,Eén a pr oet wat 't wil' Lentefeest ook spannend gebeuren voor de jeugd Modezaken haken in op Lentefeest met modeshows O O O Tweede Paasdag groot Lentefeest in Twentse Haagje HOLTENS NIEUWSBLAD Dag boordevol humor, shows, circus, kermis en attracties Fv-: I Uitheems DONDERDAG 28 MAART 1991 13 (ADVERTENTIE) GOOR - Het motto voor het Goorse Lentefeest, ,Eén april, Goor doet wat 't wil' geldt evenzeer voor modestad Goor. Acht Goorse speciaalzaken illustreren dat met veelzijdige modeshows van actuele voorjaars- en zomermode. In de achterzaal van hotel De Ster in het hart van het Twentse Haagje, presenteren zeven mannequins, drie dressmen en een grote groep kinderen een scala aan moddelen, combinaties en kledingvariaties. Ook schoenen en sport- en bruidsmode krijgen alle aandacht. De professionele shows beginnen tweede paasdag om één uur, half drie en vier uur. De deelnemende zaken zijn: Oonk Sport, Els Bruidsmode, Blokhorst Mannenmode, Konings Mode Huis, boetiek Go Go, Ter Stal, Minon kinderkleding en Spoor Schoenen. H Bom - ,Eén april, Goor doet wat 't wil'. Dat is het tot de verbeelding sprekende motto van het Lentefeest op Tweede Paasdag in het Twentse Haagje. En dat is geen grap, dan is het 1 april. Goor greep dat natuurlijk meteen aan om er een vrolijk en onbekommerd festijn van te maken, rondom een gein-plein'. Tienduizend bezoekers uit de hele streek werden in voorgaande jaren naar Goor gelokt voor dit originele festijn van, plezier en humor, vertier en vermaak, bezienswaardigheden, kermis, mode- en occassionsshows, demonstraties en aantrekkelijke aanbiedingen. Voor de jeugd is er een heus kindercircus, een circus-instuif, een mini- moppentrommel en een kinderboerderij op straat. Er is een festival van uitheemse muziek en een grote pluimveeshow van Agrarisch Goor. En nog veel meer. Kern van het Goorse Lentefeest op Tweede is het gein-plein. Op een groot podium met daarvoor een terras komen een stoet van plaatselijke en regionale bekende figuren een 1 april-grap vertellen in een rechtstreeks uitzending van Radio Oost van 's morgens elf tot 's middags één uur. Niet alleen artiesten als Gait oet 't Klooster, Mans en Graats oet Hengel zullen met Harm oet Riessen onversneden Twentse verhalen komen vertellen, maar ook burgemeesters en vooraanstaande Twentse persoonlijkheden en sportmensen. Onder hen ook Dieka van de Wierdense Revue en plaatselijke grootheden de zingende kastelein Jan van de Zon en Camaretten- winnaar André Manuel. Gein-plein Als Radio Oost uit de lucht is, is het allerminst voorbij met de gein op het Goorse gein plein. Flitsende optredens van de Goorse grappenmakers staan daar borg voor. Zij zullen ook mensen uit het publiek bij hun optredens betrekken. De Big Band van Apollo zit op het podium klaar om de gein af te wisselen met swingende muziek. Radio Oost- presentator Oene Loonstra zal het bonte programma van één uur tot vijf uur 's middags aan elkaar praten. Er komen ook nog andere vermakelijkheden op het gein plein. Het hele centrum van Goor is Tweede Paasdag een aaneenschakeling van evenementen en festiviteiten. Een stemmig en onstuimig festival van uitheemse klanken geeft evenzeer kleur en fleur aan het Goorse Lentefeest, dan het ,gein-lein', de mini- en maxi-moppentrommel, de voorjaarskermis, de modeshows en de Pasen- pluimveeshow van Agrarisch Goor. Want: "Eén april, Goor doet wat 't wil" En dat motto van het Lentefeest op 1 april geldt ook voor het festival van buitenlandse muziek. Want of het nu exotische, folkloristische, Afrikaanse of zigeunerklanken zijn, ze worden vertolkt door Nederlandse groepen. Maar dat gebeurt zo indringend en vol overgave dat de toehoorder durft te zweren dat ze uit Afrika, Ierland of Hongarije komen. Het festival van uitheemse klanken kan worden aanschouwd op een podium dat op de hoek Grotestraat- Herman Heijermansstraat verrijst. Er wordt een gezellig terras op straat voor het podium gemaakt, waar de toehoorders behalve van de muziek ook kunnen genieten van een drankje en een hapje. Afrikaans Van de drie groepen die optreden spreekt de vrouwen formatie Hagazussa nog wel het meest tot de verbeelding. Zes vrouwen met pit en durf brengen door zang, dans en muziek een samenspel totstand, waarin zowel bestaande ritmes en liedjes, als improvisaties een rol spelen. Het gaat er zeer levendig en charmant toe. De vrouwen maken gebruik van .trommels en een reeks percussie instrumenten. De meeste instrumenten zijn van Afrikaanse oorsprong. Prelaz is een ensemble dat opzwepende zigeunermuziek met virtuositeit en professionaliteit brengt. De muzikanten hebben hun sporen al lang verdiend in de nationale muziekwereld. Maar de liefde en het enthousiasme voor de zigeunermuziek is voor hen een niet aflatende bron van inspiratie. De bezetting vertelt al veel: viool, cymbaal, contrabas, panfluit en accordeon. De groep Kalis, uit Friesland afkomstig, is in de wereld van de folkmuziek zeer bekend. De vier muzikanten van Kalis brengen de sfeer van rokerige gelagkamers en vrolijke kroeggesprekken door stemmingsvolle volksmuziek uit Ierland, Engeland en Nederland gevoelvol te vertolken. Het festival van uitheemse klanken tijdens het Lentefeest duurt van 's morgens tien I uur tot 's middags vijf uur. GOOR - Tijdens het Goorse Lentefeest kunnen kinderen in een echte circustent uittesten hoe ze er als circus-artiest afbrengen. Om alles goed te laten verlopen zijn daar natuurlijk ook circus-knechten' bij nodig. Het Goorse Lentefeest biedt veel vermaak voor de kinderen. Ondermeer door een kinder-circus en een circus-instuif. In een speciale tent die in de Wijnkamp wordt opgebouwd zijn de jongens en meisjes de hele dag van harte welkom. 's Morgens is daar een circus-instuif. Opperstal-meester Arie Hemmen stelt de jongens en meisjes in de gelegenheid allerlei circus technieken uit te proberen, zoals bordjes draaien op een stok, kogellopen, rola-rola en nog veel meer. Kinderen kunnen natuurlijk ook alleen maar komen kijken. Dat kijken kan 's middags helemaal een genoegen van de bovenste plank zijn, want dan treden echte artiesten, geassisteerd door echte knechts, in de tent op. Vanaf één uur verzorgt het Circus Bombarie met twintig mannen en vrouwen een adembenemende show van ondermeer acrobatiek, goochelen, clowns, springen, en dressuur. De artiesten zijn allemaal jongelui tussen de tien en veertien jaar. De entree is vrij.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 13