sports agenda Zaalteam Blauw Wit naar eerste klasse GFC stand Blauw Wit stelt teleur Holten houdt op een gelijke Handbaljunioren naar de eerste klasse Meisjes van Hockey Holten kampioen RBV Almelo wint Mix-toernooi BC Holten Hoofdrol voor Gerrit Stam Niet meer dan gelijk spel tegen DVO Jonge atleten actief in FBK stadion Radio Oost brengt losberichten Popfestival De Schure DONDERDAG 18 APRIL 1991 HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit SENIOREN Blauw Wit 1 vrij; Blauw Wit 2 - BZSV 2, 12.30 uur; Vrh, Boys 4 - Blauw Wit 3, 12.30 uur, vertrek 11.15 uur; Sp. Rijssen 3 - Blauw Wit 3,14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Sp. Rijssen 5 - Blauw Wit 5, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Blauw Wit 6 - Sp. Rijssen 4,12.30 uur; Blauw Wit 7 - Enter V. 10, 14.30 uur. JEUGD Donderdag 18 april: Blauw WitBl - Hulz. Boys BI, 19.00 uur; zaterdag 20 april: NEO A2 - Blauw Wit 1,14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Haarle Cl - Blauw Wit Cl, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; RKSV MB - Blauw Wit MB, 13.00 uur, vertrek 12.15 uur. Eversberg Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Blauw Wit El - SWN E2,10.00 uur; Enter V E2 - Blauw Wit E2, 09.15 uur, vertrek 08.30 uur; Blauw Wit F1 - Hulz. Boys Fl, 10.00 uur; De Zweef F3 - Blauw Wit F2, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur; Blauw Wit F3 - Vesos F3, 11.00 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 18 april: Blauw Wit 2 - Eversberg 2, 22.00 uur. SV Holten SENIOREN TVC 2 - Holten 2,10.00 uur, vertrek 08.45 uur; Holten 3 - Omhoog 2, 10.00 uur; Holten 4 - Almelo 3,10.00 uur; PH 6 - Holten 5, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; PH 7 - Holten 6, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Holten 7 - PH 10, 09.00 uur; Holten 8 - Luctor 7,10.45 uur; PH 16 - Holten 9, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; SDOL 5 - Holten 10,11.15 uur, ver trek 10.00 uur; Enter 10 - Holten 11, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 12 - Nijverdal 4, 09.30 uur, vertrek 09.30 uur; Holten 13 - PH 14, 09.00 uur. JUNIOREN PH A2 - Holten Al, 14.30 uur, ver trek 13.15 uur; Holten A2 - SOS A2, 14.30 uur; ATC BI - Holten BI, 12.00 uur, vertrek 11.00 uur; Holten B2 - Excelsior B3,14.30 uur; Holten Cl - Twenthe Cl, 14.30 uur; Twen- the C2 - Holten C2, 13.00 uur, ver trek 12.15 uur. Holten Dl - RV Dl, 10.00 uur; Hol ten D2 vrij; Holten El - Excelsior E2,11.00 uur; De Zweef E4 - Holten E2, 10.15 uur, vertrek 09.30 uur; Holten Fl vrij Enter V F2 - Holten F2, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; MW'69 Fl - Holten F3, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten F4 - MW'29 F2, 11.00 uur. Handbal Zaterdag 20 april: Al thuis tegen Wesepe opm 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; A2 thuis tegen Voor waarts om 12.00 uur; JA 1 thuis tegen Achilles om 11.00 uur; BI uit tegen Tyfoon om 10.00 uur, vertrek 08.45 uur; D thuis tegen Kwiek om 10.00 uur; Mini's toernooi in Dalfs- en, vertrek 11.00 uur. Zondag 21 april: heren vrij; dames S thuis tegen Boskamp 2 om 11.15 uur; dames J thuis tegen HHZD om 10.00 uur. Volleybal 19 april: Dames 2 - Ledo, 20.30 uur; dames 3 - Holyke 3, 19.00 uur; da mes 4 - Ledo 3,19.00 uur; heren 1 - Ledo, 20.30 uur; heren 2 - Holyke 5, 19.00 uur; heren 3 - Holyke 6, 20.30 uur. 20 april: meisjes C - Ros-stars, 14.15 uur; jongens C - Havoc, 14.15 uur; dames 1 - Kangeroe, 16.00 uur. In een spannende en snel gespeel de wedstrijd is het Blauw Wit ge lukt om promotie naar de eerste klasse af te dwingen. Vanaf het begin aan streden beide ploegen op het scherpst van de snede voor de promotie. Hector kon promotie alleen afdwingen door van Blauw Wit te winnen, voor Blauw Wit was een gelijk spel ook genoeg om de promotie te bewerkstelligen. De spanning was in de openingsfa se van de gezichten van de spelers van beide ploegen af te lezen. Het tempo was enorm hoog en Blauw Wit nam via Gerrit Stam vroeg in de wedstrijd de leiding, na een goed uitgevoerde aanval. Hector liet zich het tempo opdringen en Blauw Wit counterde naar harte lust. Wim Hebeis had na een goed uitgevoerde counter de marge op twee moeten brengen, maar op mi raculeuze wijze verdween de bal via de paal weer het veld in, waar na Hector keeper Jan Aanstoot een aantal malen flink op de proef stelde, maar de zeer geconcen treerd keepende Aanstoot redde telkens op sublieme wijze. Hector nam langzaam aan het initiatief in de wedstrijd over en Blauw Wit ging onnauwkeuriger te werk. De gelijkmaker liet dan ook niet lang op zich wachten. Direkt na de 1-1 had Blauw Wit opnieuw op voor sprong kunnen komen, maar ook Blauw Wit liet in de tempo rijke wedstrijd veel kansen onbenut. Met nog minder dan vijf minuten te gaan kwam Hector voor het eerst op voorsprong. Blauw Wit leed knullig balverlies en de snel en goed uitgevoerde counter werd door de Hector spits keurig in de bovenhoek achter Jan Aanstoot gedeponeerd. 1-2. Dit was voor Blauw Wit eigenlijk de ommekeer in de wedstrijd. Vanaf dit tegen doelpunt werd er beter zaalvoetbal gespeeld. Op dit cruciale moment; vlak voor rust had het echter ook veel steun aan het doelpunt dat twee seconden voor het rustsig- naal door André Schuppert ge scoord werd. De gelijkmaker en het nieuwe strijdplan van coach Gerrit Paalman gaven een zeker der Blauw Wit tezien en de volle tri bune in de sporthal begon zich te roeren. Toch bleef Hector gevaar lijk, maar Gerrit Stam wist op nieuw Blauw Wit op voorsprong te brengen. Blauw Wit bleef na dit doelpunt gevaarlijk de aanval zoe ken, maar Hector gaf zich niet ge wonnen en probeerde de verdedi ging van Blauw Wit met snelle kor te combinaties uit te spelen. Jan Harbers, André Schuppert en Jan van de Berg lieten zien met maxite- lijk uitspelen en anders bleek Jan Aanstoot wel in de baan van het schot té zitten. Zo ook bij een ge vaarlijke aanval van Hector in de veertiende minuut. De verdedi ging was uitgespeeld, maar Jan Aanstoot wist de bal nog net om hoog te werken, echter precies voor een inlopende speler van Hec tor die dit buitenkansje niet liet lopen 3-3. Blauw Wit leek even van slag en Wim Hebeis werd voor een domme handsbal voor twee minu ten naar de strafbank gezonden. Met nog acht minuten te gaan wist Blauw Wit, inmiddels weer voltal lig, opnieuw de leiding te nemen. Eerst werd een enorme kans, na een goede aktie tussen Wim Hebeis en Gerrit Stam, onbenut gelaten. Ook een combinatie tussen André Schuppert en Erik Mondeel werd besloten met een schot dat net voorlangs ging. Opnieuw ontdeed Gerrit Stam zich met een handige beweging van zijn direkte tegen stander ontdeed en scoorde met een enorme knal de winnende tref fer. De ploeg wist na dit doelpunt de wedstrijd rustig uit te spelen en daarmee opnieuw de punten thuis te houden en promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen. Na de twee kampioenschappen bij de jongere jeugd zorgden de dames junioren van de handbalafdeling van sv Holten zaterdag voor een grote verrassing door de promotie wedstrijd tegen SDOL uit Holten te winnen. Zij gaan daarmee over naar de eerste klasse. Holten en SDOL waren in de zaalcompetitie als tweede in de tweede klasse A en B geëindigd. SDOL is beschikt over dertig B-junioren en maakt daaruit een selectie die twee keer in de week traint. De prestatie van Holten is daarmee des te groter! Holten startte de wedstrijd met drie keiharde treffers van Annema- rie van der Maat en bouwde via 5-5 een voorsprong op van 10-6. Na rust kwam SDOL met 12-12 gelijk en het werd zelfs 13-13. Vlak voor tijd maakte Monique Plantinga het winnende doelpunt. Eindstand 14-13. Veldcompetitie Een verzwakt herenteam speelde uit tegen Boskamp. Het werd een wedstrijd rijk aan doelpunten, waarin Holen aan het korste eind trok. Na een ruststand van 13-9 kwam Holten nog terug tot 21-20, maar de zege ging met 25-22 naar Boskamp. Scores: Meino van Beek 11, Johan Plantinga 6, Rik Dalhui- sen en Jan Victor Dorlas 2 en Nico Vorst 1. De dames keken in de wedstrijd tegen ABS uit Bathmen bij rust tegen een 4-2 achterstand aan. In de tweede helft ging het beter en Holten won verdiend met 4-7. Sco res: Gerda Busschers 3, Ineke Leef- tink en Joke Markvoort 2. De junioren speelden zondag ook nog uit tegen LHC in Lemelerveld. Holten won overtuigend met 6-14, mede door de prima keepende Jo- landa Paalman. De ruststand was 3-7. Scores: Annemarie van der Maat 6, Monique Plantinga 4, Mar- got ter Schure 3, Patty Schoema- ker 1. Al won uit tegen Kwiek in een spannende westrijd met 7-8.1 Jssel- stars was te sterk voor A2, Via 5-0 bij rust kwam Holten niet verder dan 12-1. Jongens A had het tegen Apeldoorn duidelijk niet moeilijk, want won met 1-16. B meisjes won overtuigend van ABS. Via een 0-5 bij rust werd de eindstand 1-11. Ook de welpen D verloren van IJs- selstars. Het team kon de 1-4 ach terstand bij rust in de tweede helft niet meer goed maken. Eindstand 5-7. De welpen speelden opnieuw tegen Kwiek en Dalfsen en verlo renmet 0-4 en 6-4, toch betere eind standen dan vorige week. Holtense junior atleten hebben za terdag meegedaan aan de medail lewedstrijd in het FBK stadion ir Hengelo. In een serie van vier wed" strijden kan een bronzen, zilverei- of gouden medaille worden be. haald. De meisjes pupillen A moes ten lopen, hoogspringen en balwer pen. De resultaten waren Jetski Markvoort 9.3 sec, 1.00 m en 16.62 Sharon Reuvekamp, 10.6 sec, l.OC m, 19.72 m. Rianne Arfman, 11.*. sec, 0.90 m, 13.44 m. Sanne v.d Spek 11.4 sec, 0.95 m, 21.26 m. Es meralda Udink, 11.1 sec, 9.95 rrr 11.16 m. Marja Dijkman 10.6 seq 0.95 m, 11,06 m. De meisjes D werk ten 60 meter lopen, hoogspringer en kogelstoten af. Hannah Bel dman deed dit in 9.3 sec, 1.20 m, 7 63 m Mirjam Kolkman in 10.9 sec 1.00 m, 5.77 m. De jongens pupilier B kenden in Bas Meerman maai één Holtense deelnemer. Hij liet de 40 m in 7.8 sec, sprong 0.95 nr hoog en stootte de kogel 4.72 vef De jongens pupillen A moesten ko gelstoten, verspringen en 1000 rj lopen. Jochem v.d. Spek presteer de dit in 2.68 m, 2.00 m en 5.29 min en Bart Dijkman in 6.46 m, 3.74 m 4.03.05 min. De jongens D hadder hetzelfde programma. Erik Steen bergen 5.73 m, 3.35 m, 3.45 m. Mar co Schuiterd 6.76 m. 3.73 m, 3.34.0J min. en Jorden Boer 6.10 m, 3.53 m en 3.41.01 min. Komende zaterdag de PGJG crosscompetitie, de laatste wed strijd op de Friesenberg te Marke- lo. De Bevrijdingsloop op 7 mei is in verband met de rioleringswerk zaamheden in de Oranjestraat ver plaatst naar sportpark Meermans kamp. De aanvangstijden zijn on gewijzigd. Eva van Aller, Judith van Haers- ma-Buma, Ingrid van Brussel en Elke-Lotte Arts (invalster). Ach terste rij: Rene van Wielingen (coach), Aukje den Herder, Cynt hia Alberts, Marloes Kempers, Loura van Rappard, Liesbeth Brannius, Lammie van Wielingen, Karlijn van der Meer en Marlies Volkmann. Linda Huizing was niet aanwezig. worden en hield zijn doel verder l schoon. Holten verloor diep in de tweede helft Van Asselt met een ernstige knieblessure. Hij had goed spelend de uiterst gevaarlijke Meusink de gehele wedstrijd goed tegenspel geboden en werd ver-; vangen door Scheperman. In de>; slotfase kreeg eerst Bronsvoort nog een prachtige kans en vervol- gens was GFC nog dichter bij het - winnende goelpunt maar het bleef) zoals het was en daar kan ieder tevreden mee zijn. Holten rest nog twee wedtrijden, uit tegen UD Weerselo en thuis 3 tegen de Tukkers. Aankomende zondag zijn er geen competitie wedstrijden in de vierde klasse B. RBV uit Almelo won zaterdag in sporthal 't Mossink de wisselbeker van het eerste Mix-toernooi van BC Holten. De ongeveer vijftig ent housiaste deelnemers speelden in drie klassen, gebaseerd op de inde ling van de districtscompetitie. Naast de 5e en de 3e/4e klasse was er een open klasse, waarin spelers uitkwamen die niet hoger spelen dan le klasse district. De deelne mende badmintonners kwamen uit Deventer, Bathmen, Eefde, Al melo en zelfs uit verder weg gele gen plaatsen als Roden en Gene- muiden. Holten zelf was met zes tien deelnemers goed vertegen woordigd. Het toernooi was door de techni sche commissie, bestaande uit Ans Jacobs, Harrie Menkhorst en Reij- er Dorresteijn, goed voorbereid. De 84 wedstrijden werden probleem loos binnën het tijdschema afge werkt. Ook in sportief opzicht liep alles uitstekend, zonder dat dit ten koste ging van het competitie-ele ment. Rond half vijf reikte wed strijdleider Reijer Dorresteijn de wisselbeker en de prijzen voor de andere winnaars uit. Uitslagen: open klasse: 1. Yvonne Jansen/Bram Tapilawatin (B.C. Eefde) 145 pt.; 2. Berlinda Broek- mate/Harry Peters (B.C. Holten) 143 pt., 3. Alie Holmer/Paul Wester- laken (B.C. Eefde) 137 pt.; 3e/4e klasse: 1. Susan Rupnik/Martin Bakarbessy (PTT Deventer) 147 pt., 2. Diny Broekmate/Peter Daane (B.C. Holten) 136 pt.; 3. Ria Matti/Gerrit Noordkamp (A.B.S.) 134 pt.; 5e klasse: 1. Karin Zwiebel- /Kwok Kwong Li (R.B.V. Almelo) 147 pt., 2. Laura van Dalfsen/Pa- trick Feddes (G.B.C. Genemuiden) 135 pt., 3. Liesbeth v.d. Pol/Karst v.d. Pol (Devo '68 Roden) 127 pt. De wisselbeker werd meegenomen door RBV uit Almelo. In de eerste wedstrijd van de na- competitie - thuis tegen het Alme lose DVO - heeft Blauw Wit haar aanhang teleurgesteld door niet verder te komen dan een gelijk spel (1-1), De gasten toonden zich 'tevreden met dit gelijke spel en met name de derde deelnemer, Sportclub Denekamp, zal met ge noegen kennis hebben genomen van dit resultaat. Blauw Wit had voor deze wedstrijd de pech dat het door verschillende omstandigheden niet kon beschik ken over het centrale verdedi gingsduo Harry ten Wolthuis en Henri Thalen. Good old Henk Aan stoot maakte daardoor (nogmaals) zijn rentree als vrije verdediger, terwijl André Stam de ploeg com pleteerde als linksback. Gerald Stam schoof door naar de voor- stopperpositie. DVO probeerde ge vaar te stichten doch geleidelijk aan kreeg de verdediging de zaak onder controle, waarbij Henk Aan stoot en André Stam zich goede vervangers toonden. Wel had de verdediging nogal wat problemen in de lucht met de lange DVO- aanvallers; Blauw Wit trok na de wat aarzelende beginfase het initi atief meer naar zich toe, zonder het de resolute verdediging van de gas ten echt lastig te kunnen maken. Daarvoor was meer inzet en scherpte nodig. Dat ontbrak deze wedstrijd om onbegrijpelijke rede nen bij een deel van de Blauw Wit- ploeg. Toch kwam de thuisclub in de 23e minuut op voorsprong toen Hans Stam ipet een prachtige pass Leo Aanstoot op rechts wegstuur de. De doelman van DVO probeer de ver uit zijn doel komend de bal te onderscheppen, doch Leo was hem te vlug af en wist met een niet onfortuinlijke boogbal de bal in het lege doel te werken (1-0). Blauw Wit kon ook na deze treffer niet de wedstrijd naar haar hand zetten. DVO kwam enkele keren gevaar lij k voor het doel van Hans Bekker- nens, die eerst een kopbal naast zag gaan en even later met een prachtige redding - na een vloeien de DVO-aanval over links - de ge lijkmaker wist te voorkomen. Daarna kwam de thuisclub wat opzetten en ontstonden er enkele kansjes, waarbij met name Johan Bolink enkele minuten voor de rust heel dicht bij de tweede treffer was, doch hij kon op het laatste moment nog worden afgestopt. Na deze redding volgde een snelle counter via de gevaarlijke rechts buiten, Jean-Paul van der Meulen, van de gasten. Andr Stam kon hem alleen ten koste van een overtre ding afstoppen. Uit de toegekende vrije trap was de verdediging van de thuisclub (weer) niet attent ge noeg op de kopkracht van de DVO- voorwaartsen. Pascal Kist profi teerde daarvan en kopte fraai de niet onverdiende gelijkmaker in de touwen (1-1). Een koude douche voor de Blauw Witters die zo dicht bij 2-0 waren. Wie gedacht had na de rust een herboren thuisclub aan het werk' te zien kwam bedrogen uit. De goede wil was wel aanwezig, maar het wilde simpelweg niet luk ken. De combinaties liepen niet, er werd te veel balverlies geleden. DVO kon moeiteloos overeind blij- Radio Oost brengt tegenwoordig elke zaterdag en zondag na het ANP-bulletin de losberichten van Rayon 6 van de Nederlandse Post duiven Organisatie (NPO). De Overijsselse duivenmelkers za ten met de handen in het haar, nadat de NOS was gestopt met het uitzenden van deze berichten. De losberichten verschijnen wel op Teletekst. Het gaat om berichten die betrek king hebben op de afdelingen Oost-Gelderland, Gelderland, Twente, Salland, Rijn-IJssel, Oost- Enschede en de afdeling Drenthe. ven. Kansen deden zich dan ook nauwelijks voor. Er was in feite meer gevaar te duchten van de DVO-counters, vooral over rechts. André Stam groeide echter in de wedstrijd en hield zijn gevaarlijke tegenstander goed in bedwang. Enkele minuten voor afloop leek Blauw Wit toch nog de volle winst te behalen toen de DVO-aanvoer- der te zacht terugspeelde op zijn doelman. De halverwege de twee de helft voor Johan Bolink in het veld gekomen Wim Barvelink had dat goed doorzien en verscheen alleen voor de DVO-goalie. Deze wist echter door snel uit zijn doel te komen op het laatste nippertje on heil voor zijfi ploeg te voorkomen. In de laatste minuut keurde de prima leidende scheidsrechter As- sink uit Hengelo nog een DVO- doelpunt af, omdat daar een over duidelijke overtreding tegen een Blauw Wit-verdediger aan vooraf was gegaan. Al met al een teleurstellend re sultaat voor de thuisclub, die het hierdoor moeilijker zal krijgen pro motie te bewerkstelligen. DVO toonde zich, met nog twee thuis wedstrijden voor de boeg, tevreden met het behaalde punt. Blauw Wit speelt zaterdag 27 april uit tegen Sportclub Denekamp. Laatstge noemde club moet komende zater dag op bezoek bij DVO. Jongerencentrum De Schure houdt voor het eerst sinds een aan tal jaren weer een openluchtfesti val. Het festival vindt plaats op 22 juni op het terrein aan de Beuse- bergerweg. Bands die optreden zijn Fratsen, TBC en MAM. Met dit festival hoopt De Schure de succesvolle formule van de Schuredagen weer op te nemen. Na een fantastisch hockeyseizoen werd Meisjes B van de Hockey Club Holten zondag kampioen. Op één gelijk spel na werden alle wed strijden gewonnen. De jeugdcom missie zette het team in de bloeme tjes en bood de meisjes een etentje aan. Ook coach Rene van Wierin- gen en trainer Ruben Jol werden bedankt voor hun inzet. Op de foto op de voorste rij (van links naar rechts): Linda Brands, In een uiterst spectaculaire wed strijd heeft Holten met haar nieu we trainer C. Riemers GFC op een gelijk spel, 1-1, weten te houden. Vooral de weer beschikbare spits Bronsvoort zorgde aanvallend voor gevaarlijke momenten en hij was het ook die in de zevende minuut het eerste doelpunt voor de roodzwaren scoorde door een terugspeelbal te onderscheppen en in de hoek raak te schieten. De Goorse spelers waren eigenlijk alleen maar gebaat bij een over winning en gooiden alles op de aanval. Voor het talrijke publiek en een vol terras een mooie wed strijd met aan beide zijden vele mogelijkheden en fraaie reddingen van beide keepers. Holten speelde deze wedstrijd met een driemans voorhoede met Deijk op links en Bronsvoort beweeglijk in de spits en op de rechterkant de lang ge blesseerde Saamangun. AJ. na een kwartier spelen raakte Den Heijer geblesseerd en werd vervangen door Boode. De rust stand bleef 1-0. In de tweede helft moesten beide partijen gas terug nemen, na het hoge tempo in de eerst helft. GFC kwam na tien mi nuten op gelijke hoogte door een goed benutte voorzet van Dirksen. De bezoekers kregen het betere van het spel maar keeper Wansink deed wat van het verwacht mocht

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7