Invloed feest in Golfoorlog Keunedarp op het miniem bebinella BCH 3 presteert onverwacht goed Uit buiten Holten TBC in DeWippert Inleiding over Japanse kunst De grootste kollektie klokken DE KLOKKENHAL dan lig je lekker in de wieg van Bebinella. Fienpreuvers krijgen veel aanloop uit de regio HMK zoekt nieuwe leden Twintigste postzegelbeurs vindt u bij de vakman C positiekleding) BABYKAMER 789.- MATRASSEN 75.- BABYKAMERS STALEN k BLOKSTOEL DE GROOTSTE B A B Y S P E C I A A L Z A A K VAN O O S T - N E D E R L A N D BADSETS SPIJKERBROEKEN SPIJKEROVERALLS PANTALONS v a. 75.- AUTOSTOELEN 189.- WANDELWAGEN KINDERWAGEN 798.- 79.- KINDERWAGENS MAXICOSI ZITTER 139.- BABYZITTER cQ =n 98.- Wellicht wat minder druk bezocht, maar daardoor zeker niet minder gezellig heeft Holten afgelopen week het carnaval ge vierd. Nadat de Golfoorlog aanvankelijk donkere wolken boven het jubileumjaar van CV De Fienpreuvers samenpakte, bleek er wel degelijk ruimte voor uitbundig feestgedruis. "Even de zorgen opzij" was de algemeen jolige stemming die door de afgelasting van de carnvalsoptocht niet merkbaar ver slechterd werd. Integendeel, de tendens om steeds meer acti viteiten in Holten zelf te concentreren, maakte Keunedarp ook voor carnavalvierders uit de regio tot een aantrekkelijke pleisterplaats. Een verslag van vijf dolle, dwaze dagen. „En ook één voor de burgemees ter" was het refrein bij de rituele geschenkenuitwisseling voor de sleutel van Keunedarp aan Prins Chris I werd overgedragen. Wet houder Wim Dalhuisen nam na mens het gemeentebestuur de honneurs waar en deed dat voor treffelijk, maar het was duidelijk dat burgemeester Van Rappard node werd gemist. Zo was er rid derbier („hij is niet meer de enige ridder in de gemeente") en- een dienstregeling van de NS („ik zie hem regelmatig bij de trein, altijd aan de late kant"). Het eerste ca deau van de Prins was overigens een pakje brune bonen, want de 'rode ridder uit het land van Bar- tje' verloochent zijn afkomst niet. En passant kondigde hij een groot Keunefeest aan voor september 'als grandioze afsluiting van ons j ubileumseizoen' Wim Dalhuisen had als tegenpres tatie onder meer een echte authen tieke rood-zwarte bal bij zich. „Ik had eerste gedacht een foto van mezelf mee te nemen", zei hij daar bij, „want ik dacht, twee rooien bij elkaar, dat past mooi". Het werd een bal, om wat ontspanning te kunnen nemen tijdens het moeilij ke stadsbesturen. Vanuit een oog punt van emancipatie vond hij het ongewenst dat de echtgenote van de Prins bij het carnaval zo vaak op het tweede plan staat. Om daar iets aan te doen bood hij de Prins twee corsages aan van rode rozen. En als blijk van waardering voor het feit dat De Fienpreuvers altijd voor vervoer van en naar de verder afgelegen feestgelegenheden zor gen, gaf hij het ,Rij alcoholvrij' glaasje door, dat hem in het kader van de Nul Promiel-actie was aan geboden. Goodwill Vrijdagavond (en voor een select gezelschap vrijdagmiddag) al zette De Fienpreuvers het lange carna valsweekeinde in met de traditio nele goodwill-bezoeken. Nadat 's middags een uitstapje naar Den Voor het derde team van Badmin tonclub Holten sloeg op 4 februari het uur van de waarheid. Na een hele reeks van gemakkelijke over winningen ging de strijd nu tegen Boertjes uit Dedemsvaart, tweede op de ranglijst en blijkens de tries te nederlaag in de uitwedstrijd niet bepaald een gemakkelijke tegen stander. Maar hoe anders dan ver wacht pakte het uit: alle enkelpar tijen werden, soms na zeer veel inspanning, omgezet in Holtense winstpunten. Ook in de dubbels speelden de Holtenaren een sterke partij. Alleen de gemengd dubbel van Marijke Offenberg en Theo Aarsen werd in drie games verlo ren. De eindstand was, buiten ver wachting, 7-1 voor BCH 3. BCH 2 Op woensdag 6 februari speelde BC Holten 2 een thuiswedstrijd te gen Genemuiden 3. Omdat Gene- muiden op het ogenblik onderaan de ranglijst staat, mocht het voor lijstaanvoerder Holten een niet al te groot probleem zijn deze wed strijd te winnen. Het ging niet hele maal vanzelf, maar zonder echte moeilijkheden werd een 8 - 0 over winning behaald. Yvonne, Berlin- da, Peter en Harry komen steeds dichter bij een kampioenschap en daarmee een promotie naar de tweede klasse.- BCH 4 Inmiddels sloofde op een andere baan het vierde team onder leiding van Jan Jacobs zich uit om Trefze ker 6 uit Dalfsen het leven zuur te maken. Aan de lachsalvo's van Ria Groeneveld te merken was het niet echt zuur. Toch moest BCH 4 op het eind nog uitkijken, dat de winst niet weggegeven werd. Een 5-3 overwinning was het resultaat van de inspanningen van Dinie van der Vreede, Harry Knuiman en de twee al genoemde spelers. BCH-jeugd Nu lijkt het alsof alle teams van BC Holten alleen maar winnen, maar niets is minder waar. Deze week speelde ook het eerste jeugdteam, dat zijn eerste heer Jos Dorresteijn inruilde voor Koen van Wieringen. Helaas voor Koen en de rest van het team bleek Allotria 1 te sterk: 6-2 verlies was het gevolg. Ook BCH 1 zag geen kans het te gen het te sterke ZBC in Zwolle verder te brengen dan een 6-2 ne derlaag. Ook de al eerdergenoem de Jos Dorresteijn kon daaraan niets veranderen. Maar zolang de competitie niet helemaal voorbij is blijft er hoop. Nul was gemaakt (voor het onder scheiden van oud-Holten trainer Eddie Hafkamp) en ook prins-mo- der mevrouw Warrink in de huisor de was opgenomen waren na een versterkende maaltijd in de hofbar de volkomen beduusde Joop Wis- sink (van de vorig jaar gesloten winkel Wonnink), de nationale jeugdkampioen van Okia de Espe- lose instrumentenmakers Mannie en Michel Wegen, voorzitter Gerrit Markvoort van de Buurt- en Schoolvereniging Dijkerhoek (de jongens van het pannekoekrecord) en uiteraard de jubilerende voet balafdeling van de SV Holten aan de beurt voor een luidruchtig be zoek. Aangezien veldwachter Wa- melink resoluut de gladheid be streed met een familiebus strooi- zout (Jozo) kon de feestelijke stoet aan het eind van de avond bij Vos man ongeschonden worden ont bonden. Straatverbod Ook de Slingeravond op zaterdag voorzag in een behoefte, waarbij het verschil met vroegere dweil- middagen overigens te verwaarlo zen klein was. In het kielzog van de Braandheultjes, de Deventer Deurdweilers en de Markelose Grossmeiers overtrad menig car- navalvierder het ingestelde straat verbod door van café naar café te slingeren. Zondag bleek dat carnaval in Hol ten ondertussen ook in de regio tot een begrip is geworden. Nadat eer der de Raad van Elf met 23-22 de versierders in een onderling partij tje gekostumeerd zaalvoetbal had afgedroogd, toog het gezelschap naar de Hofbar van Tonnie Brands waar het Kleintje Carnaval niet alleen veel Holtenaren trok, maar ook een dertig mens sterke delega tie van de Deventer Deurzakkers en vertegenwooridgers uit Enter, Goor en Nieuw-Heeten. Het aan sluitende Kielenbal in zaal Vos man voldeed eveneens aan de ver wachtingen. Andere formule Dat het traditionele Seniorencar naval dit keer weer wat minder bezocht werd dan het vorige jaar was waarschijnlijk meer te wijten aan de gehanteerde formule dan aan Golfoorlog of weersomstan digheden. Hoewel altijd weer ge zellig schijnt de gulle gratis bede ling met drank en spijzen de oude re Holtenaren toch steeds minder aan te spreken. Reden ook waarom de organiserende Hofbarhouders samen met de carnavalsvereniging die formule ter discussie zullen stellen. Desalniettemin vermaak ten de aanwezigen (waaronder ui teraard het Deventer echtpaar Beek) zich opperbest met de door Teun Deijk aaneen geprate confe rences van Jan Oosterkamp en Gait en Willem uut Splo voor de pauze en Mr. Jagermeister (Wan der Drent jr.) en feestvierder Johan Nikkels erna. Tussendoor zorgde spöllemeister Gerrit Jeurlink voor een vrolijk mopje terwijl ook de Braandheultjes weer present wa ren. Seniorprins was dit keer Dijk- de biertapwedstrijden in De Waag, waar maandagmiddag heel wat jongere Holtenaren op af kwamen. Deze nieuwe activiteit van de zazo- ma-commissie van De Fienpreu vers was in ieder geval voor de vriendenclub Velocitas aanleiding om nog eens flink aan de weg te timmeren. Door de afgelasting van de optocht zagen de vermaarde wagenbouwers van Velocitas hun inspanningen immers teniet ge daan, juist nu zij een fraai exem- Voetballen doe je gelukkig niet met je neus! Deventer Schouwburg Donderdag 14 februari wordt in het kader van de Toneel-Op-Toneel plaar op stal hadden staan die als voorsteiimgen het toneelstuk La uitzondering nu eens aan alle fat- Musica van MarqUerite Duras op- soensnormen voldeed. Met de eer ste prijs bij het bier-, beschuit-, haring- (zout en zuur) en nog eens bierhappen. nam Velocitas dik re vanche. Tweede werd het team van Boer Biet en de derde plaats deel den Jan Maats en De Waag gebroe- erhoeker Willem Rensen, die de derlijk, waarbij café Maats de snel- gelegenheid nog eens te baat nam ste tijd en De Waag het best getap- om voor een eerste Dijkerhoekse te pilsje (van de hand van Diana) nrins carnaval te pleiten. ^eeS toegewezen. De stijlpnjs was voor de wat bezadigde Senaat, die Bier happen het gebrek aan tempo compen- Dat het carnaval in Holten wel seerde met een goed verzorgde al- degelijk toekomst heeft, bewezen gehele presentatie. cynische en komische voorvallen. De band beleefde vorig jaar zijn première en treedt inmiddels we kelijks op. De muziek is in die tijd strakker geworden en naar eigen zeggen 'een stuk vrolijker'. Theo's Blues Band was onder meer te zien en te horen op het Achterhoekgala en verzorgde onlangs het voorpro gramma van Harry Muskee. gevoerd door het Nationale To neel. Voorafgaand verzorgt Alex Malems een inleiding om 19.00 uur. Woensdag 20 februari speelt Mary Dresselhuis weer eens in Deventer in het stuk Harold en Maude van Collin Higgins, aanvang 20.00 uur. Kaartverkoop en inlichtingen: 05700-11500. Lochemse Schouwburg Scoren heet het toneelstuk van David Mamet dat op donderdag 21 februari in de Lochemse Schouw burg op de planken wordt gezet. Het speelt zich af achter de scher men van de filmwereld en de rollen worden neergezet door Johan Ooms, Hans Cornelissen en Kiki Classen. Kaartverkoop: 05730-51801. Cultureel Centrum Gors- sel In Gorssel verzorgt zaterdag 16 fe bruari Rob de Nijs een concert. Kaartverkoop: 05759-3576 of VW Holten. De Holtense Postzegelvereniging organiseert op zaterdag 2 maart haar twintigste grote postzegel ruilbeurs. Beperkte handel is op uitnodiging aanwezig. Tafelbe spreking is niet nodig. De beurs wordt gehouden van tien tot vijf uur in de aula van de Scholenge meenschap Holten aan de Haar- straat. Koffie, frisdrank, soep en brood zijn verkrijgbaar. De entree is gratis. Theo's Bluesrock Club (TBC) treedt vrijdag 15 februari op in Café De Wippert. J Onder leiding van Joop Jo Junk) Kolber, bekend als presentator van het Radio Oost jongerenprogramma Hard en Vier kant, brengt deze jonge vijfmans formatie Nederlandstalige rock roll. In de teksten ligt de nadruk op Het Holtens Mannenkoor (HMK) hield op dinsdag 5 februari de jaar lijkse ledenvergadering. Voorzitter G.J. Grootewal sprak in zijn ope ningswoord zijn voldoening uit over het zeer geslaagde naj aars- de resultaten, maar waar ook altijd een gezellige sfeer heerst. Bij de bestuursverkiezing werd af tredend vice-voorzitter A. Kolk man bij acclamatie herkozen. Se cretaris H. Heusinkveld en G. Vor- concert. Hij prees zich gelukkig nnk stelden zich niet herkiesbaar, voorzitter te zijn van een koor dat niet alleen de inzet heeft voor goe- Netsuke's heten ze en ze vormen een onderdeel van de rijke Japan se kunst. Op donderdag 21 februa ri geeft mevrouw G.A.L. Matthij- sen in dorpshuis De Boschkamp een inleiding over deze Japanse gordelknopen die in de loop der ja ren zijn uitgegroeid van pure ge bruiksvoorwerpen tot ware kunstobjecten. Netsuke's werden vanaf de zeven tiende tot de negentiende eeuw vervaardigd en gebruikt. Deze kunstwerken kwamen vooral tot bloei in de periode dat Japan van de westerse wereld was afgesloten en Nederlanders het enige venster op die wereld openden. Mevrouw Matthijsen vertelt hierover aan de hand van dia's en een videofilm. Deze bijeenkomst van de Stichting Kunst Cultuur Holten begint om 20.00 uur en de deuren van,het dorpshuis gaan om 19.30 uur open. De toegangsprijs voor donateurs is f 5,00 terwijl niet-leden f 7,50 beta len. Hun plaats wordt ingenomen door H. Hulshof en H. Schuppert. De vergadering stelde voorts de data vast van enkele aktiviteiten. Op dinsdag 7 mei is er een bloeme- nactie ter gelegenheid van Moe derdag. Het najaarsconcert (en 15- jarig bestaan) is op vrijdag 15 no vember en het Kerstconcert op vrijdag 20 december. De muziek- commissie buigt zich samen met de dirigent over de vraag hoe er aandacht kan worden geschonken aan het Mozartjaaar. In het ledenaantal van HMK is in het afgelopen jaar geen verande ring gemomen. Een opwekking om nieuwe leden te werven bleeft dan ook niet uit. Het koor repeteert iedere dinsdagavond om acht uur bij Schupert-Meubelen. Nieuwe le den die van zingen en gezelligheid houden zijn dan van harte welkom. De Klokkenhal Nijverdal is een spedaal-adres alléén voor klokken. Met een unieke kollektie van meer dan 200 modellen. -Exclusief- modern -klassiek-licht eiken enz. Kom kijken in Nijverdal, want: de keus is groot en de prij zen zijn zeer concurrerend. Ook voor reparaties. (Altijd prijsopgaves van tevoren.) De grootste kollektie vakmanschap in één. j t Heiiendoorn _Zwoiie l 1 1 Rijssen\\J Shell tankstation* Almelo i Mensink weg HJ.opden Dries Mensinkweg 35, Nijverdal. Tel. 05486-17347. Donderdag koopavond. Maandag gesloten. Leuke witte kommode-opzet en ledikant Q/| ft 1020.-nu Meeneemprijs 10 cm dik, voor ledikant prima kwaliteit van 89.- voor keuze uit een 60-tal geheel aangeklede babykamertjes er Q f* en dat al vanaf i* 57 \7 In de eerste maanden van je leven moet je ongestoord kunnen slapen. In een wieg van Bebinella lig je lekker, buggies en autozitjes hebben ze ook. Ga jij maar fijn slapen en laat je ouders van de prijs niet wakker liggen. ENSCHEDESESTRAAT 230-232. TEL. 074-91 73 59, HENGELO 10-delige incl. standaard ft C voor bad van 165.- J» w tl Grote sortering Storchenmühle, Concord, Bobop, Renolux, Mon-bébé. Allemaal goedgekeurd en te verstellen in slaapstand. Autostoelen vanaf Pracht buggy met kap en zeil als kinderwagen te gebruiken gftQ geen 729.-nu *7570» Turbo-combi met wandelwagen, inzet mat ras, dekbedovertrek, voetzak en rekje nu VEILIGHEIDS- KRUIKENvan 35 -nu 29. LOOPSTOELEN verstelbaar 95.- nu Pracbt collectie Alle bekende merken voorradig. De echte van 179.- nu leuke verstelbaar adv.prijs 89.- nu t7 57 17 \7 in meeneempakket nu

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 9