„Overal ter wereld Christendom tonen" Winketen ('"in Zakendost) Eierfestijn De Schure HOLTENS NIEUWSBLAD TIJDELIJKE WIJZIGING BUSROUTES I.V.M. RIOLERINGSWERKZAAMHEDEN Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. HUISVUILOPHAALDIENST OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN INDIENING AANVRAGEN OM SUBSIDIE VOOR ONDERHOUD VAN KLEINE LANDSCHAPSELEMENTEN EN HERSTEL EN/OF VERNIEUWING VAN RIETEN DAKEN Geref. gemeente zendt mts-er uit Nieuwe cursus zijdeschilderen DONDERDAG 28 MAART 1991 (grond-)lichaam, het onderhouden van de zich daarop bevindende begroeiing, hierbij inbegrepen het eens per twaalf jaren kappen van het hakhout van houtwallen en het afvoeren van het ter plaatse gevelde hout; b. het verrichten van aktiviteiten die gericht zijn op duurzame instandhouding van waardevolle bomen of die voor het natuur- en dorpsschoon of om andere redenen van milieubeheer van belang zijn; c. het zich onthouden van al die handelingen die kunnen leiden tot een waarneembare aantasting van de structuur en het karakter van een klein landschapselement. Het onderhoud dient: - een bijdrage te leveren aan de realisering van de doelstelling van het gemeentelijk natuur- en landschapsbescherming; - te stroken met het gemeentelijk ruimtelijk-ordeningsbeleid; - zoveel mogelijk gebaseerd te zijn op een gericht landschapsbeleid, zoals dat tot uitdrukking komt in het gemeentelijk landschapsbeleidsplan en daarop gebaseerde uitvoeringsprojecten of in (de toelichting bij) het ontwerp-bestemmingsplan „buitengebied" of dit plan, nadat het door de raad is vastgesteld; - vooral gericht te zijn op het wegwerken van achterstallig onderhoud. In afwijking van het vorenstaande kan tevens een subsidie worden toegekend voor werkzaamheden tot instandhouding en onderhoud van bomen, deel uitmakende van particuliere tuinen en gelegen binnen de bebouwde kommen, die gezien hun hoge ouderdom, situering en zeldzaamheid als karakterbepalend voor hun omgeving aangemerkt kunnen worden. Onderhoudswerkzaamheden, welke als zodanig voor subsidiëring in aanmerking komen, zijn: aktiviteiten als snoeien, wondbehandeling, grondverbetering, bestrijding ziekten en plagen, kosten van onderzoek en advisering door een deskundig boomverzorgingsbedrijf. 2. het herstellen en/of vernieuwen van rieten daken van gebouwen, waarvan de woning deel uitmaakt, gelegen in het buitengebied van de gemeente Holten. Onder buitengebied wordt verstaan het gebied dat is gelegen binnen de genz§n van het in ontwerp zijnde bestemmingsplan „buitengebied", respectievelijk binnen de grenzen van dat plan, nadat het door de gemeenteraad is vastgesteld. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt daarbij geen onderscheid meer gemaakt in de aard van het soort gebruik van het gebouw, zodat de verordening ook van toepassing is op burgerwoningen in het buitengebied die met riet gedekt zijn. Aanvragen om toekenning van subsidie op grond van bovenvermelde concept-verordening kunnen vóór 1 mei 1991 worden ingediend op een ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijgbaar formulier. Na 1 mei ingediende aanvragen komen in principe niet voor inwilliging in aanmerking. Hierbij dient nog te worden opgemerkt dat ingediende aanvragen zullen worden beoordeeld aan de hand van de nader door de gemeenteraad vast te stellen verordening. Holten, 28 maart 1991 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman, secretaris i.v.m. de uitvoering van rioleringswerkzaamheden in de Oranjestraat zal de route van de O.A.D.-streekbussen tijdelijk worden aangepast. Vanaf dinsdag 2 april tot ongeveer vrijdag 17 mei 1991: In deze weken zullen rioleringswerkzaamheden worden uitgevoerd in de Oranjestraat (gedeelte tussen de aansluiting met de Kolweg en de aansluiting met de Rietmolenstraat). De bushalte op de Smidsbelt komt in deze weken te. vervallen. De streekbussen rijden in deze weken de volgende route: Lijn 30 (Deventer - Holten - Markelo - Goor - Hengelo): Dorpsstraat; Stationsstraat; N.S.-station; Waagweg; Industriestraat; Kolweg; Noordenbergstraat; Oranjestraat v.v. Tijdelijk zal een halte gemaakt worden op de hoek van de kruising Dorpsstraat - Stationsstraat. Lijn 31 (Holten - Rijssen - Wierden - Almelo): Route normaal tot aan de kruising Dorpsstraat -Larenseweg daarna: Stationsstraat; Waagweg; Industriestraat; Kolweg; Noordenbergstraat; Oranjestraat v.v. Tijdelijk zal een halte gemaakt worden op de hoek van de kruising Dorpsstraat - Stationsstraat. Vanaf omstreeks 17 mei tot ongeveer 7 juni 1991: In deze weken zullen rioleringswerkzaamheden uitgevoerd worden in de Oranjestraat (gedeelte tussen de aansluiting met de Rietmolenstraat en de aansluiting met de Noordenbergstraat). De bushalte op de Smidsbelt en nabij schoolgebouw „De Marke" komen in deze weken te vervallen. De streekbussen rijden in deze weken de volgende route: Lijn 30 Dorpsstraat; Stationsstraat; Waagweg; Pannenbakkersstraat; Kolweg; parallelweg Rijssenseweg; rijksweg Deventer - Markelo. Tijdelijk zal er een halte gemaakt worden aan de Stationsstraat en nabij de aansluiting van de parallelweg op de rijksweg Deventer - Markelo. Lijn 31 Route normaal tot aan de kruising Dorpsstraat -Larenseweg daarna: Stationsstraat; Waagweg; Pannenbakkersstraat; Kolweg; parallelweg Rijssenseweg; rijksweg Deventer - Markelo; rijksweg Holten - Rijssen. Tijdelijk zal er een halte gemaakt worden om de Stationsstraat en nabij de aansluiting van de parallelweg op de rijksweg Deventer - Markelo. De looproute vanaf de haltes die tijdelijk buiten gebruik zijn naar de dichtstbijzijnde halte zal met pijlen worden aangegeven door de O.A.D. Met nadruk wordt er op gewezen dat, afhankelijk van vooraf niet in te schatten faktoren, zoals regenval, vervanging kabels en leidingen, noodzaak van bronbemaling etc., van bovengenoemde planning kan worden afgeweken. Voor de eventuele overlast die een en ander wellicht voor u betekent vragen wij bij voorbaat uw clementie. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. W. Paalman voor bouw garage/schuur bij Weustenweg 5; - aan Schuppert Beheer B.V. voor verbouw winkelplan Dorpsstraat 29/31 - aan J. H. Heller voor verbouw/vernieuwen schapenhok; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan A. Haan, Vianenweg 24 (10 dennen, 1 Amerikaanse eik, 2 berken en 1 acacia); - aan J. A. H. van Coeverden-Nekkers, Oude Stationsweg 1a (3 eiken); - aan'mevr. Wolters, Tuinstraat 1 (1 berk); - aan K. Zimmermann-Dekker, Schuttersweg 19 (afzetten eiken hakhout); - aan G. J. Nijland, Broekweg 22 (4 berken); - aan mts. T. en W. J. van Schooten, Klinkenweg 9, Okkenbroek (1 eik); 3. aan diverse personen ontheffing verleend t.b.v. ontsteken paasvuren; 4. aan J. A. M. Kamphuis ontheffingen verleend t.b.v. Nederlandstalig Festival op 13 april; 5. aan mevr. R. Grotewal toestemming verleend tot plaatsen verwijzingsborden t.b.v. concert op 24 april; 6. aan H.H.V. ontheffingen verleend t.b.v. Middenstandsbeurs op 10, 11 en 12 april; 7. aan PTT-telecom toestemming verleend tot plaatsen bewegwijzering t.b.v. omruilactie telefoontoestellen op 18, 19 en 20 april; 8. aan Cycle Club CC '75 een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. wielerwedstrijd op 31 augustus; 9. aan Gebr. Mulder ontheffing verleend t.b.v. innemen standplaats ijsverkoop. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar-of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van huisvuil als volgt worden gewijzigd. Op vrijdag 29 maart (Goede Vrijdag) wordt wel huisvuil opgehaald. Het huisvuil van de maandagroute op 1 april (2e paasdag) wordt opgehaald op dinsdag 2 april (groene mini-container). Het bedrijfsafval (grijze mini-container met bruin deksel en de 1100 liter metalen container) wordt normaal opgehaald op dinsdag 2 april. De gemeentewerf is gesloten op Goede Vrijdag (29 maart) en maandag 1 april (2e paasdag). De commissie gemeentewerken vergadert op dinsdag 2 april 1991 om 15.00 uur in het gemeentehuis (kamer 1). De agenda vermeldt o.a.: - vervanging spoel- en suppletieleidingen zwembad Twenhaarsveld; - krediet voor diverse verbeteringen in het sportdal t.b.v. de hockeyclub; - subsidiëring t.b.v.'aanleg schietbanen door schietvereniging „De Eendracht"; - subsidiëring voor renovatie bergruimte op terrein paardesport door Stichting paardrijden Holten; - krediet t.b.v. verbetering kleedlokalen op het sportveldencomplex Meermanskamp; - krediet voor de omlegging van de Beusebergerweg, de aanleg van een mini-rotonde en het bouwrijpmaken van de Visscher; - verkoop strook grond in het bestemmingsplan „De Beuseberg". De commissie financiën vergadert op dinsdag 2 april 1991 om 16.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9). De agenda vermeldt o.a.: - subsidiëring renovatie bergruimte t.b.v. de Stichting paardrijden Holten; - subsidiëring aanleg schietbanen door de schietvereniging „De Eendracht"; - krediet voor verbetering kleedlokalen op het sportveldencomplex Meermanskamp; - krediet voor diverse verbeteringen in het Sportdal t.b.v. de hockeyclub; - verhoging gebruiksvergoedingen dorpshuis „De Boschkamp" ingaande 1992; - krediet voor aankoop leermethodes t.b.v. de o.b.s. voor Daltononderwijs de Dorpsschool; - krediet voor vervanging spoel- en suppletieleidingen t.b.v. het zwembad Twenhaarsveld; - krediet voor de omlegging van de Beusebergerweg, de aanleg van een mini-rotonde en het bouwrijpmaken van de Visscher. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemens zijn de raad van die gemeente voor te stellen een Subsidieregeling landschapsonderhoud vast te stellen, waarin geregeld zal worden het kunnen verkrijgen van subsidie voor: 1. het instandhouden en het onderhouden van kleine landschapselementen buiten de bebouwde kommen, waaronder worden verstaan elementen in het landschap met natuurwetenschappelijke, cultuurhistorische en/of landschappelijke betekenis of die om andere redenen van milieu- of natuurbeheer belangrijk worden geacht, veelal gekenmerkt door een boom- of struikbeplanting en kleiner dan 5 ha. Onder het instandhouden en onderhoud van kleine landschapselementen wordt verstaan: a. het voortdurend in goede staat houden van het Het is een beetje uit het nieuws, Afghanistan, een land ingeklemd tussen Iran en Pakistan. Een land met zestien miljoen inwoners, van wie er twee miljoen in de hoofd stad Kaboel wonen. Kaboel is de enige plek waar de regering het voor het zeggen heeft, sinds de de Russische troepen het land in 1988 verlieten. Het is sindsdien ook de enige plek waar de International Assistence Mission (IAM), een sa menwerkingsverband van 55 zen dingsorganisaties en kerken, zijn werk nog kan doen. Naar Kaboel gaat dus ook Arie van Rijn, die eerste Paasdag wordt uitgezon den door de gereformeerde ge meente in Holten. De zendingscommissie van de kerk voelde de behoefte om meer inhoud te geven aan haar werk. Om nader bij de problemen in de derde wereld betrokken te worden dan alleen door het broodnodige, maar afstandelijke geven van geld. Anderhalfjaar geleden werd daar om een verzoek ingediend bij Zen ding en Werelddiaconaat om ie mand te mogen uitzenden. Vorige zomer volgde een sollicitatieproce dure voor een nog steeds open staande plaats in Afghanistan, waaruit Arie van Rijn als de meest geschikte kandidaat nar voren kwam. Oorspronkelijk zou hij op al op 15 februari worden uitgezonden, maar midden in de Golfoorlog leek dat niet verantwoord. Afghanistan is een geheel Islamitisch land en er bestond vrees voor agressieve re acties van pro-Iraakse moslims. Zending en missie zijn in Afghanis tan trouwens niet toegestaan. Waarom wil het IAM toch werken in een land waar men kennelijk niet welkom is? „Ik denk dat het hoofddoel van de organisatie is om toch overal het Christendom te la ten zien en overal de ter wereld de beginselen van het Christendom in de praktijk te brengen", is daarop het antwoord van Arie van Rijn. Op eerste Paasdag wordt Arie van Rijn door gereformeerde gemeente uitgezonden als 'onze man in Afghanistan'. IAM in twee steden een ooghospi taal neergezet, met blindeninsti tuut, blindenschool en opvang voor weduwen en wezen. Vroeger waren er voorzieningen op meer plaatsen, maar toen de Russen het land verlieten moesten alle buiten landers weg. Eén voor één zijn ze zo langzamerhand ook weer binnen gekomen, maar buiten de steden werken is nu niet mogelijk." Haarknippen Een cursus van vier maanden in het zendingshuis in Oegstgeest leerde hem ter voorbereiding 'de vreemdste dingen' als haarknip pen en brood bakken. Maaar ook bijbelkennis en Islamkunde vor men een belangrijk onderdeel van de opleiding. Na aankomst in Ka boel wacht hem opnieuw een intro ductiecursus van vier maanden. Voorbereiding Inmiddels is hij geregeld in Holten geweest om met de gemeente ken nis te maken en te vertellen over het land waar hij voor een con tractperiode van vijfjaar naar toe gaat. Het is duidelijk dat hij zich grondig heeft voorbereid, want de feiten en feitjes rollen hem als een waterval uit de mond. Veel heeft hij gehad aan de verhalen van een Nederlandse familie, die vier jaar in Afghanistan gewoond heeft. Een toevallig tegengekomen Ameri kaan die sinds twee jaar in Kaboel werkt kon hem vooral de kleine dingen van het dagelijks leven ver tellen en hem uitleggen hoe het nu echt zit met de oorlog daar. Van Rijn gaat werken in het oog hospitaal van het IAM. „Onder de Afghanen komen door insectebe ten en ongedierte veel oogziekten vöor", vertelt hij. „Het regerings hospitaal is duur, veel te duur voor veel mensen en daarom heeft het Jongerencentrum De Schure houdt op maandag 1 april (Tweede Paasdag) het Eierfestijn, dat om twee uur begint. Het bekendste en meest spectacu- laire onderdeel is het eiergooien. Enkele jaren terug werd hierbij de afstand van ruim 58 meter behaalt. Dit jaar zal gepoogd worden het 'Schure-record' te verbeteren. Mocht dat lukken, dan zit men dicht bij het Nederlands record. Een ander bekend (en berucht) on derdeel is het drek-verspringen, een verspringwedstrijd over een bak modder. Daarnaast vindt er nog een wedstrijd kratten stapelen en eierroulette plaats. Bij slecht weer worden de onderdelen van het Eierfestijn aangepast en bin nen gehouden. Tot één uur voor de aanvang van de wedstrijden kunnen teams zich aanmelden. De kosten voor deel name bedragen vijf gulden per team. Een team dient uit vier per sonen te bestaan. Een nieuwe activiteit van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk is een cursus zijdeschilderen, die op dinsdagavond 9 april in dorpshuis De Boschkamp van start gaat. Zijdeschilderen is een techniek die vooral de laatste tijd zeer in de belangstelling staat. Do cente is Mieke van Houselt uit Raalte. De cursus bestaat uit zes lessen. Op de eerste drie wordt geleerd te werken met zout, insluitlijnen en aquarelleren. Kempkes Juwelier/Cadeau design Holten heeft weer een juwelier. Vorige week werd Kempkes Juwelier/Cadeau Design officiéél geopend door burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard. De winkel bevindt zich tussen Schuppert Mode en het VVV-kantoor. De inrichting van de winkel is bijzonder smaakvol en overzichte lijk. Het assortiment bestaat onder andere uit ringen en andere sieraden, horloges, klokken en dasspelden. Uiteraard kunt u ook voor reparaties terecht. Naast de juweliersartikelen heeft Kempkes een afdeling Cadeau Design mét leuke 'gifts' en typische 'hebbedingetjes', alle afgestemd op het niveau van het juweliersvak. Zanting breidt uit Het is vanaf het begin van dit jaar nogal roerig geweest in Dierenspeciaalzaak Zanting. Allereerst vormden Dick Zanting en Arjan Kramer een maatschap (die geldt voor het gehele winkelgedeelte). Vervolgens werden een nieuw kantoor en een nieuwe aquariumafdeling gebouwdt. Vanaf deze week is de aquariumafdeling volledig ingericht en in bedrijf. De keuze aan vissen is groot: tien soorten tropische vissen, vijftien soorten koudwater/aquariumvissen en ongeveer vijftien soorten vijvervissen. Juist nu het tuinseizoen aanbreekt kan men bij Dierenspeciaal zaak Zanting terecht voor een scala aan vijvers, bijbehorende pompen en planten, kabouters en vijverfolieën. Voor een goed advies over vijverinrichting of -aanleg maakt Dierenspeciaal zaak Zanting alle tijd vrij. Grote Minolta show Bij Foto ten Velde is tot en met 13 april vijwel het totale assorti ment van Minolta te bewonderen. Op deze grote produkten- show zijn niet alleen de nieuwste camera's te zien, maar ook het complete assortiment Minolta kijkers. Waaronder ook een wereldprimeur: de eerste en enige kijkers met autofocus. De Minolta show biedt zowel camera's voor de hobbyist of (semi)professinal (zoals de Dynax 8000i) als de modernste compactmodellen voor beginnende fotografen. En de nieuwste flitsers natuurlijk.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 6