Rita Kaizer-Polk legt stofdoek neer Winkelen Zakendoen VVD wil uitstel van mini-rotonde Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD „Nergens prettiger dan op Kolschool" Uit het politierapport Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Recreanten klootschiet toernooi Koken voor moederdag Geerd Peerd in De Waag Infiltrator in de Schure Voorspeel ochtend HMV Strooiveld BOLSEN BROEK IQ MARKELO DONDERDAG 25 APRIL 1991 Mevrouw Rita Kaizer-Polk heeft - ongewild - de Kolschool een prachtige reclameslogan aan de hand gedaan, die een professione le reklamemaker haar niet had verbeterd „Nergens prettiger wer ken dan op Kolschool Holten" liet zij onlangs in een interview aan een verslaggever van een van de regionale dagbladen weten. Uiter aard stond die wervende uit spraak vrijdagmiddag centraal tijdens het afscheid van mevrouw Kaizer van de Kolschool. Bijna twintig jaar was zij aan de school verbonden als schoonm'aakster, tot zij om gezondheidsredenen met haar werk moest stoppen. Sa men met echtgenoot en kinderen werd haar in de school een af scheidsreceptie aangeboden. Burgemeester Van Rappard was voor zijn toespraakje in het perso neelsdossier van mevrouw Kaizer gedoken, en kon aan de 'dikte' van het dossier slechts constateren, dat er in al die jaren geen enkele reden tot klagen was geweest. Wel was het bij de aanstelling wat onor thodoxs gegaan. Mevrouw Kaizer was twintig jaar geleden in dienst van een schoonmaakbedrijf, die ook de Kolschool onder zijn hoede had. Uit financiële overwegingen sloot de gemeente na een een jaar een contract af met een ander schoonmaakbedrijf. Dat was be paald geen succes, waarop school hoofd Henk Wilpshaar zonder dra len (en zonder overleg met de ge meente) mevrouw Kaizer naar de school terughaalde. „Daarvoor sturen wij nu onze schooldirecteu ren naar managementcursussen" grapte Van Rappard. Namens de gemeente bood hij het gemeente tegeltje aan en een cadeaubon. Directeur Reind Brouwer van de Kolschool kon slechts afgaan op de verhalen van vroeger. Mevrouw Kaizer werd ziek in de periode dat hij de heer Wilpshaar opvolgde. Namens school en ouderraad kreeg mevrouw Kolk een boeket bloemen en een geschenkbon. Oud-directeur Wilpshaar was, on danks zijn 'drukke' werkzaamhe den als oppasopa en tijdelijk gara gehouder, naar zijn oude school gekomen om de loftrompet over Veilig Verkeer Deelname aan het verkeer, ver keersregels en verkeerssituaties waren onderwerpen die aan de orde kwamen op de ANBO-bijeen- komst van donderdag 18 april. Mevr. R. van den Bosch - van Brug ge, vertegenwoordigster van de Vereniging Veilig Verkeer Neder land, ging aan de hand van dia's op levendige wijze in op het thema „eigen gedrag bepaalt voor een groot deel d£ veiligheid in het ver keer". Jongeren en ouderen boven de 50 vormen een kwetsbare groep in het verkeer. Bij ouderen kunnen problemen optreden door lichame lijke moeilijkheden, zoals het min der goed kunnen zien en het min der makkelijk kunnen fietsen. Dat hoeft geen bezwaar te vormen om aan het verkeer deel te nemen, mits men er rekening mee houdt en bepaalde maatregelen neemt. Bo vendien is het belangrijk op de hoogte te blijven van de verkeers regels, de wijzigingen en de nieuwe regels. De rotonde is zo'n situatie. Daar heeft het verkeer, dat zich op de rotonde bevindt, voorrang. Dat geldt ook voor het verkeer dat van rechts komt. Ook vertelde mevrouw Van den Bosch de aanwezigen zich goed te bedeken, dat een een eenmaal goed afgelegd rijexamen, nog geen garantie voor het altijd een goede verkeersdeelnemer zijn. Zij wees op diverse preventieve maatrege len, die genomen kunnen worden. Enerzijds is er het door goede kle ding en verlichting 's avond duide lijk zichtbaar zijn. Anderzijds zijn er diverse mogelijkheden om de verkeerskennis te testen en op te halen. Na de pauze schetste G. Oberink de situatie van het politiecorps in Holten. Door het niet kunnen be schikken over een volledige bezet ting, komt men onvoldoende toe aan de hoofdtaak van de politie, namelijk de hulpverlening. Ook hij wees nog eens op de wijziging van sommige verkeersregels. Hij raad de de ANBO aan in deze iets voor ouderen te doen. In een levendige discussie over huidige en gewenste verkeerssi tuaties in Holten, bleek de politie ke haalbaarheid een zeer belangrij ke factor. Daarnaast werd gecon cludeerd, dat voorzichtig gedrag heel belangrijk is. Liever afstap pen, dan aarzelend voorsorteren. Bovendien getuigt gelijk hebben in het verkeer, maar daardoor in het ziekenhuis belanden, niet van verstandig handelen. Telefoon De Stichting Welzijn Ouderen heeft een nieuw telefoon nummer. Een eigen nummer, namelijk 64910. Is de functionaris niet aan wezig, dan vertelt de telefoonbe- antwoorder wanneer u wel kunt bellen. Het apparaat is nog nieuw voor de functionaris, zodat er nu nog wel eens wat mis gaat met het klaar maken van de beantwoorder. Onze excuses daarvoor. Op 13-4 vond op de kruising Dorps straat Larenseweg een aanrijding plaats met als gevolg wat blikscha de. Het betrof twee automobilisten uit Holten waarvan er een, rijdend over de Larenseweg, geen voor rang verleende aan de over de Dorpsstraat rijdende personenau to. Op 16-4 werd aangifte gedaan van een al eerder, tussen 5 maart en 7 maart, plaats gevonden inbraak in een woning aan de Aaltinksweg. Men wist binnen te komen door een deur te vernielen waarna een kleuren TV werd ontvreemd. De benadeelden van de eerder ge melde diefstallen van kleding uit de kleedlokalen van de Meermans kamp hebben inmiddels hun spul len terug. Deze kwamen boven wa ter in Wn plaatselijk café. Daar was een man te gast geweest die, na een maaltijd en de nodige drankjes genuttigd te hebben en het op betalen aan kwam, geld van huis moest halen. Als pand liet hij de sporttas met kleding achter om niet weer terug te keren. Zondag 21-4 vond op de Holter- bergweg een aanrijdinkje plaats tussen twee elkaar tegemoet ko mende automobilisten. Een van de bestuurders, een inwoner van Hel- lendoorn, week bij het passeren van een wielrenner iets naar links uit met het gevog dat hij langs de tegenligger schampte. Het bleef bij lichte schade. Verder werden de afgelopen week op diverse plaatsen in Holten weer in totaal een vijftal fietsen otvreemd. Enkele werden terug ge vonden en konden terugbezorgd worden. Al met al een weekelijks terugkerend beeld. Mogelijk rede nen hier toch wat zorgvuldiger mee om te gaan mevrouw Kaizer en haar collega's te steken. „De school kan trots zijn op jullie". Wie de komende zondagmiddag, 28 april, op sportieve wijze wil doorbrengen, zijn om 13.00 uur wel kom bij café De Poppe voor het jaarlijkse recreanten klootschiet- toernooi, dat georganiseerd wordt door 'Horna'. Een team bestaat uit twee dames en twee heren. Wie geen volledig team op de been kan brengen, is ook welkom. Wie meer informatie wil hebben en of zich wil aanmel den, kan terecht bij tel. 05731-1413 of 05731-1407. Vaders en kinderen die op Moeder dag eens extra lekker willen ko ken, kunnen terecht op de man- nenkookavond of kinderkookmid- dag van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. De lessen wor den gegeven door mevrouw I. Tap- pel. De vaders leren op maandagavond 6 mei een menu te vervaardigen van vooraf een vruchtencocktail en als hoofdgerecht asperges met een aardappelgerecht en een saus. De avond wordt gehouden in de keuken van Scholengemeenschap De Marke. Het toetje komt voor rekening van de kinderen. Ze kun nen dat op donderdagmiddag 2 mei in De Boschkamp leren maken. In verband met het inkopen van de ingrediënten is het noodzakelijk, dat deelnemers zich vooraf aan melden bij de Stichting, Tuin straat 2, tel. 62755. In De Waag speelt zaterdag 27 april de nederlandstalige rock 'n roll band Geerd Peerd en de pony's. De uit Deventer afkomstige band bestaat uit Gerard Hazelaar (gi taar en zang), Hans Hofstede (bas) en Marco Groen (drums). Geerd Peerd en de pony's speelt voorna melijk eigen werk, wat voor het grootste deel geschreven wordt door Gerard Hazelaar. Verder staan een aantal bekende rock'n roll klassiekers op het repertoire. De zaal is open om 21.00 uur. De en tree bedraagt 5,-. De Nederlandse jazz-core band In filtrator treedt zaterdag 27 april op in Jongerencentrum de Schure. Het optreden begint om half tien, de zaal is geopend vanaf acht uur. De entree bedraagt vijf gulden. Infiltrator komt voort uit de in 1986 opgerichtte band Suicide. De muziek van Infiltrator is een men geling van jazz, harcor en funk met een experimentele saus. Holten krijgt z'n rotonde. Maan dagavond stemde de gemeente raad in om in de Larenseweg een mini-rotonde aan te leggen. De WD stemde wel in met het voor stel, maar wilde de uitvoering ver schuiven naar een later tijdstip. Volgens fraktievoorzitter L.H. Rensen moet eerst het verkeers plan worden afgewacht en zal door het bouwverkeer naar het nieuwe uitbreidingsplan Lukensveld, er veel schade aangebracht worden aan de rotonde. De Holtense Muziekvereniging (HMV) houdt op zaterdag 27 april de jaarlijkse voorspeelochtend in zaal Irene, aanvang 10.30 uur. De leerlingen van alle geledingen van HMV krijgen dan de gelegen heid om aan de ouders en andere belangstellenden hun muzikale vorderingen ten gehore te brengen. Zij doen dit zowel individueel als in groepsverband. Zo zal naast een aantal solisten, het jeugdorkest onder leiding van Hans Paalman zijn kunnen tonen en treedt de onlangs opgerichte jeugddrum band onder leiding van Hugo Mas- selink voor het eerst naar buiten. Volgens wethoduer H.J. Wester- ik spoort de aanleg van de mini-ro tonde en de verlegging van de Beu- sebergerweg, die gelijkertijd wordt 'meegenomen' met het verkeers plan. Zonder een juiste datum te noemen, verklaarde Westerik dat in mei 'mmoie dingen' staan te gebeuren met betrekking tot het verkeer in Holten. De wethouder verzekerde de liberale fraktie dat het bouverkeer niet of nauwelijks gebruik zal maken van de rotonde en dat de rotonde wel een stootje kan hebben. Gelijkertijd met de aanleg van de rotonde wordt de Beuseberger- weg verlegd. Voor supermarkt Ter Wierik komt ter plaatse een par keerterrein. Tevens zal de straat De Visscher bouwrijp gemaakt worden. De totale kosten van het plan bedragen 1,13 miljoen gulden. Op de gemeentelijke begraaf plaats zal in het vervolg de as van overledenen na crematie uitge strooid kunnen worden op een spe ciaal daarvoor aangelegd strooi veld. Het veld wordt aangelegd na bij de umenmuur. Het strooiveld is aangelegd als uitvloeisel van de Wet op de Lijkbezorging, die uit strooien anders dan boven een spe ciaal daarvoor aangewezen strooi veld verbiedt. Afgelopen woensdag zijn in café rest. Vosman de prijzen uitgereikt van de prijsvraag die rijwielhandel Jan Stam heeft gehouden tijdens de Voorjaarsbeurs. Tevens werden de prijzen uitgereikt van de kleurplaat, die te vinden was in de Beurskrant die ter gelegenheid van de Voorjaarsbeurs werd uitgegeven. Op twee na, waren alle prijswinnaars aanwezig. De eerste prijs, een Unionfiets ter waarde van 829, werd gewonnen door de heer Markvoord uit Rijssen. Op 44 cent na wist hij de prijs te raden van de fiets, die op de beurs stond opgesteld. De juiste prijs daarvan was 1000,50. De tweede prijs (na loting), een mand met boodschappen, was voor Cathelijn van Esmond uit Holten. De prijswinnaars van de kleurplaat waren: 3 jaar: 1. Jeroen Bieleman, Bathmen; 2. Saskia van Doorn, Hol ten; 4 jaar: 1. Marieke Lohuis, Rijssen; 2. Petra Oosterwijk, Bathmen; 5 jaar; Ingrid v. Gelder, Holtèn; 2. Remco Nijkamp, Rijssen; 6 jaar: 1 Mariëlle Piek, Holten; 2. Stevan Altena, Rijssen; 7 jaar: 1. Henk Jan Kettelarij, Holten; 2. Heidi Groot huis, Bathmen; 8 jaar: Ester van Gelder, Holten; 2. Annemarie Stukker, Holten. 9 jaar: 1. Marleen Ronze, Bathmen; 2. Arjan Tromop, Holten; 10 jaar: 1. Anouk Kassenaar, Markelo; 2. Sharon v.d. Veen, Laren; 11 jaar: 1. Karin Nijkamp; 2. Arwald Slagman, Rijssen; 12. jaar: 1. Marijke Straalman, Markelo; 2. Jorien v.d. Maat, Rijssen. Q OS47B-19Q7 ~l OPEL0 /X\ NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. H.W. Doornweerd, m.m.v. Mozaïek; nevendien sten: Jannie Ribbink, Aty v.d. Plank, Nienke Aangeenbnig. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Orgelfonds. Oppasdienst: mevr. Jacobs-Nij- kamp en Janneke Roeterdink. Diessenplas: 1 mei 19.00 uur: ds. Berg. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg (openbare geloofsbelijdenis). 19.15 uur, ds. M. Berg. Kindemevendienst groep 3 en 4: mevr. A. Beldman-Staman, groep 5 en 6, o.l.v. Ciska van Engbrink. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: 0-3 jaar: Ria Broeze- Weustman, Wilma Bolink-Meij- erink, Jeanette Tromop-v.d Meulen; 4-6 jaar: Ria Harbers- Potman, Ali Beldman-Staman, Jeanet Droog-van Houten. R.K KERK #10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. R. Visser. Uit gangscollecte: Orgelfonds. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 27 en 28 april: mw. C.M Piscaer/ J.F. Sijtsema, Maandag 29 april, 17.00 uur t/m woensdag 1 mei, 08.00 uur, J.H.A. Bruins, Kei- zersweg 32, tel. 6 35 53. Spreeku ren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 27 en 28 april: E.C.C. Houck, Pastoriestraat 42, Holten tel 05483-61433; -dinsdag 30 april: G. van Wijk, Wilhelminastraat 22 A Rijssen, tel 05480-20320. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 35. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 25 april: 14.30 uur, Slotbijeen komst PCOB in de Kandelaar; 20.00 uur, ledenvergadering Prot. Christelijk onderwijs Hol ten in De Schakel. 26 april: Klaverjasavond sv Holten. 28 april: 13.00 uur. Klootschie ten bij De Poppe. 29 april: bijeenkomst NBvP Es- pelo. 30 april: Koninginnedag. 3 mei: 11.00 uur Herdenking ge vallenen op Canadese begraaf plaats. 4 mei: 19.00 uur, Herdenkings bijeenkomst in Herv. kerk, aan sluitend Stille Tocht. 5 mei: 12.00 uur, Koffieconcert kwartet Jona Evers in Bosc hkamp. 7 mei: 18.00 uur, inschrijven Be vrijdingsloop 9 mei: Concours hippique Berg- ruitertjes. 10 mei: 22.00 uur, Nac.httoer- nooi sv Holten. 11 mei: Landelijke fietsdag. 15 mei: reisje NBvP afd. Holten. 18 mei: Bloemenmarkt. 28 mei: 20.00 uur, Bingo Nier stichting in zaal Vosman. Gevonden:parkiet, 5 sleutels aan gele hanger. Verloren: witte gecastreerde kater, 2 lipssleutels met 3 klei nere sleutels, blauwe regenjas, sleutel met geel label, blauwe paraplu en zonnebril, rood/witte sportschöen, auto sleutel Toyota, lichtblauwe por temonnee. Geboren: Dieuwke, dv H. Smit en G. Bronsvoort. Overleden: E. Wegstapel, oud 77 jaar; H. ten Wolthuis-Huis- kes, oud 73 jaar. Gehuwd: N. Klein Nulent, oud 28 jaar en M.O. Kramer, oud 24 jaar. Burgemeester Van Rappard. overhandigt mevrouw Kaizer-Polk het gemeentetegeltje. mtmrnxmrn

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3