Basisscholieren snel op gladde de ijzers „Voetbal was bakermat van andere SV-sporten" Winkelen Zakendoen Europa-Kinderhulp zoekt gastgezinnen HOLTENS NIEUWSBLAD Bato begint met nieuwe jazzconditie Eerste prijs Kraayenzank Kim Kortlever Bingo-middag bejaardensoos Oprichtingsdatum nog steeds onzeker Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Nipte winst schaker Oly DONDERDAG 14 FEBRUARI 1991 Zeventiger jaar oud en nog zo jong ogend! Over de exacte oprichtingsdatum zullen de meningen bij de viering van het 100-jarig bestaan nog steeds wel verschillen, maar met de ingebruikneming van de nieuwe rood-zwarte clubvlag is het stichtingsjaar in ieder geval vastgesteld. De voetbalafdeling van de SV Holten (voorheen HVC en VV Holten) dateert uit het jaar 1921 en bestaat dit jaar dus zeven tig jaar. Dat werd met een druk bezochte en carnavalesk afge sloten jubileumreceptie op Meermanskamp ingeluid. Al meteen aan het begin van de bij eenkomst rakelde bestuurslid Wim Klein Velderman de aloude discussie over de oprichtingsda tum nog eens op door voorzitter Jan ten Velde een nieuwe clubvlag aan te bieden, waarop het jaartal 1922 veranderd was in J921. Voor zitter van de Supportersvereni ging Gerrit ('Gert van Eertjes') Jansen zaaide later op de avond echter weer verwarring door Ten Velde een kopie aan te reiken van een door 'zuurtjesdokter' Willem ten Velde bij het 55-jarig bestaan gehouden toespraak, waarin als oprichtingsdatum niet 8 maar 16 februari genoemd wordt. Daar liet de Supportersvereniging het niet bij. Jan Beltman en Jan Aaftink droegen een fraai uitsla genbord binnen, waarop de ko mende weken in spanning het ver loop in de vierde klass B van de KNVB kan worden gevolgd. Ook kondigde Jansen alvast een spon sorloop aan in het kader van het eind dit jaar te vieren 25-jarig jubi leum van de rood-zwart suppor ters. De opbrengst daarvan komt nu eens niet ten goede aan een van de afdelingen van de SV Holten, maar aan de Stichting Paardrijden Gehandicapten en de plaatselijke EHBO. Voorbeeld Uiteraard greep ook de 'buiten wacht' de gelegenheid aan om de oudste Holtense sportvereniging met het jubileum te complimente ren. Namens het voltallig aanwezi ge college sprak burgemeester Van Rappard zijn waardering uit voor de inzet van al die vrijwilligers, die zo'n vereniging met vijfhonderd le den toch maar draaiende houden. „Daar gaat een voorbeeld van uit voor de rest van Keunedarp" vond de burgemeester, wie ook de carna valeske naamsvermelding aan de toegangspoort van het sportpark was opgevallen. Voorzitter Jan Schuchard van de sportcommissie memoreerde de positieve invloed die de voetbalaf deling altijd op het Holtense sport leven heeft gehad. Hij noemde daarbij in het bijzonder de inmid dels overleden Jan Warrink en Jan Luesink die met name een aandeel hadden in de totstandkoming van de Stichting Sportbelangen Hol ten (die later opging in de sport commissie). Algemeen voorzitter Jan Kurz toonde er begrip voor dat de groot ste afdeling binnen het SV-ver- Jazz-conditie training heet de nieuwste activiteit van de SV Bato. Donderdag 21 februari van 20.15 uur tot 21.15 uur verzorgt Ine van de Wal in het gymnastieklo kaal aan de Vrijheidslaan de eerste les van deze bewegingsvorm waar bij op muzikale wijze gewerkt wordt aan het op peil houden van de conditie. Het gaat hierbij om losse oefeningen en niet om inge wikkelde danspassen. Ervaring met jazzgymnastiek is dan ook niet vereist. band zich de laatste jaren wat meer wenste te profileren: „Ten slotte is het voetbal de bakermat voor alle andere sporten. Handbal, atletiek en schaken zijn jonge lo ten aan de voetbalstam." Kurz er kende dat het 'oneindig samen op trekken' van de afdelingen in om- niverband geen haalbare kaart was gebleken. „Vier solisten maken immers nog geen goed kwartet."-De nu gehanteerde fede ratiestructuur noemde hij echter een harmonisch model, waarin hij alle vertrouwen heeft. Oude buur Namens de Voetbalfederatie West- Twente sprak oud-voorzitter van Blauw Wit Gerrit Welink zijn over tuiging uit dat de SV Holten ook in het jaar 2000 nog een eigen uitstra ling zal hebben en Gerard Kolk man roemde namens zustervereni ging Blauw Wit de prima relatie en de vriendschap die er met de rood zwarte zondagvoetballers bestaat. Relaterend aan het in het verleden samen delen van sportpark Meer manskamp sloot hij af met de con statering dat 'een goede vriend be ter is dan een oude buur'. Met zoveel lovende woorden kon voetbalvoorzitter Jan ten Velde zich slechts dankbaar tonen. Na dat hij eerder op de avond de rijke historie van de voetbal nog eens de revue had laten passeren, sprak ook hij zijn tevredenheid uit over de nieuwe federatiestructuur. „Daarin voelen wij ons prettig. We zullen alert en actief zijn om een ge zellige, herkenbare vereniging te blijven waarin de onderlinge band voorop staat." Geridderd Het kon natuurlijk niet uitblijven dat later op de avond Carnavals vereniging De Fienpreuvers de kantine op Meermanskamp nog even aandeed tijdens de jaarlijkse Goodwillavond. Met aan het hoofd Bij een indoor concours in Almelo behaalde Aïjen Kraayenzank met het paard Cerlia de eerste prijs in de dressuurklasse B. Hij behaalde 126 punten. Ook in Hellendoom was hij succesvol met Cerlia. Daar behaalde deze combinatie in de B- dressur ook een eerste prijs met 128 punten. De Twente-cross in Delden telde slechts één Holtense atlete. Bij de meisjes-D werd Kim Kortlever der de over een afstand van 1200 me ter. Haar tijd was 05 min en 31 seconden. Zaterdag 16 februari staat de Zandstuve-bosloop in Den Ham over 3-6-10 en 16 kilometer op het programma en zondag 17 februari de Rabo-cross in Haarle over 2,5-5- 10 en 21 kilometer. De Bejaardensociëteit Holten houdt op dinsdag 19 februari een bingo-middag. De bijeenkomst is in zaal Irene en begint om 14.30 uur. de keukenzout strooiende veld wachter Wamelink en begeleid door huisorkest de Braandheultjes maakte de Rode Ridder uit het Land van Bartje Prins Chris I zijn opwachting om een drietal promi nente rood-zwarters in zijn huisor de op te nemen. Uiteraard was dat voorzitter Jan ten Velde zelf, maar ook Gerrit Jansen en Gerrit ('Lens') Wansink werden onder scheiden. En terwijl oud-prins Henny Rustebiel nog snel even na mens de KNVB afdeling Twente zijn felicitaties uitsprak, zetten de Braandheultjes toen het feest pas echt in. De Stichting Europa-Kinderhulp zoekt mensen met een hart voor kinderen, die bereid zijn in de zo mermaanden een kind een paar weken in hun huis op te nemen. Het gaat om jongens en meisjes in de leeftijd van zes tot dertien jaar, die doorgaans in de grote steden wonen. In krottenwijken of in buurten zonder ruimte om te spe len. Europa-Kinderhulp wil deze kans arme kinderen kennis laten maken met een wereld, waarin nog tijd en aandacht voor elkaar is. Al meer dan vijfentwintig jaar zetten mede werkers van de stichting zich daar om in om kinderen die thuis in een moeilijke situatie verkeren een fij ne vakantie te bezorgen in een gastgezin. Het is de bedoeling dat de kinde ren in de ongeveer drie weken dat ze in het gastgezin verblijven ge woon meedoen aan de dagelijkse aktiviteiten. Zo doen ze ervaringen op, waar ze ook in hun latere leven iets aan hebben. Het gaat dus niet alleen om slaap- en speelruimte, maar ook om begrip van de gastou ders voor de achtergrond van het 'kind. De kinderen komen uit Nederland, Frankrijk, Engeland, Oostenrijk en Duitsland (Hannover en Ber lijn). Met ingang van dit jaar ko men ook kinderen uit de in verval geraakte wijken van het voormali ge Oost-Berlijn naar ons land. Ook de kinderen van migrantenfami lies die in opvangcentra verblijven komen voor een vakantie in Neder land in aanmerking. Mensen die een kind willen uitno digen, krijgen bezoek van een me dewerkervan Europa-Kinderhulp, die uitgebreide informatie geeft. Bij eventuele problemen tijdens het verblijf van het kind kunnen de gastouders een beroep doen op de stichting. Belangstellenden in Hol ten kunnen contact opnemen met mevrouw E. Jannink, tel. 62669. Ijzige kou door de snijdende wind, maar de supporters lieten niet verstek gaan. Toekomstige organisatoren van een eventuele Elfstedentocht hoeven niet bezorgd te zijn dat ze met een gebrek aan deelnemers komen te zit ten. Mochten er na vier i jsloze winters al twijfels zijn of de Nederlandse jeugd de edele kunst van hij schaatsen nog wel zou beheersen, dan bewezen de scholieren van de Holtense basisscholen vorige week dat ze het schaatsen nog niet verleerd zijn. Op IJsbaan De Noordpool ontpopte zich heel wat toekomstig schaatstalent. Vooral bij De Schakel dat met de eerste prijs in het schoolklassement ging strijken De door de Scholensportcommis- sie samen met IJsclub De Noord pool georganiseerde wedstrijden kregen een spannend verloop. Na dat eerder in de week de scholen onderling al hadden uitgemaakt wie het rapst op de gladde ijzers was, kwamen donderdag de snel ste twee jongens en meisjes van iedere groep (3 tot en met 8) van elk van de zeven basisscholen aan de start. Ondanks de snijdende kou werd er op de keurig geprepareerde baan fel om de medailles en bekers ge streden. Duidelijk werd ook hier weer dat de scholen in het buiten gebied met relatief weinig kinde ren weinig kans maken. Toch sleepten Evelyn Rensen en Her- mien Bannink voor de OBS Dijker- hoek en Arjan ter Stal voor de Bosschool nog enkele prijzen in de wacht. De korte baanwedstrijden leverden de volgende winnaars op: Groep 3: meisjes: 1. Marion van Lindenberg (Kompas), 2. Karin van Beek (Kolschool), 3. Josselyne Roele (Haarschool); jongens: 1. Herbert van Beek (Haarschool), 2. Dirk Jansen (Schakel), 3. Gert-Jan Veltkamp (Kompas). Groep 4: meisjes: 1. Annemiek Koersen (Schakel), Kristel Velt kamp (Schakel), Evelyn Rensen (Dijkerhoek); jongens: 1. Remco Meulenbelt (Dorpsschool), Lau rens Dekker (Haarschool), 3. Ger hard Bril (Haarschool). Groep 5: meisjes: 1. Jiske Steens- rna (Dorpsschool), 2. Joanne Spak- man (Schakel), 3. Dana Bolink (Schakel); jongens: 1. Menno Koer sen (Schakel), Constantijn Eyzin- ga (Kompas), 3. Leon Offringa) (Schakel). Groep 6: meisjes: 1. Hermien Ban nink (Dijkerhoek) en Marlies van Aalst (Haarschool), 2. Alethea tor Borg (Schakel), 3. Jeanet Mark voort (Schakel); jongens: 1. Rob Tuitert (Kompas), 2. Rik Koetsier (Dorpsschool), Geert-Jan Biele man (Kompas). Groep 7:1. Nine-Boukje Steensma (Dorpsschool), 2. Bemadette On- gena (Kolschool), 3. Nathalie Bult (Haarschool); jongens: 1. Mark Tuitert (Kompas), 2. Martijn Breu- ker (Haarschool), 3. Jacob Spak- man (Schakel). Groep 8: meisjes: 1. Wendy Meer man (Kolschool), Mailt Lebbink (Haarschool), 3. Kim Kortlever (Schakel); jongens: 1. Paul van Aalst (Haarschool), 2. Jeroen van de Plank (Schakel), 3. Arjan ter Stal (Espelo). Schoolstrijd Al deze winnaars kregen een door IJsclub De Noordpool ter beschik king gestelde fraaie medaille, die door secretaris Jelis Hesse en door de vakleerkracht lichamelijke oe fening van de basisscholen Hendri Bronsvoort werden overhandigd. Uiteraard werd er ook gestreden om de eer van de school, waarbij De Schakel met 19 punten als eer ste uit de bus kwam. De scholenuitslag luidde als volgt: 1. De Schakel (19 pnt.), 2. Haar school (17 pnt.), 3. Het Kompas (13 pnt.), 4. Dorpsschool (11 pnt.), 5. Kolschool (7 pnt.), 6. Dijkerhoek (4 pnt.), 7. Espelo (1 pnt.). Namens hun scholen mochten hiervoor Hannah Beldman van De Schakel, Paul van Aalst van de Haarschool en Mark Tuitert van Het Kompas een beker in ontvangst nemen. Op 10 februari was het precies 12V2 jaar geleden dat Henk Lammers en zijn vrouw de zaak aan de Oranjestraat 27 (tel. 61611) openden. Al binnen een jaar na opening moest de winkel worden uitgebreid van ongeveer 100 naar ruim 230 vierkante meter. Onlangs is 'Marjo' in een nieuw verfje gezet en is ook het interieur aangepast, met onder meer een verdubbeling van de balie. De nieuwe balieopstelling biedt meer ruimte voor de klant, zonder dat dit ten koste gaat aan winkelruimte. Een ander nieuwtje is dat de lopende kassabon-aktie, waaraan tachtig procent van de vaste klanten meedoet, binnenkort stopt. 'Marjo' voert hiervoor in de plaats een stempelkaart in, waarbij twaalf stempels recht geven op een aantrekkelijke korting. Uiteraard is er een overgangsperiode. 'Marjo', meer bloemen voor hetzelfde geld. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan B. J. Brinkman voor bouw woonhuis Erve Broekhuis 8; - aan E. Meester voor uitbreiding woning Industriestraat 11; - aan G. J. Ribbink voor bouw brijvoederkeuken bij Maneschijnsweg 2. 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan H. Jansen, Maneschijnsweg 9 (1 lindeboom); - aan G. W. Rensen, Espelodijk 13 (1 ha berk en eik); - aan E. D. Veneklaas, Tromopsweg 7 (1 eik en 3 berken); - aan W. H. Tuitert-Bronsvoort, Helhuizenweg 8 (2 eiken); - aan Rijkswaterstaat, dienstkring Hengelo (1 eik bij Oude Deventerweg 16); - aan Rijkswaterstaat, dienstkring Hengelo (1 den, 1 eik en 2 berken langs rijksweg 844 Holten-Markelo); - aan J. A. Paalman, Evertjesweg 9 (10 eiken, 2 berken en 2 dennen) aan de Kniepenweg); - aan J. W. Sluiter, Kwintenweg 8 (9 dennen en 1 eik aan de Zuurbergweg); - aan B. J. Nijland, Espelodijk 5 (10 berken, 5 dennen en 3 eiken); - aan B. Boersma, Flisweg 1 (1 den opschonen perceel). Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeen tesecretarie. HINDERWET Ter Inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 15 februari 1991 tot 15 maart 1991 op werkda gen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1H. Oolbekkink, Velddijk 9 te Holten (gedeelte „Noord") tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundveebedrijf, stalling jongvee en wagenberging) omvattende vergunning; 2. H. Oolbekkink, Velddijk 9 te Holten (gedeelte „Zuid") tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, fok- en rundveemelkbedrijf en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. Deze aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoem de periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Holten (kantoor beheerder). Schriftelijk kunnen tot 15 maart 1991 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders, Smidsbelt 6, 7451 BL Holtèn. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwa ren inbrengen op verzoek tot 8 maart 1991Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie (tel. 6 16 66). HINDERWET Ter Inzagelegging ontwerp-beschikkingen. Op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 18 februari 1991 tot en met 4 maart 1991 op werkdagen van 9.00 tot 12.20 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerp-beschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1Loonbedrijf Dijkink B.V., Zandvoortspad 5 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een loon- en grondverzetbedrijf annex reparaties van machines. 2. G. Rouwenhorst en Zoon, Oranjestraat 82 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting van motorvoertuigen) omvattende vergunning. 3. J. A. Baltes, Larenseweg 78 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting van motorvoertuigen annex opslag van aardolieprodukten) omvattende vergunning. 4. Fa. T. Stukker en Zn., Dorpsstraat 26 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting van motorvoertuigen) omvattende vergunning. 5. Autobedrijf Schuppert, Oranjestraat 30 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting van motorvoertuigen) omvattende vergunning. 6. Bedrijfsautogarage Meinders B.V., Keizersweg 35-37, Holten tot het oprichten en in werking hebben van een herstelinrichting van motorvoertuigen. 7. R. W. J. Pots, Larenseweg 29 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting voor motorvoertuigen met wasinstallatie) omvattende vergunning. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergun ning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden ingediend vóór 4 maart 1991 bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Illllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Afgelopen maandag werden weer enkele partijen in de interne com petitie van de Schaakclub Holten gespeeld. Erg spannend was die tussen Hans van Oyen en Cees Oly, waarbij een eindspel op het bord kwam tussen een sterke loper voor Cees en een paard voor Hans. De loper bleek daarbij doorslagge vend in deze partij van 61 zetten. De uitslagen: Gerrit Stevens-Ton van Oyen 0-1, Hans van Oyen-Cees Oly 0-1, Teun Scheurwater-Erik Mondeel 1-0, Philip Eyzinga-Dick van der Knaap 0-1. Voor de interne beker won Henk van Beek met 1-0 van Gerrit Luggenhorst. De loting van de kwartfinale voor de interne beker is als volgt: Theo van Lin- denberg-Bertus van Beek, Henk van Beek-Dick van der Knaap, Ton van Oyen-Cees Oly, Hans van Oyen-Geert Stevens. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5