Perfecte show van Kon. luchtmachtkapel Aansprekende expositie over milieuproblemen Kerkdiensten medische diensten Van dag tot dag Belgische maaltijd voor Stuif-es-inners HOLTENS NIEUWSBLAD Gelukstelegram voor Koninklijk paar Uit het politierapport Notaris bij CPB Holten Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Nog dit jaar nieuwe garage brandweer BOLSEN BROEK BH MARKELO -7 OPELe Weidefestival als afsluiting Middenstandsbeurs Bestemmingsplan buitengebied besproken DONDERDAG 14 MAART 1991 - Bij de ongetwijfeld zeer vele ge lukstelegrammen die het Konink lijk paar ter gelegenheid van hun 25 jarig huwelijksfeest hebben ontvangen, is ook een felicitatie uit Holten. Met applaus begroet ten de ruim 700 bezoekers van het concert van de kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht het initia tief van burgemeester Van Rap- pard om namens de Holtense be- t Nog dit jaar zal de nieuwe brand weergarage gebouwd worden aan de Waagweg. De commissies ge meentewerken en financiën had den weinig moeite met de ruim acht ton die daar, ondanks de aan gebrachte versoberingen, mee ge moeid is. Gemeentebelang pleitte er zelfs voor de bezuinigingen maar te schrappen, omdat een bezuini ging van 50.000 gulden op een ge bouw dat toch veertig jaar mee moet gaan, nauwelijks zoden aan de dijk zet. Over de opzet van het gebouw, dat naast de brandweer, ook onderdak gaat verlenen aan de EHBO en Rode Kruis, was men het ook eens, al vond de WDer Kevel ham dat een in zijn ogen 'presti- gieus'gebouw op die plek op het in dustrieterrein niet nodig was. Een eenvoudige fabriekshal was in zijn visie voldoende. Wethouder Wim Dalhuisen wist hem te overtuigen, dat vanaf de enk gezien de brand weergarage mede bepalend is voor het 'gezicht' van Holten, waarna Kevelham zijn bezwaren in trok. volking een gelukstelegram rich ting Huis ten Bosch te sturen. Burgemeester Van Rappard wees in zijn toespraak op de verbonden heid van Holten met het Konink lijk huis, dat zich ondermeer uit in de uitbundige viering van Konin ginnedag. Dirigent majoor Lex van Diepen huldigde voor begin van het con cert trombonist Nico van Lohuizen die in het bijzijn van zijn eerste leraar Henny Fransen, afscheid nam van het orkest. Van Lohuizen is afkomstig uit Deventer en kreeg in zijn jonge jaren privéles van Henny Fransen. Speciaal op ver zoek van de scheidende bas-speler speelde de kapel de bekende Triomfmars uit Aïda. Zeker met het eerste deel van het 1 concert hadden de Holtenaren meer moeite. De kapel, die vooral naam en faam heeft opgebouwd als vertolker van swingende lichte muziek, krijgt nog wel eens het verwijt, teveel aandacht te beste den aan de lichte muze. In Hollen bracht het echter op professionele wijze drie niet alledaagse concert stukken van Nederlandstalige componisten, Ricecare van Hen drik Andriessen, het concert voor bas-klarinet van Kees Vlak en de Spartacus ouverture van Jan v.d. Roost. Sergeant Peter Beerkens, onlangs met het eindexamencijfer negen afgestudeerd aan het Swee- linck Conservatorium in Amster dam, oogstte veel bewondering door de uitmuntende beheersing van de bas-klarinet. Na de pauze een geheel andere kapel. Begeleidt door en tot in de puntjes geregeld lichtspel, afkom stig uit zo'n 45 schijwerpers, werd muzikaal even flink uitgepakt in de non-stop-show. In een opmerke lijk hoog tempo kwamen alle facet ten van de lichte muziek aan de orde, van de liedjes uit de jaren dertig, compleet zang en een dans je, tot Egerlandermuziek en James Lastmelodieën. De Holtenaren lustten er wel pap van, zodat het einde van het concert voor de meesten toch nog te vroeg kwam. Op dinsdag 5 maart ontstond een aanrijding op de Pastoriestraat tussen een bromfietser en een per sonenauto. De auto, die aanvanke lijk geparkeerd stond, reed weg in de richting van de Larenseweg en kwam daarbij in botsing met een tegemoetkomende bromfietser. De bromfietser werd daarbij licht gewond. Beide bestuurders be twisten de schuldvraag en ook voor de politie was de schuldvraag niet geheel duidelijk. Mochten er nog getuigen zijn, dan houdt de politie zich aanbevolen, zodat het recht kan zegevieren. Een jongeman vond in de Beuse- berg een stuk oorlogstuig en was zo onverstandig dit mee te nemen naar huis. Pa was daar uiteraard niet van gediend en schakelde de politie in. Vermoedelijk gaat het hier om een levensgevaarlijk fos- forgranaat. De explosieven oprui mingsdienst zal het ding onscha delijk maken. Op donderdag 7 maart vond een aanrijding plaats in de Oranje straat. De bestuurder van een per sonenauto haalde een vrachtwa gen in en bemerkte te laat dat daarvoor nog een vrachtwagen reed, die linksaf sloeg. Er ontstond toen een probleem voor de be stuurder van deze personenauto, die alleen de vrachtwagen kon ont wijken door naar links te sturen, waardoor een verkeersbord staan de op een vluchtheuvel werd plat gereden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op vrijdag 8 maart werd geconsta teerd dat er was ingebroken in een woning aan de Aaltinksweg. De bewoners waren met vakantie, zo dat nog niet direct vastgesteld kon worden wat er weg is. Een kleuren TV is in ieder geval in andere han den overgegaan. Op de Deventerweg werden 45 au tomobilisten bekeurd die te snel reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 133 km per uur. In de nacht van vrijdag op zater dag werden enkele vernielingen gepleegd in de omgeving achter het station. Van de kantine van de hockeyclub werden enkele ruiten vernield. Ook een volkstuintje aan het Beukenlaantje moest het ont gelden, waarbij een houten schuur tje volledig plat ging. De vernielin gen moeten zijn gepleegd in de kleine uurtjes. Getuigen zijn van harte welkom, zodat aan deze on zinnige vernielingen een eind kan komen. De motorcross op de Zuurberg heeft politioneel geen problemen opgeleverd. De organisatie was weer voortreffelijk zoals we van de MAC Holterberg gewend zijn. On danks ruime parkeerplaatsen von den toch enkele tientallen automo bilisten het nodig hun auto langs de Beusebergerweg te parkeren al waar een stopverbod van kracht was. Deze 'parkeerplaatsen' zijn echter bij de Justitie aanzienlijk duurder dan de daarvoor bestem de parkeerplaatsen en dat zullen de betreffende bestuurders dan ook wel merken indien ze één dezer dagen een acceptgirokaart ont vangen. Donderdag 21 maart komen de le den van de CPB om 19.30 uur bij een in de Kandelaar. Tijdens deze jaarvergadering zal de bestuurswisseling plaatsvin den. Na de pauze zal mr. G.H.W. Heupink van notariskantoor West maas uit Markelo het een en ander vertellen over testamenten, erf recht, successierechten en over dracht ouders-kinderen in ver band met opname in een bejaar dencentrum. Ook niet-leden zijn welkom. 05476-1907 i? i, sJ Carnaval is een feest van traditie. Dus werden ook dit jaar de deelne mers aan de Stuif-es-in van carna valsvereniging De Fienpreuvers weer onthaald op een 'Belgische maaltijd' in het AC-Restaurant 1 Holten. De patat en frisdrank gin gen er al even traditiegetrouw bij zonder vlot in. Als begeleiding van de maaltijd werd er (meer Ameri- kaans dan Belgisch dus) een video- film van de playbackshow ver toond. Daarna was aan Prins Chris I de eer om de enveloppe met in houd uit te reiken aan de prijswin naars. de groep Normaal. Alle deel nemers kregen een videoband met hun playbackoptreden als herin nering. Na het bedanken van de manager en de kok van AC was het carnavalsfeest echt afgesloten. De prijswinnaars van de Stuif-es-in van 1991 waren: 1. Lauren-Jan Meinsma, Hemi-Jan Klein Velderman, Stefan Paal man, Mark Vincent en Arjan Aan stoot als Normaal, 2. Anita Lug- genhorst als Mariah Carey, 3. Ma rijke Paalman als Marijke en 4. Marieke Grave als Tineke Schou ten. „Waar de Rijn Nederland binnen komt weten ze lang niet allemaal, maar de kaart van het gebied van de Perzische Golf kennen ze op hun duimpje", constateert Han Brinkcate uit Delden. Hij is de oprichter van de Stichting Milieu zorg Twente, die momenteel in de kelder van het gemeentehuis een tentoonstelling heeft ingericht voor de kinderen uit de hoogste klassen van de Holtense basis scholen. Ze zien daar allerlei mi lieuproblemen uitgebeeld in ma quettes, foto's en videofilms. Het aardige daarbij is dat de maquet tes er niet steriel en perfect als in een museum bij staan, maar haast huiselijk en 'aanraakbaar' zijn op gesteld. „Je hebt er niks aan een Ter afsluiting van de Midden standsbeurs is er op 13 april een Weiuefestival op Kalfstermans- weide, met een keur van Neder landse artiesten. Eén van hen is Hannie, momenteel bekend door het nummer Maar vanavond heb ik hoofdpijn. Haar optreden wordt echter onder voorbehoud aange kondigd. Het Weidefestival wordt georganiseerd door de Pimpelcom missie, bestaande uit 't Klavier, de firma Kalfsterman, sporthal 't Mossink, De Raedtskelder en Jon gerencentrum De Schure. Kaarten zijn in voorverkoop tegen een gere duceerde prijs verkrijgbaar. Leerlingen van de Haarschool verdiepen zich in de milieuproblemen. tentoonstelling waar je alles ach ter slot en grendel moet zetten", vindt Brinkcate dan ook. De tentoonstelling is onderdeel van een voorlichtingsprogramma van het gewest Midden-IJssel. Deze markeert de start van het uitzetten van de containers voor de inzameling van gescheiden af val in Holten. Han Brinkcate spreekt van 'een uit de hand gelo pen hobby'. Zijn doel is niet alleen te laten zien wat er allemaal slecht is voor ons milieu, maar ook voor beelden te geven van hoe je het goed kunt doen. Daarvoor heeft hij bijvoorbeeld alle mogelijk soorten containers verzameld, waaronder een rode Deense batteri-box die er uitziet als een brievenbus. Er is een ma chine te zien die een kippenboer uit Enter heeft ontworpen om tachtig procent van de schadelijke stoffen uit de kippemest te halen. En een 'mooi voorbeeld van recy cling' in het hergebruiken van landbouwplastic voor trottoirban den in de gemeente Haaksbergen. Verder aansprekende zaken als doorsnedes van gezonde en door zure regen aangetaste bomen, ma quettes die de ontwikkeling van het boerenbedrijf laten zien, inclu sief het uitrijden van drijfmest. Een maquette waarin autootjes op de A4 een 'mallemolen' in en uit draaien. De vuilverbranding in de Rijnmond. Een bak water die gaat schuimen door de wasmiddelen. Ontbossing van bergen, chemisch afval, spuitbussen en actueel: een kaart van de milieugevolgen van de golfoorlog en olieslachtoffers in het zand. Han Brinkcate leidt de klassen rond en geeft de kinderen volop de kans mee te doen. Ze blijken al behoorlijk op de hoogte van alle milieurampen die ons bedreigen, maar hier en daar is er natuurlijk ook wel sprake van de klok en de klepel. Volgens Brinkcate ver schilt de kennis overigens sterk per plaats en per school. Tot nu toe had hij over de Holtense leerlingen niet te klagen. De milieutentoon stelling blijft nog in het gemeente huis te zien tot en met 20 maart. De Natuur- en Milieufederatie Overijssel hield donderdag in de Biester een voorlichtingsbijeen komst over het ontwerp-bestem- mingsplan buitengebied. H. Smeets sprak met een achttal be langstellenden over de gevolgen van dit bestemmingsplan voor na tuur en milieu in Holten. Het is de bedoeling om na deze informatieve ronde een tweede bijeenkomst te organiseren om over het plan te discussiëren. Eventuele conclusies zullen daarna als inspraakreactie bij het gemeentebestuur worden ingebracht. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink. Kin- demevendiensten: Ans Steu nenberg, Tineke Oldenburg en Joh. Steunenberg. 19.00 uur: ds. H.W. Doomweerd m.m.v. Holtens Gemengd Koor. Oppasdienst: mw. Koopman- Korterink en Renate Jansen. Uitgangscollecte: Orgelfonds Diessenplas: 20 maart 19.00 uur: ds. Israël. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. E. de Vries, Kam pen. 19.15 uur: ds. H. Lenters, Apel doorn. Kindemevendienst: groep 5 en 6 o.l.v. Ciska van Engbrink. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Gery de Bie-Bolink; Marga Har- bers-Beldman; Evelyn Huls- man-v.d. Meulen; 4-6 jaar: Jan- ny Landeweerd-Dijkink; Tonny Heusinkveld-Hulsman; Joke Beldman-Nijkamp. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. R. Visser; uit gangscollecte: Orgelfonds. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. JH. th. Vollebregt. Uitgangscollecte: Zendingsbus sen. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 16 en 17 maart: mw C.M. Piscaer en J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 16 en 17 maart: R. Jongkees, Middenstraat 15 Goor. Tel. 05470-76021. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag Um vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, iel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 15 maart: Gezellige avond buurtver. Dijkerhoek. Toneel stuk Nel Kars in Irene. 16 maart: 20.00 uur, Voetbal toernooi Espelo in sporthal 't Mossink; 10.00-16.00 uur, Mo dellen-show MACON in AC res taurant. 17 maart: 13.30 inschrijven puz- zelrit MAC bij clubgebouw Beu sebergerweg 27 a. 19 maart: NBvP in zaal Vos man. 21 maart: Nationale Boom- plantdag; 19.30 uur, CPB Hol ten in de Kandelaar. 22 maart: Jaarfeest EJV Espelo in het Trefpunt. 25 maart: 19.45 uur, Paastafel Plattelandsvrouwen Espelo; Paasbij eenkomst HVD Oost in gebouw Irene. 26 maart: Paaswijding HVG Dijkerhoek in Bethanië; Paas- bijeenkomst HVD West in Bon te Paard. 27 maart: Landbouwsymposi- um OLM in Bonte Paard. 28 maart: jaarlijkse bijeen komst NBVP in Bonte Paard; Paasbijeenkomst HVD Zuid in gebouw Irene. 30 maart: 21.00 uur, Optreden Lanz Buldog bij paasvuur Espe lo. 31 maart: Heücoptervluchten Splo; 19.30 uur, Lampionop tocht Espelo (vertrek Bos- school). 6 april: Trekkersiep Espelo. 8 april: 20.00 uur, dialezing HPC over geschiedenis Olympische spelen. 9 april: 09.30-11.30 uur en 18.30- 20.00 uur, Kinder- en tienerkle- dingbeurs. 10/11/12 april: 15-22 uur, Mid denstandsbeurs op Kalfster- mansweide. 12 april: 16.00 uur, officiële ope ning Groene Kruisgebouw met open huis. Gevonden: skatebord; vier sleu tels aan één ring; Verloren: tas met gymspullen; zwart/wit poesje; drie kokers met tennisballen; goudkleurige ketting met witte diamant; zwarte bromfietshelm; dames- bril met goudkleurige ketting; gehoorapparaat; jaarkaart NS; Rabopasje No.138.48. Overleden: E. Dorgelo, oud jaar, Heino. Gehuwd: J.W. Hulsman, oud 66 jaar en A. de Lange, oud 66 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3