Kalveropfokclub nog steeds in de groei I Nido behoudt eigen identiteit in nieuwe Schmidt-holding kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Ook zwart-bonte kalveren in de ring Uit het politierapport Jeu de boule in Tuinstraat Oad-bus niet naar Moskou m BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Jeugd extra getroffen bij kanker Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand BOLSENBROEK MARKELO BW p ylÉii fSlMrrï DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1991- Leren voor later: de kalveren worden serieus beoordeeld op uiterlijk, toilet, voorbrengen en afstamming. Het 'randgebeuren' van de jaar lijkse Fokveedag in Espelo wordt met het jaar groter. De Kalverop fokclub Holten (KOC), voor de ze vende keer van de partij, telde maar liefst 37 inzenders. Voor het eerst werden dit jaar ook zwart bonte kalveren naast de roodbon te jonkies toegelaten en dat lever de in die rubriek negen inzendin gen op. De junioren en senioren werden vooralsnog in één gecom bineerde klasse ondergebracht. De senioren en junioren rood-bont hadden beide veertien inzendin gen. Als dat zo door gaat - en het grote aantal zeer jeugdige deelne mers geeft goede hoop - heeft de KOC Holten in de toekomst nog een eigen terrein en een eigen dag nodig. Juryleden Henk Pasman uit Mar- kelo en Freddy Tettero uit Neede beoordeelden de kalveren op uiter lijk (exterieur), voorbrengen, ver zorging (toilet) en afstamming wat betreft de melkproductie. Henk Stevens trad op als ringmeester. Het voorbrengen leverde weer de nodige spanning op en aan het toilet moest bij het druilerige weer meermalen een 'laatste' hand wor den gelegd. Zowel bij de senioren als bij de junioren werd er een algemeen kampioen uitgeroepen. Het pun tentotaal werd gevonden door een formule, waarbij de punten voor voorbrengen en toilet vier maal, voor exterieur en productie twee maal en voor het bijhouden van het boekje een maal telden. Bij de junioren werd Henk Markvoort al gemeen kampioen met 109.8 pun ten en bij de senioren Egbert Riet berg met 111.5 punten. Uitslagen: Algemeen kampioen: junioren 1. Hendrik Jan Markvoort 109.8 pnt., 2. Sandra Bronsvoort 107.6 pnt., 3. Monique Podt 106.7 pnt. Senioren: 1. Egbert Rietberg 111.5 pnt., 2. Pieter Willem Groot 107,5 pnt., 3. Edwin Beldman 107.4 pnt. Be- drijfskeuring: junioren: Sandra Bronsvoort; senioren: Harry Ebrecht. Toilet:- junioren: Jos In het kader van Meer bewegen voor ouderen, zal op het grasveldje voor het gymzaal aan de Tuin straat - onder de leilinden - een jeu de boule baan aangelegd. De aan vraag is gedaan door de Stichtng SoCuWe en is in eerste instantie bedoeld voor beoefenaren boven de zestig jaar, maar naar verwach ting zullen ook jongere jeu de bou- le-liefhebbers op de baan terecht kunnen. Wie voor de kosten op draait is nog niet helemaal duide lijk. Volgens wethoduer Dalhuisen zal dit gefinancierd moeten wor den uit de subsidiebij drage aan SoCuWe. Q OS476-1907 UPEL« Steegink; senioren: Niek Rensen; zwart-bont: Anita Bronsvoort. Voorbrengen: junioren: Sandra Bronsvoort; senioren: Edwin Bel dman. Exterieur roodbont: kam pioen Jos Steegink, reservekampi oen Monique Podt. Exterieur zwartbont: kampioen Pieter Wil lem Groot, reservekampioen Harm Jan Baltes. De bus met dertig toeristen van Oad Reizen BV, die maandagoch tend nog gewoon vertrok richting Moskou, is gisteren naar Neder land teruggekeerd. In verband met de onzekere situatie in de Sovjet- Unie hebben de vijf Nederlandse reisorganisaties die reizen naar de Sovjet-Unie organiseren alle reizen tot en met de vertrekdatum van 31 augustus afgelast. Maandag wordt een besluit genomen over de voor september geboekte reizen. Oad Reizen heeft momenteel twee bussen met elk dertig toeristen in de Sovjet-Unie, een in Siberië en een in Jalta. Met de chauffeurs is inmiddels contact geweest en aan gezien zij tot nog toe geen proble men als gevolg van de staatsgreep hebben ondervonden, worden deze reizen normaal voortgezet. Terug gekomen wordt nog even op een berichtje dat halverwege mei in deze rubriek is verschenen. Het betrof hier een melding van een bewoonster van de Molenbelter- weg dat haar hond mogelijk vergif tigd was. Om eventuele geruchten tegen te gaan kan alsnog gemeld worden dat uit onderzoek is geble ken dat de hond zeer waarschijn lijk niet is overleden door vergifti ging. Op 13-8 raakte een personenauto op de Rijssenseweg van de rijbaan en reed tegen een lantaarnpaal. De bestuurder is uitgestapt en heeft de schade bekeken maar is vervol gens weg gereden. Dank zij een getuige die het kenteken opnam kon de man opgespoord worden en is hij inmiddels verblijd met een proces-verbaal, het ging om een inwoner van Nijverdal. Eveneens op 13-8 werd gemeld dat een vrouw op de Landmansweg was lastig gevallen door een zoge naamde schennispleger. De man kwam de meidster in een auto te gemoet waarna hij uitstapte en haar confronteerde met zijn pro blemen. Hij was in het bezit van een blauwe VW Golf, heeft een ten ger postuur en is tussen de 20 en 30 jaar. Mocht iemand hierover wat te melden hebben dan houden wij ons aanbevolen. In de nacht van 14 op 15-8 werd door een bewoner van de Verzet- straat gemeld dat er gepoogd werd in te breken bij zijn buren. Hij had wat lawaai gehoord en zag even later een jongeman in de tuin staan. Toen de politie terplaatse kwam bleek de man gevlogen te zijn. Even later meldde de zelfde persoon dat nu ook bij zijn eigen woning was getracht in te breken. Op 15-8 vond op de kruising Raal- terweg met de S14 een flinke aan rijding plaats. Een personenauto wilde, komende vanaf de Raalter- weg de S14 oversteken, maar werd daarbij vol in de zijkant geramd door een uit de richting Lochem komende personenauto. Hoewel de overstekende bestuurder voor rang diende te verlenen dient hier bij opgemerkt te worden dat de tegenpartij ook niet vrijuit gaat. Een getuige meldde dat hij, rijden de met een snelheid van 120 km/u terwijl ter plaatse slechts 100 gere den mag worden, links door de over de sergeantstrepen rijdende personenauto werd ingehaald. Ook verklaarde hij dat de overste kende auto wel voor hem langs had gekund en dus waarschijnlijk ver rast werd door de hem passerende auto. Beide auto's waren total loss. Een ter plaatse gekomen arts kon volstaan met wat eerste hulp. Vond op 16-8 een aanrijdinkje plaats op de nieuwe rotonde in de Larenseweg. Een jongeman uit Holten verleende een op de roton de rijdende fietster geen voorrang. Deze, ook een inwoonster van Hol ten raakte bij de val licht gewond aan haar hoofd. In de nacht van 16 op 17-8 werden door een inwoner van Holten de ruiten van cafe het Klavier ingesla gen. De reden hiervoor was een meningsverschil tussen de betrok ken jongeman en de eigenaar van het cafe. Hij kon kort na het ge beurde worden aangehouden waarna hij de nacht op het politie- buro kon doorbrengen. De volgen de dag werd hij, na verhoor heenge zonden. In de middag van 17-8 vond op de Noordbaan van de Al, tussen het tankstation en het viadukt Beuse- bergerweg, een eenzijdig ongeval plaats. Vermoedelijk is de bestuur der in slaap gevallen waarna de auto van de weg raakte en de vang rail op reed. De auto sloeg hierna over de kop waarbij enkele inzit tenden uit de auto werden geslin gerd. Van de vijf jongemannen raakten er vier min of meer ernstig gewond. Op 18-8 werd door de collega's van de AVD terhoogte van Holten een Duitse automobilist van de weg gehaald in verband met zijn snel heid, bijna 200 km/u. Na betaling van een boete van F11125.-kreeg de man zijn auto terug. 19-8 vond op de Molenbelterweg een aanrijding plaats tussen een in de richting Holten rijdende perso nenauto en de lading van een in te gengestelde richting rijdende be stelauto. In een bocht verloor de bestelauto een hoeveelheid glas die op de andere auto terecht kwam. Het bleef bij materiaal schade. De bestuurder van de be stelauto, die mogelijk niets heeft gemerkt van het voorval is doorge reden. 19-8 werd aangifte gedaan van een inbraak in een woning aan de Mo lenbelterweg. De daders wisten een deur te forceren waarna een TV en andere goederen konden wor den weggenomen. 20-8 vond op de Stationsstraat een frontale aanrijding plaats tussen een autobus en een personenauto. In de bocht met de Waagweg kwa men de voertuigen elkaar tegen. Kennelijk zag men'elkaar te laat. Het bleef beperkt' tot plaatschade. Te hard rijden was de oorzaak van het ongeluk op de S14 waarbij een dure Porche rijp voor de sloper werd. Bellen buiten kantoortijd Het nodig hebben van hulp buiten kantoortijd en/of buiten spreekuur om betreft meestal de huisartsen, of de wijkverpleging. Bij de huis artsen is het zo, dat een van de art sen altijd bereikbaar is voor avond-, nacht- en weekenddienst. U kunt dan gewoon bellen naar het Medisch Centrum, tel. 63553. Bij de wijkverpleging gaat dit iets anders. De wijkverpleegkundigen hebben maandag tot en met vrij dag spreekuur tussen 13.30 en 14.30 uur. Dan kunt u iemand van hen bereiken op het kantoor in de Gaardenstraat, tel. 61436. Tijdens de rest van de dag zijn de wijkver pleegkundigen op pad om aan huis mensen te verzorgen. Heeft men dringend hulp nodig dan zijn zij te bereiken door eerst het hoofdkan toor in Deventer te bellen. Dat nummer is 05700 -14665. De telefo niste piept dan de dienstdoende wijkverpleegkundige voor u op. Deze zal zo spoedig mogelijk kon- takt met u opnemen. Buiten kantoortijd kunt u bellen naar 05700-34488. Hier zit iemand, die ook de telefoontjes voor brand weer, huisartsen in Deventer en dergelijke aanneemt. Op 05700- 34488 komen de telefoontjes voor het kruiswerk binnen. Van daaruit wordt de dienstdoende wijkver pleegkundige opgeroepen, die zich dan met u in verbinding zal stellen. Dit laatste nummer heeft de naam Medicom gekregen, wat misschien voor de doorsnee burger wat ver warring wekt, omdat het alleen het kruiswerk betreft. Dus: wijkverpleging spreekuur Gaardenstraat 13.30-14.30 uur, tel. 61436. Onder kantoortijd, maar buiten het spreekuur, het hoofdbu reau, tel. 05700-14665. 's Avonds, 's nachts en in het weekend, bellen met de Medicom, tel. 05700-34488. Nido-Universal Machines ziet de toekomst weer met vertrouwen tegemoet nu aan alle onzekerheid over het voortbestaan vorige week een einde is gekomen. Com mercieel directeur Jan Nikkels heeft afgelopen donderdag in de kantine het voltallige personeel inlichten over de nieuwe holding waarin Nido zal worden opgeno men. Tevens kon hij meedelen dat technisch directeur Johan Jansen weer terugkeert op zijn post. Het winstgevende Nido dreigde in oktober vorig jaar 'meegezogen' te worden in het faillissement van het Duitse moederbedrijf Schmid, toen curator Grub Nido samen met twee slechtrenderende onderdelen van het Schmidtsconcert in één pakket wilde verkopen. Pogingen van de Holtense directie om het bedrijf zelf te kopen, liepen uit op een schorsing van initiatiefhemen Johan Jansen. Redenen genoeg voor het 110 man tellende perso neel, massaal protest aan te teke nen tegen de gang van zaken. Na maanden van onderhandelen is nu een constructie uit de bus geko men, die de Nido directie voldoen de vertrouwen schenkt voor de toe komst. Inmiddels zijn een aantal slecht renderende onderdelen van het moederbedrijf Schmidt afge stoten. De overblijvende bedrijven vormen nu samen werkmaat schappijen in een nieuw opgerich te Schmidt-holding. De eigen iden titeit van de ondernemingen wordt daarbij gewaarborgd. De concern- leiding zal bestaan uit een Mana gement-board, waarin directeuren van alle werkmaatschappijen zit ting hebben. Deze bepalen de groepsstrategie en houden de con trole over de financiële positie van de diverse holding-onderdelen. Voor Nido-Universal is vooral van belang, dat de continuteit gewaar borgd is. Het bedrijf is kerngezond. De orderportefeuille is nog nooit zo vroeg in het seizoen zo goed gevuld geweest en er wordt zelfs gedacht aan uitbreiding. Het ligt in de be doeling dan in de nieuwe construc tie Nido zich vooral zal toeleggen op de fabrikage van strooiers. De sneeuwschuivers zullen vooral in Duitsland worden vervaardigd. Daarnaast is de de nieuwe poot, Nido-milieu - waarvan Johan Jan sen de grote initiator is -, volop in ontwikkeling en is ook daarvoor de orderportefeuille goed gevuld. In middels zijn al drie specialisten op milieugebied aangetrokken om de nieuwe ontwikkelingen op de voet te kunnen volgen. In de week van 26 augustus tot en met 8 september wordt in Holten de collecte gehouden ten bate van de Nederlandse Kankerbestrij ding. Dit jaar staat bij de Nederlandse Kankerbestrijding - naast allerlei andere activiteiten - het thema Jeugd en Kanker centraal. Als kanker bij kinderen voorkomt, is dat extra moeilijk, voor de ouders en de hele omgeving. Gelukkig kunnen tegenwoordig twee van de drie kinderen worden genezen. Maar ook al is de behandeling suc cesvol verlopen, de problemen zijn dan helaas niet allemaal opgelost. Uit onderzoek is namelijk geble ken dat ex-patiënten later voor nieuwe moeilijkheden kunen ko men te staan omdat ze als kind kanker hebben gehad. De nazorg is dan ook van het grootste belang. In de Socutere-uitzending van woensdag 28 augustus en 4 sep tember, direct na het acht uur jour naal zal dr. K. Halen, hoofd Onco logie van het Wilhelmina Kinder ziekenhuis in Rotterdam, daarop nader ingaan. NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. J.H. Israel; neven- diensten: Jannie Ribbink, Ans Pannekoek en Ineke Huiting. Oppasdienst: mw. Koopman- Korterink en Jeanet Steunen berg. 19.00 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscollecte: Holtens Fonds Intern, hulpverl. Diessenplas: 28 augustus: ds. Is raël. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. F. J. v.d. Wal, Nij verdal. 19.15 uur: ds. F. de Vries, Vroomshoop. Kindemevendienst: groep 3n en 4 o.l.v. J. Hoekstra-Potkamp, groep 7 en 8 o.l.v. Ciska van Engbrink. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Marian Meijerink, Henriette Meijerink, Wilma Broeze-Vrielink; 4-6 jaar: Henriëtte Schipper-Beldman, Herma Aanstoot-Pluymers, Ria Aanstoot-Stam. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscollecte: Holtens Fonds Intern, hulpverl. OKKENBROEK 9.30 uur: ds. H. Th. Vollebregt, Heilig Avondmaal (zittend). NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 24 en 25 augustus: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 24 en 25 augustus: J.H. Went, Marcus Samuelstraat 3, Enter. Tel 05478-1653. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 61436. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag Um vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag Urn vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van d= maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 23/24/ augustus: School-en Volksfeest Espelo. 24 augustus: 15.00-17.00 uur, re ceptie 40 jaar EHBO in zaal Vos man. 26 augustus: 19.30 uur, Raads vergadering. 28 augustus: 10.00 uur, off. ope ning Scholengemeenschap Hol ten. 30 augustus: Uitzending kerkte lefoon: 10.30-11.30 en 16.00-17.00 uur; jubileum sv Holten. 31 augustus: jubileum sv Hol ten. 6 september: Open huis De Boschkamp. 7 september: Vrije Markt sup porters HMV- 8 september: Touwtrektoemooi Okia; motocross op Zuurberg. 10 september: Hoorzitting ver keersplan. 11 september: hoorzitting ver keersplan. 12 september: 18.00 uur,. Spon sorloop sv Holten; Wijnmarkt. 13/14/15/ september: Keune- feest. Gevonden: zwart herenhorloge quarts; huissleutel Nemef; fietssleutel nr 316; twee huissleutels met label; speelgoed geweertje; bruine plastic halsketting; gou den schakelarmband. Verloren: snoeischaar; rijbewijs; sportbril in etui; horloge blauw met leren bandje; speelgoed raket. Geboren: Ellis Martine dv E.H.A. Bomkamp en M. W. Nij- sink; Mart zv E.J. Groot en H.A.M. Assink; Wouter Jan zv K. van Aken en M. van der Lin de Overleden: G. ten Dam, oud 83 jaar en G.B. Kemper, oud 89 jaar. Ondertrouwd: J.H.W. van Zui den, oud 27 jaar en I. Lubber- dink, oud 22 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3