Diessenplas wuift eerste VUT-ter uit „In de Swingsoos is het altijd gezellig!" van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten 'Hollandse maand' in Diessenplas Voorschotje carnaval BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN KCLTEKS NIEUWSBLAD Carnavalsprogramma 'Echte uitgaansavond' gehandicapten Uit het politierapport BOLSENBROEK MARKELO jjg 7 OPELS DONDERDAG 7 FEBRUARI 1991 3 Geboren: Jan Willem, ANBO Alle belangstellenden worden uit genodigd aanwezig te zijn op de ANBO-vergadering van donder dagmiddag 14 februari om 14.30 uur in dorpshuis De Boschkamp. Iedereen heeft wel eens met de gezondheidszorg te maken. Soms heeft men klachten, waarbij men alleen denkt te staan. Er bestaan allerlei onzekerheden over de rech ten en plichten, die men als patiënt heeft. Dit is heel vervelend. Boven dien weet men vaak niet hoe daar iets aan kan worden veranderd. Dit probleem staat deze middag centraal. Mevr. G. Geertsema-Ezendam, medewerkster van het Patiënten Consumenten Platform in Overijs sel (PCOP) zal de aanwezigen het doel en werk van patiëntenvereni gingen uiteenzetten. Zij wordt ge assisteerd door een medewerkster van het PCOP, die is gespeciali seerd in patiëntenrechten. Boven dien zullen beide dames proberen antwoord te geven op uw eventue le vragen. Zoals u weet, iedereen is van harte welkom. Heeft u problemen met vervoer naar De Boschkamp? Belt u naar tel. 61719 en u wordt ge haald en gebracht. Verlengen rijbewijs Moet u uw rijbewijs verlengen en bent u 70 jaar of ouder, dan dient u een geneeskundige verklaring te overleggen. Het verlengen van het rijbewijs dient te gebeuren op het gemeentehuis. Daar kunt u ook een formulier krijgen, waarop de geneeskundige verklaring kan worden ingevuld. Houdt u er bij het verlengen van uw rijbewijs re kening mee, dat het aanvragen van een geneeskundige verklaring eni ge tijd vraagt? Voor het verlengen van uw rijbewijs kunt u terecht aan de balie van de afdeling bevolking in het gemeentehuis. Deze balie is alleen 's morgens geopend. Mis schien een leuke gelegenheid om geheel vrijblijvend uw rijvaardig heid en verkeerskennis bij een wil lekeurige rijschoolhouder te tes ten? Mogen VUT-ters, DOP-pers en hoe vervroegd uittredenden ook wor den betiteld, ondertussen een ver trouwd beeld in onze maatschap pij vormen, voor bejaardencen trum Diessenplas was afgelopen dinsdag het afscheid van Eef van de Mheen heel bijzonder. Zij zal als eerste VUT-ter de geschiedenis van dit in 1973 geopende centrum ingaan. De "mevrouw van het win keltje" werd op passende wijze uitgewuifd. Voor directeur E.A. Postma was het ook allemaal nog een beetje onwennig, zo'n eerste VUT-ter. Hij dook in de nog prille geschiedenis van De Diessenplas die vrijwel pa rallel loopt met de loopbaan van mevrouw Van de Mheen bij dit tehuis van de Stichting Bejaarden centrum van de Diakonie der Her vormde Gemeente Holten. Begon nen in september 1973 versterkte zij aanvankelijk de keukenploeg, maar nadat in 1979 het besluit werd genomen dat bewoners in principe hun eigen broodmaaltij den klaar zouden maken, maakte zij de overstap naar de winkel van de Diessenplas, waar zij al gauw een vertrouwd gezicht en steun en toeverlaat voor menig bewoner werd. Vooral ook omdat zij nooit te beroerd was om het haar klanten optimaal naar de zin te maken. „Soms leek het wel een postorder bedrijf' verwoordde Postma de service die Eef van de Mheen in die tijd verleende. „Dienstbaarheid was u op het lijf geschreven" aldus de directeur, die in dat kader ook de overstap noemde die de VUT- ter op 60-jarige leeftijd nog maakte naar de voedingsdienst. Op die manier kon er ruimte worden ge creëerd voor de noodzakelijke uit breiding van de nachtdienst ter wijl de winkel voortaan door vrij- wiligers werd gerund. Die zorg zaamheid en het verantwoordelijkheidsgevoel voor het belang van het tehuis beloonde Postma met enkele fraaie geschen ken en de uitnodiging voortaan jaarlijks de verjaardag van de Diessenplas te komen meevieren. Boodschappentas Lovende woorden waren er ook van mevrouw Mioch die namens de bewoners (en dan vooral de al wat oudere) ook nog eens herinnerde aan de service die mevrouw Van de Mheen altijd verleende. „Regelma tig kwam ze met zware boodschap pentassen uit het dorp om het ie dereen naar de zin te maken" wist mevrouw Mioch nog, die ook na mens de bewoners een attentie had meegebracht. Uiteraard was er ook waardering van het bestuur van de stichting die bij monde van bestuurslid G.H. Dijkerman (verantwoordelijk voor personeelszaken) nog eens de posi tieve en loyale opstelling roemde waarmee zij destijds de extra assis tentie in de nachtdienst mogelijk had gemaakt. Namens de personeelsvereniging was Dick Toomeman een man van weinig woorden, maar zijn waarde ring voor collega Eef was er niet minder om. De bijeenkomst werd besloten met een op muziek gezet te lofzang van de medewerkers uit de voedingsdienst, waarvan hoofd Timo Besten haar afschilderde als „een graag geziene collega, die nooit iets teveel was en waarmee het altijd heel erg prettig samen werken was." Zaterdag 9 februari: 11.30 uur: Sleuteloverdracht in de hal van het gemeentehuis. 13.00: Schminckhappening voor de kinderen in zaal Vos man; gratis toegang. 15.00: Keuntjescamaval (kin dercarnaval) in zaal Vosman met prinsbezoek en artiesten; gratis toegang. 19.30 uur: Slingeroamd. De Braandheultjes, de Deventer Dweilers en de Markelose Grossmeiers spelen afwisselend steeds een uur in de Hofbar van Tonnie Brands, bij Boer Biet (café Jansen) en in 't Klavier. De entree van de café's is gratis en in alle drie kan met dezelfde munten betaald worden. Zondag 10 februari: 13.30 uur: Gekostumeerd voet ballen op Meermanskamp (bij heel slecht weer in de sporthal). 15.00 uur: Kleintje Carnaval voor de hele familie in de Hofbar van Tonnie Brands. 20.00 uur: Kielebal in zaal Vos man met muziek van het orkest van Ben Lansink en de Braand heultjes. Deelnemers aan de op tocht en leden gratis toegang, niet-leden 5,-. Maandag 11 februari: 14.00 uur: Seniorencamaval in Hofbar Tonnie Brands met op tredens van plaatselijke arties ten; gratis toegang. 15.00 uur: Biertap wedstrijd in bar-dancing De Waag; gratis toegang. 20.00 uur: Rosenmontagavond bij Boer Biet (café Jansen) met muziek van het Sail andcombo, leden gratis, niet leden 5,-. Dinsdag 12 februari: 11.00 uur: Frühschoppen in Hof bar Tonnie Brands. 15.00 uur: Stuif es in voor kinde ren tot 16 jaar in de gymzaal aan de Vrijheidslaan met optreden bekend Holtens playbackar- tiest; toegang gratis. 20.00: Slotavond in Hofbar Ton ne Brands met Het Geding en om 24.00 uur teruggave sleutels aan de burgemeester. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds R. Visser; kinder- nevendienst: Ans Pannekoek en Sytze Meinsma. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink, m.m.v. Campanella. Uitgangscollecte: Diaconaal project. Oppasdienst: mw. Ja- cobs-Nijkamp en Wilma Meijer. Diessenplas: 20 februari 19.00 uur: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. A. Borgers, Den Ham. 15.00 uur: ds. A. Borgers. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. Ciska van Engbrink, groep 7 en 8 o.l.v. C. Offringa. De eerste collecte is voor kerk Op 29 januari werd uit de gardero be van de scholengemeenschap een nieuwe bromfietshelm wegge nomen ter waarde van f 200,-. An dere helmen bleven ongemoeid. De dader heeft kennelijk met ver stand van zaken gehandeld. Op woensdag 30 januari sloeg een personenauto op de AI over de kop. Tijdens het inhalen kwam de auto met de wielen in de linker berm, waarna de bestuurder de macht over het stuur verloor. Het voertuig belandde in een droge sloot. Wonderwel bleef de bestuur der ongedeerd. De auto werd zwaar beschadigd afgesleept. Geconstateerd werd dat een land bouwer mest had uitgereden op de Enk van de Holterberg, doch dat deze mest niet was ondergewerkt. De man kreeg hiervoor een proces verbaal. Hij verklaarde niet in staat te zijn de mest onder te wer ken in verband met de vorst. Dat de weerman deze vorst reeds te voren had aangekondigd, was hem niet bekend. Hij had geen tijd om naar de TV te kijken. Bij een pompstation aan de AI werd in de nacht van 29 op 30 januari gepoogd in te breken. Met een steen probeerde men een ruit te forceren. De daders werden ken nelijk gestoord, want verder dan een poging kwam men niet. In de Haar weten sinds de afgelo pen week weer diverse automobi listen dat aldaar een parkeerver bod van kracht is. Zij kregen name lijk van de politie een bon. Hier voor is in het verleden door de politie al diverse keren gewaar schuwd via dit politiejournaal. Sommige mensen moeten het ken nelijk eerst in de portemonnaie voelen. e 08478 -19Q7 de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: José Welink, Annemarie Rietman, Petra Dij kink-Koning; 4-6 jaar: Jenny Hoekstra-Potkamp, Ina Lubberdink-Assink, Ans Val- ster-Paalman. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink; uit gangscollecte: Diaconaal pro ject. OKKENBROEK 10.00 uur: ds H. Th. Vollebregt, Heilig Avondmaal (lopend). NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. 7 februari: 19.30 uur. Info avond afvalverwerking in Bonte Paard; 14.00-17.00 uur en 19.00- 21.00 uur, Open Huis Scholen gemeenschap Holten lokatie Oranjestraat; 20.00 uur, verga dering CBTB in de Kandelaar; bijeenkomst HVG Holten in Ire ne met als spreekster mw. Pis- caar-Witte, arts in Holten; aan vang 19.45 uur. 8 februari: Receptie-70 jarig be staan sv Holten. 9/10/11/12 februari: Carnavals weekend (zie aankondiging en advertentie). 12 februari: Discussie-avond HVG Dijkerhoek in Bethanië, aanvang 20.00 uur. 13 februari: NBvP Dijkerhoek, Klederdrachtengroep uit Schoonheten. 14 februari: 19.30 uur, Info avond afvalverwerking in ge meentehuis. 15 februari: Zangavond in De Kandelaar, 20.00 uur. 17 februari: Dika v.d. Wierden- se Revue in de Boschkamp, aanvang 11.30 uur. 18 februari: Uitreiking Sport- prijzen in Boschkamp. 21 februari: 19.30 uur. Info avond afvalverwerking in ge meentehuis; 20.00 uur, bijeen komst CPB in de Kandelaar. 22 februari: Concert Octopus; concert Holtense organisten. 25 februari: 13.30 uur, herha lingscursus reanimatie in zaal Vosman; 19.45 uur, Jaarverga dering NBvP Espelo. 26 februari: Dia-avond Wander Drent bij HVG Dijkerhoek, 20.00 uur in Bethanië. 28 februari: 19.30 uur, Raads vergadering. Gevonden: een bankbiljet; Jumbo horloge, goudkleurig; paar zwarte nylon wanten; lichtbruine hond. Verloren: vingerhandschoen paars groen grijs; vingerhand schoen blauw groen; heren vin gerhandschoen blauw geel; ver zekeringsplaatje bromfiets RDX 611; vestzakhorloge in stalen doosje. Overleden: G. Pronk (79); F.J. Hol (71); J. Rouwenhorst(71); D. Meuleman (75); A.J. GrootHaar (68)). Ondertrouwd: H.A.A.H. Veld kamp (22) uit Wierden en IJ. Meijerink (21); J.G.J. de Jong (24) uit Wierden en H. J. Dijkink (24); J.W. Hulsman (66) en A. de Lange (66). In manege Snorrewind werd zaterdagmiddag een voorschotje genomen op het carnaval 1991. Voor de zevende maal werd hier het mindervaliden- camaval gevierd, dat ieder jaar door de Fienpreuvers wordt aangeboden aan de Stichting Paardrijden Gehandicapten. De middag vloog om met polonaiselopen op muziek van dweilorkest De Braandheultjes en optre dens van Meneer en Mevrouw De Bok en bandparodist Eric Rensen. Het feest werd natuurlijk ook opgeluisterd door een bezoek van Prins Chris I, die alle carnavalsvierders ter herinnering een button en een spaarpot met de afbeelding van Bartje kado gaf. De Prins komt namelijk uit Drente. Verder nam hij mevrouw Eggink en de heren Kraay en Van Aker, bestuursleden van de Stichting, op in de huisorde van De Fien preuvers. Dezelfde eer viel de eigenaar van de manege te beurt. ARTS: 9 en 10 februari: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 9 en 10 februari: J.A. Groot, Schoolstraat 7 Holten, tel 05483-6 28 84. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- Saskia (vrijivilligster), Patrick en Guus vermaken zich uitstekend op hün sivingsoos. 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatsch appelij k werkgezins- en bejaardenverzorging. Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t'm vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 09.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. „En nu een langzame voor Wim en Marieke", wordt er geroepen. Ge hoorzaam zet dj Mannix van der Molen een rustig plaatje op. Iede re veertien dagen is er disco in De Boschkamp. In de kelder swingen jonge geestelijk gehandicapten op de muziek van BZN, Gloria Este- fan en andere sterren. Zowel pu pillen van De Lathmer als thuis wonende jongeren uit Holten en omgeving grijpen de kans om eens echt een avondje uit te zijn. „Het gaat ons er om dat die jonge ren een gezellige uitgaansavond hebben", vertelt vrijwilligster Irma Nije Bijvank. „Disco is daar bij de hoofdzaak, de rode draad die door alle swingsoosavonden heen loopt, maar we proberen daar naast ook steeds iets anders te doen. Het moet een echte uit gaansavond voor ze zijn, want in het dagelijks leven moeten ze al zoveel, met school of werk. Wij wil len ze echt ontspanning bieden". Vaste groep Sinds de opening van De Bosc hkamp bestaat er een vaste groep, van vijftien. In die tijd is er maar één afgevallen wegens verhuizing. De soosbezoekers betalen een gul den entree en een gulden voor fris of chips. De vijf vrijwilligers Irma Nije Bijvank, Wim Kemper, Man nix van der Molen, Ria Nijland en Agnes Tulle, af en toe aangevuld met stagiaires, zorgen dat alles in goede banen loopt en dat alle deel nemers aan hun trekken komen. Een keer in de maand komt dansle- raar Ben Vollebregt een half uurtje dansles geven met quickstep, En gelse wals en chachacha. En iedere swingsoosavond begint met een half uurtje dansles. De vaste groep wordt dit jaar onge twijfeld nog groter als de nieuwe socio woningen van De Lathmer bewoond worden. „Misschien moe ten we de groep dan gaan split sen", denkt Irma. „We willen in ieder geval dat de thuiswonende jongeren blijven komen, dit is geen soos alleen voor de pupillen van De Lathmer. We zouden graag nog meer thuiswonende verstandelijk gehandicapten uit Holten en om geving hier zien. Het is hier altijd even gezellig!" Wie mee wil doen kan komen kij ken op donderdagavond van half zeven tot half negen. Inlichtingen: Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk voor Holten, Tuinstraat 2, tel. 62755. Programma Swingsoos: 14 februari: Rad van Avontuur; 28 februari: disco-feest; 14 maart: film-avond; 28 maart eieren verven; 11 april: disco; 25 april: bandparodist Erik Ren sen; 23 mei: spelenkermis; 6 juni: bezoek Wilpse disco; 20 juni: play back-show. Februari is in bejaardencentrum Diessenplas de themamaand. Vo rig jaar stond daarin (met veel suc ces) het verrre Indonesië centraal, met als klapstuk de min* pasar malam. Dit keer is besloten dichter bij huis te blijven en is de beurt aan het eigen land. De 'Hollandse maand' begon woensdag met een filmmiddag, waarop diverse films over Neder land werden vertoond. Het werk van Bert Haanstra ontbrak daarbij natuurlijk niet. Vandaag, donder dag, is er een pannekoekenavond en op 12 februari komen De Hool- ter Daansers op bezoek. Op dins dag 19 februari is er een demon stratie van oude ambachten (be zoekers welkom) en op 26 februari wordt de themamaand afgesloten met een excursie naar een kaarsen makerij in Ernst. De hele maand door worden er oud-Hollandse gerechten geser veerd als Jan-in-de-zak en Broe- der-in-de-pot, waarvoor de bewo ners zelf ideeën (en recepten) kun- nen aandragen. zoon van J.W. Jacobs en J.H. Nijkamp; Jessica Andrea Willeke, dochter van W.G. Wagenvoort en A.H. Podt; Hendrik Dinant, zoon van G.H.D. Bronsvoort en H. Hut- terd.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3