r -=^= „Schuiven moet je, je moet schuiven!5' Goede start van tafeltennisteams Verzwakt BCH 1 beperkt schade Tweede schaakteam in degradatienood Mintonette ondanks publiek op verlies André Dekker sjoelkampioen Dika uit Wierden op Twentse ochtend Verlies tegen V&K voor handbaldames Zaalteam Blauw Wit tegen Stevo B-junioren Holten winnen zaalvoetbal Jaaragenda HÖLÏENS NIEUWSBLAD Handbalinstuif basisscholen W aterpolodames maken kans op kampioenschap Holtenaren aktief in de minimarathon Door een geheel onnodige V/z-ZVz nederlaag tegen ENO 2 is het twee de team van de Schaakvereniging Holten in degradatienood ge raakt. Overigens kan Holten voor een van de verloren partijen nog een remise claimen, waardoor de eindstand 3-3 zou worden. Het begon allemaal nog voortva rend voor Holten. Philip Eyzinga won al snel en Teun Scheurwater maakte vlot remise. Toen Cees Oly gewonnen kwam te staan en Geert Stevens ook een betere stelling Wist te krijgen, leek er niets meer mis te kunnen gaan. Het onheil sloeg echter onverwacht en hard toe. Geert Stevens liet zich in to taal gewonnen positie mat zetten terwijl Cees Oly maar niet wist te winnen en tenslotte met remise genoegen nam (in een overigens nog steeds gewonnen positie). Ber- tus van Beek wist daarna in een partij met wisselende kansen nog op gelukkige wijze remise te maken. Het drama werd echter compleet toen Hans van Oyen in totaal gewonnen positie (binnen twee zetten mat) door zijn vlag ging. Omdat zijn tegenstander echter puur op de tijd van Hans speelde en niet op winst kon spe len, schijnt er nu een remise te kunnen worden geclaimd, maar ondanks dat is de kans op degrada tie levensgroot. Beter nieuws is er van het eerste team dat door het gelijke spel van Borne I tegen ENO I alleen op kop kwam. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft Holten 11 punten, Bome 10 en ENO 9. Uitslagen interne competitie: Dick van der Knaap-Gerrit Luggenhorst V2-V2; Dinant van Beek-Hendrie Koetsier 1-0; Erik Mon- deel-Cees den Bouwmeester 1-0. De voorjaarscompetitie is voor Ta feltennisvereniging Holten goed begonnen. In de eerste wedstrijden wonnen drie teams, een speelde gelijk en slechts een team verloor. Het eerste team, bestaande uit Ron Hulleman, Martin Kerkdijk en Nico Valk won met 6-4 van De Brug 6. Ron was niet goed op dreef en verloor. Martin won twee partij en en samen met Ron het dubbel. Door drie winstpartijen van Nico werd de overwinning veilig ge steld. Bij team 2, dat uit speelde tegen De Brug 5, was de score bijna hetzelf de. Arjan Hakkert verloor, maar Erik Kooy scoorde twee maal en Fred Hulleman won al zijn drie partijen. Omdat het dubbel naar De Brug ging werd het gelijkspel met 5-5. Team 3 haalde uit bij SSVZ 2 geen winstpunten binnen. Invaller An ton Bulsink en Henk Hendriks wonnen beide een partij en Rien Lammertink twee. Het dubbel ging verloren en de eindstand werd dus 6-4 voor de ploeg uit Zutphen. Team 4 won uit tegen ETTV 6 met 7-3. Wilco Kwintenberg won een maal, Anton Bulsink twee partijen en Fred Kwintenberg alle drie zijn partijen. Ook het dubbel ging naar Holten. Team 5, bestaande uit nieuwko mer Rob van der Heiden, Hendry Verveda en Hans Schöppers, won met 8-2 van Swift 28. Rob en Hans bleven beide ongeslagen, maar Hendry moest twee maal verlies incasseren. Het dubbel ging naar Holten. Aan het publiek lag het niet dat de dames van Mintonette hun uit wedstrijd tegen Devolco 2 met 3-1 verloren. Uit Holten was een grote schare supporters meegereisd naar Deventer, maar het mocht niet baten. Met 17-15,5-15,15-12 en 15-11 gingen de Deventer reserves met de punten en de eer strijken. Na de wedstrijd werd duidelijk dat trainer Rob Denissen de Hol- tense ploeg na dit seizoen verlaat. Denissen ziet op sportief gebied te weinig mogelijkheden voor de toekomst. In de eerste set bouwde Devolco, vooral met prikballen, steeds een kleine voorsprong op. Door na een time-out volgens het 3-1-2 systeem te gaan spelen, kreeg Mintonette daar greep op, maar het 17-15 set- verlies kon niet meer worden afge wend. In de tweede set zat het spel van de Holtense dames duidelijk in de lift. De verdediging klopte, het blok zat goed en er konden mooie aanvallen worden opgezet. Deze set ging dan ook met 5-15 naar Mintonette dat daarna het initia tief weer uit handen gaf waardoor Devolco met 15-12 de derde set kon opeisen. In de vierde set werd Min tonette helemaal weg geserveerd. De pass belandde overla behalve bij de set-upster. Het leek wel of de concentratie helemaal weg was, getuige ook een 11-0(1) achter stand. Langzaam maar zeker kro pen de Holtenaren uit dat diepe dal en profiterend van wat noncha lance aan Deventer kant laaide het heilige vuur bij Mintonette weer op. De achterstand bleek echter te groot om nog iets aan de 15-11 setnederlaag te doen. SV Holten SENIOREN Zaterdag februari; JEUGD Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 9 februari: Blauw Wit 1- Almen 1,14.30 uur; Almen 2-Blauw Wit 2,14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 3-DES 5, 14.30 uur; Blauw Wit 4-DES 6,12.30 uur; Den Ham 5-Blauw Wit 5,12.30 uur (ver trek 11.15 uur); Blauw Wit 6-Vesos 6,12.45 uur; Blauw Wit 7-Den Ham 6,14.30 uur. JEUGD Daarlerveen Al-Blauw Wit Al, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Haar- le Bl-blauw Wit BI, 13.00 uur (ver trek 12.00 uur); Blauw Wit Cl-Om- hoog C2, 11.00 uur. Blauw Wit Al- Holten Al, woensdag 13 februari, 19.00 uur. In sporthal 'tMossink: F-pupillen: 09.00 uur; E-pupillen: 10.00 uur; D- Pupillen: 11.00 uur; meisjcs-B: 12.00 uur. ZAALVOETBAL; Donderdag 7 februari: Blauw Wit 1-Stevo 1, 22.00 uur; vrijdag 8 fe bruari: Stevo 2-Blauw Wit 2, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). Handbal Zaterdag februari: Zondag februari: Volleybal Badminton Thuiswedstrijden competitie- is: Jeugd 1-Allotria 1 (9 februa- ri); BCH 5-Smash 3 (11 februari); BCH 3-Juventa 1 (18 februari); BCH 4-Kwiek 4 (20 februari); BCH 1-Trefzeker 1 (20 februari); BCH 5- Juventa 3 (25 februari). Tafeltennis Donderdag 7 februari: De Toe komst 19-Holten 5. Maandag 11 februari: Holten 1-De Maten 1; Swift 21-Holten 4. Dinsdag 12 februari: De Toekomst 4-Holten 2; ABS 2-Holten 3. Vrijdag 15 februari: Smash '82 5- Holten 5. De handbalafdeling van de sv Hol ten houdt op donderdag 14 januari de jaarlijkse handbalinstuif voor de jeugd van de basisschool. De nadruk ligt dit jaar op de groepen 3 tot en met 6. De meisjes van groep 5 en 6 begin nen donderdagochtend om 9.00 uur met een spel- en trainingspro gramma, gevolgd door korte hand balwedstrijden. Om 10.30 uur be gint hetzelfde programma voor de jongens uit groep 5 en 6. Voor de jongsten uit groep 3 en 4 is er 's middags van 14.00-17.00 uur een spel- en minihandbalprogramma. Kinderen die geen uitnodiging via de school hebben gekregen, kun nen zich melden bij J.V. Dorlas, tel. 63530. Ook logeetjes die in de va kantie in Holten zijn kunnen mee doen. Of de omnivereniging SV Holten ooit nog eens een sjoelafdeling zal herbergen, is zeer de vraag. Maar gezien de opkomst bij het Open Hol- tens Sjoelkampioenschap viel het initiatief van de voetbalafdeling ze ker in de smaak. Meer dan tweehonderd deelnemers schoven vorige week vrijdag aan in de kantine van sportpark Meermanskamp voor een onvervalst potje oud-Hollands volksvermaak. Dat ook hierbij oefening kunst baart, bewees André Dekker die met schijfstrelende nauwkeurig heid de allereerste sjoeltitel voor zich opeiste. 'Schuiven' luidde het meermaals verkondigde devies bij de open ti telstrijd. Al die doldrieste deelne mers die met bruut geweld de ste nen door de bak smeten, kwamen bedrogen uit. OK, met wat geluk leverde het gooi- en smijtwerk bij toeval soms een punt of honderd op, maar daarmee had men geen schijn van kans in de finaleronde te geraken. En naarmate de avond vorderde, voetbalvoorzitter Jan ten Velde aan het Rad van Avon tuur de ene naar de andere prijs er door draaide en aan de bar het ene na het andere rondje passeerde, werd het er met de nauwkeurig heid ook niet beter op. Slechts zij die met fluwelen handgebaren de schijven beroerden, maakten kans op een plaatsje bij de beste tien die later op de avond onderling uit maakten wie zich tot absolute sjoelkoning mocht laten kronen. En zelfs in die finaleronde bleek het verschil tussen een redelijk potje kunnen sjoelen en het echte meesterwerk nog levensgroot. Want naast Dekker mocht alleen Derk Ligtenberg zich in de topca- tegorie sjoelers scharen. Op grote afstand van hun mede-finalisten streden zij op het scherpst van de snede, waarbij Dekker met een lut tele vier punten verschil won. Op afstand werd Wilco Oosterkamp derde met 201 punten en Gerrit Jansen eiste de vierde plaats voor zich op met 198 pnt. Vijfde werd dhr. Lub met 197 pnt. Schieten In het kader van de viering van het 70-jarig jubileum vond op Meer manskamp tevens een onderlinge schietwedstrijd plaats. Hierbij bleek Bert Jansen het meest trefze ker door 66 punten bij elkaar te schieten, terwijl het elftal van Hol ten 12 het team met de beste schut ters had afgevaardigd. Zij behaal den 342 punten. Holten 8 deed het met 16 punten minder net iets slechter, terwijl ook de kantine commissie bewees zuiver te kun nen mikken (326 pnt.). Holten 2 (316 pnt.) en Holten 6 (313 pnt.) werden vierde en vijfde. Aan de schietwedstrijden namen zeven tien teams deel. Na de klinkende overwinning op concurrent Eversberg treedt Blauw Wit vanavond (donderdag) in sporthal 't Mossink aan tegen het veel lager geklasseerde Stevo uit Geesteren. De wedstrijd begint om 22.00 uur. Blauw Wit zal het vermoedelijk moeten doen zonder vaste kracht Andre Schuppert. De overige spelers uit de selectie van coach Gerrit Paalman zijn wel be schikbaar-. De Blauw Witters reke nen opnieuw op een volle bak, net als tijdens de laatste thuiswed strijd tegen Eversberg. De juniorenteams BI en B2 van de sv Holten werden zaterdag allebei poulewinnaar tijdens het zaalvoet- baltoemooi, dat de jeugdcommis sie van de afdeling voetbal had georganiseerd. De spanning bleef er echter tot het eind van de mor gen goed in, want de deelnemende teams, met als gasten Enter, Haaksbergen en Markelo. bleken aan elkaar gewaagd. De tweede plaats ging naar Haaksbergen, Markelo werd derde en Enter ein digde als laatste. De wedstrijden werden geleid door Herman Schut te en Wim ter Schure en het wed strijdsecretariaat was in handen van Theo Deyk. Met nog zes wedstrijden te gaan staat het dames waterpoloteam van Zwemclub Twenhaarsveld dankzij een klinkende 7-1 overwin ning op De Mors uit Rijssen op een gedeelde eerste plaats. De andere koploper is De Swol uit Zwolle, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. In de westrij van zater dag sloten de dames uit Holten het eerste kwartje van vijf minuten met een kleine voorsprong af. In het tweede en derde kwartje ver grootten zij hun voorsprong tot 6-0. In het vierde en laatste kwartje werd de wedstrijd door Holten overduidelijk gewonnen. Het heren poloteam speelde zater dag tegen De Whee uit Rijssen. Een belangrijke wedstrijd voor De Whee, want een overwinning zou de Rijssenaren het kampioen schap opleveren. Het Holtense team heeft alles in de strijd ge gooid om dit te verhinderen, maar de heren van De Whee bleken al gauw oppermachtig. De stand was na twee kwartjes al 9-2 in het voor deel van Rijssen. Uiteindelijk won De Whee met 13-4. Wie kent niet Dika uit dé Wierden- se Revue? Zondagmorgen 17 fe bruari is dit droogkomische feno meen "levend" te bewonderen tij dens de Twentse ochtend van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk in Holten. Vanaf 11.30 uur verzorgt zij binnen een uur twee optredens. Wie Dika al eens op de planken van de Wierdense Revue heeft mogen aanschouwen, weet dat er heel wat valt af te lachen. Haar humor mag dan gortdroog zijn, ze leidt vaak tot biggelende tranen op de wan gen van het publiek. Tekenend voor haar populariteit is dat er nog maar beperkt kaarten verkrijg baar zijn. Deze kosten f 7,50 en kunnen worden aangevraagd bij het kantoor van dorpshuis De Boschkamp (tel. 62755). Het eerste team van de Badmin tonclub Holten, versterkt met twee vaste invallers, trad vorige week woensdag aan in een thuis wedstrijd tegen Staphorst 2. On danks de inspanningen van Her- manna Boode, Ina Peters, Pieter Aarsen en Jos Dorresteijn zag Hol ten geen kans te winnen. De scha de bleef beperkt tot 5 - 3. Er wordt verwacht, dat dit team door zijn vaste invallers in de komende wed strijden beter een vuist zal kunnen maken dan tot nu toe met steeds wisselende spelers het geval was. BCH 2 Op dezelfde avond speelde BCH 2 een wedstrijd tegen BACO 2 uit Olst. BACO blaast nog een aardige partij mee in de poule, waar de Holtenaren graag de eerste plaats zouden blijven bezetten. Het werd spannend, er moest stevig geknokt worden voor de punten. In de laat ste wedstrijd, de gemengd dubbel van Peter Post en Yvonne Beuker moest de beslissing vallen, winst voor Olst of een gelijkspel. Ook de tijd begon te dringen, de zaalvoet ballers in de kleedkamers stonden al te trappelen. Gelukkig zagen Peter en Yvonne in een derde game in bijna de laatste seconde speel tijd kans er een gelijkspel uit te sle pen, zodat BCH 2 zijn eerste plaats behoudt. BCH 3 De thuiswedstrijd van BCH 3 te gen Wijhe 2 werd op een zeer een voudige manier gewonnen. Alle en kelwedstrijden van zowel Theo Aarsen, Harrie Menkhorst, Marij ke Offenberg als Eugenie Roeke- visch verliepen snel en succesvol. Ook in de dubbels werd door Wijhe nauwelijks tegenstand geboden. De einduitslag, u raadt het al, werd 8-0. In de uitwedstrijd tegen V&K lie ten de dames van de afdeling hand bal van de sv Holten onnodig twee punten liggen. In een rommelige eerste helft nam V&K aanvanke lijk een voorsprong. Holten had veel balverlies en miste goede kan sen. Vlak voor rust kwam het team echter gelijk (4-4). Na rust kwam V&K opnieuw voor, maar Holten slaagde er door fanatiek spel in dit om te zetten in een 10-11 achter stand voor de Twellose ploeg. Dit fanatieke spel leverde echter ook twee maal twee strafininuten op en in de overtalsituatie slaagde V&K er in om de eindstand op 12-11 in hun voordeel te brengen. Scores: Gerda Busschers 4, Ineke Leeftink en Joke Markvoort 2, Har- riet en Marti Barvelink en Marike Nijland 1. Junioren De dames junioren namen na het verliezen van de uitwedstrijd tegen ABS alle kansen waar in een laat ste poging omtoch nog kans op het kampioenschap te maken. Het werd echter een matige wedstrijd met weinig tempo. Holten kwam bij rust niet verder dan een 4-3 voorsprong. Na rust was het spel- beeld niet anders, maar de score liep toch op tot een 9-5 overwin ning. Holten blijft tweede in de competitie met twee punten ach terstand op Actief, dat in de lastige uitwedstrijd tegen Broekland met 15-16 maar net overeind bleef. Scores: Monique van der Molen 3, Annemarie van der Maat en Patty Schoemaker 2, Margot ter Schure en Monique Plantinga 1. Jeugd Holten Al blijft koploper in zijn groep. De thuiswedstrijd tegen WSV leverde na een spannende eerste helft, waarin Holten met moeite met 2-1 voorkwam, toch nog een ruime winst op. In de slot fase werd het door goede, snelle aanvallen 7-1. A2 had pech. De thuiswedstrijd tegen Tyfoon ging na een 2-4 achterstand bij rust net verloren met 4-5. De jongens speelden vrijuit tegen een fysiek veel zwakker Apeldoorn '80. Via een 9-1 ruststand werd het 21-2. Ook BI blijft op kop. Tegen stander DSC bleek veel te zwak en via een 10-1 ruststand werd het 19- 1. In verband met het carnaval wordt in het weekend van 10 en 11 februa ri geen competitie gespeeld. FEBRUARI: 8 februari: receptie 70-jarig be staan sv Holten; goodwill-avond De Fienpreuvers. 9 t/m 12 februari: carnavals weekend. 18 februari: jaarvergadering Sportcommissie (uitreiking sportprijzen). 22 februari: concert zangroep Octopus i.s.m. gebr. Gerritsen. 25 februari: gemeenteraadsver gadering. MAART: 1 maart: concert Holtense organis ten met solisten. 6 maart: verkiezing Provinciale Staten. 10 maart: Ned. kampioenschap solo-klassen op de Zuurberg. 15 maart: gezellige avond buurt- ver. Schoolkring Dijkerhoek. 19 maart: jaarvergadering buurt- ver. Schoolkring Dijkerhoek. 25 maart: gemeenteraadsverga dering. 27 maart: landbouwsymposium in Het Bonte Paard. APRIL: 6 april: Trekkersiep Splo. 10/11/12 april: Middenstands- beurs. 12/13 april: jaarfeest CJV de Vriendenschaar. 19 april: Normaal in Espelo. 22 april: gemeenteraadsvergade ring. 24 april: gospelconcert Adrian Snell band. MEI: 11 mei: jubileumreünie Blauw Wit. 18 mei: jubileum jeugdtoemooi Blauw Wit. 24 mei: receptie jubileum Blauw Wit. 25 mei: jubileumactiviteiten Blauw Wit. 26 mei: mix-toumooi senioren sv Holten. 27 mei: gemeenteraadsvergade ring. JUNI: 1 jiftii: straatvoetbaltoemooi. 2 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. 14/15/16/: 70-jarig jubileum sv Holten. 9 juni: Koetsenrit Bergrijders. 17 t'm 22 juni: 25-jarig bestaan Kolschool. 24 juni: gemeenteraadsvergade ring. JULI 6 juli: Koningsschieten. 21 juli: Erwin-autocross. 24 juli: Woensdagavond auto cross. AUGUSTUS: 1 augustus: Agrarische dag Holten op Smidsbelt. 10 augustus: Triathlon Holten. 23/24 augustus: Sploderfeest 26 augustus: Gemeenteraadsver gadering. SEPTEMBER: 8 september: Motocross op de Zuurberg, alle klassen. 13/14/15 september: Groot Keu- nefeest op Kalfstermansweide. 21 september: Erwin-Autocross. 22 september: Trekkersiep. 23 september: gemeenteraads vergadering. OKTOBER: 17 oktober: 100-jarig bestaan OLM Holten. 28 oktober: gemeenteraadsver gadering. NOVEMBER: 25 november: gemeenteraads vergadering. DECEMBER: 16 december: gemeenteraads vergadering. Een achttal Holtense atleten kwam zaterdag aan de start bij de mini- en midwintermarathon in Apeldoorn. In totaal hadden zich voor deze tocht van 18,5 km over de Apeldoomse heuvels bijna vierdui zend deelnemers ingeschreven. Egbert Veneklaas imponeerde met een vierde plaats in 1 uur en 34 se conden. Gerard Beldman liep rus tig naar 1 uur 9.20 minuten en Jan Teeselink en Ap Koetsier maakten goede tijden met respectievelijk 1 uur 20 minuten en 1 uur 20.15 mi nuten. Jos van der Spek moet snel ler kunnen dan 1 uur 22.50 minu ten. Harry Heuvelmans maakte een tijd van 1 uur 23.14 minuten. Joke Nijland bleef met 1 uur 35.30 net voor Jetty Stam, die een tijd van 1 uur 35.40 minuten neerzette. Programma komend weekend: za terdag 9 februari: eerste wedstrijd PGJO-crosscompelitie in Bath- men, 2,5-5-10-15 km; zondag 10 fe bruari: Twentecross voor KNAV- licentiehouders en prestatielopers in Delden, 11,5 en 5 km. Noteer vast: dinsdag 7 mei: Bevrijdings loop.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7