Goede prestaties op concours hippique LR de Bergruiters Heel Holten werkt mee aan 7e thriathlon Team Okia weer op weg naar top Groot aanbod van nieuwe cursussen landschapsonderhoud Pc Bergruitertjes weert zich goed m Uit buiten Holten Mengvoedergroep vecht besluit gemeenteraad aan HOLTENS NIEUWSBLAD Jaaragenda a Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. DONDERDAG 11 JULI 1991 Met het behalen van de tweede plaats op het derde competitie- toernooi om het Nederlands kam pioenschap, dat zondag 7 juli werd gehouden in Vorden heeft het 640 kg team van Okia laten zien weer tot de top te behoren. Alleen de ploeg van Vios Bison bleef hen met een onverslagen dagoverwinning voor. Verder werden alle partijen gewonnen, wat goed was voor een daguitslag van 21 punten. In het totaalklassement steeg het team van Okia van een gedeelde zesde plaats naar de derde plaats. Eiber gen, dat vorig toernooi de eerste plaats van Vios Bison overnam, kwam deze dag slechts aan zeven punten. Vios Bison staat nu aan kop met veertien punten voor sprong en zal met nog één toernooi te gaan, waarschijnlijk de nieuwe Nederlands kampioen worden in deze klasse. Heure uit Borculo be zet nu de vierde plaats, terwijl de vijfde plaats wordt gedeeld door Watergang en Monnickendam uit het gewest West. De jeugd was deze dag minder for tuinlijk. Ondanks de goede start, zakken ze nu steeds verder terug in het klassement. De derde plaats van vorig toernooi is nu ingeleverd voor een vijfde. Heure staat hier aan kop en het kampioenschap kan hen haast niet meer misgaan. De ploegen om de tweede tot en met de vijfde pklaats kan nog een spannend verloop krijgen. De dames van Halfweggirls (Okia) konden de tweede plaats iets ver stevigen. De dames van Heenwe- gladies uit het gewest West kwa men verder aan kop, waardoor een kampioenschap voor de Halfweg girls er niet meer in zit en de twee de plaats zeker gesteld moet wor den. De dames van Teems volgen met vijf punten achterstand. Uitslagen: 640 kg klasse: 1. Vios Bison 24 (65); 2. Eibergen 7 (51); 3. Okia 21 (42); 4. Heure 15 (39); 5. Wa tergang 9 en Monnickendam 15 (36); 7. Vorden 8 (31); 8. Jagersrust 9 (24); 9. Noormannen 0 (0). Dames: 1. Heenwegladies 15 (44); 2. Halfweg girls 12 (34); 3. Teems 9 (29); 4. Bekveld 6 (12); 5. Jagersrust 0 (11); 6. Monnickendam 3 (5). Jeugd: 1. Heure (21); 2. Vios Bison 18 (42); 3. Nibbink 12 (41); 4. Olden Eibergen 15 (37); 5. Bathmen/Okia 9 (35); 6. Eibergen 5 (26); 7. Jagersrust 3 (6); 8. Kaasboys 1 (4). Ondanks de tropische temperaturen op de Borkeld werden goede prestaties geleverd. De Stichting Coördinatie Land schapsonderhoud Overijssel (SCLO) heeft voor de winterperio de '91/'92 weer een aantal activi teiten en cursussen in Overijssel op het gebied van landschapson derhoud op het progrmma staan. Vooral het aanbod in cursussen is dit jaar erg groot. Het cursusprogramma van de SCLO richt zich met name op par ticuliere eigenaren van landschap selementen en vrijwillgers in het landschapsonderhoud. Nieuw zfjn dit jaar een tweetal cursussen voor mensen die zich beroepsmatig met het onderhoud van beplantingen bezig houden. Het activiteiten- en cursuspro gramma is ook dit jaar weer geva rieerd en bestaat uit natuurwerk kampen, themadagen- en cursus sen; korte cursussen over onder- /beheer van kleine landschapselementen en activiei- ten alleen bedoeld voor vrijwilli gers zoals de opening en afsluiting van het werkseizoen in het land schapsonderhoud. Op het programma staat onder an dere een snoeicursus Hoogstam- fruit, een basiscursus Bomen, een themadag Vlindervriendelijk Landschapsbeheer, themadag on derhoud Leibomen, cursus het Boerenerf en de cursus Arheologi- sche landschapselementen. Wie meer wil weten over het pro gramma, kan informatie krijgen bij de SCLO, Poppenallee 39, 7722 KW in Dalfsen. Tel 05290-1731. Ondanks de tropische temperatu ren werd er zondag op het con cours hippique van de Bergruiters op het paardensportterrein op de Borkeld door paarden en ruiters goed gepresteerd, al lieten enkele combinaties het door de hitte af weten. Ook de publieke belang stelling viel achteraf gezien niet tegen. Het bestuur van de Bergrui ters kon dan ook spreken van een geslaagd concours. Een hoofdrol was weggelegd voor Jochem Munsterhuis van LR Bo- gelskamp en Steven Veldhuis van de Heideruiters uit Ommen. Zowel in de klasse Z1 en Z2 springen en bij het jachtspringen in de klasse M en ZH voerden zij de ranglijst aan. De ereplaatsen van de zwaar ste dressuurrubriek gingen naar de Jenny Letens met Claudia van de Sallandruiters uit Hardenberg en Marina van 't Hof van de Arionrui- ters uit Bathmen. De uitslagen waren: B dressuur ring 1: 1 138 Mireulle Meurs Empire St. Steffenrijders, 2 135 Yvonne van Ast Rosita 2 Lochem, 3 132 H. v.d. Dik- kenberg Fire Molenruiters r.; B dressuur ring 2: 1 138 Esther v. Andel Figaro Lonneker, 2 134 Annem. Oostewe- chel Udo Schalkruiters, 3 133 Jacom. Kloosterman Frensie Zevenbuurtschap; L1 dressuur ring 3: 1 134 Christiaan te Raa Dangerous Berkelruiters, 2 124 Mariett Leyenaar Farnaux Bathmen, 3 123 Bettine Heijden Ratasja Gorssel-Zutphen; LI dressuur ring 4: 1 135 Angela Sparre- boom Friday Kampen e.o., 2 129 Gina Hoekman Cumulus Diepenveen, 3 128 Henk Draaijer Simon's Pasruiters; L1 en L2 dressuur ring 5: 1 134 Ria Ikink Beauty St. Steffenrijders, 2 130 Alice Bosch Early's n.o.p., 3 128 Mark Spiering Diane Schalkruiters; L2 dressuur ring 6: 1 134 Christine Ubels Fleur Vechtruiters, 2 132 Alice Bosch Early spring n.o.p., 3 131 Annemiek Smeitink De- chaZelhem; Z1 en Z2 dressuur ring 11 185 Jenny Len- ters Claudia Sallandr., 2 184 Nicole v. Ber gen Calipso Klenckeruiters, 3 183 Alwine Nuy B.Diabelli Hunneruiters; Z1 en Z2 dressuur ring 2:1 183 Marina in 't Hof Rheo Arion, 2 181 Jac. Versteege Ami ga Schalkruiters, 3 180 Nicole van Bergen Calypso Klenckruiters; M1 en M2 dressuur ring 3: 1 127 B. Kaan dorp Cilithya Kampen, 2 126 Marion Wig- gers Cadance Schalkruiters, 3 124 Ria Tui- ninga Capucinno n.o.p.; M1 en M2 dressuur ring 4: 1 126 Gea Riet man Chinta Bathmen, 2 125 Annita Reurink Cupido Diepenheim, 3120 Henrike v.d. Dik- kenberg Delmar Molenruiters; B dressuur ring 5; 1 133 Monique Coulier Farival Olst, 2 129 Peter v.d. Heuvel Flash- dance n.o.p., 3 127 Sabine Wilmink Erwi- Organisatie en sponsors van de HoltensÉ triathlon zien het zonnig in. De voorbereidingen voor de ze vende Holtense triathlon, die op zaterdag 10 augustus zal worden gehouden in en rond Holten, zijn in de afrondende fase. Afgelopen woensdag werden op het terras van Mac Drive de sponsorcontrac ten getekend met de hoofdsponso ren, zodat - financieel gezien - er niets meer mis kan gaan. Ook promotioneel loopt de orga nisatie op rolletjes. De aanplakbil jetten, waarop de naam van een van de hoofdsponsors Mac Drive door onvoorziene omstandigheden niet staat vermeld, zijn overal in het dorp reeds aan geplakt, en bin nenkort komt de Triathlonkrant van de drukker, die nog meer infor matie bevat dan vorig jaar. De krant, een product van Johan Groeneveld, oud voorzitter van de Sportcommissie, Berend Bril en André Hoeben, die de tekst voor zyn rekening neemt, krijgt een op lage van 32.000 en zal verspreid worden in Holten, Rijssen, Nijver- dal, Hellendoom, Laren, Heeten, Nieuw Heeten en op alle campings in de omgeving. De krant bevat niet alleen veel nieuwtjes, maar is tevens het programmaboekje voor de traithlon. Over deelname heeft men niet te klagen. „We zitten bomvol. We ver wachten over de 700 deelnemers aan de start', weet Kees van Oijen te melden, die erbij vermeld, dat er dit Jaar over de 70 Holtenaren heb ben ingeschreven. Op de achtste triathlon verwacht men als 'ex traatje' de deelname van een aan tal landelijke en regionale sport verslaggevers, die nu de wedstrijd eens van de andere kant willen meemaken. Een speciale VIP-bus is ingehuurd om de genodigden naar de verschillende wedstrijdon derdelen te vervoeren. Bij de voorbereidingen zijn zo'n 25 Holtenaren betrokken en op de wedstrijddag zelf zijn er 400 vrijwil ligers in touw. „Heel Holten werkt mee aan het welslagen van de tri athlon en we kunnen elk jaar weer rekenen op de medewerking van vrijwel alle sportverenigingen. We doen ook nooit tevergeefs een be roep op iemand. Dat is gewoonweg uniek" verklaart Van Oijen. Randgebeuren In goed overleg met de Holtense Handelsvereniging is voor de 10e augustus weer een randgebeuren opgezet op en rond de Smidsbelt. Inmiddels hebben vijftien stand houders ingeschreven, voorname lijk uit de sportieve op promotio nele hoek. Daarnaast komt clown Ronald Mac Donald en zal een straatorkest het geheel muzikaal luister bijzetten. De wedstrijd be gint om 14.00 uur. JULI 16 juli: Hoolteroamd. 21 juli: Erwin-autocross. 23/24/25/26 juli: Dorpsfeest 24 juli: Woensdagavond-auto cross. 30 juli: Hoolteroamd. AUGUSTUS: 1 augustus: Agrarische Dag Hol ten op Smidsbelt. 6 augustus: Hoolteroamd. 10 augustus: Triathlon Holten. 11 augustus: Holterbergrit (motor toertocht). 13 augustus: Hoolteroamd. 17 augustus: Jongveekeuring Kal- veropfokclub Holten. 20 augustus: Hoolteroamd. 23/24 augustus: Sploderfeest. 26 augustus: gemeenteraadsverga dering. 30/31 augustus: jubileum sv Hol ten. SEPTEMBER: 7 september: Vrije Markt. 8 september: Motocross op de Zuurberg, alle klassen. 10 september: afdelingsavond NBvP Holten. 12 september: Wijnmarkt. 13/14/15 september: Groot Keune- feest op Kalfstermansweide. 21 september: Erwin-autocross. 22 september: Trekkersiep. 23 september: gemeenteraadsver gadering. 28 september: Holterbergherfst- toer. 29 september: Klassieker-toer- tocht OKTOBER: 5/6 oktober: Nacht om Holten. 9 oktober: afdelingsavond NBvP Holten. 17 oktober: 100-jarig bestaan OLM Holten. 17/18 oktober: Zaagmolentrofee. 18 oktober: Jubilemconcert HGK. 24/25 oktober: Zaagmolen trofee. 26 oktober: Holterbergloop. 28 oktober: gemeenteraadsverga dering. 31 oktober: Zaagmolentrofee. NOVEMBER: 1 november: Zaagmolentrofee. 2 november: Najaarsconcert HMV. 8/9 november: COC met De avond van de 7e juli. 11 november: Sponsorloop sup portersver. sv Holten; afdelinga vond NBvP Holten. 15 november: Najaarsconcert Hol- tens Mannenkoor. 25 november: gemeenteraadsver gadering. DECEMBER: 16 december: gemeenteraadsver gadering. 17 december: kerstviering NBvP Holten. 18 december: Volkskerstzang 20 december: Kerstconcert Hol-* tens Mannenkoor. JANUARI: 6 januari: nieuwjaarsreceptie NBvP Holten. 18 januari: Holterbergcross. 28 januari: jaarvergadering NBvP Holten. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. Verveda voor het aanbouwen van een keuken, Postweg 14; - aan B. Paalman voor het verbouwen van een woonhuis, H. J. Wansinkstraat 8; - aan C. B. Ansink voor bouwen van een berging, Winkelbergweg 14; - aan A. A. Rensink voor wijzigen van een woning. Oranjestraat 69; 2. aan G. F. A. Lamping kapvergunning verleend voor het kappen van 8 eiken op het perceel Via- nenweg 1, Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecreta rie. Holten, 10 juli 1991 nes Bathmen; B dressuur ring 6: 1 126 Natasja Averesch Fatinels Hagmolenruiters, 2 124 Leonie Bal Fountleroy n.o.p. Springen klasse B: Groep 1: 1 0 54 Maaik Raamsman Zennith Bathmen, 2 0 52 Elfride Meulenbelt Look Well Heideruiters, 3 0 47.5 Hermien Bronsvoort Esprit Bergruiters h.; Groep 2: 1 0 54.5 Arriette te Raa Dintel Ha- melandse r., 2 0 52 Henk Velthuis Marsen- na Hamelandse r„ 3 0 51.5 Gerhard Rotink Ella Hagmolenruiters; Springen klasse L klassiek: Groep 1:10 46.30 M. Dalhuizen Durando r.i.k., 2 0 47.33 H. Wolff Loreen Knechtelr., 3 3 58.25 L. Oostewechel Darwin Schalkr.; Groep 2 L springen: 1 0 45.41 P. Keijser Edelburg Kampen, 2 0 46.36 H. v.d. Kolk Rocko Vechtruiters, 3 0 48.55 S. Veldhuis Figaro r Heideruiters; Springen klasse M klassiek: 1 0 39.4 Hans v.d. Kolk Limited Vechtruiters, 2 0 43.5 Har ry Wolff Laloup Knechtel, 3 0 43.9 Zwennie Vincent Everest Bergruiters h.; Springen klasse Z/ZZ klassiek: 1 0 40.3 Jo chem Munsterhuis Ferdinand m Bogels kamp, 2 0 40.5 Steven Veldhuis Wiskey Hei deruiters, 3 0 43.0 Jochem Munsterhuis Ie Baron Bogelskamp; Jachtspringen: Klasse L-jachtspringen: 1 0 64.3 Henk v.d. Berg Grey Lady Heuvelrui- ters, 2 0 64.5 Edwin Klokman Bingo Berg ruiters b, 3 0 69.4 Lammert Kooijmans Ear ly Markelo; Klasse M-jachtspringen: 1 82.1 Steven Velthuis Deronic Heideruiters, 2 83.4 Inge Meijer Grand Slam Markelo, 3 88.2 Jochem Munsterhuis Renault Clio Bogelskamp; Klasse Z-jachtspringen: 1 74.8 Steven Veldhuis Wiskey Heideruiters, 2 74.9 Jo chem Munsterhuis Gold Lady Bogelskamp. De melkpakkenrace levert altijd weer veel spektakel op Flevohof Hanzepop In het Singelplantsoen in Deven ter wordt op zondag 14 juli gehou den. Porgramma: 13.00 uur Slage rij van Kampen (percussie); 14.15 uur Pat Mears (blues a la Joplin), 15.30 uur The Roots Syndicate (reggea), 16.45 uur Livin'blues, 18.00 uur Dorothy Masuka (Afri kaans). De toegang is gratis. Sail Rijssen Scheepsmodellen van oude zeil schepen, Nederlandse platbo dems, visserijschepen, windjam mers, sleepboten en enkele moder ne schepen zijn te bewonderen van 3 juli tot en met 30 juli in het Rijssens Museum, waar in de expo sitieruimte van havezate de Oos terhof onder de titel Sail Rijssen een expositie is ingericht. Expo sant, en tevens bouwer van deze schepen is de heer G.E.W. Otten- burg uit Goor. De scheepsmodel len zijn tot in alle onderdelen na tuurgetrouw afgebeeld. De ope ningstijden zijn: maandag t/m vrij dag 10-12 en 14-17 uur. zaterdag 14- 17 uur. Speelgoed en Blikmuseum Onder de titel Huisje, boompje, beestje, is in het Speelgoed en Blik museum in Deventer tot en met 1 september een expositie ingericht van speelgoed waar mee kinderen hun eigen wereldje kunnen opbou wen. Al eeuwen lang leveren speel goedmakers hiervoor de huisjes, boompjes en beesten. Op de ten toonstelling zijn diverse dorpen en boerderijen te wonderen. Er is een zeldzame 19e eeuwse boomgaard met fruitstalletjes opgesteld. Ook is er een vitrine met arken van Noach. Uitsluitend met deze vaar tuigen, gevuld met de diverse dier soorten, mpchten in vroeger tijden de kinderen van streng Christelij ke huize op zondag spelen. De tentoonstelling is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Melkpakkenrace In Flevohof wordt op 26 juli weer de Coberco melkpakkenrace ge houden. Nieuw dit jaar is de spek takelklasse voor deelnemers van 10 tot 16 jaar in de vorm van een estafette voor duo's over 25 meter lange freewheelbaan en een water- parcours. Aan deze klasse kan deelgenomen worden in een zelfge maakte melkpakkenboot of met een door Flevohof beschikbaar ge steld vlot. Daarnaast kan in de snelheidsrace worden deelgeno men door kinderen van 6 tot 10 jaar, waarbij in drie klassen gestre den wordt, de 6 en 7 jarigen, 8 en 9 jarigen en de meermansklasse. Melkpakken kan met zelf sparen of gratis afhalen op vier verschillende plaatsen: Flevohof, Nijkerk, Am- hem en Zoetermeer. Hiervoor dient eerst een afspraak gemaakt worden via het gratis telefoonnum mer 06-0221622. Deelnameformu lieren kunnen worden aange vraagd bij Flevohof, tel 03211-1514. Onder zeer warme omstandighe den wist de pc de Bergruitertjes zich goed te weren tijdens de Over ijsselse kampioenschappen te Vol lenhoven. Pc de Bergruitertjes deed mee aan het ponyclub kam pioenschap Klasse Z en behaalde een achtste plaats. Brenda Kappert met Beautiful Tif fany gehaalde in de klasse M cat. C. een tweede prijs. Ida Vincent met Mark behaalde een derde prijs in de klasse Z cat D. Ida Vincent en Brenda Kappert mogen door hun goede prestaties deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen, die op 31 augustus worden gehou den te Ermelo. Aan de bestgaande rijpony deden ook enkele leden mee. Daar be haalde Erwin Rietberg met Bianca een vierde prijs in de cat. D. Jan Janssen behaalde een tweede prijs in de cat. E. Eigenaar Hans Bökkers van de Mengvoedergroep bv heeft na overleg met zijn raadsman beslo ten bij de Raad van State beroep aan te tekenen tegen het besluit van de Holtense gemeenteraad, af wijzend te beschikken over een verzoek tot wijziging van het be stemmingplan van het door hem gekochte pand van Müller op de hoek van de Larenseweg. Maandag heeft de heer Bökkers zijn besluit aan burgemeester Van Rappard meegedeeld. De heer Bökkers heeft de burge meester laten weten, dat hij steeds ter goeder trouw is geweest en nooit de bedoeling heeft gehad ter plekke 'illegaal' detailhandel in onder andere diervoeding en tuin- benodigdheden uit te oefenen, maar dat de problemen in de we reld zijn gekomen door een reeks van misverstanden tussen ge meente en Mengvoedergroep. Na informatie te hebben ingewon nen, onder andere bij de Kamer van Koophandel, meent Bökkers een zeer reeële kans te hebben, dat de gemeenteraad alsnog een be stemmingsplan-wijziging voor het pand Larenseweg 48 moet goed keuren.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5