Publiek geniet van blijspel van OCH Veel lof raad voor gedegen fusierapport I Trouwe leden CPB werden gehuldigd Medische diensten Kerkdiensten van dag tot dag HGLTENS NIEUWSBLAD Glansrol van Hans Steunenberg Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Huisarts Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK MARKELO "7 OPEL-e- In gesprek met Palestijnse vluchtelinge Gezinsdienst DONDERDAG 31 JANUARI 1991 In een tijdspanne van net een week waren er in Holten drie ui tingen van cultuur: het Prinsen bal, een voorstelling van de Kunst en Kuituurkring en de klucht Apart Volk, gespeeld door OCH. Wie beweerde er ook weer dat er niets te beleven valt in Holten? Wie alle drie voorstelling heeft gezien, zal met ons van mening zijn, dat de voorstelling van OCH er qua professionaliteit met kop en schouders boven uitstak. „Daar kan het Theater van de lach van John Lanting zelfs niet tegenop- "was de mening van veel toe schouwers. En inderdaad, in tijden hebben we niet zo gelachen. De inhoud van het blijspel van Herman van der A stelde op zich niet zoveel voor. De bewoners van een dorpscafetje on dernemen onder aanvoering van een bazige oma, pogingen om de dertig gepasseerde kleindochters aan de man te brengen. De wijze waarop - in dialect - het over het voetlicht werd gebracht oogste alom bewondering. Rikie Aaltink- Kevelam als de pinnige opoe Zeur- stra had een dragende rol in het ge heel, samen met Johan Stukker als opa, Ina Deijk-Oosterkamp als hun dochter Wieb Bekhuus-Zeur- stra en Jan Scholten als Joop Be- khuus, de man van Wieb. De show werd echter gestolen door Hans Steunenberg. Op onnavolgbare wijze wist hij gestalte te geven aan het onnozele, maar o zo slimme boertje van buut'n Elzo Plat, die aan de hand van zijn moeder, een fraaie rol van M. Calckhoven-Luth, naar de hand dingt van een van de kleindochters. Al stuntelend en hakkelend bespeelde hij de zaal, af en toe professioneel onderbrekend om een lachsalvo in ontvangst te nemen. De beide overige huwe lijkskandidaten Fred Steegman, gespeeld door Jan Bult en Hans Veldhuis (Bert Aanstoot), kwamen wat minder overtuigend uit de verf, maar haalden een ruime vol doende evenals de beide klein dochters, die gespeeld werden door R. Nijland-Vasters en R. Kap- pert- Jansen. Souffleur Gerrit Brinks had een makkelijke avond, slechts af en toe moest hij de spe lers bijstaan. De Grime was in han den van Jan Oosterkamp en to neelmeester was Jan Nijland. Na afloop van de voorstelling werd mevrouw Calckhoven nog even ex tra in het zonnetje gezet door regis seur Johan Stukker. Zij speelde voor de 50e keer mee in een toneel stuk van LCH. Door een bewoner van het Lanae- weerd werd op 21 januari gemeld dat een hek in zijn tuin was plat ge reden. Dit was door een automobi list de zaterdag daarvoor veroor zaakt. Hoewel deze was weg gere den kon hij toch worden achter haald daar ongeveer de gehele buurt getuige was van het voorval waarbij de bestuurder werd her kend. Het betrof een bejaarde in woner van Holten die eigenlijk geen goede verklaring voor het ge beurde had. Op 22 januari kreeg een midden stander een vals biljet in de kassa. Het betrof een biljet van F1.25.- met wat vale kleuren. Bij onderzoek bleek dat het biljet niet vals was doch vermoedelijk een keer in de kookwas meegenomen is. Rond het middag uur van 23 janua ri vond op de Noorderbergstraat een z.g. kop/staart aanrijding plaats. Twee automobilisten, bei den wonende te Holten, reden over de Noorderbergstraat terhoogte van de T-kruising met de Dorps straat. De eerste auto zag over de kruising een auto naderen en stop te. De tweede bemerkte dit te laat en reed tegen de achterzijde van de ander op. Het bleef bij wat plaat- schade. Een marmeren plaat en een hoe veelheid gereedshcap werd wegge nomen uit een personenauto die bij het NS-station geparkeerd stond. In de avond van 23 januari diende de brandweer uit te rukken in ver band met een schoorsteenbrand in Dijkerhoek. Op de bekende vak kundige wijze van de vrijwillige brandweer Holten kon de schade beperkt worden gehouden. Oor zaak van de brand was aangekoekt roet in de schoorsteen dat vlam vatte. Op de kruising van de Larenseweg- /Dorpsstraat vond op 25 januari een aanrijding plaats waarvan de gevolgen beperkt bleven tot plaat- schade. Een uit Holten afkomstige automobilist verleende, komende vanaf de Larenseweg, geen voor rang aan een over de Dorpsstraat rijdende personenauto. Dit omdat zijn uitzicht belemmerd werd door een autobus. De reeks ontvreemde fietsen is weer uitgebreid. Op 26 januari werd door twee personen aangifte gedaan van diefstal van hun fiets de voorgaande nacht. De fietsen hadden gestaan in de omgeving van disco de Waag. Ook werd op 26 januari een z.g. doorrijden na een aanrijding ge meld. Een Holtenaar die zijn auto had geparkeerd bij een plaatselij ke supermarkt ontdekte bij terug komst een fikse deuk in het linker portier van zijn auto. De veroorza ker vond het niet nodig zich te melden en maakte zich hierdoor schuldig aan een misdrijf. In de nacht van 26 op 27 januari werd van een aan de Keizersweg geparkeerde auto de antenne en een ruitenwisser vernield. Vermoe delijk die zelfde nacht werd in de omgeving een lantaarnpaal ver nield. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden zodat aan deze steeds weerkerende vervelen de zaken een halt kan worden toe geroepen. Op 28 januari vond op de Zuid rijbaan van de Al een aanrijding plaats. Een automobiliste haalde een voor haar rijdende auto in maar kwam daarbij met de linker- wielen in de middenberm. Hierop trachtte zij de zaak te corrigeren en stuurde sterk naar rechts waarna zij de andere auto aan de achterzij de raakte. Deze auto begon door de klap rond te tollen waarna beide voertuigen nogmaals met de voor zijden met elkaar in aanraking kwamen. De eerst genoemde auto reed vervolgens tegen de vangrail rechts naast de rijbaan, kaatste terug, schoot de rijbaan over en kwam vervolgens tot stilstand te gen de vangrail in de middenberm. Een op de .achterbank van deze auto gezeten kind werd hierbij als het ware gelanceerd en moest voor observatie in het ziekenhuis wor den opgenomen. PCOB De PCOB afdeling Holten kwam op 23 januari jl. voor het eerst in het nieuwe jaar bij elkaar. Voorzit ter W. de Groot herdacht in zijn openingswoord het overlijden van de heer H. Smit en de gespannen toestand rond de Golfoorlog. Een veilige deelname aan het ver keer was het centrale thema van deze middag. Mevr. R. v.d. Bosch - v. Bruggen van Veilig Verkeer Ne derland liet aan de hand van dia's zien welke punten in het verkeer belang zijn voor de oudere voet ganger, fietser en automobilist. Sprekend over het verkeer zullen de ouderen ook bij zich zelf moeten nagaan hoe hun gedrag is, ook al wordt hun veiligheid bedreigd. Veilig Verkeer Nederland doet er alles aan om de verkeersveiligheid te vergroten. U kunt meewerken door het signaleren van proble men, zoals obstakels op de trot toirs en het wangedrag van jonge ren. Wanneer zij aan het verkeer deel nemen, moeten ouderen er reke ning mee houden dat hun ogen, oren en spieren niet meer optimaal functioneren. Dat geldt eveneens voor hun reactievermogen. Zij gaf de aanwezigen daarom de raad al tijd goed zichtbaar te zijn op don kere wegen en aan de linker kant van de weg te lopen. De veiligheid heeft u voor een deel zelf in de hand, vertelde zij de aanwezigen. Zorg voor goede verlichting op uw fiets, geef altijd richting aan of u nu fietst of auto rijdt. Bovendien wees zij de aanwezigen er dat het dragen van autogordels verplicht is, ook binnen de bebouwde kom. De spreekster wees de aanwezigen tenslotte op het bestaan van rij- vaardigheidstests voor ouderen. Geen nieuwe examens, maar een testen van de verkeerskennis en rijvaardigheid. Alcohol Onlangs ontspon zich een heftige discussie over het al dan niet ge zond zijn van twee glaasjes wijn per dag. Het definitieve wel, of niet kon hier niet over worden uitge sproken. Er zijn echter wel een aan tal punten waar ouderen rekening mee moeten houden, wanneer zij alcoholgebruiken, met name de combinatie van alcohol en medicij nen. Veel ouderen gebruiken een of meerdere medicijnen per dag. Al cohol beïnvloedt de werking van de medicijnen. Het kan echter evengoed zijn, dat deze medicijnen de werking van de alcohol verster ken. Er zijn zelfs medicijnen, waar bij alcoholgebruik helemaal niet mogelijk is. Dit is iets waar terdege rekening mee gehouden moet wor den bij verkeersdeelname. Leest u daarom de bijsluiter goed en kijk of er iets in staat over alcoholge bruik, wanneer u medicijnen voor geschreven krijgt. Is er onduide lijkheid daarover, de apotheker kan u ajle informatie geven. Een teveel aan alcohol is slecht, niemand zal dit ontkennen. Over matig gebruik kan uw geheugen aantasten. Uw lever en maag kun nen worden beschadigden uw eet lust kan in negatieve zin worden beïnvloed. Bovendien kunt u er hoofdpijn van krijgen. J. Veerman, een huisarts Uit Hel- lendoorn stelt: „alcohol is een ge notmiddel, waarbij ik hoop dat het woord genotmiddel nu een wat an dere waarde voor u heeft gekregen. Immers, is het geen genot om ook zonder alcohol te kunnen genie ten?" De gemeenteraad heeft zich maan dag unaniem geschaard achter het voorstel tot scholenfusie tussen De Marke en Scholengemeenschap Holten. Met name de wijze waarop het fusierapport was samenge steld, oogste veel lof. „Helder en degelijk rapport" zo luidden de conclusies. De heer Nijkamp (CDA) was vooral verheugd over de wijze waarmee met het menselijk aspect in de fusie rekening is ge houden en de zorgvuldige manier waarop de betrokkenen met elkaar hebben gewerkt. Wel wees hij er op, dat in de nieuwe school de meer practisch ingestelde leerlingen niet het kind van de rekening wor den. Tevens wees hij er op, dat een schoolgigant, zoals die nu ont staat, ook beheersbaar moet blij ven. De financiële consequenties moeten zoveel mogelijk ingeperkt worden. Drs. J. Spoelnel (Gemeen tebelang) complimenteerde de sa menstellers van het rapport met de het tempo, waarin de fusie tot stand is gehoken en hoopte dat de zorvuldigheid van de betrokkenen ook in de toekosmt behandhaafd blijft. De socilalist G. Markvoort gaf een lang historisch overzicht over de voorgeschiedenis en con cludeerde tot slot, dat voor het behoud van het lager bereospon- derwijs de fusie de enige mogelijk heid tot overleven was. Als enige had Markvoort aanmerking op de wijze van naamgeving, die naar zijn mening zorgvuldiger had kun nen zijn. Het nieuwe raadslid van de WD. J. Kevelham, kon zich evenals de overige sprekers wel vinden in de bestaande naam Scholengemeenschap Holten, maar de Holtemarke was naar zijn mening ook geen slechte keuze ge weest. Tenslotte hebben veel scho len hun naam gewijzigd, zo onder andere IJsselland in Deventer. Burgemeester Van Rappard even wel was van mening dat een wijzi ging van de in de wijde omtrek bekende naam van SGH niet ge- wijzgid moest worden. In overleg met de schoollleiding en de MR was daartoe dan ook op korte ter mijn besloten. De burgemeester OS«7S -1907 De Christelijke Plattelandsvrou wen (CPB) heeft tijdens het feest, ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan vier dames, die al vanaf de oprichting lid zijn, gehuldigd. Mevrouw J. Wiggers-Aanstoot, J.H. Stam-Aanstoot, H.W. Paal- man-Dijkink en J. Hoekjen-Stam kregen een corsage opgespeld door de 2e presidente C.A. Schalk- Paas. Ook het laatst aangemelde lid, J.W.F. Elbersen-Wechstapel kreeg een corsage opgespeld. Presidente J. Stam-Hasewinkel kon, op één na, alle leden welkom heten op de jubileumviering. Sa men met secretaresse R. J. Manen- schijn-Roelofs gaf de presidente - geheel in stijl- als Thomasvaer en Pieternel een overzicht van de 40=jarige geschiedenis van de Hol- tense CPB. Op humoristische wij ze vertelde J.Abbink-Dijkink in dichtvorm over een druoom, waar vele leden een rol in speelden. Een verhaal in dialect werd verteld, waarbij de de vele getallen die er in voor kwamen een bingo-spel ge speeld werd, verzorgd door de da mes J.W. Aanstoot-Verveda en J. Jansen-Tiekstra. De geslaagde feestavond werd op rijm besloten door de algemeen adjunct T.M. Span-v.d. Berg met een dank woord, het zingen van het CPB- bondslied en als gebed las mevr. Span het gedicht Ik dank U van E. Yskes-Kooger. De eerstvolgende bijeenkomst is' op donderdag 21 februari om 20.00 uur in de Kandelaar. Een ééndags- bestuur zal deze avond verzorgen. Het onderwerp is nog een verras sing. beaamde, dat indien er geen uitke ring in het kader van de fusiesti- mulerende maatregelen De diakonie van de N.H. kerk wijdt op woensdag 6 februari in gebouw Irene een avond aan het vluchte lingenvraagstuk. Twee Palestijnse vrouwen, van wie er één een vluch telinge is uit de Palestijnse kam pen Sabra en Shatilla, zijn te gast om mee te doen aan het gesprek en iets te vertellen over hun ervarin gen. Dat juist het Palestijnse vraagstuk wordt belicht is mede ingegeven door het feit dat de Pa- lestijnen een belangrijke factor vormen in de verhoudingen in het Midden-Oosten en met name in de Golfoorlog. De avond is bestemd voor alle geïnteresseerden en be gint om acht uur. Deze bijeenkomst kan tevens ge zien worden als een voorbereiding op de ochtenddienst op 10 februari, die een diaconaal karakter zal dra gen en gewijd is aan de vluchtelin gen problematiek. In het artikel met de nieuwe Hol- tense huisarts, mevrouw Piscaer- Witte is door een misverstand de indruk gewekt, dat mevrouw Pis- caer uitsluitend praktijk houdt in samenwerking met dokter Sytse- ma. Mevrouw Piscaer is echter in de huisartsenmaatschap opgeno men als zelfstandig practiserend huisarts. Het in het artikel ver meldde telefoonnummer in Alme lo, 05490-21111 is het nummer van de Ambulance dienst. Wanneer het praktijknummer in Holten bezet is, kan men -in levensbedreigende situaties -dit nummer bellen. Komende zondag, 3 februari is er in de Ned. Herv. kerk een gezins avondmaalsdienst. De dienst be gint om 10.00 uur en voorganger is ds. H. W. Doornweerd. Het thema is: Zo vrij als een vlinder. De kinderen mogen samen met de ouders naar de kerk gaan. Kinde ren waarvan de ouders niet naar de kerk gaan, worden om 09.40 uur verwacht bij de Dorpsschool. AUid: 2 en 3 februari mw C.M. Piscaer/ J.F. Sytsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 2 en 3 februari: G. van Wijk, Wilhelminastraat 22A, Rijssen. Tel 05480-2 03 20. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 23 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag fm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 09.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds H.W. Doornweerd (gezinsdienst, viering H. A.); kin- dernevendienst: geen. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Werelddiaco- naat. Oppasdienst: mw. Mark voort-Schoenaker en Erny Dik kers. Diessenplas: 13 februari 19.00 uur: ds. Berg. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. E. de Vries, Kam pen. 15.00 uur: ds. M. Berg. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Heusinkveld-Huls- man, groep 5 en 6 o.l.v. J. Wiel- draaijer-Nijen Twilhaar. De eerste collecte is voor We- relddiakonaat de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: 0-3 jaar: Annie Kolk- man-Hofenk, Trijnet Overkem- pe-Locht, Erna Kolkman-Hal link; 4-6 jaar: Jenny Hoekstra- Potkamp, Ina Lubberdink- Assink, Ans Valster-Paalman. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. ÖÏJKERHOEK 09.30 uur: ds. R. Visser (gezins dienst, viering H.A.); uitgangs collecte: Werelddiaconaat. ESPELO 10.45 uur ds. R. Visser (gezins dienst, viering H.A.) OKKENBROEK 10.00 uur: ds H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Werelddiako- naat. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. 1 februari: 19.30 uur, Holtens Sjoelkampioenschap on kanti ne Meermanskamp; 19.00-21.45 uur, Open Huis Scholenge meenschap Holten, lokatie Haarstraat. 2 februari: Mindervalidencar- naval; 21.30 uur, Zuma rock band in de Schure. 4 februari: Inschrijving Straat voetbaltoernooi, 20.00 uur kan tine sv Holten; 20.00 uur, kelder Boschkamp, bijeenkomst PvdA (milieubeleidsplan). 20.00 uur, Vluchtelingenavond in gebouw Irene. 5 februari: 20.00 uur, Info avond afvalverwerking Trefpunt Espe- lo. 6 februari: 19.30 uur, voorspeel avond Muziekonderwijs Holten in dorpshuis. 7 februari: 19.30 uur, Info avond afvalverwerking in Bonte Paard; 14.00-17.00 uur en 19.00- 21.00 uur, Open Huis Scholen gemeenschap Holten lokatie Oranjestraat; 20.00 uur, verga dering CBTB in de Kandelaar. 8 februari: Receptie-70 jarig be staan sv Holten,; 19.30 uur, voorspeelavond Muziekonder wijs Holten in dorpshuis. 9/10/11/12 februari: Carnavals weekend 13 februari: NBvP Dijkerhoek, Klederdrachtengroep uit Schoonheten. 14 februari: 19.30 uur, Info avond afvalverwerking in ge meentehuis. 17 februari: Dika v.d. Wierden- se Revue in Boschkamp. 18 februari: Uitreiking Sport- prijzen in Boschkamp. 21 februari: 19.30 uur, Info avond afvalverwerking in ge meentehuis; 20.00 uur, bijeen komst CPB in de Kandelaar. 25 februari: 13.30 uur, herha lingscursus reanimatie in zaal Vosman; 19.45 uur, Jaarverga dering NBvP Espelo.. Gevonden: huissleutel; goud kleurige haarspeld met stukjes geslepen glas; een paar meer- kleurige vingerhandschoenen (o.a. paars en blauwgroen). Verloren: leren schooltas; gou den oorbel; dameshorloge; zwarte schooltas met boeken.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3