A Wim Brinks nieuwe voorzitter sv Holten Spel en sponsoraktie bij Zwemvierdaagse Henry Kiens topper Holtense triathlon J Weer beïnvloedt prestaties Okia Holtense atleten actief in Hengelo Gulle gift voor foto-hobbyclub Sponsorwinddoek voor TC Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Visvangst viel tegen Müller wint Mintonette- toernooi Vluchten door regen ingekort Zomervoetbal om Klavier bokaal 1991 Bergruitertjes in de prijzen Marco Rensen schutterskoning van Dijkerhoek Nieuwe huurder zwembadkantine Derde plaats Janny Vasters Rijssenerberg zware klus voor atleten Slecht weer drukt deelname fietsvierdaagse Holtense atleten naar Nederlands kampioenschap DONDERDAG 20 JUNI 1991 Hoewel Okia bij het vijfde NTB- toernooi in het gewest Oost de leiding behield in de 640 kilo A- klasse, werden de prestaties van de Holtense touwtrekkers toch ne gatief beïnvloed door het slechte weer. In Ulft slonk de voorsprong van Okia in het totaalklassement tot drie punten. Door het soms spekgladde veld waren aanvallende ploegen als Oosterwijk en Heure in het voor deel. Deze pakten Okia dan ook belangrijke punten af. De partij tegen naaste concurrent Eibergen werd na twee spannende trekbeur- ten op waarschuwingen afgefloten in het voordeel van Eibergen. Het 680 kilo B-team béhaalde slechts twee punten en staat nu op een gedeelde vierde plaats. De jeugd deed het beter dan vorige week en behield de vierde plaats, terwijl de Holtense dames weer een stap in de richting van de kop de den en nu weer vier punten voor staan op Wippenpol. Er volgen nu nog drie toernooien. Het eerstvolgende is op 18 augus tus in Tilligte en het laatste op 8 september in Holten. Okia neemt waarschijnlijk ook deel aan de Ne derlandse kampioenschappen, die op vier achtereenvolgende zonda gen gehouden worden, te beginnen op 23 juni in Zevenhuizen (Gronin gen). De standen: 640-A: 1. Okia (68); 2. Eibergen (65); 3. Heure (61); 4. Vor- den (49); 5. Vios Bison (45); 6. Oos terwijk (24); 7. Bathmen (21); 8. Bekveld (20). 680-B: 1. Vorden (45); 2. Buffels (33); 3. EHTC (25); 4. Okia (16) en Olden Eibergen (16); 6. Vios Bison (15). Dames: 1. Halfweggirls (48); 2. Wippenpol (44); 3. Bekveld (11). Jeugd 450 kilo: 1. Olden Eiber gen (42); 2. Eibergen (41); 3. Trek lust (37); 4. Okia (16); 5. Vorden (10); 6. Olden Eibergen II (4). Bij meerkampwedstrijden voor junioren A/B en senioren die op 12 juni werden gehouden in het FBK stadion te Hengelo waren een aan tal atleten van de sv Holten actief. Jeanet Wegstapel, de talentvolle Dijkerhoekse deed mee bij de da mes tweekamp en werp-drie- kamp, met als resultaten 100 m in 15. 3 sec, 200 m in 31.6 sec, speer werpen, 48 m, kogelstoten 6. 23 m, discuswerpen 15.48 m. Arjen Krijgsman verwerkte een spring- en werp tweekamp bij de junioren met als resulaten: ver springen 4.53. m, hoogspringen 1.40 m., kogelstoten 6.23 m, discus werpen 23.16 uur. Pieter Nauta ver werkte een sprint- en spring twee- I kamp, 110 m in 13.4 sec. 200 m 27.8 sec, verspringen 5.13 m., hoog springen 1.15 m. Erik de Blaauw legde alleen de sprintafstand bij de senioren af. De 110 m in 12.6 sec en de 200 m in 26.8 sec. Bij deze avondwedstrijd, met veel deelname uit de regio, waren de resultaten van de Holtense atleten van een goed gehalte. Dick Zweers, in competitiever band uitkomend voor Atletics uit Nijverdal, liep de 110 m in 12.6 sec en 200 m in 25. sec, wat tevens een persoonlijk record betekende. Sanne Boer, uitkomend voor het Enschedse Tion, komt uitstekend mee met de Nederlandse top. Komt ze op de korte afstand 1100 in 13.5, sec. snelheid te kort, op de langere sprintafstand, 200 m in 27.9 sec, compenseert zij dit goed. In erbarmelijke omstandigheden waren in Lochem baanwedstrijden op de kunststofbanen van de poli tieschool. Egbert Veneklaas won overtuigend de 5 km in 15.17 min. Ap Koetsier liep in 20.55 min en Herman Koetsier in 25.05 min en Jannie Koetsier finishte in 26.10 min. Wim Brinks wordt de nieuwe voorzitter en Freek Lubbersen komt het bestuur versterken. Dat kon vice-voorzitter Freek ter Hoe ven, duidelijk opgelucht, dinsdag avond melden op de jaarvergade ring van de afdeling voetbal van de sv Holten. Daarmee komt voor de sv een einde aan een moeilijke periode met de degradatie van het eerste team van KNVB naar TVB en de langdurige schorsing van twee van haar bestuursleden als absolute dieptepunt. Brinks, ja renlang voorzitter van de afdeling atletiek van de sv Holten en nu in beslag genomen door de organisa tie van de Holtense triahtlon, zal de functie pas in september/okto ber daadwerkelijk gaan uitoefe nen. Het bestuur gaf bij monde van zijn vice-voorzitter opening van zaken. Op 24 april heeft het bestuur in een brief aan de KNVB melding ge maakt van onregelmatigheden in de vorm van verkeerde namen op wedstrijdformulieren in de wed strijden Langeveen-Holten en Hol- ten-Tilligte. Aanleiding tot het on derzoek was een mededeling van de voorzitter van GFC aan be stuurslid Wim Klein Velderman ('op een veijaarsvisite') dat het GFC-bestuur naar aanleiding van een anonieme tip de KNVB op de hoogte had gesteld van de aantij gingen. Klein Velderman bood hem verontwaardigd inzage in alle stukken aan, maar bij eigen con trole door het bestuur bleek er in genoemde wedstrijden met de pa- De 16e Holtense zwemvierdaagse wordt van maandag 24 tot en met vrijdag 28 juni in Recreatiebad Twenhaarsveld gehouden. De start is dagelijks tussen 18.00 en 20.00 uur. Nieuw dit jaar is dat familie en kennissen de vierdaag- se-zwemmers kunnen sponsoren ten bate van het Ronald McDo nald Kinderfonds. Dit fonds stelt ouders in de gelegenheid om dicht bij hun kinderen te zijn als die in het ziekenhuis liggen. Daarvoor worden speciale logeerhuizen ge bouwd en ingericht. De vangst tijdens de traditionele koppelwedstrijd van HSV de Riet voorn, die zondag 16 juni werd ge houden in het Twentekanaal nabij Almelo, viel ondanks de goede om standigheden toch iets tegen. De stand is nu als volgt: 1. A. Ongena/H. ter Harmsel, 3400 gram; 2. Achterkamp/B. Blaauw, 2370 gram; 3. J. Bemer/M .Lammer- jtink, 1960 gram. Op maandagavond 24 juni is er ■weer een competitiewedstijd. Deze vindt plaats in het Twentekanaal Inabij Stokkum, aanvang 19.00 uur. Om in aanmerking te komen voor de zwemvierdaagse-medaille moe ten de deelnemers op vier avonden een afstand van telkens 500 meter overbruggen, dat is 20 baantjes zwemmen. Wie 10 jaar of jonger is of 60 jaar of ouder mag met de helft volstaan en zwemt dus 250 meter oftewel 10 baantjes per avond. Ie dere deelnemer bepaalt zijn eigen tempo en tussentijds rusten is toe gestaan, mits het bad niet wordt verlaten. Oudere deelnemers kun nen in overleg met het badperso- neel hun baantjes ook op een ander tijdstip trekken. Natuurlijk is ook het spelelement niet vergeten. Dinsdag 25 juni be gint er om 20.00 uur een revanche- wédstrijd van sportcommissie te gen zwembadpersoneel. Woensdag en donderdag wordt om 19.00 uur het vermaarde kwalleballespel ge speeld, waarvan de finale om de beker vrijdag is om 19.30 uur. Woensdag, donderdag en vrijdag is er ook een hindernisbaan aange legd met zwemmen, lopen en atb- fietsen (met prijzen voor alle leef- tijdcategorieën), is er doelschieten en wordt er op zijn oud-Hollands gefietst. Alle vier de avonden is er bovendien gelegenheid tot ver springen van de lage duikplank. Deelname aan de zwemvierdaagse kost vijf gulden per persoon; gezin nen betalen maximaal vijftien gul- De kwart-triathlon van Holten jkrijgt op zaterdag 10 augustus een landelijke topper in huis. Eiberge- naar Henry Kiens, een van de bete- |rc Nederlandse triathleten, is bij de zevende editie van dit sport- jevenement van de partij. Tijdens !het officieuze wereldkampioen- 'schap 1990 op Hawaii (Iron man ïwedstrijden) werd Kiens na een Iformidabele prestatie zesde. Aan jde Holtense triathlon kunnen maximaal zo'n zeshonderd men sen deelnemen. Momenteel is er nog een zeer beperkt aantal plaat sen voor de 1/8 triathlon vrij. jDe voorbereidingen voor de Hol- jtense triathlon, het grootste sport evenement van Holten, zijn al eni ge tijd in volle gang. In diverse subcommissies worden alle plan nen uitgewerkt. Ondertussen zijn de sponsorcontracten getekend en is ook definitief bekend hoe de wedstrijdkrant er uit gaat zien. Deze krant zal huis-aan-huis ver spreid worden in Holten en ruime omgeving. Het randgebeuren tijdens de tri athlon bestaat uit groot een aantal standjes, die bevolkt worden door sponsors en organisaties die de toeschouwer informeren over tal van sportzaken tijdens de Triath lon. Het is de bedoeling dat er ook een programma na afloop komt, maar daarover staat nu nog niets vast. Een week na de triathlon Holten vind het Nederlandse kampioen schap triathlon plaats in Almere. Vier leden van het bestuur van de Stichting Triathlon Holten zijn ge vraagd als jurylid voor Almere. Een erkenning voor hun vakman schap en deskundigheid op het ge bied van de triathlonsport en een waardering voor het Holtense eve nement. Belangstellenden voor de 1/8 tri athlon in Holten kunnen zich nog aanmelden bij de heer Brinks, tel. 05483-61914. pieren te zijn geknoeid. De dikke honderd opgekomen le den deelden kennelijk de wens van het bestuur om een punt achter de affaire te zetten. In de korte discus sie werd nog een brief van Ab Wechstapel betrokken, bedoeld voor het clubblad maar na overleg ter vergadering behandeld als in gekomen stuk, waarin deze de ge schorste bestuursleden Jan ten Velde en Gerrit Soer een hart on der de riem steekt en zegt dat de oorzaak voor wat er gebeurt is niet buiten de lijnen gezocht moet wor den, maar op het veld. Zijn conclu sie: „Spelers die menen de regels te moeten overtreden, moeten des noods uit het elftal geweerd wor den." Ereleden Na deze hobbel kon de vaardig en met veel humor leidende Freek ter Hoeven beginnen aan het uitrei ken van de erespelden aan de man nen die 25 jaar en in een geval zelfs 50 jaar trouw sv-lid zijn. Bestuurs lid Wim ter Schure speldde Jan Bargboer, Luuk Schipper, Herman ten Velde, Henk Veneklaas, Henk Vincent en Henk Warrink de 'zil veren' speld op. Bert Kamperman en Klaas ter Veen konden niet aan wezig zijn en houden ze dus nog den (wel samen aanmelden). In dat bedrag zijn inbegrepen de toegang tot het bad, de zwemvierdaagse- medaille, een herinneringssticker en de zwemvierdaagse-krant. De familie Keulen biedt alle deelne mers een attentie aan. Gesponsor de deelnemers van 4 tot 15 jaar krijgen een certificaat met waarde bonnen voor gratis consumpties bij McDonald's. Toeschouwers hebben alle avonden gratis toe gang. Aanmelding bij de kassa van het zwembad. Op het concours van PC Welgele gen in Olst won Hens Janssen van De Bergruitertjes met Sharim de eerste prijs in de klasse LI cat. D dressuur en de tweede prijs in de klasse M cat. D springen. Jan Jans sen bezette met Jesco de tweede plaats in de klasse L2 cat. E dres suur en Erwin Rietberg behaalde met Bianca de tweede prijs in de klasse L cat D springen. Marije Staman met Wendy wond de derde prijs in het klassiek sprin gen klasse L cat. C op de Almelose Paarde- en Ponydagen. Gerrie van Lies behaalde daar met Grafin Jo- lais de derde prijs in de klasse B cat. E dressuur. Marco Rensen is de tiende schut terskoning van Dijkerhoek. In het 427e schot haalde hij de romp naar beneden. Rensen had op deze nat te zaterdag toch al zijn geluksdag, want met het 67e schot had hij ook al de rechtervleugel neergehaald. Hij is de opvolger van Jan Bron- ninkreef, die het startschot loste en na afloop de nieuwe koning de versierselen omhing. Het was dus weer eens een lid van schietvereniging De Zaagmolen die de eer opeiste. De Zaagmolen is medeorganisator van het evene ment, dat traditioneel het Schooi en Volksfeest Dijkerhoek inluidt. Dit weekend branden de grote fes tiviteiten los en het is te hopen dat het dan een minder natte boel wordt dan in het afgelopen week end. Voordat Rensen de romp ver schalkte, had J. Zandvoort in de 33e beurt letterlijk en figuurlijk de kop erafgeschoten, nam H. Beunk in het 76e schot de linkervleugel te grazen en had W. Wechstapel in het 137e de staart te pakken. Het vo gelschieten trok met 49 mannen en 11 vrouwen een flink aantal deelne mers en ondanks het vocht was er ook nog aardig wat publiek. Een vergrotingskoker en twaalf wissellijsten. Dat is de bestem ming die de foto-hobbyclub Profo to geeft aan de 1500 gulden van het Comité Zomerpostzegels. Aange zien Holten zelf geen afdeling van dit comité binnen de grenzen heeft, waren uit Bathmen de da mes Bakker en Van Loenen aange- reisd om de gulle gift te overhan digen. Profoto-voorzitter Paulien Abrahams was er niet minder blij mee. In de bestemming van het geld is de tweeledige doelstelling van Pro foto terug te vinden. Enerzijds wil de ooit als onderdeel van de Stich ting Sociaal Cultureel Werk opge richte club de vaardigheden van de eigen leden ontwikkelen, ander zijds wil men fotografie in meer algemene zin naar buiten brengen. Met name voor dat laatste komen de voor exposities bestemde wis sellijsten goed van pas. Tot nu toe moesten de 22 Holtense hobbyfotografen het steeds zonder subsidie stellen, maar door toe doen van van burgemeester Van Rappard kwam daar verandering in. Hij sluisde de aanvraag van Profoto door naar het Nationaal Fonds Zomerpostzegels, alwaar positief gereageerd werd. De Bathmense vertegenwoordig- ste mevrouw Bakker liet de kans niet voorbij gaan om het goede werk van haar fonds nog eens te be nadrukken. Met de verkoop van postzegels wordt geld bijeen ge bracht voor goede werken in de volksgezondheid, het maatschap pelijk werk, cultuur en milieu. Plaatselijke comités mogen een derde van de opbrengst in eigen gemeente besteden, zodat me vrouw Bakker opriep ook in Hol ten een afdeling op te richten. Het komende seizoen zal de kanti ne van zwembad Twenhaarsveld worden geëxploiteerd door me vrouw A. Keulen-Bos. Nadat de vorige pachter op het allerlaatste moment kenbaar maakte geen ge bruik te willen maken van zijn op tie voor nog eens vier jaar, schreef de gemeente drie Holtenaren aan van wie bekend was dat zij eventu eel interesse zouden hebben. Dit resulteerde in een huurcontract voor mevrouw Keulen, dat voorlo pig voor de duur van één jaar is vastgesteld. even tegoed. Voor Marinus den Heijer, in mei 1941 lid geworden van het toenma lige HVC, had de waarnemend voorzitter een extra persoonlijk woord. Hij had de 'slordige reken som' gemaakt dat Den Heijer met al zijn werk voor de vereniging in die vijftig jaar een kwart miljoen voor de club heeft verdiend. Behal ve de 'gouden' speld gaf hij hem een set pennen met inscriptie en voor mevrouw Den Heijer waren er bloemen. Technische Commissie Een plezierige mededeling voor de leden was dat de leden van de lang gewenste technische commissie nu bekend zijn. Dick Bekkemens, Richard Egberts, Harry Penders, Wim Schooien en Henk Warrink zullen zich gaan bezighouden met het adviseren en ondersteunen van de senioren- en jeugdselectie. Ver der is er een nieuwe trainer voor het eertste bekend. Dat wordt Cees Riemens, nu trainer van Eversberg uit Nijverdal. De medische verzor ger wordt Fons Platenkamp. Als tweede trainer is André Dekker aangezocht. Rest nog dat de da tum van het door alle perikelen uitgestelde jubileumfeest van sv Holten nu is vastgesteld op het weekend van 30 en 31 augustus. Bij de opening van de vernieuwde tennisbanen vorig jaar september gooide voorzitter J.J.M. Kempers van de Tennisclub Holten er al een visje over uit: de club had dringend nog wat windschermen nodig. De NMB Bank is de eerste die wil bijten. Zondag droeg directeur Wa genaar het eerste gesponsorde windscherm - uiteraard met recla metekst - aan de Tennisclub over. De heer Wagenaar sprak daarbij de verwachting uit, dat er op korte termijn meer winddoeken zullen volgen en voorspelde dat het met de sportieve prestaties na de plaat sing van dit eerste scherm voor de wind zal gaan. Holténse Janny Vasters deed het erg goed bij de tweede wedstrijd in de strijd om het Oostelijk Tri athlon Circuit die meetelde voor het landelijke Super Prestige Cir cuit. Zij werd derde in een tijd van 2 uur 23 minuten en 30 seconden, waarbij vooral haar tijd op het afsluitende looponderdeel erg Door de weergoden gedwongen, werd het traditionele Mintonette- volleybal toernooi voor recrean tenteams in sporthal 't Mossink afgewerkt. Veertien teams streden daar in drie poules om de eerste drie plaatsen, die vervolgens op nieuw naar sterkte werden inge deeld. De verschillen tussen de ge mengde teams waren miniem en men streed voor iedere bal. Uiteindelijk werden de prijzen ver deeld tuusen de teams van poule winnaars. Winnaar van het 'bui- tentoernooi' werd MUller-Trans- port, gevolgd door het team Hel derman en op de derde plaats kwam 'De Bessinkbuurtjes'. Voorzichting met je krachten om springen was het devies tijdens de Rijssenerbergloop, een halve ma rathon met enkele flinke beklim mingen. Meindert Koopman liep zich naar een 7e plaats met een tijd van 1 uur 14.23 minuten. Chris Of- fringawerd 13e in 1 uur 21.09 minu ten. Bij de veteranen werd Gerard Bel- dman 2e bij de 40+-ers in een tijd van 1 uur 18.34 minuten. Jos van der Spek behaalde met 1 uur 29.48 minuten de 8e plaats, Ap Koetsier de 12e met 1 uur 32.29 minuten en Harry Heuvelmans de 16e met 1 uur 37.04 minuten. Henri ten Brinke liep bij de recrea tielopers naar een 10e plaats in 1 uur 26.28 minuten en Egbert Bel- dman bezette de 51e plaats in 1 uur 42.20 minuten. Het weer zat bepaald niet mee tij dens de twaalfde Holtense fiets vierdaagse. Toch meldden zich nog 225 watervaste rijders voor de dagelijkse portie van 20 of 30 kilo meter over door de Wielervereni ging uitgezette paden. Heel wat minder dan de 350 van vorig jaar, maar het kostte de organisatoren niet veel moeite om als oorzaak daarvoor de overvloedige nattig heid aan te wijzen. Door de slechte weersomstandig heden besloten vooral veel oude ren het fietsevenement dit jaar maar eens over te slaan. Op de slotavond vrijdag vielen vochtig heidsgraad en temperatuur echter nog zo mee, dat er voor die laatste etappe nog veel dagkaarten wer den verkocht. Voor de volhouders die de vier avonden hadden uitge reden was er bij terugkeer een vaantje met een roos. De fraaie routes van deze fietsvier daagse waren uitgezet door Piet Bakker en Gerrit Luggenhorst en oogstten alom lof. Er werd gefietst richting Nieuw Heeten, Bathmen, Markelo en Lettele/Okkenbroek. goed was. Van de oostelijke deel neemsters werd zij tweede. Tom Hofhuis volbracht zijn twee de kwart-triathlon (1500 meter zwemmen, 43 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen) in een tijd van 2.23,20. Aangezien zijn zwemon- derdeel nog niet perfect is, verbleef hij lang in het amper zestien gra den warme water van het Twente kanaal, waardoor ook de overige twee onderdelen nadelig werden beïnvloed. Voor Han Muizebelt was er een alleszins bevredigende tijd van 2 uur en 28 minuten, een hele presta tie omdat hij slechts 24 uur eerder de halve triathlon van Nieuwkoop had volbracht in een tijd van 5 urn en 17 minuten. Van de twee vluchten van het afge lopen weekend werd Orleans (582 km) vanwege het slechte weer afge last. Alle 86 ingekorfde duiven gin gen naar huis terug. Voor de 197 duiven die voor St. Ghislain (275 km) waren ingekorfd, werd de vlucht vanwege het slech te weer ingekort. Om 13.40 uur wer den deze duiven in Minderhout (152 km) gelost. De vlucht verliep vlot en om 15.41 uur had Henk van Beek de eerste duif binnen had. De uitslag: 1. 10.11.16 H. van Beek; 2. 8. J.G. Jansen; 3.25.30 T. Schuppert; 4.12. 32.35. H. Jansen; 5. 26.27.31. H.J. Aaftink; 6. 19.28. G. Kwintenberg; 7. 33. G.J. Koetsier; 9. 20.23. 34. E. Veneklaas; 13.17.19. H. Wansink; 14.24. R. Bannink; 15. J. Veldhuis; 21. 22. M. Lodeweges; 26.37. A. ten Dam 1; 38. mevr. Van Beek; 39. F. Meester en zn. Ook deze zomer wordt er weer ge voetbald om de Klavierbokaal. Dit toernooi voor vakantiegasten en kroegtijgers heeft vier deelnemers, zijnde camping De Holterberg, eet café 't Klavier, camping De Poppe en recreatiebedrijf De Sallands- hoeve. Woensdag 17 juli vinden de eerste twee wedstrijden plaats tus sen De Holterberg en de Poppe en tussen De Sallandshoeve en 't Kla vier. De Holtense atleten Janny Vasters en Han Muizebelt hebben zich ge plaatst voor de Nederlandse kam pioenschappen triathlon, die in juli in Dirksland worden gehou den. Janny door bij de wedstrijden om het Oostelijk kampioenschap kwart triathlon in Bemmel de vijf de plaats te behalen en Han door bij de veteranen de zevende plaats te bereiken. Janny Vasters legde de afstand over 1500 meter zwemmen, 46 kilo meter fietsen en 11 kilometer lopen af in een tijd van 2 uur 38 minuten en 10 seconden. Han Muizebelt deed het in uur en 31 minuten pre cies. De wedstrijd in Bemmel telt ook mee voor het Oostelijk Triath lon Circuit. Janny Vasters bezet hierin de tweede plaats bij de da mes. Er volgen nog drie wedstrij den, waaronder de Holtense triath lon op 10 augustus.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7