders een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het bouwen van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 3378 (ged.), plaatselijk bekend als Pastoriestraat te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het geldende bestemmingsplan „Kom Holten" voor dit perceel geldende bestemming „doeleinden van handel en bedrijf II, categorie TR (transportbedrijf), omdat de woning niet zal worden opgericht ten behoeve van een transportbedrijf. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan „Lukensveld", zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende 14 dagen, ingaande 2 september 1991, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 29 augustus 1991. De burgemeester voornoemd, W.LF.C. van Rappard. Ter inzagelegging ontwerpbeschikkingen Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 2 september 1991 tot en met 16 september 1991 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerpbeschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1. G. J. Paalman, Patrijzenweg 4 te Holten; tot het oprichten en in werking hebben van een mestkuiken-, jongvee- en schapenbedrijf annex opslag van dieselolie. 2. D. J. A. Pekkeriet, Velddijk 7 te Holten; tot het uitbreiden of wijzigen van een melkrundvee-, schapen- en mestvarkensbedrijf. 3. B. J. Reijlink, Beumersteeg 4 te Holten; een nieuwe, de gehele inrichting (loon- en grondverzetbedrijf en jongveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 4. H. J. Bieleman, Maneschijnsweg 21 te Holten; tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie en op- en overslag van veevoeders. 5. Maatschap G. J. en H. A. Nikkels, Boerendanssteeg 27 te Holten; een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee fok- en rundveemelkbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 6. W. Aaltink, Broensweg 2 te Holten; een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee fok- en rundveemelkbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 7. D. J. Jansen, Maneschijnsweg 8 te Holten; een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee-, meststieren- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 8. J. Nikkels, Maneschijnsweg 6 te Holten; een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee-, meststieren- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 9. Maatschap Veneklaas, Tromopsweg 9 te Holten; een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en jongveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 10. H. Paalman, Pasmansweg 8 te Holten; een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee fok- en rundveemelkbedrijf, fokvarkens- en kippenmestbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 11. G. Paalman. Maneschijnsweg 19 te Holten; een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee-, meststieren en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 12. G. J. Luggenhorst, Okkenbroekseweg 2 te Holten; een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 13. H. Aanstoot, Schreursweg 10 te Holten; het oprichten en in werking hebben van een mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge weest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden in gediend vóór 16 september 1991 bij Burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Hinderwet Terinzagelegging beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 13 augustus 1991 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 2 september 1991op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 09.00 tot 12.30 uur en in de sporthal t Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedu rende de hierboven genoemde termijn. 1. Schietvereniging „de Eendracht", Kerkhofsweg 7 te Holten, tot het oprichten en in werking hebben van een schietinrichting voor lucht- en klein-kaliber geweerbanen annex kantine. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs. c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend. d. enige andere belanghebbende die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden in- gediend bij deze afdeling, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. e beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is be schikt. Verlenging Rijbewijzen afgegeven vóór 1 oktober 1986 Tot nu toe werden van rijbewijzen, die bij ons ingediend werden voor verlenging, de gegevens geverifieerd door de kommissaris der Konin gin. Op 30 september a.s. wordt dit overgedragen van de kommissaris der Koningin naar de beheerder van het Centraal Register Rijbewijzen. Dit heeft gevolgen voor aanvragers die een rijbewijs willen verlengen dat is afgegeven voor 1 oktober 1986. Het verlengen van rijbewijzen (afge geven voor 1 oktober 1986) die voor 21 september a.s. bij ons worden ingediend duurt 1 week. Als deze aanvragen na 20 september a.s. worden ingediend kunnen deze pas in behandeling worden genomen op 2 oktober a.s. De behandeltijd is dan nog 4 weken. Geadviseerd wordt aan mensen in het bezit van een rijbewijs afgegeven vóór 1 okto ber 1986 deze voor verlenging bij ons in te dienen vóór 21 september 1991. Voor het verlengen van het rijbewijs dient u 2 pasfoto's en het oude rijbe wijs in te leveren. De kosten zijn 32.50 Afdeling Bevolking gemeente Holten. Op de afdeling Welzijn, Onderwijs en Personeelszaken is in verband met vertrek van een collega plaats voor een Algemene informatie De afdeling Welzijn, Onderwijs en Personeelszaken (W.O.P.) telt 8 medewerk(st)ers, waarvan 3 in deeltijd. Door het vertrek van een medewerkster ontstaat een vakature voor 32 uur per week. Funktie-informatie De te benoemen medewerk(st)er zal na een inwerkperiode - op vrij zelfstandige wijze de volgende werkzaamheden dienen te verrichten: - administratie verhuur sportaccommodaties en dorpshuis - verwerking urenlijsten personeel sportaccommodaties - verkoop Cultureel Jongeren Paspoort - diverse werkzaamheden t.b.v. de Sportcommissie - behulpzaam zijn bij andere op de afdeling voorkomende werkzaamheden Funktie-vereisten - bezit van het diploma MEAO - goede contactuele eigenschappen - enige bekendheid met het werken op de computer Aanstelling/salaris Afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring, kan bij aan stelling een salaris geboden worden van 32/38 van f 2.180.- tot f 2.747.- bruto per maand (aanloopschaal 3). Beneden de leeftijd van 22 jaar vindt de jeugdaftrekregeling plaats. Aanstelling zal in eerste instantie plaatsvinden in tijdelijke dienst. De voor het gemeentepersoneel gebruikelijke rechtspositie regelingen zijn van toepassing. Informatie Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de chef van de afdeling W.O.P., de heer J.A. Wissink, tel. 6 16 66 (tij dens kantooruren). Sollicitatie: Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Holten, Post bus 13,7450 AA Hoiten, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5