Geslaagde viering 40 jaar Holbatheo Image van landbouw moet worden verbeterd Holten stemt in met sluiten Toeristenweg McDrive bij Holten gaat eind mei open Twijfels bij VVD over minirotonde Notaris te gast bij CPB Gezellige paasviering NBvP Espelo Vergadering supporters sv Holten Tanken met creditcard HOLTENS NIEUWSBLAD Eiergooien trok weinig deelnemers Open huis van HMV 43e Jaarfeest Vriendenschaar DONDERDAG 4 APRIL 1991 Het bestuur van Holbatheo mocht veel gelukwensen in ontvangst nemen. De paardenfokvereniging Holbat heo kan terugzien op een geslaag de viering van het 40 jarig bestaan. Heel wat leden waren zaterdag 23 maart naar de 'thuishaven' van de enige warmbloedpaardenfokver- enging van Overijssel, het Bonte Paard in Dijkerhoek, gekomen om het bestuur te feliciteren met het jubileum. Op een groot video scherm konden de leden vervol gens kijken naar een film van de ju- bileumfokdag, die vorig jaar onder bar slechte weersomstandigheden werd gehouden. Tussen de buien door, werden echter fraaie plaatjes geschoten van de prijsgekroonde paarden en veulens. Voorzitter Arend van de Pol be groette in zijn openingsspeech al lereerst Mans Harmelink, medeop richter van de vereniging en het erelid Jan Smale. Daarnaast wer den vertegenwoordigers vna het KWPN, juryleden en vertegen woordigers van enkele gemeente besturen begroet (Holten ont brak). Van de Pol greep de gelegen heid aan om de leden voor te stel len Jan Hendrik Stegeman te benoemen als erelid van de vereni ging. Stegeman is twaalf jaar be stuurslid geweest van Holbatheo en is tijdens de fokdag als ring- De afdeling Holten van de Christe lijke Plattelandsvrouwen Bond (CPB) kwam donderdag 21 maart voor de jaarvergadering bijeen in De Kandelaar. Tweede secretares se J.W. Aanstoot-Verveda en alge meen adjunct T.M. Span-van der Berg namen afscheid van het be stuur. In hun plaats werden be noemd de dames J. Heemskerk- Beldman en D. Oonk-Oolbekkink. Gastspreker was mr. G.H.W, Heu- pink van notariskantoor West maas uit Markelo. Onderwerpen als testamenten, erfrecht, succes sierechten en overdracht ouders- kinderen werden door hem belicht, waarbij onder meer duidelijk werd dat een testament geregeld gecon troleerd moet worden met het oog op eventueel nodige wijzigingen in wetgeving of persoonlijke omstan digheden. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd daarna druk gebruik gemaakt. Het seizoen van de CPB wordt op dinsdag 23 april afgesloten met een uitstapje. meester verantwoordelijk voor het voorbrengen van de paarden. Het voorstel werd met applaus be groet. Omdat de receptie een half uur op het programma uitliep, en de offi ciële vertegenwoordiger van het KWPN tijdig elders moest zijn, werd de heer Holterman plotseling tot spreker gebombardeerd. Hij hield zijn felicitaties dan ook kort. Dat werd echter goed gemaakt door Henk Schrijver, die namens de juryleden, maar vooral namens zichzelf, de geschiedenis van het Gelderse paard, zoals dat nu ge fokt wordt door leden van Holbat heo, uitgebreid uit de doeken deed. Schrijver deed het voorstel aftre dend voorzitter Van de Pol te be houden voor het bestuur van de vereniging, maar Van de Pol wim pelde dat af. Het bestuur dient zich elke zeven jaar te vernieuwen om zo de vereniging levend te houden, is zijn mening. De buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek bij monde van Gerrit Markvoort, onder streepte de verbondenheid van Holbatheo en Dijkerhoek en gaf de vereniging het compliment de eni ge warmbloedpaardvereniging te zijn in Overijssel. Volgens Mark voort dankt Holbatheo het 40 jarig bestaan mede aan het feit, dat de vereniging nooit heeft gesjoemeld met de grenzen. Hij wenste Holbat heo nog een voorspoedige toe komst toe. De Toeristenweg is tijdens het broedseizoen van de korhoenders van 's avonds negen uur tot 's morgens negen uur afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Deze maatregel geldt van 2 april tot 1 juni. Dat is afgesproken in de stuurgroep Sallandse Heuvelrug, waarin de provincie Overijssel, de gemeenten Hellendoorn en Hol ten, belangenorganisaties en grondeigenaren vertegenwoor digd zijn. Gedeputeerde Van Rossum, voor zitter van de stuurgroep, spreekt over een korte termijn maatregel als voorschot op het formuleren van een totaalvisie op de Sallandse Heuvelrug. De stuurgroep moet voor het einde van dit jaar met een voorstel komen voor het beheer en de inrichting van dit kwetsbare gebied op langere termijn. De af weging van de belangen van na tuur en landschap, recreatie en wa terhuishouding zal daarin centraal staan. Behalve afsluiting van de Toeris tenweg zal ongetwijfeld ook een verdere afsluiting van zandwegen voor motorvoertuigen aan de orde komen. Op rijksniveau wordt op dit moment gewerkt aan een be schermingsplan voor het korhoen. Het streven is om dit nog voor het begin van de zomer te presenteren. Ook dit plan zal in het advies van De belangstelling voor de Paas- activiteiten van jongerencentrum De Schure was dit jaar teleurstel lend klein. Slechts vijf teams meld den zich voor het eiergooien. Ger rit Meyer werd winnaar met een afstand van 71 meter, het ei werd aangegooid door Edwin Steeghuis. De driekamp werd gewonnen door Toon Brands en Bart Zoer. Zij won nen ook het spectaculaire onder deel drekspringen enb stapelden de meeste kratten op elkaar. Tijdens het symposium was er voor de deelnemers ook tijd voor een praatje en een drankje. De landbouw staat aan het begin van veel veranderingen. In 1992 gaan de Europese grenzen open. Wil agrarisch Nederland mee blij ven doen, zal nu reeds op deze veranderingen moeten worden in- Eind mei gaat de McDrive bij Hol ten open. Licentiehouder Tom Thompson (ondanks zijn naam geen Amerikaan) is momenteel druk bezig met het werven van nieuw personeel. De zeven leden van het managementteam zijn in middels al in opleiding. McDrive Holten wordt de 61e McDonald's- vestiging in Nederland en de 11e waaraan een drive-in restaurant gekoppeld is. Bijzonder aan de Holtense locatie is, dat hij als eerste Nederlandse McDonald's alleen via de snelweg bereikbaar is. Alle overige McDo- nald's-restaurants langs de snel weg liggen aan de voet van een op- of afrit en zijn zo gemakkelijk be reikbaar voor omwonenden. De Holtenaar die trek krijgt in een BigMac of MacShake moet daar voor wel een hele rit over hebben! Tom Thompson heeft echter zo veel vertrouwen in de toenemende drukte langs de Al ('als de aanslui ting bij Oldenzaal klaar is dit de as Amsterdam-Berlijn'), dat hij daar door geen tekort aan klanten vreest. McDonald's Holten krijgt een ge woon selfeervice gedeelte met 110 zitplaatsen, maar het wordt ook mogelijkje 'burger en Franse frites te krijgen zonder uit de auto te komen. De automobilist kan aan een praatpaal zijn bestelling doen, vanuit het raampje bij een loket betalen en bij een tweede loket een stukje verderop zijn maaltijd in ontvangst-nemen. Die dan op het parkeerterrein of onderweg genut- tirrH Jrnn worden. gespeeld. De coöperaties zullen zich meer als marktgerichte onder nemers moeten opstellen, die zich richten op de wensen van de consu ment. Zij dienen hun krachten te bundelen om zo de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Dat betekent prioriteiten stellen en in vesteren in de toekomst. En dat vereist durf. Voor echte onderme- mers met durf zal financiering al tijd mogelijk zijn. Het kernbegrip daarbij is echter: het gaat om men sen en geld. De agrarische gezin nen vormen de rode draad in het geheel nu en in de toekomst. Zo kort samengevat was de bood schap van de deelnemers aan het symposium ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van de afde ling Holten van de OLM. Onder de vaardige leiding van de toekom stig algemeen secretaris van de OLM J.H.M Robben, discussieer den R. Louwman, commercieel manager van Albert Heijn, C.F. Broekhuyse, onderdirecteur Ra bobank, ir. D. Luteijn, voorzitter van de Ceboco-Handelsraad en H.J. Slijkhuis, voorzitter van de OLM over de stelling De agrari sche toekomst, een uitdaging. De imagoverbetering van het boe ren product al in de toekomst een grotetere rol moeten spelen, zo werd gesteld. Als voorbeeld werd genoemd het vlees dat Albert Heijn uit Ierland betrekt. De con sument heeft daar vraag naar, om dat Ierland het image heeft van groene grazige weiden, de sugges tie wekkend, dat de koeien daar dagelijks in het zonnetje lopen, ter wijl het 'gerommel' met hormonen het beeld van het Nederlandse vlees bepaalt. Ook de pers kreeg een veeg uit de pan. Nog steeds beheerst het beeld van een ouder wetse giertank het televisiebeeld, als de mestproblematiek aan de orde is, daar moet nu maar eens verandering in komen, menen de boeren. Slijkhuis kon in dit opzicht zijn mensenral enigszins gerust ste len. De nieuwe spotjes voor de nieuwe zodenbemesting liggen al klaar en zullen bij de eerste beste gelegenheid getoond worden. In ons bericht oomtrent de Gevel steenactie van HMV zijn enkele data door elkaar gehusseld. De ac tie begint maandag 8 april, maar het open huis wordt gehouden van avond, donderdag 4 april, tussen 19.00 en 21.00 uur. de stuurgroep, dat de leidraad wordt voor het beleid van de pro vincie en de betrokken gemeenten, verwerkt moeten worden. De gemeente Holten protesteerde vorig jaar nog heftig tegen de een zijdige afsluiting van de Toeristen weg door Hellendoorn. Het ge meentebestuur verlangde toen eerst een totaalplan voor de Hol- ter/Haarlerberg, voordat er aan af sluiting van wegen of andere be lemmeringen kon worden gedacht. Dat totaalplan is er nog steeds niet, maar in tegenstelling tot vo rig seizoen wordt er nu wel aktief aan gewerkt. Mèt de tegemoetkoming aan de horeca dat de weg per etmaal wat langer open blijft dan vorig jaar, was dat vooruitzicht voor het ge meentebestuur Van Holten vol doende reden om nu wel met de tij delijke afsluiting van de Toeristen weg in te stemmen. Aan de Holten- se kant van de weg zijn inmiddels opnieuw borden geplaatst om au tomobilisten te wijzen op de tijde lijk gewijzigde verkeerssituatie. De leden van de afdeling Espelo van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield maan dagavond 25 maart een bijeen komst die geheel in het teken van Pasen stond. Aan een gezellig ge dekte tafel in paassfeer genoten 67 dames van prachtige palmpaas- en paasverhalen uit Oud-Achter- hoeksch Boerenleven van H.W. Heuvel, voorgelezen door me vrouw Hiddink uit Lochem. Op dinsdag 9 april gaan de dames per bus op excursie naar het Histo- mobielmuseum in Giethoorn. Het vertrek is om 12.00 uur vanaf 't Trefpunt. De volgende bijeen komst is op 29 april om 19.45 uur. De heer F. Schekman vertelt dan over geveltoptekens op boerderij en. CJV de Vriendenschaar houdt op vrijdag 12 en zaterdag 13 april in gebouw Irene haar 43-ste jaarfeest. Het programma begint om 19.30 uur, de zaal is open om 19.00 uur. Speciaal voor de ouderen en ge handicapten wordt op zaterdag middag het grote toneelstuk opge voerd, aanvang 14.00 uur; de zaal zal open zijn vanaf 13.30 uur. Bij de avondvoorstelling zullen zo als gebruikelijk voor de pauze de kleine clubs het programma vul len. Na de pauze kan men dan gaan kijken naar een vrolijk spel van Hans van Wijngaarden, genaamd Kontakt met Kootje. De Supportersvereniging sv Hol ten houdt dinsdag 9 april haar jaarlijkse ledenvergadering in de kantine van sv Holten op Meer manskamp. Naast de jaarverslagen komt on dermeer aan de orde de bestuurs verkiezing. Periodiek aftredend zijn G.J. Jansen (voorzitter), J. Bel tman (penningmeester), M. van Avesaat en W.F. Reijlink. De aftre denden zijn allen kerkiesbaar. Te genkandidaten kunnen worden ge steld voor aanvang van de verga dering, die om 20.00 uur begint. De Mengvoerdergroep krijgt toe stemming om haar tankstation uit te breiden met een creditcard ter minal. Daardoor wordt het moge lijk om met 'plastic' geld benzine te tanken op tijden waarop geen per soneel aanwezig is. De openstel ling is evenwel beperkt in tijd. Het college van B en W heeft naar aan leiding van de aanvraag een hin derwetvergunning van de heer Bökkers een principe uitspraak ge daan, toestemming te verlenen voor uitbreiding van de openstel lingstij d van negen uur 's avonds tot elf uur 's avonds. Andere benzi nestations in het dorp die overwe- gen een creditcard terminal aan te schaffen, worden met geüjke slui tingstijden geconfronteerd. Voor de geldterminal van de Rabo bank, geldt deze sluitingstijd niet, omdat hiervoor geen hinderwet vergunning hoeft worden aange vraagd. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan D. Jansen en J. Stegeman voor de bouw van carports bij Noorderbergstraat 10 en 12; - aan G. P. Bessels voor het vergroten zomerhuis Postweg 77; - aan A. Groteboer voor het vergroten wagenloods bij Beusebergerweg 40; - aan P. M. M. Vondervoort voor het vergroten zomerhuis Vianenweg 55; - aan S. Minnema voor verbouw taxischuur Pastoriestraat 60 tot woning; 2. aan Ned. Hartstichting toestemming verleend voor ophangen spandoeken t.b.v. collecte; 3. een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. de Ronde van Overijssel op 4 mei a.s.; 4. aan circus Harlekino ontheffing verleend t.b.v. optreden. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar of beroepschrift kan men zich wénden tot de afdeling algemene zaken ter gemeen tesecretarie. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 8 april 1991 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Sportcommissie Bij het gemeentelijk openlucht-rekreatiebad Twenhaarsveld is voor de duur van het a.s. zwemseizoen (18 mei t/m 8 september) plaats voor enkele parttime kassamedewerk(st)ers op in nader overleg vast te stellen werktijden. Ook zij die alleen de weekeinden beschikbaar zijn (mits het gehele seizoen) kunnen sol liciteren. Voor deze funktie is een opleiding op LBO-niveau (kantoorpraktijk) of MAVO noodzakelijk. Het salaris is afhankelijk van de leeftijd. Minimumleeftijd 17 jaar. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 10 dagen na het verschij nen van dit blad gezonden worden aan de Sportcommissie, postbus 13, 7450 AA Holten of bezorgd worden op het gemeente huis, afd. W.O.P., Smidsbelt 6. Hinderwet Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 8 april 1991 tot 8 mei 1991 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. G. Keizer, Aaltinksweg 5 te Holten tot het oprichten en in wer king hebben van een melkrundvee, meststieren- en mestvar- kensbedrijf annex opslag van dieselolie. 2. J. G. Meijerink, Helhuizerweg 22 te Holten tot het oprichten en inwerking hebben van een mestvarkensbedrijf en geitenmelk- bedrijf annex opslag van dieselolie. 3. W. G. Markvoort, Oude Stationsweg 7 te Holten tot het oprichten en inwerking hebben van een melkrundvee-, scha pen- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 4. A. Volkerink, Raafterweg 38 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 5. H. Overmeen, Dorperdijk 11 te Holten tot een nieuwe, de gehe le inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex op slag van dieselolie en propaan) omvattende vergunning. 6. Maatschap Veneklaas, Doorlopendedijk 9 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, mestvarkens- en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 7. J. G. Tuïtert, Oude Stationsweg 8a te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, meststieren- en mestvar- kensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergun ning 8. Maatschap Bekkernens, Tolweg 4 te Holten tot een nieuwe.de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 9. H. Rietberg, Schuppertsweg 4 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee, fok- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie), omvattende vergunning. 10. Jhr. J. H. A. van Coeverden, Beusebergerweg 37 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvar kensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergun ning. 11. Maatschap Wegstapel, Dijkerhoekseweg 12 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkensbedrijf annex op slag van dieselolie) omvattende vergunning. 12. J. H. Klein Teeselink, Vonderschottenweg 5 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkens bedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 13. B.H.Arfman, Helhuizerweg 32 te Holten tot een nieuwe, de ge hele inrichting (meststierenbedrijf annex opslag van dieselo lie) omvattende vergunning. 14. J. Bolink, Landmansweg 3 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en mestkalverenbe- drijf annex opslag van dieselolie. De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Holten (kan toor beheerder). Schriftelijk kunnen tot 8 mei 1991 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde be zwaren inbrengen op verzoek tot 1 mei 1991. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie (tel. 616 66). De WD twijfelt aan de nut van de minirotonde in de Larenseweg, zo lang het volledige 'plaatjevan het toekomstige verkeersplan voor Holten nog niet bekend is. Fraktie- voorzitter G.H. Rensen trok tij dens de commissievergadering Gemeentewerken flink van leer te gen het voorstel om gelijkertijd met een omlegging van de Beuse bergerweg, ten behoeve van de be bouwing van De Visscher - de laat ste fase van het plan Beuseberg - gelijkertijd krediet te vragen voor een minirotonde. Volgens Rensen is het nog maar de vraag of het ver keer inderdaad beter afgewikkeld wordt via een minirotonde. Hij zag het meer als een modegril, die te pas en te onpas tegenwoordig over al wordt aangelegd. Dat leverde een stevige confrontatie op met wethouder H. Westerik, die de libe raal toebeet, vooral toch niet de verkeersdeskundige uit te hangen, want dan konden de echte ver- keersdeskundigen wel naar huis worden gestuurd, zo meende Wes terik. Kennelijk is overleg in de fraktie van de WD niet altijd gebruike lijk, want nog geen kwartier na de vergadering van de commissie Ge- meentwerken, verklaarde in de commissie Financiën de WDer Kevelham geen enkele bezwaar te hebben tegen de kredietverlening van ruim drie ton voor de aanleg van de minirotonde. Een briefschrijver, een toekomsti ge bewoner van de woning op de 'hoek' van de nieuwe minirotonde, werd op zijn wensen bediend. Hij stelde voor, de scheiding tussen rijwielpad en voetpad te verbete ren, wat tijdens de vergadering

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5