Jongleren in dienst van Jezus Christus Toos en Jans Mossink in 't zonnetje gezet Klinkerbestrating mag toch blijven Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Opmerkelijke staaltjes Steve Dearmont Rondleiding door Bos Dierenwereld Hoolter Daansers benoemen ere-leden BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN 5M2 Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK HO MARKELO DONDERDAG 11 JULI 1991 Eigenlijk is Steve Dearmont grondwerker. Met grote, zeer mo derne machines verricht hij grondverzetwerkzaamheden voor de boeren in Nebraska. In zijn vrije tijd laat de Amerikaan zich van een heel andere kant zien. Dan trekt hij al jonglerend door de wereld, intussen de boodschap van God uitdragend. Afgelopen zaterdag was hij te gast bij het Interkerkelijk Recrea- tiewerk op de Borkeld, waar hij de meest opmerkelijke staaltjes jon- gleerkunst liet zien. Ballen, kegels, hoepels en schoenen, niets was hem te dol en op een enkele foute vangst na werden staaltjes jon- gleerkunst weggegeven die er zijn mochten. Bij Steve geen glitteren- de pakken. Gekleed in de universe le vrijetijdsdracht, spijkerbroek, Tshirt en joggingsschoenen, z'n jongleergereedschap meedragend in een versleten weekendtas, viel hij nauwelijks op tussen de vrijwil ligers van het Holtense recreatie- werk, of het moest door zijn 'ruime' voorhoofd zijn, waardoor de Ame rikaan flink wat ouder leek dan zijn 32 jaar. Ook de show die hij op het podium naast de tent van het re creatiewerk uweggaf, was eenvou dig en juist daardoor verbluffend goed. Al pratend (keurig vertaald door Erik Boogaard) vertelde hij hoe hij als kleine jongen in de ban kwam van het jongleren. Als twaalf] arige wist hij al drie ballen twee uur, 41 min en 12 seconde in Op de kruising van de S-14 met de A-l verloor vorige week dinsdag een inwoner van Luttenberg ruim drie honderd kilo potlander (ce ment). Deze was verpakt in zakken en deze hadden in eerste instantie op de aanhangwagen van de auto van de Luttenberger gelegen. De bevestiging bleek echter niet dus danig dat deze de zakken op de plaats kon houden, op het moment dat de man vanaf de A-l, de S-14 opreed. Op dezelfde dag werd de auto van een inwoonster uit Markelo be schadigd. De auto stond aan het begin van de Toeristenweg gepar keerd. In de tijd dat dat ze weg was werd de auto kennelijk aangere den door een andere auto. Deze bestuurder heeft zich niet bekend gemaakt. Mocht de dader bekend worden dan zal tegen hem proces verbaal worden opgemaakt voor dit misdrijf. In de nacht van woensdag op don derdag merkte een Holtenaar dat bij een buurtbewoner ingebroken werd. Twee jongens zouden op dat moment door een raampje boven de deur bij een winkel aan de Dorpsstraat naar binnen klimmen en zij zouden nog met de benen buiten het raam hangen. Verschillende politieauto's gingen meteen op de melding af en één van hen trof de knapen aan, op het moment dat ze net weggereden wa ren. In de auto werden sigaretten en handdoeken aangetroffen, wat de buit bleek te zijn van een in braak bij de sigarettenzaak van Van Geenhuizen en het tanksta tion van Schuppert. De daders wa ren een 20 jarige inwoner uit Hen gelo en een 21 jarige Duitser. Na onderzoek zijn meerdere inbraken aan het ligt gekomen en het onder zoek loopt nog steeds. Afgelopen zondagmiddag vloog spontaan een veeschuur aan de Maneschijnweg in de brand. Door broei in een mestbult, die groten deels uit stro bestond, was de brand begonnen. Door snel optre den van de bewoner bleef de brand beperkt tot het achterste deel van de schuur. Afgelopen maandag begonnen drie bestuurders de week op een minder prettige manier. De oor zaak was een 66 jarige inwoner uit Oss. Hij stak zonder te stoppen, komende vanaf de Larenseweg, de kruising met de Dorpsstraat over. Op dat moment naderde echter uit de richting Deventer een 64 jarige inwoner uit Schalkhaar, die een aanrijding niet meer kon voorko men. Door de aanrijding schoot de man uit Schalkhaar naar links en kwam op de linkerweghelft vervol gens in aanrijding met een 31 jarige Holtenaar. Alle drie de auto's raak ten op zo'n manier beschadigd, dat ze afgesleept moesten worden. Steve Dearmont: jongleren met een boodschap Op drie achtereenvolgende vrij dagavonden, 26 juli, 2 en 9 augus tus zal Kees Bos een rondleiding verzorgen door natuurmuseum Bos Dierenwereld. Daarmee wordt een oude traditie in ere hersteld. Niet alleen zal Kees Bos het een en ander vertellen over het onstaan van de diorama's, maar tevens zal hij een aantal natuurfilms verto nen met opnamen die hij gemaakt heeft tijdens zijn vele reizen. De filmavond begint om 20.00 uur. ononderbroken in beweging te houden. In die tijd kwam hij ook in contact met de beweging Youth for Christ, zo vertelde hij de ademloos toekijkende jeugd en stelde hij zijn gaven in dienst van Jezus Christus. Het is al voor de vijfde keer dat Ste ve op zijn toernee Nederland aan doet. Dit keer voor het eerst verge zeld van zijn echtgenote en zijn twee jonge kinderen. Op het Euro pese toernee wordt telkens bij ge loofsgenoten overnacht, zodat hij al enige woorden Nederlands spreekt. Vanuit Almelo, waar de familie Dearmont logeerde, ging het zondag naar Zuid Nederland en vervolgens naar Duitsland en België, waarna het gewone dage lijkse werk in Amerika weer wacht. Ter gelegenheid van het optreden van de Amerikaan, stond het recre- atiewerk zaterdagmiddag geheel in het teken van het circus. Er waren muzikale clowns (Jorgen Voordes en Ruben Doornweerd) en Peter Lokate en Willy Ham van De (tijdelijke) klinkerbestrating in Dorpsstraat en Oranjestraat hoeft voorlopig niet te worden vervangen door asfalt. Gedepu teerde staten van Overijssel heb- kindertheater Feestneus uit De- ben e.T mee in£e.s*emd dat de be- venter. Peter Lokate is tevens de grimeur, die voor de griezelige ef fecten zorgt bij de spooktocht. De belangstelling voor het recrea- tiewerk is ook tijdens de waren dagen opmerkelijk groot. Elke ochtend zijn er zo'n 40 kinderen op de kindermorgen en voor de barbe cue en de talentenjacht hadden maar liefst zestig deelnemers inge schreven. strating ongewijzigd kan blijven, tot er wat meer duidelijkheid komt in de gemeentelijke ver- keersreconstructieplannen. Veel aanwonenden van de ver keersader door het dorp waren be vreesd, dat zij opnieuw binnen kor te termijn te maken zouden krijgen met wegwerkzaamheden toen be kend werd, dat gedeputeerde sta ten van Overijssel met de Wet op de geluidshinder in de hand veror- doneerden, op korte termijn de straat te voorzien van een asfalt- laag. De geluidshinder voor de aanwonenden is volgens gedepu teerde staten met een klinkerbe strating te groot. In een brief hebben burgemeester en wethouders nu het provinciebe stuur laten weten, dat het met de reconstructie hoofdverkeerwegen, de verkeerdruk op de Dorpsstraat- /Oranjestraat beduidend minder zal worden. Dat antwoord was vol doende voor GS om voorlopig de bestrating ongewijzigd te laten. Vakantie Het is zomer en veel mensen gaan met vakantie. Dat doet ook de functionaris van de SWOH. Het kantoor is de komende weken daarom niet of in heel beperkte mate te bereiken. In de periode tot 27 juli is het kantoor op donderdag tussen 9.00 - 12.00 uur geopend. Van 27 juli tot 12 augustus is het kantoor geheel gesloten. Pas op 12 augustus wordt er weer gewoon gewerkt. In deze periode kunt u, indien drin gend kontakt met de Stichting is gewenst, kontakt worden opgeno men met mevr. J. Kieboom - Ak kerman, tel. 63904. SWOH, Gaardenstraat 29, telefoon 64910. Thuis sterven Wie ziek is en gaat sterven heeft veel verzorging nodig. Veel men sen zouden de laatste weken van hun leven thuis willen blijven, om in hun vertrouwde omgeving af scheid van het leven te nemen. De verzorging kan te zwaar zijn voor de mensen in de directe omge ving, zelfs met inschakeling van hulpverlenende instanties. Thuis blijven is daarom niet altijd moge lijk zonder ondersteuning. De Stichting Thuis Sterven kan daar bij helpen. Deze stichting werkt in Deventer en omliggende gemeen ten, waaronder Holten. De hulp van de stichting richt zich op patiënten in hun laatste levens fase. De hulpverleners zijn vrijwil ligers, die onder deskundige lei ding van twee. coördinatoren de helpende hand bieden om de taak van de partner, of andere huisge noten in deze vaak moeilijke tijd te verlichten. De verzorging bestaat uit die han delingen, welke anders door de huisgenoten worden verricht. In overleg met de familie kan er 's nachts worden gewaakt. De profes sionele hulp van huisarts, gezins hulp, wijkverpleging e.d., als die reeds aanwezig is, blijft gewoon doorgaan. Hulp kan worden aangevraagd via huisarts, wijkverpleging, gezins verzorging, maatschappelijk werk enz, maar ook rechtstreeks bij de stichting. Na de aanvraag volgt een bezoek door één van de coördinatoren en na overleg worden afspraken ge maakt over de aard en de wijze van hulpverlening. De kosten voor de geboden hulp bedragen, ongeacht de duur van de hulpverlening f 25,-. Hulp van do nateurs kan de stichting voorals nog goed gebruiken. Wilt u meer inlichtingen, wilt u hulp aanvragen, of u aanmelden als vrijwilliger dan kunt u tijdens kantooruren kontakt opnemen met de Kruisvereniging Zuid - West Overijssel, telefoon 05700 - 15297. Iedere maandagmorgen tus sen 9.30 -11.30 uur zijn daar tevens de coördinatoren rechtstreeks be reikbaar voor het geven van infor matie en advies. Stichting Thuis Sterven Zuid - West Overijssel, secretariaat M. van Brielstraat 9,7431 GA Diepen veen, telefoon 05709 - 2744. Voor donaties RABO bank Deventer nr. 37.77.60.021. Gironummer van de bank: 858.900. Kuper Jenske en tante Toos stonden altijd klaar voor de Hoolter Daansers. De Hoolter Daansers hebben zaterdagavond 6 juli twee trouwe leden gehuldig en benoemd tot ere-lid van de vereniging. Ome Jans - beter bekend in Holten als Kuper Jenske en tante Toos Mossink moeten om gezondheids reden het wat rustiger aan gaan doen en kunnen zich daarom niet meer voor de volle honderd pro cent inzetten voor de Hoolter Daansers. Zeer tot hun verdriet overigens, want als geen ander wa ren zij betrokken bij de volksdans groep. Ome Jans stond altijd klaar als muzikant. Nee-zeggen en niet meegaan was er niet bij. Andere verplichtingen werden eenvoudig weg uitgesteld als er een optreden van de Hoolter Daansers was. Bij tante Toos kon iedereen altijd aan kloppen om de mutsen te laten opppoken, schorten te laten strij ken en ook voor een advies over het dansen kon men bij de goedlachse Toos terecht. Onvoorbereid Allereerst werd zaterdagavond een klootschietwedstrijd georgani seerd voor de leden van de Hoolter Daansers, waarna Jans en Toos met een versierde auto van huis werden gehaald Een beetje ver baasd en volkomen onvoorbereid werden zij meegenomen naar 't Trefpunt in Espelo waar zij door een erehaag van leden werden ont vangen. Gezeten op versierde stoe len mochten zij allereerst een woord van dank van de voorzitter van de Hoolter Daansers, Gemi van Dijk in ontvangst nemen, waarna Toos een vergulde broche en Jans een dasspeld met daarop een paar klompjes werd opgespeld. Een daverend applaus en Lang zul len ze leven volgde. J. Rensen droeg vervolgens een gedicht aan het echtpaar op, waarna idereen het 'bruidspaar' feliciteerde. Uit hun reacties bleek wel, dat Toos en Jans compleet overdon derd waren door al die aandacht, want ze waren een beetje stil, en dat is bij hen niet gebruikelijk. Toch waren zij erg blij met hun benoeming tot ere-leden en hopen toch nog zoveel mogelijk bij de boerendansers betrokken te blij ven. Ter afsluiting van de avond werd met z'n allen nog gezellig ge barbecued. Geboren: Kyllian Quinten, zv R.W.M Ha- zes en J.J. Vorsteegen. Overleden: H.J.S. Wienk, oud 82 jaar. NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. H.W. Doornweerd; nevendiensten: Sytze Meinsma en Ans Pannekoek. Oppasdienst: mw Tuitert-Ko- perberg en Rebecca Door nweerd. 19.00 uur: vicaris I de Jong, Bathmen. Uitgangscollecte: Recreatie- werk Diessenplas: 10 juli: Leger des Heils. GEREF.KERK 9.30 uur: ds H.J.J. Witte, Voort huizen. 19.15 uur: ds. J.Maliepaard, Vijf huizen. Kindemevendienst: groep 3, 4 en 5 oJ.v. H. Hulsman-Zwiers. De eerste collecte is voor Inter kerk. recreatiewerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Nicoline Aanstoot, Lydia Heemskerk, Ema Hulsman. 4-6 jaar: Jetty Tromop-Imhof, Karin Tromop, Janny v.d. Meulen-Imhof. Koffleschenken na kerkdienst: mw. J. v.d. Zwaag-Fledderus en mw R. Schipper-Schuppert. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. J.H. Israël. Uit gangscollecte: Recreatiewerk. OKKENBROEK 9.30 uur: ds. W.C.C. Polhuijs, Deventer; uitgangscollecte: Oogkamp Himalaya. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 13 en 14 juli: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- eepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 13 en 14 juli: K van Aken, Kei zersweg 28 Holten. Tel. 05483-6 17 87. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af- ispraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag, en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 8 t/m 11 juli: Kindervakantie week 16 juli: Hoolteroamd 'Back tot the Sixties'. 19 juli: 20.00 uur, orgelconcert in Hervormde kerk 17, 23, 24, 31 juli: Zaalvoetbal toernooi om Klavierbokaal. 21 juli: Erwin Autocross. 23 juli: kermis op Smidsbelt 24 juli: Kermis op Smidsbelt; 10.00 uur, kleinveemarkt op Kalfstermansweide; 13.30 uur, gratis kindcrschminken in de Fienpreuverstent; 18.30 uur grote regio autocross. 25 juli: Kermis; koopavond met dweilorkest de Mexicaantjes; Jagermeisterband in Fienpreu verstent 26 juli: Kermis; 18.00 uur, wie lerronde door A-amateurs. 10.30-11.30 uur en 16.00-lV.00 uur, uitzending kerktelefoon; 20.00 uur, filmavond en rondlei ding door natuurmuseum Bos Dierenwereld. 27 juli: 13.00 uur Touwtrektoer- nooi op Kalfstermansweide om kampioenschap van Holten. 30 juli: Pimpelavond; 20.00 uur, Hersengymnastiek camping De Prins en camping de Holter- berg. 2 augustus: 20.00 uur, filmavnd en rondleiding door natuurmu seum Bos Dierenwereld. 9 augustus: 20.00 uur, filmavond en rondleiding door natuurmu seum Bos Dierenwereld.' Gevonden: zwarte jas; zwarte hond mogelijk labrador; 2 sleu tels aan sleutelhanger; groen met gele papagaai. Verloren: potje met contacüen- sen; linker kinderschoen; ring met kleine sleuteltjes; rood blauwe kinderrugzak; blauw- /groen/witte sjaal; 2 houten ter rasstoelen; herenportemonnee met geldsbedrag; gouden horlo ge; rood/wit zakmes; 2 grijze motorregenpakken; bankbiljet van ƒ.25.-; 4 sleutels aan ring; nogmaals sleutelring met 4 sleutels. Q0S476-1907 ~7 OPEL t->

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3