„Rechtsongelijkheid toekenning subsidie" Elfde Koetsenrit van Bergrijders Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Geslaagd reisje bejaardensociëteit Rieten daken in dorp buiten verordening HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN NBvP sluit seizoen af Gevonden voorwerpen Kleine agenda gemeenteraad AVO helpt bij integratie gehandicapten BOLSENBROEK lm MARKELO DONDERDAG 23 MEI 1991 Op woensdag 15 mei werd een snel heidscontrole gehouden op de La- renseweg. In één uur tijd werden zeven automobilisten bekeurd. De hoogste snelheid bedroeg 66 km per uur. In de stalling van de sporthal werd een bromfiets vernield. De vernie ling werd deze keer gepleegd door de bromfiets te bespuiten met zwarte verf. Op donderdag 16 mei vond een aanrijdinkje plaats op het Zwarte- pad. De aanrijding op zich stelde niet zoveel voor. De dader reed echter door zonder zijn identiteit bekend te maken. Aan de hand van het opgenomen kenteken kon de dader uit zijn woning worden ge haald. Ofschoon de man die dag geen alcohol had genuttigd, was hij nog zo dronken van het alcohol gebruik van de vorige dag, dat hij nog niet op zijn benen kon staan. Zijn rijbewijs werd door de politie ingenomen. Op de AI werd een vrachtwagen van de weg geplukt. Het totaal gewicht bedroeg maar liefst 56.760 kg. Het maximale toegestane is op de Nederlandse wegen 50.000 kg. De overbelading bedroeg maar liefst 10 ton. De chauffeur kon te rug naar de laadplaats om het te veel te lossen. Op de Raalterweg werd op 16 mei een snelheidscontrole gehouden. Hier werden 14 automobilisten be keurd. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 94 km per uur. Op vrijdag 17 mei werd een ree doodgereden op de Rijssenseweg. De betreffende auto werd licht be schadigd. Weer werd een jeugdig knaapje (13 jaar) in der Aldi aangehouden voor het stelen van enig snoepgoed. De knaap werd overgedragen aan de politie. De ouders werden, zoals gebruikelijk in kennis gesteld, die hun zoon, na verhoor, bij de politie weg konden halen. Op saterdag 18 mei liep een ree over de AI. Een gedeelte van de af rastering werd geopend, doch het gelukte de politie e.a. niet hier dier een veilige haven in te loodsen. In belang van de veiligheid voor het verkeer moest het dier worden af geschoten. In de nacht van zaterdag op zon dag trof de politie een zwaar be schadigde auto aan op de Fort- haarsweg. Het voertuig was tegen een boom gereden. De bestuurder was nergens te bekennen. In dezelfde nacht trof de politie op de S14 ter hoogte van de afslag AI een personenauto aan op een vluchtheuvel. Ook hier was nie mand bij het voertuig aanwezig. Een ruit van de auto was vernield en een autoradio was ontvreemd. De politie heeft de auto veilig ge steld en de eigenaar uitgenodigd om zijn verhaal te doen. Dit fraaie neten dak van een villa aan De Enkweg komt niet voor subsidie in aanmerking, omdat de Holterberg niet valt onder het bestemmingsplan Buitengebied w. Beijers en W. ten Berge hebben een brief aan de gemeenteraad ge schreven met het verzoek om de op 22 april door de raad vastge stelde rietsubsidieverordening aan te passen. Volgens de verorde ning komen alleen de panden voor subsidie in aanmerking, die lig gen in het nieuwe bestemmings plan Buitengebied. De briefschrij vers, beiden bewoner van een pand met fraai rieten dak, noemen dit „volstrekt in strijd met de rechtsgelijkheid van alle bur gers". In 1989 hebben zij zich ook al eens tot de raad gewend, toen met het verzoek om de subsidiemogelijk heid uit te breiden tot niet-agrari- sche panden. Het antwoord van B en W was destijds dat de subsidie voor het herstel van rieten daken in zijn algemeenheid nog op een la ter tijdstip aan de orde zou worden gesteld. „Gezien de heersende opvatting bij tal van leden van uw raad", schrijven Beijers en Ten Berge nu, „meenden ondergetekenden te mogen verwachten, dat in een vol gend voorstel de subsidiëring in het algemeen ook voor niet-a- grarische panden zou komen te gelden, zodat er een eerlijke en rechtvaardige regeling tot stand zou komen. Dat nu is een faliekan te misvatting gebleken." De subsidie voor niet-agrarische panden is inmiddels een feit, maar de rechtsongelijkheid is daarmee volgens de brief bepaald niet opge heven. Eigenaren van panden die aan de in de verordening gestelde eisen voldoen, maar gelegen zijn buiten het bestemmingsplan Bui tengebied, komen niet in aanmer king. Namens de gemeente verklaarde J. Ymker desgevraagd dat college en raad er bewust voor hebben geko zen om er in de eerste plaats voor te zorgen dat het karakter van het buitengebied gehandhaafd blijft. De rietsubsidie is onderdeel gewor den van een algemenere verorde ning, waarin ook subsidiemoge lijkheden voor de instandhouding en het onderhoud van kleine land schapselementen zijn opgenomen. Subsidie voor rietgedekte panden in het dorp zou in zijn optiek alleen mogelijk zijn in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing of door het vaststellen van een gemeente lijke monumentenlijst. De brief van de bewoners van de Enkweg staat niet bij de ingeko men stukken op de agenda van de komende gemeenteraadsvergade ring, hoewel raadslid H. Rusten- biel (Gemeentebelang) in de vorige vergadering nadrukkelijk heeft verzocht om aan de raad gerichte stukken in het vervolg direct ter kennisname op de agenda te zet ten. Dit, omdat hij herhaaldelijk in het dorp werd aangesproken over brieven, waarvan hij het bestaan nog niet kende. De Holtense bejaarden maakten zelf een kaarsje in de kaarsenmakerij. De bejaardensociëteit Holten trok er woensdag 15 mei met de bus op uit voor het jaarlijkse uitstapje. Dit jaar ging de tocht naar de Velu- we, waar in Ernst een bezoek ge bracht werd aan de kaarsenmake rij. Na de koffie met appelpunt (ge serveerd in een voormalige var- kensschuur), moesten de bejaarden zelf aan het werk en wer den twee kaarsen gemaakt. Ook degenen die niet zo handig waren, kregen twee kaarsen mee. Ze wer den nog gedompeld in de klem- naar eigen keuze. De reis ging vervolgens naar Hoen- derloo waar de warme maaltijd werd gebruikt. Om drie uur werd het gezelschap verwacht in het Te gelmuseum te Otterloo. Na een di avoorstelling, met een rondleiding gehouden door het museum. Vele vertrekken zijn ingericht met te- geltableaux uit de 13e eeuw tot heden. De verzameling is bijeenge bracht door architect G. Teenstra. Om half zes was het gezelschap weer terug in Holten. Adres Na jaren op het gemeentehuis te zijn gehuisvest, heeft SWOH sinds enkele maanden een mooi eigen kantoor in het Groene Kruisge- bouw aan de Gaardenstraat 29. Ons kantoor is op de le verdieping, maar met een bel bij de trap kan iedereen voor wie de trap een pro bleem vormt aan de mensen van boven laten weten, naar beneden te komen. Er is daar een spreekka mer voor de gezinsverzorging, maatschappelijk werk en kruisver eniging. SWOH kan daar ook ge bruik van maken. Een duidelijk bordje bij de trap wijst u waar de bel zit. Ja, eigenlijk zou er een lift moeten zijn. Dat bleek bij de verbouwing onlangs echter technisch niet mo gelijk. Vandaar die oplossing met de bel en de spreekruimte bene den. SWOH, Gaardenstraat 29,7451 CV Holten. Telefoon 05483 - 64910. Beriekbaarheid Het bereiken van de functionaris van de SWOH is niet zo eenvoudig. Klachten daarover komen regel matig binnen. De functionaris werkt echter maar 12 uur in de week in Holten. Deze 12 uur zijn verdeeld over drie dagdelen. Maandagmorgen is zij altijd aan wezig. Er kan zich natuurlijk een vergadering voordoen, waardoor er niemand op kantoor is. Dan is er in principe dinsdagmiddag ie mand op kantoor en op donder dagmorgen. Het zijn alweer de ver gaderingen of besprekingen die ertoe leiden, dat de functionaris weg is, of juist op dinsdagmorgen/ donderdagmiddag aanwezig is. Helaas wat ingewikkeld. Is de functionaris niet aanwezig dan vertelt de telefoonbeantwoor- der wanneer zij weer bereikbaar is. Na wat probleempjes met het ap paraat, werkt het nu goed. Er kan natuurlijk wel eens worden verge ten het aan te zetten. De functiona ris kan ook even weg zijn, al was het maar om een kopje koffie te ha len. SWOH in principe; ma 9.00 -13.00 uur, di 13.00 -17.00 uur en do 9.00 - 13.00 uur. Storing alarm Een storing aan een alarmappa raat treedt niet snel op. Dat zou ook niet goed zijn. Het kan echter wel eens gebeuren. Hieronder en kele tips. In principe hoeft u, wanneer u een alarmapparaatje van SWOH heeft gehuurd, 'daar niets aan te doen. De meldbank controleert iedere week, of het nog werkt. Stel, dat uw alarmapparaat gaat piepen, zonder dat u zich bewust bent alarm te hebben geslagen. Heeft u een Telesignaal apparaat dan moet u eerst op de zwarte knop drukken. Controleer dan of de stekker van uw alarmapparaat nog in het stopcontact zit. Is het snoer er namelijk uit, dan gaat het apparaat over op stroom uit eigen accu. Deze accu kan leeg raken, waarop een pieptoon volgt. U kunt ook kortsluiting hebben gehad, waardoor het apparaat op de accu over is gegaan. Controleer dus ook of de stop nog goed is, of de aardlekschakelaar omhoog is. Aan de achterzijde zit een zwart knopje. Hier kan op gedrukt zijn, waardoor de accu is uitgeschakeld. Ook dan gaat de pieper. Het knop je moet weer worden ingedrukt. Blijft het apparaat piepen, bel dan geen PTT of Telesignaal. Vaak gaat het om een kleinigheid, die snel en eenvoudig kan worden ver holpen. Belt u naar SWOH tel. 64910, of de technisch vrijwilliger dhr. Evers telefoon 62130. De koetsenrit van de Bergrijders levert altijd een mooi nostalgisch plaat je op. De Holtense vereniging voor het aangespannen paard, De Bergrij ders houdt zondag 9 juni voor de elfde keer in successie haar jaar lijkse koetsenrit. De stoet met on dermeer fraaie landauers, victori a's, jachtwagens en tilbury's, zal 's morgens vanaf 08.30 te zien zijn op het terrein van de familie Aaltink aan de Rijssenseweg. In totaal worden zo'n tachtig tot honderd deelnemers uit het gehele land ver wacht met in totaal ongeveer 150 paarden. Veel deelnemers kleden zich in stijl, passend bij de wagen. Om 10.00 uur wordt vertrokken voor een tocht van plm 27 kilome ter door de omgeving van Holten. Tussen de middag wordt halt ge houden in Dijkerhoek. De tocht dient tevens als klassementsrit van de Nederlandse bond van Ver enigingen van het Aangespannen Paard. Rond 15.00 uur 's middags wordt met een défilé door het dorp de Koetsenrit besloten. De gemeenteraadsvergadering van maandag 27 mei heeft een klei ne agenda. Behandeld worden het verkopen van stroken grond in be stemmingsplan De Haar aan de ei genaars van belendende percelen en het vergroten van de brand weergarage ten behoeve van het Rode Kruis. Verder komt aan de orde het voorstel van het college om de beslissing op een bezwaar schrift namens de Mengvoeder- groep uit te stellen tot na de zitting van de raadscommissie beroep en bezwaar. In de week van 9 tot en met 15 juni wordt de nationale AVO-collecte gehouden, ten bate van de integra tie van gehandicapten. AVO is van mening dat gehandi capten een gewoon leven moeten kunnen leiden. AVO bevordert de integratie van gehandicapten in de maatschappij door financiële hulp te verstrekken bi voorzienignen en hulpmiddelen, als wettelijke re gelingen daarin niet voorzien. Te vens probeert AVO mensen met een handicap aan passend werk te helpen en geeft ondersteuning aan gehandicapten die een eigen be drijf willen beginnen. Wie als col lectant een bijdrage wil leveren kan contact opnemen met me vrouw D.D. van Rappard-Buiten- huis, Jeurlinksweg 1, tel 63661. De Plattelandsvrouwen, afdeling Holten sloten woensdag 15 mei het winterseizoen af met een bonte avond, verzorgt door eigen leden uit de wijk Beuseberg. De ruim 30 dames zongen oude liedjes en begeleidden zichzelf op allerlei oude attributen uit de land bouw en een accordeon. Het geheel in oude klederdrachten gestoken vormde een fraai geheel. Bij een hierna volgende diakwis bleek dat door de 160 aanwezigen vele plekjes in Holten werden her kend. De presidente bedankte na afloop iedereen voor de enthousiaste me dewerking en herinnerde aan de fietstocht die op dinsdag 18 juni wordt gehouden. Vertrek 09.00 uur vanaf Vosman. Dinsdag 14 mei werd door 58 da mes een reisje gemaakt naar Noord-Brabant. /X\ NED.HERV. KERK 09.30 uur, ds. A. J. Leerink; ne vendiensten: Tineke Olden- brug, Jannie Ribbink, Sytze Meinsma. Oppasdienst: mw. Koopman-Korterink en Jeanet Steunenberg. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Diaconaal doel. Diessenplas: 29 mei 19.00 uur: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 09.30 uur, ds. J.J. de Jonge, do- vendienst. 19.15 uur: ds. M.Berg, bevesti ging ambtsdragers. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. G. Wolters-Markvoort. De eerste collecte is voor de do- vendienst/kerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Henny Saalmink-Stam, Dorien Saal- mink, Ria Jansen-Stam. 4-6 jaar: Janny Landeweerd-Dijk- ink, Tonny Heusinkveld-Huls- man, Joke Beldman-Nijkamp. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. R. Visser. Uitgangs collecte: Diaconaal doel. OKKENBROEK 9.30 uur: ds. H. Lindeboom, Hol ten; uitgangscollecte: Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 25 en 26 mei: J.H.A. Bruins, Kei- zersweg 32, tel. 6 35 53. Spreeku ren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 18 en 19 mei: F.B. Zeilstra, Bre- derodestraat 6, Rijssen. Tel 05480-14569. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dagen vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 22 mei: 20.00 uur, Vooijaarscon- cert HMV in de Kandelaar. 25 mei: 19.00 uur, start Puzzelrit MAC. 27 mei: 19.30 uur, Raadsverga dering. 28 mei: 08.30 uur, vertrek reisje HVG Dijkerhoek bij Het Bonte Paard; 20.00 uur, Bingo Nier stichting in zaal Vosman; leden vergadering VW; reisje NBvP, afd. Espelo, vertrek Bosschool 08.00 uur. 29 mei: fietspuzzeltocht NBvP afd. Dijkerhoek. 31 mei: 20.00 uur, gospelconcert Rejoice in De Kandelaar. 1 juni: straatvoetbal toernooi op Meermanskamp. 2 juni: Allard van Bruggentoer- nooi; Mountainbikewedstrijd op Zuurbergcircuit; Springwed- strijd Bergruitertjes. 4 juni: 18.30-19.30 uur, Avond- fietsvierdaagse. 6 juni: 18.30-19.30 uur, Avond- fietsvierdaagse. 5/6 juni: Inzamelen landbouw plastic. 9 juni: 15.30 uur, défilé Koetsen rit Bergrijders. 10 juni: 18.30-19.30 uur, Avond- fietsvierdaagse. 12 juni: 18.30-19.30 uur, Avond- fietsvierdaagse. 14 juni: slotavond Avondfiets- vierdaagse; jubileum sv Holten. 15 juni: Recreanten volleybal toernooi; Kinderwandeltocht. 17 t/m 22 juni: 25 jarig bestaan Kolschool. 18 juni: 09.00 uur, vertrek fiets tocht NBvP bij Vosman. 22 juni: School-en volksfeest Dijkerhoek; Popfestival jc De Schure. Gevonden: donkere poes (tij- gerkat); sleutelhanger(Califor- nia); busje met geld. Verloren: ondergebit; spijker jack; sjaal, blauw met opdruk; zwarte grote damesportemon- naie met inhoud; dwergpapa gaai groen, rode kop. Q O 5476-1907 "7 OPEL4)

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3