3 A Slecht weer schrikt wielrijders niet af Holten met één been in de onderafdeling Blauw Wit uitgeschakeld T afeltennisteam in beker-finale Alleen jeugdteam nog ongeslagen Slotman kampioen klaverjassen Junioren handbal maken kans op kampioenschap EF'ii Sportclubs trekken meer jeugd Triathlon seizoen geopend HOLTENS NIEUWSBLAD Kou en regen maken bergtoer zwaar Promotiekans verkeken door verlies bij DVO Bergruitertjes VRIJDAG 10 MEI 1991 Het tweede bekerteam van de Ta feltennisvereniging Holten, be staande uit Martin Kerkdijk, Ron Hulleman en Nico Valk, is er in geslaagd om de finale van de be kercompetitie in de derde klasse te bereiken. Door in de voorronde op de eerste plaats in de poule te eindigen, plaatsten zij zich voor de achtste fi nale. Hierin werd de Brug uit Apel doorn met 3-2 verslagen. In de kwart-finale werd VMI aan de zege-, kar gebonden, ook met 3-2. Vorig week in de halve finale was ABS 1 aan de beurt, dat eveneens met 3-2 werd verslagen. De finale wordt deze week gespeeld. Datum en te genstander was nog niet bekend. Ook het vierde bekerteam moest vorige week aantreden in de halve finale. Deze had het team bereikt door tweede te worden in de poule en daarna de kwart finale met 5-0 te winnen van Gelvandria. De halve finale tegen Trias 19 was een spannende aangelegenheid. Anton Bulsink speelde de ope ningswedstrijd en verloor deze in drie games. Hierna wist Hans Schöppers in vijf games de stand gelijk te trekken. Het dubbel werd door Holten in vijf spannende ga mes gewonnen. Anton was die avond niet erg goed op dreef en verloor zijn tweede wedstrijd. Hans kon de laatste wedstrijd niet op zijn naam brengen, 22-20 in de vierde game, zodat de eindstand 3- 2 werd voor Trias. Het dames juniorenteam van de sv Holten maakt een goede kans op het kampioenschap handbal in hun klasse. Het won dit weekend overtuigend van Raalte met. 2-22. Medekoploper Dalfsen had het moeilijk tegen SDOL, maar won eveneens. In een beslissingswed strijd moet worden uitgemaakt wie kampioen wordt en promotie wedstrijden mag spelen. In de laatste uitwedstrijd voor de veldcompetitie handbal speelde de heren van Holten tegen GVO in Vaassen. De gastheren bleken overduidelijk te sterk. Na een 1-1 stand bij rust liep GVO vlot uit naar een 10-1 voorsprong. Pas in de laatste tien minuten van de eerste helft kwam Holten door goede combinaties terug tot een rust stand van 13-9. Na rust was het overwicht van GVO echter te groot en Holten verloor met 32-16. Scores: Roland Bleijenberg 5, Mei- no van Beek 4, Nico Vorst 4, Freek Nijkamp 2, Jan Victor Dorlas 1. De dames speelden thuis tegen koploper Haarle. Tot de rust ging de wedstrijd gelijk op en werd er weinig gescoord. Holten stond na een aanvankelijke achterstand bij rust met 2-1 voor. In de tweede helft gebruikten de dames uit Har- Ie meer fysieke kracht in de verde diging. De scheidsrechter trad hier nauwelijks tegen op. Bij 2-2 werd Holten een strafworp onthouden, maar kreeg er in dezelfde minuut wel een tegen. Toen Haarle kort daarop opnieuw scoorde, was de strijd beslist. Eindstand 4-8. Scores: Marieke Nijland, Annema- rie Wijnberg, Gerda Busschers en Marti Barvelink 1. Scores: Monique Plantinga 7, Mar- got ter Schure 5, Annemarie van der Maat 4, Monique van der Molen 3, Anja Pinkert, Petty Schoemaker De nj0tieweg vormde het eerste obstakel in de tocht en daar gingen ook de eerste rijders uit het zadel. en Kristel Meerman 1. y Jeugd A2 verloor in een leuke wedstrijd van Nieuw Heeten. Het werd 8-3 na een ruststand van 4-0. BI won uit verdiend van SDOL. Eindstand 9- 15. De jongens bleken opnieuw te sterk voor Apeldoorn 780 en won nen gemakkelijk met 1-15. De wel pen kwamen twee keer in aktie. Woensdag verloren ze met 13-3 van Nieuw Heeten en zaterdag ging het ietsje beter tegen Overwetering en verloren ze in een leuke wedstrijd verloor met 10-7. Het aantal jeugdigen, dat lid is van een Holtense sportvereniging is af gelopen jaar toegenemen van 1299 tot 1320. Dat valt op te maken uit de jeuggdsubsidie die toegekend wordt aan de sportverenigingen. Welgeteld 623 deelnemers kwa men zaterdag aan de start voor de Holterbergtoer. Daaronder ook grote groepen van meer dan dertig personen uit Amsterdam en Mier- lo (Brabant). Met dit aantal was de organiserdendc Wielervereniging Holten dik tevreden, gezien de slechte weersvoorspellingen van de dagen ervoor. Het weer bleek deze dag erg wisselvallig. Holten hield het lange tijd droog, maar de rijders kregen rond tien uur al te maken met hagel en regenbuien. Al om vijf uur 's morgens meldde zich een vroege vogel bij de start plaats bij sporthal 't Mossink. Des- gevraagd bleek dat het zijn ge woonte is om altijd zo ruim van te voren ter plekke te zijn, zodat hij zich rustig op de tocht kan voorbe reiden. Om kwart voor zeven zat het inschrijfbureau klaar voor de ontvangst van de honderden fiet sers, die - waarschijnlijk door de matige weersomstandigheden - nogal gespreid arriveerden. Veel deelnemers kwamen uit de Rand stad en Brabant. Het noorden was goed vertegenwoordigd door de Dobbenrieders uit Zuidlaren, maar Gelderland en met name de Achterhoek liet het deze keer een beetje afweten. Regen, wind en kou maakten deze tocht extra zwaar. Tot overmaat van ramp kruisten de toerrijders op de langere afstanden 's middags het pad van het amateurpeleton uit de Ronde van Overijssel. Het wachten voor deze snelle jongens was bij dit onaangename weer be slist geen pretje. Het slechte weer zorgde ook nog voor veel lekke banden. De toercommissie kreeg van de deelnemers veel lof voor de uitste kend bepijlde route door fraaie na tuur, de goede afwisseling van vlak- en klimwerk en de uitsteken de organisatie. Het verzoek van het Gemeentelijk Amsterdams Vervoerbedrijf om voor hen een route in deze omgeving uit te zet ten toont wel aan, dat zij uiterst te vreden waren. In een uitermate spannende slotfase van de competitie in de vierde klasse B is er nog geen beslissing gevallen wie er gaat degraderen naar de TVB. Omdat op de laatste speeldag alle staartploegen tot verrassen de winst kwamen, is de beslissing nog even uitgesteld. Afgezien van eventueel door de KNVB nog te behandelen protesten, zullen er beslis singswedstrijden plaats vinden tussen GFC, Heracles en Holten. Twee van deze drie verenigingen zullen volgend seizoen het geluk in een klasse lager, in de TVB moeten zoeken. Omdat Holten in de reguliere com petitie tegen beide tegenstanders elk al drie van de vier punten moest inleveren, zijn de vooruit zichten voor de rood-zwarten niet erg rooskleurig. Vorige week donderdag moest Hol ten onverwacht het inhaalduel te gen UD in Weerselo spelen. De Hol tenaren waren niet compleet en tegen een fanatiek spelende thuis club werd er met 2-1 aan het beken de kortste eind getrokken. Geert Brands scoorde de Holtense tref fer. Afgelopen zondag werd wel te gen de Tukkers de allerlaatste kans gegrepen. In een goed duel werd de nieuwe kampioen uitste kend partij geboden. Via de ge vaarlijke Hendri Bronsvoortscoor- de Holten twee maal en de Tukkers kwamen door hun ster-speler Ingo Meyer tot de tegentreffer. (2-1). Al vele seizoen bivakeren de Hol tenaren in de onderste zone van de vierde klaase maar hoog zal nu is de nood nog nooit geweest. SV Holten SENIOREN Zondag 12 mei: Holten 5 - Holten 6, 10.00 uur; Holten 12 - Holten 13, 09.30 uur; Holten 7 - De Zweef 6, 09.00 uur; Holten 8 - SOS 7, 09.00 uur. JUNIOREN Zaterdag 11 MEI: SOS Al - Holten Al, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur. Pupille: Toernooi w Brummen, Holten Dl, D2, El, E2, Fl, F2, aan vang 10.00 uur, vertrek 08.45 uur. Door een onnodige 3-1 nederlaag bij DVO is Blauw Wit kansloos geworden voor promotie. In een zeer matige wedstrijd wisten de gastheren beter dan de Blauwwit ters te profiteren van de vele ge maakte fouten, reden waarom ze verdiend de beide punten thuis hielden. In de beginfase leek het er totaal niet op dat Blauw Wit naar een nederlaag zou worden ge speeld. Binnen 7 minuten kwam Johan Bolink na verre uittrappen van doelman Hans Bekkernens - en na mistasten van de DVO-ver- dediging, tweemaal volledig vrij voor de DVO-goalie, doch beide keren schoot hij ver naast en over. Wat Johan voor de winterstop wel lukte, het benutten van kansen, lukt hem na de winterstop totaal niet meer. Blauw Wit bleef na deze gemiste kansen wel goed door gaan, goede kansen deden zich daarbij echter nauwelijks voor. Daarvoor zat er te weinig overtui ging in het spel van de Holtenaren. In de 20e minuut volgde een koude douche toen - tegen alle verhoudin gen in - DVO de leiding nam. Rechtsbuiten Van der Meulen pro fiteerde alert van een misverstand tussen Hans Bekkernens en André Stam (1-0). Na deze gelukkige tref fer ging DVO iets beter spelen, ter wijl Blauw Wit steeds verder weg zakte. Er werd wel gewerkt, maar niets lukte. Na de rust waren de Blauwwitters vastbesloten de volle winst nog naar zich toe te trekken. DVO werd teruggedrongen doch echt veel ge vaar kon niet worden gesticht. Op nieuw volgde een koude douche toen de eerste aanval van de thuis club een hoekschop opleverde en uit die hoekschop werd gescoord. De bal werd daarbij teruggelegd op een inkomende verdediger. De Blauw Wit-verdediging lette daar bij onvoldoende op en toen ook Hans Bekkernens zich nog ver keek op de harde inzet was een 2-0 achterstand een feit. Blauw Wit gooide nu alles op de aanval met Wim Barvelink en Gerald Stam in de plaats van Johan Bolink en Jac- co Sehuppert. Gerald nam daarbij de linksbackpositie over van An dré Stam, die linksbuiten ging spe len. Het Blauw Wit-offensief lever de een aantal hoekschoppen op en een schot op de lat van Hans Stam. Ook nu dus geen geluk voor de Blauwwitters. Toch leek het nog te gaan lukken toen in de 68e minuut de goed leidende scheidsrechter Assink na een handsbal in de DVO- verdediging Blauw Wit een straf schop toekende. Hans Stam be nutte deze feilloos (2-1). De Blauw witters geloofden nog in een goed resultaat en bleven - overigens met te weinig overleg en overtuiging - aanvallen. Harry ten Wolthuis werd nog extra in de spits gepos teerd. Het leverde wel hachelijke situaties op voor het DVO-doel, doch met kunst en vliegwerk wis ten de gastheren doelpunten te voorkomen. Vooral André Stam onderscheidde zich in aanvallend opzicht op positieve wijze. Dit alles of niets-offensief leverde uiteraard counterkansen op voor DVO, doch Hans Bekkernens wist daarbij met enkele uitstekend reddingen een grotere achterstand te voorkomen. Een kopbal van Gerwin de Velde Harsenhorst leek de verdiende ge lijkmaker nog op te leveren, doch de keeper van de thuisclub wist de bal nog net uit de bovenhoek te tik ken. Toen enkele minuten voor af loop DVO toch wist te scoren uit een counter, was de strijd gestre den en zochten even later de moe gestreden Blauwwitters zwaar te leurgesteld de kleedkamer op en rest hen niets anders dan in het ko mende seizoen opnieuw een po ging te doen de onderafdeling uit te komen. Zaterdag heeft Sp.Denekamp in de thuiswedstrijd tegen DVO aan een gelijkspel voldoende om na één jaar weer terug te keren naar de vierde klas van de KNVB. Aange nomen mag worden dat de Dene kampers zich die kans niet zullen laten ontgaan. Omleiding verkeer In week 20 zal door de fa. Krekel Holten B.V. worden gestart met de uitvoe ring van de volgende werkzaamheden: 1. aanleg van een minirotonde in de Larenseweg, ter hoogte van de aansluiting van de Kon. Wilhelminastraat; 2. omlegging van de Beusebergerweg, waarbij deze weg ter hoogte van de Kon. Wilhelminastraat wordt aangesloten op de Larenseweg; 3. het bouwrijpmaken van de woonstraat «De Visscher" door de aanleg van riolering, nutsvoorzieningen en noodbestrating. In verband met de uitvoering van deze werkzaamheden zal het verkeer vanaf 21 mei a.s. als volgt worden omgeleid. Vanf de S14 zal het verkeer naar het centrum van het dorp en v.v. worden omgeleid via de Deventerweg. Het plaatselijk verkeer op de Larenseweg zal worden omgeleid via de route Aaltinksweg - Kon. Wilhelminastraat - Vrijheidslaan - Diessenplasstraat en Korte Diessenplasstraat. Tenslotte zal het verkeer vanuit de Beuseberg worden omgeleid via de Fliermatenweg en de Liezenweg richting Aaltinksweg. De percelen aan de Larenseweg, waaronder garage Baltes en winkel Attent blijven te allen tijde van de zijde van de Aaltinksweg volledig bereikbaar. Ook de busroute langs de Vrijheidslaan, Kon. Wilhelminastraat en de Larenseweg zal gedurende de werkzaamheden tijdelijk worden aangepast De bus zal de route Vrijheidslaan - Diessenplasstraat - Korte Diessenplas straat - Larenseweg rijden. Hiermede komt de bushalte aan de Kon. Wilhelminastraat tijdelijk te vervallen. Er zal worden getracht de werkzaamheden voor de bouwvakantie (12 juli a.s.) te hebben afgerond. In ieder geval zullen zodanige maatregelen worden getroffen, dat de kruising Kon. Wilhelminastraat - Larenseweg - (omgeleg de) Beusebergerweg weer berijdbaar is voor alle verkeer gedurende de bouwvakantie. Hoewel er dezerzijds alles aan gedaan zal worden om de overlast tot een minimum te beperken, zal enige hinder, zowel voor het verkeer als voor aanwonenden, onvermijdelijk zijn. Wij verzoeken u reke ning te houden met het bovenstaande en vragen uw begrip voor eventuele overlast. Burgemeester en wethouders van Holten. Ontwerp waterhuishoudingsplan Overijssel Water is voor iedereen van belang, denk bijvoorbeeld aan de drinkwater voorziening, de recreatie, de landbouw en de natuur. De waterhuishouding kent wel een aantal problemen, zoals de verlaging van grondwaterstanden (verdroging) en de kwaliteit van het water. Om deze problemen op te lossen heeft de provincie een plan gemaakt: het ontwerp waterhuishoudingsplan Overijssel. Dit plan geeft een overzicht van de waterhuishoudkundige problemen en noemt ook de mogelijkheden deze problemen aan te pakken. Het waterhuis houdingsplan is nog een voorlopig plan. Voordat de provincie met een definitief plan komt willen we eerst uw mening horen. Individuele burgers, organisaties, verenigingen en andere groepen worden in de gelegenheid gesteld op het ontwerp waterhuishoudingsplan te reageren. Het plan ligt van 6 mei tot en met 5 juni voor een ieder ter inzage in de bibliotheek van het Provinciehuis te Zwolle en in alle waterschapskantoren en gemeentehuizen. Uw reacties kunt u tot 6 juni 1991 schriftelijk inzenden bij de provinciale staten van Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Tijdens een tweetal avonden wordt voorlichting gegeven over het plan. Deze informatiebijeenkomsten worden gehouden: Hengelo: maandag 13 mei, het Verenigingsgebouw, Berfloweg 1 (achter het station); Zwolle: woensdag 15 mei. Provinciehuis, Luttenbergstraat 2. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur en duren tot circa 22.30 uur. Van het waterhuishoudingsplan is ook een handzame brochure opgesteld. Deze brochure en/of het complete plan kunt u (gratis) aanvragen bij de provincie: tel. 038-25 1518. ledereen die geïnteresseerd is, is van h3rte wel kom op de informatieavonden. Gedeputeerde staten van Overijssel. MW'29 F2 - Holten F4, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 11 mei: Blauw Wit reü niedag Dinsdag 14 mei: (Clubhuistrofee) Blauw Wit 1 - Blauw Wit 3, 19,15 uur; Blauw Wit 2 - Blauw Wit 6, 19.15 uur. Handbal Zaterdag 11 mei: Dl uit tegen Haarle om 11.00 uur, vertrek 09.15 uur. Zondag 12 mei: heren thuis tegen Achiulles om 11.00 uur; dames S uit tegen Voorwaarts om 10.00 uur, vertrek 09.00 uur. Volgend weekend wordt het triath lon wedstrijdseizoen geopend met de eerste wedstrijd om het Ooste lijk Triathlon Circuit, waarvan ook de triathlon in Holten in augustus deel uitmaakt. Janny Vasters, Ton Hofuis en han Muizebelt, de Hol tense leden van de triathlonvereni- ging Argo uit Nijverdal geven hier ook acte de precence. Janny Vasters is favoriet voor een van de ereplaatsen bij het OTC Circuit. Zij heeft zich in het winter seizoen aanzienlijk verbeterd op de onderdelen zwemmen en hard lopen. Door haar goede prestaties tijdens de run-bike-run wedstrij den in de afgelopen maanden mocht Janny deelnemen aan het Nederlands kampioenschap, dat vorige week in Nieuwegein werd gehouden. Janny wist een prima 18e plaats te behalen. Alleen het zondag jeugdmixteam van TC Holten kwam ongeschon den uit de vierde ronde van de tenniscompetitie. Rutger Westerik (aanvoerder), Doeko Berghuis, An- nemieke Klijnsma en Corien de Groot wonnen met 8-0 van De Ma ten 2. De teams zaterdag meisjes en senioren mix 1 verloren krap met 2-3. Vorige week dinsdag is er op Ko ninginnedag niet gespeeld en deze week vallen woensdag en donder dag uit vanwege Hemelvaartdag. Ook volgende week vrijdag, zater dag en zondag wordt er niet ge speeld in verband met Pinksteren. De uitslagen van de vierde ronde: Woensdag: Jeugd mix: Holten 1 - Ter Spille 1 5-0. Meisjes: Holten 1 - Schapekolk 2 4-1. Donderdag: Da mes: Holten 1 - PAF 3 4-1; Holten 2 - De Snip 1 5-0. Vrijdag: Heren: Holten 1 - Delden 1 4-1; Holten 2- Wegdam 1 2-3. Zaterdag: Jeugd mix 15 jr: Holten 1 - Nijverdal 10-5; Holten 2 - Heeten 1 3-2; Holten 3 - Colmschate 3 2-3; Holten 4 - Losser 2 2-3. Meisjes 15 jr: Holten 1 - Losser 3 2-3. Mix 17 jr: Holten 1 - Drijvers 1 0-5; Holten 2 - Heeten 2 2-3. Zater dag: Senioren mix: Holten 1 - Luc- tor 12-3; Holten 2 - Drijvers 3 5-0; Holten 3 - de Mors 1 3-2; Holten 4 - Colmschate 2 2-3; Holten 5 - P.Bra- band 4 3-2. Heren: Holten 1 'r P.Braband 3 3-2; Holten 2 - de Mors 3 4-1; Holten 3 - MTV '65 1 0 - 5; Holten 4 - Bathmen 5 1-2 (afge broken). Zondag: jeugd mix: Hol ten 1 - De Maten 2 8-0. Vorige week vrijdag viel de beslis sing van de klaverjascompetitie van de SV Holten. Voor de aan vang van de laatste partij kwamen nog diverse kandidaten in aanmer king voor de eerste prijs. Toen de uitslag dan ook bekend werd ge maakt zaten diverse personen nog in de grootste spanning. De uitein delijke winnaar bleek G. Slotman uit de Oranjestraat. Hij wist zich de laatste avond goed staande te houden en mocht terecht de wis selbeker mee naar huis nemen. Tweede werd R. Drent en een goe de derde D, Beldman, die deze hoge klassering wist te behalen on danks het feit dat hij twee avonden gemist had. Het eindklassement: 1. G. Slotman 24958 pt; 2. R. Drenth 24494 pt; 3. D. Beldman 24460 pt; 4. mevr. L. Gernaat 24449 pt; 5. F. Flantua 24420 pt; 6. W. Weienberg 24413 pt; 7. mevr.T. Ongena 24108 pt 8. H. Nijkamp 23987 pt; 9. F. de Brie 23956 pt en 10 G. Duteweerd 23845 pt. Mevr. L. Gemaard ging met de dagprijs strijken met 5774 pt Tweede werd F. Flantua 5619 pt. en derde Te Velde met 5375 pt. Het achttal van pc de Bergruiter tjes behaalde op Koninginnedag op het concours van pc de Eschrui- tertjès te Wiechen een eerste prijs in Klasse L. Ook enkele leden be haalde succesvolle prijzen. Dressuur, klasse Ml. cat E: eerste prijs Huub Brands met Elcapone B: Klasse L2 cat E: eerste prijs Jan Janssen met Jesco M; Klasse B cat D/E: tweede prijs Erik kappert met Chef; derde prijs Gerrie Jager met Major Tom. Marieke Mulder met Nizzam be haalde in het jachtspringen een vierde prijs in klasse M cat. D. Op 4 mei: gingen de Bergruitertjes naar pc Markelo. Ook daar behaal de het achttal een eerste prijs. De overige uitslagen waren: Dressuur Klasse Ml cat E: eerste prijs Huub Brands met Elcapone B; Klasse L2 cat D: eerste prijs Erwin Rietberg met Bianca; Klas se B cat D: tweede prijs Gerrie Jager met Major Tom. Springen Klasse M cat B/C: eerste prijs Brenda Kappert met Beauti ful Tiffany.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5