Trompetboom ter ere van Koninklijk paar m Heel Espelo kiest zondag 't luchtruim Vluchtelingenwerk als thema Jeugd- en jongerendag Paaswake sluit Stille Week af (BEHanmaa Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Bejaarden sociëteit Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK MARKELO 7_OPEL© Open Holtens kampioenschap fierleljeppen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Dutch Lionel Ritchie in de Raedtskelder Jeugdtheater Harlekino in Boschkamp EEEQ DONDERDAG 28 MAART 1991 Dinsdag werd aangifte gedaan van diefstal van een fototoestel in een van de hotels op de Holterberg. De camera was door de eigenaar in de garderobe achtergelaten^ Op het smalle, steile en onover zichtelijke deel van de Aalpolsweg ontstond weer eens een botsing tussen twee elkaar tegemoetko mende auto's. De bestuurders ver- rastten elkaar, met alleen schade tot gevolg. Van dinsdag op woensdag werd ingebroken in het kantoor van een veevoederbedrijf aan de Rijssense- weg. Men kwam binnen via een openstaand bovenlichtje. Er is niets gestolen. Van woensdag op donderdag was het op twee plaatsen raak: uit een woning aan de Vonderschotten- weg verdween ca. f.100,-. De dader vernielde een ruitje om binnen te komen. De rustig slapende bewo ners ontdekten een en ander 's morgens. In een winkel aan de Deventerweg werd een minder gebruikelijke me thode toegepast. De dief bleek te beschikken over de reserve-sleu tel. Hij moet die eerder in een onbe waakt ogenblik van een haakje uit de winkel hebben meegenomen. Op diverse plaatsen in de winkel en het kantoortje vond hij ca. f.450,-. Zaterdagavond aan de Rijssense- Weg breidde een gezellig open haard-vuurtje zich uit tot de schoorsteen. De brandweer werd uitgenodigd om groter onheil te voorkomen. In Holten blijken weer een of meer graffiti-schrijvers bezig te zijn. In het weekend werden het politiebu reau en het gebouw van de hockey club 'opgesierd'. Maandagmiddag raakte op de De venterweg een vrouw uit Diepen veen in de rechterberm. Na het terugsturen verloor ze de macht over de auto en kwam in een ber- msloot tot stilstand. Ze liep een sleutelbeenbreuk op. De auto was total loss. Later deed een personeelslid van de drogisterij aan de Dorpsstraat aangifte van diefstal van haar tas. Deze was opgeborgen in het maga zijn. Een onbekende heeft kans ge zien daar binnen te dringen. In deze week zijn verder twee fiet sendiefstallen gemeld, terwijl twee maal een beroep werd gedaan op de politie om een woning weer toe gankelijk te maken. Beide keren was de deur onbedoeld in het slot gevallen. In deze gevallen bleek het vrij gemakkelijk om binnen te komen, zonder schade aan te rich ten. Voor de bewoners nu een ge lukje, maar uit oogpunt van in braakpreventie is dat eigenlijk geen goede zaak. Als volleerde medewerkers van gemeentewerken plantten de zeven leerlingen een trompetboom. Burge meester Van Rappaard controleerde of de boom wel keurig recht in het plantgat stond. 009476-1907 Thomas Blok van de Haarschool, Dinant Boode van OBS Dijker- hoek, Roy Reilink van de Bos- school, Jetske Markvoort van de Kolschool, Mauricio Meulenbelt van de Dorpsschool en Geert Jan Bieleman van Het Kompas viel de eer te beurt om op de Nationale boomplant als afgevaardigden van hun school samen met burge meester Van Rappard een trom petboom te planten, een Holtense bijdrage in het boomplantfeest, dat dit jaar in het teken stond van het zilveren huwelijk van het Ko ninklijk paar. In verband met een onderwijscongres, werd boom- plantdag in Holten op donderdag gehouden in plaats van op woensddag. Burgemeester Van Rappard ver telde de kinderen, dat in veel plaat- Paasvuur Holterbroek organiseert op eerste Paasdag het eerste open Holtens kampioenschap fierleljep pen, ofwel polsstokspringen. De bedoeling is om met behulp van een stok over een sloot te springen en daarbij zo ver mogelijk op de an dere kant terecht te komen. Plaats van handeling is het Catsmeer, hoek Larenseweg/Doorlopende- dijk (waar ook het paasvuur is op gebouwd) en het evenement begint om 14.00 uur. Voor kleedruimte om zo nodig droge kleren aan te doen is gezorgd. Er zijn prijzen beschik baar gesteld voor de nummers een, twee en drie en er wordt ook een pechprijs uitgereikt. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij Harald Tuitert, tel. 61628. sen op boomplantdag een Beatrix- boom wordt geplant, maar dat Holten al een Beatrixboom heeft en één van de kinderen wist zelfs waar deze staat, bij de biblio theek,. Maar om toch een extra feestelijk tintje aan de jaarlijkse boomplantdag te geven was geko zen voor de trompetboom, om zo de loftrompet te kunnen steken. Na afloop ontvingen zij van de coördinator van de Boomfeestdag J.V. Dorlas ieder een vaantje voor hun school Samen met hun klasgenootjes wer den door de kinderen op het terrein op de hoek van de Liezenweg en Bonteweg zo'n 700 boompjes en struiken geplant. Burgemeester Van Rappard vroeg de kinderen af en toe nog eens te komen kijken, om te zien hoe de struiken en bo men groeien, maar ook om er op toe te zien, dat er geen rommel tussen de struiken wordt gegooid. Met deze boomplandag is de Beus- berg nu vrijwel geheel volgepoot en moet de boomplantcommissie op zoek naar een andere stek waar de kinderen bomen en struiken kunnen planten. De nieuwe uit breiding Lukensveld is echter nog in voorbereiding. Als voorlopig al ternatief denkt Jan Victor Dorlas aan een uitbreiding van de beplan ting bij de sportvelden. De derde Holtense Jeugd- en Jon gerendag op zaterdag 6 april heeft als thema het Vluchtelingenwerk in Holten. Dit jaar neemt de Gere formeerde Kerk voor de eerste keer aan deze dag deel. In 1986 en 1987 Het Splo kiest op eerste Paasdag het luchtruim. Nauwelijks een half uur nadat de inschrijving voor dit evenement was geopend, waren alle beschikbare kaartjes voor de Sploders uitverkocht. Reden voor Aero Company Vliegschool Teuge om naast de helicopter die be stemd is voor de rondvluchten ook met een leshelicopter naar Espelo te komen. Hiermee is het mogelijk een proefles te volgen, waarbij men deels zelf de helicopter mag bestu ren. Deze lessen duren elk zo'n 20 minuten. Vanuit de hoge zitplaats heeft men ongetwijfeld een fraai uitzicht op de de grote Paasboake, die dit jaar is opgebouwd aan de Valeweg, dezefde waar waaraan ook het Trefpunt staat. Door de boakenbouwers van Splo is er heel wat hout bijeen gehaald voor de opbouw van het jaarlijkse paasvuur. Zo is op de Springen- berg een ca. zeven ha groot perceel met denneopslag 'glad gemaakt'. Als zaterdag 30 maart de paas- vuurcommissie de paasvuren heeft opgemeten, zal er 's avonds in de tent een denderend optreden wor den gegeven door de band Lanz Bulldog. Richard Jansen, Jan Wil lem Dollekamp, Alexander Jan sen, Arjan Oosterink en Erik Roe- sink spelen o.a. nummers van AC/DC, Status Quo en vooral Nor maal. De toegang is gratis. Als zondag iedereen is 'uitgevlo gen', worden de kaarsjes in de lam pionnen ontstoken. Bij de Bos- school kan men vanaf 19.30 uur terecht. Lampionnen zijn voor één gulden per stuk verkrijgbaar. Voor die éne gulden krijgt men tevens een warme kop chocolademelk aangeboden door de organisatoren van de lampionoptocht, de ouder commissie van de Bosschool. Om plm. 19.45 uur zal de optocht zich dan door het Splose bos begeven op weg naar het paasvuur, dat aan sluitend wordt ontstoken. In het kader van de Stille Week wordt in de Nederlands Hervorm de kerk ook dit jaar weer de Paas wake gevierd. Deze bijzondere dienst geldt als afsluiting van een week, waarin iedere avond, te beginnen op de Wennen SWOH op het nieuwe kantoor. Het is wel even wennen. Ik moet er evenen bij nadenken om naar de Gaardenstraat te gaan. Wennen is het helemaal met het opnemen van de telefoon. We hebben nu een hof. Daar kunnen twee liften tegen worden geplaatst en ook de boven- verdiepeningen zijn weer toegan kelijk. De woningen zelf zijn heel goeg geschikt voor ouderen, bo vendien liggen ze op een heel gun- stige plaats in het dorp. Alleen eigen telefoon, nummer 64910. De hoeveel mensen zouden in telefoon moet met Stichting Wel zijn Holten worden beantwoord. Maar op 12 april wordt het hele pand feestelijk heropend. Dan is er ook een open dag, zodat iedereen kan zien hoe ons kantoor er nu uit ziet. Huisvesting Iedereen zegt dat er een tekort is aan geschikte woningen voor ou deren in Holten. Nu zijn er wonin gen, die geschikt te maken zijn, namelijk de flat aan de Reilinks- zo'n flat willen wonen wanneer daar twee liften tegenaan staan? Dat is nog niet zo een, twee, drie te weten te komen. Kunt u mis schien, wanneer u naar postkan toor, of bank gaat hier een ano niem krabbeltje in de bus kunnen doen met de mededeling of u zo'n flat daar wel wat lijkt of niet? Later kunnen wij misschien nog een se rieuze enquete langs de deuren gaan houden. Alleen wanneer er voldoende mensen belangstelling voor een dergelijke flat hebben, wordt er een lift geplaatst. De 'Dutch Lionel Ritchie', bekend van tv-programma's als de sound- mix-show en Brandpunt Zomerca- fé, treedt op vrijdag 29 maart op in Café de Raedtskelder. Op zijn re pertoire staan nummers van onder anderen Stevie Wonder, Tom Jo nes, Lee Towers, Rene Froger, na tuurlijk Lionel Ritchie en reggae en disco. De toegang is gratis. Opname in het bejaardentehuis is het onderwerp waarover directeur Postma van Diessenplas iets zal vertellen voor de bejaardensocië teit, die op dinsdag 2 april zal wor den gehouden in gebouw Irene. Be gonnen wordt om 14.30 uur. zondagavond van Palmpasen een dienst wordt gehouden. Sinds 1986 houden de Rooms Katholieke pa rochie en de hervormde gemeente gezamenlijk deze bijzondere dienst die een feestelijk karakter heeft als voorbereiding op het Paasfeest. Het feestelijke karakter wordt nog onderstreept door de medewer king van het Twents Byzantijns koor onder leiding van Bram van der Beek. Dit inmiddels landelijk bekende koor werkte al eens eer der mee aan een kerkdienst in Hol ten. Het Twents Byzantijns Koor zingt liederen uit deze tijd in de kerksla- vische taal, vaak getoonzet door componisten uit de school van Tsjaikovski. De Paaswake begint zaterdag avond 30 maart om 23.00 uur in de Ned. Herv. kerk en zal geleid wor den door pastoor Rademaker en ds. Visser. werd deze dag door de Nederland se Hervormde Kerk georganiseerd. De Jeugd- en Jongerendag duurt van tien uur tot vijf uur en heeft plaats in en om gebouw Irene. Deze dag is niet speciaal bedoeld voor kerkelijke jongeren, maar voor alle jongeren in Holten. Bij zondere activiteiten tijdens de Jeugd- en Jongerendag zijn een cabaretvoorstelling van de Jonge rengroep Discus over het Vluchte lingenwerk, een sponsorloop, waaraan leerlingen van de basis scholen en leden van jeugdvereni gingen en -clubs kunnen meedoen en een musical over Jona, uitge voerd door kinderen van de zon dagschool, de nevendienst en de Gereformeerde Kerk. Verder wordt er geschminckt, worden er kaarsen versierd en ansichtkaar ten gemaakt en is er een videopro ject, waarbij de deelnemers moe ten proberen om het thema Berg rede uit te beelden. Het cabaret is van half een tot een uur, de sponsorloop tussen een en twee uur (start en finish bij gebouw Irene) en de musical van vier uur tot half vijf. Voor kinderopvang wordt de hele dag gezorgd. Het bekende jeugdtheater Harle kino uit Enschede komt op woens dagmiddag 3 april naar dorpshuis De Boschkamp met de voorstel ling Friko en Sjarlie. De voorstel ling begint om 14.00 uur. Friko en Sjarlie is een anderhalf uur durend optreden vol malle si tuaties, waarbij Sjarlie goochelt met het publiek. Tot overmaat van ramp smijt die rare clown Friko alles in het honderd. Kortom, een dol feest voor kinderen van 4 tot twaalf jaar. Geboren: Kevin, zv. G. Aan stoot en G. Volkerink. Overleden: G. Silliakus, oud 80 jaar; G. van den Berg-Aaltink, oud 73 jaar; M. Schutte, oud 81 jaar. Gevonden: zwart etui met ca. 10 sleuteis, bruine hond (lijkt op- herder) met halsband en vlooi enband, zwarte portemonnee met inhoud, zwart leren jack. Verloren: zwarte Stabij, goud kleurig dameshorloge, zilver kleurige ovalen speld, blauw mapje met Eurocheques, oorbel van goud en zilver met steentje, zilveren schakelarmband met zilveren plaatje. NED.HERV. KERK Donderdag 28 maart: 19.30 uur: Viering Heilig Avondmaal; Avondmaalscollecte. Vrijdag 29 maart: 19.30 uur: Kruismeditatie. Zaterdag 30 maart: 23.00 uur: Paaswake. Zondag 31 maart: 08.30 uur: ds. A. J. Leerink, Gezinsdienst. 10.00 uur, ds. A.J. Leerink, m.m.v. Kerkkoor. Uitgangscollecte: Paascollecte. Maandag 1 april: 09.30 uur, ge bouw Irene ds. R. Visser (Paas- musical Jona); Uitgangscollec te: Paascollecte.. Oppasdienst: 31 maart: (08.30 uur) mw. Stoevenbeld-Schreurs en Maaike v.d. Spek. 10.00 uur: Jeannet van Bruggen en Bren- da Bogaard. Uitgangscollecte: Diessenplas: 3 april 19.00 uur: ds. Doomweerd. GEREF.KERK Vrijdag 29 maart: ds. Berg Zondag 31 maart: 9.30 uur: dr. M. Berg. 19.15 uur: ds. M. Berg. De eerste collecte is voor Even- gelisatie in Nederland, de twee de voor rente en aflossing. Op pasdienst: 0-3 jaar: Jolanda Wit haar, Rian Beldman, Lianne Meijerink-v.d. Zwaag; 4-6 jaar: Henriëtte Schipper-Beldman, Herma Aanstoot-Pluymers, Ria Aanstoot-Stam. Maandag 1 april: 09.30 uur: Dhr. G. Bouwhuis; de eerste collecte is voor Alg. Chr. Doeleinden, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: Hanneke Bae- rends, Henriëtte Saalmink, Wil- ma Aanstoot. R.K KERK Zaterdag 30 maart: 22.30 uur: Oecumenische lijdensmedida- tie m.m.v. Twents Byzantijns Koor. Zondag 31 maart 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK Vrijdag 29 maart: 10.00 uur: Vie ring Heilig Avondmaal. Zondag 31 maart: 09.30 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscol lecte: Paascollecte. OKKENBROEK Vrijdag 29 maart: 19.30 uur: ds. H. Th. vollebregt (Heilig Avond maal). Zaterdag 30 maart: 22.00 uur: Paaswake. Zondag 31 maart: 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt, m.m.v. zan- groep Wim van Zee. Uitgangs collecte: Paascollecte voor lan delijk kerkewerk. Maandag 1 april" geen dienst. NIEUW HEETEN Vrijdag 29 maart: 15.00 uur: Kruisweg; 19.00 uur: Herden king Christus kruisdood. Zaterdag 30 maart: 20.30 uur: Paaswake. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 30 en 31 maart: (vrijdag 17.00 uur tot maandag 08.00 uur) W.R. van Couwelaar; 1 april: (maan dag 08.00 uur tot dinsdag 08.00 uur) mw. C.M. Piscaer en J.F. Sijtsema; Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 29 en 30 maart: W. Pot, Bilder- dijkstraat 3, Goor. Tel. 05470- 72279; 31 maart en 1 april: E.R. Bijlsma, Grotestraat 86, Die- penheim. Tel. 05475-2010. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag frm vrij dagvan 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag frm vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 28 maart: jaarlijkse bijeern komst NB VP in Bonte Paard; Paasbijeenkomst HVD Zuid in gebouw Irene; Dutch Lionel Ri- chy in Raedskelder. 30 maart: 21.00 uur, Optreden Lanz Buldog bij paasvuur Espe lo. 31 maart: Helicoptervluchten Splo; 19.30 uur, Lampionop tocht Espelo (vertrek Bos school); 14.00 uur, Fierlejep toer nooi bij Katsmeer. 1 april: 14.00 uur, Eierfestijn in De Schure. 2 april: 14.30 uur, Bejaarden sociëteit in gebouw Irene; geo- logie-£xeursie VW, 14.00 uur; 15.00 uur, cie Gemeentewerken; 16.30 uur, cie Financiën. 3 april: 14.00 uur, Jeugdthea ter Harlekino in Dorpshuis. 4 april: open huis HMV, 19.30- 20.30 uur. 6 april: Trekkersiep Espelo; 'Kabaal' in de Waag; 10.00-17.00 uur, Jeugd en Jongerendag in Irene. 8 april: 20.00 uur, dialezing HPC over geschiedenis Olympi sche spelen; start Aktie Gevel steen HMV. 9 april: 09.30-11.30 uur en 18.30-20.00 uur, Kinder- en tie- nerkledingbeurs. 10 april: HVG Dijkerhoek, (dr. van Couwelaar) in Bethanië. 10/11/12 april: 15-22 uur, Mid- denstandsbeurs op Kalfster- mans weide. 12 april: 16.00 uur, officiële ope ning Groene Kruisgebouw met open huis; 19.30 uur, Jaarfeest CJV de Vriendenschaar in ge bouw Irene. 13 april: 19.30 uur, Jaarfeest CJV de Vriendenschaar; 'Wei- defestival' op Kalfstermanswei- de. 15 april: bijeenkomst NBvP Holten. 17 april: stekjes ruilen in dorps huis, 10.00-11.00 uur. 19 april: Normaal in Espelo; Lompenactie HMV in buitenge bied.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3