Kolschool viert na 25 jaar laatste jubileum 3 K mSiia „Volgend jaar een degradatiefeestje*5 ZPC Twenhaarsveld eert Gerrit Willems i Kroon op studie Saamhorigheid typeert buurtschool w.lr „Milieubewustzijn kent ook grenzen' Verkoop van woningen in De Haar rond Bergruiters HOLTENS NIEUWSBLAD I5i|| H. Jansen wint vlucht Houdeng Schaakteam naar promotieklasse DONDF.RDAG 13 JUNI 1991 5 Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. J. G. Scholten voor plaatsen dakkapel op woning Gaardenstraat 24; - aan M. L. M. Brand voor plaatsen dakkapel op woning Reilinksweg 61 - aan H. Stam voor vernieuwen/veranderen garage bij Waardenborchstraat 1 - aan maatschap Sluiter voor bouw tanklokaal bij Kwintenweg 8; - aan W. H. Sletterink voor bouw garage bij woning Erve Joost 8; - aan H. A. Voortman voor bouw schuurtje bij zomerhuis Vianenweg 242; - aan H. J. Meijer voor bouw garage/berging bij woning Enkweg 10. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. 'SOCIAAL-CULTUREEL PROGRAMMA 1992 Subsidie-aanvragen voor sociaal-culturele en emancipatie-aktiviteiten in 1992 moeten uiterlijk 1 oktober 1991 bij het college van burgemeester en wethouders ingediend worden. Na deze datum ingediende aanvragen worden niet in behandeling genomen. Aan verenigingen/instellingen die het afgelopen jaar volgens het Sociaal-Cultureel Programma subsidie ontvingen is reeds een aanvraagformulier toegezonden. Formulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling W.O.P. (welzijn) van het gemeentehuis. Nog maar een kwart eeuw oud en toch al toe aan het laatste jubi leum. Dat geldt voor de Kolschool die komende week het 25-jarig be staan viert. De op handen zijnde fusie met de Dorpsschool verhin dert een nieuwe mijlpaal. Een ju bileumfeest met een vleugje nos talgie dus maar veel tijd om een traantje weg te pinken, biedt het overvolle feestprogramma niet. Het verhaal van een typische buurtschool waar saamhorigheid en verbondenheid nog steeds hoog in het vaandel staan. De geschiedenis van de Kolschool mag dan nog pril zijn, de samen stellers van het jubileumboekje (Frans Hoes en Hennie Markvoort- Baltes van de ouderraad) hadden niet te klagen over gebrek aan ko pij. Dit boekje (met daarin een door Anton Stukker getekende kleurplaat) is huis-aan-huis ver spreid, maar kan (net als de kleur plaat) ook nog worden afgehaald bij speelgoedzaak Van de Maat. Tal van hoogte- maar ook diepte punten passeren hierin de revue. In de laatste'categorie vallen onge twijfeld het plotseling overlijden van juffrouw Elly Wittenberg- Geers temidden van haar kinderen en de massale boycot van ouders uit villawijk De Look die hun kin deren naar de Dorpsschool stuur den en zo de discussie rond het Dalton-onderwijs in Holten aan zwengelden. Maar de goede herinneringen over heersen. Zoals die aan de beginja ren toen de Kolschool (als afsplit sing van de Dorpsschool) tijdelijk in het oude gymlokaal en het ge bouwtje van het volksonderwijs in de Dorpsstraat en zelfs bij hotel Vosman werd gehuisvest. Toen malig schoolhoofd Henk Wilps- haar kon bij het onderwijzen van het 66-koppige Kol-kroost rekenen op de juffrouwen Wolters en Broe- re-Bos. Pas in 1968 kon de definitie ve behuizing aan de Kolweg wor den betrokken, precies midden in een snel groeiende wijk, die in de topjaren zeventig een populatie van maar liefst driehonderd leer lingen opleverde. Trouwens, de muizen wisten er ook raad mee daar op de Kol, resulterend in de géboorte van een heuse muizenne- genling in een kleuterlokaal en de daarbij behorende krentenwegge. Ook het brandweeralarm tijdens een van de ouderavonden, waarna brandweercommandant Prak er op de fiets van de nietsvermoeden de (en later wezenloos naar zijn karretje zoekende) voorzitter Kamperman van de oudercommis sie vandoor ging, zal op de Kol wel altijd een geheide dijenkletser blij ven. Om nog maar te zwijgen van de filosofische tweegesprekken tussen dominee Vons, pastoor Ra demaker en gemeentelijk exte- rieurverzorger Eppie van Til op de dinsdagochtenden, Realiteitszin Volgens de tegenwoordige direc teur Reind Brouwer typeren dit soort herinneringen de aard van de Het was afgelopen vrijdagavond een hele drukte aan de Deventer- weg. Op nummer 14, bij huize Wil- lems werd verbaasd de deur open getrokken toen daar even na ach ten de complete Holtense Muziek vereniging op de stoep stond. De feestelijke aubade, ondersteund door gezang van de ZPC-leden, bleek bedoeld voor Gerrit Wil- lems die door de jubilerende ZPC Twenhaarsveld werd gehuldigd omdat hij 25 jaar voor het vervoer van de zwemjeugd naar en van wedstrijden zorgde. Dat HMV voor de muziek zorgde, was niet zo vreemd omdat ook deze vereniging al jarenlang op de stuurmanskunst van Willems kan rekenen wanneer weer ergens in het land moet worden opgetreden. De voormalige Oad-werknemer bestuurt bovendien nog de spelers- en supportersbus van de voetbal afdeling van de SV Holten. Na mens ZPC Twenhaarsveld over handigde bestuurslid Henk Podt de nu definitief stoppende chauf feur een fraai wandbord met in scriptie, terwijl mevrouw Willems in de bloemetjes werd gezet. De huldiging paste in het jubi- leumweekeinde van de zwem- en waterpoloclub die (samen met het vorige week in het jubileumver- Kolschool die hij als 'saamhorig en verbonden' omschrijft. Maar ook realiteitszin kan de school niet ont zegd worden. En dan met name waar het om de op handen zijnde fusie gaat. „Je moet reëel zijn en je niet door sentimenten laten leiden. Ook de ouders zien het nut van de fusie in. Tenslotte komt die fusie het onderwijs aan de leerlingen ten goede en daar gaat het toch om. Om nog één keer het oude naober- schap te ervaren, viert de Kol school in de week van dinsdag 18 tot en met vrijdag 21 juni een dave- De kampioenen van het eerste team van de Holtense schaakvere niging hielden vrijdagavond re ceptie in sportcomplex Meer manskamp. In het bestaan van de vereniging is het de derde keer dat het eerste naar de promotieklasse van de schaakbond overgaat. De ervaring leert dat het zich daar handhaven nog moeilijker is. „Volgend jaar vieren we waar schijnlijk een degradatiefeestje", sprak teamleider Joep Middelink dan ook blijmoedig, zij het weinig optimistisch. Hij liet de strijd om het kampioen schap nog even de revu passeren haal vergeten bestuurslid Antje Schreurs) het 25-jarig bestaan vier de. Zaterdagmorgen om half acht al vertrokken twee bussen vol zwemjeugd naar De Waarbeek in Hengelo, waar de hele dag dolle pret werd beleefd. De polo-afdeling koos voor een kanotocht in de Ber- kel bij Borculo, waar minstens de helft van het heren- en damesteam een nat pak haalde, 's Avond werd op de jaarlijkse polofuif bij 't Tref- rend feest. Centraal daarin staat de door Dolf Moed geregisseerde (en van decors vorziene) musical 'Hoe haal je het in je hoofd', die door leerlingen uit groep 7 en 8 op dinsdag voor de buurt en op woensdag voor de leerlingen en de ouders wordt opgevoerd. Voor de donderdag staat er voor de groe pen 1 tot en met 4 een looppuzzel- tocht en voor de groepen 5 tot en met 8 een fietspuzzeltocht op het programma, terwijl ook het school plein met krijt wordt verfraaid. De vrijdag vormt het hoogtepunt van aan de hand van de prestaties van de individuele spelers: Dick van der Knaap, Joep Middelink, Ton van Oyen, Gerrit Stevens, Henk en Dinant van Beek, Gerrit Luggen- horst en Theo van Lindenberg. Er werden tien wedstrijden gespeeld, waarvan sv Holten er zeven won en daarbij waren alle vijf de uitwed strijden. Twee westrijden werden verloren en een keer werd er gelijk gespeeld. Voor het tweede team verliep het seizoen heel wat minder voorspoe dig. Het degradeerde van de derde naar de vierde klasse van de SBO, zodat er nu maar liefst vier klassen punt in Espelo afscheid genomen van trainer Bert van Eijk, die door drukke werkzaamheden het water polo vaarwel moet zeggen. Uiter aard kregen ook de pas gepromo veerde dames nog eeri bloemetje. Dat werd (onder het genot van een drankje en rijkelijk met pindasaus van secretaris Veldwijk overgoten barbecuehapjes) tot in de late uur tjes gevierd. de festiviteiten, 's Morgens zijn er spelletjes door de hele school en wordt er gezamenlijk gegeten. Daarna wordt de Ton Laros Show opgevoerd, waarna in de avond uren het feest, wordt ingezet met een rommelmarkt en live muziek van de Holtense bands De Braand- heultjes en The Fooi House Jazz Band. „Iedereen die zich verbon den voelt met de Kolschool is daar bij welkom" klinkt het uitnodi gend uit de mond van Reind Brou wer. verschil tussen beide teams is ont staan. Het clubkampioenschap ging dit jaar naar Dick van der Knaap en hij was ook topscorer in de externe wedstrijden. Bekerwin naar werd Ton van Oyen en Dinant van Beek werd de snelschaakkam pioen. Jeugdkampioen werd Hen- dri van Zon, na maar liefst twee be slissingswedstrijden tegen Diane Aanstoot. s de afdeling atletiek van de sv Holten overhandigde voorzitter Jan Krooshof de schakers een boe- kenbon om de schaakkennis nog wat aan te vullen. Algemeen voor zitter Jan Kurz kwam met welge meende felicitaties, maar ook een somber bericht. Het aantal jeugd leden blijkt sterk terug te lopen en het bestuur van sv Holten maakt zich daar ernstig zorgen over. Ook betreurde hij het aanstaande af scheid van schaakvoorzitter Geert Stevens. Deze had in zijn dank woord nog een suggestie voor de sportcommissie: roep de schakers van het kampioensteam uit tot sportploeg van het jaar, zij hebben de prestatie ernaar geleverd! Een duif van H. Jansen van PV De Bergvliegers legde de afstand van 253 kilometer vanaf Houdeng (Bel gië) het snelste af. Om 13.15 uur werden de 177 gekorfde duiven ge lost en de duif van Jansen klokte om 16.58 uur. Ondanks dat de dui ven met noordewind te kampen hadden, ging het met een snelheid van 68 kilometer per uur huis waarts. De uitslag: 1. H. Jansen (8.34.42), 2. G. Koetsier (16.20), 3. J.G. Jansen (41), 4. H. J. Aaftink (12), 5. F. Mees ter en Zoon (7,13,17,25), 6. M. Lode- weges (24.40.44), 9. H.A. Jongman (14,21), 10. H. Paahhan, 11. T. Schuppert (15), 18. H. Wansink, 19. Comb. Juijens, 22. G.G. Kwinter- berg (29.37.43), 26. A. ten Dam 2,27. E. Veneklaas (28.30.38), 32. D. Mül- ler (33), 35. W. Aaftink (39), 36. F. Klooster. De verkoop van 90 huurwoningen in De Haar is rond. Woningbouw vereniging Onze Woning heeft in middels 20 huizen aan de nieuwe eigenaars overgedragen; de overi ge volgen in de komende maanden. Voor sommige kopers is de ver koop van de stroken openbaar groen grenzend aan hun huis door de gemeente Holten aan de wo ningbouwvereniging een reden om nog even met de overdracht te wachten. Wanneer huis en groen in één keer kunnen worden overge dragen, bespaart dat notaris- en kadasterkosten. De gemeenteraad neemt op 24 juni een beslissing over de verkoop. Voor de 90 woningen, die Onze Wo ning wilde verkopen als bijdrage aan een goed leefmilieu in De Haar, waren 131 gegadigden. Op 1 mei zijn de gelukkigen uitgeloot. Twee daarvan lieten alsnog weten geen gebruik van het aanbod tot koop te maken, zodat nog twee aspirant kopers van de reservelijst aan de beurt konden komen. De wonin gen worden verkocht voor het be drag dat zij in onbewoonde staat zouden opbrengen, maar Onze Wo ning heeft met de kopers afgespro ken dat ook hun woningen nog mee gaan in de grote onderhouds beurt die dit jaar in de wijk wordt uitgevoerd. Energiebesparing goed, maar niet ten koste van alles. Dat was toch een beetje de teneur van de discus sie in de sportcommissie over de geplande energiebesparende maatregelen in de kleedlokalen op sportpark Meermanskamp. Dat twee twaalf jaar oude boilers on dertussen aan vervanging toe zijn en dat voor een bedrag van 17 dui zend gulden bovendien de warm waterleiding kan worden geïso leerd, ging er bij iedereen wel in. Maar met een investering van veer tig mille voor een tijdspoeler en waterbesparende koppen op de SG Holten Aan de Scholengemeenschap Hol ten slaagden voor het examen: Mavo: Linda Brandes, Pascal Brinkers, Kar lijn Dïjksterhuis, Jos Dorresteijn, Jeroen Eektimmerman, Marcel Gerritsen, Hens Janssen, Marcel Krikkink, Thirza Kuipers, Peter Lebbink, Remco Leurink, Carina Mul ler, John Nijkamp, Jolanda Paalman, Wil fred van der Pluijm, Erna Reterink, Gerwin Schippers, Armand ter Schure, Silvie van der Stok, Michiel Valk, Janette Vasters, Gerben Wansink, Geert Weijers, Rutger Westerik en Francis Zomer uit Holten. Ma rieke Brilman, Harald Elmerink, Annet En- neman, Maarten Horden, Anne-Marie Nik- kels, Martine van Randeraat, Mare de la Saussaye-Briët, Arjen Scholten en Marco Wientjes uit Bathmen. Erwin Bouwman en Ingeborg Nieuwenhuis uit Deventer, Je roen van Alstede, Michiel Broekman, Erwin Freriksen, Elke Haarman, Martijn Hascher, Inez Leeftink, Martijn Mossink, Liselot Ny- singh, Manon Oudenampsen, Sandra Reef, Dimitrie Rikkert, Annemarie Vehof en Stef- fan Wunderink uit Goor. Martin ter Haar en Dorrth Rem uit Hellendoorn. Michiel Bou- wens en Cor Bi aakman uit Laren. Bianca Zomer uit Lettele. Jolanda Beltman, Stani Groeneweg, Leo Haringman, Bas Hazewin- kel, Wim Heijenk, Mireille Hofmeijer, Elly Holterman, Martijn Izaks, Bert Kolkman, Thijs Kwakernaak, Mariska Linde, Ilse van der Neut, Nancy Ockeloen, Gert-Jan Ulf- man, Marieke ter Welle, Erik Welmer, San dra Zweers en Miranda Zwiers uit Markelo. Cindy Bouwman en Danielle Hoogewind uit Nieuw Heeten. Nathalie van Driel, Sa- cha Heuving en Lycke Runeman uit Nijver- dal. René Nijkamp uit Okkenbroek. Chantal de Bone, Marcel Bouwhuis, Mare Brug- gink, Marc Burggraaff, Kenan Durmusoglu, Johan Nijeboer, Chantal Nijland en Suat Sari uit Rijssen. Ellis Oosterdijk en Mau reen Schothuis uit Wierden. Havo: Olaf Akkerman, Nicole Bazuin, Her- bert Beldman, Han Berghuis, Amber Dijk graaf, Mark Gerdzen, Marlies van Haren, Jeroen Haverslag, Rob Heetland, Hermien Kevelam, Hermien Klein Teeselink, Martine Kraan, Kim Kruisdi'k, Ellen Kuiper, Rebekka douches had met name L.J. Ren- sen het moeilijk. Temeer daar een dergelijke investering bij de huidi ge gasprijzen zichzelf pas over 75 jaar terugverdient. „Uit milieu oogpunt is dit een goede zaak, maar je kunt bij deze bedragen natuurlijk vraagtekens zetten. We moeten ook werken aan de bewust wording van gebruikers. Dat is minstens zo belangrijk." Wethouder H.J. Westerik liet het milieu-effect zwaar tellen, maar be kende ook te zijn geschrokken van het hoge bedrag. In het alternatief van leidingen over de muur aanleg- Lindenaar, Sander Lubberhuizen, Anne marie van de Maat, Benny Nijenhuis, Wilco Pinkert, Jolien Sandmann, Herma Sluiter, Petra Smale, Suzan van der Stouw, Remco Wissink en Liesbeth Zeelte uit Holten. Ma rieke Bouwman, Frederik Donkers, Bert Nij- hof, Mirjam Pliester, Erik Reiken, Ronald Rietman, George Roeterink, Maaik Schol ten, Pieter Smit, Ellen Toorneman, Laurens zan de Weg en Ymkjen Westra uit Bath men. Sabrina Bernabela/Arispe, Janet Boorsma, Semir Cabur, Annemarie Denne- boom, Sander ten Donkelaar, Gerben Eij- kelkamp, Karin Freriksen, Bas van Hagen. Lisette Hesselink, Roy Huistede, Tamara Huuskes, Jessica de Jong, Saskia Kolthof, Kimo de Leeuw, Erwin Medendorp, Yvette de Vries, Chantal Waanders, Marion Zweers en Marco Zwienenberg uit Goor. Sandra Krikkink uit Haarle. Sandra Hoent- jen, Anita Kroeze en Erwin Kroeze uit La ren. Pablo Besems, Erwin Bomans, Erwin Boonk, Marcel Bultman, Dianne Dijkjans, Rene Eelderink, Jantina Hellinga, Linda Hendriksen, Jochem Hondeveld, Rosamin Kwakernaak, Erik Nijland, Saskia Oost, Erik Schut, Hilco Vedders en Miranda Zendman uit Markelo. Els Kleinherenbrink en Iwan Schiphorst uit Nieuw Heeten. Ugur Akdemir, Martijn van Corbach, Jan Willem Gerritsen, Bas Hamerlinck, Lieseth Huiskes, Evelien Klein Schaarsberg, Yvan- ca Nijland, Tamara Scheers, Koen Tusveld en Rob van Veen uit Rijssen, Yvette van Vugt, Thijs van Vugt, Mare Weideman en Yvo van Wijk uit Wierden. Atheneum: Sanne van Couwelaar, Ruben Doornvffeerd, Gerdien Geerman, René Gro- teboer, Sander den Herder, Herman Kien- huis, Frederik Lindenaar, P.J. Nauta, Ger win Oonk, Remko Pfeffer, Egbert Rietberg, Leslie Scheltens, Francoise Schul en Jean- net Wegstapel uit Holten. Hilje de Heer, Bert Jansen, Arthur Kuijper, Frank Noord kamp, Erik van Putten, Caroline Roeter- dink, Karin Rood, Laurens Schaap en Ar- noud Wentink uit Bathmen. Jettie Wille- mink uit Deventer. Christian Bakx, Ilse Brouwer, Fiona Groote, Emiel Hummelink, Marion Kappert, Arno Knopers, Jorunn La- bordus, Sylvia Lammertïnk, Huub Mennen, Bas Nielander, Arjen van Nieuwenhuizen, Erik Schouten, André Slot, Tom Smit, Mar- gen zag hij echter geen oplossing vanwege gevaar voor vandalisme en hoge onderhoudskosten. Hij maakte overigens als wethouder wel een voorbehoud. „In het kader van de Tussenbalans krijgen we als gemeente met kortingen te maken. Deze investering heeft voor mij niet de hoogste prioriteit. Bij een dergelijke afweging gaan mijn ideële motieven misschien te- nonder." Hermien Bronsvoort van De Berg ruiters heeft met haar paard Esprit op een concours in Olst de derde prijs behaald in het B Springen. Eef Oude Ampsen legde met Liza beslag op de vierde plaats. Arjen Kraayenzank won de derde prijs in de dressuurklasse Ml. co ten Thije en Sonja Wind uit Goor. Titia Rem uit Hellendoorn. Tanja Bos en Renske Bouwens uit Laren. Carma Broersma, Ester Bultman, Anke Hendriks, Coby Hendriks, Anouk Hofmeijer, Mirjam Kolkman, Fike de Koning, Wouter Koppert, Rob Mees ten Oever, Liselotte Post en Thirza Voortman uit Markelo. Silvia Tijssen uit Nieuw Hee ten. Carl-Bert Das en Jeroen van der Veen uit Nijverdal. Christien Agteresch, Danny Mansfield, Marinus Schreurs en Sandra Thijsen uit Rijssen. De Marke Aan scholengemeenschap De Mar ke slaagden voor het examen kantoorpraktijk: Brian de Beus, Johan Bos, Bert Kreuwel, Marcel Nijland, Marcel Oos terkamp en Rachel Visser uit Holten. Laura Smit uit Markelo. Wilfried Baan, Roy Ge- rards, Pei-Kei Li en Heidi Poortman uit Rijssen. Verkooppraktijk: Gerlinda Dam Wiechers, Viola Krikkink, Judith Leisink, Gerrie van Lies, Bertien Stukker, Fulco Wardekker en Inez Weijman uit Holten. Ineke Stegink uit Bathmen. Joop van der Galiën uit Goor. Roy Zwoferink uit Rijssen. Huishoudkunde/gezondheidskunde: Patri cia Bekkernens, Janet Bril, Jenneke ten Brinke, René Faasse, Betty Hofman, Rita van Meurs, Carin Piek, Brigitte Schoema- ker, Esther Stegeman, Janet Steunenberg, Carola van de Vreede, Angelique Vros, Jolanda Withaar en Sandra Zweers uit Holten. Simone de la Saussaye Briët, Sonja Rietman, Mannie Tuitert en Geert-Jan Wit tenberg uit Bathmen. Jeanine Klein Velder- man, Gerdien Schreurs en Esther Venek laas uit Markelo. Gaby Strokap uit Rijssen. Agrarische richting: Anita Bekkernens, Erik Blumink, Evelien Bonte, Huub Brands, Her man Brinkman, Erik Kappert en Herbert Markvoort uit Holten. Jan Willem Beekhof en Arno Lubberding uit Bathmen. Henri Lubbersen uit Laren. Gea Eggink uit Laren. Egbert Hargeerds, Han Jansen, Arjan Kra- nenberg en Erik Jan Sligman uit Markelo. HEAO Aan het Hoger Economisch en Ad ministratief Onderwijs in Arnhem slaagde Jeroen Vincent voor het diploma HEAO-CE. Adrie Nijland slaagde voor het di ploma Arbeidsmarktpolitiek en personeelsbeleid. 1itLLL.'fjhfc. ?3ü£ Schaakteamleider Joep Middelink laat de prestaties van het eerste de revue presteren. Een ontroerde Gerrit Willems kreeg van de ZPC Twenhaarsveld een wandbord overhandigd, terwijl zijn vrouw in de bloemetjes werd gezet. Links dochter Marja.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5