Record Dijkerhoek blijft ongebroken Ongekende drukte ie Holten bij talrijke paasevenementen NiPiiuuchlarl Hfilfpnc Paasvuur Espelo uitgesteld tot zaterdag Illegaal bedrijfje onder dak Bewoners dumpen afval Verbouwing Boschkamp Expositie U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Jeugddienst aan Haïtiaans doek gewijd Teleurstelling voor bewoners van De Haar Kledingbeurs iiiUMViwin.r In de hal van het gemeentehuis wordt tot en met 15 april een ten toonstelling gehouden, samenge steld uit de kunstcollectie van de provincie Overijssel onder de titel Abstracte lijn en vorm. Dat een Otto ook dienst kan doen als 'race'monster, bewees men in de Beuseberg. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: I Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: I Hij/zij betaalt abonnementsgeld 1 per jaar ad 44,70. Geen beter vermaak dan leedvermaak, als een van de deelnemers in Hol- terbroek een nat pak haalt. alleen naar de boake zelf gekeken, maar ook naar de entourage. Hol- terbroek won het daarmee net van Espelo, al had de jury het er knap moeilijk mee. Splo had de weg naar het vuur en de boake zelf met gele papieren rozen versierd en zelfs he- licoptervluchten ingezet om spek takel te bieden. Holterbroek won echter met een mooi gevormd en goed afgewerkt paasvuur, net iets mooier dan in Splo volgens drie van de vier juryleden, een keurig opgeruimd terrein en het fierlejep- festijn op eerste paasdag. De bou wers van Holterbroek konden te vreden zijn, want naar eigen zeg gen hadden zij vooral geprobeerd om de allermooiste boake te bou wen en extra mooi hout bewaard om de buitenkant af te werken. Alle boakes waren kleiner dan in - 1990, toen de hevige storm voor veel hout had gezorgd. Splo won toen met 14.20 m en 2950 kuub, terwijl de nummer drie nog altijd op 11.22 m kwam. Dit jaar bracht Beuseberg het tot een inhoud van 2500 kubieke meter, Espelo hield het bij 2050, Dijkerhoek bleef ste ken op 1810 en Holterbroek kwam zelfs niet verder dan 900. Qua hoog te was die in Espelo de grootste met 12.30 meter. Beuseberg haalde de 10.50 meter, Dijkerhoek 8.50 me ter en Holterbroek hetzelfde. Met alle boakebouwers was echter af gesproken dat de inhoud zou tellen Holtens Nieuwsblad Donderdag 4 april 1991-43ste jaargang no.14Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1.= Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf4 7451XC Holten tel 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel. 053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24 b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Opnieuw is een oplossing gevon den voor een van de illegale bedrijf jes in het buitengebied, die door het ontbreken van de nodige ver gunningen dreigde te worden ge sloten. Autobedrijf Tuitert aan de Espelodijk en de de voormalige smederij van Nijland aan de Weus- tenweg zijn tot overeenstemming gekomen voor een bestemmings- planruil in het buitengebied. Het college van b en w gaan in principe accoord met de ruil en zullen dit voorstellen aan de commissie Ruimtelijke Ordening. De aange- kondige politiedwang is daarmee van de baan. Op het zomerhuisjesterrein aan de Borkeld wordt steeds vaker gecon stateerd, dat mensen uit Rijssen en Markelo hun afval dumpen in de 1100 liter containers, die daar nu nog staan. Om deze ontwikkeling een halt toe te roepen, wordt over leg gevoerd met vertegenwoordi gers van de eigenaren van de zo merhuisjes om zo spoedig mogelijk een soepele regeling te treffen voor de afvoer van het huisvuil per Otto en Klicko. Het overleg heeft inmid dels plaats gevonden. Volgens wet houder Westerik verloopt het ge scheiden inzamelen naar wensen, nu enkele knelpunten zijn opge lost. De uitbreiding van het dorphuis De Boschkamp is definitief van de baan nu de Lathmer definitief heeft besloten af te zien van uit breiding van de activiteiten in Hol ten. Wel zullen er op verzoek van de gebruikers dit jaar enkele verbou wingen plaats vinden. Zo wil men ondermeer een aparte keuken, om dat de huidige situatie van een open keuken in de ontmoetings ruimte, maar matig functioneert. Om een en ander te financieren, en om de huurprijzen gelijk op te la ten lopen met de overige huurprij zen van gemeentelijke gebouwen, worden de huren van het dorps huis met ingang van 1 januari 1992 met vijf procent verhoogd. De jeugddienst die zondag onder leiding van ds. R. Visser in de her vormde kerk wordt gehouden heeft als thema het doek van de Haïtiaanse schilder Jaques Chery, dat aan beide kanten van de kan sel in groot formaat te zien zal zijn. Ds. Visser zal zijn preek aan de bespreking van dit indrukwekken de doek wijden. Aan het begin van de dienst ontvangen de kerkgan gers behalve de liturgie ook een kleine afdeling van het doek om de dienst nog beter te kunnen volgen. Aan deze jeugddienst wordt mee gewerkt door het jongerenkoor The Chariots uit Amsterdam. Toekomst De agrarische toekomst stond centraal tijdens het sym posium van de 100 jarige afde ling Holten van de OLM. Eén van de conclusies was, dat de beeldvorming van de agrari-: sche bedrijfstak aan verbete ring toe is. Het beeld van de sproeiende giertank dient dan ook te verdwijnen Woningbouwvereniging Onze Wo ning houdt voor de verkoop van de huurhuizen in de Haar vast aan een verkoopprijs van honderd pro cent van de waarde bij vrije ver koop. Het is de bewonerscommis sie niet gelukt om in het gesprek met Onze Woning meer dan kleine concessies los te krijgen. Woord voerder J.A. Schuchard is dan ook teleurgesteld en noemt het voor de aspirant kopers extra zuur, dat volgens zijn informatie woning bouwverenigingen in Rijssen en Hellendoorn wel woningen aan be woners verkopen tegen een prijs van zestig tot tachtig procent van de getaxeerde waarde. Wel heeft directeur Doomebos van Onze Woning toegezegd, dat de bouwvereniging het achterstallig onderhoud aan de ter verkoop aan geboden woningen voor haar reke ning neemt, ook als de woning pas na de verkoopdatum aan de beurt is. In zaal Vosman is dinsdag 9 april weer een kledingbeurs voor ge dragen kinder- en tienerkleding. Dit keer is de zomer- en voorjaars- kleding aan de beurt. Voor winter- kleding wordt in het najaar een beurs gehouden. Men kan - op afspraak - kleding in leveren maandag 8 april en dins dag 9 april. Voor een afsrpaak kan met bellen 05483-61199. Ingeleverd kan worden twaalf stuks kleding van goede kwaliteit. Het bewaarloon bedraagt 0,20 per stuk. Van de verkoopprijs .wordt 20 ingehouden. Onder goed, dames- en herenkleding wordt niet geaccepteerd. Wel mag men inleveren: fietszitjes, fiets manden, auto-stoeltjes, roller ska tes e.d. De verkoop vindt plaats dinsdag 9 april van 09.30 tot 11.30 uur en 's avonds van 18.30 tot 20.00 uur. De niet verkochte kleding kan men dinsdagavond na afloop van de beurs of woensdagochtend afha len. Kleding die niet voor woens dag 10.30 is afgehaald gaat naar de stichting Dorkas. Honderden Espeloërs bekeken Huisje Boompje Beestje vanuit de wentel wiek. llllllllllllllll!llllllllflllljlill!!l!III!Illlllll!llllllllllll!tlillllllll!ll||||||||imi|imi|||||i||||||||||t[|||||i|!||||||||||||||||||||||M en daarmee behaalde Beuseberg dus een ruime overwinning. De jury had met het mooie weer een plezierige taak en misschien mede door de aangename temperatuur leek de pils rijkelijker te vloeien dan de jonge borrel. Het aloude glaasje op, laatje rijden werd door de jury voorbeeldig in de praktijk gebracht, wat niet van alle toe schouwers gezegd kan worden. Honderden Holtenaren en vakan tiegangers trokken er zondagmid dag op uit om de paasvuren in ogenschouw. Daarnaast trokken de helicoptervluchten in Splo veel belangstelling. Tot schemertijd vlogen de Robinson R22 en Hug hes 300 af en aan met Espeloërs. Zelfs de oefenvluchten van 100 gul den per stuk waren in de korste ke ren volgeboekt. In Holterbroek zocht men het op het water. Ook daar veel toeschouwers, die vooral wachtten op degene, die de over kant niet haalden en in de sloot te recht kwamen. In de Beuseberg vond op tweede paasdag vermoe delijk met de Ottorace een Neder landse premiere plaats. Zelfs een Otto met zijspan werd gesigna leerd. Uitslagen Fierlejeppen: 1 André Keuterman, Holten 12.16 m; 2. Nico Veenstra, Almelo, 11.57 m.; 3. Jan Arend Borghuis, Holten, 11.32 m. 4. Edwin Aaftink, Holten, 11.20 m; 5. M. Crom, Delft, 10.86 m. Pech- prijs: Rosa Vonk. Het wereldrecord pannekoekbak ken blijft voorlopig in Dijker- hoekse handen. Een poging van ploeg van de producent van Jif Lemon juice, het spul dat in Enge land op de pannekoeken wordt gedaan, mislukte afgelopen zon dag jammerlijk. De Engelse wil den het record van 10.03 verbete ren met 80 centimeter. Maar zover is het nooit gekomen. Een elf man sterke delegatie uit Dijkerhoek aanschouwde (met ui teraard enig leedvermaak) in het Thomepepark, een amusement spark in Londen in de buurt van het vliegveld Heathrow, de ver richtingen van de bakploeg, die onder leiding stond van een leraar van een technische school. On danks dat de pan door een con structiebedrijf gemaakt was en men niet op de centen hoefde te let ten, mankeerde er aan de construc tie wel het een en ander. Dit bleek na een half uur al, nadat men de pan had opgewarmd met de twin tig branders (dezelfde methode als in Dijkerhoek) en liet ronddraaien voor een gelijkmatige verwarming. Het ijzer begon door de hitte al zo uit te zetten, dat er ondanks de aanmoedigingen van de Dijker hoekers geen beweging meer in te krijgen was. Tot overmaat van De paasboake in Espelo staat er nog steeds en is nu dus onbetwist het hoogste paasvuur in Holten. Volgens brandweercommandant J.G. Hel ler was het door de droogte en de windrichting zondagavond niet ver antwoord om er de brand in te steken. Het risico was levensgroot aanwezig dat overwaaiende vonken het aangrenzende bosje en van daar de hele Holterberg in de voor fik zouden zetten. Volgens de plan ning zal het nu zaterdag in de brand worden gesloken, tenminste als de wind gedraaid is. Tot die tijd wordt het nat gehouden, om voortijdig ontbranden te voorkomen. Ook een regelmatige controle blijkt nodig, want de eerste pogingen om de zak eerdeF in de fik te steken, zijn al gemeld. Splo zal geen Splo zijn als het verlate paasvuur geen aanlei ding is voor een feestje. „Geen probleem", volgens boakebouwer Herman Nijenhuis „en dat klein mag je er ook wel aflaten". Een verrassing ter verhoging van de feestvreugde is al in de maak. Gebrek aan publiek zal er vast niet zijn, want de telefoon heeft op paasmaandag bij de Splose boakebouwers al roodgloeiend gestaan. Sommige mensen van buiten Holten gingen zelfs zo ver, dat ze in het telefoonboek een adres in opzochten om de bewoner te vragen hoe het met het paasvuur stond! Over belangstelling- hadden de overige paasactiviteiten ook niet te klagen. Heuse files werden zon dagmiddag- en avond gemeld rich ting fierlejeppen, helicoptervluch ten en paasvuren, de politie han denvol werk om de zaak in goede banen te leiden, maar alles verliep in goede harmonie en zonder onge lukken. Beuseberg had het grootste, Es pelo het hoogste en Holterbroek het mooiste paasvuur dit jaar. De uitslag die juryvoorzitter Bert van Eyk zaterdagavond tegen half acht bekend maakte leverde geen tu- multeuze tafrelen op, zoals zich in het verleden wel hebben voorge daan. Alle boakebouwers legden Met professionele apparatuur werden de boakes opgemeten. Zo ook de boake in Espelo, die niet in de prijzen viel, maar op andere wijze voor een verrassing zorgde. zich bij het juryrapport neer. Dit was het tweede jaar dat juryleden Gerrit Markvoort en Arjen Hak- kert met de tachimeter van het kadaster (Markvoorts broodheer) aan het meten sloegen. „We kun nen het heel secuur en dus heel objectief meten, meer dan een' kuub zal het echt niet schelen", stelde Arjen Hakkert heel stellig. Bij de schoonheidsprijs werd niet ramp liep het beslag ook nog teveel naar één kant en spoelde de pan uit. Ondanks verwoede pogingen om de pan alsnog rond te draaien, bleef het bij een aan- en vastge- brande pannekoek aan de onder kant een een niet gare brij aan de bovenkant. De grote rol boven de pan om de koek te keren hoefde dan ook niet in werking te komen. De Engelsen gaven de recordpo ging op en zullen ook geen nieuwe poging ondernemen. De eindcon clusie van de elf Dijkerhoekers was, dat alles daar veel te zakelijk was aangepakt en de motivatie en betrokkenheid, zoals destijds in Dat werd dus niks, met die Engelse pannekoek. Dijkerhoek volop aanwezig was, volledig ontbrak. Aan de ene kant waren de Dijkerhoekers blij, dat het record in hun bezit bleef, aan de andere kant vonden ze het spij tig voor zowel de Engelsen als voor hun zelf, omdat de feeststemming achterwege bleef. Maar het meest vervelende was het voor het Kin derziekenhuis, waar de opbrengst van de stukjes pannekoek voor be stemd was.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1