„De onderlinge band staat bij ons voorop" Zaalteam Blauw Wit ruim langs koploper Hans Bekkernens wint Welink-bokaal Vorm is terug bij heren Mintonette verrassend van DSC weer wat hogerop Handballers winnen Holten krabbelt Rood-zwarten voetballen 70 jaar HOLTEBIS NIEUWSBLAD Bergruitertjes in de prijzen Receptie Kampioenschap sjoelen trekt veel deelnemers Boerenkoolcross j DONDERDAG 31 JANUARI 1991 Het bestuur van de afdeling voetbal van sv Holten ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. De crisis binnen Mintonettes ne ren 3 lijkt voorlopig bezworen. Na dat er èen verzoenend gesprek had plaats gevonden tussen het be stuur en de verschillende geledin gen van heren 3, bleek na afloop van het gesprek dat men weer op één lijn zat en er alles aan zou doen om het seizoen verder zo goed mo gelijk af te maken. Van deze daden drang werd Markel-up het eerste slachtoffer. Zonder de aan de knie zwaar ge kwetste Herman Scholten werd er in de eerste set een zeer hoog tem po gedraaid. Vooral de getergde Pim Gruiters sloeg alsof zijn leven er van af hing. Binnen tien minu ten stond een 15-2 setoverwinning SV Holten SENIOREN Zaterdag 2 februari: Excelsior 5 - Holten 4, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur. Zondag 3 februari: Langeveen 1 - Holten 1, 14.00 uur, vertrek 12.30 uur. Vriendschappelijk: Holten 2 - Raalte 2,10.30 uur; GFC 2 - Holten 3, 10.30 uur, vertrek 09.30 uur; De Zweef 10 - Holten 6, 09.00 uur, ver trek 08.00 uur; Holten 7 - De Zweef 7,10.00 uur. Sporthal 't Mossink: 09.00-10.00 uur, Holten 5; 10.00-11.00 uur, Hol ten 11; 11.00-12.00 uur, Holten 9. JEUGD Holten Al - Markelo Al, 14.30 uur; Holten A2 vrij; Holten BI, toernooi 't Mossink, aanwezig 08.15 uur; Haarle BI - Holten B2, 14.00 uur, vertrek 13.00 uur; Holten Cl, C2, Dl, D2, Boerenkoolcross op Meer manskamp, 11.00 uur, aanwezig 10.30 uur. Holten El - Diepenveen El, 10.30 uur; Holten E2 - Diepenveen E2, 10.30 uur; Diepenveen F1 - Holten Fl, 10.30 uur, vertrek 09.45 uur; Diepenveen F2 - Holten F2, 10.30 uur, 09.45 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 2 februari: Blauw Wit 2 - SVZW 3,14.30 uur; SVZW 5 - Blauw Wit 3,14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Blauw Wit 5 - Vesos 5,14.30 uur. JEUGD DES F3 - Blauw Wit F2,10.30 uur, vertrek 09.30 uur; Blauw Wit F3 - DES F4, 11.00 uur; Dl, El, E2, E3, en Fl voetballen onderling. Sporthal: 13.00 uur, Cl; 14.00 uur, BI; 15.00 uur, Al. ZAALVOETBAL Vrijdag 1 februari: zaaltoernooi in 't Mossink voor Blauw Wit 5,6, en 7 en het tweede zaaalteam. Handbal Zaterdag 2 februari: Al thuis tegen WSV'38 om 17.30 uur; A2 thuis te gen Tyfoon om 16.45 uur; JA 1 thuis tegen Apeldoorn om 18.15 uur; BI thuis tegen DSC om 16.00 uur; Dl vrij. Zondag 3 februari: heren vrij; Da mes S uit tegen V K om 11.15 uur. Vertrek 10.15 uur; Dames J thuis tegen ABS om 12.00 uur. Volleybal Geen thuiswedstrijden. Badminton 4 februari: BCH 3 - Boertjes 1; 6 fe bruari: BCH 4 - Trefzeker 6, BCH 2 - De strijd tussen koploper Blauw Wit en naaste belager E versberg is ruim door de thuisploeg gewon nen. Alleen in de eerste tien minu ten was Eversberg een lastige en gevaarlijke tegenstander. Na rust waren de eerste tien minuten zeer goed en reclame voor het zaal voetbal, waarin Blauw Wit dan ook definitief afstand nam van de tegenstander. Blauw Wit dat compleet kon aan treden tegen het sterke Eversberg, begon afwachtend en onrustig aan het duel. Eversberg had de eerste tien minuten geen wisselspelers, maar dat was niet te merken. Met rustig en goed doordacht spel, be paalden zij dit deel van de wed strijd. Blauw Wit had wel enkele goede acties, maar die werden niet uitgebouwd tot een doelrijpe kans. Eversberg had ook moeite om het doel van Jan Aanstoot te vinden. Blauw Wit kwam na ongeveer 10 minuten fortuinlijk aan de leiding. op de borden. Zonder moeilijkheden werd de tweede set ook gewonnen, waarbij vooral de boomlange Aard Borg huis menig punt wist te scoren door over het toch behoorlijk lange blok heen te slaan. Met 15-6 werd de set gewonnen. In de derde set werd er goed ge speeld, maar een sterke service beurt en matig opvangen in de verdediging zorgden ervoor, dat een 1-8 achterstand niet meer kon worden omgebogen. Het werd 8-15 en dus was er een vierde set nodig. De heren van Mintonette hielden het hoofd ijzig koel en behaalden met 15-5 na de slechte tijden weer eens een klinkende overwinning. Genemuiden 3; 9 februari: Jeugd 1 - Allotria 1. Voor de week van 2 februari t/m 8 februari 1991 Zaterdag: 8.30-13.00 s.v. Holten, voetbal, 13.00-16.00 Blauw-Wit, 16.00-19.00 N.H.V., 19.00-20.00 Van Engbrink, 20.00-21.00 Bronsvoort, 21.00-22.00 Jansen. Zondag: 9.00-12.00 s.v. Holten voetbal, 12.00-13.15 N.H.V., 20.00- 21.00 Biesters. Maandag: 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 18.00-19.00 s.v. Holten, voetbal, 19.00-22.30 bad mintonclub Holten. Dinsdag: 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 16.30-17.30 Mintonette, 17.45-22.30 Mintonet te, 22.30-23.30 Blauw-Wit. Woensdag: 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 16.00-19.00 hockeyclub Holten, 19.00-22.30 badmintonclub Holten, 22.30-23.30 Wegstapel. Donderdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.30-22.00 s.v. Holten, handbal, 22.00-23.00 K.N.V.B., 23.00-24.00 s.v. Holten, voetbal. Vrijdag: 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 16.00-18.30 hockeyclub Holten, 18.30-23.00 Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Enkele leden van pc de Bergruiter tjes gingen zaterdag 26 januari naar Indoordressuur te Hellen- doorn. Daar behaalde Hens Jans sen met Charim een derde prijs in de klasse B cat. D. Ook gingen enkele leden zondag 27 januari naar Indoorsprihgen in Ambt Delden, dat georganiseerd was door pc de Hagmolenruiters. Brenda Kappert behaalde met Beautiful Tiffany een tweede prijs in de klasse L cat C. Hiiub Brands behaalde met Elcapone B een eer ste prijs in de klasse L cat E. Ook Ida Vincent met Mark behaalde een eerste prijs en wel in de klasse Z cat D. Na een afgeslagen aanval, ging de overigens zeer goed keepende Eversberg goalie in de fout. Kees van Dijk was zeer attent en scoor de keihard 1-0. Blauw Wit ging hierna sterk door en via een prach tige pass door het midden kwam de bal bij de vrij gelopen Kees van Dijk die 2-0 scoorde. Eversberg had het moeilijk in de verdediging en na een afgeslagen aanval van Blauw Wit nam André Schuppert de bal ineens op de slof en 3-0 was een feit. Hierna haperde het even bij Blauw Wit en Eversberg nam di rect de kans waar en scoorde tegen 3-1. Harrie Sjoers bepaalde de rust stand op 4-1 door de vermoeidheid bij de bezoekers af te straffen. Na de rust was het een kwartier lang erg boeiend om te zien. Blauw Wit moest eerst een tegentreffer incasseren 4-2, maar toen begon het echt te lopen. André Schuppert knalde 5-2 achter de verbouwereer de doelman. Gerrit Stam scoorde De kantine van de SV Holten op sportpark Meermanskamp mag dan vrij recent zijn uitgebreid, ruimte om alle voetballende en ondersteunende leden op de jubi leumreceptie te kunnen begroe ten, is er niet. Vandaar dat voor die bijeenkomst op vrijdag 8 fe bruari slechts de buitenwacht en vertegenwoordigers van alle elf tallen en commissies zijn uitgeno digd. Dat betekent niet dat de eigen leden vergeten worden. Het hele seizoen loopt het 70-jarig ju bileum al als een rode draad door het activiteitenprogramma van de vereniging. Zo staan er voor vrij dag 1 februari onderlinge schiet wedstrijden op het programma en wordt die avond ook het Open Holtens Sjoelkampioenschap af gewerkt, een nieuw initiatief waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. Het hoogtepunt van de jubileumactiviteiten voor eigen leden volgt in het weekeinde van vrijdag 14 tot en met zondag 16 juni. Het precieze programma daarvoor blijft nog even geheim, maar zeker is al wel dat er in de op het trainingsveld opgerichte tent een reünie voor leden en oud leden plaatsvindt. Op sportpark Meermanskamp worden de komende weken met angst en beven de prestaties van het eerste elftal gevolgd. Degra datie van het rood-zwarte vlagge- schip uit de grote KNVB komt de voetbalafdeling van de SV Holten dit jaar wel heel erg slecht uit. Vrijdag 8 februari, de stichtings datum van het ooit zo roemruch te HVC, wordt namelijk het 70- jarig jubileum gevierd. Maar prestaties vormen het enige wat het bestuur niet kan regisseren. Jan ten Velde houdt voorlopig de moed erin voor wat betreft de pres taties van Holten I, maar wie de voorzitter van de voetballende SV- ers beter kent weet dat een stapje terug naar het afdelingsniveau zijn rood-zwarte hart doet bloeden. Ook bestuurslid en PR-man Wim Klein Velderman is nog een HVC- er van de oude stempel en moet na 24 jaar onafgebroken in de KNVB niet denken aan degradatie. Maar beide bestuursleden weten ook dat de 477 leden tellende voetbalafde ling niet op prestaties alleen ge richt kan zijn. „Met dertien senioren- en dertien juniorenelftallen weetje dat recre atie een grote rol speelt" vertelt Ten Velde. „En dan niet alleen re creatie op het veld, maar ook daar buiten. Met een accommodatie als deze kun en moet je op een heel breed terrein activiteiten ontwik kelen. In het verleden is er aan dat recreatieve aspect misschien te weinig aandacht besteed. Dat moeten we nu opkrikken." Waar- De Holtense handballers zorgden afgelopen weekend voor een ver rassing door DSC in eigen huis te verslaan. De winst was des te op merkelijker, omdat Holten topsco rer Meino van Beek door een bles sure moest missen. In de eerste helft liep Holten aanvankelijk een achterstand op, maar de marge voor DSC werd niet groter dan een doelpunt. Halverwege kwam Hol ten op voorsprong door onder an dere twee treffers van Freek Nij- kamp. Bij rust was de stand echter weer gelijk: 7-7. Na rust speelde Holten net als vori ge week met een hecht gesloten snoeihard 6-2. Eversberg scoorde tegen na een ongelukkig moment van keeper Jan Aanstoot, maar Kees van Dijk wist verwoestend uit te halen voor zijn derde en Blauw Wit's zevende treffer. Evers berg scoorde in de verre hoek de vierde treffer 7-4. Uit een snelle tegenaanval ving Harrie Sjoers de bal op de borst op, waarna Gerrit Stam de bal ineens uit de lucht keihard achter de hulpeloze kee per knalde. Blauw Wit leek de winst binnen te hebben en contro leerde in de laatste tien minuten het spel simpel. In de laatste mi nuut werd een prachtige aanval nog afgerond, uit een goede aanval scoorde Wim Hebeis, na goed aan geven van Gerrit Stam, waarmee de eindstand op 9-4 kwam. Het talrijk aanwezige publiek moet zich na deze demonstratie zeker verplicht voelen de volgende thuis wedstrijd over twee weken tegen het veel minder sterke Stevo te komen bezoeken. mee de met de jubileumfestivitei ten belaste Wim Klein Velderman het volmondig eens is: „Wij willen onze leden en de hele Holtense gemeenschap hier op Meermans kamp een sportief activiteitencen trum bieden. Kwaliteit staat daar bij voorop. Kwaliteit van de ac commodatie, maar vooral kwali teit in het begeleidend kader. Het zijn tenslotte onze eigen mensen die het allemaal moeten doen." Nieuwe start Ten Velde en Klein Velderman zijn twee exponenten van de voetbalaf deling "nieuwe stijl", zoals die zich een jaar of twee geleden opwierp na allerlei interne verwikkelingen binnen de omnivereniging SV Hol ten, maar ook binnen de voetbalaf deling zelf. Veel woorden willen ze aan die onderlinge machtsstrijd niet meer vuil maken. De onenig heden zijn uitgepraat. Er is een nieuwe start gemaakt en de afde ling voetbal richt zich vol vertrou wen op de toekomst. „Voetbal is een emotionele sport en iedereen heeft er een eigen mening over" defensie en DSC zag tien minuten lang geen kans om te scoren. Hol ten kwam met 7-11 voor en wist ook in het slotoffensief van DSC de winst vast te houden. Eindstand: 10-11. Scores: Freek Nijkamp 5, Nico Vorst 2, Johan Plantinga 2, Erwin Konijnenberg en Al win van Ommeren 1. Door deze overwin ning heeft Holten vijf punten en moet degradatie voorkomen kun nen worden, zeker nu Raalte vijf punten achterstand heeft. Junioren De dames junioren pakten ook goed uit. In Twello werd het altijd lastige V&K overspeeld. Na een 2-8 ruststand dicteerde Holten ook in de tweede helft het spel, mede door goed keepsterswerk van Jolanda Paalman. Eindstand: 3-20. Scores: Annemarie van der Maat 6, Moni que Plantinga 4, Margot ter Schure 5, Monique van der Molen 3, Patty Schoemaker 2. Jeugd Jongens A had een zware dobber aan ASVD in Dronten. De gasthe ren waren vooral in de combinaties sterker en Holten had veel moeite met een prima circelloper. Via een 8-1 stand bij rust verloor Holten de wedstrijd met 24-4. A 2 trad aan tegen een van de koplopers in zijn klasse. Enkele blessures speelden Holten ook nog parten, maar dankzij goed keep sterswerk bleef de nederlaag be perkt tot 8-1. BI moest voor een ingelaste wed strijd naar de nummer drie in de klasse CVO in Vaassen. Tot de rust ging de strijd gelijk op (ruststand 3-3). Na rust liet Holten zien de engie kandidaat voor het kam pioenschap in deze klasse te zijn en behaalde een keurige 13-7 overwin ning. De welpen moesten tegen IJssel- stars aantreden. Het team uit Wij- he bleek iets te sterk, maar het werd een leuke wedstrijd die IJs- selstars uiteindelijk met 8-4 won. verklaart Jan ten Velde. „En dat vind je ook buiten het veld terug. Soms is de echo positief, soms ne gatief. In dat spanningsveld moet een bestuur presteren en dat is niet altijd even gemakkelijk. Maar op het ogenblik zijn alle problemen uit de weg geruimd en werken we op basis van duidelijke afspraken goed samen met de andere afdelin gen binnen de omnivereniging. Een gezonde vereniging komt er altijd uit op basis van samenwer king." Accommodatie Het moet gezegd, in het zeventig ste levensjaar is de voetbalafdeling Hans Bekkernens heeft zaterdag de Welink-bokaal voor de beste crosser van Blauw Wit in ont vangst mogen nemen. Vorig jaar werd 'keeper Hans' al tweede. Ere lid Chris Knijff overhandigde de beker. Gerrit Welink was wegens ziekte verhinderd. 's Morgens om 10.00 uur gingen de pupillen van start over een par cours van bijna twee kilometer. Vanaf de start bij het clubhuis ging het traject over veldje achter de kleedkamers naar het veld van de fietscrossclub, waarna de velden van het Vletgoor nog genomen moesten worden. Na een spannen de strijd met veel deelname, kwa men de volgende winnaars uit de bus: F: 1. J. Paalman, 09.15; 2. W. Biele man, 09.40; 3. M. Kruimelaar, 09.58; E: l.A. ter Stal, 08.09; 2. P. Riet man, 08.37; 3).A. Beldman, 08.56; D: 1. N. Kuipers, 08.16; 2. L. Stam, 08.45; 3. A. Jager, 08.53. De junioren B en C alsmede de meisjes junioren hadden een tra ject dat buiten het Vletgoor kwam. Na de crossbaan van de Holtert- rappers ging het richting de Lie- zenweg die uiteindelijk verlaten werd via de Bontenweg, Over de Beusebergerweg via de Katten- steeg ging het naar de Boerderij van Dijkink. Hier moest met een luchtbuks worden geschoten. Het parcours liep verder via de Aal- polsweg achterlangs over het bos pad richting uitzichtpunt. Hier voor sloeg men echter af en kwam men terug op de Aalpolsweg. Weer over de Beusebergerweg langs het 'Troephuis' kwam men weer op de Larenseweg, het crossterrein en de voetbalvelden, bij het hoofdveld was de finish. De uitslagen waren als volgt: C: 1. M. Schuiterd, 16.57; 2. N. van Wieringen, 17.04; 3. J. Boer, 17.26; B: 1. C. Beukenkamp, 15.32; 2. E. Stam, 16.00; 3. M. Jansen, 16.28; A. 1. J. Welink, 24.49; 2. J. Withaar, 26.31; 3. H. Beldman, 26.34; C. Key- ser, 26.34. Om 14.00 uur gingen de A-junioren en de senioren van start. Onder de deelnemers was ook jeugdtrainer Cas Koster. Zijn tijd van 27.36 was echter niet voldoende voor een van de hoofdprijzen. Het parcours voor deze groep was ten opzichte van de junioren verlengd, doordat nu wel het uitzichtpunt was opgenomen. Van hieruit ging men langs de voet van de Zuurberg naar de Zweers- van de SV Holten (voorheen HVC en W Holten) nog vol levenslust. Met het zich tegen de vijfhonderd stabiliserende ledenaantal is men de grootste sportvereniging in het dorp en beschikt men (samen met de handbal-, atletiek- en schaakaf deling) over een riante accommo datie. Weliswaar herinneren de nostalgici in rood-zwarte kringen nog steeds aan het knusse Spurt- dal, maar Jan ten Velde heeft nooit spijt gehad van de verhuizing be gin jaren zeventig. „Natuurlijk was het vroeger gezel lig, maar dat is de intimiteit van een kleine vereniging. Feit is wel dat we hier op Meermanskamp ons steeg en dan via de Aalpolsweg de beschreven route verder. Nadat alle deelnemers binnen waren en de organisatie de tijden achter el kaar had gezet, bleek dat bij de A - junioren Andres Beldsnijder de snelste was in 27.48. Een goede tweede was Erik Jan Stam met 28.25, op de voet gevolgd door Dirk Jan Beldman met 28.37. Bij de prijsuitereiking werd de spanning in de muisstille kantine door de Holten heeft met het doelpuntloze gelijk spel tegen La Premiere weer overlevingskansen gescha pen, mede door de nederlagen van concurrent staartclubs Omhoog en Langeveen. Zowel Holten als La Première was niet compleet. Beide teams waren gedurende de gehele wedstrijd goed aan elkaar gewaagd, maar het spel was wat rommelig. Toch was het een spannende ontmoe ting en aan inzet van de spelers ontbrak het niet. Door elkaar, wa ren de betere kansen voor Holten. Na een pass van Richard den Heij- er kreeg Eppie Boode een prachti ge kans bij een uitbraak over links. Zijn boogbal belandde helaas te gen de lat en even later kon Jan Traanman nog ternauwernood redding brengen ten koste van een hoekschop. Dicht tegen de rust kreeg Gert Jan Scheperman twee fraaie kansen, maar routinier Cock Rijckens in het Almelose doel was beide keren succesvol. Het was een sportieve strijd, maar in de tweede helft probeerde La Première met wat meer agressie Holten in de verdediging te druk ken. Dat leverde hun geen doel punten op, maar wel drie boekin gen. Ook Herman Deijk werd geno teerd. Hij werd een kwartier voor het einde vervangen door jeugd speler Mark Nijland, die uit een mooie aanval, zijn schot door een Almelose verdediger van de doel lijn gehaald zag. Ook de gasten werden nog gevaarlijk toen keeper Wansink de lat te hulp moest roe pen. Al met al een uitslag waar bei ledental meer dan verdubbeld za gen. De kantine op Meermans kamp is een echt ontmoetingscen trum. Natuurlijk zitten we nu, ge zien de woningbouw in de Beuse- berg en het Lukensveld en de plannen voor een noordelijke rond weg wat ongunstig. Maar ik ben niet bang dat zoiets ons leden kost. Wij beschikken traditioneel over een harde kern van leden en op basis van onze accommodatie en de werklust van de leden zie ik de toekomst met vertrouwen tege moet. Vergeet ook niet dat de con tacten met het Holtense bedrijfsle ven uitstekend zijn. Het feit dat alle elftallen door een Holtens be drijf gesponsord wordt, bewijst ook wel dat de binding met de gemeenschap goed is. Net zoals de steun die we van onze supporters vereniging krijgen. Ook de relaties met bijvoorbeeld carnavalsvereni ging De Fienpreuvers en de Tafel tennisvereniging Holten (die ook uit de voetbalclub is voortgeko men) geven aan dat we traditioneel over een grote achterban beschik- Overigens ervaar ik de con currentie met zaterdagvereniging Blauw Wit alleen maar als positief. Dat stimuleert je om actief te blij ven. En waar mogelijk werken we natuulijk samen, bijvoorbeeld bij het opleiden van scheidsrechters of bij activiteiten voor de jeugd. Ook die samenwerking is uitste kend." Toekomst „Holten in het jaar 2000? Sportief gezien heb ik er alle vertrouwen in, ook al omdat we met onze jeugdelf- tallen hoog geklasseerd staan. En ook op het recreatieve en sociale vlak denk ik dat de voetbalafde ling van de SV Holten haar woord je nog steeds mee zal spreken." heer Knijff nog eens extra opge voerd, door de ingezette aankondi ging van de winnaar af te breken en toch maar eerst de derde plaats te noemen. Henk Stam uit Dijker- hoek was de gelukkige. Op de tweede plaats kwam Jacco Schup pert en eerste was Hans de keeper zoals de heer Knijff het zo mooi voordroeg. Hans Bekkernens mag een jaar de Welink - Bokaal in zijn prijzenkast zetten. de teams genoegen mee moesten en konden nemen. Belangrijke uitwedstrijd Aanstaande zondag wacht Holten een zeer belangrijke uitwedstrijd tegen Langeveen. Met nog zeven wedstrijden te gaan kunnen de rood-zwarten de steun van alle supporters goed gebruiken. Met meer dan 200 voorinschrijvin gen lijkt het eerste Open Holtens Sjoelkampioenschap op vrijdag avond 1 februari al bij voorbaat een succes te worden. De organisa tie hoopt het grote aantal deelne mers goed te verwerken met het in gebruik nemen van maar liefst tien sjoelbakken tegelijk. Teams die mee willen doen kunnen zich nog vrijdag vanaf 19.00 uur opgeven in de kantine van sv Holten op sport complex Meermanskamp. De aktiviteitencommissie van sv Holten organiseert op zaterdag 2 februari een boerenkoolcross voor de D- en C-jeugd. De start is om 11.00 uur bij de kantine op sport complex Meermanskamp. Na af loop is er een gezamenlijke boeren kool-met-worstmaaltijd.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7