„Wie wil, kan nu nog aan opleiding beginnen Dubbelconcert in soos De Schure Uit buiten Holten Apotheker bij de plattelandsvrouwen Geen subsidie voor Juwelier de stijldanseroepen in Holten CHAUFFEUR (M/V) Commissie HOLTENS NIEUWSBLAD Werkervaring voor werklozen Boomfeestdag Midden-IJssel tot 1993 actief in Holten 55 Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen, e.d. HINDERWET Openbare commissievergaderingen Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Holten Kom Noord" Toepassing artikel 29 WRO ten behoeve van de bouw van ondergrondse schietbanen DONDERDAG 28 FEBRUARI 1991 Crows Fly is een goede bekende in de Schure. Twee Deventer bands, Fireflies en Crows Fly, treden zaterdag 2 maart op in jongerencentrum De Schure. Het dubbelconcert begint om half tien. De entree bedraagt vijf gulden. Bas, drum en gitaar van Fireflies staan garant voor een oorverdo vende vertolking van songs en in strumentals. Fireflies brengt de songs in een ongepolijste en zo puur mogelijke vorm. Crows Fly is een goede bekende in De Schure. De band werd in het midden van 1988 opgericht. De band treedt in een nieuwe formatie op met Michiel Nijenhuis als het nieuwe gezicht in de band. Op dit moment is Crows Fly bezig met het maken van een nieuwe demo en bereidt de band een CD voor en wordt weer gewerkt aan nieuwe optredens in Frankrijk. De gemeenteraad heeft met in stemming gereageerd op de instel ling van het Sociaal Convenant. Wethouder Dalhuisen deelde maandagavond in de gemeente raad mee, dat inmiddels twee men sen al een tijdelijk baan hebben in het kader van de werkervarings plaatsen bij gemeenten en gesubsi dieerde instellingen. Zij zijn aan het werk in Diessenplas. Voorts doet Holten mee in de banenpools, waarvoor men kan rekenen op ten minste één arbeidsplaats. Er blijkt onder de werklozen gro te belangstelling te bestaan voor de werkervaringsplaatsen. Deze week worden alle geïnteresseerden uitgenodigd voor een informatieve bijeenkonlst in het gemeentehuis. De jaarlijkse Nationale boomfeest dag zal in Holten gehouden wor den op donderdag 21 maart. Schoolkinderen zullen in de Beu- seberg dan bomen en struiken planten. De landelijke viering, die op woensdag 20 maart in Bever wijk wordt gehouden, wordt bijge woond door Koningin Betarix en Prins Claus die ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijk een her denkingsboom zullen planten. Tijdens de bespreking van de plannen voor het oprichten van een stichting contractonderwijs in de laatste onderwijscommissie, deelde voorzitter Van Rappard mede, dat de Scholengemeen schap Midden-IJssel haar activi teiten in Holten met ingang van 1993 gaat beëindigen. De dit cur susjaar gestarte leerlingen kun nen hun opleiding voor één of meer mavo-certificaten nog volle dig afronden. Wie wil kan zelfs nu nog aan een cursus beginnen of, als men al over enige vooroplei ding beschikt, in augustus starten in het tweede jaar. In de toekomst zullen mensen die buiten de 'ge wone' school hun mavo-diploma willen halen daarvoor naar De venter of Raalte moeten. In 1977 startte Midden-IJssel met wat toen moedermavo heette. Veel cursisten begonnen in die tijd ent housiast met het volledige pakket van zes vakken en heel veel van hen behaalden ook hun diploma. Later kozen de meesten echter voor één tot drie certificaatscursis- sén in de vakken Nederlands, Frans, Engels, Duits (ook als avondcursus), aardrijkskunde of geschiedenis. In de afgelopen jaren nam het leerlingenaantal gestadig af, mede door de opkomst van an dere scholing- en vormingsmoge lijkheden als de basiseducatie en de open school. Volgens Hanny Schipper, coördi natrice van de Holtense tak van Midden-IJssel, is de doelgroep zo langzamerhand duidelijk te klein geworden: „Mensen die in een (on- derwijs)achterstandssituatie ver keerden hebben die, als ze wilden, inmiddels ingelopen. Wij hebben daarnaast altijd een groep belang stellende vrouwen gehad, die hun kennis af en toe eens wilden opfris sen of iets nieuws aanpakken, maar dat zijn er niet genoeg om een hele afdeling draaiende te hou den." Dat de hoofdvestiging in De venter minder van terugloop in leerlingental heeft te lijden komt volgens haar deels omdat deze ook een havo- en atheneumstudie biedt, deels omdat de doelgroep er voor een groot deel bestaat uit jon ge schoolverlaters, die in een ver snelde cursus alsnog hun diploma willen halen. Het seizoen 1990/1990 is Midden- IJssel nog met alle zes cursussen gestart. Enkele groepen bleven echter zo klein, dat het aantal van nu nog tachtig leerlingen over de drie jaren binnen afzienbare tijd zou zakken onder het aantal dat nodig is om het instandhouden van de opleiding financieel moge lijk te maken. Hanny Schipper: „In de loop der jaren zijn de groepen ei genlijk al te klein geworden. Nu is het punt bereikt dat het niet meer kan, zeker niet na de laatste bezui nigingsoperatie van vijf procent die het ministerie ons heeft opge legd. Het in stand houden van de opleiding in Holten wordt een te grote aanslag op het budget van de school." Zij ziet geen tegenspraak in het oprichten van een stichting voor contractonderwijs bij de SG Hol ten en het sluiten van de opleiding van Midden-IJssel bij gebrek aan leerlingen: „De stichting leidt niet zoals wij op voor certificaten, maar geeft kortlopende, ongesubsidieer de cursussen. Onze eigen afdeling contractonderwijs, het Onderwijs centrum Midden-IJssel, biedt op dezelfde basis in Holten sinds drie jaar een cursus kunstbeschouwing van vijftien bijeenkomsten. Het is niet zo dat wij hier weggaan en dat de SG Holten er voor in de plaats komt." Ongeveer 135 leden van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen kwamen maandag in zaal Vos man bij elkaar voor de maandelijk se bijeenkomst van de afdeling Holten. Als gast was de heer J.F. Vroom, apotheker in Holten, uitge nodigd. Met behulp van dia's legde hij uit wat de functie is van een apotheker in de gemeenschap. Hij lichtte de weg toe die verloopt van het uitschrijvenvan een recept door de arts tot het ontvangen van een medicijn door de cliënt. In de apotheek zijn niet alleen ge neesmiddelen op recept verkrijg baar, waarvan het gebruik aan be paalde voorwaarden gebonden is en die een toelichting vereisen, maar ook 'vrije' medicijnen zoals die ook bij de drogist verkocht wor den. Verder levert de apotheek kunst- en hulpmiddelen zoals spui ten, verband en incontinentiema- teriaal. De assistentes hebben een spciale cursus gevolgd om ook over het gebruik hiervan advies te kunnen geven. Dat er in alles zeer nauwkeurig gewerkt wordt en er voldaan moet worden aan strenge regels van de inspectie werd door de uitleg wel duidelijk. De leden van de afdeling kunnen dit met eigen ogen consta teren bij een bezoek aan de apo theek zelf. Om de groep niet te groot te maken zijn hiervoor drie avonden uitgetrokken. Voor de avonden op 3 en 4 april kunnen leden zich nog opgeven bij de se cretaresse, mevrouw Jansen-Bos- schers. De volgende bijeenkomst van de NBvP afdeling Holten, met een op treden van het Duo Karst, is op 19 maart. Op diezelfde datum is er ook een studiedag, georganiseerd door de drie plattelandsvrouwen organisaties in Overijssel, over Vrouw en coöperatie in restaurant De Koenjer in Maliënheem. Op 28 maart wordt de jaarlijkse bijeen komst van de afdelingen Dijker- hoek, Espelo en Holten gehouden in café-restaurant Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Deze bijeen komst is georganiseerd door de agrarische commissie. De heer Verbeek uit groningen, lid van het Europees Parlement, zal daar een lezing houden met als titel: 'De boerderij kan niet zonder boerin!' In de tweede helft van ma; Even zag het er maandag naar uit, dat de 70 dansliefhebbers uit eindelijk toch voor een gesubsi dieerd prijsje hun 'sport' zouden kunnen beoefenen, maar de socia listen in de gemeenteraad wilden hun wethouder Dallmisen en het collegebeleid niet afvallen. Met een wel erg dunnne argumentatie ging frak tie voorzitter Jan Metse- makers uiteindelijk toch door de knièn en stemde hij voor het voor stel geen subsidie te verlenen aan het stijldansen. Aanvankelijk liet Metsemakers geluiden horen, dat het stijldansen op zijn instemming kon rekenen. Hij vond het onder scheid tussen volksdansen en stijl dansen erg rommelig en ondoor zichtig. De beide oppositiepartijen oWD en Gemeentebelang hadden reeds in de commissievergadering hun ongenoegen uitgesproken over dit onderscheid en herhaal den dit in de raadsvergadering. Als enige ffaktie stond het CDA achter het voorstel geen subsidie te verle nen. Niet gehinderd door eigen waarneming, stelde fraktievoorzit- ter harrie Dul keihard, dat het stijl dansen in Holten een 'sport' is, waarmee medailles te winnen zijn, terwijl alleen het volksdansen voor ouderen voldoet aan de criteria ou deren te helpen zo lang mogelijk mobliel te houden. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. J. Aaltink voor het gedeeltelijk vergroten van een varkens stal aan Helhuizerweg 6; - aan G. J. Koetsier voor het vergroten van een garage, Kolweg 58; - aan H. J. Ebrecht voor het bouwen van een tuinhuisje, Hakkertsweg 10; - aan J. W. en H. J. Stevens voor het verbouwen van het woongedeelte van een boerderij ten behoeve van dubbele bewoning, Schutteweg 1; - aan M. Burgier voor het bouwen van een serre, Vianenweg 188; - aan H. Oosterveld voor het aanbouwen van een berging, Kieftenbelt 1 - aan W. H. Beijers voor het aanbrengen van een kap op de garage, Köllingserf 4; 2. aan MAC „De Holterberg" ontheffing verleend voor 45e voorjaarsrit/enduro en toestemming verleend voor het plaatsen van Billboards; 3. aan Haaxman Lichtreclame B.V. vergunning verleend voor het plaatsen en aanbrengen van reclame-aanduidingen aan de A1. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 25 februari 1991 tot en met 11 maart 1991 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage de ontwerp-beschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1Directie A.C. Restaurants B.V., Oostzijde 95 te Zaandam tot het oprichten en in werking hebben van een snel-service restaurant aan de Rijksweg A1 2. Maatschap Vorkink, Doorlopendedijk 8 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het fokvarkensbedrijf; 3. H. van den Bos-Vincent, Deventerweg 63 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee-, varkens- en schapenbedrijf annex opslag van dieselolie; 4. Maatschap E. en G. Stam, Schreursweg 3 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (varkensfok- en varkensmestbedrijf, rundvee fok- en rundveemelkbedrijf annex opslag van dieselolie); 5. Maatschap D. B. en B. J. Krikkink, Raalterweg 55 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, fok- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie en propaan); 6. H. ter Stal-Baltus, Vijfhuizenweg 12 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een mestvarkens-, mestkalveren-en meststierenbedrijf annex opslag van dieselolie. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden ingediend vóór 11 maart 1991 bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 4 maart 1991 om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - nieuwbouw brandweergarage annex stallingsruimte Rode Kruis en EHBO-ambulance; - vaststellen kapverordening; - vaststellen subsidieregeling landschapsonderhoud; - het vervangen/verruimen van de riolering in het gedeelte van de Oranjestraat vanaf de Kolweg tot de Noordenbergstraat en het gedeelte van de Noordenbergstraat vanaf de Oranjestraat tot de Waardenborchstraat; - verkoop van een perceel bouwterrein in het bestemmingsplan Dijkerhoek. De commissie financiën vergadert op dinsdag 5 maart 1991 om 16.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - nieuwbouw brandweergarage annex stallingsruimte Rode Kruis en EHBO-ambulance; - vaststellen subsidieregeling landschapsonderhoud; - het vervangen/verruimen van de riolering in het gedeelte van de Oranjestraat vanaf de Kolweg tot de Noordenbergstraat en het gedeelte Noordenbergstraat vanaf de Oranjestraat tot de Waardenborchstraat; - aanpassing legesverordening; - vervanging c.v.-ketels in de Pr. Chr. basisschool De Schakel. De commissie algemene bestuurlijke zaken vergadert op maandag 4 maart om 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - bijdrage aansluitkosten centrale antenne-inrichting ten noorden van de spoorlijn; - aandachtspunten politiebeleid. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 25 februari 1991 heeft verklaard dat een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Holten Kom Noord" wordt voorbereid ten behoeve van de verbouw van de kelderruimte onder de muziekkoepel en de aanleg van 8 ondergrondse schietbanen, een en ander voor zover omvattende het gebied zoals met rode kleur op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt vanaf de dag der inwerkingtreding ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Holten, 28 februari 1991 De burgemeester van Holten maakt bekend dat door schietvereniging „De Eendracht" bij burgemeester en wethouders een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de verbouw van de kelderruimte onder de muziekkoepel en de aanleg van 8 ondergrondse schietbanen op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nrs. 2777, 2776, 4318 en 4319, plaatselijk bekend Kalfstermansweide. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „Holten Kom Noord" voor dit perceel geldende bestemming „recreatieve doeleinden categorie P (park)". Ingevolge de voorschriften mogen gronden met deze bestemming uitsluitend worden gebruikt voor groenvoorziening in de vorm van park, gazon en speelveldjes met de daarbij behorende gebouwen, mits o.a. de oppervlakte van deze gebouwen niet meer dan 100 vierkante meter bedraagt Het verzoek om bouwvergunning kan dan ook slechts worden ingewilligd na verlening van vnjstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Órdening. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan „Holten Kom Noord", zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling te verlenen. In verband hiermee ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende 14 dagen, ingaande 4 maart 1991, ter gemeentsecretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 28 februari 1991 De burgemeester voornoemd, W. L F. C. van Rappard. Bij de ophaaldienst van de Destructiekring Centraal Overijssel gevestigd te Holten wordt gevraagd een Funktie-informatie De te benoemen medewerker zal worden belast met het ophalen van gestorven slachtdieren en vee in de gemeenten Den Ham, Hellendoorn, Holten, Markelo, Rijssen en Wierden en het vervoer hiervan naar het station van de N.T.F. te Nijverdal. Kandidaten dienen er rekening mee te houden dat regelmatig ook op zaterdag dient te worden gewerkt. Funktie-verelsten Kandidaten dienen in het bezit te zijn van het rijbewijs CE (vrachtwagenrijbewijs) en chauffeursdiploma; technische kennis bezitten i.v.m. routine-onderhoud en over enige administratieve kennis beschikken. Aanstelling/salaris Afhankelijk van leeftijd en ervaring kan bij aanstelling een salaris worden geboden tussen f2.109 - en f2.826 - bruto per maand (excl. uitloopperiodieken). Daarnaast wordt een vuilwerktoelage van maximaal f 105 - bruto p.m., alsmede werkkleding verstrekt. De bij een gemeente gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Informatie Nadere inlichtingen worden graag verstrekt door de direkteur van genoemde Destructiekring, de heer J. G. J. Gisen, tijdens kantooruren bereikbaar onder nummer 05291-5 25 56/privé onder nummer 05483-6 19 87. Sollicitatie Kandidaten wordt verzocht hun sollicitatie binnen een week na het verschijnen van dit blad te zenden aan burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. In de tweede helft van maart zal ju welier P. Kempkes in Holten zijn winkeldeuren openen van de juwe lier/annex cadeaushop, die geves tigd wordt aan de Dorpsstraat naast het VW kantoor. Momen teel wordt de laatste hand gelegd aan dé verbouwing van een deel van het 'Schuppertspand'. Juwelier Kempkes is afkomstig uit een oud juweliersgeslacht. Zijn va der had jarenlang een juweliersbe- drijf in Haaksbergen. Naast de ver koop en reparatie van juwelen en uurwerken 'in de brede zins des woords' zal de heer Kempkes ca deaus in het betere genre gaan brengen. Deventer Schouwburg Donderdag 28 februari: Op glad ijs, klucht waarmee Joop Doderer zijn 50-jarig toneeljubileum viert. Zaterdag 2 maart: Verwarringen, toneelstuk van Alan Ayckbourn gespeeld door de Deventer Toneel groep Terzijde. Zaterdag 2 maart: Houseband speelt traditionele Engelse folk muziek (21.00 uur). Zondag 3 maart: koffieconcert om 12.00 uur door Jan Stigmer, viool en Rob van Hek, piano. Dinsdag 5 maart: Het koekoeks nest met in de hoofdrol Peter Fa- ber. Woensdag 6 maart: 09.30 uur. Pro vinciaal toneelfestival voor oude ren. Donderdag 7 maart: Cabaret Dub bel dwars met o.a. Jack Spijker man. De gemeenteraad is accoord ge gaan met de instelling van een ge meentelijke commissie Welzijn. In de commissie hebben zitting geno men J. Veneklaas (CDA), W.A.J. ter Schure (Gemeentebelang), J.M. E. Metsemakers (PvdA) en L.H. Ren- sen (WD). De commissie geeft aan de burgers spreekrecht. Zondag 10 maart: 14.30 uur, Ge bakken eieren van het Poppenthe ater Oost Hilariaans Staatscircus voor jeugd vanaf 5 jaar. Kaartverkoop en inlichtingen: 05700-11500. Lochemse Schouwburg Donderdag 28 februari: Arsenicum en oude kant, thriller/blijspel met Ina van Faassen en Elsje Scheijon. Vrijdag 1 maart: De Wierdense re vue. Zaterdag 2 maart: Henk van Ulsen in De dood van Iwan Iljitsj. Donderdag 7 maart: Musical Broadway Baby. Kaartverkoop: 05730-51801. Soli Deo Gloria In de Vrije Evangelische kerk aan de Grotestraat in Nijverdal geeft Soli Deo Gloria zondag 3 maart een zondagmiddagconcert, aan vang 15.00 uur. Gespeeld worden o.a. werken van Haydn, Mozart, Beethoven en Gerschwin. De toe gang is gratis. Expositie In Antiquariaat Kraayenbrink te Deventer wordt tot en met 31 maart een expositie gehouden van grarisch werk van Louis Saalborn. De acteur/regisseur Saalborn heeft belangrijk beeldend werk ge maakt, in een stijl die nauw aan sluit bij die van Saalboms vriend Piet Mondriaan. Henk van Ulsen in De Dood van Iwan Iljitsj.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5