Agrarische dag in alle opzichten groot succes r Landbouw biedt genoeg perspectief Blauw Wit in training voor nieuwe seizoen Brainstormcursussen voor opvijzelen van toeristische product Mozaïek zoekt pianist(e) SV Holten oefent Resultaten van de Bergruiters Vergadering Industriebond HOLTENS NIEUWSBLAD Veel lof voor organisatoren OLM Holten Wij herstellen niet alleen de schade aan uw auto, maar ook aan uw (voor)ruit! AUTOSCHADE DRENTHEN fl Eerste prijs Ida Vincent op spring-EK Brandweerteam van triathleten Laatste dubbelvlucht Bergvliegers Poppen gezocht voor expositie 'Het zijn net springbult'n' HINDERWET Terinzagelegging beschikkingen SLUITING ZWEMBAD I.V.M. TRIATHLON VERLENGINQ RIJBEWIJZEN AFGEGEVEN VOOR 1 OKTOBER 1986 DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1991- „Je hoeft niet te vragen of het druk is", riep Ep Krikkink, toen hij 's middags zich met moeite door de mensenmenigte voor gebouw Ire ne richting Smidsbelt wilde spoedden. Daar kwam niet veel van terecht. Niet alleen was het schuifelen wegens de enorme drukte, maar Krikkink had onder weg ook heel wat schouderklopjes en felicitaties in ontvangst te ne men voor de geslaagde Agrarische dag. „Een perfecte organisatie, hier kan heel Holten een voor beeld aan nemen" voegde even la ter adjudant G.W. Oberink er aan toe. Krikkink was de eerste om de eer te delen met alle leden van de OLM die voor het welslagen van deze eerste Agrarische dag in touw wa ren geweest. „Ik kom nu een beetje meer in beeld, omdat ik de contac ten met de pers heb, maar bij de or ganisatie zijn zo'n 250 OLMers be trokken. Hoeveel bezoekers er uit eindelijk geweest waren, werd na afloop met enig natte vingerwerk vastgesteld op om en nabij tiendui zend. Geen gekke schatting als men bedenkt dat de eerste bezoe kers zich al voor negenen naar de Smidsbelt begaven, terwijl de offi ciële opening pas om tien urn- plaats vond. Voor de openining nam loco-burgemeester H.J. Wes- terik plaats op een van de eerste tractoren, een Dearborn uit 1946, die de boeren in Holten destijds rijk was. Keurig sturend, trok de locoburgemeester het doek weg voor het jubileumbord van de OLM Holten. Inmiddels was de Smidsbelt en omgeving al volgestroomd met nieuwsgierigen al slenterend ken nis maakten met de vele facetten van agrarisch Holten. Met een klei ne inzinking tussen de middag bleef het tot het eind van het eve nement druk tot zeer druk. Opval lend was het grote aantal Holtena ren, dat zich mengde tussen de vakantiegasten. Ook zij staken hun waardering voor de organisa tietalent van de agrariërs niet on derstoelen of banken. Een vergelij king met het dorpsfeest kon meest al dan ook niet uitblijven. Met name de tentoonstelling van de verschillende koeienrassen kon rekenen op veel belangstelling. Vooraf waren de dieren keurig ge- toiletteerd en tijdens de dag waren de agrarische jongeren in de weer om met een schep de koeienvlaai- en te verwijderen. Daarnaast was het een komen en gaan bij de trac toren, die vooral bij de jeugd in de smaak vielen. Ook de pannekoe- ,£r is veel veranderd, in de landdbouw", zal ongetioijfeld de gedachte geweest zijn van deze bezoekers van de Agrarische dag van de OLM. ken, gebakken door de platte landsvrouwen, trokken gretig af trek. Al spoedig bleek de consump tietent te klein en werd het 'terras' uitgebreid met het meubilair uit gebouw Irene. Hoewel opgezet als eenmalig eve nement ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van de OLM Hol ten, gaan er stemmen op, een Agra rische dag tot een terugkerend eve nement te maken, bijvoorbeeld om de vijfjaar. „Gezien het succes, zou dat best mogelijk zijn, maar of het inderdaad ook lukt, weet ik niet. Men moet ook niet vergeten dat het weer ons gustig gezind is ge weest. Bij regen hadden we ver moedelijk heel wat minder bezoe kers gehad." verklaart Krikkink. „Daarnaast moet men niet verge ten dat er veel bij komt kijken om het organisatorisch goed te laten lopen. Nu is het wel zo, dat we bij een volgende keer gebruik kunnen maken van de ervaringen die we nu hebben opgedaan. Wat we in elk geval wel al zeker weten is, dat zo'n evenement thuis hoort in het cen trum van het dorp en niet op een of andere weide. Juist omdat het ge beuren niet helemaal te overzien was, en we de doorgang van ge meentehuis naar Irene erbij be trokken hebben, bleef het voor de mensen een verrassing, wat aan de andere kant te zien was. Ook het feit dat de mensen geen entree hoefden te betalen is naar ons idee van belang geweest". De uitgebreide selectie van Blauw Wit heeft er al weer diverse trainin gen op zitten. Trainer Van Noesel heeft door ook het derde elftal tot- de selectie toe te laten de concur rentie binnen de groep vergroot en hoopt zo de prestaties te verbete ren. Zijn opzet is de spelersgroep meer verantwoordelijkheid te ge ven op diverse terreinen. De voet balkwaliteit is volgens Van Noesel meer dan aanwezig in de ploeg, maar het zelfvertrouwen en karak ter heeft tot op heden teveel ont broken. Blauw Wit heeft vooralsnog vijf oe fenwedstrijden vastgesteld. De club neemt dit jaar geen deel aan de bekercompetitie. Indien de lei ding van het eerste team denkt meer oefenwedstrijden nodig te hebben, dan zijn er daarnaast nog genoeg mogelijkheden om tegen clubs uit de regio te oefenen. De voorbereiding start op zaterdag 10 augustus met een thuiswedstrijd tegen Vorden. In eerste instantie was een uitwedstrijd in het schema Het bureau Planresutancy bv te Wernhout zal opdracht worden ge geven een toeristisch recreatief plan Sallandse Heuvelrug op te stellen. In een gemeenschappelij ke vergadering van de commissies financiën en gemeentewerken werd door voorzitter Westerik uit de doeken gedaan, dat het hier niet uitsluitend om het zoveelste rap port gaat, maar dat het bureau tevens 'brainstormcursussen' zal gaan verzorgen voor mensen in Hellendoorn en Holten die direct bij het toerisme betrokken zijn. Hoe men zich dat voorstelt, werd voor de pers niet erg duidelijk, om dat de ingebrachte offerte niet ter inzage lag. Uit de vragen van de raadsleden en antwoorden van voorzitter Westerik kon men op maken, dat nog niet helemaal uit gekristalliseerd is welke mensen er nu daadwerkelijk aan zo cursus kunnen gaan deelnemen. Wel werd duidelijk, dat het rapport de func tie krijg van 'vliegwiel', om zo spoe dig mogelijk ervoor te zorgen dat Hellendoorn en Holten als één ge heel naar de verschillende over heidsinstanties toe naar buiten kunnen treden. Het Interkerkelijk Kinderkoor Mo zaïek zoekt met spoed iemand die de uitvoeringen en enkele repeti ties daarvoor, op de piano wil bege leiden. Gedacht wordt aan een man trouw of jongeren, die er plezier in heeft om met kinderen om te gaan. Het repertoire is eenvoudig. De re petities vinden plaats op dinsdag namiddag in'de Kandelaar. Wie belangstelling heeft, kan con tact opnemen met dirigente Eline Paalman, tel 05483-61540. Wheedwarsweg 3 7471 GG Goor Tel. 05470-74907 opgenomen, maar de velden in Vorden zijn nog niet vrijgegeven, zodat er naar 't Vletgoor wordt uitgeweken. In de competitie, die op 7 septem ber begint, is de eerste tegenstan der op het Vletgoor Achilles uit Enschede. Deze ploeg wil in een jaar de afdeling weer verlaten, zo dat de wedstrijd voor Blauw Wit een goede graadmeter kan zijn voor haar eigen positie. Naast Blauw Wit en Achilles zijn er dit jaar nog drie kanshebbers voor promoveren. DVO uit Almelo heeft enkele spelers aan de selectie kun nen toevoegen, net als Rietvogels, ook uit Almelo. Het gedegradeerde Sportlust Glanerbrug maakt ook kans om de overstap te maken en Markvogels en MW lijken met ASV gevaarlijke outsiders. De leden van pc De Bergruitertjes blijven winnen. Ida Vincent deed met Mark mee aan de Europese Kampioenschappen springen in Wierden. Zij won bij het Jacht- springen de eerste prijs na een suc cesvolle snelle barage. In het klas siek springen behaalde zij ook nog een derde en een vierde prijs. Ilse Wenink behaalde op een con cours in Bentelo met Daisy de tweede prijs in de dressuur Klasse M2 cat. E. Op het concours van pc Markelo bezette zij bovendien de vierde plaats in de dressuur in deze klasse. Gerrie Jager behaalde daar met Major Tom een zesde plaats in het springen Klasse B cat. D. In Enter won Gerrie in het springen in deze klasse de eerste prijs. Brenda Kappert won in Enter met Beauti ful Tiffany een mooie derde prijs in het springen klasse M cat. C/D. Vier leden van de vrijwillige brand weer doen zaterdag als team mee aan de zevende Holtense triathlon. Johan Tuitert, Jan Ophof, Rudy Drenth, Wilco Boode en Tonnie Geerding hebben sinds het begin van dit jaar hard getraind om een goede tijd neer te zetten. Tonnie Geerding moest echter door een knieblessure nog voor de wedstrijd afhaken. Het brandweerteam van triathle ten wordt gesponsord door twee Holtense bedrijven en een bedrijf uit Rijssen. Geen van de leden heeft ooit eerder aan een triathlon meegedaan. De training beviel goed genoeg om ook in te schrijven voor de triathlon voor brandweer mensen, die op 13 september in Rotterdam wordt gehouden. Voor het vliegseizoen werd de laat ste dubbelvlucht gevlogen vanaf Bergerac en Heverlee. De vlucht vanaf Bergerac - afstand 935 km - was een 'overnachtingsvlucht', hetgeen betekent, dat de duiven 'ergens' moesten overnachten. De lossing om 14.00 uur was daarvoor gekozen. Voor deze vlucht werden 80 lange afstandsvliegers inge- korfd. De eerste duif, van Anton ten Dam 1, werd de volgende dag om 14.21 uur geklokt. De snelheid bedroeg plm 55 km per uur. 186 jonge duiven begonnen om 13.00 uur de terugtocht vanaf He verlee, een afstand van 198 km. Het werd een vlotte vlucht met als win naar F. Meester en zn, die de eerste duif om 15.36 uur klokte. De uitslagen waren: Bergerac: 1.3. A. ten Dam 1; 2.10.14.19. J.G. Jansen; 4.17.22. G. Koetsier; 5. W. Aaftink; 6.13.24. M. Lodeweges; 7.15.23.26. F. Meester en zn.; 8.20. E. Veneklaas; 9.18.25. G. Kwintenberg; 11.12. H.Jansen; 16. Joh. Veldhuis; 21. H. Wansink. Heverlee: 1.5.19.26. F. Meester en zn; 2.29. J. Veldhuis; 3.7.8.12.14. T. Schuppert; 4.6.33. E. Veneklaas; 9.17.27. R. Bannink; 10.13.18.20.24. H. Wansink; 11. G. Koetsier; 16.25.30. H. Jansen; 22.28.32. H.J. Aaftink; 23.35. M. Lodeweges; 34. Comb. Jurgens; 36. A. ten Dam 1. Het voetbalseizoen staat weer voor de deur. Na een dramatisch sei zoen, onder andere door de degra datie naar de onderafdeling, gaan de rood-zwarten op 11 augustus van start om zich voor te bereiden voor een terugkeer naar de vierde klasse. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: 11 augustus: O verwetering - sv Holten, 14.00 uur; 13 augustus: sv Holten - WWV, 19.00 uur; 18 augus tus: Vios Beltrum - sv Holten. 14.00 uur; 22 augustus: Comschate - sv Holten, 19.00 uur; 25 augustus: sv Holten - Witkampers, 14.30 uur; 31 augustus: De Zweef - sv Holten (tijd nog niet bekend). Poppenmaaksters uit Nijverdal en omgeving worden uitgenodigd om hun werk te exposeren op de grote ppppenbeurs, die op zaterdag 24 augustus in het Hervormd Cen trum in Nijverdal wordt gehouden. Het gaat om poppen van allerlei materialen van zowel gevorderde als net begonnen poppenmaak sters. Iedere deelneemster mag maxi maal vier poppen tentoonstellen. Hieraan zijn voor de inzendsters geen kosten verbonden. Vooral het werk van leerlingen van Jolly Reitsma uit Nijverdal, die jaren lang les heeft gegeven in het maken van poppen van brood deeg, is zeer welkom. Opgeven en inlichtingen bij Max Wolters jr., Nesciohof 80,1411 WX Naarden, tel. 02159-49378. Vijf leden van de De Bergruiters namen zondag deel aan een con cours in Markelo. Op het onderdeel dressuur behaalde Erna Brons voort met Fayo S de vierde prijs in de klasse Lil met 125 punten. Jac queline Jonkers won met Gizmo de derde prijs in de klasse B met 125 punten. Bedien Paalman en Ellen Door bezetten in deze klasse een vijfde plaats met 126 punten. Bij het onderdeel springen behaal de Ineke Bronsvoort een vierde prijs in de klasse B. Hermien Bronsvoort verwierf met Esprit een achtste plaats in de klasse L en in dezelfde klasse bereikte Erna Bronsvoort met Fayco S de negen de plaats. De verkeersdrempels in de Liezen- weg en het Landeweerd blijken in de praktijk minder goed te vol doen, dan aanvankelijk was ge dacht. Ze zijn zo laag, dat de auto mobilisten er zonder moeite over heen kunnen razen. „Het zijn net springbulten" wist het commissie lid Veneklaas maandag in de com missievergadering te melden. Voorzitter Westerik zegde toe, dat er naar gekeken zal worden, tevens zegde hij aan commissielid Metse- makers toe, dat de bewoners wat meer zicht kunnen krijgen op er wat er in hun wijk staat te gebeu ren. Het verzoek om de bewoners te betrekken bij een evaluatie over de verkeersproblematiek en ande re zaken in de Beuseberg vond bij Westerik geen gehoor. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 2 augustus 1991 vergunning ingevolge de hinderwet verleend aan: 1 .H.J. Aaltink, Helhuizerweg 6 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en varkensfokbedrijf annex opslag van dieselolie. 2. H. H. Bronsvoort, Oude Deventerweg 57 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een akkerbouwbedrijf met opslag van gewasbeschermingsmiddelen en dieselolie. 3. G. J. Klein Hortsman, Vijfhuizenweg 9 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundveefok- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 4. Mevrouw G. H. Markvoort-Oolbekkink, Dijkerhoekseweg 1 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 5. Maatschap J. W. M. Nijenhuuis, Vijfhuizenweg 16 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee-, mest en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 6. G. J. Schoneveld, Van Nootensweg 3 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een jongvee- en rundveebedrijf annex opslag van dieselolie. 7. L. Bronsvoort, Oude Deventerweg 55 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (rundveefok- en rundveemelkbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 8. H. ten Dam, Vijfhuizenweg 1 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en meststieren- bedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunnina. 9. H. D. Klein Teeselink, Boerendanssteeg 33 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (rundveefok-, rundveemelk-, scha pen- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 10. Maatschap H. J. W. en H. Scheperboer, Beusebergerweg 42 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning). 11. Maatschap A J. H. en G. J. A Tuitert, Beumersteeg 17 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (rundveefok- en rundveemelkbedrijf en varkensfokbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning. 12.H. J. Wibbelink, Beusebergerweg 46 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens-, meststieren- en rundveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 12 augustus 1991) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedu rende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs. c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend. d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden in- Sediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. e beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is be schikt. In verband met de 7e Holtense triathlon, waarvan het zwemgedeelte plaatsvindt in zwembad Twenhaarsveld, is het zwembad op zaterdag 10 augustus a.s. voor recreatief zwemmen gesloten. Tot nu toe werden van rijbewijzen, die bij ons ingediend werden voor verlenging, de gegevens geverifieerd door de Kommissaris der Konin gin. Op 30 september a.s. wordt dit overgedragen van de Kommissaris der Koningin naar de beheerder van het Centraal Register Rijbewijzen. Dit heeft gevolgen voor aanvragers die een rijbewijs willen verlengen dat is afgegeven voor 1 oktober 1986. Het verlengen van rijbewijzen (afge geven voor 1 oktober 1986) die voor 21 september a.s. bij ons worden ingediend duurt 1 week. Als deze aanvragen na 20 september a.s. worden ingediend kunnen deze pas in behandeling worden genomen op 2 oktober a.s. De behandeltijd is dan nog 4 weken. Geadviseerd wordt aan mensen in het bezit van een rijbewijs afgegeven vóór 1 oktober 1986 deze voor verlenging bij ons in te dienen vóór 21 september 1991. Voor het verlengen van het rijbewijs dient u 2 pasfoto's en het oude rijbe wijs in te leveren. De kosten zijn 32.50. Afdeling Bevolking gemeente Holten. „De agrarische bedrijfstak heeft, ook na 100 jaar, in Holten nog» voldoende perspectief. Nagenoeg alle hinderwetplichtige agrari sche bedrijven beschikken nu over een adequate Hinderwetver gunning. Dat getuigt van een goed inzicht in de heden ten dage gel dende bedrijfsvoering". Lovende woorden die gesproken werden door loco-burgemeester H.J. Wes terik tijdens de opening van de Agrarische dag. Westerik verklaarde voorts te ver wachten dat de bedrijfstak land bouw hard blijft werken aan de oplossing van het mestoverschot en de ammoniakuitstoot. Op zijn buert mag van het gemeentebe stuur verwacht worden dat waar deze bedrijfstak kan floreren, slechts die beperkingen zullen worden opgelegd die strikt nood zakelijk zijn. „Dit houdt in dat er keuzes gemaakt moeten worden want de bedrijfstak landbouw en de niet aanverwante bedrijfstak ken verdragen elkaar niet meer". Aan de hand van het landbouwver- slag uit 1891 maakte Westerik een vergelijk tussen de landbouw toen en nu. In 1891 waren er in Holten 435 bedrijfseigenaren en 39 pach ters. De totale beschikbare opper vlakte was plm. 3000 ha. Van de 435 eigenaren hadden er 215 geen paard of os en 17 van de 39 pach ters hadden geen paard of os. Nu zijn er nog 308 bedrijven gevestigd, onderverdeeld in 21 akkerbouwbe drijven, 212, grasdierbedrijven, 22 hokdierbedrijven en 53 gecombi neerde bedrijven. De totale grond- oppervlakte bedraagt nu 3671 ha. Op deze bedrijven zijn 639 arbeids krachten werkzaam, gemiddeld zo'n 1,6 per bedrijf. Toch zijn er ook zorgelijke ontwik kelingen. De laatste vijfiten jaar is het aantal landouwbedrijven met 83 verminderd (21 procent). Er zijn thans 115 bedrijven met een eige naar van 50 jaar en ouder zonder opvolger. Deze vertegenwoordigen een gezamenlijk oppervlakte van 912 ha, 41 procent van het totaal. Westerik noemde de bedrijfsopvol ging dan ook een probleem, reke ning houdend met de trend 'ieder het zijne'. De Industriebond FNV afd. Holten belegt op dinsdag 13 augustus in café Kalfsterman een extra leden vergadering. Dit in verband met de kandidaatstelling voor de bonds raaddelegatie district Overijssel. De vergadering begint om 20.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5