Jeugd-en jongerendag weer 'n groot succes h T k Normaal-V eldtocht in teken van HALVU Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag .^SÉlEl hülïbvs mumisiïtm kraam en doop rond eeuwwisseling Foolhouse Jazzband in Hoog Holten Uit het politierapport stófte BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK PB MARKELO Damage Brain in De Wippert DONDERDAG 11 APRIL 1991 Het schminken trok op de Jeugd- en jongerendag weer veel belangstelling van de jongsten. Ruim honderdvijftig kinderen hebben zich afgelopen zaterdag kostelijk geamuseerd tijdens de Jeugd- en Jongerendag in gebouw Irene. Voor het eerst namen ook jongeren van de Gereformeerde kerk aan deze jongerendag deel. Voor de jongsten was het vooral een dag om zich uit te leven in kleuren, knippen en kleiën, terwijl ook voor het schminken natuurlijk weer grote belangstelling bestond. De wat oudere jeugd trok de gym schoenen aan voor de sponsorloop rond Irene, waarvoor de opbrengst ten bate van het Vluchtelingen werk in Holten. In de grote zaal waren er infoma- tiestands' van de jongerenafdelin gen van beide kerken. Daarnaast kon men kijken naar de video's en dia's die Marian Bogaard heeft ge maakt in de Israël. Ook werd het optreden van het cabaret Discus werd op de band vastgelegd. Later op de middag werden de opames getoond. Cabaret Discus bestaat uit Hol tense jongeren in de leeftijd van rond de zeventien jaar. Zij ont lenen hun uit katacheselessen en de zondagsscholen. Voor deze gele genheid was gekozen voor het the ma van de dag, het vluchtelingen werk. Voor de inwendige mens was ook gezorgd. De poffertjes werden gebakken met pastorale zorg van dominees van beide kerkgenoot schappen. Hoogtepunt en tevens slot van de geslaagde' dag was ongetwijfeld de opvoering van de musical Jona, naar het leven van de profeet Jona. De musical beleefde op Tweede Paasdag z'n premiere. Het was voor de eerste keer, dat jongeren van de Hervormde en Gerefor meerde kerk op deze wijze met elkaar samenwerkten. Op 31 maart kwam er weer eens een ree onder een personenauto. Dit gebeurde op de Holterberg waarbij de ree niet werd terugge vonden. De auto liep nogal wat schade op. Tevens werd op deze dag bij de Texacopomp aan de A-l getankt zonder dat de benzine werd afgerekend. Een man hing de benzineslang in de tank van zijn auto waarna hij naar de kassa liep. Hij rekende daar een liter koel vloeistof af waarna de pompbe diende vroeg of hij ook had ge tankt. Hij zei hierop dat de auto achter hem aan het tanken was en niet hij. Vervolgens liep de man naar zijn auto, hing de slang op en reed weg zonder de Fl. 71,- te heb ben voldaan. Twee getuigen in de auto achter hem vonden het geheel nogal vreemd en noteerden het kenteken van de auto. De auto stond op naam van een man in Waddinxveen doch dit bleek niet de bestuurder te zijn. Ondertussen is bekend wie de dader is. Het groentetuintje van een gepen sioneerde man heeft voor de zo veelste keer schade opgelopen. De man heeft zijn groentetuintje ach ter het NS-station, naast de ho- cheyvelden. Veelvuldige vernielin gen vinden al in de weekeinden plaats door onverlaten doch nu ge beurt het ook al dat voetballende jongelui de bal in zijn net opko mende spinazie schoppen. Daar de man veel tijd en werk besteedt aan het slagen van zijn zelf gepootte groente is dit zeer vervelend. De jongelui zijn hierop aangesproken. Op 4-4 werd assistentie verleend aan een onopvallende politieauto van Borne. De auto reed op de A-l achter een Mercedes die snelheden haalde van boven de 180 km/u. De politieauto kon de man niet tot stoppen dwingen. Daarom werd met opzet een kleine file veroor zaakt waardoor de man wel zijn snelheid moest minderen. Hem werd uiteraard verbaal aangezegd hetgeen in de honderden guldens kan lopen. In de nacht van 5 op 6 april werd een personenauto vernield aan de Goldsteinstraat. De linkerbuiten spiegel werd van de auto afgebro ken. Omstreeks 03.30uuur was het nogal rumoerig in die straat. Moch ten de daders spijt hebben en dit lezen kunnen ze contact opnemen met de politie waarna de schade kan worden geregeld. Op 6 april werd tussen 15.00 uur en 15.30 uur een videocamera ont vreemd bij fotozaak ten Velde aan de Dorpsstraat. Het was op dat moment erg druk in de winkel. Een vitrine waarin meerder camera's lagen was geopend en de verkoper moest even naar achteren om wat op te halen. Toen hij de vitrine wee? wilde sluiten zag hij dat de ca mera, t.w.v. Fl. 1998,- was verdwe nen. Bij sluiting van de winkel zag aangever dat nog een videocamera was ontvreemd. Of dat op hetzelf de tijdstip is gebeurd is niet be kend. Dit betreft een camera t.w.v. Fl. 2295,-. Beide camera's zijn van het merk Sony. Wederom een ree naar de slacht bank geleidt. Dit keer op de S-14. De ree was op slag dood. De perso nenauto raakte ook hier bescha digd. Op 6-4 vond een frontale aanrij ding plaats op de Rijssenseweg. De bestuurder van een personenauto nam, komende vanaf de Kolweg, de bocht te ruina» en reed frontaal op een personenauto, komende vanaf het dorp. Beide auto's raak ten zwaar beschadigd. Op 8-4 kwam bij een bewoner aan de Evertjesweg een vrouw aan lopen die vertelde geen geld te heb ben en niet wist waar ze naar toe moest. Aldaar bleek de vrouw on derdak te hebben bij het Leger des Heils te Amsterdam. Ze vertelde met een man mee te zijn gereden die haar op de A-l uit de auto had gezet. Ze wist niet hoe ze weer in Amsterdam moest komen. Zij werd naar het station gebracht al waar ze met de conducteur over legde hoe ze reissom zou voldoen. Ze vertrok hierop weer naar Am sterdam. De Oudheidkamer Hoolt'n heeft dit seizoen een tentoonstelling in gericht rond kraam- en doopge- bruiken anno 1900. Bij een beval ling speel'den de burenplichten destijds een grote rol. De naaste buurvrouw, de 'noodnoaber', hielp bij de geboorte van het kind, dat daarna gewassen werd en ingeba kerd. Men hoopte dat het kind door dat inbakeren mooie rechte armpjes en beentjes zou krijgen. De jonge vader werd pas in de kraamkamer toegelaten als alles achter de rug was. Ging het met moeder en kind goed, dan kon de jonge vader op pad om het blijde nieuws wereldkundig te maken. De naaste familie en buren kwamen moeder en kind aanspre ken en brachten een schaal rijst met pruimen mee, een half pond koffie of koekjes. Als de moeder voldoende hersteld was werd het kind gedoopt. De grootouder naar wie het was vernoemd schonk daarvoor de doopjurk of een doop- pakje. Daarna moest het kind nog in de gemeenschap worden opgenomen door de kindervisite. Buren en fa milie werden uitgenodigd op een gezellige middag, waarbij het kind, mooi aangekleed, door alle vrou wen even op schoot werd genoe- men en luid geprezen. Het bezoek bracht krentebrood mee, soms wel een of twee meter lang, kleertjes en geld. Dan kwam er koffie met kren tebrood op tafel, een glaasje rood en voor het naar huis gaan nog koffie met wittebroodstoete met nagelhout en kaas. Voorwerpen rond kraam- en doop zijn in de Oudheidkamer Hoolt'n te zien van 13 april tot 1 november. De Oudheidkamer is geopend op vrijdag- en zaterdagmiddag van 14.00-16.00 uur. Liefhebbers van onvervalste jazz muziek kunnen met ingang van zondag 14 april iedere tweede zon dag van de maand terecht in hotel restaurant Hoog Holten. Daar treedt tussen 15.00 en 19.00 uur op the Foolhouse Jazzband, een zes man tellend ensmble met leden uit Holten en omgeving. Drijvende kracht achter de nieuw opgerichte band is trompettist Alex Voordes, bekend van HMV, De Braandheul- tjes en The Columburst Jazzband. Om de liefhebbers van oude jazz terwille te zijn, besloot de directie van Hoog Holten tot vrij entree. Foolhouse Jazzband bestaat uit Alex Voordes (trompet), Anton Stukker (bas), Martin Akkerman (banjo), Han de Brie (drum), Frank Tromop (klarinet) en Bart Voort man (trombone); stuk voor stuk musici, die hun sporen in de jazz muziek al dik hebben verdiend. Dixieland/Swing is het hoofdbe standdeel van het repertoire van de band. Daarnaast - in kleinere samenstelling - brengt the Fool house Jazzband de zogenaamde Hot Club de France muziek. Deze uit de jaren dertig afkomstige zi geunerachtige swing van de be kende Franse jazzgitarist Django Reinhardt blijkt een gewaardeerd onderdeel van het programma, ge tuige de reacties van het publiek tijdens een eerste onofficieel optre den in Hoog Holten vorige maand. ANBO en verkeer De ANBO nodigt iedereen uit op donderdagmiddag 18 april om 14.30 uur aanwezig te zijn op haar thema - bijeenkomst, die wordt ge houden in de ontmoetingsruimte van dorpshuis de Boschkamp. Het thema is Ouderen en het verkeer. Mevr. R. van den Bosch - van Brug ge van de Ver. Veilig Verkeer Ne derland zal komen spreken over een aantal punten waar wij in het verkeer voortdurend mee te maken hebben. Zij zal wijzen op de nieuwe verkeersregels, die er de laatste jaren zijn bijgekomen. Zij zal ingaan op een verantwoorde keuze van vervoermiddel. Boven dien zal zij ingaan op de vaak ge noemde en regelmatig geconsta teerde onzekerheid bij de oudere weggebruiker. Met behulp van dia's geeft zij daarna een aantal praktische tips ten aanzien van het weggebruik en het signaleren van onveilige verkeerssituaties. Adjudant W.G. Oberink van de rijkspolitie zal ingaan op de ty pisch Holtense verkeersproblema tiek. Zoals u weet is iedereen, ook de mensen die geen ANBO - lid zijn, van harte welkom. Heeft u proble men met het vervoer? Belt u naar tel. 61719 en u wordt gehaald en ge- Uitstapje Op dinsdag 14 mei vindt het jaar lijks uitstapje van de ANBO plaats. Dit maal gaan wij naar Utrecht en omgeving. Het ANBO - afdelingsbestuur wil u er op wijzen, dat er nog enkele plaatsen vrij zijn. Wanneer u zin heeft, kunt u mee. De nodige informatie kunt u krij gen bij het afdelingsbestuur. De secretaris dhr. D. van Maurik, Boerrichterstraat 4, tel. 6 1826 ver strekt u graag alle inlichtingen. Veiligheid Hieronder volgen enkele tips over de veiligheid in huis. Dat losliggen de kleedjes een voorwerp zijn, waar regelmatig over wordt gestruikeld, is bij iedereen bekend. Wilt u een kleedje ergens leggen, voorziet u het dan van een goede anti - sli- plaag. Denkt u eraan, dat de 'vrij- /bezet sluiting' van WC en badka mer van buiten in geval van nood met een schroevendraaier, of stui ver is te openen? In oudere huizen is dat lang niet altijd het geval. En om dan in geval van nood zo'n deur te openen. Wist u, dat ouderen slechtere ogen hebben en daarom ook sterkere verlichting nodig hebben. Dat geldt ook voor de hal, de gang, trap en de kelder. Bezuinigen is goed, maar dan niet met een zwakkere lamp. Wilt u toch iets in die rich ting doen, denkt u dan eens aan Met een nieuw decor, een ander thema en een nieuwe elpee, maar met de altijd weer onweerstaan bare Achterhockse rock komt Normaal vrijdag 19 april op het weiland van Jan van Ap Espclo op stelten zetten. De groep zelf rekent het jaarlijk se optreden in Espelo tot één van de absolute hoogtepunten tijdens de Normaal-Veldtocht, die dit jaar als thema heeft: Halvu, of wel Hö- kers Aller Landen Verenigt U. Voor de groep uit de Achterhoek is ie dereen, yvaar dan ook gelijk. „Wi-j bunt tegen alle vormen van ge weld; höken vuer de vrede is 't enige dat telt", luidt het refrein van de titelnummer van de nieuwste elpee. Het legioen van Normaal kan in Espelo rekenen op stevige recht- toe-recht-aan boeren rock and roll, dat al zestien jaar het handelsmerk is van de groep. Zeventien elpees, 50 singles geven samen met de spectaculaire optredens en de tal rijke 'incidenten' aan, dat Normaal méér is dan een eendagsvlieg, maar vast verankerd is in de we reld van de plattelanders. Naast oude nummers, soms in een nieuw jasje gestoken, kunnen de Normaal aanhangers zich verheu gen op de nieuwe nummers als Haverkamps grepe (Hendrik Ha verkamp op zoek naar z'n gereed schap), Stront is mien business (de handel in mest), Wat een verdriet (tragedie in het café), Ik word prof Normaal, Hökers aller landen. (een droomcarrière bij De Graaf schap) en Ik bun gin achttien mear (het uitgaansleven wordt vermoei end). Net als andere jaren staat er een doorbrekende rock roll band uit de regio in het voorprogramma. Lanz Bulldog, degelijke eencilin ders met een machtig geluid, met een act, die herinneringen oproept aan het Normaal van Oerend Hard. daar zijn de scherpe kantjes nog niet afgehaald. Geen concessies tl)0547S -1907 "7 OPEL-Q- wat betreft teksten of gedrag aan wie dan ook. Ook de mascotte van Normaal, Kleine Hendrik, zal aan wezig zijn. Voor de kleintjes is er een unieke gelegenheid om vanuit de 'kalver- boxen' het spektakel veilig en van zeer nabij mee te maken. Boven dien is met de tentverhuurder overlegd om ook in het achterste deel van de tent een dikkere vloer te leggen. De tent is dit jaar wat korter, maar door de breedte (20 m) zullen meer mensen het spektakel van dichtbij kunnen volgen. Kaar ten zijn in de voorverkoop bij de bekende adressen verkrijgbaar en op 19 april aan de tent, alles onder het motto volis vol en op=op. //C\ NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. A.J. Leerink; ne vendiensten: Tineke Olden burg, Annie Rensen, Nieke Aan- geenbrug. 19.00 uur: G. Bouwhuis, (Open Deurdienst m.m.v. RK Jonge renkoor). Uitgangscollecte: algemene di aconale doeleinden. Oppasdienst: mevr. Tuitert-Ko- perberg, Rebecca Doomweerd. Diessenplas: 17 april 19.00 uur: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg (Heilig Avondmaal). 15.00 uur: ds. M. Berg (Heilig Avondmaal en nabetrachting). Kindernevendienst groep 3 en 4: mevr. G. Wolters-Markvoort. De eerste collecte is voor de dia- konie, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Nicoline Aanstoot, Lydia Heemskerk, Erna Hulsman; 4-6 jaar: Marjan Schuttert, Esther Schuttert. 19.00 uur: Open deurdienst in NH kerk. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERIIOEK 09.30 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscollecte: algemene di aconale doeleinden. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 13 en 14 april: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 13 en 14 april: W.J. Zwijnen, Roelf Bosmastraat 39a Rijssen, tel. 05480- 1 22 60. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Mmnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaard enstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centmm voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. m 11/12 april: 15.00-22.00 uur. Mid denstandsbeurs op Kalfster mansweide. 11 april: 20.00 jaarvergadering Coberco in zaal Vosman. 12 april: 18.00-19.30 uur, oper huis Groene Kruisgebouw 19.30 uur, Jaarfeest CJV de Vriendenschaar in gebouw Ire ne. 13 april: 19.30 uur. Jaarfeest CJV de Vriendenschaar; 'Wei defestival' op Kalfstermanswei- de. 14 april: Puzzelrit MAC de Hol terberg; f5.00-19.00 uur, The Foolhouse Jazzband in Hoog Holten. 15 april: 20.00 uurjaarvergade ring ZV Twenhaarsveld in zaal Vosman; bijeenkomst NBvP Holten. 17 april: stekjes ruilen in dorps huis, 10.00-11.00 uur; 15.00-17.00 uur, Open huis ponyclub De Eik. 18 april: 14.30 uur, Thema-mid dag (verkeer) ANBO in de Bosc hkamp; Slotavond Herv. vrou wengroep. 19 april: Normaal in Espelo; Lompenactie HMV in buitenge bied. 23 april: Bijeenkomst Platte landsvrouwen Dijkerhoek. 24 april: gospelconcert Adrian Snell in De Kandelaar. 29 april: bijeenkomst NBvP Es pelo. 30 april: Koninginnedag. Verloren: bruine damesporte monnee; oranje sjaal; beige por temonnee; 3 sleutels aan ringe- tjé; zaklamp met fluitje; zwarte damesportemonnee; lipssleutel aan wit hangertje met figuurtje. Gevonden: 2 sleutels aan mus- ketonhaak; groen dekkleed van vrachtauto; zwarte bromfiets- handschoen; huissleutel (geen lips). De Rock Roll formatie Damaged Brain treedt op vrijdag 12 april in café De Wippert. De Luttenbergse formatie, die vorig jaar het meeste publiek naar De Wippert wist te halen, zal ook deze keer weer met hun ruige, vette Rock Roll en en thousiasme de zaal op zijn kop proberen te zetten. Dit zal het eerste optreden zijn nadat de band zich de afgelopen drie maanden had terug getrokken voor het maken van meer eigen nummers.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3