Oud-commandanten als volleerde bouwvakkers s Achterhaald om niet over gemeentegrenstekijken" Holtens Veneklaas mag niet uitbreiden Eerste steen brandweergarage Gezinsdienst in Bethanië Holten en Hellendoorn maken gezamenlijk TROP Inspraak over De Borkeld Amnesty-actie Marokko Kinderkoor op zoek naar pianist(e) U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Ereleden Bar-dancing „De Waag" Voetballers kiezen nieuw bestuur Dienst ter afsluiting winterwerk Collecte Anjerfonds DE NIEUWE SEIZOENKALENDER 1991/1992 U kunt deze afhalen bij: DEVENTER SCHOUWBURG Holtens Nieuwsblad Donderdag 13 juni 1991-43ste jaargang no.24 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1 Gedrukte oplage 3075 Sociowoningen De nieuwe sociowoningen van ::o:: /kLT: 'tr:, Kolschool Vijfentwintig jaar bestaat de Kolschool en dat vraagt om een Feestje. Temeer, nu dit zilveren jubileum waarschijnlijk het ren. Brandweercommandant J.H. Hel ler hoeft niet bang te zijn ooit nog eens door de vloer van zijn nieuwe behuizing in de brandweergarage te zakken. Daarvoor zorgden vori ge week drie voorgangers die met vaardige hand een steunend muurtje onder zijn toekomstige werkplek metselden. W. Beijers (1937-1956), T. Prak (1964-1981) en W.J. Eshuis (1981-1990) waren daarvoor naar de Waagweg geko men, waar Bouwbedrijf Voordes eind dit jaar de acht ton kostende brandweergarage hoopt op te le veren. In zijn welkomstwoord tot de geno digden (waaronder veel leden van de vrijwillige brandweer en verten- woordigers van de 'onderhuurders' EHBO en Rode Kruis) stipte bur gemeester W.L.F.C. van Rappard nog even de plannen aan die de provincie Overijssel met de ambu lancepost in Holten heeft. Hoewel daarvoor in de brandweergarage ruimte is ingeruimd, wil men in Zwolle de post Holten opheffen. „We moeten er alles aan doen om de eigen ziekenauto in Holten hou den" vond de burgemeester, die ook zei blij te zijn met de EHBO en het Rode Kruis als onderhuurders. „Dat komt de kwaliteit van hulp en dienstverlening alleen maar ten goede." Vervolgens trok het hele gezel schap naar buiten, waar de oud commandanten (alleen de inmid dels overleden commandant L.J. Louwerse ontbrak) een dankbare taak wachtte. Als volleerde metse laars trokken zij op de inmiddels gereed gekomen fundamenten het eerste muurtje op dat straks de kamer van commandant Heller zal ondersteunen. Uiteraard werd Voor de oud-brandweercommandanten Beijers en Prak zit het zware werk er op. terwijl collega Eshuis nog even voor een nauwkeurige afwer king zorgt. hierop na afloop een glaasje ge dronken, waarbij al snel het roem ruchte verleden van de Holtense brandweer over tafel ging. Vooral het door Wim Beijers met smaak vertelde verhaal over NSB-burge- meester 'Rooie Piet' die aan het eind van de oorlog met de oude Buick-spuitwagen op de vlucht sloeg, oogstte veel bijval. Als dank voor hun medewerking overhan digde burgemeester Van Rappard de heren Beijers, Prak en Eshuis de nieuwste versie (modieus rood groen streepje) van de gemeentelij ke stropdas. In een gezinsdienst in Bethanië wordt zondag 16 juni afscheid ge nomen van drie kinderen van de zondagsschool. Om de dienst een extra feestelijk tintje te geven is het RK kinderkoor uitgenodigd. Na afloop is er koffie en limonade. Voorganger is ds. H. Doornweerd De dienst begint om 9.30 uur De eerste inspraakronde over de herziening van het bestemmings plan De Borkeld vindt plaats op dinsdag 25 juni. Belanghebbenden worden uitgenodigd voor een (be sloten) bijeenkomst met b en w, waarin een toelichting op het voor ontwerp zal worden gegeven. Amnesty International vraagt aanaacht voor de schendingen van de mensenrechten en de poltitieke onderdrukking in Marokko. Hoe wel het land een parlement en op positiepartijen kent, zitten er men sen tientallen jaren zonder proces in de gevangenis en is er geen vrij heid van meningsuiting. Op vrijdag 14 juni zijn leden van de werkgroep Holten van Amnesty tussen 15.15 en 17.30 uur en tussen 18.30 en 20.30 uur in de openbare bibliotheek om aandacht te vra gen voor déze kant van het popu laire vakantieland Marokko. Er is gelegenheid om door Amnesty In ternational voorbedrukte kaarten te ondertekenen. De gemeentes Holten en Hellendoorn gaan samen optrekken om hun product te verkopen. Dat product is de voor toerist en recreantzo aantrekkelijke Sallandse heuvelrug, metais belang rijkste onderd.eel de Holterberg tussen beide plaatsen in. De wethouders L.B. Kobes van Hellendoorn en W. Dalhuisen uit Holten en de voorzitter van het Recreatieschap Salland mr. W.L.F.C. ridder van Rappard, ook nog burgemeester van Holten, maakten maandag bekend dat aan vier bureaus offerte is gevraagd voor het schrijven van een TROP {Tueristisch- Recreatief Ontwikkelings Plan) Holten/Hellendoorn. Een rap port dus waarin een gemeenschappelijke visie wordt neerge legd voor de toeristisch-recreatieve ontwikkeling in dit gebied naar het jaar 2000 toe. Volgens burgemeester Van Rappard gaat het daarbij niet om Holten of Hellendoorn, maar om het product. „We waren geneigd elkaar als concurrenten te zien, maar dit is zo'n herkenbaar, samenhangend gebied, dat het achterhaald is om niet over je eigen gemeentegrens heen te kijken." Het Interkerkelijk Kinderkoor Mo- zaïk is op zoek naar een nieuwe pianist(e) nu de vaste pianiste het koor heeft verlaten. Het gaat daar bij om iemand die de repetities en uitvoeringen wil begeleiden en er plezier in heeft met kinderen om te gaan. Wie daar wat voor voelt, kan contact opnemen met dirigente Eline Paalman (tel. 05483-61540). De innige samenwerking tussen beide gemeenten lijkt ingegeven door het belang van een sterke, liefst gezamenlijke inbreng in de provinciale stuurgroep, die zich bezighoudt met het formuleren van een totaalvisie over inrichting en beheer van de Sallandse heuvel rug. De belangen van natuur en milieu enerzijds en economische ontwikkeling anderzijds moeten door de leden van de stuurgroep te gen elkaar worden afgewogen en het is duidelijk dat Holten en Hel lendoorn voor hun economische groei sterk steunen op de ontwik keling in de recreatieve sector. De TROPs van beide gemeenten zijn deels gedateerd en voor een ander deel niet op elkaar afge stemd, terwijl de toerist zich van de grens halverwege de Holterberg natuurlijk heel weinig aantrekt. Zowel het Terprapport van Holten als het plan van Hellendoorn da teert uit 1987, maar Hellendoorn heeft het vorig jaar nog up to date gebracht. Het TROP van het Re creatieschap stamt al uit 1981. „Verzuring, wateronttrekking, bosbeheer zijn factoren die sinds dien snel aan belangrijkheid ge- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. wonnen hebben", verklaart Van Rappard de behoefte aan een nieu we kijk op de zaken. Volgens wethouder Kobes is het de bedoeling dat het bureau dat de opdracht krijgt deze drie plannen 'ineen gaat ritsen' tot een totaal plan voor het hele grondgebied van Holten en Hellendoorn. „De Sallandse heuvelrug heeft een enorme naamsbekendheid in het land, wij moeten er alert op zijn dat we die voorsprong behouden. Dat is niet alleen een zorg van de ge meentebesturen, maar ook van de ondernemers in onze gemeenten en van de VW's, die overigens al enige tijd met elkaar om de tafel zitten." Het nieuwe TROP moet in ieder geval een visie geven over de huidi ge en toekomstige mogelijkheden van de dagrecreatie, de ontwikke ling van de verblijfsrecreatie in brede zin (van camping tot hotel), moet een marktanalyse bevatten en een opzetje geven voor de pro motie van het gebied. De onderne mers uit de horeca- en recreatieve sector en de detailhandel zal ge vraagd worden een inbreng te leve ren. Voor het overige zal het rap port uitgaan van de gegevens die nu al in beide gemeenten voorhan den zijn. De gezamenlijke b en w's verwach ten de opdracht meteen na de zo mervakantie te kunnen verlenen. In november/december moet het rapport klaar zijn. Met gedeputeer de J. Kemperman is inmiddels af gesproken, dat het onderdeel toe risme en recreatie in de provinciale stuurgroep het laatst aan de beurt mag komen. Het advies van de stuurgroep verschijnt kort voor of kort na de jaarwisseling. Voor de 'kleine halve ton' die het maken van een TROP Holten/Hellen doorn gaat kosten wordt subsidie aangevraagd bij provincie, recrea tieschap en het ministerie van eco nomische zaken. In de krant van donderdag 30 mei stond het bericht dat de heer Ber- tus Aanstoot (Bets van de Poppe) tot eerste erelid van ZW Blauw Wit is benoemd. De heren C. Knijff en wijlen J. Wiggers gingen hem echter voor. Zo druk hoeft het nu ook niet te worden op de Holterberg, die zo in trek blijkt bij dagjestoeristen. Op de foto dauwtrappende jongeren op hemelvaartsdag 1990. Camping De Holterberg mag voorlopig geen nieuwe vaste plaatsen voor stacaravans inrich ten. Staadsraad W. Polak heeft maandag het verzoek van campin gexploitant W. Veneklaas om het besluit van gedeputeerde staten daarover te schorsen afgewezen. Zolang er nog geen uitspraak is in de beroepsprocedure, die Venek laas en de gemeente Holten tegen het besluit van GS hebben aange spannen, mag de camping alleen worden uitgebreid met plaatsen voor tenten en toercaravans. Gedeputeerde staten onthielden eerder dit jaar goedkeuring aan een wijziging van het bestem mingsplan, die door de raad van Holten (unaniem) was aanvaard. De wijziging maakte het Venek laas mogelijk om een nieuw terrein voorjaarplaatsen in gebruik te ne men. Het door GS onthouden van goedkeuring aan dit gedeelte van het bestemmingsplan heeft tot ge volg, dat het 'oude' bestemmings plan gewoon van kracht blijft. Veneklaas heeft inmiddels echter al wegen, riolering en verlichting op het terrein aangelegd en wil graag wat van die investering te rugzien. Uitstel kost hem een ton op jaarbasis, verklaarde hij op de spoedzitting over zijn schorsings- verzoek. Kort voor Pinksteren liet hij vijf stacavans op het omstreden terrein neerzetten, waarmee hij dus in strijd kwam met het gelden de bestemmingsplan. Pikante bijkomstigheid is, dat een andere staadsraad de gemeente Holten in een andere door Venek laas aangespannen spoedprocedu re verbood om actief tegen de over treding op te treden. Voor het ge meentebestuur reden om niet op nieuw stappen tegen de illegale stacaravans te overwegen. „Wij wachten nu rustig de uitspraak in de bodemprocedure af, maar dat kan wel één tot anderhalfjaar du ren", aldus wethouder H. J. Wester- ik. De provincie zou Veneklaas zelf kunnen sommeren om zijn cara vans te verwijderen, omdat hij niet beschikt over de benodigde ont heffing van de Verordening grond waterbescherming. Maar provin ciewoordvoerder A. Lok acht dat vooralsnog niet zo waarschijnlijk, nu de gemeente bij de afdeling rechtspraak van de Raad van Sta te al eens zijn neus heeft gestoten. „Zolang er geen kroonuitspraak is, staan wij niet te dringen om op te treden", verklaarde hij desge vraagd. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 2842 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 iedere vrijdag geopend. De voetbalafdeling van de SV Hol ten kiest in haar vergadering van dinsdag 18 juni een nieuw bestuur. De halfjaarlijkse ledenvergadering in de kantine op sportpark Meer manskamp begint om 20.00 uur en heeft, naast de gebruikelijke over zichten van secretaris en penning meester ook de uitreiking van de erespelden op het programma staan. In de Nederlands hervormde kerk wordt zondag 16 juni de afslui- tingsdienst van het winterwerk ge houden. In deze dienst nemen de kinderen van groep 8 van de Zon dagsschool afscheid. De dienst be gint om 9.30 uur. Voorganger is ds. R. Visser. De Anjeractie van het Prins Ber nard Fonds en de vijftien regiona le Anjerfondsen wordt dit jaar ge houden in de periode van 16 tot en met 29 juni. Het Prins Bernard Fonds en de Anjerfondsen vormen samen het Cultuurfonds voor Nederland. Sinds 1945 heeft dat meer dan 75.000 projecten op cultureel ge bied gesteund. Vorig jaar werd al leen al in de provincie Overijssel 550.000,- uitgekeerd, vooral ten be hoeve van de muziekbeoefening door amateurs. Een grootscheepse huis-aan-huis- collecte vormt een belangrijk on derdeel van de actie, maar wie de collectant mist kan een bijdrage storten op giro 5050. de BIBLIOTHEKEN van: Bathmen Brummen Deventer Diepenveen Gorssel Heeten Holten Lochem Olst Raalte Schalkhaar Twello Vaassen Voorst Wijhe Zutphen de VW-KANTOREN van: Brummen Lochem Deventer Epe Gorssel Heerde Holten Nijverdal Olst Raalte Twello Zutphen Het POSTAGENTSCHAP (Dé Lelie) teTerwolde. SUPERMARKT 4 6 (van Goor) te Wilp.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1