A Dijkerhoek opvolger Noordenberg ATB-fietsen veroveren het Zuurberg-circuit s jk Van Bruggen-beker blijft in Brammen O KI A verstevigt leiderspositie SV-handbalteams allemaal derde Hoog vo!!eyba!bezoek voor SGH-!eerlinge I i jeugd team kampioen HOLTHtS MBJWS8UU) Holten legt zich neer bi] degradatie Straatvoetballers gedragen zich keurig Clubhuisbeker Blauw Wit Schaakseizoen nu echt voorbij Vijfde plaats Twenhaarsveld DONDERDAG 6 JUNI 1991 Met het dagkampioenschap in het vierde competitietoernooi van het gewest Oost van de NTB ver stevigde TTV OKIA de leiderspo sitie in het algemeen klassement. Op het Diekman-complex in En schede hoefde slechts één trek- beurt te worden afgegeven aan het sterk voor de dag komende Eiber gen. OKIA kwam in de vaste sa menstelling aan het touw zijnde: Wim Marsman, Jan Meilink, An- dré Wansink, Marty Jansen, Her man Brinks, Jan Meesterberends, Teun Stevens en Egbert Jansen. Naaste belager Heure uit Borculo miste deze keer scherpte en werd in dit toernooi slechts vijfde, waar door ze in het tussenklassement naar een derde plaats zakten. OKIA heeft nu zeven punten voor sprong op Eibergen, de ploeg die al tien keer achter elkaar Nederlands kampioen werd. De stand na vier wedstrijden in de 640 kilo-klasse: 1OKIA (58 pnt.); 2. Eibergen (51 pnt.); 3. Heure (48 pnt.); 4. Vorden (41 pnt.); 5. Vios Bi sons (36 pnt.); 6. Bathmen (19 pnt.); 7. Bekveld (17 pnt.); 8. Oosterwijk (14 pnt.); 9. EHTC (4 pnt.). Het jeugd team van OKIA was dit keer niet goed op dreef en eindigde in de onderste regionen. Het vol gende competitietoernooi wordt zondag in Ulft gehouden, waar naast de jeugd en het 640 kilo-team ook het 680 kilo-team in actie komt. Ze was er wel even beduusd van, Kyrian van Vliet uit Rijssen. Zat ze vorige week donderdag rustig te luisteren naar wiskundeleraar Siebelink, komt daar plotseling de spelverdeelster van het Neder- Na overleg met juridisch advi seurs besloot de voetbalafdeling van de SV Holten zich afgelopen week neer te leggen bij de straf van twee punten in mindering die de KNVB eerder had opgelegd. Door niet in hoger beroep te gaan, is de degradatie naar de eerste klasse van de afdeling Twente een feit. Holten wordt daarbij verge zeld door Heracles dat in de beslis singswedstrijd met GFC met 2-3 het onderspit dolf. Overigens zijn ondertussen ook de persoonlijke straffen bekend ge worden van de fraudezaak met wédstrijdformulieren. Voorzitter J. ten Velde mag gedurende twee en een half jaar geen bestuurlijke functies uitoefenen, terwijl wed strijdleider G. Soer een-schorsing van drie en een half jaar opliep. lands voleybalteam binnenlopen met in haar kielzog de verzamelde regionale en plaatselijke pers. Re den: de Atheneum-4 scholiere van de Holtense Scholengemeenschap bleek de hoofdprijs te hebben ge wonnen in een puzzelwedstrijd van het district Twente van de NeVoBo. Eigenlijk was Kyrian die hele wed strijd al weer lang vergeten. Een paar maand geleden had ze inder daad de op school uitgedeelde pro- motiekrarit van de volleybalbond wel gelezen en ook de prijsvraag opgestuurd, maar dat ze nou elke ochtend in de brievenbus keek of ze in de prijzen was gevallen, nee. Toen de Hengelose international Vera Koenen echter haar slagzin nog eens voorlas, ging er een lichtje branden. „Volleybal is life, the rest is detail", aldus Kyria van Vliet die zelf bij het Rijssense Rivo speelt. Vandaar ook dat de prijs bij haar wel in goede aarde viel, want ze mag een dag lang met de nationale volleybal damesselectie optrek ken en krijgt zo een ideale kans om haar favoriete sport op topniveau mee te maken. „Heel gaaf' vond Kyrian dan ook toen ze eenmaal van de schrik bekomen was. Uiter aard maakte ze van de gelegenheid gebruik om ook nog een handteke ning op de kop te tikken. Beeld uit de wedstrijd tussen Landeweerd en de Gaardenstraat (1-1). Doelman Wim Dalhuisen is gepasseerd, maar krijgt op de doellijn assistentie. Met Dijkerhoek heeft het straatvoetbaltoernooi een waardige opvolger gekregen voor de tweevoudig kampioen van de afgelopen jaren, de Noorden bergstraat. Al meteen om negen uur werd duidelijk dat de Noordenbergers dit keer verzwakt aan de start kwamen want Dijkerhoek maakte in de allereerste poulewedstrijd (3-0) meteen korte metten met de aspiraties van de titelhou der. Uiteindelijk werd in de finale tegen Kieftenbeld de kroon op het werk gezet middels een 2-1 overwinning. Daarmee kreeg een opvallend sportief toernooi met hier en daar een schoonheidsfoutje een meer dan verdiende win naar. Weer eens gezegend met een stra^ lend zonnetje kon het stratenvoet- baltoernooi eigenlijk al niet meer kapot. Wel had organisator Arie Binnenkort gaan alle partijen die betrokken waren bij de organisatie van de eerste ATB-wedstrijden op de Zuurberg om de tafel zitten. Vraag is of dit evenement een vast plaatsje krijgt op de wielerkalender van de komende jaren. Roel Brink van de organiserende Wielerclub Lemelerveld voelt er in ieder geval wel voor. „Zowel het circuit hier als de medewerking van MAC De Holterberg zijn ons goed bevallen." En ook Holtens wethouder van sportzaken Henk Westerik was na een mid dagje stofhappen op de Zuurberg nog steeds enthousiast over de plannen om Holten in het ATB-circuit op te nemen. Overigens moet deze tak van sport zich bij het publiek nog waarmaken want opvallend druk was het op de Zuurberg niet. De Wielerclub Lemelerveld koos voor de wedstrijd om de ATB-Cup voor Holten omdat op de eigen Lemelerberg uit overwegingen van natuurbescherming geen toestem ming wordt gegeven. Voor de Zuur berg gelden die argumenten niet omdat daar gebruik wordt ge maakt van het bestaande motor- cross-circuit en daarn grenzende harde wegen. Daarbij kwam dat Lemelerveld (dat voor de benodig- V Het echt grote werk kwam van de n'.jders in de expert- en superklasse die op karretjes van rond de tienduizend gulden aan de start kwamen. de KNWU-licentie samenwerkt met CC'75 uit Nijverdal) op zoek naar mede-organisatoren in MAC De Holterberg een ideale partner vond. „Die lui hebben werkelijk alles in huis" klinkt het nog steeds verbaasd uit de mond van Roel Brink. „We hadden maar te zeggen wat, hoe en wanneer we het wilden hebben. Dat is natuurlijk prach tig." En inderdaad had de MAC het weer allemaal keurig voor elkaar, zij het dat al die voorzieningen door de geringe publieke belang stelling wat overdreven overkwa men. Het grote veld van bijna zes honderd deelnemers maakte er in ieder geval dankbaar gebruik van. De meesten startten in de zoge naamde fun-klasse om met een daglicentie gewoon eens een keer tje uit te proberen of deze tak van sport iets voor hen was. Maar liefst 240 deelnemers kwamen hierbij aan de start, waaronder bijvoor beeld oud-zijspancoureur August Müller die op ^ijn vertrouwde cros sterrein minstens zo hard aan het zweten kwam als in zijn hoogtijda gen op de motor. Funklasse of niet, feit was dat er een heel kapitaal rondreed op de Zuurberg. Mogen de gemiddelde recreatierijders genoegen nemen met een karretje van duizend piek, de toppers in de expert- en super klasse halen daar minachtend hun neus voor op. Een kijkje tussen de tentoongestelde professionele ATB-fietsen leert dat deze heren toch snel tegen de tienduizend gul den kwijt zijn aan een op hun speci fieke eisen afgestemde fiets. Geen wonder dat in deze klasse slechts dik gesponsorde deelnemers aan de start komen. Van die experts bleek Jan Wevers uit Vorden de sterkste. Na twee uur liet hij alle concurrentie in het stof bijten. Uilslagen: Junioren: IPatrick Wingens (Vorden); 2. Michel Kruiper (Oldenzaal); 3. Marco Lubber man (Hoogeveen). Jeugd: Dave Spoor (Haarlem); 2. Ronny Hekman (Slagharen); 3. Gert Tholen (Hoogkerk). Dames: 1Nicolle leyten (Udenhout); 2. Anita Mulder (Spi|kenisse); 3. Simone Gaert- man (Ubbergen). Sportklasse: 1. Leon Rotteveel (Raalte); 2. Marcel van der Heyden (IJmuiden), 3. Alex Steinvoort (Oss). Veteranen: 1. Leo van Zee land (Bcek-Ubbergen); 2. Arie den Brewen (Nieu- wegein) 3. R. Nijhof (Enschede). Funklasse 1. Marco Kok (Nijverdal); 2. Fred Buitenhuis (Apel doorn); 3. Harm Holtstege (Meppel). Experts/su perklasse: 1. Jan Wevers (Vorden); 2 Jo Martens (Deurne); 3. Tijs van den Brink (Putten). Ongena de nodige problemen om alle elftallen vollëdig aam "de aftrap te krfjgëri, Want mèt name hét uit stapje van enkele elftallen van Blauw Wit naar Winterberg zorgde bij veel straten nogal voor persone le problemen. Voor de Beuseberg kwam dat wel goed uit want nadat de Hoffestraat op het laatste mo ment had moeten afzeggen kon de door een te late inschrijving op de wachtlijst gezette ploeg van coach Mannes Vorkink toch meedoen. Een andere coach, Richard Eg berts van de Dorpsstraat, stond zich na de poulewedstrijden danig op te winden. Samen met 't Köl- lingserf was zijn ploeg op de eerste plaats in de poule geëindigd en aangezien ook het doelgemiddelde en de onderlinge wedstrijd (0-0) geen verschil aangaven, moest lo ting uitmaken wie er naar de halve finales mocht. Een schijnbaar logi scher middel (strafschoppen ne men) kon in de ogen van de onver biddelijk op de reglementen wij zende toernooileider Ongena geen genade vinden, waarna het munt stuk voor de zichtbaar teleurge stelde dorpskombewoners uit maakte dat men voortijdig onder de douches kon. Konden er in dit geval geen straf schoppen af, bij de strijd om de Zaterdag sluit Blauw Wit het sei zoen af met de finale om de Club huistrofee. Aan dit onderlinge toernooi hebben alle seniorenelf tallen, Al en een zaalelftal de afge lopen weken deelgenomen. Voor de finale plaatsten zich het derde en het vierde elftal, waarbij het vierde met een 1-0 voorsprond aan het duel begint. De aftrap is om 13.30 uur. Met een 6-7 nederlaag in de tradi tionele vriendschappelijke ont moeting met Lochem hebben de schakers van de SV Holten het seizoen definitief afgesloten. Na een seizoen met hoogtepunten (kampioen van de eerste klasse en promotie naar de promotieklasse), maar ook een dieptepunt (degra datie tweede team) wordt er vrij dagavond (7 juni) feest gevierd tij dens de kampioensreceptie in de kantine op Meermanskamp. Overigens is de jeugdcompetitie nog steeds niet beslist. Ook in hun beslissingsduel speelden Diane Aanstoot en Hendri van Zon remi se. Komende week doen ze het ten huizen van Jan van Calcar nog eens over. In het eigen Hosperstoernooi wer den alle deelnemende handbal teams van de SV Holten derde. Dat gold voor de dames junioren, de dames senioren en de heren. Overigens ging het er in alle pou les erg spannend aan toe. De eind standen moesten worden bepaald door de doelsaldi of de hoogste score. De reacties bij de deelne mers waren zo positief, dat alvast besloten werd ook volgend jaar het seizoen met het Hospers-toer- nooi af te sluiten. Bij de dames junioren was Schalk haar de sterkste met drie gewon nen wedstrijden. Hier gaven ABS en Holten elkaar vrijwel niets toe. In de onderlinge wedstrijd werd het 4-4 en beide teams wonnen van Heeten, maar ABS bereikte tegen Schalkhaar net een beter resul taat. Eindstand: 1. Schalkhaar, 2. ABS, 3. Holten, 4. Heeten. Bij de dames senioren bleek ABS het sterkst, waarbij Holten weer de pech had een iets slechter doelsal do te hebben dan de nummer twee. Schalkhaar. Ook hier werd Heeten vierde. Bij de heren bleek met de komst van Avanti uit Lochem en DHV uit Delden samen met Schalkhaar en Holten een zeer aantrekkelijke poule te zijn gevormd. Met snel en van tijd tot tijd fraai handbal, viel er veel te genieten. Holten startte met een minimale 6-7 nederlaag tegen Schalkhaar en DHV won in de slotfase toch nog ruim van Avanti: 14-8. Holten verloor daar na met 6-8 van DHV, terwijl Schalkhaar Avanti met 13-6 ver sloeg. In een spannende ontmoe ting om de erste plaats, waarin Schalkhaar eerst voor stond, sleepte DHV er in de slotfase toch nog een gelijk spel uit, goed voor de toernooiwinst en een fraaie Hos- pers-bokaal uit handen van Yvon ne Hospers. Schalkhaar werd dus op doelsaldo tweede terwijl Holten met een 8-5 overwinning op Avanti de derde plaats in de wacht sleep- te. Bij de strijd om de Tijenraantrofee in Raalte behaalden de zwemmers en zwemsters van de ZPC Twen haarsveld een vijfde plaats. In to taal deden er twaalf verenigingen mee. Aangezien de eerste zes mo gen meedoen aan een zeskamp, krijgt de strijd in Raalte voor Twenhaarsveld nog een staartje. Ook in Vorden werden de Holtena ren vijfde, maar hier deden maar zes verenigingen mee. derde en vierde plaats tussen Look en Kollingserf waren ze er in over vloed. Zoveel zelfs dat scheidsrech ter Slagers (die op verzoek van de moegestreden spelers vanaf de pe naltystip liet beslissen wie de gro tere beker zou krijgen) de tel na twaalf strafschoppen elk even kwijtraakte. Uiteindelijk bleek Look de meest trefzekere ploeg. Deze ploeg moest eerder in het toernooi Mark van de Werf missen die met een zware knieblessure naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De EHBO had trouwens toch een drukke dag, want on danks het sportieve karakter (de scheidsrechters Slagers, Bruns- veld, Hallink, Wechstapel, Haan en Leushuis hoefden in 28 wedstrij den maar één keer een speler voor vijf minuten uit het veld te sturen), bleken er toch nog veel ongetrain de spelers die met spierblessures en kneuzingen behandeld moesten worden. Ook in de finale was er blessure leed, vooral voor Dijkerhoek, maar de ploeg rond routinier Henk Hoef man ging (ook na een 0-1 achter stand) stug door. Vooral na de rust, toen de laatste krachten moesten worden aangesproken, bleek Dijk erhoek oppermachtig, resulterend in een winnend doelpunt van Ber- tje Steunenberg. Daarmee ging de door Jan Beltman uitgereikte wis selbeker voor een jaar naar Dijker hoek. De kampioenen van de vierde klasse: (v.l.n.r.) Corien de Groot, Ruiger Westerik (aanvoerder), Annemieke Klijnsma en Doeko Berghuis. Het zondagjeugdteam van Tennis club Holten, bestaande uit Rutger Westerik (aanvoerder), Doeko Berghuis, Annemieke Klijnsma en Corien de Groot, is kampioen geworden in de vierde klasse. Van de 56 in de competitie gespeelde partijen heeft het Holtense team er uiteindelijk 48 gewonnen. De beslissing was vorige week ei genlijk al gevallen, toen het team met 6-2 won van De Wildbaan. De teams die toen tegen elkaar in het veld kwamen waren allebei nog ongeslagen en de winnaar van de match was dus vrijwel zeker van het kampioenschap. De ontmoe ting bleef tot het einde spannend, met mooi tennis. De laatste wed strijd tegen De Schaeck uit Twello won Holten gemakkelijk met 8-0. Bijna alle overige teams (veertien bij de senioren en negen bij de jeugd) spelen volgend jaar weer in dezelfde klasse. Het dinsdagteam dames 1 is helaas gedegradeerd. De uitslagen van de laatste compe- titieweek: Dinsdag dames: Holten 1 - Rijssen 1 1-4; Holten 2 - Weusthag 6 2-3. Woensdag jeugd mix: Holten 1 - Bathmen 3 4-1. Woensdag meisjes: Holten 1 - Schapekolk 1 4-1. Don derdag dames: Holten 1 - P. Bra- band 2 4-1; Holten 2 - P. Braband 4 4-1. Vrijdag heren: Holten 1 - Holec 1 3-2; Holten 2 - Smash B 2 0-5. Za terdag jeugd mix 15 jaar: Holten 1 - Dev.LTC 15-0; Holten 2 - Bathmen 2 1-4; Holten 3 - Rijssen 1 0-5; Hol ten 4 - Luttenberg 1 2-3. Zaterdag meisjes 15 jaar: Holten 1 - Stouwe 1 3-2. Zaterdag mix 17 jaar: Holten 1 - Colmschate 1 2-3. Z^erdag senio ren mix: Holten 1 -1 .ijver's 2 0-5; Holten 2 - Mossendam 2 2-3; Holten 3 - Dev.LTC 3 2-3; Holten 4 - Heino 6 5-0; Holten 5 -Mossendam 6 2-3. Za terdagheren: Holten 1 - Ter Spille 1 4-1; Holten 2 - Ter Spille 2 2-3; Holten 3 - Salland 3 1-4; Holten 4 - Salland 4 2-3. Zondag jeugd mix: Holten 1 - De Schaeck 2 8-0. Door de perikelen rondom het eer ste voetbalelftal van de SV Holten zou je haast vergeten dat de club uit meerdere leden bestaat. Met het zondag gehouden Allard van Bruggen-toernooi zorgde de jeugdcommissie van de rood zwarten voor positieve publici teit. De driehonderd jongeren van 6 t/m 12 jaar en hun in grote geta- len opgekomen aanhangers geno ten op sportpark Meermanskamp van een perfect georganiseerd sportfeest. Een feest dat voor Spc. Srummen extra glans kreeg door het voor de derde keer winnen van de Allard van Bruggen-wisselbe- ker. Het blijft een mooi gezicht, al dat jonge voetbalgrut op een voetbal veld te zien dartelen. En omdat in deze leeftijdscategorie ook de ou ders er nog schik in hebben om mee te gaan, was het weer een gezellige boel op Meermanskamp. Driehonderd pupillen uit Schalk haar, Brummen, Enter en natuur lijk Holten streden om de vereni gingsbokaal terwijl de supporters vereniging van de SV Holten ook nog een voetbalbehendigheids- parcours had uitgezet waar om de individuele eer werd gestreden. Hier bleek de Holtense F1-pupil Laurens Dekker het meest behen- Traditiegetrouw reikte Kees van Bruggen de Allard van Bruggen- wisselbeker uit. dig met de bal. Zoals Kees van Bruggen bij de uit reiking van de Allard van Bruggen- bokaal aan Brummen al opmerkte, had Spc. Brummen dan wel de meeste punten op het veld vero verd maar was iedereen eigenlijk winnaar geworden deze dag. Enter bleek na een heleboel cijferij uit eindelijk de tweede plaats. Holten de derde en Schalkhaar de vierde plaats te bezetten. Winnaar was in ieder geval ook de jeugdcommissie van de SV Holten die op een uitste kende organisatie kon terugkijken inclusief de verzorging van drie honderd gratis lunchpakketten en bijbehorende consumpties. Dat al les perfect verliep was niet in het minst te danken aan de zestien scheidsrechters uit eigen gelede ren die keurig in het (verenigings- )pak voor een soepel verloop van de 42 wedstrijden zorgden.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7