Alphen a/d Rijn wint Wilde Zwijnentoemooi Jeugd Blauw Wit viert jubileum met toernooi Wielrijders vroeg op pad voor lange tocht Spelers Vitesse en Go Ahead in aktie jubileum Blauw Wit Motorgeweld op circuit Harfsen HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Bergvliegers Weinig teams Tennisclub in aktie Fietsen in Bathmen Mix-toernooi sv Holten Holtertrapper Nederlands crosskampioen Janny Vasters verbetert eigen record Toertochten IJsselrijders Bergruitertjes behalen de Paradeprijs Puzzelrit MAC Nieuws van de Bergruiters Clubhuis nu 't Stuurhuus DONDERDAG 23 MEI 1991 Op het circüit 't Peppelënbos van HAMAG in Harfsen wordt op zon dag 26 mei de tweede wedstrijd verreden voor het Samson Quad kampioenschap van Nederland. In het omlijstend programma starten de senioren 500 cc en de zijspan- klasse. De Quadklasse, die vorig jaar nog ingedeeld was bij de NK zijspan nen heeft inmiddels een eigen plek je verworven binnen het moto- crossreglement, zodat nu een offo- cieel Nederlands kampioenschap afgewerkt kan worden. Bekende namen uit de Quadwe- reld zijn ex zijspan international Wil van der Laan uit Ter Aar, Hans Ghielen uit Neerkant en Ton Maes- sen uit Venvray. Ook de nieuwe comingman Rien Bokslag uit De venter zal aan de start verschijnen. Bij de senioren zijspan zijn Jansen en Jansen uit Wijchen kandidaat voor de overwinning. Zij moeten het ondermeer opnemen tegen de bombinatie Wissels/Wissels uit Hengelo (Gld) en het duo Mike Bens/Peter Lemmers uit Reek. Bij de 500 cc senioren zullen 25 senior rijders, aangevuld met nationale startbewijshouders uit de regio twee maal 20 minuten de strijd met elkaar aanbinden. SV Holten 26 juni: mix-toernooi. JUNIOREN 25 mei: Holten BI, toernooi sp. Diepenveen, vertrek 14.15 uur; Holten Cl, toernooi vv Delden, ver trek 11.15 uur; Holten C2, toernooi vv de Zweef, vertrek 09.00 uur, Hol ten D2, toernooi ABS Bathmen, vertrek 13.00 uur; Holten F2 idem, vertrek 0-8.45 uur. Zondag 26 mei: toernooi vv Rood zwart, vertrek i.o.m. de leiding van B2. Blauw Wit 25 mei: 10.00 uur: voorrondes straf schopbokalen; 13.00 uur, gasttrai- ning met Vitesse voor de jeugd; 15.30 uur: finale junioren straf schoppen; 15.00 uur: Blauw Wit- Go Ahead; 15.45 uur:, finale straf- schoppen voor pupillen. Handbal Zondag 26 mei: dames uit tegen Schalkhaar om 10.00 uur. Vertrek 09.00 uur. Dames J uit tegen Dalfs- en om 12.45 uur (Apeldoorn). Ver trek 11.30 uur. Heren: toernooi Heerenveen. Aanvang 10.00 uur. Vertrek 08.15 uur. Jeugd: Gerda Schuitert toernooi in Luttenberg. Al aanvang 10.00 uur, vertrek 09.00 uur. BI en Dl, vertrek 12.00 uur, mini's vertrek 13.00 uur. Tergu 17.00 uur. Sporthal 't Mossink Programma voor de week van 25 t/m 31 mei: Maandag: 08.10-14.50 SGH; 19.00- 22.30 uur BCH; 19.00-20.30 uur J. Kamphuis (fitness-ruimte). Dinsdag: 08.10-14.50 uur, SGH; 17.30-22,30 uur, Mintonette. Woensdag: 08.10-14.50 uur, SGH; 19.00-22.30 uur, BCH. Donderdag: 08.10-15.40 uur, SGH; 21.00-22.00 uur, Blauw Wit; 22.00- 23.30 uur, sv Holten (AS). Vrijdag: 08.10-14.50 uur, SGH. Reservering: vrijdag 12.00-22.00 uur bij de beheerder, tel. 63180; overig: gemeentehuis, afdeling welzijn, tel. 61666 toestel 722. Deze week hebben er maar drie teams van de Tennisclub Holten gespeeld. De vrijdag-, zaterdag- en zondagteams speelden niet vanwe ge Pinksteren, twee teams hadden vrij omdat ze niet met 8 teams in een poule zitten en op woensdag regende het te hard om te spelen. Zaterdag speelt het seniorenmix- team 1 tegen de nummer één in de poule. Holten staat tweede en heeft dus nog kans op de eerste plaats. Het zondag jeugd team speelt zondag tegen Wildbaan uit Borculo. Bij winst maakt Holten kans op de eerste plaats. Uitslagen: Dinsdag dames: Holten 1 - Enter 1 1-4; Holten 2 - Goor 7 4-1. Donder dag dames: Holten 1 - MTV '65 14 - 1. Arno Enzerink van FC De Holtert- rappers is op pinkstermaandag in het Groningse Zevenhuizen Neder lands kampioen fietscross gewor den in de leeftijdscategorie 16 jaar. In totaal 360 fietscrossers uit heel Nederland namen aan het "kam pioenschap deel. Arno werd eerder dit jaar al indoorkampioen in Raai te. De gezelligheid, stond weer voorop bij het Wilde Zwijnentoemooi De ouderen genoten zichtbaar van hun gezellige etentje in De Marke. Het (proefballonnetje) dat burge meester Van Rappard zaterdag morgen opliet ter gelegenheid van de opening van het traditonele Wil de Zwijnentoemooi van de Hockeyclub Holten, ging zoals te verwachten viel keurig de lucht in, maar leverde voor de hockeyclub verder niets op. In zijn toespraakje had voorzitter Wim te Booy van HC Holten de burgervader gepoogd een uit spraak te ontlokken over de toe komst van het Sportdal. Speciaal voor de gelegenheid waren de pa len van het veld verwijderd om de weidsheid van het terrein te accen tueren, zo vertelde de voorzitter aan de deelnemers van het toer nooi, maar Van Rappard liet zich niet betrappen op een voorbarige uitspraak en liet het bij het oplaten van het ballonnetje en de traditie getrouwe openingsafslag. „Laten we het houden bij de weidsheid en natuurschoon van Holten. Eén ding kan ik u echter wel verzeke ren. Als er ooit een rondweg mocht komen, kunt u het terrein, dat u nu als camping hebt ingericht, niet meer gebruiken". Het toernooi dat begunstigd werd door prima hockey-weer, werd meer een weerzien van oude be kenden, dan van boeiend spel, maar daar komt men dan ook niet voor naar Holten. De gezelligheid stond als vanouds voorop. Klach ten over nachtelijk geluidsoverlast werd dit keer niet gehoord. Winnaar werd Alphen aan de Jlijn. Het team van de thuisclub werd tiende en laatste. De uitslag was: 1. Alphen a/d Rijn; 2. Wageningen; 3. Baarn; 4. Scherpenzeel; 5. De venter; 6. Maarssen; 7. Woerden; 8. Lochem; 9. Hardenberg; 10 Holten. Voor de vlucht vanaf Houdeng - een afstand van 252 kilometer - werden 310 duiven ingekorfd. !Om 9.30 uur werden zij gelost en met een snelheid van 78 kilometer per uur ging het richting Holten. J.G. Jansen klokte om 12.43 als eerste een duif. Binnen vijftien minuten waren alle 62 prijsvliegende duiven binnen. De uitslagen: 1.3.33.41.56 J.G. Jansen; 2.42.45.60 H.J. Aaftink; 3.4.21.58 H. van Beek; 5.8.9.11.24 H.Jansen; 6.10.26.53 M. Lodeweges; 7.18.19.25.27 G. Kwin- tenberg; 12.15.39.43.50 E. Venek laas; 13.30.44,46 H. Wansink; 14.22.27.52.54 T. Schuppert; 16.23.28 comb. Juijens; Onder gunstige weersomstandig heden werd dit weekend de eerste triathlon van het Oostelijk Triath lon Circuit gehouden. De afstan den waren 1 km zwemmen, 45 km fietsen en 10 km lopen. Naast een aantal Nederlandse profesionele triathleten waren ook de Holtense triathleten aanwezig. Janny Vasters bewees dat zij dit seizoen weer sneller geworden is met een nieuw persoonlijk record van 2 uur 14 minuten en 58 secon den. Met name het hardlooponder deel is beter geworden. Zij legde met deze tijd beslag op een achtste plaats bij de dames senioren. Ton Hofhuis volbracht zijn aller eerste kwart triathlon in een prima tijd van 2 uur 12 minuten en 35 se conden. Indien het onderdeel zwemmen nog verder verbetert is een tijd onder de 2 uur 10 minuten voor hem mogelijk, waarmee hij bij de betere oostelijke triathleten zou gaan behoren. Han Muizebelt legde bij de vetera nen de afstand af in 2 uur 13 minu ten en 11 seconden. Wegens een oude blessure was de fietstijd bij hem niet optimaal. De volgende triathlon voor het Oostelijk Triathlon Circuit is op zondag 2 juni in Laren (Gelder land). Dat niet vroeg opstaan niet ieder z'n meug is, bleek afgelopen vrijdag toen in om zes uur in de vroegte de Wiel- vereniging Holten zich om voor het gemeentehuis verzamelde voor de tocht naar Winterberg, de partnergemee- te van Holten in Duitsland. Hulde daarom voor wethouder Henk Westerik en sportambtenaar Hans Wissink die op dat vroege tijdstip de ploeg kwam uitzwaaien. Westerik gaf de wielrijders, elf in totaal, een geschenk mee voor het gemeentebestuur van Winterberg. Ook de heer Van Wingerden namens de sponsor was vroeg uit de ve ren gekomen om zijn ploeg uit te wuiven. Daar we bij het sluiten van de copy op dinsdag nog geen bericht binnen hebben gekregen over het verloop van de tocht en de ontvangst in Winterberg, houdt u dat nog van ons tegoed. Voor het gemeentehuis poseerden de renners voor een - nog slaperige - fotograaf. Het eigen Blauw Witteam werd de winaar van de A-poule op het jubi- leumtoemooi, dat de jeugdcom missie van Z VV Blauw Wit '66 afge lopen zaterdag had georganiseerd. Het toernooi werd 's morgens om negen uur geopend door de E en F pupillen en na hen kwamen de Meisjes junioren, de D-pupillen en de C-junioren aan de beurt. In de middaguren maakten de B en A ju nioren hun opwachting. Elke groep speelde drie wedstrij den. Voor de twee hoogst genoteer den uit iedere poule was er een prijs beschikbaar en alle spelers kregen een sleutelhanger als klei ne herinnering en een consumptie. In de A-groep speelde een team uit partnergemeente Winterberg mee. De spelers arriveerden op vrijdag avond en gingen meteen naar hun gastgezinnen. Zaterdagochtend hadden ze de gelegenheid iets van Holten te zien, 's middags moesten ze het veld in voor hun partijen te gen Holten, Eefde en Blauw Wit. De Winterbergers behaalden de tweede plaats na het team van Blauw Wit. 's Avonds was Jos Kamphuis gast heer van deze twee A-teams voor een gezellige avond. Op eerste Pinksterdag werd met een brood maaltijd op het Vletgoor afscheid genomen van de Winterbergers, Motortoerclub de IJsselrijders houdt van maandag 10 tot en met vrijdag 14 juni haar zevende mo tor-avondvierdaagse. Deelname staat open voor leden en niet le den, uitsluitend bestuurders van motoren en scooters met hun duo passagiers. Vijf avonden achtereen wordt een andere route van ca 100 km door de omgeving van Deventer uitgezet. Voor deelnemers die tenminste vier ritten helemaal uitrijden ligt er na de vierde rit een leuke herin nering klaar. Ook is het mogelijk om slechts één of twee avonden mee te rijden. Elke avond kan gestart worden tussen 19.00 en 20.00 uur bij café Berghuis, Pastoorsdijk 26 te Schalkhaar. De kosten van dit eve nement bedraagt 7,50 per in schrijving. die een druk en vermoeid program ma hadden afgewerkt. Thuis stond hun echter direct alweer een wed strijd in het Sportfest te wachten. Op 1 en 2 juni nemen Blauw Wit 3 en 4 deel aan een Sportfest van de SV Winterberg. Aan het eind van de dag kon de jeugdcommissie tevreden terug blikken op een geslaagd tournooi, dat onder prima weersomstandig heden werd gespeeld. De grote ani mator van het geheel, Mannes Scholman, werd net als de heer Willems van de E.H.B.O. als daflk voor de inzet in de bloemetjes ge zet. 17.35.40.55.62 F. Meester en Zn; 20. A. ten Dam 2; 28. W. Aaftink; 29. R. Bannink; 31.57.59 G.J. Koetsier; 32. H.J. Paalman; 49. A. ten Dam 1. Op tweede pinksterdag behaalden De Bergruitertjes de Paradeprijs op het concours van PC De Her truitertjes in Hellendoorn. Jan Janssen met Jesco M. en Huub Brands met Elcapone B. legden be slag op de eerste plaats bij de dres suur in hun klassen. Het achttal van De Bergruitertjes veroverde zaterdag 18 mei in Bath men de eerste prijs in de klasse L op het concours van PC De Molen- ruiters. Zij behaalden 129 punten. Erwin Rietberg met Bianca en i Huub Brands met Elcapone B. wonnen bovendien eerste prijzen bij de dressuur in hun klassen. Overige resultaten: Concours Bathmen: Dressuur: Klasse B cat. D: derde prijs Gerrie Jager met Major Tom. Klasse LI cat. C: derde prijs Cindy Vossel- man met Apollo. Klasse L2 cat. D: tweede prijs Hens Janssen met Sharim. Klasse L2 cat. D: eerste - prijs Erwin Rietberg met Bianca. Klasse Ml cat. E: eerste prijs Huub Brands met Elcapone B. Springen: Klasse 1 cat. D: vierde prijs Erwih Rietberg met Bianca; zevende -\ prijs Hens Janssen met Sharim. Concours Hellendoorn: Dressuur: Klasse B cat. D: vijfde prijs Gerrie Jager met Major Tom. Klasse LI cat. D: vijfde prijs Hens Janssen met Sharim. Klasse L2 cat. E: eer ste prijs Jan Janssen met Jesco M. Klasse Ml cat. C: vierde prijs Ma- rije Staman met Wendy. Springen; Klasse M cat. D: zesde prijs Hens 5 Janssen met Sharim. Klasse M cat. E: eerste prijs Huub Brands met Elcapone B. Klasse L cat. D: twee de prijs Erwin Rietberg met Bian- MAC De Holterberg organiseert op zaterdagavond 25 mei een puzzel- rit voor alle liefhebbers. De start is om 19.00 uur bij het clubgebouw aan de Beuzebergerweg 27a. De iri- schrijving gaat om 18.30 open. Herman Lodeweges van de Berg ruiters behaalde op tweede pink sterdag met zijn paard Carlo een goede achtste prijs bij het springen klasse L in Zelhem. De laatste jubileumaktiviteiten van Blauw Wit staan voor zater dag 25 mei op het programma, 's Morgens worden de voorrondes voor de strafschopbokalen ge speeld. Daarna arriveren de Vites se spelers John van de Brom, Ray mond van der Gouw, Edward Stu ring, René Eyer en een speler uit het eerste team van de Arnhemse eredivisieploeg. Zij zullen met alle jeugdelftallen een demonstra tietraining uitvoeren. Om 15.30 uur neemt Raymond van der Gouw voor de eerste maal Fietsliefhebbers kunnen van 25 tot en met 29 juni terecht in Bathmen bij de fietsvierdaaise, die georgani seerd wordt door de supportersver eniging ABS Bathmen. De start is tussen 18.15 en 18.45 uur vanaf café Braakhekke aan de Schoolstraat. Zaterdags wordt gestart vanaf 15.00 uur. De voorinschrijving is op zaterdag 22 juni van 11.00 tot 12.00 uur in café Braakhekke. De kosten bedragen 7,50 per per soon. Voor een gezinskaart betaalt men 17,50 en per groep van ten minste 10 deelnemers 35. Ook bestaat de mogelijkheid één of meerdere avonden mee te fietsen. plaats tussen de palen op het hoofdveld op het Vletgoor. De ju nioren maken dan uit wie in het be zit komt van de Wierma Bokaal. In andere jaren wordt deze beker uit gereikt aan de speler die het beste scoort in het spelcircuit, maar nu de Totaaldag dit jaar niet in de tra ditionele vorm wordt gehouden is de beker beschikbaar gesteld als strafschopbokaal voor de junioren. De finalisten plaatsen zich in het ochtendprogramma. Om 15.00 uur neemt Blauw Wit 1 het op tegen een oud team van de Go Ahead Eagles, met Ruud Geels (manager bij Telstar), John Oude Wesseling (die bij de amateurs van U.D. speelt), Dick Schneider en Kees van Kooten. In de rust van de Ter afsluiting van het seizoen 90/91 nemen zondag 26 mei ruim 150 senioren deel aan het zevende mix- toernooi van sv Holten, afdeling voetbal. De spelers dienen uiterlijk 09,15 aanwezig te zijn, daar om precies 09.30 uur de strijd losbrandt. Denk wel aan een extra wit shirt en het onmisbare goede humeur, opdat dit turbulente jaar toch een gran dioze afsluiting krijgt. wedstrijd krijgen de pupillen de kans hun strafschoppen af te schie ten op Raymond van der Gouw. De winnaar van deze groep komt in het bezit van de Ben Yspeerd Bo kaal. 's Avonds is er voor de leden van Blauw Wit' 66 een grote feestavond bij hoofdsponsor Zalencentrum de Poppe in Markelo. Alle leden- wordt uitdrukkelijk verzocht om uiterlijk om 20.00 uur aanwezig te zijn, omdat enkele onbetwiste hoogtepunten in het begin van de avond staan gepland. Het clubhuis van MAC de Holter berg aan de Beusebergerweg heeft nu een officiële naam gekregen. Tijdens de onlangs gehouden alge mene ledenvergadering werd de nieuwe naam in stemming ge bracht. De meeste stemmen waren voor 't Stuurhuus (15). De beden ker van de naam is J. Wiersma uit Holten. Andere inzendingen die veel stemmen kregen waren Mac Huis (13) en Kapschure (11). MAC de Holterberg kon onlangs het 500 ste lid van de vereniging in schrijven en wel de Holtenaar Henk Boode.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7