„Wandelen is topsport Bar slecht weer bij elfde Holterbergrit f' 'M Uit buiten Holten Bart Zuidgeest en de Vierdaagse in Nijmegen 55 ■Jaaragenda NBvP Espelo ging op reis Rode Kruis naar Kampen Sterrenwacht HOLTENS NIEUWSBLAD Bijna alle deelnemers rijden tocht uit Spreekuur burgemeester Hinderwet Hinderwet Hinderwet DONDERDAG 20 JUNI 1991 «Zat ik halverwege de Zeven Heuvelenweg echt helemaal kapot, komt daar een oud vrouwtje van een jaar of zeventig achterop en die sleept mij zo mee de heuvel op. Prachtig toch, dat maak je alleen mee in de Nijmeegse Vierdaagse." Nadat hij als tiener al twee keer de grootste meerdaagse wandeltocht ter wereld volbracht, stond derti ger Bart Zuidgeest vorig jaar opnieuw voor de uitdaging. Vier dagen van bloed, zweet en tranen later wist hij het bij de glorieuze intocht op de St. Annaweg zeker: „Wandelen is topsport". Een gesprek aan de vooravond van de jubileumedifie (75ste) van ons nationaal wandelsportevenement waar dit keer tegen de 40 duizend wande laars aan de start worden verwacht. Bart Zuidgeest kreeg het wande len met de paplepel ingegoten. Hoe kan het anders met een vader als Jaap Zuidgeest, voorzitter van de onlangs opgerichte Wandelkring Oost-Nederland van de Koninklij ke Nederlandse Bond voor Licha melijke Opvoeding (KNBLO). „Het is een virus" aldus de in Brug- terveld bij Hardenberg wonende Zuidgeest senior (zelf al in het bezit van zestien Vierdaagsekruisjes) „en wanneer je eenmaal bent aan gestoken, kom je er niet meer van af." Toch liet zoon Bart Zuidgeest in zijn onstuimige Deventer jaren die wandelsport een hele tijd links lig gen. Eenmaal met vriendin Dinie uit Goor aan de Holtense Vianen- weg neergestreken, trok hij echter, de stoute schoenen weer aan om samen te voet het uitnodigende natuurschoon van Holten te ver kennen. Want ook Dinie kreeg na enig zuchten en steunen al snel de smaak te pakken, nam voor de boodschappen in het dorp (heen en terug toch al gauw acht kilometer) steeds vaker de benenwagen en trainde zo fanatiek dat ook zij vo rig jaar voor het eerst de Vierdaag se uitliep. „Ik dacht toen, dat is eens maar nooit weer, maar als je dan ziet hoe gezellig het er daar aan toe gaat en hoe leuk al die mensen uit zoveel verschillende landen met elkaar omgaan, dan krijg je toch al snel weer de kriebels. Bovendien ben ik nu veel beter getraind" klinkt het enthousiast. En getraind zijn ze. Naast de zon dagochtendwandelingetjes van een kilometertje of 25 in de omge ving van Holten is er van voor- tot najaar een ambitieus wandelpro gramma opgesteld. Bart, die net als vorig jaar tijdens de Vierdaagse weer vijftig kilometer per dag af legt, liep afgelopen week bijvoor beeld in vijf dagen tijd het Pieter pad van Pieterburen tot Holten, voegde daar meteen de nodige ki lometers aan toe in de Tweedaagse van Haarle („een van de mooiste tochten in Nederland) en wil in de week voor de Nijmeegse Vierdaag se (16 tm 19 juli) nog even de rest van het Pieterpad tot Maastricht afleggen. Dinie doet het iets rustiger aan, maar liep dit jaar toch ook al ver schillende grote meerdaagse toch ten in het Belgische Blankenberge en in het Zwitserse Bern. Ook de Airbom-tocht in Oosterbeek staat nog op hun verlanglijstje voor dit jaar. „Er zijn er die, bijvoorbeeld door een weddenschap, de Vierdaagse ongetraind beginnen, maar slechts weinigen komen dan aan de finish" weet vader Jaap Zuidgeest, die er als KNBLO-vertegenwoordiger over denkt de wandelsport in Oost- Nederland met een aantal nieuwe tochten te verrijken („Ook Holten is daarvoor geschikt, ja"). Grote vent Bart Zuidgeest ontmoet nog vaak genoeg mensen die zeggen "dat doen we wel even" als hij het over de Vierdaagse heeft. „Die komen zichzelf dan wel twintig keer per dag tegen, want ik ben toch ook een grote vent, maar vorig jaar zat ik toch ook flink kapot. Het was dat ik op een gegeven moment mijn moeder zag met een kop soep en een broodje, want het huilen stond mioj nader dan het lachen. Een goede verzorging is heel be langrijk net als goed schoeisel. Op sportschoenen had ik steeds enorm veel blaren en kreeg ik ook rugklachten, maar met een paar goede wandelschoenen heb ik daar geen last meer van. Wat ook goed helpt, is meelopen met een militai re groep. Vooral aan het zingen van zo'n Amerikaans peloton kun je je helemaal optrekken. En aan de steun van het publiek natuurlijk, want zoals je in Nijmegen op de laatste dag wordt ingehaald met bloemen, dat is fantastisch. Dan voel je de pijn niet meer en is het of je vleugeltjes krijgt." Waaraan Jaap Zuidgeest fijntjes r- Koetsenrijders op de Holterberg maken zelfs op deze verregende 9 juni een fraai plaatje. Mevrouw H. Berents uit Koekan- ge stal met haar eenspan met Deense wagonnette onbetwist de show tijdens de elfde Holterber grit van De Bergri jders. Ze voerde het klassement aan, kreeg de eer ste prijs in de categorie eenspan nen en sleepte ook nog eens de publieksprijs voor het schoonste geheel in de wacht. De hoogst ge klasseerde Holtenaar was H. Tem pelman met een wagonnette. Ondanks het bar slechte weer was er aan het eind van de dag toch nog wat met parapluis uitgerust volk op straat om de intocht van de spannen in het dorp mee te maken. De echte wolkbreuk hadden rij ders en paarden toen al achter de rug. Toch was de tocht 's morgens nog veelbeloven, want droog be gonnen. Na een drie kwartier be gon er echter al wat druilerige mot regen te vallen en die ging al gauw over in heuse buien. Voor enkele equipages reden om na de (natte) lunchpauze op De Borkeld af te haken. Het overgrote deel van de koetsen reed de fraaie 27 kilometer lange rit echter uit. De Holterbergrit telt mee als klas- sementsrit voor de Nederlandse vereniging voor het Aangespan nen Paard en werd dus voorafge gaan door een jurykeuring op het terrein van de familie Aaltink aan de Rijssenseweg. Veel bekijks trok zowel daar als later het span van de familie Kruitbos uit Terwolde, met zeven Friezen voor een jachtbrik. Helaas kreeg deze combinatie la ter op de dag met pech aan het tuig te kampen, maar na een snelle re paratie kon tocht toch worden af gemaakt. Wat organisatie en kwa liteit van de deelnemers betreft kon deze elfde Holterbergrit zeker geslaagd worden genoemd, maar volgend jaar graag een beetje meer medewerking van de weergoden! De uitslag: Klassement: 1. me vrouw H. Berents uit Koekange met een Deense wagonnette, 2. T. Hoftijzer uit Aalten met een Zweedse wagonnette, 3. J. Meijer uit Mariënheem met een Friese sjees 4. H. Tempelman uit Holten met een wagonnette. Eenspan: 1. mevrouw H. Berents, 2. T. Hoftij zer, 3. H. Meijer. Meerspan: 1. fam. Kruitbos uit Terwolde met een ze- venspan Friezen en jachtbrik, 2. fam. Rouwenhorst uit Apeldoorn met een vierspan Friezen en Deen se wagonnette, 3. fam. Ten Brinke uit Hellendoom met een tweespan Friezen en barouche. Schoonste geheel en publieksprijs: mevrouw H. Berents. toevoegt: „Alleen moetje na al die tribunes in de St. Annastraat nog wel vijfhonderd meter lopen en die zijn zwaar! Wat ook belangrijk is, is datje de tijd neemt voor medische verzorging. Laatje maar even lek ker masseren of je blaren doorprik ken, want als je dat niet doet, dan ga je kapot. En probeer zoveel mo gelijk de warmte voor te blijven, dus zo vroeg mogelijk te starten. Dan ben je tegen twee uur 's mid dags al over en heb je tijd genoeg om je op te laden voor de volgende dag. Nee, alcohol is funest tijdens die dagen. Eén pilsje bij binnen komst, maar meer ook niet. Anders kun je het wel vergeten." Wie meer wil weten over de activi teiten van de Wandelkring Oost- Nederland van de KNBLO of over de wandelsport in het algemeen kan contact opnemen met secreta resse mw. Hulleman in Deventer (tel. 05700-36788) of met Bart Zuid geest (tel. 05483-61092). JUNI: 21 juni: Gezellige avond lijstteke- naars School- en Volksfeest Dijker- hoek; feestavond 25 jaar Kol- school. 22 juni: School- en Volksfeest Dijk- erhoek; Popfestival De Schure. 24 juni: gemeenteraadsvergade ring. 24 t/m 28 juni: Zwemvierdaagse. JULI 6 juli: Koningsschieten. 7 juli: concours LRV De Bergrui- ters. 16 juli: Hoolteroamd. 21 juli: Erwin-autocross. 23/24/25/26 juli: Dorpsfeest 24 juli: Woensdagavond-auto cross. 30 juli: Hoolteroamd. AUGUSTUS: 1 augustus: Agrarische Dag Hol ten op Smidsbelt. 6 augustus: Hoolteroamd. 10 augustus: Triathlon Holten. 11 augustus: Holterbergrit (motor toertocht). 13 augustus: Hoolteroamd. 17 augustus: Jongveekeuring Kal- veropfokclub Holten. 20 augustus: Hoolteroamd. 23/24 augustus: Sploderfeest. 26 augustus: gemeenteraadsverga dering. 30/31 augustus: jubileum sv Hol ten. SEPTEMBER: 7 september: Vrije Markt. 8 september: Motocross op de Zuurberg, alle klassen. 10 september: afdelingsavond NBvP Holten. 12 september: Wijnmarkt. 13/14/15 september: Groot Keune- feest op Kalfstermansweide. 21 september: Erwin-autocross. 22 september: Trekkersiep. 23 september: gemeenteraadsver gadering. 28 september: Holterbergherfst- toer. 29 september: Klassieker-toer tocht OKTOBER: 5/6 oktober: Nacht om Holten. 9 oktober: afdelingsavond NBvP Holten. 17 oktober: 100-jarig bestaan OLM Holten. 17/18 oktober: Zaagmolentrofee. 18 oktober: Jubilemconcert HGK. 24/25 oktober: Zaagmolentrofee. 26 oktober: Holterbergloop. 28 oktober: gemeenteraadsverga dering. 31 oktober: Zaagmolentrofee. NOVEMBER: 1 november: Zaagmolentrofee. 2 november: Najaarsconcert HMV. 8/9 november: GOC met De avond van de 7e juli. 11 november: Sponsorloop sup portersver. sv Holten; afdelinga vond NBvP Holten. 15 november: Najaarsconcert Hol- tens Mannenkoor. 25 november: gemeenteraadsver gadering. DECEMBER: 16 december: gemeenteraadsver gadering. 17 december: kerstviering NBvP Holten. 18 december: Volkskerstzang 20 december: Kerstconcert Hol- tens Mannenkoor. JANUARI: 6 januari: nieuwjaarsreceptie NBvP Holten. 18 januari: Holterbergcross. 28 januari: jaarvergadering NBvP Holten. APRIL: 4 april: Vooijaarsconcert HMV. Het jaarlijkse reisje van de NBvP Espelo ging dit keer richting het westen. Allereerst stopte de bus met vijftig dames voor koffie en gebak bij de Meerkoet in Lelystad, waarna de oversteek over de dijk naar Einkhuizen werd gemaakt. In Hoorn stapten de Espelose dames over op de stoomtram naar Me- demblik waar de chauffeur hen weer oppikte en koers naar Lucht haven Schiphol werd gezet. De laatste bezienswaardigheid van de dag was een edel- en siersmederij in Soest waarna aan het eind van een lange dag in restaurant De Ruggestee in Hoenderloo een sma kelijk afscheidsdiner werd veror berd. Rond negen uur 's avonds kwam men weer bij de Bosschool aan. Het jaarlijks Rode Kruis-uitstapje voor minder-validen en ouderen die normaal nooit van huis komen, ging dit jaar richting Kampen. Met twee bussen en een rolstoelbus van de afdeling Deventer ging het eerst naar de Wellekade in Deventer waar werd overgestapt op het ms Johan Friso van het Rode Kruis Limburg. Hoewel het weer met echt meewerkte, werd het toch een geslaagde trip waarbij de Holtena ren niet alleen genoten van het uitzicht, maar ook van koffie met gebak, een warme maaltijd en be legde broodjes. Tegen zes uur was men terug in Holten waar afscheid werd genomen van de tien Welfare begeleidsters, vier EHBO-ers en de meegereisde huisarts zonder welke hulp een dergelijk reisje niet moge lijk is. De Volkssterrenwacht Phoenix aan de Vordenseweg 10 in Lochem zoekt nog steeds vrijwilligers om de groep medewerkers die de ster renwacht beheren, uit te breiden. Mensen die belangstelling hebben voor de sterrenkunde en hieraan hun vrije tijd willen besteden, zijn van harte welkom. De Sterren wacht is elke dinsdag- en zaterdag avond geopend voor het publiek waarbij om 20.00 uur het program ma begint. Inlichtingen: tel. 05730- 53885. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan G. J. Paalman voor bouw bedrijfswoning bij Patrijzenweg 4; - aan M. Reterink voor vernieuwen schuur bij Lichtenbergerweg 19; 2. aan T. T. Chen vergunning verleend voor net aanbrengen van lichtreclame aan het pand Deventerweg 61; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AF DELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De burgemeester is verhinderd op maandag 24 juni a.s. spreekuur te houden. Terlnzagelegging beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 21 juni 1991 vergunning ingevolge de Hinderwet ver leend aan: 1. Maatschap E. en G. J. Stam, Schreursweg 3, Holten een nieuwe, de gehele inrichting (varkens-, fok- en mestbedrijf, rundvee-, fok- en melkbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 2. H. Oolbekkink, Velddijk 9 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrich ting (rundvee-, fok- en melkbedrijf en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. (Het betreft hier twee aanvragen om vergunning). De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 24 juni 1991) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Kei zersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage geduren de de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs. c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend. d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden in gediend bij deze Afdeling, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is be schikt. Terinzagelegging ontwerp-beschlkklngen. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 24 juni 1991 tot en met 8 juli 1991 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Kei- zersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerp-beschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1. H. H. Bronsvoort, Oude Deventerweg 57 te Holten, tot het oprichten en in werking hebben van een akkerbouwbedrijf met opslag van gewasbeschermingsmiddelen en dieselolie. 2. L Bronsvoort, Oude Deventerweg 55 te Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundveefok- en rundveemelkbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 3. Maatschap A. J. H. en G. J. A. Tuitert, Beumersteeg 17 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundveefok,- en melkbedrijf en var- kensfokbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge weest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden ingediend vóór 8 juli 1991 bij Burge meester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Terinzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 24 juni 1991 tot 24 juli 1991 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinder wet van: 1E. J. en A. J. B. Keuterman, Dorperdijk 6, Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee-, fok- en mestvarkensbe drijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 2. Maatschap Groteboer, Russendiik 4 te Holten, tot het uitbreiden van het rundveemelk- en varkensfokbedrijf met een ligboxenstal. 3. Maatschap G. J. Teeselink, Dijkershoekseweg 10, Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundveemelk- en jongveebedrijf en meststierenbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergun ning. 4. M. M. Veneklaas en Zn., Geskesdijk 28, Holten, tot het uitbreiden en wijzigen van het melkrundvee-, jongvee- en meststierenbedrijf. 5. Maatschap Van den Brink, Oude Stationsweg 2, Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, fok- en melkbedrijf en mest stierenbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 6. Metalin - Bathmen b.v., Holterweg 141 te Bathmen, tot het oprichten en in werking hebben van een fabriek voor metaalbewerking van stalen kantoor-, kantine- en magazijnmeubelen annex opslag van dieselolie aan het adres Keizersweg 57-59-61 en aan het adres Kei- zersweg 62. (Het betreft hier twee aanvragen om vergunning). De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde pe riode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Holten (kantoor be heerder). Schriftelijk kunnen tot 24 juli 1991 gemotiveerde bezwaren worden inge diend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom uitdruk kelijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 17 juli 1991. Men gelieve daarvoor een af spraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie (tel. 6 16 66). Muziekfestival Op donderdag 27 en vrijdag 28 juni wordt het Open Rijssens Muziek festival gehouden in de café's in het centrum van Rijssen. Hieraan neemt een groot aantal amateur musici en muziekgroepen uit de regio deel. Voor de drie beste optre dens zijn er geldprijzen beschik baar. Bandjes, solisten, bandparo- disten (dus artiesten in de ruimste zin van het woord) kunnen zich nog inschrijven bij café De Duizend poot (vanaf 16.00 uur) tel. 05480- 18641 en café De Blauw Reiger (tel. 05480-12439). Kogge '91 Als een soort vervolg op de vorig jaar gehouden Hanzedagen staat Deventer van vrijdag 28 tot en met zondag 30 juni in het teken van de manifestatie Kogge '91. Dit nauti sche en culturele festival levert in ieder geval fraaie plaatjes op van een hele vloot oude binnenvaart- schepene op de IJssel. Ook zullen folkgroepen rivier- en zeemanslie deren ten gehore brengen op de verlaagde Wellekade op schepen en in Deventer binnenstad-café's. Voor deze gelegenheid zijn de In ternationale Straattheaterdagen verschoven naar het laatste week einde van juni, zodat er ook op dat gebied van alles te beleven is. Za terdag 29 juni verzorgt het Deven ter Bouwkundekoor met 'Swin ging Down The River" een uniek spektakel vanaf drie aan de Welle afgemeerde botters. Verder biedt Kogge '91 attracties voor de kinde ren, vismarkten, gezellige terras sen en een heuse IJssel-bioscoop.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5