Jan Brinkman geeft het stuur uit handen Kinderen trotseren kou en regen bij wandelfeest Kerkdiensten Medisché diensten van dag tot dag X? Winkelen/zakendoen HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand BERICHT STICHTING' WELZIJN OUDEREN 'Communicatiestoornis' in organisatie BOLSENBROEK :0 De witte wieve van Espelo in vakantieweek voor kinderen ~MARKELO 7 QPO--0- DONDERDAG 20 JUNI 1991 3 NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. A.J. Leerink (Heili ge Doop); nevendiensten Jan- nie Ribbink, Ans Pannekoek en Sijtze Meinsma. Oppasdienst: mw. Stoeven- beld-Schreurs en Maaike van der Spek. 19.00 uur: ds. R. Visser (Heilig Avondmaal). Uitgangscollecte: Orgelfonds. Diessenplas: 26 juni 19.00 uur: ds. Doomweerd. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg (voorberei ding Heilig Avondmaal). 19.15 uur: ds. M. Berg. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Heusinkveld-Huls- man. De eerste collecte is voor /X\ //2\ de kerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Gery de Bie-Bolink, Marga Harbers-Bel- dman en Evelyn Hulsman-v.d. Meulen. 4-6 jaar: Marjan Schut tert en Ester Schuttert. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. R. Visser. Uitgangs collecte: orgelfonds. OKKENBROEK 9.30 uur: Oecumenische open- luchtdienst op het veld van Spikker te Lettele. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 22 en 23 juni: J.H.A. Bruins, Kei- zersweg 32, tel. 6 35 53. Spreeku ren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 22 en 23 juni: J.H. Went, Marcus Samuelstraat 3 Enter. Tel. 05478-1653. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dagvan 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-GraafT, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat29-31, tel. 614 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag fm vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 21 juni: gezellige avond lijstte- kenaars School- en Volksfeest Dijkerhoek in 't Bonte Paard; open huis sociowoningen De Lathmer, 17.00-20.00 uur; 25-ja- rig jubileum Kolschool (19.00 uur rommelmarkt, 20.00 urn- feestavond met De Braandheul- tjes en Foolhouse Jazz Band). 22 juni: School-en volksfeest Dijkerhoek (9.15 uur optocht; 13.30 uur volksspelen; 18.45 uur autotrekshow); openlucht pop festival jc De Schure, 20.00 uur. 23 juni: demonstratie poppen- Gevonden: dameshorloge; gou den trouwring 'Brenda'. Verloren: grijs/zwart gestreepte kater (gewond); groene trui; rose portemonnaie met inhoud; beugel; blauwe rugtas met in maken in AC Restaurant, 11.00- 19.00 uur. 24 juni: gemeenteraadsverga dering, 19.30 uur. 24 tm 28 juni: Zwemvierdaagse. 29 juni: Boeldag supportersver eniging HMV. 6 juli: Koningsschieten, 19.00 uur. 7 juli: Concours LRV De Bergruiters. 16 juli: Hoolteroamd. 17, 23, 24, 31 juli: Zaalvoetbal- toernooi om Klavierbokaal. 23 t/m 26 juli: Dorpsfeesten. 30 juli: Pimpelavond. houd; gehoorapparaat; sleutel aan bruin etui; sleutelbos met o.a. Toyota-sleutel; ov-jaar- kaart; gele portemonnaie met inhoud. Geboren: Gert Willem, zv J. Vincent en A.D. Rensen; Marjolein Woltera Alberta dv H. Wienbelt en R.M. van Adrighem (geb te Almelo); Anouk Mieke, dv H. ten Velde en M.A.G.W. van de Schepop (geb te Deventer) Overleden: L.M. Wienk-Boersma, oud 82 jaar; H. Lodeweges, oud 83 jaar; J.W. Boode, oud 88 jaar. Gehuwd: E.K. R. Bouwmeester, oud 21 jaar, Holten en J. van den Bos, oud 22 jaar, Holten. a.MÜLU-R 'ZH, Het water kwam zaterdag met bakken uit de hemel, maar deson danks was de deelname aan het eerste Kinderwandelfeest van de Holtense Handelsvereniging j (HHV) veelbelovend. „Het was een feest en het was een leuk feest", vindt Diesje Lievendach van de werkgroep verkoopbevorderende activiteiten van HHV. „Er deden zesenveertig kinderen (en nog wat begeleidende ouderen) mee, die heel enthousiast gingen wandelen en heel enthousiast weer terug kwamen. Hoeveel waren er dan wel niet gekomen als het een stra lende dag was geweest?" De Handelsvereniging wil met deze kinderwandeltochten de tra ditie in ere herstellen van de roem ruchte, hoogst populaire heide- wandelingen uit het verleden. Zes entwintig kinderen hadden zich van tevoren opgegeven en daar kwamen er dus nog de nodige bij. Tussen de ergste buien door gin- 1 gen de moedige wandelaartjes, ge huld in degelijke regenpakken, vanaf het VW-kantoor op pad. „Een beetje glibberig was het wel", 1 vond Eric Pinkert van De Schure, maar over afgelasten is niet serieus gedacht. Eric kan nog niet zeggen of zijn groep volgend jaar weer pre sent zal zijn. ,,Op zichzelf was het wel leuk en het ging ook wel goed, maar er komt toch wel een hele boel bij zo'n organisatie kijken", zegt hij achteraf, zeker nu de men sen van De Schure er alleen voor stonden. Het was de bedoeling dat ook scou tinggroep De Waerdenborg zijn steentje zou bijdragen, maar daar van kwam er niemand opdagen. HHV-werkgroeplid Reinaardus houdt het op een 'communicatie stoornis': ,,Op 1 juli hebben wij een evaluatievergadering en we hopen dat iedereen daar dan bij zal zijn. We weten nu hoeveel werk zoiets met zich meebrengt en kunnen be kijken hoe de organisatie voor een volgende keer betér kan. Op zich zelf denk ik dat het idee goed is aangeslagen." Gezien de opgewekte gezichten van de deelnemende kinderen heeft hij daar geen ongelijk in. Ze hadden voor onderweg een puzzel blad meegekregen en de aanwij zing de pijlen te volgen de berg op. Aan de kop van het beukenlaantje was even verwarring mogelijk, om dat de route daar twee keer langs kwam. Twee vriendinnen stonden daardoor al weer gauw in het VW- kantoor met de indringende vraag: Deze vriendinnen hadden zich goed gewapend tegen de regen tij dens het Kinderwandelfeest. Hun eindbestemming was noodge dwongen De Boschkamp, want voor de kinderkermis op de Smids belt was het zaterdag echt te nat. mogen wij een leider? Ze hadden de verkeerde pijltjes gevolgd en daardoor in een rondje gelopen. Maar na uitleg van Cisca Heze van De Schure gingen ze vol goede moed nog een keer op weg. Het eindpunt kon bij deze weers omstandigheden natuurlijk niet de geplande kleine kermis op de Smidsbelt zijn. De komst van het luchtkussen en de miniscooters werd 's morgens nog afgeblazen en de clown en spelletjes verplaatst naar De Bosckkamp. Daar trad kindertheater Harlekino op voor de kinderen die niet zo nat waren geworden dat ze meteen door gin gen naar huis. Diane Pfieffers was er om de liefhebbers te schminc- ken, er werden spelletjes gedaan en om kwart over drie werden de prijzen uitgereikt voor de beste puzzelaars in de verschillende leef tijdscategorieën. De waardebon nen gingen naar Sandra Rensen (5 jaar), Elsje Kamphuis (7 jaar) en Cindy Keiser (11 jaar), uftekstio,8,9,3 Prijsuitreiking Eén van de zeven hoofdprijzen van de landelijke PARK-kleur- wedstrijd is gegaan naar de tienjarige Anita Podt van de Mane- schijnweg 5 uit Holten. Vrijdag kreeg zij van rayonmanager J. Wèlleweerd een atb-fïets uitgereikt in het DMC-pand aan het Zwartepad in Holten. PARK is de merknaam van Barenbrug Tuinprodukten BV uit Yde (Drente). De graszaden, meststoffen en organische producten van deze firma worden onder andere geleverd door DMC in Holten. Eens per jaar verspreiden zij ook het voorjaarsmagazine van PARK, waarin altijd een wedstrijd of puzzel is opgenomen. Daaruit heeft Anita haar winnende kleurplaat gehaald. De heer Dikkers van DMC had voor Anita daarom nog een kleine extra verrassing. Alcohol iEen punt waaraan in de media j steeds weer aandacht wordt be- j steed is het gebruik van alcohol. Het onderwerp wordt zo gepresen- jteerd, dat het de indruk wekt dat jwe hier te maken hebben met een onderwerp alleen voor jong vol- wassenen. Ouderen gebruiken ech ter eveneens alcohol. Ook ouderen 'moeten letten op de gevaren, die [het alcoholgebruik met zich mee kan brengen. [Alcohol en medicijnen gaan vaak niet samen. Leest u de bijsluiter [van uw medicijnen er eens op na. Is [het niet duidelijk wat de invloed van alcohol op de medicijnen is, of [omgekeerd, vraagt u het dan aan 'uw huisarts. Wist u, dat zelfs in het (Zogenaamde alcoholvrije bier alco hol zit? Het is maar 0,05 procent, [maar voor bepaalde medicijnen kan het gevaarlijk zijn. IHeel bekend is de stelregel, dat men voor het autorijden niet meer dan twee glaasjes mag drinken. |Dat het dan beter is helemaal niet [te drinken, wordt nu steeds meer [gepropageerd. De Nul Promiel- [campagne van Veilig Verkeer Ne- jderland is daar een voorbeeld van. [Voor dat glaasje pils, wijn, jenever (etc. moet dan wel een vervanger jzijn. De gastvrouw en -heer spelen [hierbij een belangrijke rol. Heeft imen voor de mensen die niet kun nen of willen 'drinken' ook iets in •huis gehaald? Kunnen de niet- Vorige week donderdag vond een klein aanrijdinkje plaats op de Slachthuisstraat. Een Griekse vrachtwagenchauffeur nam bij het wegrijden vanaf een vleesbedrijf de bocht iets te kort, waardoor hij een geparkeerde auto raakte. Kennelijk door de omleiding von den afgelopen week meerdere aan rijdingen plaats op De Kol. Afgelo pen vrijdag reed onder meer een 16-jarige Holtense bromfietser par does achterop de stilstaande auto van een 45-jarige, eveneens uit Hol ten afkomstige automobiliste. Zij stond voorgesorteerd op de Kol- weg om linksaf te kunnen slaan de Lageweg op en moest wachten voor tegenliggers. Door de klap vloog de bromfietser door de ach terruit de auto in, om op die manier de bestuurster te begroeten. Ook in de Pannenbakkerstraat een aanrijdinkje plaats. Een Til- burgenaar was met zijn auto de weg min of meer kwijt en reed een klein stukje de Hoffesstraat in. Toen hij merkte dat hij niet goed was reed hij weer achteruit, doch daar stond inmiddels een Holte- naar met zijn auto. Verder vond op de Kol een aanrij ding plaats tussen een Nij verdaller die de weg zocht en een Rijssense automobilist. De man uit Rijssen reed tegen de achterzijde van de auto uit Nijverdal, op het moment dat deze aan het afremmen was. De laatste bij de politie bekend geworden aanrijding vond plaats vlak voor het station, in de bocht van de Stationsstraat-Waagweg. Een vrachtwagenbestuurder, ko mende uit de richting van de ge meentegarage en een personenau to, komende uit de richting van het centrum, namen tegelijkertijd de bocht. Er bleef geen ruimte genoeg over voor beide. De gemeente Holten werd deze week twee keer benadeeld door een inbraak. Eenmaal was de fit nessruimte in de sporthal aan de beurt, waar een raam werd verbo gen, zodat de dader(s) de ruimte binnen konden gaan. Er werd ech ter niets weggenomen. Ook werd er niets weggenomen bij een inbraak in de dependance van De Marke aan de Vrijheidslaan. Daar werd een ruit vernield om de dader toe gang te verschaffen. Afgelopen week kwam bij de poli tie de melding binnen dat een mo torrijder geregeld op hinderlijke wijzë door de Hoffesstraat zou rij den. Hiema is contact geweest met de motorrijder, die beterschap be loofde. De komende tijd zal meer aandacht worden besteed aan der gelijk gevaarlijk rijgedrag binnen de woonwijken. drinkers uit meer kiezen dan ap pelsap en jus d'orange? En wat dacht u van de veel gebruikte zin 'ach neem er nog een voor de gezel ligheid'? Gezelligheid hangt toch niet af van een glaasje pils of wijn? Op een bijeenkomst van de ROVO, het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Overijssel, werd zelfs ge steld, dat de gastvrouw, of -heer de gast op zijn verantwoordelijkheid moet wijzen en op een gegeven moment geen alcohol meer moet aanbieden. Korting Als er iets is waar iedere Nederlan der op gespitst is, dan is het wel korting. Korting kunt u onder an dere krijgen met een NS zestig plus-kaart of met een Pas 65. De NS heeft een eigen kortingkaart, die recht geeft op veertig procent korting op een retour en zeven gra tis reisdagen in een jaar. Zo'n pas kost 75,- per jaar. Voor meer infor matie moet u op het station zijn. Korting kan men bijvoorbeeld ook krijgen op het bezoek aan musea en concerten, sommige bioscopen en het lidmaatschap van de biblio theek. Informatie hierover geeft de afdeling bevolking van het ge meentehuis. Bovendien verschij nen er regelmatig informatiekran- tjes voor pashouders. Voor 8,50 kunt u een Pas 65 aanschaffen op het gemeentehuis. U dient dan wel een pasfoto mee te nemen. Deze pas is onbeperkt geldig. Met meer dan twee miljoen kilo meters op de teller en ruim twin tig miljoen liter vervoerde melk en wei vindt Jan Brinkman het welletjes. De chauffeur van de Müller Transportgroep gaf defini tief het stuur van zijn MAN-com- binatie uit handen om verder van een welverdiende VUT-regeling te genieten. „Wat 'n lol, de 25 jaar zijn vol" aldus het spandoek aan de zijkant van de container. Inderdaad heeft Brinkman er dit jaar ook 25 jaar bij Müller opzitten. In de kantine van het gloednieuwe bedrijfspand vielen er dan ook heel wat herinneringen op te halen, waarbij ook directeur Paul Müller zich niet onbetuigd liet. Hij was het die in 1966 Rijssenaar Brinkman voor een weekloon van f75,00 naar Holten lokte. Een overstap die Jan Brinkman nooit betreurd heeft. Vooral niet nadat hij vanaf 1969 een vast koppel ging vormen met Bets Plekkenpol die eerder dit jaar afscheid nam van het Holtense transportbedrijf. Geen wonder ook dat Plekkenpol een van de eersten was om zijn maat met de behaalde mijlpaal te feliciteren. En waar chauffeurs samen om de tafel zitten, vliegen je al gauw de pk's om de oren. Met zijn 360 paar- dekrachten had Brinkman op zijn laatste werkdag nog een afscheids- rondje langs de melkfabrieken in de regio gemaakt om vanuit Mar- kelo, Winterswijk, Varsseveld, Steenderen en Heeten de fabriek in Borculo van wei te voorzien. Bang dat hij zich na zo'n werkzaam leven gaat vervelen, is Jan Brinkman niet. „Ik knooi wel wat an" klinkt het laconiek, waarbij hij de komen de tyd vooral in de tuin en op de fiets te vinden zal rijn. 005476-1907 Op zijn laatste werkdag deed Jan Brinkman alle melkfabrieken in de re gio nog even aan. Na het succes van Operatie Kor hoen vorig jaar heeft de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk ook dit jaar de Kindervakantie week weer op het programma ge- zet. Van zaterdag 6 tot en met vrijdag 11 juli, de week voor de bouwvakvakantie, kunnen kinde ren van 6 tot en met 12 jaar deelne men aan een gevarieerd activitei tenprogramma vol humor, span ning en sensatie. En het draait dan allemaal om De witte wieve van Espelo! Kinderen die mee willen doen kun nen zich vanaf nu opgeven bij de Stichting Socuwe. De kosten zijn twintig gulden voor het eerste en vijftien gulden voor ieder volgend kind uit een gezin. Om het geheel in goede banen te leiden zoekt de Stichting Sociaal Cultureel Werk nog een groepsleider en enkele fi guranten. Wie mee wil helpen de kinderen een leuke week te bezor gen, kan ook contact opnemen met de Stichting, Tuinstraat 2, tel. 62755.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3