Jury vol lof over niveau fotowedstrijd m „Ik wil graag dicht bij de mensen staan Bewegen Ouderen is toch iets anders Toekomst Bosschool onzeker Trekking verloting MEDEWERKER in algemene dienst (m/v) Computers Calligrafie Twee bands in zaal De Wippert Holten heeft nu vierde huisarts -HMV HOLTENS NIEUWSBLAD Onverwacht grote deelname Nieuw bestuur NBvP-afdeling Tafeltennissers winnen bekers Poppen maken 33 Sjoelen om het open Holtens kampioenschap Aktiviteiten Vriendenschaar DONDERDAG 24 JANUARI 1991_ Herman Jan ten Velde overhandigt de winnaar de prijs met bijbehorende oorkonde. De Deventenaar M. de Haas is win naar geworden van de door de Holtense fotoclub Profoto georga niseerde fotowedstrijd voor ama teurfotografen. In een bomvolle Boschkamp mocht vrijdagavond de winnaar zijn prijs plus oorkon de in ontvangst nemen. De jury, De toekosmt van de Bosschool staat weer op losse schroeven. Bur gemeester W.L.F.C. ridder van Rappard vertelde aan de leden van de commissie Onderwijs maan dagavond, dat door Gedeputeerde Staten slechts voor een jaar toe stemming is verleend de school de school voort te laten bestaan, in plaats van drie jaar, zoals door de gemeente Holten was aange vraagd. Op grond van de eerste berichten heeft het college van B en W dan ook besloten de aanvraag voor verbetering van het schoolge bouw voorlopig op te schorten tot nader order, omdat niet duidelijk is, op welke gronden de provincie het besluit heeft genomen. Onlangs heeft de trekking van de verloting van sv Bato plaatsgevon den. De prijswinnende nummers waren: le prijs, no. 1430; 2e prijs, no. 537; 3e prijs no. 402; 4e prijs, no. 242; 5e prijs, no. 542; 6e prijs, no. 494; 7e prijs, no. 337; 8e prijs, no. 88; 9e prijs, no. 729; 10e prijs, no. 199; lie prijs, no. 4; 12e prijs, no. 1260; 13e prijs, no. 1613; 14e prijs, no. 1302; 15e prijs, no. 1944; 16e prijs, no. 679; 17e prijs, no. 1775; 18e prijs, no. 25; 19e prijs, no. 20. De prijzen zijn allen thuis bezorgd. De afdeling Dijkerhoek van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen hield op dinsdag 15 janu ari een gecombineerde nieuwjaars visite en jaarvergadering. Ans Tui- tert-Grijzen werd voor opnieuw drie jaar in het bestuur herkozen. Jannie Stevens-Stegink en Johan na Wechstapel-Beltman waren niet herkiesbaar en in haar plaat sen werden Rikie Weyers-Grave en Jannie Achterkamp benoemd. Op deze jaarvergadering stond ook de goedkeuring van het jaarver slag en het financieel verslag op het programma. Uit het verslag bleek, dat het ledental van de afde ling in 1990 met zes is gestegen van 103 naar 109 leden. Zestien daar van hebben in het afgelopen jaar alle bijeenkomsten bijgewoond. Na het huishoudelijk deel van de vergadering werd er bingo ge speeld. De volgende bijeenkomst is op 13 februari. De Klederdrach- tengroep uit Schoonbeten zal deze avond verzorgen. bestaande uit wethouder van Cul tuur, Wim Dalhuisen, Joep Koek, voorlichter van het buro Foto, Film en Video en Gert Jan van Resteren waren voor de hoofd prijs unaniem in hun oordeel. De zwart-wit-foto van een dakraam, naderhand met de hand inge kleurd, voldeed aan de doelstel ling van de jury omtrent de origi naliteit (de manier waarop het on derwerp was afgebeeld) van de inzending. De fotowedstrijd, die mogelijk was gemaakt door de sponsoring van Foto Ten Velde en Foto Mulder trok onverwacht veel deelnemers. Gerekend was op zo'n 25 inzendin gen, maar het werden er uiteinde lijk 97 van in totaal 51 deelnemers. De oudste inzender was 78 jaar, de jongste 15 jaar. De jury was vol lof over het ni veau van de foto's, al werden er ook kritische kanttekeningen bij gezet. Zo waren er foto's ingezonden die 'te veel' onderwerpen in één lieten zien. Veel fotografen hadden voor hun inzending gekozen voor foto's uit exotische oorden als India, Afrika, Nieuw Zeeland en zelfs Spitsbergen, maar ook alledaagse en vlak-bij-huis onderwerpen be hoorden tot de inzendigen. Wet houder Wim Dalhuisen, die de ex positie opende, complimenteerde Profoto met het initiatief en de fotografen met de uitstekende kwaliteit van hun foto's. Als ge meentebestuurder toonde hij zich verheugd, dat Holten nu beschikt over expositieruimtes als het dorpshuis, de biliotheek en het ge meentehuis, wat verheugend is naar twee kanten; voor zowel de maker als de kijker. De foto's zijn nog tot 13 februari te bewonderen in het dorpshuis. De prijsuitslag was: le prijs, M. de Haas, Deventer; 2e prijs, P. Akkerman, Holten; 3e prijs. J.E. Scheperman, Holten; 4e prijs. R. van Zoelen, Holten; 5e prijs, H. ten Wolthuis, Holten; 6e prijs, K. Bos, Holten; 7e prijs, Dik kers, Holten; 8e prijs, Schroten- boer, Holten; 9e prijs, G.W. Kna pen, Holten; 10e prijs, A.G. Klein Nagelvoort, Deventer; 11e prijs, Kienhuis, Holten; 12e prijs, J. Voogt, Holten; 13e prijs, A. Grote- boer, Holten, 14e prijs, Hennie Wassens, Holten. Het jaarlijkse IJsselstreektoernooi in 't Trefpunt te Gorssel is voor de Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. H. Looms voor bouw woning aan de Motieweg; - aan G. Kolkman voor bouw woning aan de Fliermatenweg, waarbij tevens vrijstelling van het bestemmingsplan is verleend t.b.v. de bouw van deze woning. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. Binnenkort ontstaat bij de buitendienst van gemeentewerken een tweetal vakatures voor de funktie van: FUNKTIE-INFORMA TIE: De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit: - het beladen van de huisvuilwagen (80%); - overige bij de buitendienst voorkomende werkzaamheden, zoals onderhoud wegen, bermen e.d. wegmeubilair en riolering; reinigen van de markt; werkzaamheden m.b.t. gladheidsbestrijding. FUNKTIE-EISEN: - een opleiding op LBO-niveau; - een flexibele inzetbaarheid; - bereid zijn buiten de normale arbeidsuren werkzaamheden te verrichten; - het bezit van het rijbewijs CD wordt op prijs gesteld; - een leeftijd hebben tussen 21 en 30 jaar; - zo mogelijk ervaring met werktuigen. AANSTELLING/SALARIS: Benoeming vindt plaats in (aanloop-)schaal 2 of in (funktie-)schaal 3, afhankelijk van leeftijd en ervaring. Het salaris bedraagt minimaal f 2.062.- en maximaal f 2.626 - bruto per maand. INFORMATIE: Toekomstige ontwikkelingen ten aanzien van de organisatie van de huisvuilophaaldienst, waarbij samenwerking binnen gewestelijk ver band niet wordt uitgesioten, kunnen ertoe leiden dat op termijn deze funktie binnen een andere organisatie dient te worden verricht. Nadere inlichtingen over deze funktie kunnen worden ingewonnen bij de chef buitendienst, de heer G. Grave, telefoon 6 19 72 (tijdens kan tooruren) of bij de direkteur gemeentewerken, de heer ing. S. K. de Jong, telefoon 6 16 66 (tijdens kantooruren). SOLLICITATIE: Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan het college van burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13,7450 AA Holten, binnen een week na het verschijnen van dit blad. Poppemaakster Corry Schmets verzorgt in dorpshuis De Bosc hkamp een cursus poppen maken voor zowel beginners als gevorder den. Beide cursussen wórden gege ven op woensdagavond tussen half acht en tien uur. De beginnerscur sus omvat acht lessen, de kosten hiervoor bedragen negentig gul den (exclusief vijfentwintig gulden materiaal). Deze cursus begint op woensdag 30 januari. Daarnaast is er een cursus poppen maken voor gevorderden. De kosten voor deze cursus zijn tachtig gulden voor ze ven lessen (exclusief vijfentwintig gulden materiaal). Poppen maken voor gevorderden begint op woens dag 6 februari. Op 29 januari start de cursus tekst verwerken van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten. De kosten voor deze cursus bedragen honderdvijftig gulden voor vijf lessen. De cursus wordt op dinsdagavond (20.45 - 22.15 uur) gegeven in het computerlokaal van de scholengemeenschap Hol ten. De docent is Ronald Lutger- horst. Voor de cursus zijn nog en kele plaatsen vrij. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk start op vrijdag 25 ja nuari in dorpshuis De Boschkamp een cursus calligrafie. De cursus wordt gehouden op vrijdagmiddag van half twee tot half vier. De kos ten voor de cursus calligrafie be dragen zestig gulden voor zes les sen. Voor informatie en aanmelden kan men tijdens kantooruren terecht op het kantoor van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, Tuinstraat 2 (tel.: 05483 - 62755). Tafeltennisvereniging Holten uit stekend verlopen. De vereniging; was met tien spelers vertegen-1 woordigd en de Holtenaren gingen met maar liefst vijf bekers huis-; waarts. In de afdeling IJsselstreek, waarin Holten is ingedeeld, geldt licentie als klasse waarin gespeeld wordt. Voor sommige spelers betekent dit teveel klasseverschil, maar voor enkele Holtense deelnemers pakte het juist positief uit. Freddy Kwin- tenberg won als eerste een beker en wel in de H klasse. Ron Hulle: man werd winnaar in de F klasse. De tweede prijs in de E klasse ging naar Fred Hulleman, die hiermee van de Holtenaren de hoogste prijs weghaalde. Nico Valk gaf de kwali- ficatiewedtrijd voor de finale in de E klasse helaas uit handen door na een voorsprong van 20-17 toch nog met 22-20 te verliezen. De dubbel leverde een dubbel suc ces op voor Freddy Kwintenberg. Hij won niet alleen het enkelspel, maar kon ook in de dubbel H klas se samen met Wilco de beker voor de eerste prijs in ontvangst nemen Chevillac en Still Living zijn de eerste bands die vrijdag 25 januari zullen optreden in het vernieuwde interieur van de zaal De Wippert. Chevillac is een smeltkroes van Lochems talent. Hun muziek be vat elementen uit de Texas-rock, rhythm and blues en Southern- rock. Verder brengt de vijfmansfor matie veel eigen composities. De formatie Still Living uit Deven ter heeft repertoire dat voor bijna de helft uit eigen werk bestaat. Dit werk is beïnvloed door verschillen de rockbands en wordt gebracht in een geheel eigen stijl. De twee optredens worden omlijst door de Wippert-drive in show en de aanvang is half negen. „Holten is er rijp voor". Me vrouw C.M. Piscaer-Witte doelt daarbij niet op haar vrouwzijn, maar wel op het feit dat er nu 'eindelijk' een vierde huisarts in Holten is gevestigd. Sinds 2 janua ri deelt mevrouw Piscaer de prak tijk met dokter Sytsema. Voor velen is dokter Piscaer geen onbekende. Als vaste inval ster bij vakanties en ziekten, was zij al regelmatig in de huisartsen groepspraktijk aan de Keizersweg te vinden. De samenwerking beviel van beide zijden zo goed, dat me vrouw Piscaer boven aan het lijstje stond voor uitbreiding van het art senbestand in Holten. Uiteindelijk duurde het bijna een jaar voordat definitief de kogel door de kerk was. „Het is beslist geen luxe, dat er een vierde huisarts in Holten is gekomen. De bevoking is de laat ste jaren weliswaar niet gegoeid, maar wel het aantal medische han delingen" verklaart mevrouw Pis caer. „De bevolking wordt steeds ouder en met het ouder worden komen er meer kwaaltjes. Dat be tekent dat we vaker en ook langer ons bezig moeten houden met de ouder wordende patiënt. De wachtkamers worden steeds voller en dat heeft weer z'n uitwerking op de artsen, die steeds onder tijds- (Ingezonden) De aanduiding van een activiteit kan voor heel wat verwarring en misverstanden zorgen. De activi teit die dinsdagmiddags voor ou deren in het dorpshuis plaats vindt, wordt aangeduid als volks dansen. Heel begrijpelijk, want de bewegingen, die daar worden ge maakt zijn ontleend aan het volks dansen. Er is echter een groot ver schil met zo maar volksdansen. Een verschil, dat dit volksdansen ook zo onderscheidt van het stijl dansen voor ouderen. Doelstelling Ouderen zo lang mogelijk zelfstan dig laten leven, is een doelstelling van het ouderenbeleid van rijkso verheid en tal van organisaties, dat al zeker dertig jaar wordt nage streefd. Hoort u dus bij de presen tatie van een nieuwe nota ouderen beleid door WVC verkondigen, dat ouderen zo lang mogelijk thuis zouden moeten blijven wonen, dan wordt er niets nieuws verkondigd. Een van de wijzen waarop men die langere zelfstandigheid wilde en nog steeds wil bereiken, was door het verbeteren van de lichamelijke en geestelijke gesteldheid van ou deren. Daartoe werd al ook weer dertig jaar geleden het Meer Bewegen voor Ouderen ontwikkeld. Dat MBvO wil- door ouderen te laten bewegen, bereiken dat ouderen een mogelijkheid krijgen tot ont spanning en tot het leggen van contacten. Het wil de mensen weer activeren door te werken aan hun reactievermogen, aan hun oriënta tievermogen, hun zelfredzaamheid en alertheid. Bovendien wil heteen bijdrage leveren aan een betere ge zondheid. De bewegingsvormen, die hiervoor worden gekozen zijn vooral de gymnastiek, het zwemmen/bewe- Subsidie gen in het water en het volksdan sen. Men zal ook bemerken, dat een groep uit Zwolle heel anders danst dan een groep uit Olst, of Lettele. Dat komt, omdat dc docent uit gaat van de mogelijkheden van de deelnemers. Het tempo, de hoe veelheid en ingewikkeldheid van de passen, ze worden afgestemd op de mogelijkheden van de deelne mers. Een groep zestigers zal dan ook heel anders dansen dan een groep zeventigers, of tachtigers. Volksdansen Dus toch, het leren volksdansen? Nee, dat juist niet! Wil men leren volksdansen, de Driekusman leren dansen, dan moet men naar een volksdansvereniging. Klinken hier de tonen van de Driekusman dan ziet men ouderen bewegen. Men zal merken, dat de danspassen aan het begin van het seizoen strek verschillen van het eind van het seizoen. Is de dans dan helemaal onder de knie? Nee, nu is men in staat meerdere passen achter el kaar te onthouden, de conditie is beter en na draaien, opzij en naar achter stappen, kan men zich nog goed oriënteren. Dus bij stijldansen, of volksdansen staat de dans centraal. MBvO en volksdansen, dan staat iedere deelnemer met zijn/haar mogelijk heden centraal. Daarom valt MBvO onder het flankerend be leid. Dat geldt dus voor gymnas tiek én volksdansen in het kader van het MBvO. Dus geen subsidie voor het stijl dansen voor ouderen hier recht vaardigen? Beslist niet! Alleen niet rut de pot flankerend beleid. De subsidie zal uit een ander potje moeten komen. Ze is nodig, om de deelnemersprijs voqr ouderen laag te houden. Teveel ouderen hebben immers een gering inkomen. Ook zij moeten aan activiteiten in het dorpshuis kunnen deelnemen! Paula den Hoedt-Lieshout. druk moeten werken". Ook de toe nemende stroom vakantiegangers het gehele jaar door, brengt extra werk met zich mee. „In drukke tijden hebben we aan het behande ling van de vakantiegangers al bij na een dagtaak. Als één van ons dan ook nog met vakantie is of ziek is, lukt het helemaal niet om eens rustig een praatje te houden met een patiënt. Al gauw wordt dan de indruk gewekt, dat de klacht niet serieus genomen wordt". Het contact met de patiënt en zijn omgeving staat voorop bij me vrouw Piscaer. Doelbewust koos de in Leeuwarden geboren arts na het behalen van haar artsenbul aan de Rijksuniversiteit Gronin gen voor de huisartsenopleiding. „Ik wil graag dicht bij de mensen staan en verder kijken dan de tech nische kant van het ziek zijn. De omgeving van een patiënt is zeker zo belangrijk. Daarom heb ik ook zo'n bewondering voor gezinnen, waarin de ouders liefdevol worden verzorgd, zoals dat in Holten in het buitengebied nog vaak voorkomt. Die zorg van ouders en kinderen voor elkaar is heel mooi. Ik ben eigenlijk nog heel idealistisch". Samen met haar jman, die be drijfsarts is in Almelo en hun vier Sjoelen is een mooi oud-Hollands spel voor jong en oud. Sjoelkampi oen wordt je meestal op je club, op school of in de huiskamer, maar de voetballers van sv Holten, kenne lijk ook op ander terrein sportief, vonden het tijd worden voor een echte sjoelkampioen van heel Hol ten. In het kader van het 70-jarig jubileum van de vereniging wordt op vrijdagavond 1 februari op sportcomplex Meermanskamp het eerste open Holtens Sjoelkampi oenschap gehouden. Iedereen van 16 jaar en ouder kan gratis mee doen. De inschrijving is vanaf een half uur voor de wedstrijd, die om 20.00 uur begint. Tegelijk met het sjoelkampioen schap worden er in samenwerking met schietvereniging De Zaagmo len onderlinge schietwedstrijden in teamverband gehouden. Inlich tingen over de hele avond bij Jan ten Velde, tel. 61850. C.M. Piscaer-Witte: „De omgeving van de patient is belangrijk". kinderen woont de nieuwe huisarts sinds kort in de Beuseberg. Een vertrouwde hulp zorgt ervoor dat thuis alles op rolletje loopt. „Wij hebben er bewust voor gekozen dat wij de deur uit gaan, maar dat de kinderen in een vertrouwde om geving opgroeien en dat lukt voor treffelijk". Mevrouw Piscaer verheelt niet, dat er pittige onderhandelingen zijn gevoerd, voordat zij tot de groeps- praktijk toetrad. „Men moet niet vergeten, dat het achttien jaar ge leden is, dat er in Holten een derde huisarts bijkwam. Dan sluipen er langzaam aan gewoonheden in en dan is het goed, dat bij de komst van 'jong bloed' de zaken weer eens even goed op de rij worden gezet". De nieuwe huisarts wil tevens even C JV De Vriendenschaar ondernam rond de jaarwisseling allerlei akti viteiten. Zo werden de 70plus-do- natêurs verrast met een zelfge maakt kerststukje, vierden de le den op vrijdag 21 december het kerstfeest en werd op zondag 23 december samen met de Jeugd dienstcommissie een jeugddienst georganiseerd. Een boerenkool maaltijd bij camping De Holter- berg op woensdag 9 januari mar keerde het begin van het nieuwe jaar. Momenteel is het bestuur druk be zig met het voorbereiden van het jaarfeest, dat op 12 en 13 april wórdt gehouden. het misverstand uit de wereld hel pen, dat dokter Sytsema zijn prak tijk zou beëindigen. „We hebben de afspraak gemaakt, dat ik gedeelte lijk de praktijk van dokter Sytse ma over neem. Daarnaast zullen nieuwe patiënten gewezen naar mij worden doorverwezen. Er komt een nieuwe kaart, waarin de nieu we situatie duidelijk staat ver meld". De komst van de nieuwe huis arts heeft bij de groepspraktijk nog niet geleid tot: uitbreiding van de telefonische bereikbaarheid. Me vrouw Piscaer wijst er dan ook op, dat bij noodgevallen men kan bel len met het telefoonnummer van haar man in Almelo. 05490-21111. De Holtense Muziekvereniging heeft onlangs op alle basisscholen een wervingsactie gehouden. Dit heeft geresulteerd in een aanwas van twaalf jonge leerlingen. De eer steles algemene muzikale vorming heeft inmiddels onder leiding van Hans Paalman plaats gevonden. Voor enkele leerling muzikanten (vanaf 8 a 9 jaar) is nog plaats. Zij kunnen zich aanstaande vrijdag om 18.45 uur aanmelden in het repetitielokaal van HMV aan de Dorpsstraat (achter de Amro- bank). Tijdens de op 4 januari gehouden nieuwjaarsreceptie heeft voorzit ter Gerhard Voordes de drummer Erik Pinkert gehuldigd in verband met zijn twaalf en een half jarig lidmaatschap. Monique Stegeman werd eveneens gehuldigd. Zij is acht en een half jaar lid van de majorettes van HMV.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5