mmm Doek valt voor Mintonette-dames Demonstraties in Bos Dierenwereld wrstz Vijftig jaar samen: ,Het was maar even5 Wisselend succes voor tennisteams Beste resultaat voor 2e Tafeltennisteam mums NIEUWSBLAD Lezing Post modernisme Zwembad even dicht Crossloop in Markelo ËÊiÊ mé.^ I:ih i Resultaten Blauw Wit Jeugd Vv éBÊmS Prijzen voor Bergruitertjes NBvP houdt grote expositie van handwerken Resultaten sv Holten - Jeugd Resultaten Blauw Wit Senioren Resultaten sv Holten Senioren DONDERDAG 18 APRIL 1991 9 T Het elfde Nationaal Museumweek end valt op zaterdag 20 en zondag 21 april. De meeste Nederlandse musea zijn dan gratis toegankelijk of organiseren een extra activiteit. Natuurmuseum Bos Dierenwereld koos voor het laatste door tijdens het Museumweekend als bijzon derheid het prepareren van dieren te demonstreren. Nederland kent enkele tientallen preparateurs, maar een kijkje ne men in de preparateurskeuken is er meestal niet bij. Dat er daar wel belangstelling voor is blijkt wel uit de vele vragen die Kees Bos, die de dieren in Bos Dierenwereld heeft geprepareerd, geregeld van bezoe kers krijgt. Kees Bos heeft ruime ervaring in hetpreparateursvak en is de eerste Nederlander die meegedaan hëeft aan de Wereldkampioenschappen Prepareren, die elk jaar in de USA gehouden worden. Hij werkte voor verschillende musea in Europa^ Bos Dierenwereld is zaterdag ge opend van 9.00-18.00 uur en zondag van 11.00-18.00 uur. Het damesteam van Mintonette zal het volgende seizoen terugke ren naar de distrcicompetitie. In de voorlaatste wedstrijd van dit seizoen, tegen SVS in Schalkhaar, was de laatste kans degradatie uit de derde divisie te ontlopen. In een spannende eerste set namen de Holtense dames een 4-0 voor sprong en knokten ze voor was ze waard waren. SVS wisselde de har de aanval goed af met sterk tak- Het viertal van PC De Bergruiter tjes behaalde zondag op het con cours van PC De Marsruiters in Nieuw Heeten de eerste prijs in de klasse L. Bij de dressuur behaalde Erwin Rietberg met Bianca de eer ste prijs in de klasse LI cat. D en Huub Brands met Elcapone B de eerste prijs in de klasse L2 cat. C en E. Marije Staman won met Wendy in die klasse de derde prijs en de derde prijs in de klasse B cat. D ging naar Hens Janssen met Sha- rim. Bij het springen won Hens Janssen in de klasse L cat. D met Sharim de tweede prijs en Erwin Rietberg met Bianca de vijde. Marije Staman won tijdens een dressuurwedstrijd in Almelo met Wendy de eerste prijs in de klasse L2 cat. C. Wim Oudshoorn, bekend van zijn vele publicaties op het gebied van bloemen en platen, houdt zaterdag 20 april een Groenspreekuur in De venter. Ter gelegenheid van de Groenboekerijdag is hij tussen 11.00 en 15.00 uur bij boekhandel Praamstra te gast om adviezen te geven over kamerplanten, tuinen en andere zaken die met ons groen verband houden. De -kunsthistorica';Elvia van Eyl uit Enschedé zal op-dinsdagavond 23 april voor de Stichting Kunst en Kuituur Holten een lezing houden over het thema het Postmodernis me. De lezing wordt gehouden in dorpshuis De Boschkamp en be gint om 20.00 uur. Het begrip Postmodernisme is nog moeilijk nader te duiden, om dat we ons met z'n allen midden in een postmoderne sitautie bevin den, Aan de hand van dia's zal mevrouw Van Eyl een tipje van de sluier oplichten wat betreft archi tectuur, design en beelden de kunst die als typisch postmodern kunnen worden aangemerkt. Ele menten van het postmodernisme zijn ondermeer terug te vinden in het werk van de architect Bofill, de kunstenaar Jeff Koons en de desig ners van de Memphisgroep. Aan dacht zal tevens worden besteed aan het einde van de Avantgarde. Burgemeester Van Rappard en zijn echgenote verrasten het echtpaar Ter Maat met een bos bloemen. Vijftig jaar zijn A.J. ter Maat en G. Hoevink getrouwd en ze kunnen het nog best met elkaar vinden. Beiden zijn geboren en getogen Holtenaren. De heer Ter Maat aan de Deventerweg, waar hij nu nog met zijn vrouw woont al is het niet op dezelfde plek. Mevrouw Ter Maat is geboren op De Borkeld aan de andere kant van het dorp. Met hun dochter, twee zoons,- schoon dochters, acht kleinkinderen en 'schoonkleinkind' kunnen ze hun vijftigjarig huwelijksfeest nog in goede gezondheid vieren. Hoe ze elkaar leerden kennen we ten ze geen van beiden meer en dat doet er na al die jaren natuurlijk TC Holten trof het met het weer in de eerste ronde van de tenniscom- petitie. De resultaten waren er nog niet in alle opzichten naar, want van de vijftien seniorteams won nen er zes en werden er negen ver slagen en bij de junioren was de verhouding winst/verlies vier te gen zes. Sommige uitslagen tonen een groot puntenversch.il, maar daarbij heeft zeker meegespeeld dat een enkel team dit jaar in een hogere klasse uitkomt of juist met zwakkere tegenstanders te maken krijgt. Uitslagen eerste ronde: Dames: dinsdag: Holten 1 - Stouwe 4 2-3, Holten 2 - Hellendoorn 3 1-4; donderdag: Holten 1 - Drijvers 1 0- 5, Holten 2 - Drijvers 2 2-3. Heren: Holten 1 - Mossendam 2 5-0, Holten 2 - Mossendam 3 2-3. Senioren mix: Holten 1 - Heeten 1 5-0, Holten 2 - Bathmen 2 2-3, Holten 3 - Drijvers 5 3-2, Holten 4 - Snip 2 4-1, Holten 5 - Slagvaardig 3 4-1. Senioren heren: Holten 1'- ZLTB 2 2-3, Holten 2 - Colmschate 2 0-5, Holten 3 - Enter 2 1-4, Holten 4 - Rijssen 4 4-1. Jeugd mix: woensdag: Holten 1 - Heeten 3 3-2; zondag: Holten 1 - Enter 1 6-2; 15 jr: Holten 1 - Ittersum 1 0-5, Holten 2 - Colmschate 2 3-2, Holten 3 - Bosbaan 1 1-4; Holten 4 - Groot Driene 2 2-3. Jeugd meisjes: Holten 1 - Ramele 1 0-5; meisjes 15 jaar: Holten 1 - Bosbaan 34-1; meisjes 17 jaar: Holten 1 - Deventer LTC12-3, Holten 2 - Ramele 1 1-4. ook niet meer zo toe. Op school was het in ieder geval niet, want me vrouw ging naar de school met de bijbel en meneer naar de openbare. Een probleem in hun verkering was dat niet, want ze waren allebei hervormd. Mevrouw was in de huishouding, maar moest na haar trouwen mee werken op de boerderij, ,,'t Was mijn werk zo niet", zegt ze, „maar je hebt het maar te aanvaarden zoals het gaat." Met die instelling kijkt het gouden bruidspaar ook terug op de oorlogsjaren. Met het werk was het toen moeilijk en in 1944 moest het gezin zelfs het huis aan de Deventerweg verlaten van wege het gevaar van bombarde menten. In vijftig jaar is er ook in Holten heel wat veranderd, maar wat vooral mevrouw Van der Maat het meest spijt is het aanleggen van de grote wegen rond hun huis. „Vroe ger waren hier allemaal kleine weg getjes, dan kon je heerlijk op zon dagavond nog eens een eindj e wan delen. Bij café Muller liep je zo het land in. Nu is alles volgebouwd." tisch spel, hetgeen veel allertheid aan Mintonette-zijde vereiste. De dames brachten de nieuwe 'veeg- duik' in praktijk, waardoor menig bal van de grond werd gehouden. Bij de stand 14-14 roerde het Hol tense publiek zich danig. Een pri ma verdedigende bal raakte een (te) laag hangende lichtbak. SVS kwam daardoor weer aan serve en won met 17-15 de eerste set. Mintonete was aangeslagen en kwam er niet meer aan te pas in de tweede set, 3-15. In de derde set kwam Mintonette weer goed terug. De pass kwam goed door en SVS had het moeilijk de verdediging te organiseren. Tot 8-8 ging het spel gelijk op. Mintonette had pech met de afronding van de aanvallen en SVS profiteerde daar bekwaam van, eindstand 8-15. De laatste wedstrijd in de derde divisie is zaterdag in sporthal 't Mossink om 16.00 uur tegen Kan- geroe. De volleyballers van heren 3 heb ben de koploper in hun competitie een onverwachte maar verdiende nederlaag bezorgd. Met invaller Rik Aangeenbrug als goede mid denaanvaller werd het 1-3 voor Holten tegen Holyoke. De eerste set was een nek-aan-nek race met sterk aanvallend spel van Herman Scholten en Rik Aangeen brug. Holten won met 16-17. In de tweede set liep Holyoke via 3-1 en 7-3 naar 11-5 uit. Onder bezielend set-up werk van Leo Thiele en Jan Voogt vocht Holten terug. Lange ralleys volgden elkaar op en alles lukte, vooral dankzij Pim Gruiters. Met 15-17 werd de tweede set bin nengehaald. De derde set gaf een terugslag te zien en werd kansloos verloren met 15-6. Dat de vierde set weer naar Mintonette zou gaan verwachtte niemand, gezien het feit dat de conditie merkbaar terugviel. Cees Brussée speelde echter de set van zijn leven en elke smash iwas raak. Een wanhopig aanvallend Holyo ke stuitte op machtige blokmuren van Rik en Herman en incasseerde gelaten de 15-17 nederlaag. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen in Overijssel houdt van 18 tót en met 21 april zijn jaarlijkse grote handwerktentoon- stelling, dit jaar in het EHBO-ge- bouw aan de Veldkampsweg 28 te Almelo. Er zijn honderden werk stukken ingezonden en daaronder is ook het werk van leden uit Hol ten, Espelo en Dijkerhoekdoor. Voor de tentoonstelling wordt ge let op goede toepassing van de techniek en originaliteit. Er wordt zowel in een techniek als naar the ma gewerkt, wat een grote ver scheidenheid oplevert. Alle hand werken zijn gemaakt naar eigen ontwerp of invulling. Proeven, te keningen en beeldverslagen laten zien hoedé maaktster tot het even tuele resultaat is gekomen. Gedu rende de tentoonstelling worden er doorlopend demonstraties gege ven in verschillende technieken als kantklossen, weven, quilten en knippen. De tentoonstelling is geopend: donderdag 18 april: 19.00-21.00 uur, vrijdag 19 april: 10.00-18.00 uur, za terdag 20 en zondag 21 april 13.00- 17.00 uur. Blauw Wit Al-TVO Al; Blauw Wit was heer en meester. De combina ties liepen vlot en er werd verder ook goed gespeeld. TVO dat vorige week koploper Enter Vooruit nog een punt had afgesnoept, kon nu geen vuist maken. Bij rust was de stand dan ook dik verdiend 4-0. Na rust het zelfde beeld en Blauw Wit scoorde binnen tien minuten twee maal. 6-0. Hierna liep de Blauw Wit trein wat minder soepel, maar TVO kon hiervan niet profiteren. In het laatste kwartier nam Blauw Wit nog even de draad weer op en scoorde nog vier treffers. 10-0. Blauw Wit Ml - BWO Ml; Blauw Wit begon de wedstrijd aanvallend en er waren diverse kansen, maar de bal wou er niet in. Dus leek de ruststand met 0-0 aan te breken. Echter uit een verre doeltrap Yvonne pikte jolanda de bal op en scoorde 1-0. Na rust een rustig spe lend Blauw Wit dat via Jolanda opnieuw scoorde. Blauw Wit bleef sterker en Jolanda scoorde haar derde treffer. Hierna waren er nog diverse kansen voor de ploeg, maar BWO stond geen treffers meer toe. 3-0. Wierden Dl - Blauw Wit Dl; De wedstrijd was nauwelijks begon nen of Blauw Wit stond reeds met 3-0 achter. Gelukkig werd men toen wakker en kon Arno na een goede combinatie met Laurens Jan 3-1 scoren. Na rust weer dezelf de fout en Wierden werd het scoren te gemakkelijk gemaakt. Wierden kwam makkelijk op 5-1. Hierna on derstreepte Laurens J an zijn goede spel met een prima doelpunt, van uit een vrije trap. 5-2. Blauw Wit El - Eversberg El; Te gen het sterke Eversberg heeft Blauw Wit E1 dat koploper in haar klasse is een moeilijke eerste helft gespeeld. De ploeg uit Nijverdal nam dan ook verdiend een voor sprong van 0-1, die door de gasten voor rust niet meer uit handen ge geven. Na rust een fel en hard wer kend Blauw Wit dat op weg was naar de gelijkmaker. Alexander scoorde de belangrijke treffer. Hierna werd de wedstrijd gecon troleerd en bleef de voorsprong op de nummer twee ongewijzigd. Za terdag kan Blauw Wit El het kam pioenschap in haar klasse binnen halen door de volle winst te pak ken. 1-1. Des E4 - Blauw Wit E3; Blauw Wit speelde zeer gemotiveerd in de eer ste helft tegen het sterke Des. Blauw Wit nam de leiding door Simon, na goed voorbereidend werk van de sterk spelende Nick. Des kwam na de gelijkmaker terug tot 1-1, dit was ook de ruststand. Na de pauze liep Des uit tot 3-1, maar Marnix scoorde 2-3 en nam de ploeg op sleeptouw tegen Des. De gelijkmaker zat er aan te ko men, maar zoals zo vaak, scoorde de tegenstander uit de counter en daarmee was de wedstrijd beslist 4-2. Markvogels F1 - Blauw Wit F2; Blauw Wit en Markvogels speelden een wedstrijd met twee verschil lende helften. Voor rust was het alles Blauw Wit was de klok sloeg. Blauw Wit kwam dan ook met 0-3 voor te staan. Na rust had de ploeg blijkbaar meer last van de warmte dan de Markeloers, want deze ploeg wist na rust ook drie maal te scoren. Echter Blauw Wit had na rust niet alle kruid verschoten en scoorde nog een maal, wat vol doende bleek voor de overwinning. 3-4. Blauw Wit F3 - Enter Vooruit F3; Na het 5-5 gelijke spel in Enter, zette Blauw Wit zich goed in, om nu de volle winst te halen. Blauw Wit zocht meteen de aanval en via Mare werd het 1-0. Vincent deed het even later niet minder fraai, na een prachtige stuiter bal was het 2- 0. Blauw Wit had duidelijk een overwicht, maar tot de rust bleef het bij 2-0. Jan Julian scoorde al snel in de tweede helft 3-0. Blauw Wit kreeg hierna veel kansen en Bennie's schot op doel werd door de goede keeper van Enter Vooruit goed tegengehouden. De terug springende bal was echter voor goaltjesdief Herbert 4-0. Keeper Jurger van Blauw Wit had deze wedstrijd weinig te doen en hield zijn doel schoon. 4-0. Enter Vooruit F1 - Blauw Wit Fl; Enter Vooruit startte zeer sterk en Blauw Wit moest alle zeilen bijzet ten om doelpunten te voorkomen. Uit de counter kwam Blauw Wit onverwacht aan de leiding. Jurrian scoorde een belangrijke treffer. Blauw Wit werd hierna sterker, maar de betere kansen waren voor Enter Vooruit. Toch kwam Blauw Wit verder op voorsprong. Op nieuw scoorde Jurrian. 0-2. Na rust was Blauw Wit duidelijk de sterke re ploeg. Uit een van de vele kan sen scoorde Jurrian zijn derde en Blauw Wits derde treffer. Keeper Bert had vooral voor rust veel werk, maar met goede reddingen hield hij de score op nul. 0-3. Holten BI - HSC BI; Na twee over winningen tegen hoger geplaatste tegenstanders wachtte Holten BI opnieuw een zware strijd tegen HSC. Pascal bracht na tien minu ten de stand op 1-0 voor Holten met een kopbal vanuit een corner. Ook al mét een kopbal maakte Harry daarna 2-0. HSC maakte het de Holtense verdediging met een sterke switchende voorhoede knap lastig, maar scoorde niet. Arno, een voortdurend gevaar voor de FSV-verdediging, bracht de stand voor rust nog op 3-0. Na rust kreeg de tegenstander door enig concen tratieverlies bij Holten de kans te gen, te scoren: 3-1. Jeroen maakte met énig geluk uit een vrije trap via het muurtje van de tegenstander 4- 1. HSC scoorde nog een keer ver diend, maar de overwinning was met 4-2 voor Holten. PH C2 - Holten Cl; Na drie nederla gen op een rij won Holten met gemak van hekkesluiter PH. Hol ten nam direct na de aftrap het initiatief en bij rust was de stand 0- 4. Na rust kwam er een doelpunt te gen van PH, maar met nog drie mooie doelpunten bracht Holten de eindstand op 1-7. Sp. Rijssen El - Holten E2; Holten begon goed en kreeg veel kansen, maar Sp. Rijssen maakte de eerste twee doelpunten. Met de rust had Holten de stand echter gelijk ge bracht op 2-2. Na rust scoorde Sp. Rijssen weer het eerst, maar .Hol ten trok de stand vlak voor stand nog gelijk. Eindstand 3-3. Holten Fl - Excelsior Fl; Afgelo pen zaterdag speelde Holten tegen het veel te sterke Excelsior. Ook had Holten de pech dat drie spelers niet fit aan de wedstrijd deelna men. Bij rust was het 0-7. Na rust zag Holten kansjes omdat de kee per van Excelsior vaak mee naar voren ging. Een keer werd er ge scoord. Excelsior ging fanatiek door, maar keeper Beau was in topvorm. De eindstand werd desal niettemin 1-12. Andere uitslagen: Holten Al - SVCW Al 0-3; Holten A2 - Enter Vooruit A2 16-2; Holten B2 - Luctor B2 11-0; SWN C2 - Holten C2 2-10; Holten Dl - Nijverdal Dl 2-1; PH D4 - Holten D2 1-6; Holten El - SDOL El 4-1; SVZWF 2 - Holten F2 8-0; SWN F3 - Holten F3 0-3; Hol ten F4 - Heracles F 5-1. Blauw Wit 3 - MVV'69 2; Blauw Wit heeft vooral in de eerste helft een goede partij voetbal laten zien. Echter doordat niet alle spelers de wil ten toon spreiden om te willen winnen, kon de verdediging van MW met veel geluk de stand op 0- 0 houden. Na rust met de wind tegen liep het bij Blauw Wit in de openingsfase ook goed. Met vlotte combinaties werd de aanval ge zocht, maar MVV bleef in de coun ter gevaarlijk. Uit de counter scoorde MVV gelukkig toen en schot ongelukkig van richting werd veranderd. Hierna was MW de spelbepalende ploeg, Blauw Wit kon weinig meer en MW wist via uitgekiende counters nog twee maal tot scoren te komen. 0-3. Blauw Wit 4 - Juliana 6; Binnen tien minuten had Blauw Wit reeds twee maal gescoord. Eerst strafte Hans Stam, die een erg goede wed strijd kende, een fout van de kee per af. Daarna schoot J an ten Hoe ve, die alleen voor de keeper kwam, hard in. Blauw Wit bleef, de betere ploeg en wist nog meer kansen te scheppen. Jan Stam maakte 3-0 na een prachtige uitval. Hierna mocht Henk Bolink met nog zeven minu ten te gaan vanaf elf meter aanleg gen, maar hij schoot naast. Juliana scoorde uit de tegen aanval 3-1. Nog voor rust wist Blauw Wit ech ter het verzet van Juliana te bre ken. Uit een goede voorzet van Hans Stam scoorde Jan ten Hoeve koppend 4-1. Na rust bleef Blauw Wit beter en Juliana probeerde via de scheidsrechter meer invloed op de wedstrijd uit te oefenen. Dit lukte niet en Blauw Wit liep verder weg na eerst uit een counter tussen Hans Stam en Hans Aanstoot de eerste Hans scoorde en even later andere Hans het zesde doelpunt aantekende. Hierna scoorde Julia na vanaf elf meter tegen, maar Henk Bolink mocht voor Blauw Wit ook nog een keer van elf meter aanleggen. Nu stond echter de paal in de weg en bleef het bij 6-2. Het binnenzwembad in Markclo zal met ingang van 25 april tot en met woensdag 8 mei wegens werk zaamheden zijn gesloten. Donder dag 9 mei (Hemelvaartsdag) wordt het binnenbad weer voor gebruik opengesteld. Met ingang van maandag 13 mei wordt het buitenbad opengesteld. Uit oogpunt van energiebesparing heeft het gemeentebestuur van Markelo besloten het buitenbad niet meer te verwarmen bij een temperatuur lager dan 20 graden en het binnenbad zoveel mogelijk voor het publiek open te stellen. Wanneer de weersvoorspellingen een periode van zomerse tempera tuur aankondigen (boven 20 gra den) zal de verwarming worden bij gezet om het water snel op een redelijke temperatuur te brengen. In verband met uitbreidingen van de tennisbannen zal er dit seizoen zal geen gebruik gemaakt meer kunnen worden van het kleuter- bad. Het eerste tafeltennisteam, dat de competitie zo goed begon met acht punten uit de eerste vijf wedstrij den, wist daar in de tweede .helft van de competitie maar drie scha mele punten aan toe te voegen. Dit door een gelijkspel tegen De Brug en een overwinning op De Veluwe. Misschien een gevolg van een ge brek aan motivatie, toen na de eerste helft de kampioen al vast stond en er geen degradatie voor het team dreigde. Een midden- mootpositie was het resultaat voor Martin Kerkdijk, Ron Hulleman en Nico Valk. Het tweede team, bestaande uit Fred Hulleman, Erik Kooy, Arjan Hakkert en Gerard Overvelde, be haalde na een goed seizoen een mooie tweede plaats na kampioen De Toekomst 4 uit Lochem. Holten verloor twee keer van De Toe komst en speelde één keer gelijk tegen De Brug 5. De overige wed strijden werden gewonnen. Het team had vijftien punten uit tien wedstrijden. Het derde team, met Rien Lam- mertink, Jan Ophof en Henk Hen driks, handhaafde zich goed in de vierde klasse. Rien was de sterkste speler, maar hij werd op beslissen de momenten goed door de ande ren gesteund. Het team behaalde zeven punten uit tien wedstrijden. Fred en Wilco Kwintenberg en An ton Bulsink hadden als vierde team voor de competitie wel moed op het kampioenschap, maar ver der dan de middenmoot zijn ze met elf punten uit tien wedstrijden niet gekomen. Als Anton in de laatste wedstrijd niet weggeroepen was had het nog een punt meer kunnen zijn. Fred en Wilco zorgden toen nog wel voor een gelijkspel. Ook het vijfde team, bestaande uit Mark Poortman, Hendry Verveda, Rob van der Heide en Hans Schöp- pers, kwam met acht punten uit tien wedstrijden in de midden moot terecht. Hans en Rob speel den beiden een goed gemiddelde, maar Mark en Hendry moesten met minder genoegen nemen. MVV'29 4 - Holten 3; Holten moest het openemen tegen een kampi oenskandidaat. Zelf waren er nog twee punten nodig voor definitief klassebehoud. Aanvallend voetbal van de Holtenaren, werd al snel beloond door een doelpunt van Bart Soer. De stand werd tot de rust gemakkelijk gehandhaafd omdat MW niet aan aanvallen toekwam. In het begin van de tweede helft ging het mis en MW maakte gelijk. Hierna een open wedstrijd met kansen aan beide zijden. Holten nam een voorsprong door een benutte strafschop van D.J.van Zon. Daarna bouwde Rob Martens de voorsprong uit en was de verdiende overwinning en klas sebehoud daar. Eindstand 1-3. Haarle 7 - Holten 8; De streekder- by deed die naam eer aan. Er liep wel een scheidsrechter op het veld maar het had vandaag ook zonder gekund. Met een uitstekende tac tiek en snel spel was Holten de duidelijk betere ploeg en had Haarle alleen lege briefjes in te brengen. De man van de wedstrijd was 'Pele' Kalfsterman, met twee goals. Eindstand 0-3. Holten 11 - SDOL 5; Met veldkee- per Bob in de goal moest het 11de aantreden tegen de Luttenbergers, altijd moeilijk te bespelen tegen standers. Holten bepaalde het spelbeeld maar kwam gewoonte getrouw weer niet aan scoren toe. Toen de scheidsrechter een 2 me ter buitenspel staande tegenstan der toch door liet gaan scoorde die wel. Nog meer druk werd er gelegd op het SDOL doel maar een effect volle terugspeelbal van een verde diger moest de Holtenploeg aan en goal helpen. Eindstand 1-1. Holten 10 - RKSV 4; Het tiende kon vandaag kampioen worden en kreeg te maken met slechts negen tegenstanders. Dit numerieke overwicht werd uitstekend uitge buit en op zeer regelmatige wijze werd RKSV volledig overklast. Aangezien PH weer een puntje liet liggen in Haarle, zijn de jonkies van Albert kampioen in hun klas se. Eindstand 15-1. PH 14 - Holten 12; In deze zeer vroeg begonnen wedstrijd kwam Holten al gauw opachterstand. Holten kreeg wel enkele kansjes maar het was PH dat voor rust nogmaals toesloeg. In de tweede helft werden de mouwen extra op gestroopt, maar weer scoorde de tegenstander. Het was Nikkels die de stand een dragelijker aanzien gaf. Hierna scoorde Vlogtman fraai uit een corner van Baltus. De reste rende tijd \yas te kort om nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Eindstand 3-2. Overige uitslagen: Holten 2 - MW 3 1-3, Vasse 2 - Holten 4 2-0 Holten 5 - Almelo 2 0-10, Holten 6 - RV 2 0-2, Almelo 4 - Holten 7 0-0, Holten 9 - Luctor 6 3-7. Drievoudig Nederlands kampioe ne veldloop Marian Freriks lost zaterdag 20 april in Markelo het startschot voor de honderste in de serie PJGO-crosslopen. Deze be horen met een gemiddelde bezet ting van 1800 deelnemers over zes lopen per jaar tot de drukst be kochte in de regio. De eerste werd gehouden op 24 februari 1973 in Bathmen. In het kader van de crossloopcom- petitie zijn in de afgelopen maan den lopen gehouden in Bathmen, Enschede, Almelo, Delden en Die- penheim. De afsluitende crossloop van aanstaande zaterdag wordt gehouden bij camping De Boven berg aan de Bovenbergweg in Mar kelo. De organisatie is in handen van.de Plattelands Jongeren Ver eniging Ceres. De deelnemers aan de loop over 2,5 kilometer starten om 14.00 uur als eersten. Tien minuten later ver trekken de deelnemers aan de 5 kilometer loop en om 14.30 uur de 10 en 15 kilometer lopers. De par- coursen voeren grotendeels over bos- en zandpaden met als groot ste en hoogste obstakel de trap naar de Friezenberg. Ook mensen die niet uitgekomen zijn in de eerdere P JGO-lopen kun nen meedoen. Inlichtingen: Hans van Middendorp, tel. 05470-75305.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 9