Gemeente treedt toe tot Club van duizend Konioginnedag_ook dit jaar volksfeest voor jong en oud Holtens Nieuwsblad WEEK ■r De brand ging er zaterdag toch in mm OKE overgenomen Bevrijdings- loop Opbrengst collecte Nieuwe silo mestopslag BON Grootste luchtballon boven Holten Meinders Hernieuwde Oranje-avond sluit festiviteiten af U ontvangt een fraaie SflSk, Nog twee keer themaochtend Collecte Nationaal Fonds Gehandicapten Leerling SGH naar Europa conferentie Holtens Nieuwsblad Donderdag 11 april 1991-43ste jaargang no.15 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1.= Gedrukte oplage 3075 Kruisgebouw Aanstaande vrijdag zal burge meester Van Rappard het gron dig opgeknapte Kruisgebouw aan de Gaardenstraat Officieel openen. Aansluitend is er van 18.00 tot 19.30 uur gelegenheid voor de bevolking nader kennis te maken met het werk van de diverse instellingen in het kruisgebouw hun standplaats hebben. In het Hol tens Nieuws blad deze week een gesprek met twee van de betrokken in stanties, de Stichting Maat schappelijke dienstverlening en het Kruiswerk die samen werken op het gebied van de 'thuiszorg'. De gemeente Holten zal toetreden tot de Club van duizend van HMV, dat zegde wethouder Wim Dalhui- sen donderdagavond toe tijdens het open huis van de muziekvere niging. Dalhuisen was naar het repetitielokaal gekomen om uit handen van voorzitter Gerhard Voordes de eerste 'Gevelsteen' in ontvangst te nemen. Door deze ac tie hoopt HMV een bedrag van 60.000 gulden bijeen te brengen voor de verbouwing en uitbrei ding van het repetitielokaal. Wethouder Dalhuisen verklaar de dat de gemeente met plezier haar steentje zal bijdragen, in ruil waarvoor zij, net als alle andere leden van de Club van duizend, straks vermeld zal worden op de gevel van het vernieuwde gebouw. Wie tot de Club van duizend wil toetreden, moet minstens 1000 gul den neertellen. De wethouder ver klaarde, dat de gemeente 'in het midden' wil komen te staan, wat uiteraard meer dan van een dui zendje gaat kosten, maar tevens riep hij de bevolking op toch vooral een Gevelsteen voor vijf gulden te kopen. „HMV staat met zijn mu ziek altijd klaar om de Holtenaren een hart onder de riem te stelen, la ten de Holtenaren nu eens klaar staan voor HMV". Anderhalve steen per hoofd van de bevolking, dat moet toch kunnen". Inmiddels is de huis-aan-huis-ac- tie reeds van start gegaan om de 12.000 'gevelstenen' aan de man trouw te brengen. Afgelopen maandag werd begonnen op de Kol. Op 15,18 en 22, wordt de actie voortegezet in de overige straten van Holten. Het buitengebied komt later aan de beurt. Mochten de Gevelstenen daarna niet ver kocht zijn, gaat HMV opnieuw de huizen langs, net zo lang tot alle Gevelstenen daadwerkelijk zijn verkocht. Voor het open huis bestond maar weinig belangstelling, slechts een handjevol mensen kwam een kijk je nemen in hwet ohderkomen van 32.85.45.155 Wethouder Dalhuisen ontving uit handen van voorzitter Gerhard Voor des van HMV de eerste Gevelsteen. de muziekvereniging, om met ei gen ogen te aanschouwen hoe hoognodig het geboujw aan reno vatie toe is. Gelukkig voor HMV troffen ze bij de eerste bezoekers gelijk een Hotlenaar die zich aan meldde als lid van de Club van Duizend. In totaal heeft HMV via de Club van duizend al iets meer dan 40.000 bijeen gekregen. De to tale verbouwingskosten worden geraamd op 250.000 gulden. Bedrijfsautogarage Meinders Hol ten b.v. is per 1 maart overgeno men door Schaap Holding b.v. uit Zevenhuizen. Het bedrijf wordt op dezelfde manier voortgezet, met dit verschil dat er binnenkort wel een merknaam van een grote be drijfsautofabrikant op de garage staat. De onderhandelingen daar over zijn in het laatste stadium. Alle vijftien medewerkers blijven in dienst. Jan Meinders zelf wordt technisch manager Europa van het moderne Truckcenternet dat door Schaap en partners in heel Europa wordt opgezet. In een joint venture met de Belgi sche partners Limburgse Investe- rings Maatschappij en Kempense Steenkoolmijnen bouwt Schaap Holding dertig grote Truckcenters in Nederland, België, Frankrijk, Spanje, Engeland, Duitsland en Tsjechoslowakije. Zo'n Truckcen ter is een soort supergarage direct aan de snelweg met allerlei aanver wante vormen van dienstverlening voor truck en trucker. Zo groot kan Truck Service in Holten niet wor den, maar Meinders verwacht wel dat de aansluiting van Truck Ser vice Holten bij de Europese Truck centers zal leiden tot meer activi teiten ter plekke en groei van de werkgelegenheid. De afdeling atletiek van sv Hotlen organiseert op dinsdag 7 mei weer een Bevrijdginsloop. start en finish zijn op de Smidsbelt. De inschrij ving is vanaf 18.00 uur. Scholieren open 1400 meter. De prestatieloop is over 2,5 en 5 km en de wedstrijd gaat over 10 km voor dames, heren en heren veteranen. Tijdens de Simavi collecte, die ge houden is van 17 tot en met 23 maart werd in Holten een bedrag van 3749,20 bijeengebracht. De inzamelingsactie stond in het teken van de verbetering van het medisch transport in de derde we reld. De Holtense Stichting Viering Nationale Feestdagen heeft voor Koninginnedag, 30 april, het programma weer rond. Het belooft weer een volksfeest te worden waarin jong en oud iets van hun gading kunnen vinden. Centrum van de festiviteiten is als vanouds de Smidsbelt. Traditiegetrouw begint Konin ginnedag weer om 09.00 uur met de aubade door de Holtense bevol king met medewerking vart de Hol tense Muziekvereniging, waarvoor iedereen van harte wordt uitgeno digd deel te nemen. Nieuw is dit maal, dat op de achterkant van het formulier met de te zingen liederen een fotopuzzel staat afgedrukt, waaraan iedereen gratis kan deel nemen. Deze fotopuzzel bestaat uit detailopnames van gebouwen of voorwerpen uit het centrum van Holten. De formulieren moeten op Koninginnedag voor 12.00 uur wor den ingeleverd in de daarvoor be- Burgemeester J. Weierink van Bathmen zal op woensdag 17 april de nieuwe mestopslag silo van de Coöperatieve vereniging van Cen trale Mestopslag Zuidloo B.A te Bathmen officieel openen. Deze gezamenlijk mestopslag is een initiatief van tien veehouders, die ieder voor zich te weining op slag mogelijkheden hadden. Na een onderzoek- en voorbereidings fase, waarin nauw werd samenge werkt met de mestgroep Zuidwest Salland, dienst Landbouw Voor lichting, SEV-team, Accoutants- buro van de OLM en de gemeente Bathmen kon in oktober 1990-met de bouw van de silo worden begin nen. De silo heeft een inhoud van 2700 M3. Dit samenwerkingsproject is te be zichtigen op woensdag 17 april van 14.00 tot 16.00 uur aan de Zuid- looërweg 4 te Bathmen. Holtens Nieuwsblad Parker-Jottsr ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee v Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. stemde bus voor het gemeente huis. Om kwart over twaalf worden dan onder de goede inzenders drie waardebonnen verloot van 50,00 elk. Rommelmarkt Na de aubade is er voor de Hol tense jeugd tot ongeveer vijftien jaar weer' gelegenheid op de rom melmarkt allerhande zaken aan de man/vrouw te brengen. Men kan zelf een plekje zoeken op de Smids belt of rond het gemeentehuis. Voor de basisschoolleerlingen is er een zoekwedstrijd met daaraan voor alle deelnemers verbonden de Koninginnedagtraktatie. Daar naast zullen er voor elke leeftijds categorie prijzen worden uitgeloot. Om de feestvreugde te verhogen zullen er enkele bandjes en mu ziekgroepen optreden. Ook Holtense verenigingen en instellingen kunnen op de markt terecht. Men dient zelf voor een kraam te zorgen en ook een plaats je te zoeken. De kraam moet bij voorkeur voor begin van de auba de te worden opgebouwd. De op brengst van de activiteiten in de kraam komen geheel ten goede van de instelling of vereniging. Voor nadere informatie en aanmel ding kan men terecht bij mevrouw Hanewinkel (tel. 62777) of de heer Wissink (tel. 63028 of 61666), ook voor de aanmelding van muziek- groepjes. Vanaf 13.30 uur kan er gestart worden op de Smidsbelt voor de steeds weer gewaardeerde gezins fietstocht door de omgeving van Holten. Men kan tot 14.30 uur star ten. Om 16.00 uur begint de toneel voorstelling voor ouderen in ge bouw Irene. De toneelgroep OCH zal dit jaar borg staan voor een hartverwarmend spel. Oranjefeest Het traditionele Oranjenbal, dat De rommelmarkt trekt op Koninginnedag altijd veel belangstelling van kijkers en kopers. 's avonds altijd het Koninginne- feest afsloot, leed de laatste jaren aan slijtage. De belangstelling liep steeds meer terug. Daarom is dit jaar gekozen voor een Oranje avond in de aula van de Scholenge meenschap. De avond .wordt ge vuld met muziek en cabaret. De landelijk bekende Margriet Marke rink zal twee maal drie kwartier optreden. De naam van de band was bij het ter perse gaan van dit bericht nog niet bekend. Herdenkingen De traditionele herdenking van de gevallenen op de Canadese be graafplaats van en door de leerlin gen van de Holtense basisscholen zal dit jaar niet op 4 mei worden ge houden, maar op vrijdag 3 mei, 's morgensom plf uur. Men heeft voor een afwijkende datum gekozen omdat de leerlingen, die bloemen leggen op de graven, zaterdags vrij van school zijn. HMV zal muzikale medewerking verlenen. De Natio nale Dodenherdenking vindt wel op 4 mei plaats. Om 19.00 uur is er zoals alle jaren een herdenkings bijeenkomst in de Hervomde kerk, waarna om 19.30 uur de Stille Tocht plaats vindt naar het monu ment aan de Molenbelterweg, waar de herdenking zal worden afgeslo ten met het oplezen van de namen van de gevallenen en de 1-minuut stilte. De themagroep Vrouwen Actief, die eens in de veertien dagen in dorpshuis De Boschkamp bij el kaar komt, heeft haar programma met twee ochtenden uitgebreid. Op donderdag 11 april spreekt de heer Frielink van de RIAGG De venter met de aanwezigen over het onderwerp Ben ik een goede moe der? Op 25 april is Anton Beuwer van de jeugd- en zedenpolitie in Overijssel te gast om te vertellen over zijn werk. De themaochtenden bieden vrou wen de gelegenheid om in een ge zellige sfeer hun aansprekende on derwerpen nader te belichten, al of niet samen met een deskundige. Deelname kost 5,- per ochtend, die duurt van 9.30-11.30 uur. Voor kinderopvang is gezorgd, Uiteindelijk kwam het er toch van. Zaterdagavond werd in Espelo de brand gestoken in de paasboake, maar niet nadat de brandweer 's middags de zaak goed in ogen schouw had genomen. Aanvanke lijk waren de verwachtingen door de harde wind niet hoopvol ge stemd, maar toen in de loop van de middag de wind afnam en verder draaide naar het zuiden, gaf het plastic stukje feestversiering dat brandpikctwacht Wansink ge bruikte als windvaantje, dat het aangrenzende bos geen gevaar zou lopen. Voor alle zekerheid werd het aangrenzende bos, de met riet ge- dakte 'hut' van Espelo vooraf nog maar even flink nat gespoten. Het werd een ouderwets gezellig paasvuur, zonder de gebruikelijke toeters en bellen, zoals feesttenten en andere extra's die tegenwoordig de paasvuren omringen. Adjudant Heller en brandwacht Wansink wa ren bereid gevonden het vuur naar Espelo te brengen en de heer Bak ker, de eigenaar van de woning in het bosgebied, vlak onder de 'rook' van het paasvuur, was uitgenodigd het paasvuur te ontsteken. „Aanvankelijk waren we van plan om er weer een ludiek feest van te maken, maar daar hebben we uit eindelijk toch maar van af gezien. Als je iets organiseert krijg je al gauw commentaar, dat je teveel Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tél. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel.05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerv/eg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 KENMERK Z7 VOOR VAKWERK 0S4c0-3o -'.7 opgeluchte gezichten in Espelo toen de Holtense brandweer het sein voor het paasvuur op veilig zette. aandacht opeist. Daarom hebben we het gehouden op een klein be scheiden vuurwerkje", aldus de Sploders. Het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten houdt in de week van 21 tot en met 27 april een landelijke collecte voor de gehandicapten sport. De opbrengst is bestemd voor aanpassingen van sportacco- modaties en de aanschaf van spe ciaal sportmateriaal. Wie de collec tant mist kan een bijdrage overma ken op postgiro 58555 ten name van de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. De grootste hete luchtballon van Nederland zweeft vrijdag boven Holten. Als de thermiek het toe laat stijgt de ballon tussen 18.00 en 19.00 op van Meermanskamp (bij noordoostelijke wind) of 't Vlet- goor (bij zuidwestelijke wind). Het gaat om een promotieballon voor een wasmiddel, die wel twee keer zo groot is als de gebruikelijke re clameballonnen. De ballon komt naar Holten in het kader van een prijsvraag voor klanten van Albert Hein. De na men van de winnaars worden woensdag op de middenstands- beurs getrokken door burgemees ter Van Rappard. Loura van Rappard, leerlinge van de Scholengemeenschap Holten, gaat als vertegenwoordigster van haar school naar de voorbereiden- dé conferentie voor de zittingen van het Europees Jeugdparlement in dit najaar. Tijdens een eerste selectieronde in Zwolle half maart, waaraan zes leerlingen van de Scholengemeenschap (deelnamen, hield Loura zich bezig het thema sociale zaken. De voorbereidende Nederlandse Europaconferentie wordt van 13 tot 29 september gehouden in Den Haag. Voor Overijssel zijn twaalf leerlingen van twaalf verschillende scholen uitgekozen. Twee daarvan worden na de Haagse conferentie uitgeloot om deel uit te maken van de Nederlandse delegatie naar het Europees Jeugdparlement, dat on der andere in Barcelona bij elkaar zal komen.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1