Bertus Oplaat verrast met snelle eretreffer Topdrukte blijft nog uit in zwembad Twenh aars veld Togaclub contracteert topattractie Armand WEEK DEZE Grote hitte houdt bezoekers thuis Zomeravond ogelconcert in NH kerk U ontvangt een fraaie ParKer-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. 'Ben ik te min', live in Holten Avro maakt opnamen in Holten Dorpsfeest in aantocht Geslaagd Programma recreatiewerk op Borkeld vw Staatssecretaris drs. J. Wallage opent SGH Holtens Nieuwsblad Donderdag 11 juli 1991-43ste jaargang no.28 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1.= Gedrukte oplage 3075 Erelid Jarenlang waren Toos en Jans Mossink nauw betrokken bij het wel en wee van de Hooi- ter Daanscrs. Jans zorgde bij de optredens voor de vrolijke mu ziek en Toos plooide de mutsen en streek de schorten. Om ge zondheidsredenen moet het Holtense echtpaar het wat rus tiger aandoen. Reden voor de: Hoolter Daansers om de trou we leden te eren met het ere lidmaatschap van de Hoolter Daansers. Het thema van het Interkerkelijk Recreatiewerk op de Borkeld is voor de komende week: Vriend of vijand? Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 13 juli: 20.00 uur, open avond met kampvuur en brood bakken. Zondag 14 juli: 10.00 uur, kamp dienst. Voorganger Anneke de Hoop. Maandag 15 juli: 19.30 uur, volley- bal/lijnbal. Dinsdag 15 juli: 14,30 uur, hutten bouwen. Woensdag 17 juli: 14.30 uur, kook- middag; 20.00 uur Ruslandavond. Donderdag 18 juli: 18.00 uur, Bar- becue; 22.30 uur (dieren) geluiden- spel. Vrijdag 19 juli: 14.30 uur, vosse- jacht. Elke morgen is er om 10.00 uur kindermorgen en elke avond is er I om 19.00 uur een kleuterkwartier- 1 tje vol met verhalen en avonturen. Deze week is er Kiekeboe. Het team bestaat uit Aline, Sissy, Jor- gen, Frans en Remmelt. Organist Peter Eilander zal op vrijdagavond 19 juli in de Ned. Herv. kerk weer het traditionele zomeravond-orgelconcert verzor gen. het concert begint om 20.00 uur. Jaarlijks komen talrijke Holtena- ren en toeristen luisteren naar de fraaie klanken van het Naber-or- 1 gel. Peter Eilander koos dit jaar voor composities van Mozart, die dit jaar alom wordt herdacht, van de Nederlands Marius Monnikken- dam, Samuel de Lange, Willem Mudde, diens schoonvader Jan Zwart en van de Engelsman Georg Friedrich Handel. Peter Eilander besluit met een koraalimprovisa tie. De toegangspijs bedraagt vijf gul den. Voor kinderen tot 13 jaar is de toegang gratis. BAR-DANCING „DE WAAG" Zie onze adv, op pag. 2 Terwijl het baldadige deel van het publiek al om "bredere kogels" be gon te roepen en de tijd werd ge dood met een ritje op een heuse Oostduitse fiets, verraste Bertus Oplaat iedereen (en niet in het minst zichzelf) met een welgemik te voltreffer die hem tot Holtens Schutterskoning 1991 maakte. Aangezien het geweer pas voor de 383ste keer was geladen ver wachtte vrijwel niemand dat de houten romp van de vogel zo snel al zou capituleren. Wie nog wel even tijd voor een pilsje en een sa- téhtje dacht te hebben, kwam be drogen uit. Bets Oplaat maakte aan alle illusies van de overige 58 deelnemers resoluut een eind. Niet alleen de snelle beslissing (vo rig jaar moest tot het 509e schot worden gewacht voor Henk Paal man kon worden gekroond) bete kende een record. Voorzitter Dick Jansen van schietvereniging De Eendracht had ook een topjaar wat betreft het aantal deelnemers. Daaronder ook weer drie dames (Hennie Paalman, Jeanet Tuitert en Ineke Tuitert) die echter niet in de prijzen vielen. Dat deden wel Eendracht-secretaris Frans Hoes die met het 53ste schot de vogel onthoofdde, Gerrit Brinks die bij het 72ste schot de linkervleugel opeiste, Henk Podt die zich bij het 98ste schot over de rechtervleugel ontfermde en Gerrit-Jan Hoes die zich een waardige gast van zijn broer toonde en bij het 169ste schot voor de staart tekende. Aan gezien de titel schutterskoning slechts is voorbehouden aan inwo- nenden van Holten moest hij daar na het neerhalen van de romp van af de zijkant gadeslaan. Pechprijs Zo erg was dat nu ook weer niet, wantin een heerlijk avondzonnetje met een lopende bierpomp en een knapperende barbecue was het goed toeven op het schietterrein aan de Markeloseweg, waar ook na de opening van het nieuwe onder komen van De Eendracht op Kalfs- termansweide de komende jaren het koningsschieten plaats zal vin den omdat een dergelijke activiteit in de dorpskom teveel risico's met zich meebrengt. Aan voorzitter Dick Jansen was het de gewonnen geldprijzen uit te Terwijl de tent van de MAC op de achtergrond weer goede diensten bewees aan de dorstige toeschouwers, was het voor de deelnemers zaak zich op de volgen te concentreren. reiken en de nieuwe koning te kro nen. En natuurlijk was er ook weer een pechprijs die enkele jaren gele den door Jan Bargboer werd inge steld. Dit keer ging die beker voor de schutter die meteen na de nieu we koning aan de beurt was ge weest naar Jan Bosschers die de eer aan zijn voorganger Bets Op laat moest laten. Na een rondje van de koning kon iedereen zo toch tevreden huiswaarts keren. Nauwelijks hebben we de verwar ming uitgezet, 'of we smachtten afgelopen weekend met tempera turen van meer dan dertig graden naar een zuchtje wind. Zelfs dc bezoekers van zwembad Twen- haarsveld werd het teveel en zo werden er zondag dan ook minder bezoekers geteld dan zaterdag. Daarbij moet wel worden opge merkt, dat op zaterdag het zwem bad geopend is van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Het was volgens het zwembad personeel 'lekker druk', maar er was geen sprake van echte top drukte. Zaterdag kwamen er 1600 verkoeling zoeken en zondag 1500, waaronder veel mensen uit Rijs- sen, waar op zondag het zwembad gesloten is. Het blijkt uit de reac ties van de toeristische zwemmers echter wel. dat men heden ten dage. meer verlangt van een zwembad, dan in Holten geboden wordt. On danks de hitte werd dan ook tot verbijstering van de kassamedee- werker van Twenhaarsveld ge vraagd of men in Holten beschikte ook over een 'tropisch zwembad'. Zondag werden veel losse kaart jes verkocht, terwijl zaterdag er meer vaste klanten van de cam pings en de bungalowparken kwa men zwemmen. Veel Holtenaren waren er niet bij, die verblijven kennelijk elders, of wachten af tot het wat rustiger wordt. Het aantal ongelukjes bleef beperkt tot een enkele gestoten teen, wat met een pleistertje verholpen kon worden Indien de temperatuur boven de 25 graden komt of blijft, zal volgende week vrijdag 19 juli om 21.00 uur weer onder romantisch omstan digheden gezwommen worden bij het Moonlightzwemmen. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! I I Naam: BAM I A""s:- ■fUE* Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dhr/mevr: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 oonpaats 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt abonnementsgeld I per jaar ad 44,70. Tussen het spelen en spartelen door, waren deze week ook de se rieuzere zaken aan de orde. Voor het eerst in dit seizoen werd weer diploma gezwommen in Twen haarsveld. Onder deskundige lei ding van chef badmeester G. van Lemel en zijn assistente Susan Sonncvcld zwommen de eerste Eindelijk was het weer eens een lekker druk weekend in zwembad Twenhaarsveld. achttien zwemmertjes af, onder toeziend oog van een KNZB afge vaardigde, de heer Tuenter uit Groenlo, die bij de diploma uitrei king zei dat het zwemmen van de kandidaten goed was en de sfeer rond het diplomazwemmen gezel lig. De kandidaten slaagden alle maal en gingen naar huis met hun diploma en een zakje met stickers en snoep. Diploma A: Aras Agoub, Bram Bronsvoort, Pim ten Brinke, Ger- ma Barbers, Aijan Nijhuis, Peter Het is de Toga-club gelukt, een to- pattraktie te contracteren voor de eerste Hoolter Oamd, die dinsdag 16 juni wordt gehouden. Zoals vorige week al werd vermeld, staan de jaren zestig centraal en zanger Armand hoort daar hele maal bij. Armand was in de zestiger jaren samen met Boudewijn de Groot dé protestzanger en trad op in shows met o.a. de Rolling Stones, Procol Harmen en Eric Burdon. Naast zijn bekendste hit Ben ik te min, waar mee hij dertien weken in de top 40 stond, zal hij, zichzelf begeleidend op de gitaar en mondharmonika, vooral eigen werk ten gehoren brengen. Het programma van de Hoolter Oamd ziet er als volgt uit: 18.00 uur: Mc Toga hamburger- maaltijd; opgave bij café Maats, 't Klavier, Foto ten Velde. Kosten 5- in de voorverkoop. 18.30 uur: voor de kinderen rondje om de kerk op motor incl. foto; kosten 1,-. 20.00 uur: begin Hoolter Oamd. 20.30 uur: Elvis Presley verkiezing 1991. In twee of drie rondes moeten de kandidaten bewijzen de ware vervanger van Elvis te zijn. Opge ven bij Foto ten Velde. Tussendoor optreden van Rein Presly. 21.30 uur: optreden Armand van pim 30 min. 22.00 uur: Vulcano's rock roll repertoire. 22.45 uur: Armand, 23.30 uur: Vulcano's ev. Rein Pres ly of winnaar Elvis Preslye verkie zing. Er kan deze avond betaald worden met de bekende Keune munten. Olde Reuver of Driel, Doris de Rooy en Monique Stam. Diploma B: Jacoub Jacoub, Hetty Oolbek- kink, Tom Piscaer en Sanne Re- goort. Basis diploma: Bram Boode, Dianne Bronsvoort, Bian- ca van Coeverden, Jan Willem Hoes en Anne Markvoort. Zwem- vaardigheid 3: Antoinette Dene kamp. Ook bij de VW kan men merken dat de zomer nu echt begonnen is. André Hoeben en Tineke Wolters draaien de maanden juli en augus tus 'marathon-diensten', want ook tussen de middag is het kantoor van de VW geopend. „Eigenlijk zou dat het hele jaar door het geval zou moeten zijn, maar ja dat kan de baas niet betalen". De stemming is opperbest. „Nu eindelijk merken wij het echte vakantiesfeertje. Je krijgt nu.echt vrolijke mensen bin nen die het in Holten op de cam pings prima naar hun zin hebben". Heel wat minder positief wordt door de toeristen gedacht over de winkelopstelling. Zou konden wij maandag tot onze spijt een vakan tiegast niet aan een adres voor een krant helpen, omdat op maandag beide boekhandelaren die dag de deuren gesloten hebben. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia BV. in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De Avro zal op 30 juli in Holten op names maken voor het program ma Hersengymnastiek-light, de zo merversie van het populaire radio programma Hersengymnastiek. In plaats van 6VWO-leerlingen van twee scholen zullen nu gasten van twee campings het tegen el kaar opnemen. In Holten zullen dat zijn gasten van camping De Prins en camping de Holterberg. De opnamen beginnen om 20.00 uur. Het programma wordt gepre senteerd door Birgit Ganzert. Staatssecretaris van Onderwijs en' Wetenschappen, drs Jac. Wallage zal op 28 augustus de officiële ope ning verrichten van de Scholenge meenschap Holten. Naast toespa ken van de staatssecretaris en bur gemeester Van Rappads zal bij de officiële opening drs. D. de Vries, rector OSG de Meergronden een toespraak houden. OSG De Meer gronden is een van de eerste gefu seerde brede scholengemeen schappen. Rector De Vries heeft onlangs in het zondagmiddag- progrmma Het Capitool opmerke lijke uitspraken gedaan over het voortgezet onderwijs in Nederland en in het bijzonder over fusies van scholen. Het Holtense dorpsfeest vindt dit jaar plaats in de week van 23 t/m 27 juli. Naast de traditionele kermis op en rond de Smidsbelt staan ook de wielerronde voor amateurs, de regionale autocross en het touwt- rektoernooi om het kampioen schap van Holten weer op het pro gramma. Dinsdag 23 juli worden om 14.30 uur de kermisattracties geopend die tot en met vrijdagavond 26 juli vermaak bieden. Op woensdag morgen wordt op Kalfstermans- weide de kleinveemarkt gehouden, terwijl de woensdagavond is inge ruimd voor de grote regio auto cross. Op donderdagavond wordt de wekelijkse koopavond opgeluis terd door dweilorkest De Mexi- caantjes. Vrijdagavond wordt het centrum veranderd in een wieler parcours voor de A-amateurs die hun door de IJsclub De Noordpool i.s.m. wielervereniging CC'75 uit Nijverdal georganiseerde rondjes om de kerk draaien. De feestweek wordt afgesloten met het touwt- rektoernooi om het kampioen schap van Holten dat zaterdag 27 juli om 13.00 uur op Kalfstermans- weide begint. Hierbij tekent Okia voor de organisatie. Uiteraard verzorgt carnavalsvere niging De Fienpreuvers weer een centrale consumptietent, waar verschillende avonden muziek van de Jagermeistersband is te beluis teren en de kinderen op dinsdag middag geschminkt kunnen wor den. Onze oud plaatsgenoot Johan Kis sing is geslaagd als Medisch Micro biologisch Ingenieur aan de H.L.O. te Groningen.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1