grandioze voorjaars- aanbiedingen! 19.95 6.95 12.95 VLASKAMP abvhoek VLASKAMP'S Gordijnhallen hum a e.v. 99.00 219.00 169.00 Topper 198.00 OPGELET: HiJMA B.V. jSrT >46 Verzoek afgewezen Eerste Espelo Toernooi voor Leerzame avond CPB Natuurwerkweek in De Weeribben Sterrenhemel Videotekst voor VW Oranjestraat voor zomer weer dicht voetbalteams Wereld- gebedsdag Expositie in bibliotheek starten weer met hun Speciale dikke kwaliteit velours Grote partijen vitrage K IJK Prachtige vallen Mooie hroderievallen loose bedrukte stoffen Duizenden coupons tegen weggeefprïjzen, dus nu snel naar Voor een goede rijopleiding ga je naar ■S IJZER- EN METAALHANDEL Nieuw in ons assortiment: aluminium traanplaten, damwandprofielplaten Bel vrijblijvend 05490-1 79 69 „Verleg grens naar noorden" Kunstveiling Opfriscursus Schoolkring Opbrengst collecte Resultaat Eendracht Billboards Alternatieve vakantiebeurs Resultaten Stal de Eik 110e lid voor NBvP Dijkerhoek 10-delige hadset Babykamers grote sortering altijd de scherpste prijs Blank© autostoel 39.00 van de week: luxe babysitter 59.50 Max! Cosi 135.00 SD? en Komby kinderwagens r 49 398.00 149.00 Bébéconfort Vroomshoop ledikant Metalen kinderstoel 99.00 Luxe chicco Koelstra stoel 119.00 DONDERDAG 28 FEBRUARI 1991 De Mengvoerdergroep, die geves tigd is in het voormalige bedrijfs pand van transportbedrijf Müller aan de Larenseweg, heeft nul op het recest gekregen op het verzoek tot wijziging van het bestem mingsplan. De Mengvoerdergroep wil in het pand verkoopactiveiten starten. Het college van b en w houdt even wel vast aan het standpunt, dat buiten het centrum geen nieuwe verkooppunten mogen komen. De heer v.d. Pal van de jeugdge vangenis in Zutphen en mevrouw Bolmers van de open gevangenis in Warnsveld waren door het een- dagsbestuur van de CPB uitgeno digd om iets te vertellen over het gevangeniswezen. Het was een boeiende en leerzame avond om te horen hoe er gewerkt en geleefd wordt achter de deuren van de ge vangenis. In de jeugdgevangeis verblijven jongens tussen de 18 en 24 jaar. Veel aandacht en tijd wordt be steed aan een vakopleiding. Mede hierdoor hoopt men de terugkeer in de maatschappijk soepel te la ten verlopen. Het kunnen deelne men aan het arbeidsproces is van groot belang voor een geslaagde terugkeer in de maatschappij. In de open gevangenis verbüjven gedetineerden die de laatste maanden van hun straf uitzitten. Deze mensen hebben een normale werkweek bij een werkgever bui ten de inrichting. De weekends mogen zij buiten de inrichting doorbrengen. Voor jongeren van 15 tot 27 jaar is er in de paasvakantie een natuur- werkweek in De Weerribben, een gebied in Noord-West Overijssel met open water, moeras, riet, bos en hooilanden. Om de grote na tuurwaarde van dit gebied in stand te houden is veel arbeidsintensief onderhoud nodig, zoals het rooien van moerasbosjes. De beheerder kan dit niet alleen af en eigenaar Staatsbosbeheer doet daarom elk jaar weer een beroep op vrijwilli gers. Tijdens deze natuurwerkweek, ge organiseerd door de Stichting Co ördinatie Landschapsonderhoud Overijssel (SCLO), wordt niet al leen gewerkt, maar zijn er buiten de werkuren allerlei activiteiten rond het thema 'natuur en natuur beheer'. Daarnaast blijft er vol doende vrije tijd over voor andere dingen. Gelogeerd wordt in een kampeerboerderij van Staatsbos beheer midden in het natuurreser vaat. Opgeven en inlichtingen: SCLO, Huis 'De Horte', Poppenallee 39, 7722 KW Dalfsen, tel. 05290-1731. Het eerste Espelo Toernooi om de Anton Reilink bokaal wordt ge houden op zaterdag 16 maart. In sporthal 't Mossink verschijnen 's avonds om acht uur tien heren- en vier damesvoetbalteams aan de start. Deelnemers zijn in ieder ge val de ploegen Trekker-Trek- Team Splo, Side-Car-Team Splo, Helhuze, Splodiek, EJV de Bou wers, Kip zonder body, Okken- brookseweg, Flishook, Ex-Splo- ders en Viefhuze. De uitreiking van de bokaal aan de winnaar wordt rond middernacht verwacht. Komende vrijdag 1 maart wordt over de gehele wereld gebeden rondom eenzelfde thema. Ook in Holten wordt aandacht besteed aan Wereldgebedsdag. De dienst wordt gehouden 's avonds om half acht in gebouw Irene. Medewerking wordt ver leend door het Katholiek kerk koor. De liturgie is dit jaar samen gesteld door vrouwen uit Kenia met als thema Samen op Safari. In de maand maart zijn veel plane ten ook voor de amateur-sterren- kundige goed zichtbaar. Aan de westelijke horizon kan de heldere verschijning van Venus niet ge mist worden. Mars is hoog in het zuiden te zien en valt op door zijn helder rode gloed. Jupiter staat in het zuidwesten ook hoog aan de hemel. Saturnus met zijn ringen- stelsel is 's ochtends te zien, laag in het zuid-oosten. En in de tweede helft van de maand is Mercurius 's avonds laag boven de horizon in het westen waar te nemen. Op 17 en 18 maart is er een aardige sa- menstand van de Maan, Venus en Mercurius aan de westelijke hori zon. Wie wat meer van de sterren wil weten, kan elke zaterdagavond te recht bij de Volkssterrenwacht Phoenix aan de Vordenseweg in Lochem. Het programma begint om 20.00 uur. Groepen kunnen ook een afspraak maken voor een an dere avond bij de secretaris, tel. 05730-53885. De VW krijgt binnenkort een vi- deotekstterminal, waarop de klant zelf informatie kan opvragen over aktiviteiten in heel Overijssel. Niet alleen handig voor de toerist, maar ook voor de Holtenaren zelf. De WV wil hoe langer hoe meer ook een dienstverlenend instituut zijn voor de eigen bevolking. Volgens In de bibliotheek Holten expose ren tot en met 1 april cursisten van de donderdagmiddaggroep van atelier Passé Partout. Evenals de expositie van cursisten van de dinsdaggroep, die vorige maand in de bibliotheek te zien was, omvat de het werk van de cursisten werkstukken in diverse technieken. De expositie is te be zichtigen tijdens de openingstij den van de bibliotheek. in alle kleuren; normale winkelprijs 49.95 p.m. Bij ons alleen deze week p.m. v.a. 150 cm hoog p.m. W 1 w p.m. v.a. 47 hoog p.m. v.a. 140 cm breed, p.m. v.a. Almelo: Nijreesweg/hoek Nijreesdwarsweg. Tel. 05490-1 45 37 Maandagmorgen gesloten, donderdag koopavond Rijssen: Enterstraat 31. Tel. 05480-1 57 27 Dinsdag gesloten, donderdag koopavond Enschede: Kuipersdijk 102. Tel. 053-32 40 65 Maandagmorgen gesloten Donderdag koopavond Coevorden: Friesestraat 47. Tel. 05240-1 79 02 Dinsdag gesloten, donderdag koopavond Raalte: Varkensmarkt 2b. Tel. 05720-5 84 73 Maandag gesloten, vrijdag koopavond Bel voor een afspraak Diepenveen: Anjo ten Kate, tel. 28 06 Colmschate: de rijschool 05700-5 02 23 Het goedkoopste adres voor alle ijzersoorten Alle materialen uit voorraad leverbaar Bezorging van materiaal is mogelijk Openingstijden: ma t.m. vr. 08.00 uur tot 17.30 uur, za. 08.00 tot 11.30 uur Buitenhaven OZ 8 - 7604 PJ Almelo beheerder André Hoeben hebben de mensen In het dorp toch nog steeds het gevoel dat de WV iets is voor de toerist: „Ze zijn verrast als ze zien dat wij ook gidsjes over Zuid-Limburg hebben." Amper een paar uur, nadat het college van burgemeester van Hol ten tijdens wekelijkse vragenuur tje met de lokale en regionale pers voor de voortgang omtrent de aan pak van problematiek op de Hol- terbergen de afsluiting van de Toe- ristensweg zeer beslist had verwe zen naar de gedeputeerde Van Rossum met als argumentatie, dat Van Rossum, als cordinator van de nieuwe gevormde stuurgroep Hol- ter en Haarlerberg, verantwoorde lijk is voor de publiciteit naar bui ten, bleek wethouder Henk Wes- terik 's middags tijdens een bijeen komst in het bezoekerscentrum Noetselerberg, heel wat openharti ger. Hij vertelde dat de in het over leg heeft ingebracht een voorstel de grens van het toekomstig na tuurgebied naar het noorden te verlegggen. Volgens de wethouder komt Holten in de problemen als het natuurgebied wordt vastge steld volgens de bestaande gren zen. Zoals bekend staan in een deel van het toekomstig natuurgebied op Holtens grondgebied woningen en hotels. De Lionsclub in Delden houdt op zaterdag 16 maart in motel Het Wapen van Delden een veiling van oude munten, schilderijen, gravu res, zilveren voorwerpen, klokken, antiek en andere kunstvoorwer pen in. De veiling staat onder lei ding van een beedigd deurwaarder en notaris Zodra de vorst definitief uit de grond is, zal een begin bemaakt worden met het tweede deel van de rioleringswerkzaamheden in de Oranjestraat. Aangepakt wordt het stuk tussen de Kolweg en gara ge Rouwenhorst. Tevens wordt een gedeelte van de Noordenberg straat onder handen genomen. De werkzaamheden zullen voor het begin van het vakantieseizoen eind juni afgerond zijn. Ook nu zal er met de aanwonenden overlegd worden over de bereik baarheid en worden de werkzaam heden in gedeelten uitgevoerd om zo min mogelijk overlast te bezor gen. De buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek hield op maandag avond 4 en 18 februari een opfris cursus Veilig Verkeer. Zo'n 30 le den waren beide avonden aanwe zig. De heer G. van Eijk, bestuurs lid Veilig Verkeer Nederland, afd. Holten, verzorgde de inleidingen. Hierbij ging hij in op bepaalde ver keersregels en situaties, die in de praktijk nog al eens problemen op leveren. Dit gaf genoeg aanleiding voor een geanimeerde discussie. De huis-aan-huis collecte in het kader van de Wereldvluchtelin- genweek, die vorige week werd ge houden in Holten, heeft een bedrag van 5.601,50 opgebracht. Het plaatselijk comité is erg blij met dit resultaat en dankt alle col lectanten en gevers. De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv de Een dacht zijn: Luchtgeweer: Klasse A: 1. G. Koopman, 171 pnt.; 2. D. Jansen,- 163 pnt.; 3. E. J. Grootentraast, 155 pnt. Klasse B: 1. A. Paalman, 151 pnt.; 2. B. Paalman, 145 pnt. Klasse C: 1. G.J. v. Aefst, 155 pnt.; 2. A. Pekkeriet, 131 pnt. Luchtpistool: Open Klasse: 1. H.J. Nekkers, 174 pnt.; 2. G. H. Paal man, 162 pnt; 3. H. Mulder. MAC de Holterberg heeft van het college van burgemeester en wet houders een eenmalige ontheffing gekregen voor het plaatsen van de _zgn Billboards, de buitenmodel aanplakborden, om- de komende wedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap motocrossen op 10 maart aan te prijzen. Dit blijft echter een uitzondering, omdat het het Nederlands kampioeschap betreft. Voor de toekomst moet weer gebruik gemaakt worden van de gebruikelijk reclameborden. Het Nivon, afdeling Hengelo houdt dit jaar al weer voor de vijfde maal een alternatieve vakantiebeurs. Op zaterdag 9 maart kan men in het Nivoncentrum aan de Lode- wijkstraat 1 te Hengelo van 10.00- 16.00 uur informatie krijgen over goede en niet te dure vakanties, onder andere in een van de meer dan 1000 natuurvriendenhuizen en kampeerterrein in Europa en daarbuiten. De Duitse zusteroga- nisatie is aanwezig met een stand over haar huizen in het Teutobur- gerwald/Wesenbergland. Daar naast er is er een stand van de stichting Zon en Vrijheid. Can Ba nal propageert haar natuurcam- ping in Spanje, de NS komt, er is een stand van de Lange Afstands Wandelpaden en de Wandwelwin- kel uit Deventer. Gedurende de beurs worden regelmatig diaseries vertoond. Bij manege Stal de Eik werden de twee afgelopen weekenden werd de derde wedstrijd voor junioren en senioren gehouden van de dres- suurcompetitie voor het winter kampioenschap. De uitslagen wa ren: Junioren: klasse UB2. 1. Rebecca Lindenaar met Simba, 121 pnt.; 2. Marleen de Roos met Wolde, 120 pnt; 3. Marlieke Spakman met Bento, 114 pnt. Klasse BI: 1. Da nielle v.d. Kaap met Woldi, 129 pnt.; 2. Marion Oolbekkink met Polly, 124 pnt; 3. Hendrike Fontey- ne met Polly, 119 pnt. Klasse A: 1. Caroline Protzman met Japie, 124 pnt.; 2. Laura Protzman met Sim ba, 122 pnt.; 3. Petra Boone met Ja pie, 120 pnt. Senioren, Klasse A: 1 e.a. Bianca v. Keulen met Irish en Ramona Tj al- links met Irisch, 116 pnt.; 3. Jenny v.d. Knaap met Sonate, 114 pnt. Klasse B2: 1. Rebekka Lindenaar met Paraat, 123 pnt.; 2. Manon Brouwer met Monika, 122 pnt.; 3. Aimeé v.d. Plas met Paraat, 120 pnt.; 4. Klaas Knol met Irisch 118 pnt. Klasse L: 1. Jan Sluiter met Rocco, 122 pnt,; 2. Eggie Lamping met Monika, 119 pnt.; 3. Yvonne Coppoolse met Sonate 117 pnt. De afdeling Dijkerhoek van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen verwelkomde op de bij eenkomst van woensdag 13 februa ri mevrouw D. van den Worp-Goor- man als haar 110e lid. Zij kreeg een korenaar opgespeld. Te gast was de klederdrachten- groep van Schoon Heeten, die Sal- landse klederdracht uit de tijd zo rond de eeuwwisseling liet zien. De klederdrachtenshow werd afgewis seld met gedichten in het dialect. De volgende bijeenkomst op 5 maart is een koffieochtend met als onderwerp 'spelen met taal'. van 149.- nu excl. badstandaard, alleen in wit met speelraam en verstelbare bodem van 259.- nu van 259.- NIEUW Paris ook op voorbank met zit- en slaapstand, snel te monteren in zelfs de klein ste auto. Sterke behaaglijke bekleding. Met TUV en ECE goedkeuring dus superveilig Gordel voor plaatsing ach terbank in mint en bleu bekleding, van 75.- nu zitter autostoel vanaf De luxe uitvoering heet Maxi Cosi 2000 en heeft een unieke draagbeugel. Wordt ook gebruikt ais draagwieg en fijne schommelsitter. Voorzien van flessenhouder É- M extra -T': bergvak. Ii Keuze uit vrolijk® dessins grijs en wit Bijpassend dekbedovertrek dekbed matras voetenzak en boodschaprek van 198.- ALMELO Rohofstraat I. tel. 05490-1 55 39. hoek Karotrut, Prijs v.a. Turbo wandelwagen 1 kleur, incl. luxe voetenzak van 479 - nu 359.00 Luxe buggy ballonbandjes, zwenkwielen, met zonnekapje - tas en regenzeil f 9Q AA van 179.- nu IjJiUy wit gelakt, 60x120, A0 AA van 269.-nu l^OiUU opklapbaar, geen 149.- of 129.- nu Handig mee te nemen 5-standen buggy 1 AA AA van-23^nu 1 h/hrivU «/Babyspeciaalzaak yspeciaalzaak I ENSCHEDE IOLDEN ZAAL Deidenerstraal 47. ei. 074-50 03 11. tegenover Oude Peimer. I Maandagmorgen gesiXen. I donderdag koopa.ond. div. kleuren nu

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 9