Kruiswerk en gezinszorg als Verpleegtehuis thuis5 De vier paasvuren Holten wil af van wildgroei borden HYPOTHEEK NODIG? llnÊI STUKKE* Rijssen op de rails in het Parkgebouw (:é\J <0 HOLTENS NIEUWSBLAD Open huis in vernieuwd Groene Kruis gebouw Exposities te huur bij 'COS' Rommelmarkt in Bathmen Nieuw NS treinkaartje Apotheker te gast bij NBvP Dijkerhoek 2 A (1 Bel voor gratis catalogus PLASTIC CENTRALE UBSl DONDERDAG 11 APRIL 1991 De Kruisvereniging Zuidwest- Overijssel en de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Midden-Overijssel zijn samen on der dak in het Groene Kruisge- bouw aan de Gaardenstraat. Dat pand is van binnen grondig ver nieuwd en wordt op donderdag 12 april 's middags om 16.00 uur offi cieel heropend door burgemeester Van Rappard. Ter gelegenheid daarvan houden de instellingen die er in gevestigd zijn 's avonds tussen zes uur en half acht open huis. De belangrijkste verandering in het gebouw is wel dat de grote hal opnieuw is ingedeeld. Op de bega ne grond is een spreekkamer ge maakt ten behoeve van de Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening en de Stichting Welzijn Ou deren. Die twee zijn namelijk op de tweede verdieping gehuisvest en omdat een lift ontbreekt moest er een oplossing komen voor mensen die de trap niet op kunnen. De voorheen over twee etages verdeel de Kruisvereniging heeft nu de be nedenverdieping in gebruik, met consultatiebureauruimte en klein uitleenmagazijn. Voor de bezoeker is het allemaal nog wel even wen nen, maar voor de opening wordt het pand nog voorzien van een dui delijke bewegwijzering. Samenwerking De samenwerking tussen kruis werk en gezinsverzorging wordt steeds hechter. Voor het onderling overleg is het daarbij zeker een voordeel dat de beide instellingen in één gebouw zijn ondergebracht. „Er zijn zoveel situaties datje bei de in hetzelfde gezin over de vloer komt, dat je wel moet overleggen en samenwerken", vindt wijkver pleegkundige Alice Starink. Zo no dig bieden ze samen zelfs 'een ver pleegtehuis thuis', zoals Berndien Rosemuller van de Stichting het noemt. „Thuiszorg is wijkverple ging èn gezinsverzorging", zegt ze. „Vroeger was de gezinsverzorging puur huishoudelijk gericht, nu hebben de gezinsverzorgsters ook zorg in het pakket als het wassen De mensen in het geheel vernieuwde kruisgebouwwijkverpleegkundigen Coby Bleyenberg, Sylvia Mekelen- kamp, Berto ten Brinke en Alice Starink, ziekenverzorgsters Judith Stobberingh-Weerstra en Caroline Paal man, leidinggevenden gezinsverzorging Berndien Rosemuller en Dina Hiemstra en maatschappelijk werker Jan Postema, die per 1 juni een vrouwelijke collega krijgt. Het Centrum voor Ontwikke lingscentrum Midden Ijsel te De venter heeft een tentoonstellin- genbank geopend. Instanties als scholen, Derde Wereldorganisa ties en kerken konden bij het COS al terecht voor video's lesmateri aal, Derde Wereld-spelen, lijsten met sprekers en muziekgroepen en sinds kort nu ook voor tentoon stellingen. Het COS leent tentoonstellingen uit over uiteenlopende thema's van 'zuivere koffie' tot 'vluchtelin gen'. De huurprijs is afhankelijk van de grootte van de tentoonstel ling, maar bedraagt gemiddeld 7,50 per week. Voor meer informa tie en voor het aanvragen van een folder met een overzicht van de aanwezige tentoonstellingen kan men terecht bij het COS, Polstraat 82 in Deventer, telefoon 05700- 16820. De Steunstichting Dorpshuis Braakhekke houdt op zaterdag 13 april een rommelmarkt in het dorpshuis. De opbrengst is be stemd voor de activiteiten van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Bathmen. De rommelmarkt begint zaterdagmorgen om tien uur en om half elf is er een openbare verkoop van waardevolle ingebrachte spul len. Vrijdagmiddag 12 april is er vanaf half twee een inzameling van spul len in het dorp. Ze kunnen dan ook in het dorpshuis worden afgege ven. Mensen die in het buitenge bied wonen kunnen daarvoor con tact opnemen met Bert Reilink, tel. 05704-1472. van mensen en het helpen met aan kleden." Het aantal aanvragen voor hulp is de laatste jaren sterk toegenomen. Oorzaken als een kortere opname tijd in het ziekenhuis, meer polikli nische behandelingen en vooral ook de vergrijzing en het streven mensen zo lang mogelijk zelfstan dig te laten wonen zijn daarvoor gemakkelijk aan te wijzen. Zo is nu al meer dan vijftig procent van de hulpvragers bejaard te noemen. Met name voor de gezinsverzor ging en het maatschappelijk werk speelt ook een rol, dat de zoge naamde 'mantelzorg' van vroeger - (Ingezonden brief) Tot ons groot genoegen lazen wij vorige week in het Holtens Nieuws blad een artikel over de paasvuren in Holten. Helaas was er zoals toch wel vaak de afgelopen tijd geen gelijke aandacht besteed aan de vier buurtschappen. Tot onze gro te verbazing vernamen wij dat er maar drie paasvuren waren in Hol ten. Men was blijkbaar vergeten dat er in Dijkerhoek ook een paas vuur was gebouwd. Het artikel maakte verder ook mel ding van alle aktiviteiten die wer den georganiseerd rondom het paasvuur gebeuren. Hierop is op zich niets aan te merken, maar wij lazen niets over het muzikale ont haal van de Beusebergse boaken- bouwers door de Holtense Muziek Vereniging, samen met de majoret tes. Dit feit geeft ook al weer blijk van de ongelijkwaardige aandacht die in deze krant wordt besteed aan de buurtschappen. Wat ons direct opviel aan het be wuste artikel was de subtitel bo ven het verhaal. Hoewel het na tuurlijk jammer is voor Espelo dat hun paasvuur niet op eerste paas dag kon worden aangestoken be hoort dit niet in de subtitel te staan bij een artikel dat vooral gaat over welke buurtschap het grootste of mooiste paasvuur heeft. Naar onze mening had men in het artikel ook meer aandacht moeten besteden aan het wedstrijdelement en het ontsteken van de grootste boake. Maar helaas is het de gewoonte geworden van het Holtens Nieuws blad om een bepaalde buurtschap altijd net iets meer aandacht te schenken dan de andere buurt schappen. Wij hopen dan ook dat de redactie van het Holtens Nieuwsblad zich in het vervolg toch iets anders wil gaan opstellen zodat aan alle buurtschappen in Holten een gelij ke aandacht besteed wordt. B.A.F., p/a Zweerssteeg 2. het geheel van hulp door familie, buren en vrienden - steeds meer wegvalt. Zonder een stukje van die mantelzorg moet ook de thuizorg het laten afweten als mensen voortdurend hulp nodig hebben. „Wij kunnen wel een paar maal per dag komen, maar we kunnen er niet helemaal zijn", zeggen zowel Berndien Rosemuller als Alice Starink. Met dat alles is de taak van de gezinsverzorging de laatste jaren wel veel zwaarder geworden. De gezinsverzorgsters en -helpsters komen niet langer in één gezin, maar in wel vijf of zes gezinnen per week of zelfs per dag. Voor de zorg 's avonds en in het weekend zijn vier gespecialiseerde gezinsver zorgsters in dienst. Ook de wijkver pleging ervaart een aanzienlijke taakverzwaring, nu hun hulp voor steeds zwaardere klussen wordt in geroepen. Reizigers die regelmatig per trein tussen twee dezelfde plaatsen heen en weer reizen kunnen gebruik maken van een nieuw treinkaartje, de 5-Retourkaart. Op het station is een gele stempelautomaat ge plaatst, waarin de 5-Retourkaart afgestempeld kan worden. Ook kan men voor begin van de rit de kaart laten afstempelen door de conducteur. Aan het loket laten afstempelen kan natuurlijk ook. Kopers van een 5-Retourkaart krijgen vijf procent korting op de prijs van vijf losse retourtjes. De nieuwe kaart is te koop voor zowel le als 2e klas tegen vol en geredu ceerd tarief. Bovendien is de kaart niet persoonsgebonden,zodat meer personen er gebruik van kun nen maken. Als het aan de stichting Holten Promotion, de VW en het college van B en W ligt-komt er op korte termijn een einde aan de 'wild groei' van evenementenborden langs de toegangswegen van Hol ten. Momenteel kan iedere vereniging die een evenement in Holten orga niseert, bij de gemeente een aan vraag indienen een aankondi gingsbord te mogen plaatsen. Dit wordt meestal toegestaan, mits het bord binnen aanvaardbare ma ten blijft, maar ook zonder toe stemming verrijzen er op het gras veld op de hoek van de Rijssense- weg en Markeloseweg regelmatig borden en bordjes van diverse for maten, die de passant attent moe ten maken op evenementen in Hol ten. De stichting Holten Promotion is dieverscheidenheid vanstijleneen lan9se Bond van Plattelandsvrou voor een wervende tekst op het bord in de orde van: "het is prettig winkelen in Holten" de kosten voor haar rekening neemt. De le den van de HHV hebben zich tot nu toe terughoudend uitgelaten over het voornemen en willen eerst meer informatie. Apotheker J.F. Vroom was op woensdag 27 maart te gast bij de afdeling Dijkerhoek van de Neder- doorn in het oog en wil nu toe naar een uniform mededelingenbord, waarin alle verenigingen hun eve nementen kunnen aankondigen. wen. Hij hield een lezing over het gebruik van medicijnen, het func tioneren van de apotheek en het gebruiken van de computer in sa- De VW zal daarbij een centrale rol menwerking met de artsen, dit al- moeten gaan spelen. De bedoeling verduidelijkt door dia s. Na de is, dat de kantoorhouder van de pauze was er gelegenheid om vra- WV een evenementenkalender pn te stellen, waarvan een dank- gaat bijhouden. Aan de hand daar- baar gebrmk werd gemaakt. Op 24 van worden dan de evenementen 25 kunfen df dames Ui- op schuifpanelen aangekondigd. 115 een tweetal rondleidingen de In welke volgorde en voor hoe lang, is nog niet uitgedokterd. Evenmin is bekend, waar en op welke grond het mededelingenbord geplaatst zullen worden en wij voor de kos ten opdraait. Voorgesteld is, dat de Holtense Handelsverenging, in ruil apotheek kunnen bekijken. De volgende bijeenkomst van de afdeling is op 23 april. De Drentse schrijfster en voordrachtskunste nares Marga Kool komt dan naar Dijkerhoek. Bent u van plan een huis te kopen, denkt u aan verandering van hypotheekvorm of heeft u andere vragen over hypotheken, neem dan contact met ons op. In een geheel vrijblijvend gesprek wordt u dan objectief geïnformeerd over alle zaken die bij de aanschaf van een eigen huis óm de hoek komen kijken. GOED OM TE WETEN... ...VOOR ADVIES OVER HYPOTHEKEN. makelaardij e.g. assurantiën Boomkamp 20, 7461 AX Rijssen Telefoon 05480-1 52- 90 Halfronde slagvaste£^^3 R.V.C.-dakgoten en alle hulpstukken 1 in klemverbinding 1 Hallronde goten met grote kraal 150 mm 1- DE IDEALE GOOT VOOR LIGBOXSTALLEN ETC. Maslgoot L 4 m prijs/m 17,00 klemverbind, stuk 17,28 klem-einddeksel 13,11 klemgootuilloop f 13,24 3 Door *gtn ïïjdtft gegalv. beugels golplaa! universele vinding: jUwrufttoog beugel gegalv. golplaalbeugel tax gtM Europjl? 12,70 Pnjztnneflotid BTW EXTRA KORTING van 6% bij afname vanaf 100 m. AANBIEDING GELDT ZOLANG DE VOORRAAD STREKT FRANCO vanaf f 300,- genoemde prijxen zijn ewec. btw KUNSTSTOF LEIDINGSYSTEMEN VRIEZENVEEN (Ov.) 05499-62053 BATHMEN (Ov.) 05704-3102 T.T.L, Dental Comb. Rijssen Vennekesgaarden 67 7462 EA Rijssen Dental - Info 05480-2 00 30 Presentatie Wij verstrekken vrijblijvend informatie over - Gebitsprotheses - Kroon- en brugwerk - Frame-protheses - Overige tandtechnische mogelijkheden P.S. Reparatie kunstgebitten klaar terwijl u wacht Video-informatie van Magneetprothese Ceka-verankeringen Kroon en brugwerk Soft-line prothese Implantaten Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. J. Westerik voor bouw garage/carport bij Erve Joost 18; - aan H. J. Meijer voor uitbreiding woning Enkweg 10; - aan H. Koopman voor verbouw woning Borkeldsweg 6; - aan W. H. Hartkamp voor vergroten carport bij Reilinksweg 59. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie. Toepassing artikel 18a WRO t.b.v. het plaatsen van een tuinhuisje, Markollenweg 22 te Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer W, G. C. Kenens, Markol lenweg 22 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het plaatsen van een tuinhuisje op een perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, nr. 3911 en plaatselijk bekend Markollen weg 22. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldende bestemmingsplan „Look" omdat ingevolge de bestem ming „EO-a" slechts in- en/of aangebouwde bergingen en/of garages zijn toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van de vrijstelling als bedoeld in arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Krachtens artikel 18 lid 2 BRO 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daarom aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 2 april 1991 hebben burgemeester en wethouders beslo ten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a der detot en met elfde lid WRO. In verband hiermee ligt het verzoek om vrij stelling (de aanvraag om bouwvergunning), ingaande 15 april 1991, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van de vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6,7451 BL Holten. Holten, 11 april 1991 De burgemeester voornoemd,. W. L. F. C. van Rappard. HINDERWET TERINZAGELEGGING BESCHIKKINGEN Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 19 maart 1991 vergunning ingevolge de Hinderwet ver leend aan: 1. Directie A.C. Restaurants B.V. te Zaandam tot het oprichten en in werking hebben van een snel-service restaurant aan de rijksweg A1 te Holten; 2. Loonbedrijf Dijking B.V., Zandvoortspsd 5 te Holten tot het oprich ten en in werking hebben van een loon- en grondverzetbedrijf annex reparaties van machines; 3. J. A. Baltes, Larenseweg 78 te Holten tot een nieuwe, de gehele in richting (herstelinrichting voor motorvoertuigen annex opslag van aardolieprodukten) omvattende vergunning; 4. G. Rouwenhorst en Zoon, Oranjestraat 82 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting voor motorvoertuigen) om vattende vergunning; 5. fa. T. Stukker en Zoon, Dorpsstraat 26 te Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting voor motorvoertuigen) omvat tende vergunning; 6. Autobedrijf Schuppert, Oranjestraat 30 te Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting voor motorvoertuigen) omvat tende vergunning; 7. Bedrijfsautogarage Meinders B.V., Keizersweg 35-37 te Holten, tot het oprichten en in werking hebben van een herstelinrichting voor motorvoertuigen. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 15 april 1991) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedu rende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is beschikt. HINDERWET TERINZAGELEGGING AANVRAGEN OM VERGUNNING Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 15 april 1991 tot 15 mei 1991 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. fa. Bemei, Industriestraat 36 te Holten tot een nieuwe, de gehele in richting (constructiewerkplaats voor kleine constructies van staal en roestvast staal) omvattende vergunning; 2. W. Aalpol, Beusebergerweg 44 te Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 3. H. Kemper, Helhuizerweg 26 te Holten, tot een nieuwe, de gehefe in richting (rundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 4. G. Bolink, Postweg 124 te Holten, tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee-, mestvarkens- en legkippenbedrijf annex opslag van dieselolie en propaan. De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde pe riode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter in zage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Holten (kantoor be heerder). Schriftelijk kunnen tot 15 mei 1991 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6,7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukke lijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 8 mei 1991. Men gelieve daarvoor een af spraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie (tel. 616 66). Rijssen op de rails is de titel van de expositie die de Kulturele Raad Rijssen houdt in samenwer king met de Stichting Rijssens Leemspoor van 27 april tot en met 30 april in het Parkgebouw in Rijssen. Alles op het gebied van treinen en het spoor zal worden geëxposeerd. Verschillende verenigingen pre senteren zich in het Parkgebouw. Zo komt er een stand van de mo delbouwvereniging Twente met stoomtreinen en ander stoomma- teriaal. De Stichting Rijssens Leemspoor laat op de expositie het trajekt van het spoor zien dat zij willen aanleggen nabij de oude steenfabriek op De Brekeld. Uniek is ook de modulebaan die leden van de Trein Hobbyclub Almelo opbouwen. Alle beweegbare delen, zoals treinen, overgangen en wis sels worden door een computer ge stuurd. Voorts zullen er zowel in als buiten het Parkgebouw modelsporen worden aangelegd, waaronder een bergspoorbaan van 2,5 meter hoogte. De Vereniging tot Exposi tie van Oud Speelgoed uit Leiden presenteert oud speelgoed, met name op het gebied van modeltrei nen. Tevens is er de mogelijkheid voor het publiek in het Parkgeg- bouw oud speelgoed te laten taxe ren door een speelgoed expert op zaterdag 27, maandag 29 april er, woensdag 1 mei van 10.00 tot 17.00 uur. De expositie Rijssen op de rails is te bezichtigen op zaterdag 27 april van 10.00 tot 17.00 uur, maandag 29 april van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00-22.00 uur, dinsdag 30 april van 10.00-17.00 uur en van 19.00- 22.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5