Feestelijk jubileum met 'n somber tintje Winkelen Zakendoen Een actief 1990 voor Amnesty International I Bekende artiesten op Weidefestival T rekkersleppers uit winterslaap Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag mmm HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Peuterspeelzaal tegen prijsverhoging Barokmuziek in Bathmen Werkgroep gaat door met voorlichting BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Splo opent het seizoen Kabaal in de Waag Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK MARKELO ~7 opel-Q- DONDERDAG 4 APRIL 1991 Op 26-3 werd op de Al een vrachtwagen met oplegger aan de kant gezet. De combinatie werd bestuurd door een Pool. Hij had een aantal personenauto's opgela den die hij naar Polen wilde over brengen. Bij onderzoek bleek dat het op de vrachtwagen aanwezige kentekenbewijs was vervallen en de wagen ook niet verzekerd was. Het geheel werd in beslag geno men. Nadat men had gezorgd voor een geldig kentekenbewijs en er een forse boete was betaald kon het geheel de volgende dag verder rijden. Eveneens op 26-3, omstreeks 17.00 uur vond op de Rijssenseweg, voor de kruising met de Markeloseweg, een klein aanrijdinkje plaats. Twee personenauto's naderden de krui sing vanuit de richting Rijssen. Beiden remden voor de kruising af. Nadat de achterste automobilist, een inwoner van Holten, geen ver keer zag naderen trok hij op. Hij zag hierbij over het hoofd dat de eerste auto nog stilstond. Blik schade was het gevolg. Op 27-3, omstreeks 15.30 uur werd op de Heideweg een hond door een personenauto aangereden. De hond wist zelf de deur van de wo ning van de eigenaar te openen en zo te ontsnappen. Het dier stak plotseling de rijbaan over waarna de bestuurder van een personen auto het niet meer wist te ontwij ken. De auto werd licht bescha digd. De hond werd door een die renarts behandeld. In een feestelijk versierd Bethanië in Dijkerhoek werd met een spelle tjes circuit, een zelf gemaakte vide ofilm en heerlijke pannekoeken, door kleuters en leidsters van peu terspeelzaal 't Knötterheuske vori ge week donderdag het vijftien ja rig bestaan gevierd. Ondanks de uiterlijk zo opgewekte stemming, wilde de echte feestvreugde bij de leidsters niet zo goed van de grond komen. Reden is de prijsverho ging, die dfe gemeente Holten voor de peuterspeelzaal wil doorvoeren. 'Holtën' stelt zich op het stand punt, dat de prijs voor de peuter speelzaal in Dijkerhoek gelijk ge trokken moet worden met die van de peuterspeelzaal in de Bosc hkamp en dat is de Dijkerhoeksen in het verkeerde keelgat gescho ten. Leidster Thea Lubbersen, die als vaste kracht al ruim zeven jaar. werkzaam is in Dijkerhoek, heeft maar weinig waardering voor de de aangekondigde prijsverhoging en krijgt daarbij de steun van haar vaste helpsters, Betsie Goorman, Minie Podt, Gerry Pinkert én Jean- net Heek en invalster Ineke Haver slag. „Het is gewoon geen eerlijke vergelijking. In het dorpshuis be schikt men over een eigen ruimte met prachtig nieuw meubilair. Wij moeten het stellen met meubilair dat van ellende uit elkaar valt. Als je een stoeltje een beetje te hard Het ensemble Giardino zal op zon dag 14 april optreden in de Neder lands Hervormde kerk te Bath men. Giardino bestaat uit Andre van Beek, mezzo-sopraan, Coert Bremmers, blokfluit en David van Ooyen, luit en theorbe. Het pro gramma vermeldt Italiaanse ba rokmuziek. Het concert begint om 19.30 uur. neerzet, breekt een poot er gewoon onderuit. Verder moeten wij elke dag alles spulletjes weer opruimen en de volgende dag weer neerzet ten. Zodra we ook over een eigen ruimte beschikken met goed mate riaal willen we gaan praten". De argumentatie die gegeven wordt, dat het Knötterheuske kinderen 'wegsnoeptvan Holten wordt met verontwaardiging van de hand ge wezen. „Wij hebben hier geen wachtlijst; we kunnen zelfs nog wel een zevental kleuters plaatsen. In Holten is wel een wachtlijst, dat zegt genoeg", menen de leidsters. Verder is men in Dijkerhoek teleur gesteld, dat ondanks toezeggingen Thea Lubbersen nog steeds geen vast dienstverband is aangeboden. Ter afsluiting van de Holtense Middenstandsbeurs, die op 10, 11 en 12 april wordt gehouden, wordt op zaterdag 13 april een Weidefes tival op Kalfstermansweide ge houden met optredens van beken de Nederlandse artiesten. Het fes tival begint om 20.00 uur. Het ini tiatief voor het eerste Weidefestival is genomen door de Pimpelcommissie, bestaande uit café 't Klavier, café De Raedskel- der, sporthal 't Mossink en Jonge rencentrum De Schure. Het Weidefestival wordt geopend door Arne Jansen. Sinds het num mer Meisjes met rode haren heeft hij gaan nadere introductie nodig. Verder zijn er optredens van Erik Mesie en Hannie. Erik Mesie maak te in het begin van de jaren '80 furore met de toemalige topforma- tie Toontje Lager. Sedert enkele jaren is hij op de solo-toer. Zange res Hannie zal het Weidefestival afsluiten. Zij geniet de laatste tijd vooral bekendheid door het num mer Maar vanavond... heb ik hoofdpijn. De artiesten worden op het fesival muzikaal begeleid door het showorkest the Double Dia mond Band. Dit showorkest ver zorgt 's avonds ook éigen optreden met zijn zangeres. De voorverkoop start op maandag 25 maart. De kaarten kosten tien gulden. Aan de zaal kosten de kaarten vijftien gulden. Voorver koopadressen in Holten zijn: café 't Klavier, café Tonnie Brands, café De Raedskelder, sporthal 't Mos sink en Jongerencentrum De Schure. Buiten Holten zijn kaarten in de voorverkoop te koop bij Vree Egberts (Nieuw heeten, VW Nij- verdal, Dangremond (Rijssen), café-rest. De Brink (Bathmen) en hotel Witkamp (Laren). Kleurencomputer bij Maats Schildersbedrijf Maats heeft van 8 tot 20 april het Creative Co lour System van Histor in huis. Dat bestaat uit een spectaculair computersysteem, waarmee de klant vooraf kan bekijken hoe zijn huis of interieur er na het schilderen uit gaat zien. Een hele geruststelling voor je aan die klus begint! De trend is op het ogenblik van wit en pastel naar sprekender kleuren als paars, fel geel, diep rood en helder blauw. Om het ef fect daarvan op een deur of muur te beoordelen vanaf een klein kleurenstaaltje valt niet mee. Daarom kiezen veel mensen nog steeds voor de veilige weg. De kleurencomputer bevat foto's van verschillende soorten huizen en in allerlei stijlen ingerichte kamers. Met de foto die het meest lijkt op zijn eigen situatie kan de klant dan gaan expe rimenteren met een andere kleur op de wand, het houtwerk, de vloerbedekking of het meubilair. De werkgroep Holten van Amnes ty International kan terugkijken op een actief jaar 1990. De werk groep heeft voor haar activiteiten in 1990 een beroep kunnen doen op een zestigtal vaste briefschijvers, verenigingen en kerken. Aan de Zuid-Korea actie werd meegedaan met een stand in de bibliotheek. Er werden een aantal brieven en kaarten geschreven en petitielijsten getekend. De gevan gene Soh Hung Min ontving uit Holten een pakje met muts, das en sokken en tot ieders verrassing ontving de werkgroep in november een brief van hem. Veel Holtenaren hebben in dorpshuis De Boschkamp de foto tentoonstelling bezocht die gehou den werd ter gelegenheid van de Sri Lanka actie. Ook de scholen werden betrokken bij het werk van AI. Zo werden in het afgelopen jaar drie scholen bezocht, de Schakel, Kolschool en Het Kompas. Uit de reacties bleek, dat de kinderen heel goed begrijpen, waar Amnes ty mee bezig is. Vandaar dat de werkgroep graag doorgaat met deze voorlichting. Mede voor zijn inspanning voor Amnesty International werd op 25 maart 1990 ere-lid Wim Bevers geëerd met ere penning van de gemeente Holten. Amnesty was ook bij verschillende evenementen present. Zo stond Uitstapje De leden van de P'COB gaan op dinsdag 9 april een dag naar De Holterhof. In dit gezellige hotel voor ouderen worden zij ontvan gen door de heer en mevrouw Ter- welle. De bus vertrekt om half tien precies bij De Kandelaar en komt rond half elf aan bij De Holterhof, tussen Enschede en Glanerbrug. Na een kopje koffie zijn er allerlei activiteiten. Welke, dat wordt op de dag zelf wel door de heer Terwel- le op humoristische wijze verteld. Eén ding staat vast, de deelnemers krijgen een lekkere koffietafel aan geboden. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor wie alsnog zin heeft gekregen om mee te gaan. Heropening Het Groene Kruisgebouw is afgelo pen winter grondig verbouwd. Veel mensen zullen daarna al wel eens een keertje binnen zijn geweest, maar nu het echt helemaal klaar is, wordt het officiéél heropend door burgemeester Van Rappard. Dat gebeurt op 12 april om vier uur 's middags. Er is dan ook open huis, zodat iedereen kennis kan maken met het werk van de instellingen, die hun kantoor in het Kruisge bouw hebben. Naast kruiswerk en gezinsverzorging en maatschappe lijk werk is dat ook de Stichting Welzijn Ouderen. Na een lange winterstop zal zater dag 6 april het Trekkerslep-sei- zoen geopend worden met de wed strijden in Espelo. Het is voor de derde keer dat er in Espelo Trekkerslepwedstrijden worden gehouden en ook ditmaal tekent de School- en Volksfeest commissie, in samenwerking met het Trekker Trekteam Splo, voor de organisatie. De wedstrijden van aanstaande za terdag tellen ook ditmaal weer mee als voorselectie voor de grote slepwedstrijden tijdens het Stöp- pelhaenefeest te Raalte. Inmiddels hebben zo'n 90 trek- kerbezitters zich ingeschreven om in Espelo deel te nemen en wel verdeeld over zes verschillende ge wichtsklassen. Onder de deelne mers zijn natuurlijk veel leden van het actieve Trekker Trekteam Splo. Verder komen de deelnemers uit diverse plaatsen in de regio waarbij alle bekende coryfeeën. De wedstrijden worden gehouden op het weiland van Jan (van Ap) Meijerink op de hoek van de Pas- mansweg-Okkenbroekseweg en beginnen 's morgens om 10.00 uur en duren tot 's middags omstreeks 16.00 uur. De toegang is gratis. men ondermeer met een kraam op de Smidsbelt op Koninginnedag, op Blij dat ik rij markt, was men aanwezig in de tent op Borkeld en op de Kerkendag. Op de dag van de rechten van de mens heeft men voor het eerste met sandwichbor- den bij Irene gestaan. De werkgroep heeft zich ook gebo gen over het rapport Veranderin gen in Amnesty International om op gepaste wijze in de kunnen spe len op de veranderingen in de Ne derlandse samenleving en wijzi gingen in het patroon van mensen rechtenschendingen. Door wer ving van donateurs, een goede gift van de oecumenische dienst op 6 mei, enkele vrije giften en de ver koop van materialen is de financië le toestand van de werkgroep aan merkelijk verbeterd. De portokos ten voor de briefschrijvers komen in het- vervolg voor rekening van de schrijvers. De Bathmense rockgroep Kabaal treedt zaterdag 6 april op in café dancing De Waag. Kabaal staat voor een stevige par tij rock and roll, waarbij soms de stukken vanaf vliegen. Veelvuldig heeft de band opgetreden als voor programma voor Normaal, tijdens de Nederlandse kampioenschap pen motocross Geboren: Marc Herbert, zv W. J. Slijkhuis en J. Lammers. Overleden: L.M.C. Giebels, oud 87 jaar; J. van Zon, oud 77 jaar. Gehuwd: M van der Werf, oud 25 jaar en J.G. Stam, oud 24 jaar; B.H. Kwintenberg, oud 47 jaar, Rijssen en M.W.K. Scherren- berg, oud 43 jaar. Een tweetal branden gemeld op 29- 3. De eerste betrof een situatie aan de Postweg waar men bos aan het kappen was geweest. Men had de restanten opgestapeld en getracht in brand te steken. Daar men de in druk kreeg dat dit niet lukte is men weg gegaan. Korte tijd later bleek echter dat het vuurtje toch wel gelukt was. Het resultaat liep wel uit de hand daar er nu bos mee ver loren ging. De brandweer kon de schade tot 400 vierkamnte meter beperken. De "brandstichter" le verde dit een proces-verbaal op. De andere melding betrof een hei debrand op de Holterberg die ook snel weer door de brandweer kon worden geblust. In de vooravond van 29-3 werd een inwoner van Wierden aangehou den voor diefstal van gemeente ei gendommen. De man, die met toe stemming alleen op de gemeente- werf aanwezig was, maakte van dit vertrouwen misbruik. Dit keer nam hij twee zakken kunstmest weg die in zijn auto werden aange troffen. In totaal bleek hij een vier tal keren spullen te hebben weg genomen. Op het Landeweerd vond op 30-3 een klein aanrijdinkje plaats. Een automobilist wilde komende vanaf de Kieftenbelt rechtsaf het Lande weerd oprijden. Hierbij werd, i.v.m. een daarstaande boom de bocht wat ruim genomen. Dit terwijl uit de andere richting ook een auto naderde. Blikschade was het ge volg. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. R. visser (Jeugd dienst); nevendiensten: Aty v.d. Plank, Ineke Huitink, Mieke Aangeenbrug. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Uitgangscollecte: Plaatselijke zondagsscholen. Oppasdienst: Anke Oonk en Maureen Jansen. Diessenplas: 10 april 19.00 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. J.A.J. Estié, Steen- wijk. 19.15 uur: ds. P. Ravensbergen, Gramsbergen. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Overkempe-Locht; groep 5 en 6 o.l.v. H. Stam. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jans Stam-Slotboom. Karin Stam, Gerdien Tromop-Nij- kamp; 4-6 jaar: Irma Jansen, Herma Stam. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A. J. Leerink. Uit gangscollecte: Plaatselijke zon dagsscholen. ESPELO 10.45 uur: ds. A.J. Leerink. Uit gangscollecte: Plaatselijke zon dagsscholen. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. D.P. Rijpma, Am- hem. Uitgangscollecte: Zon dagsschoolwerk. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 6 en 7 april: mw. C.M. Piscaer en J.F. Sijtsema; Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 6 en 7 april: F.G. Koop, Spoor straat 3, Goor. Tel. 05470-72279. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag tm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af- OPEN BEJAARDENWERK. Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 4 april: open huis HMV, 19.30- 20.30 uur. 6 april: Trekkersiep Espelo; 'Kabaal' in de Waag; 10.00-17.00 uur, Jeugd en Jongerendag in Irene. 8 april: 20.00 uur, dialezing HPC over geschiedenis Olympi sche spelen; start Aktie Gevel steen HMV. 9 april: 09.30-11.30 uur en 18.30-20.00 uur, Kinder- en tie- nerkledingbeurs; 20..00 uur, ver gadering Supportersver. sv Hol ten.. 10 april: HVG Dijkerhoek, (dr. van Couwelaar) in Bethanië. 10/11/12 april: 15-22 uur, Mid denstandsbeurs op Kalfster mansweide. 12 april: 16.00 uur, officiële ope ning Groene Kruisgebouw met open huis; 19.30 uur, Jaarfeest CJV de Vriendenschaar in ge bouw Irene. 13 april: 19.30 uur, Jaarfeest CJV de Vriendenschaar; 'Wei defestival' op Kalfstermanswei de. 14 april: Puzzelrit MAC de Hol terberg. 15 april: bijeenkomst NBvP Holten. 17 april: stekjes ruilen in dorps huis, 10.00-11.00 uur. 19 april: Normaal in Espelo; Lompenactie HMV in buitenge bied. 24 april: Gospelconcert in Kan delaar. 30 april: Koninginnedag. Verloren: sleutelbos in zwart etui (ong.10 sleutels); kunstge bit; O V-jaarkaart; sleutelbos met Fordsleutel; geel gouden schakelarmband; kinderhorlo ge met paars bandje; zwarte portemonnee met diverse pas- jes;bruine portemonnee. Gevonden: grijze knipportemonnee; hals ketting met letter W; heren hor loge merk Gillex; rode dames portemonnee; Zoek geraakte dieren: wit ko nijn; 5 pauwen (4 hennen en 1 haan). Q 05476-1907

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3