Gezellig Koninginnefeest gaat uit als nachtkaars Holtens Nieuwsblad Freek Schuppert deelt in oranje lintjesregen Penning Anjerfonds voor mw* Nagelhout Fratsen In De Wippert Nieuwe route Endurorit U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Jeugddienst op 5 mei Inleveren schilders bonnen Collecte Lever Darm stichting Bingo-avond Nierstichting Bf|M I A<"es: Dauwtrappen op de fiets Beurs in trek vooral bij eigen publiek De Diepenheimse formatie Frat sen treedt vrijdag 3 mei op in café De Wippert. Dit optreden, dat ge geven wordt ter promotie van de CD 'Muts', begint om half negen. Een maand geleden kwam de eer ste CD van de viermaansformatie - uit en sindsdien maakt de band een succesvolle tournee door Ne derland en kan men zich verheu gen op een ruime aandacht van verschillende media. De band, die geformeerd is rond zanger/gitarist André Manuel (die vorig jaar het Leds Cabaretfestival won), bestaat verder uit Roeland Drost, toetsen en fluit, Frix Riekman, basgitaar en Adrie Kassenberg alias Muts op drums. Het repertoire kan het beste om schreven worden als Nederlands talige pret-cabaret-rock. De MAC Holterberg zal voor de Endurorit 1992 een nieuwe route uitzetten. Afgelopen dinsdag heeft het bestuur in een gesprek met het college van burgmeester en wet houders toegezegd, een route uit te zetten die niet loopt over de zand wegen van de Holterberg. Naar aanleiding van de laatste enduro rit, afgelopen maart, kwamen er bij de politie klachten binnen over deelnemers, die met hoge snelhe den over de Holterberg reden. Bij MAC de Holterberg waren geen klachten binnen gekomen, maar men wil graag meewerken aan een goede oplossing van het probleem. De Nederlandse Nierstichting houdt op dinsdag 28 mei een bingo avond in zaal Vosman, aanvang 20.00 uur. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! I 8 Naam: ©Wil Woonplaats: Gebruik deze bon VOOr Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een j Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dh,,me„. Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 1 Woonplaats: 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt abonnementsgeld U per jaar ad 44,70. Of het nu aan de kou lag of aan het vroege uur, feit was dat de stemming er op Koninginnedag maar moeizaam in kwam. Hoewel zich op de Smidsbelt een aanzienlijke menigte had verzameldjeek de aubade aanvankelijk een instrumentaal on deronsje van HMV-muzikanten te worden. Pas toen het Sal- landlied werd ingezet wreef menigeen zich de slaap uit de ogen en zong uit halfvolle borst mee. Ook burgemeester Van Rap- pard kreeg op zijn toespraak niet bijster veel respons, zij het dat het driewerf hoera op het eind er al wat overtuigender uit kwam. Het bleek de aanzet voor een weer druk bezochte Oran je-ochtend waarop Holten zich weer eens van de gezellige kant liet zien. menigeen meedeed aan de foto- zoekwedstrijd, waarvoor de bouw werken in het centrum nauwkeu rig bestudeerd moesten worden. De schooljeugd had een eigen zoekwedstrijd en ook de attracties van Holtense verenigingen lokten talrijke families naar de Smidsbelt waar voor elk wel wat wils te bele ven was. Uiteraard had Amnesty International flink succes met de Kruip In De Huid-actie waarbij menig kind totaal onherkenbaar werd geschminkt. Ook de gospel groep Rejoice trok, onder de swin gende tonen van jazzband The Fooi House, bekijks met het adver- tentiespel. Teleurstelling was er ook omdat de aangekondigde1 draaimolen ontbrak. Reden daar voor bleek een communicatiefout je in de organisatie waardoor deze kermisattractie op de Bathmense Brink stond in plaats van in Hol ten. Maar met het Molenspel vart de Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek vermaakte men zich ook opperbest. Samen met het succes van de foto- zoekwedstrijd, waarbij van de dui zend afgéhaalde formulieren er toch ettelijke honderden werden ingeleverd, kon het ochtendge deelte zo toch succesvol worden afgerond. Stalen ros Na een hartige hap en een verkwik kend slaapje, beklommen 's mid dags ruim vierhonderd Holtenaren hun stalen ros voor de ondertussen traditionele gezins-fietstocht. De Wielervereniging Holten had er weer een boeiende puzzel van ge- Burgemeester Van Rappard deel de vanaf het balkon dan wel mee dat de rommelmarkt rond het ge meentehuis pas na de aubade ge opend zou worden, maar ondertus sen was het achter en opzij van de gemeentelijke vesting al wel een drukte van jewelste. Menig vader en moeder had op de vrije Konin ginnedag moeten afzien van een extra uurtje uitslapen om het kroost met al hun handelswaar op tijd richting Smidsbelt te vervoe ren. Want hoewel Amsterdamse ta ferelen ontbraken, was het wel weer dringen om de beste plaats jes. En terwijl een pril oranjezonne tje haar uiterste best deed het grauwe wolkendek te doorbreken, werd er goed zaken gedaan. Ondertussen zat de loop er in de dorpskom goed in, ook al omdat Vrijheid doodgewoon? is het thema van de jeugddienst die op bevrijdingsdag 5 mei in De Kande laar wordt gehouden. Voorganger is ds. Poelman uit Nijverdal en het Interkerkelijk Jeugdkoor Halle verleent muzikale medewerking. De dienst begint om 19.15 uur. maakt, waar de meesten toch snel een dikke anderhalf uur peddelen voor nodig hadden om die op te los sen. Voor de wat oudere plaatsgenoten stond OCH in een bomvol Irene op de planken met het gedeeltelijk in dialect opgevoerde blijspel 'Apart Volk'. Hoofdrollen waren er voor Johan Stukker en Ria Aaltink-Ke- velam, die voorafgaand voor haar driehonderdste OCH-optreden in de bloemetjes werd gezet, evenals Jan Bult die voor de vijftigste keer voor het voetlicht verscheen. Het publiek kreeg vervolgens een kos telijke middag voorgeschoteld. Nachtkaars In schril contrast met de goede opkomst overdag, stond het mage re bezoek aan de Oranjeavond. Jongerencentrum De Schure heeft voor donderdag 9 mei een Hemel- vaartsfietstocht voor het hele ge zin georganiseerd. De bestemming is geheim, maar de tocht gaat in ie der geval in noodoostelijke/ooste- lijke richting. Dit jaar is er keus uit twee afstanden, 60 en 40 kilometer. Het is geen wedstijd, dus iedere deelnemer kan zijn eigen tempo aanhouden. Onderweg zijn er pos ten waar koffie, een verfrissing en iets te eten worden verstrekt. De start is tussen 6.00 uur en 8.30 uur bij Jongerencentrum De Schu re, Beusebergerweg 27. Deelname kost ƒ3,- per persoon. Commissaris van de Koningin in Overijssel mr. J.A.M. Hendrikx kwam er persoonlijk voor naar het Geertruiden-ziekenhuis in De venter. Daar overhandigde hij me vrouw J.W. Nagelhout-Klijzing de Zilveren Penning van het Anjer fonds als blijk van waardering voor haar jarenlange inzet voor de kunst en cultuur in Overijssel en in het bijzonder in Holten. Naast de Commissaris van de Ko ningin en een zware bestuursdele- gatie van het Anjerfonds, was ook Holten goed vertegenwoordigd in de figuren van burgemeester W.L.F.C. Ridder van Rappard en dokter J.F. Sijtsema met hun da mes. Mevrouw Nagelhout beijverde zich samen met haar man (wijlen dok ter Nagelhout) al vanaf 1930 voor een grotere bekendheid van schil derkunsten heemkunde bij de Hol tense bevolking. Ook stimuleerde het echtpaar Nagelhout beginnen de en gevestigde kunstenaars via opdrachten en de nog steeds elk jaar gehouden verloting. Daar- Probleem blijft voor de Stichting Viering Nationale Feestdagen toch altijd weer de invulling van dat programmagedeelte. Ook op de formule Margriet Markerink plus het trio Swingtime kwam maar weinig volk af, zoals na de mi nieme voorverkoop al gevreesd werd. Daarmee kreeg een zo vrolijk begonnen Oranjedag toch nog het beruchte nachtkaars-effect. naast was de inmiddels 89-jarige mevrouw Nagelhout in al die jaren druk met het bekender maken van de culturele geschiedenis van Sal- land bij de leden van plattelands- en vrouwenverenigingen. Na het overlijden van haar man in 1975 'zette zij het werk alleen voort, waarbij ze ook geïnteresseerden in staat stelt haar eigen kunstcollec tie te bezichtigen. De Zilveren Penning van het An jerfonds wordt uitgereikt aan: 'per sonen van onbesproken vader lands gedrag en/of instellingen/ge meenten die in enigerlei vorm van onverplichte arbeid uitstekende diensten hebben verworven voor de cultuur en/of het natuurbehoud in Overijssel'. De penning geeft de indruk van een gedeeltelijk ge opend gordijn, waarbij in de plooi en de dynamiek van de beweging is vastgelegd. Dit staat symbool voor de ontplooiing van de amateur kunst en is tevens een oproep niet het doek te laten vallen voor het natuurschoon in Overijssel. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 7289 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Holtens Nieuwsblad Donderdag 2 mei 1991-43ste jaargang no.18 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1.= Gedrukte oplage 3075 Een - niet officieel - onderzoek door rijwielhandel Jan Stam heeft ge leerd, dat het merendeel van de bezoekers van de onlangs gehou den Voorjaarsbeurs van de HHV afkomstig was uit Holten. Van de 500 inzenders van zijn prijsvraag kwam 70% uit Holten. Tien pro cent van de bezoekers kwam uit Rijssen. Op een gedeelde derde plaats kwam Goor, Bathmen en Markelo (2%). De rest lag tussen de 0,2 en 1 Harfsen, Nieuw Heeten, Hellendoorn, Twello, Enter, Die- penheim. Wierden, Laren, Lettelte, Zutphen, Almen, Vroomshoop, Wijk bij Duurstede, Vriezeveen, Dirksland en Deventer. De steekproef is redelijk nauwkeu rig als men bedenkt dat de meeste bezoekers van de beurs met z'n tweeën of drieën kwamen. De schildersbonnen van de Hout en Bouwbond CNV kunnen wor den ingeleverd op dinsdag 7 mei 's avonds van 20.00 tot 21.00 uur. Het RBS kan worden opgenomen op woensdag 15 mei 's avonds van 20.00 tot 21.00 uur bij G. Kruime laar, Canadastraat 2 Holten tel 63476. Van 19 mei tot en met 25 mei houdt de Nederlandse Lever Darm Stich ting haar jaarlijkse collecte. Zij doet dit ten behoeve van patiënten die lijden aan ziekten van maag, darm, lever of galwegen. Het gaat om bijna twee miljoen mensen in Nederland die problemen hebben met het spijsverteringsstelstel. „Een man die door zijn wijsheid en inzicht tegenstellingen heeft overbrugd en zo een persoonlijk stempel drukte op de ontwikke ling van Holten." Met die woorden speldde burgemeester W.L.F.C. Ridder van Rappard afgelopen maandagmorgen Freek Schup pert de gouden eremedaille in de Orde van Oranje Nassau op. De onder valse voorwendselen naar het gemeentehuis gelokte onder nemer bleek temidden van de in grote getalen opgekomen familie Schuppert volkomen verrast. Eigenlijk zou Freek Schuppert als fervent HMV-er maandagmorgen gewoon even met wethouder Henk Westerik overleggen over de Steentjes-actie van de muziekver eniging. Die smoes gaf de familie de gelegenheid zich te verzamelen in de personeelskantine, alwaar Schuppert even later nietsvermoe dend werd binnengeleid. Eenmaal gezeten kreeg hij van burgemees ter Van Rappard te horen waarom Hare Majesteit de koninging het behaagd had de Holtenaar in de lintjesregen te laten delen. Niet zo zeer zijn talrijke bestuursfuncties bij o.a. HMV (25 jaar) en de Holten- se Handelsvereniging (15 jaar) roemde hij, maar meer de manier waarop die werden bekleed. „Juist het vermogen om te kunnen relati veren en te zoeken naar zaken die binden i.p.v. scheiden is een goede eigenschap van u. Daarnaast bent u èen diplomaat die op het juiste moment met goede ideeën komt en zo aanzetten geeft die zowel goed zijn voor Schuppert als bedrijf als voor de Holtense gemeenschap. Op die manier kunnen eigenbe lang en algemeen belang goed sa mengaan." Van Rappard doelde met name op de aankoop van de vroegere chris telijke school, melkfabriek De Vrij heid en de oude gereformeerde kerk, waarmee Schuppert zowel ruimte creëerde voor de uitbouw van het eigen bedrijf als voor de bouw van de nieuwe gereformeer de kerk De Kandelaar. Zo bepaal de Schuppert voor een groot deel mede de ruimtelijke ordening bin nen de dorpskom. „U bent op een kruispunt van wegen een spin in het web, maar wel op een manier dat de hele gemeenschap daar voordeel van heeft" aldus burge meester Van Rappard. Uiteraard deelde ook mevrouw Schuppert in de hulde. Na de vie ring van 100 jaar Schuppert eind vorig jaar en het 50-jarig huwelijk van het echtpaar Schuppert eerder dit jaar, had de familie Schuppert vervolgens weer een feestje te vie ren. Reünie Bijna veertig jaar geleden is het alweer dat in Holten de Mulo haar deuren opende. Maar lieft 52 leerlingen bevolk ten toen de eerste klas in de al jaren geleden afgebroken oude Dorpsschool aan de Dorps straat. In navolging van liet succesvolle televisieprogram ma 'Klasgenoten' slaagden oud Mulo-ers Mans Klein Velder- man en Herman Beldman er in al die jongens en meisjes, op één na, op te sporen voor een reünie op 25 mei in discotheek De Waag. Alleen Jaap de Jonge ontbreekt nog op de lijst van reünisten. De initiatiefnemers raakten zijn spoor bijster in Australië.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1