„Stijldansen maakt de spieren los" „Vroeger ging het toch romantischer" 'II correspondent m/v Pingo kip, via Goor.... Europa door Dansen voor brons, zilver of goud besluit seizoen DAGBLAD TUBANTIA Echtpaar Lodewegesvijftig jaargetrouwd Spreekuur architecten Willeke Jansen exposeert in De Boschkamp HMK brengt een bloemetje huis aan huis Prijsvraag brandweer Bouw van Expositie in gemeentehuis schietbanen kan beginnen DONDERDAG 25 APRIL 1991 HOLTENS NIEUWSBLAD Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. verleende bouwvergunningen: - aan J. Vasters voor bouw bedrijfswoning bij Fliermatenweg 9; - aan J. van Lindenberg voor vernieuwen/vergroten kantine Borkeldsweg 57; - aan D. G. Kleinburink voor uitbreiding woning Kwintenweg 6; - aan schietvereniging „de Eendracht" voor verbouw kelderruimte en aanleg ondergrondse schietbanen muziekkoepel Kalfstermansweide; 2. aan Stichting Profronde van Nederland toestemming/ontheffing verleend t.b.v. tijdrit; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Sluiting gemeentesecretarie en gemeentewerf. In verband met de aanwijzing van een verplichte verlofdag en Koninginnedag is de gehele gemeentesecretarie (inclusief burgerlijke stand en de afdeling gemeentewerken) en de gemeentewerf op maandag 29 april en dinsdag 30 april (Koninginnedag) voor het publiek gesloten. Het bureau burgerlijke stand is uitsluitend voor aangiften geboorten of overlijden geopend op maandag 29 april tussen 11.00 en 12.00 uur. Huisvuilophaaldienst. In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de maandagroute op 29 april (groene containers) wordt normaal opgehaald. Het bedrijfsafval van de dinsdagroute op 30 april (grijs met bruin deksel) wordt opgehaald op maandag 29 april. Het bedrijfsafval van de dinsdagroute op 30 april (metalen containers) wordt opgehaald op woensdag 1 mei. Het huisvuil van de donderdagroute op 9 mei (Hemelvaartsdag) grijze mini-containers, wordt opgehaald op woensdag 8 mei. De gemeentewerf is gesloten op maandag 29 april, dinsdag 30 april, donderdag 9 mei en vrijdag 10 mei a.s. Voorverkoop seizoenabonnementen Rekreatiebad Twenhaarsveld. Aanvragen van seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twenhaarsveld kunnen tot en met 8 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis of tot en met 11 mei a.s. worden toegezonden aan de afdeling W.O.P van de gemeente Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om gebruik te maken van het dezer dagen in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide aanvraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald: - van 13 t/m 17 mei dagelijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-15.00 uur; - van 21 t/m 23 mei dagelijks van 9.00-12.00 uur. Betalen bij afhalen. De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. De tarieven voor 1991 zijn als volgt; Gezinsseizoenabonnement a. 1e ouder 30.- b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 jaar 18.- Individueel seizoenabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar 30.- Individueel maandabonnement (30 dagen geldig) voor individuele personen vanaf 6 jaar 15.- (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) Eenmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar 3.25 voor groepen vanaf 10 personen, per persoon 2.50 Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang. Het seizoen 1991 begint op zaterdag 18 mei. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag in mei en september: 7.00-18.30 uur maandag t/m vrijdag van juni t/m augustus: 7.00-20.00 uur zaterdag: 10.00-18.00 uur zondag: 12.00-18.00 uur ATTENTIE: seizoenabcnnementen zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar! zoekt een voor HOLTEN Wij denken vooral aan een man of een vrouw, die de samenleving in Holten goed kent, het leuk vindt met mensen om te gaan, een goed gevoel heeft voor nieuws en de kunst verstaat dit nieuws bondig in prettig leesbare berichten samen te vatten. Dit afwisselende en boeiende werk moet veelal in de avonduren en de weekeinden worden gedaan. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met R. Bouwmeester, tel. 05486-1 38 56, privé 05486-1 02 33 Sollicitaties dienen binnen 10 dagen, schriftelijk te worden gericht aan Dagblad Tubantia B.V., t.a.v. de chef regio K. J. M. Buchholz, postbus 28, 7500 AA Enschede. Met ouders die naar hun kinderen en kinderen die naar hun ouders kwamen kijken was het zaterdag avond druk en gezellig in Het Bon te Paard in Dijkerhoek. Negentig paren, leerlingen van Ben Vollen- broek, dansten daar voor brons, zilver of goud. De avond werd ge opend door een demonstratie van een groep geestelijk gehandicapte cursisten en na hen kwamen af wisselend de jeugd en de ouderen aan de beurt. Ben Vollenbrock leidde de oude ren („laat ik maai' vutters zeggen") vaardig door de Engelse wals, de tango en een quickstep op de swin gende melodie van I know Suzie. De een danst wat soepeler dan de ander, de ander wat perfecter dan de een, maar allemaal dansen ze met evenveel inzet en plezier. Ook de dames die samen dansen en de oudste deelnemer, die je zijn 82 jaar niet aanziet. De ouderen die deze avond 'afdan- sen' zijn cursisten van het stijldan sen voor ouderen in dorpshuis De Boschkamp. Het dansen voor ou deren is sinds de opening van de Boschkamp in 1989 een groot suc ces. Dit seizoen zijn er twee groe pen, een op de maandag- en een op de dinsdagmiddag, met elk 35 cur sisten. Voor het grootste deel men sen die zich niet eerder aan echte dansles, hadden gewaagd. H. ten Kampe, voormalig wiskun deleraar van de SG Holten, danst In Bouwhof de Citadel, Walstraat 17 in Rijssen wordt op zaterdag 27 april van 's morgens 11 uur tot 's middags 15.00 uur weer een archi tectenspreekuur voor particulie- ren gehouden. Het spreekuur is bij uitstek ge schikt voor mensen die een woning willen bouwen, een bestaande wil len kopen, verbouen of renoveren. Het architectenspreekuur is gra tis, onafhankelijk, vrijblijvend en wordt verzorgd door bevoegde ar chitecten. nu twee jaar in De Boschkamp. De sociale contacten noemt hij een van de grote voordelen van het samen dansen. De leerlingen hel pen elkaar zo nodig om de moeilij ke figuren onder de knie te krijgen en dat het ook een gezelige club is blijkt wel uit de 'lief-en-leedpot' voor een bloemetje bij speciale ge beurtenissen, waarin iedereen een extra kwartje per les stort. Subsidie Het steekt de cursisten dat het stijldansen geen subsidie krijgt in het kader van het Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO) en de volks dansgroep wel. „Als het nu gaat om integreren in de maatschappij, dan komt stijldansen meer in aan merking", vindt de heer Ten Kam pe. „Nu kun je tenminste meedan sen met de jongeren op een brui loft, anders zitje de hele avond aan de kant. Volksdansen is ook leuk, maar dat kun je alleen met de hele groep doen. Stijldansen kun je overal en bij allerlei gelegenhe den." Ben Vollenbrock houdt volgens hem uitstekend rekening met de mogelijkheden en onmogelijkhe den van zijn oudere cursisten, ook zonder speciaal MBvO-diploma. Door de dansfiguren aan te passen en er goed op te letten welke bewe gingen wel en niet veilig kunnen worden uitgevoerd, kan ook ie mand van 82 of een leerlinge met een nieuw heupgewricht zonder problemen de dansvloer op. Zo en thousiast zijn de dansers zelfs dat ze na de les nog wei" een half uur a drie kwartier nadansen. En som migen maken er iedere morgen de spieren mee los. Dat niet iedereen alle figuren kan maken is bij het afdansen geen bezwaar, want net als de leraar houdt ook de jury rekening met de beperkingen van een gevorderde leeftijd. „Het gaat ons niet om de punten, al proberen we natuurlijk zo goed mogelijk te zijn", zegt de heer Ten Kampe die zelf een gooi doet naar het goud. „Het afdansen gaat niet pm de prestatie, het is geen heilig moeten, maar als afslui ting van het dansseizoen is het een zeer geslaagde avond." Willeke Jansen, geboren en geto gen Holtense, exposeert van 22 april tot en met 16 mei in de ont moetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp. Willeke volgde aan de Hogeschool Nijmegen de opleiding creatieve therapie en beeldend vormen en vond in die periode haar eigen stijl. Ze omschrijft haar doe ken zelf als 'abstracte werkstuk ken met herkenbare elementen'. Het werk van Willeke Jansen is te zien op werkdagen van 9.00-12.00 uur en 's middags en 's avonds als er geen activiteiten in de ontmoe tingsruimte zijn. Het gouden paar Jan Lodeweges en Greetje van Slooten Geertje van Slooten en Jan Lode weges ontmoetten elkaar rond nieuwjaar in 1933. „Ik weet nog dat er een heel pak sneeuw lag", vertelt mevrouw Lodeweges 59 jaar later. Zij was bijna zeventien, haar man twee jaar ouder. Negen jaar hadden ze verkering, voor ze elkaar op 26 april 1941 het ja woord gaven. „Het ging toen toch een beetje romantischer", vindt mevrouw Lodeweges terugkij kend. „Nu kom je als je een vriend hebt meteen al met hem bij je ouders. Vroeger ging dat allemaal veel geheimzinniger." Jan Lodeweges is in Holten gebo ren en getogen, zijn vrouw komt uit Okkenbroek. Bij de trouwerij in Raalte was er in dat tweede oor logsjaar natuurlijk al helemaal geen sprake van koetsjes of mooie auto's. Op de fiets gingen ze naar het gemeentehuis. Hun eerste huis was Jan Lodeweges' ouderlijk huis aan de Deventerweg, maar in 1944 werd het daar zo gevaarlijk, door geallieerde bombardementen en beschieting van de treinen, dat ze moesten evacueren naar een boer derij in Espelo. Tot daar Duitsers werden ingekwartierd en ze op nieuw moesten verkassen. De boerderij in Espelo, waar veel van hun spullen waren blijven staan, brandde kort voor de bevrij ding tot de grond toe af, in brand geschoten door geallieerde vlie gers. „We hadden alleen nog wat we aanhadden", zegt Jan Lodewe ges. Het huis aan de Deventerweg stond er na de oorlog nog, maar na dat Duitse en later Canadese mili tairen erin hadden gebivakkeerd was het helemaal leeg. Met wat van de buren geleende spullen, een oude deur en twee oude emmers uit de Spoorsloot om op zitten moesten ze helemaal opnieuw be ginnen. Mevrouw Lodeweges werkte na de huishoudschool in Deventer („we hadden veel plezier onder elkaar, daar had ik toen ik werkte wel eens heimwee naar") en heeft na haar huwelijk veel naaiwerk voor ande ren gedaan. Haar man werkte acht jaar 'in het mijnhout', maar moest dit na een rugoperatie opgeven. „Toch ben ik nooit een dag werk loos geweest", vertelt hij, „ik heb van alles aangepakt, van ijsventen tot meteropnemen. Sinds 1953 was hij in dienst bij Gemeentewerken voor het groe nonderhoud en verdiende nog wat bij met het schoonmaken van graf stenen ('dankbaar werk') en de in- en verkoop van oudheden, wat ook een beetje zijn hobby werd. Vakan tie hebben ze ook toen nooit gehad, alleen af en toe een dagje uit met de bus. Tot de heer Lodeweges vijftien jaar terug getroffen werd door een hersenbloeding hebben ze wel heel veel gewandeld en ge fietst. „Als er iemand de Holter- berg kent, ben ik het wel", zegt hij dan ook. Jan Lodeweges en Greetje van Slooten vieren vrijdag hun gouden bruiloft in kleine kring met hun twee zoons en hun dochter, de schoondochters en schoonzoon en vier kleinkinderen. Voor de buren,' familie en kennissen is er later nog een receptie. Het Hol tens Mannenkoor (HMK) geeft fleur aan Moederdag. De mannen van het koor komen dins dagavond 7 mei huis aan huis langs om zoveel mogelijk bloemen aan de man of vrouw te brengen. De opbrengst komt ten bate van het koor. Deze jaarlijkse actie van HMK wordt gesteund door bloe- menmagzijn Marjo. Het is dit jaar vijftien jaar geleden dat KMK werd opgericht op initia tiefvan Geert Heusinkveld en Ger- rit Beldman. Dit derde lustrum gaat natuurlijk niet onopgemerkt De tijdens de Voorjaarsbeurs ge houden prijsvraag van de Holtense brandweer heeft als prijswinnaar opgeleverd de heer W. Meuleman, Borkeldsweg 18. Gevraagd werd aan de deelnemers de gemiddelde leeftijd van de brandweermensen te raden en het aantal malen dat de brandweer vorig jaar is uitgerukt. De gemiddelde leeftijd is 35 jaar en het aantal keren dat werd uitge rukt was 45 maal. voorbij. Op zaterdag 4 mei verleent HMK medewerking aan de natio nale herdenking van de slachtof fers van de tweede wereldoorlog. Dinsdag 7 mei is de bloemenaktie en vanaf 14 mei wordt er druk geoe fend voor het najaarsconcert. Het Holtens Mannekoor kan nog volop nieuwe leden leden gebrui ken. Alle partijen zijn welkom, maar met name de tenoren hebben dringend versterking nodig. Het koor oefent iedere dinsdagavond vanaf acht uur in de bovenzaal van Schuppert-Meubelen, ingang Dorpsstraat. Tot en met 24 mei is in de hal van het gemeentehuis een expositie in gericht van schilderijen (pastels en olieverf-fijnschilderen) van de Am sterdamse kunstenaar Wim van Bemmel. Wim van Bemmel (1935) volgende zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam. Aanvankelijk hield hij zich bezig met het ontwerpen, te kenen en graveren van internatio nale postzegels en bankbiljetteh voor de firma Enschede te Haar lem. De laatste 25 jaar beoefent hij het vrije kunstenaarschap, waarbij naast olieverf krijt een belangrijke rol speelt. Op het industrieterrein De Spechthorst te Goor is een modern kipverwerkend bedrijf gevestigd: Imvek/Moormann B.V. Vanuit deze vestiging worden grote hoeveelheden kip en kip- produkten onder de merknaam PINGO naar vele landen in Europa geëxporteerd. De vraag naar kip en kipprodukten is nog steeds stijgende. Imvek/Moormann wil op die marktbehoefte slagvaardig blijven inspelen. Succesvol kunnen opereren op internationale markten is sterk afhankelijk van de kwaliteit en inzet van medewerkers. Dat zit gelukkig wel goed bij Imvek/Moormann. Dat komt mede omdat er veel aandacht wordt besteed aan een goede sfeer, en prettige arbeids omstandigheden en het werken in teamverband. Misschien kan Imvek/Moormann voor u ook mogelijkheden bieden voor een prima werkkring in de toekomst? Drukte en gezelligheid hij het jaarlijkse 'afdansen' in Het Bonte Paard. Ouders komen naar hun kinderen kij ken en kinderen naar hun ouders. De schietvereniging De Eendracht kan beginnen met de aanleg van de ondergrondse schietbanen onder de muziekkoepel op Kalfstermans weide. De raad stemde maandag avond in met een bijdrage in de kosten van aanleg voor een bedrag van 10.000 gulden. Ook is voor de aanleg de vergunning verleend vol gens art 19, zodat men nu met de werkzaamhedne kan beginnen. Vraag dan eens inlichtingen bij onze dhr. R. Zwart afdeling personeelszaken Imvek/Moormann B.V. Breukersweg 10 7471 ST Goor 05470-72968

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5