Degradatiegevaar voor Mintonette nog niet geweken Vier overwinningen voor badmintonteam io HOLTENS NIEUWSBLAD Jaaragenda Opnieuw winst voor schakers OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN COMMISSIE WELZIJN INSPRAAK VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED" COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN TER INZAGELEGGING AANVRAGEN OM VERGUNNING HINDERWET OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN Het publiek bij de zaterdag in de sporthal gespeelde volleybalwed strijd Mintonette-Vios was niet voor niets gekomen. In de eerste set ging de Holtense formatie voortvarend van start. Vios liet zich overweldigen door de luide aanmoedigingen van de Mintonet- tesupporters. De thuisploeg nam door goede opslagseries en veel spectaculair verdedigen eeen 12-4 voorsprong en haalde de setwinst met 15-7 binnen. In de tweede set kwamen de dames uit Vorden meer in het spel. Door fouten en sterk aanvallen spel van de gasten kwam Mintonette met 5- 10 achter, maar het team knokte terug tot 11-12. Bij de stand 14-15 speelde Sonja van 't Holt een per fecte tactische bal, die Vios onmo gelijk kon bereiken. De scheids rechter keurde deze treffer echter af en daarmee ging de set verloren. In de derde set liet Mintonette zien wat het waard is. Vios probeerde het goede spel van de tegenstander te ontregelen door tijd te rekken en kreeg met het hele team daarvoor een gele kaart. Bij de stand 13-5 smashte Hannie Kolk zo hard, dat de strijd beslecht was. Mintonette won de set met 15-5. In de vierde set kwam het Holtense team door veel foute passes echter weer achter tot een stand van 5-11. Prima verdedigend spel en verras sende driemeteraanvallen brach ten de stand echter gelijk (11-11). Door tweede foute services kwam de seteindstand helaas op 13-15 voor Vios. De ralleypointset moest de beslis sing brengen. Met de goed inval lende Inge Rietman ging de stand op tot 9-8, maar Vios won uiteinde lijk met 13-15 en daarmee de wed strijd met 2-3. Het Mintonette team moet nu zaterdag tegen Devolco in Deventer proberen het degradatie gevaar af te wenden. De wedstrijd begint om 17.00 uur. Ook het tweede team van BC Hol ten heeft in de afgelopen weken een aantal wedstrijden gespeeld. En niet zonder succes: in 4 achter eenvolgende wedstrijden haalden Ivonne Beuker, Berlinda Broek- mate, Harry Peters en Peter Post het maximale aantal punten bin nen. Met groot verschil werd ge wonnen van NOP uit Emmeloord, ZBC uit Zwolle, ABS uit Bathmen en Trefzeker uit Dalfsen. Zo gaat dit team hard op weg naar een eer ste plaats in de eindrangschikking en dus naar een promotie naar de tweede klasse. Ook Ans en Jan Jacobs, Dinie van der Vreede en Harry Knuiman van BCH 4 kunnen tevreden zijn over de start van hun tweede competi tiehelft. Tegen Netwerk werd ge lijk gespeeld. Tegen het sterke De venter (dat op een 2e plaats staat) werd in de thuiswedstrijd verloren. Nu, in de uitwedstrijd, viel dat heel wat beter uit voor BCH: eindstand 5 - 3 voor Holten. Er moest hard voor gewerkt worden (Ans speelde maar liefst negen games in haar drie wedstrijden), maar des te pret tiger is het dan om toch te winnen. Inmiddels is er ook een tussen stand bekend in de recreatie-com petitie, waaraan ook twee teams van BC Holten meedoen. De beide teams ondervinden in hun poules meer dan de nodige tegenstand: beide staan op een één na laatste plaats. Ondanks dat wordt er ook in deze competitie met veel inzet en vooral veel plezier gespeeld. 1991 FEBRUARI: 1 februari: Open Holtens Sjoel kampioenschap. 2 februari: Minder-validen carna val. 8 februari: Receptie 70-jarig be staan sv Holten; goodwill-avond De Fienpreuvers. 9 t/m 12 februari: Carnavalsweek end 18 februari: jaarvergadering Sport- commissie (uitreiking sportprijzen) 22 februari: Concert zangroep Oc topus i.s.m gebr. Gerritsen; concert Holtense organisten met solisten. 25 februari: Gemeenteraadsverga dering MAART: 6 maart: Verkiezing Provinciale Staten 10 maart: Ned. kampioenschap solo-klassen op de Zuurberg. 15 maart: Gezellige avond buurt- ver. Schoolkring Dijkerhoek 19 maart: Jaarvergadering buurt- ver. Schoolkring Dijkerhoek. 25 maart: Gemeenteraadsvergade ring. 27 maart: Landbouwsymposium in Bonte Paard. APRIL: 6 april: Trekkersiep Splo 10/11/12 april: Middenstandsbeurs. 12/13 april: Jaarfeest CJKV de Vriendenschaar. 19 april: Normaal in Espelo. 22 april: Gemeenteraadsvergade ring. 24 april: Gospelconcert Adrian Snell band. MEI: 11 mei: Jubileum Reünie Blauw Wit. 18 mei: Jubileum jeugdtoernooi Blauw Wit. 24 mei: Receptie jubileum Blauw Wit. 25 mei: Jubileumactiviteiten Blauw Wit. 26 mei: Mix-tournooi senioren sv Holten. 27 mei: Gemeenteraadsvergade ring JUNI: 1 juni: Straatvoetbaltoernooi. 2 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. 14/15/16/: 70 jarig jubileum sv Hol ten. 9 juni: Koetsenrit Bergrijders. 17 t/m 22 juni: 25 jarig bestaan Kolschool. 24 juni: Gemeenteraadsvergade ring. JULI 6 juli: Koningsschieten. 21 juli: Erwin-autocross. 24 juli: Woensdagavond autocross. AUGUSTUS: 1 augustus: Agrarische dag Holten op Smidsbelt. 10 augustus: Triathlon Holten. 23/24 augustus: Sploderfeest 26 augustus: Gemeenteraadsver gadering. SEPTEMBER: 8 september: Motocross op de Zuurberg, alle klassen. 13/14/15 september: Groot Keune- feest op Kalfstermansweide. 21 september: Erwin-Autoeross. 22 september: Trekkersiep. 23 september: Gemeenteraadsver gadering. OKTOBER: 17 oktober: 100-jarig bestaan OLM Holten. 28 oktober: Gemeenteraadsverga dering. NOVEMBER: 25 november: Gemeenteraadsver gadering. DECEMBER: 16 december: Gemeenteraadsver gadering. Het eerste team van de Schaakver eniging Holten heeft een moeiza me, zwaarbevochten overwinning behaald op het laaggeklasseerde Almelo 3. De uitslag werd 41/2-3,A. Door dit resultaat blijft het eerste team kanshebber op de kampioen stitel. Op papier had het een ruime overwinning moeten worden, maar de eerste borden lieten het afwe ten. De westrijd werd uiteindelijk belist aan het zevende en achtste bord, waar Theo van Lindenberg en Hans van Oyen wonnen. Hans van Oyen kwam in eindspel te recht met ongelijke lopers, waarbij hij door een penning een pion won. Theo van Lindenberg won na een langdurige strijd zijn eerste exter ne wedstrijd, waarmee het pleit definitief beslecht was. Uitslagen: Dick van der Knaap - G.J. Wanschers remise, Ton van Oyen - J. Kroeskamp 0-1, Joep Middelink - W. Brey 1-0, Gerrit Ste vens - A.H. Poot 1-0, Henk van Beek - G.J. van Eldik 0-1, Gerrit Luggenhorst - M. J. van Gallen 0-1, Theo van Lindenberg - G.A. Hen- neberke 1-0, Hans van Oyen - F. Hoekstra 1-0. Interne competitie: Ab Moddejonge - Bertus van Beek 0-1, Cees Oly - Geert Stevens 0-1 0- 1, Cees den Bouwmeester - Erik Bosman 0-1. Jeugdcompetitie: Ingko Mulders - Henri Vruggink 1- 0, Bart Mulders - Diane Aanstoot 0- 1Jeroen Visser - Hendri van Zon 0- 1. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan F. J. Busschers voor herbouw loods bij Schuppertsweg 6; - aan P. de Jong voor bouw zwembad bij Fliermatenweg 7; - aan A. C. van Rossum voor bouw studeerkamer bij Oude Hellendoornseweg 12; - aan W. Lubberding voor bouw bijkeuken bij Korte Diessenpiasstraat 2. 2. aan z.v.v. Blauw-Wit vergunning verleend voor het houden van een loterij; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken vergadert op donderdag 31 januari 1991 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - notulen vergadering 14 januari 1991; - brief minister Binnenlandse Zaken inzake convenant sociale vernieuwing; - instelling commissie welzijn. De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Welzijn vindt plaats op dinsdag 5 februari 1991 om 19.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake het Sociaal-Cultureel Programma 1991, subsidie 1991 voor aktiviteiten in het kader van Meer Bewegen voor Ouderen en de definitieve instelling van de Commissie Welzijn. In 1980 nam de gemeenteraad van Holten het initiatief voor het opstellen van een integrale herziening van het in 1970 vastgestelde bestemmingsplan „Buitengebied". Deze planherziening beslaat het gehele buitengebied van de gemeente Holten, met uitzondering van het nieuwe woongebied Lukensveld, de kern Dijkerhoek, de recreatieterreinen de Holterberg, Twenhaarsveld, de Prins, de Haspel en het zomerhuisjesterrein De Borkeid, terwijl uiteraard het dorp Holten hierin ook niet is begrepen. De feitelijke werkzaamheden zijn gestart in 1982. Na de onderzoeksfase is een beschrijving gemaakt van de bestaande situatie en is een aantal uitgangspunten geformuleerd. Daarna is een voorontwerp bestemmingsplan opgesteld. Gedurende het hele proces is uitvoerig informeel overlegd met daartoe in het leven geroepen „begeleidingscommissie herziening bestemmingsplan buitengebied", waarin de sectoren landbouw, natuur en recreatie en de gemeente zijn vertegenwoordigd. De beschrijving van de bestaande situatie, de uitgangspunten en het voorontwerp-plan zijn uitvoerig in de commissie besproken. Bovendien zijn in 1984 drie hoorzittingen georganiseerd waar iedereen kennis kon nemen van het voorontwerp-bestemmingsplan en waar men bezwaren en wensen kenbaar kon maken. Het voorontwerp-plan is daarna voor overleg toegestuurd aan een groot aantal instanties, waaronder de Provinciale Planologische Dienst van Overijssel. De resultaten van dit overleg hebben geleid tot een herbezinning omtrent de planopzet. Een en ander heeft er toe geleid dat de oorspronkelijk gekozen planvorm aanmerkelijke veranderingen heeft ondergaan. Om die redenen en het feit dat sedert eerderbedoelde hoorzittingen een aantal jaren verstreken zijn hebben burgemeester en wethouders gemeend het voorontwerp opnieuw voor inspraak ter inzage te moeten leggen. Andere redenen voor een hernieuwde inspraak zijn: - vereenvoudige planopzet; - wijziging Wet en Besluit op de Ruimtelijke Ordening; - herziening streekplan IJsselvallei; - herziening provinciale „Handleiding en beleidsregels inzake toepassing Wet en Besluit op de Ruimtelijke Ordening"; - structurele veranderingen in alle landbouwsectoren met als belangrijkste factor het milieu. In verband hiermede ligt het voorontwerp-plan, ven/at in toelichting, ontwerp-voorschriften en plankaart, met ingang van 1 februari 1991 gedurende één maand voor inspraak ter gemeentesecretarie, kamer 4 voor ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersonen ter inzage. Gedurende de termijn van inzagelegging en met name op de hierna aangegeven data kunnen - al dan niet met behulp van ambtelijke bijstand - formulieren worden ingevuld, waarop door insprekers opmerkingen en suggesties kunnen worden weergegeven met betrekking tot de beleidsvoornemens ten aanzien van het gebied of een ieders perceel waarop het voorontwerp-plan betrekking heeft. Deze schriftelijke opmerkingen worden bij het voorontwerp-plan ter inzage gelegd. De persoonlijke gegevens van de inspreker worden - indien daarom uitdrukkelijk wordt gevraagd - niet bekend gemaakt. Op onderstaande data zal tijdens kantooruren (van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur) voor bewoners van de daarachter vermelde gebieden gelegenheid bestaan tot het verkrijgen van nadere informatie over het plan of zijn perceel en het ontvangen ambtelijke bijstand bij het maken van opmerkingen of suggesties ten aanzien van het ontwerp-plan. Donderdag 7 februari 1991: bewoners van het gebied ten oosten van de provinciale weg S 14 en ten noorden van de Deventerweg-Rijssenseweg (in casu Neerdorp, gedeelte Espelo, Holterberg en Lichtenberg); vrijdag 8 februari 1991 bewoners van het gebied ten zuiden van de Deventerweg en ten we.sten van de provinciale weg S 14 (in casu Holterbroek); maandag 11 februari 1991: bewoners van het gebied ten zuiden van het dorp Holten en de Rijssenseweg en ten westen van de provinciale weg S 14 (in casu De Beuseberg en De Borkeid). dinsdag 12 februari 1991: bewoners van het gebied ten westen van de provinciale weg S 14 en ten noorden van de Deventerweg (in casu Dijkerhoek en een gedeelte van Espelo). Uitdrukkelijk wordt hierbij opgemerkt dat deze inspraakmogelijkheid niet bedoeld is en dient ter vervanging van de officiële bezwarenprocedure ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Daarvoor wordt op een later tijdstip nog gelegenheid gegeven. Indien daaraan, ook na een reactie van of namens burgemeester en wethouders op de opmerkingen of suggesties, nog behoefte bestaat zal op een nog nader bekend te maken tijdstip een openbare hoorzitting worden gehouden, waarin de insprekers: - indien gewenst, een toelichting op de beleidsvoornemens of de reactie van het gemeentebestuur kunnen krijgen; - een antwoord kunnen krijgen op individuele vragen. Ter afronding van de inspraakprocedure wordt door of namens burgemeester en wethouders een eindverslag opgemaakt. Ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersonen kunnen tevens omtrent de uitvoering van de Inspraakverordening of de uitvoering van de inspraakprocedure een schriftelijke klacht indienen bij burgemeester en wethouders. Een klacht, gericht tegen de uitvoering van de inspraak-procedure dient te worden ingediend uiterlijk veertien dagen na afloop van de inspraakprocedure. Het is, met het oog op het voorkomen van onjuistheden in het plan, van groot belang dat een ieder het voorontwerp-plan komt inzien. Holten, 31 januari 1991. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, J. P. Stegeman De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 4 februari 1991 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 4 februari 1991 tot 4 maart 1991 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van; 1. mevr. G. H. Markvoort-Oolbekkink, Dijkerhoekseweg 1 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 2. G. J. Klein Horstman, Vijfhuizenweg 9 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee fok- en melkbedrijf en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 3. G. J. Schoneveld, Van Nootensweg 3 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een jongvee- en rundveebedrijf annex opslag van dieselolie. 4. Maatschap J. W. en J. W. M. Nijenhuis, Vijfhuizenweg 16 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee-, mest-en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 5. H. J. Aaltink, Helhuizerweg 6 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en varkensfokbedrijf annex opslag van dieselolie. 6. Maatschap H. J. W. en H. Scheperboer, Beusebergerweg 42/42a te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 7. H. D. Klein Teeselink, Boerendanssteeg 33 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee fok-, melkrundvee-, schapen-en mestvarkensbedrijf, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 8. H. J. Wibbelink, Beusebergerweg 46 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens-, meststieren- en rundveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 9. H. ten Dam, Vijfhuizenweg 1 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en meststierenbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Holten (kantoor beheerder). Schriftelijk kunnen tot 4 maart 1991 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 25 februari 1991. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, (tel. 6 16 66). Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 17 januari 1991 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. H. Klein Twennaar, Julekesweg 7 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een mestvarkens- en rundveebedrijf annex opslag van dieselolie. 2. H. Klein Teeselink, Oude Diepenveenseweg 13-15 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, meststieren-en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 3. G. J. Meijerman, Tolweg 10 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 4. Maatschap A. en H. Dijkink, Aalpolsweg 7 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 4 februari 1991) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkenvijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening doen. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Cle Gemeentewerken - dinsdag 5 februari 1991 om 15.30 uur ter bespreking van onderstaande agenda. 1. Opening. 2. Besluitenlijst van de vergadering gehouden op 7 januari 1991. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Aanpassing huisvuilauto t.b.v. gescheiden inzameling van huisvuil d.m.v. minicontainers. 6. Voorstel inzake ruiling grond, verhuur muziekkoepel en uitgifte grond in erfpacht. 7. Verkoop perceel bouwterrein in bestemmingsplan „de Beuseberg". 8. Afstoten openbaar groen. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Cie Financiën maandag 4 februari 1991 om 16.30 uur ter bespreking van onderstaande agenda. 1. Besluitenlijst van de vergadering gehouden op 8 januari 1991. 2. Voorstel tot vaststellen van het Sociaal-Cultureel Programma 1991 3. Krediet voor de aanschaf van een dupliceermachine t.b.v. o.s.b. de Haarschoot. 4. Vaststelling subsidie Stichting Welzijn Ouderen Holten voor 1991. 5. Ruiling grond Kalfsterman. 6. Krediet voor de aanpassing van de huisvuilauto. 7. Voorstel tot afstoten openbaar groen. 8. Mededelingen. 9. Rondvraag. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor aanvang van de commissievergadering opgeven bij de secretaris van de commissie.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5