Weer een volle bak bij jaarfeest CJV Van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Koninginnedag Kunst en Kuituur zoekt liefhebbers van kamermuziek Coberco-prijs voor familie Bronsvoort HOLTENS NIEUWSBLAD Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Drummer scheurt pees CPB gaat op reis Bejaarden sociëteit BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport BOLSENBROEK BËI MARKELO 7 OPELe Twee jaar achtereen beste melk DONDERDAG 18 APRIL 1991 18 april: 14.30 uur, Thema-mid dag (verkeer) ANBO in de Bosc hkamp; Slotavond Herv. vrou wengroep. 19 april: Normaal in Espelo; Lompenactie HMV in buitenge bied. 22 april: 19.30 uur, Raadsverga dering 23 april: 20.00 uur, bijeenkomst D'66 in zaal Vosman; Bijeen komst Plattelandsvrouwen Dijkerhoek; Lezing Elvira van Eyl voor Stichting Kunst en Cultuur in de Boschkamp; 13.00 uur, vertrek reisje CPB vanaf de Kandelaar. 14.30 uur, Bejaar densociëteit in Kandelaar; 20.00 uur, slotavond HVG Dijk erhoek in Bethanië. 24 april: gospelconcert Adrian Snell in De Kandelaar. 25 april: 14.30 uur, Slotbijeen komst PCOB in de Kandelaar; 20.00 uur, ledenvergadering Prot. Christelijk onderwijs Hol ten in De Schakel. 26 april: Klaverjasavond sv Holten. 29 april: bijeenkomst NBvP Es pelo. 30 april: Koninginnedag. 3 mei: 11.00 uur Herdenking ge vallenen op Canadese begraaf plaats. 4 mei: 19.00 uur, Herdenkings bijeenkomst in Herv. kerk, aan sluitend Stille Tocht. 5 mei: 12.00 uur, Koffieconcert kwartet Jona Evers in Bosc hkamp. 7 mei: 18.00 uur, inschrijven Be vrijdingsloop 9 mei: Concours hippique Berg- ruitertjes, 10 mei: 22.00 uur, Nachttoer- nooi sv Holten. 11 mei: Landelijke fietsdag. Geboren: Roy, zv G.J. Pasman en D.H. Beuzel; Remi zv G.D.H, Hoefman en A. Wierbos; Wout zv R.H. J.A. van Zoelen en F.G.M. Fluttert; Willem Antho- nie zv G.H. Bieleman en A. Rod- denhof. Gehuwd: C. den Bouwmeester, oud 43 jaar en B.V. Tebejeva, oud 32 jaar. Overleden: B.J.S. aan de Steg- ger, oud 57 jaar, Wierden. Willem (Herman Ulfman) wordt onder vuur genomen door Yvonne (Ria Sluiter(r) enJolanda (Marina Oolbek- kink (l). Als vanouds trok het jaarfeest van CJV de Vriendenschaar, dat afge lopen vrijdag en zaterdag in ge bouw Irene werd gevierd weer heel wat belangstelling van ouders, en donateurs. Al weer voor de 44ste keer presenteerden de diverse clubs voor de pauze zich door mid del van voordracht en toneelstuk jes. Voorzitter Ria Sluiter opende het jaarfeest met een gedicht van Nel Benschop. De jongens van 8-12 jaar hadden een toneelstukje inge studeerd, de Hazepeper voor de edelachtbare. Afgezien van een en- Handicaps Op 18, 19 en 20 april wordt in de Twentehallen in Enschede een pu blieks- informatiebeurs gehouden onder het thema 'Leven met licha melijke beperkingen'. De beurs is gratis toegankelijk voor iedereen, die op. een of andere wijze bij dit thema is betrokken. De openings tijden zijn van 10.00 - 18.00 uur. PCOB Op 25 april heeft de PCOB de laat ste vergadering van dit seizoen. De bijeenkomst vindt plaats in de Kandelaar en begint om 14.30 uur. Dan komt de nieuwe huisarts, mevr. C. M. Piscaer, kennis maken met de PCOB. Tevens wordt deze middag de voorzittershamer door de heer De Groot overgedragen aan de heer. Beldman. Iedere 55-plusser is welkom op deze bijeenkomst, dus neemt u eens vrienden, familie of" buren mee. Voor meer inlichtingen kunt u con tact opnemen met mevr. C. de Wit - kele verspreking waren de jongens behoorlijk tekstvast en wisten zij de draad van het verhaal goed vast te houden. De meisjes van de club van 8 tot 12 jarigen hadden een piekbriefje nodig voor hun op alfa bet gezette jaarverslag. Het afgelo pen jaar werd er, zo bleek, weer veel onderomen. Zo ging men on der andere op kamp en werden er een sponsorloop georganiseerd die 1250 opbracht, werd Ria Sluiter gekozen tot voorzitter en werd Ep- pie Klein Teeselink benoemd tot ere-lid. Dorr, Houtweg 1 te Holten, tele foon 61419. Uitstapje De leden van de PCOB hielden op 9 april jl. een geslaagd uitstapje naar huize Hölterhof nabij Enschede. Men werd ontvangen door de heer G. ter Welle met het leuke pro gramma "Biej tvolk an de grens aait wat loos". Allereerst werd kof fie aangeboden en het optreden daarna van een Hoonderkremeren in de moderne tied maakte de lach spieren los. Nadat de heer Ter Wel le schitterende dia's had laten zien van zijn bloementuin, kon deze tuin met een schat van voorjaars bloemen worden bekeken. Nie mand liet zich onbetuigd aan de Twentse koffietafel, gezien de gro te gaten die werden geslagen in brood en beleg, 's Middags ver toonde de heer Ter Welle, na een kwis van Twentse spreekwoorden en gezegden, opnieuw dia's. Deze lieten zien welke activiteiten hij zomers met zijn gasten onder neemt. De jongens en meisjesclub van 12 tot 16 jaar namen het in hun to neelstukje Je bent zo lief nu je zo gewoon bent, op voor Fred, de grootprater met het kleine hartje, die uiteindelijk het liefste meisje van de klas in zijn armen mocht ne men. Het bestuur en ouderen leden wa ren reeds in november begonnen met de repetities voor het blijspel Kontakt met Kootje, bijgestaan door Johan Stukker van OCH, de club die ook dit keer weer de de cors ter beschikking stelde. De re petities betaalden zichzelf terug in de waardering van het publiek voor het geboden spel. Vooral Ger- rie Aaltink in haar rol als Lena, de vrouw van Krelis was bijzonder goed op dreef. Herman Ulfman zat goed in zijn rol als Willem de Vries op zoek naar een nieuwe vrouw. Dien, zijn huishoudster werd ge speeld door Jantine Scheperboer- Aanstoot. Yvonne en haar vrien din Jolanda, bedenksters van de kontaktadvertentie waren rollen voor Ria Sluiter en Marian Oolbek- kink. Henk Aalpol speelde Krelis, de man van Lena en Kootje, de (zogenaamde) aanstaande bruid, werd, compleet met vuurrode pruik, fraai neergezet door Marion Spenkelink. Erik Jansen was zoon Hannes. Dat uiteindelijk Willem de ogen geopend werden voor de kwaliteiten van huishoudster Dien, spreekt haast vanzelf. Arjan Oosterink (beter bekend als Vissekop), de drummer van Lanz Bulldog, heeft afgelopen zaterdag 13 april bij een klein ongeval in Hotlen drie pezen in zijn schouder gescheurd. Hierdoor zal hij vor lan gere tijd niet meer kunnen drum men. Voor Lanz Bulldog betekent het uitvallen van de drummer een week voor het optreden in het voorprogramma van Normaal in Espelo op vrijdag 19 een behoorlij ke klap. Gelukkig heeft men een zeer goede vervanger kunnen vin den. Het jonge Holtense drumta- lent Marcel Oosterkamp, zoon van de postbode, zal in Espelo de drumstokken hanteren, het wordt dus Fritsekop in plaats van Visse kop. De Stichting Kunst en Cultuur Holten is voornemens in het thea terseizoen 1991/92 een drietal ka mermuziekconcerten te organise ren in Holten, buiten het normale programma om. Uit reacties blijkt nu reeds, dat er veel belangstelling bestaat voor dit initiatief. Het bestuur wil ech ter eerst de mening van de muziek liefhebbers peilen, alvorens de mu sici te contracteren. Het engageren van kwalitatief goede musici is een vrij kostbare aangelegenheid. De concerten zullen gehouden worden in dorphuis De Bosc hkamp, dat over een uitstekende akoestiek beschikt, zoals uit een Op dinsdag 11 april vond een aan rijding plaats op de kruising Val- kenweg-parallelweg Rijssenseweg. Een bestuurder van een personen auto komende vanaf de Valkenweg verleende geen voorrang aan een bestuurder van een personenauto die uit de richting Rijssen kwam. Laatstgenoemde verloor de macht over het stuur en sloeg over de kop, zonder de andere auto te hebben geraakt. Er waren geen persoonlij ke ongelukken. Op woensdag 10 april werd uit de sporthal enige kleding ontvreemd ter waarde van f 200,-. Het werd de dader niet moeilijk gemaakt om dat de sporthal en de kleedkamers vrij toegankelijk zijn. Een vrachtwagen kwam bij het uit rijden van de Smidsbelt in de pro blemen omdat zijn voertuig eigen lijk te groot was om deze uitrit goed te nemen. Daardoor werd het trottoir vernield alsmede een plan tenbak en een verkeersbord. De diefstal van enige kleding uit de kleedkamers van het sportcom plex Meermanskamp is opgelost. Een jeugdige inwoner van onze ge meente, alsmede een inwoner uit Almelo bleken de daders te zijn. De góederen konden worden terugge geven aan de eigenaren. Op vrijdag 12 april kwamen een fietser en een automobilist in de Oranjestraat in de problemen, toen de auto rechtsaf sloeg, terwijl de fietser rechts aan het inhalen was. De fietser kwam daardoor te vallen. De gewaarschuwde arts constateerde een hersenschud ding! Het slachtoffer werd per am bulance overgebracht naar een zie kenhuis te Deventer. Een Poolse automobilist werd be keurd omdat hij zijn auto niet had verzekerd. De man moest f 400,- ter plaatse betalen en de auto werd via een autoambulance bij de grens afgeleverd. De Polen kopen tegen- O 05476-19Q7 De prijswinnaars van Coberco. Voor de tweede maal in successie heeft'de familie B.J.H. Bronsvoort de eerste prijs voor de beste melk in het district Holten van de Co berco gewonnen. Volgens tweede voorzitter J. Veneklaas is het in het district Holten nog niet eerder voorgekomen dat twee jaar ach tereen door hetzelfde bedrijf de beste melk wordt geleverd. Tijdens de districts-ledenverga- dering van de Coberco, die gehou den werd op woensdag 10 april in zaal Vosman, werden de heer en mevrouw Bronsvoort, Pasopweg 3, Holten voor deze prestatie gehul digd met een tegel en bloemen. test door beroepsmusici is geble ken. Het contracteren van de musici dient al op korte termijn te ge schieden en daarom wil het be stuur van de Stichting graag voor half mei vernemen wie ziclj) wil ver- bind^i voor een abonnerriënt voor drie concerten. De kosten bedra gen 50,-. Het abonnement zal niet persoonsgebonden zijn. Men be hoeft geen donateur te zijn van de Stichting Kunst en Cultuur Hol ten. Nadere inlichtingen en opgave bij mevr. Van Rappard, tel. 63661; mevr. Sijtsema, tel 62301; mevr. Lubberhuizen. woordig veel auto's o.a. uit Utrecht en rijden dan daarmee onverze kerd naar hun vaderland. Op zaterdag 13 april werd op de S14 een ree aangereden door een auto. De auto werd daardoor be schadigd. Het dier overleefde de klap niet. Jongelui op de Haar hadden een nieuw 'spelletje' ontdekt, namelijk ballonnen gevuld met water gooi en tegen de voorruiten van auto's, daarbij de bestuurder een doods chrik bezorgend. Een automobilist zag echter kans één van de knapen bij de kladden te pakken en één en ander vervolgens te melden bij de politie, waarna deze onzin snel af gelopen was. De politie zag zich zaterdag ge noodzaakt een hond dood te schie ten. Het dier was reeds geruime tijd op strooptocht, waarbij reeds een lam was dood gebeten. Met vereende krachten werd gepro beerd het dier te vangen, doch toen dit beslist niet lukte, was er geen andere oplossing dan het dier neer te leggen. Op zondag 14 april werd de politie gewaarschuwd dat een man onwel was geworden nabij het AC restau rant. De gewaarschuwde arts kon slechts constateren dat de man, een inwoner uit Enter, aan een hartaanval was overleden. Op maandag 15 april werd gecon stateerd dat de Peters-waterlei- ding bij de Sangeldijk was veront reinigd. Aanvankelijk leek het e^>p dat er mest in de waterleiding terecht was gekomen, doch bij'na der onderzoek bleek het hier een natuurverschijnsel te zijn, name lijk afgestorven algen die zich van de bodem losmaken en dan boven komen drijven. Deze smurrie staat bij deskundigen bekend onder de naam Flap, zijnde het geluid dat wordt gemaakt als het aan de op pervlakte komt. E§n tinnen bord werd overhandigd aan de maatschap Reijlink, Dor- perdijk 15 in Holten voor het ieve- ren van tien jaar achtereen éérste klas melk. Voor het leveren van vijf jaar achtereen éérste klas melk werd een schildje overhandigd aan G.J. Ulfman, Oude Deventerweg 51; E.A. Luggenhorst, Oostervelds- weg 1; mts. KL Teeselink, Oude Deventerweg 43; F.W. en V. Velt- kamp, Doorlopendedijk 6. Geen prijs, maar wel een opmerkelijke prestatie was er voor J en G.J. Veneklaas, Tromopsweg 9, W. Aal pol, Beusebergerweg 44. Zij heb ben dertien jaar achtereen eerste klas melk geleverd. Om in de prij zen te vallen zal met nog twee jaar door moeten gaan met het leveren van eerste klas melk. Tijdens de vergadering werd de heer J. Brinkman, Broekweg 14 herkozen als district bestuurslid. De Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) gaat op dinsdag 23 april per bus op reis naar Bronkhorst, Zut- phen en het Ooievaarsdorp. Het vertrek os om 13.00 uur vanaf de Kandelaar, de terugkomst is omstreeks 18.30 uur. De Bejaardensociëteit komt dins dag 23 april weer bijeen in de Kan delaar. Het wordt een gezellige bij eenkomst met spel en bingo. Be gonnen wordt om 14.30 uur. Programma: 9.00 uur: - Aubade voor het gemeentehuis met muzikale medewerking van HMV. Liederen voor de aubade worden ter plekke uitgedeeld. - Foto-zoek-wedstrijd, deelname gratis. - Zoekwedstrijd voor de jeugd van de basisscholen. - Rommelmarkt door de jeugd. - Verenigingsstands met diverse activiteiten. - Life-muziek. 13.30-14.30 uur: - Start gezinsfietstocht door de omgeving van Holten. Beginpunt op de Smidsbelt. 15.00 uur: - Toneel voor de ouderen. OCH speelt in gebouw Irene het stuk Apart Volk. Zaal open om 14.30 uur. Einde van de voorstelling om ongeveer 17.15 uur. 20.30 uur: - Oranjeavond in de aula van de Scholengemeenschap Holten aan de Haarstraat. De bekende entertainer en zangeres Margriet Mar kerink verzorgt twee optredens van ongeveer veertig minuten elk, waarbij ook het publiek actief betrokken wordt. Muzikale mede werking verleent het trio Swingtime. Na afloop is er gelegenheid tot dansen. Zaal open om 20.00 uur. Kaarten in voorverkoop bij firma Van der Maat 5,-, aan de zaal 7,50. Gevonden: een greep; wit/zwar te kater; rozenkrans. Verloren: vier sleutels aan brui ne label; donker blauw jack; blauw sleutelétui met ongeveer vijf sleutels; zwart/witte kater; rode damesportemonnaie met inhoud. ARTS: 20 en 21 april: W.R. van Couwe- laar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 20 en 21 april: W. Pot, Bilder- dijkstraat 3, Goor. Tel. 05470- 71350. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afsprak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. R. Visser (Heilige Doop); nevendiensten: Ans Pannekoek, Ans Steunenberg, Johan Steunenberg. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. Vlogtman- Meyer en Renate Jansen. Diessenplas: 24 april 19.00 uur: ds. Leerink. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. F.J. van der Wal, Nijverdal. 19.15 uur, ds. C. Gros, Aalten. Kindemever.dienst groep 3 en 4: mevr. G. Wolters-Markvoort. De eerste collecte is voor de dia- konie, de tweede voor rente en 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de miaand 's morgens van 10.15- 12/15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van'14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (WV-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Nieoline Aanstoot, Lydia Heemskerk, Erna Hulsman; 4-6 jaar: Marjan Schuttert, Esther Schuttert. 19.00 uur: Open deurdienst in NH kerk. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3