Lokale problematiek u» het politierapport thema op Prinsenbal CPB al veertig jaar op bres voor vrouwen l Jansen Manenschijn verdiend met de VUT AC bouwt hotel met zestig kamers Medische diensten Kerkdiensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Geen CNN op de kabel BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen mm Pers geweerd bij Onze Woning Bijeenkomst bejaardensoos BOLSEN BROEK BB MARKELO "7 OPELS DONDERDAG 24 JANUARI 1991 - Het Prinsenbal van de Fienpreu- vers afgelopen zaterdag in Het Bonte Paard was voor het eerst sinds jaren niet uitverkocht. De oorlog in de Golf zal daar niet vreemd aan zijn geweest. Afhan kelijk van de situatie, zal de car navalsvereniging het programma van de komende weken aanpas sen, zo deelde president Mark voort aan het begin van de avond mede. Behalve in een indringend gedicht van de presentator van de avond oud-prins Teun de Zwarte, hadden de artiesten van de avond hun on derwerpen dichter bij huis ge zocht. Het college van burgemees ter en wethouders had het zoals gebruikelijk weer zwaar te verdu ren, maar de beide wethouders die de avond bijwoonden, lieten het met een glimlach over zich heen komen, al zorgde de frontale aan val van Mans van Sangel op het ge meentelijke verkeersbeleid wel voor de nodige afkeurende blik ken. Of men in een carnavalspro gramma het ook zo scherp moet stellen, is nog maar de vraag. De 'buut' van Mans van Sangel had meer weg van een donderpreek. Ook de tweespraak van Gait en Willem uit Espelo loog er niet om, al wisten zij hun kritiek over bij voorbeeld het verbieden van de illegale bedrijfjes in het buitenge bied 'carnavalesk' te verpakken. Ook de milieubox, de golfbaan, het verkeersplan ontbraken in het duet van de Sploders niet. Verras send goed was het optreden van De televisiekijkers in Holten krij gen voorlopig nog geen uitbrei ding van het kabelnet met de Amerikaanse nieuwszender CNN. Volgens de woordvoerder van IJs- selmij bestaat er op korte termijn wegens technische aanpassingen geen mogelijkheid om CNN door te stralen. IJsselmij kreeg de laatste week tal loze verzoeken van abonnees om ook in deze regio de commerciële zender Cabel News Network op te nemen in het abonnement. Volgens wethouder Dalhuisen be staat er ook weinig noodzaak om CNN aan te bieden, nu RTL4 na de eigen programmering integraal het programma van de Ameri- kaansde nieuwszender over neemt. Tegen een inwoner uit Holten werd proces-verbaal opgemaakt, die zonder vergunning een viertal for se eiken had omgekapt. Volgens deze man moest dit kappen onder uitdunning worden verstaan. De politie had daar een andere me ning over. In de vroege ochtend van de acht ste januari werd in de Beusenberg een man gesignaleerd, die kenne lijk minder goede bedoelingen had. Bij een woning probeerde hij een elektrisch van een buitenlamp uit te schakelen, door er een plastic zak erover te hangen. De man werd door de bewoners gesignaleerd en omgekeerd kennelijk ook, want hij nam spoorslags de benen. Bij een andere boerderij miste men die zelfde morgen een portemon- naie met inhoud. Tijdens het mel ken in de ochtenduren heeft ver moedelijk deze man kans gezien de portemonnaie weg te nemen. Op vrijdag 11 januari werd openba re schennis der eerbaarheid ge pleegd tegenover twee meisjes. Op de parkeerplaats aan de Valken- weg nabij sportpark Meermans kamp, stond een witte bestelbus. Een man stond in de laadruimte van deze bus met de deur open en met ontbloot onderlijf. Tot op he den heeft de politie de identiteit van de man nog niet kunnen vast stellen. In de nacht van vrijdag op zater dag werd op het terrein van de Encko vier spiegels van vrachtwa gens vernield. De politie sluit niet uit dat jeugdige barbezoekers wo nende op de Kol daar meer van weten. Een lekkende gaspomp bij een benzinestation aan de AI bracht wat consternatie te weeg. De poli tie sloot de toerit naar dit station af en ook de brandweer kwam ter plaatse. Nadat de hoofdkraan werd afgesloten, stopte de uit stroom. Niet bekend is hoeveel gas er is ontsnapt. Vermoedelijk had dit euvel te maken met de verbou wingsactiviteiten ter plaatse. Op 14 januari werd door personeel van de Aldi een 15 jarige jongen uit Rijssen aangehouden die een win keldiefstal had gepleegd. Op het buro gaf de jongen tegenover de politie een valse naam op. Mileubewust kwamen Gait en Willem uut Splo op de fiets naar het Prin senbal. Mister JagermeisterVanonder het Tirolerhoedje maakte Wander Drent zijn debuur en liet hij horen dat hij nog meer kan dan knap koppen knippen. Johan Nikkels uit Dijkerhoek kwam dit jaar in de creatie van de feestvierder met een felicitatie in dichtvorm voor de ju bilerende carnavalsvereniging. Gertud uit Winterberg had hij dit jaar niet mee kunnen nemen, want zo best loopt het niet tussen die beiden. Erik Rensen, de artiest met een 'tik' maakte er weer een prachtige dolle boel van, die er heel simpel uitziet, maar waarin bijzon der veel voorbereiding was gesto ken, een compliment waard. Het Prinsenbal werd besloten met een artiestenparade, waarin ondere andere Gert en Hermien, Nana Mouskouri en de Berini's optra den. Na twintig jaar in gemeentedienst nam A.G. Jansen Manenschijn, 'Bets' voor collega's, vrijdag af scheid van de dienst gemeentewer ken. Hij maakt gebruik van de mo gelijkheid om met de VUT te gaan en dat is ook wel verdiend voor iemand die al op zijn veertiende 'met de korte broek nog aan' bij de boer ging werken. De afscheidsre ceptie in de kantine van het ge meentehuis werd bijgewoond door veel collega's en vooral ook oud collega's. „Als ik zo kijk wordt die tafel steeds groter", kon burge meester van Rappard dan ook ver genoegd constateren. „U bent een heel makkelijk en ple zierig mens in de ploeg geweest", De afdeling Holten van de Christe lijke Plattelandsvrouwen Bond (CPB) viert vanavond in eigen kring bij café-restaurant Vosman het 40-jarig bestaan. In november 1950 schreef de Chris- telijke Jonge Boeren en Tuinders Organisatie (CJBTO) wat later de CBTB werd, een propaganda-bij- eenkomst uit, om een afdeling van de Christelijke Boerinnen Platte lands Bond (CBPB) op te richten. De oprichting vond plaats op 4 december, De eerste ledenverga dering was op 15 januari 1951. Het eerste bestuur bestond uit me vrouw G.H. Wegstapel-van Lin- denberg (presidente), mevrouw J. Wiggers-Aanstoot (secretaresse) en mej. H. Stam (penningmeeste- resse). Het ledental was bij de op richting 19. Nu telt de CPB in Hol ten 84 leden. De naam werd gewijzigd in CPB toen er meer burgervrouwen, dan agrarische vrouwen lid waren. Ook de eerst veelal huishoudelijke on derwerpen, kregen een veel breder scala, vooral op maatschappelijk terrein. De landelijke Bond vervult hierin een voortrekkersrol en speelt dit via kaderdagen en cur sussen door naar de plaatselijke afdelingen. De afdeling organi seert lezingen, discussie-avonden, cursussen, uitstapjes en excursie voor vrouwen, die dit in een chris telijke sfeer willen doen. Dat de afdeling nu haar veertig jarig bestaan kan vieren is mede te danken aan mevrouw J. Wiggers- Aanstoot en mevrouw J. Rietberg van Lindenberg, die in 1955 wisten te voorkomen, dat de afdeling om financiële redenen opgeheven moest worden. Op dit moment bestaat het be stuur uit de dames J. Stam-Hase- winkel (pres.), C.A. Schalk-Paas (2e pres.), R.J. Manenschijn-Roe- lofs (sccr.), J.W. Aanstoot-Verveda (2e seer.), J. Stam-Stam (penn.), J. Jansen-Tiekstra (2e penn.) en T.M. Span-v.d. Berg (alg. adj.). ANBO De eerste bijeenkomst van de ANBO op 10 januari van dit jaar, had een feestelijk karakter. Mevr. Bosboom uit Vriezeveen bracht een gezellig en gevarieerd pro gramma met verhalen en gedich ten in Twents en Drents dialect. Samen met de aanwezigen werden daarna enkele spelletjes gedaan. In haar woord tot de aanwezigen wenste de voorzitster mevr. Kie- boom allen een voorspoedig en ge zond nieuwjaar. Zij memoreerde de snelle groei van de ANBO het af gelopen jaar. Werd het 100-ste lid in oktober 1988 ingeschreven, op 1 januari dit jaar, telde de bond reeds 204 leden. Het echtpaar van den Berg werd met een bloemetje hartelijk bedankt voor hun grote activiteit in het werven van nieuwe leden. Geheugentraining Na de voorlichtingsbijeenkomst op 24 januari, start de cursus ge heugentraining op woensdagmid dag 30 januari om half twee. Plaats van samenkomst is dorpshuis De Boschkamp. Voor ihlichtingen en aanmelding kunt u terecht bij de Stichting So ciaal - Cultureel Werk telefoon 62755. Inlichtingen zijn ook te ver krijgen bij de SWOH, ma. morgen, of di. middag. Telefoon 61666. MBvO Dinsdagmiddag van half twee tot drie volksdansen in het kader van het MBvO voor ouderen in het dorpshuis. SWOH organiseert hier geen volksdansclub voor ouderen. U leert er geen Driekusman, of Sir- taki of rioemt u maar op. Wat is het dan wel? De docente leert de aanwezigen danspassen, die ontleend zijn aan het volksdansen. Ze gaat daarbij echter uit van uw mogelijkheden. Uw conditie is van belang voor het tempo van de muziek. De keuze van de passen hangt af van het kunnen onthouden, van het zich kunnen oriënteren in een zaal en van het kunnen bewegen van ar men en benen. U zult merken, dat het weer oefe ning vergt om diverse passen ach ter elkaar te onthouden. Uw oriënt atievermogen zal groeien naarma te u meer oefent in het draaien, links en rechtsom stappen. Na ver loop van tijd leert u er diverse dan sen. Het is het resultaat van uw oe fenen en het groeien van uw condi tie. Het is een activiteit voor dames én heren. Vreemd genoeg vinden he ren het vaak een vreemde zaak, dat dansen. Maar gaat u eens kijken op dinsdagmiddag. U zult zien dat het er ondanks het oefenen heel gezel lig kan zijn. Wilt u meedoen? Dat kan. Geeft u zich op? De kosten be dragen f 2,25 per keer. Wilt u leren volksdansen, dan zult u eens moeten gaan kijken bij een volksdansvereniging, of -club. AC Nederland bouwt een hotel van zestig kamers naast het bestaande AC-Restaurant aan de Al. Direc teur .F.J. Visser verwacht binnen nu en twee maanden een bouwaan- vraag in te dienen bij de gemeente Holten. Informeel zijn daarover ai contacten met de gemeente ge weest. AC heeft in Nederland vijftien res taurants, maar nog geen hotels. Vorig jaar zijn voor al deze vesti gingen de bouwmogelijkheden daarvan onderzocht. Het resultaat van die studie is dat er nu zes AC hotels gaan verrrijzen, waaronder dus één in Holten. De hotels wor den achter elkaar in één bouw- stroom gebouwd, waarbij Ooster- hout het spits afbijt. Reewijk, Slie- drecht en Holten volgen. Over de twee overige is nog geen beslissing genomen. Een belangrijke reden om voor Holten te kiezen is volgens Visser het toekomstige doortrekken van de snelweg naar Duitsland. De doorgaande route daarheen wordt nog steeds drukker. Bekeken is na tuurlijk ook de bezetting van de hotels in de regio en volgens AC is er nog wel een plaatsje in het mark- taanbod. Het hotel gaat zestig grote kamers voor twee personen tellen, voor zien van ruime badkamers. Huisar chitect Cornelis de Jong maakt het ontwerp en het is de bedoeling dat hij naast het comfort binnen extra veel aandacht besteed aan het ui terlijk van het gebouw. „Het wordt geen blokkendoos", verklaart di recteur Visser pertinent. De bouw zal waarschijnlijk in 1992 begin nen. André Houben van de VW Holten geeft desgevraagd als reactie dat 'elke uitbreiding van het toeris tisch recreatief produkt voor Hol ten een prachtige zaak is'. Hij ver wacht niet dat het AC hotel bezoe kers zal wegtrekken bij de bestaan de hotels: AC richt zich op een heel ander publiek, geeft juist iets extra's en ik denk dat dat alleen maar gunstig is". De VW is zeker van plan om als het hotel er een maal staat de aktiviteiten naar de hotelgasten uit te breiden en zo te proberen 'wat klandizie richting Holten' te krijgen. complimenteerde hij het feestvar ken. Van Rappard memoreerde dat de heer Jansen Manenschijn in die twintig jaar heel wat verande ringen heeft gezien bij de reini gingsdienst, waar hij voornamen- lijk heeft gewerkt: „Er is steeds meer aandacht gekomen voor de mensen die het vuil op moeten halen. U bent nog met emmers begonnen, nu zijn er nog zakken, dat is allemaal zwaar tilwerk. Net nu het gemakkelijker wordt, nu wij zorgen dat het huisvuil echt op rolletjes loopt, gaat u weg!" Hij riep de medewerkers verder op om tijdig aan de bel te trekken als er problemen zijn in de nu opgestarte samenwerking met Zutphen en Lo- chem. Voor de scheidende ambte naar had hij een Makkumer tegel tje met gemeentewapen en een ka- dobon bij zich. Ing. S.K. de Jong, hoofd van de dienst gemeentewerken noemde Jansen Manenschijn „één van onze rustige mensen, die ik zelfs op de fiets nooit zie jakkeren of jagen, hoogstens carpoolen". Hij bood hem als herinnering een historisch stukje, gereedschap aan: „Ze noe men het hier een 'riesenbezem' of zoiets". Chef buitendienst G. Gra ven speelde vervolgens voor Sin terklaas met een blauwe vuilnis zak, binnenkort dus overbodig. Voor een van zijn hobbies bood hij de scheidende collega een zakje zangzaad aan, plus een boekje over het houden van vogels. Voor zijn 'hobbyhok' kreeg Jansen Manen schijn een partijtje brandhout. Na mens de personeelsverening over handigde Graven hem nog een ka- dobon. De regionale en plaatselijke pers is niet welkom bij de ledenvergade ring van woningbouwvereniging Onze Woning, die op dinsdag 29 januari in Deventer wordt gehou den. Aan de orde komt dan de verkoop van een aantal huurwo ningen in de Haar aan de bewo ners. Over de voorwaarden van die verkopen is op voorhand nogal wat verschil van mening tussen Onze Woning en haar huurders. Directeur Doornebos laat desge vraagd weten dat het bestuur van de woningbouwvereniging heeft besloten deze vergadering alleen voor leden toegankelijk te laten zijn. De algemene ledenvergade ring, het hoogste orgaan in de ver eniging, zou alsnog kunnen beslui ten de bijeenkomst openbaar te maken. Voorzitter Picaard van Onze Woning was niet voor com mentaar bereikbaar. Op dinsdag 29 januari is er weer Bejaardensociëteit. Mevrouw Klein Teeselink vertelt dan het een en ander over een bruiloft in Polen. De bijeenkomst is in De Kandelaar en begint om half drie. Ook nieu welingen zijn van harte welkom. ARTS: 26 en 27 januari: W.R. van Cou- welaar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 26 en 27 januari: J. Webbink, de Ruyterstraat 19, Rijssen. Tel. 05480-1 41 40. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (oök voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 09.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. NED.HERV. KERK Vrijdag 25 januari: Gebed voor de eenheid in De Kandelaar, 19,30 uur ds. M. Berg en ds. R. Visser. Zondag 10.00 uur: ds. A.J. Leer- link m.m.v. Kerkkoor kinder- nevendienst: Jannie Ribbink en Annie Rensen. 19.00 uur: Open Deurdienst, ds. P. Boonsma, Apeldoorn m.m.v. koor Toda uit Rijssen. Uit gangscollecte: NBG Oppas dienst: mw. Steovenbeld- Schreurs en Jose Slotman. Diessenplas: 30 januari 19.00 uur: ds. Visser. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg; 15.00 uur: ds. M. Berg; kindeme- vendienst: groep 3 en 4 o.l.v. G. Wolters-Markvoort. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Marjan Meijerink, Henriëtte Meijerink, Wilma Broeze-Vrie- link; 4-6 jaar: Marjan Schuttert, Ester Schuttert. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in Irene. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. H.W. Doornweerd; uitgangscollecte: NBG. OKKENBROEK 10.00 uur: ds H. Th. Vollebregt m.m.v. plaatselijk Bijbelge nootschap. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. 24 januari: 40 jarig jubileum CPB, afdeling Holten in zaal Vosman. 26 januari: Prinsenbal De Pop- pe; crossloop Blauw Wit. 25 januari: 20.00 uur, toneelstuk OCH Apart Volk in Irene; 20.30 uur, Blues en Rock in Trefpunt Splo; Klaveijasavond sv Hol ten.. 28 januari: 19.30 uur, Gemeen teraadsvergadering. 29 januari: 20.00 uur, Boekbe spreking HVG Dijkerhoek, mevr. Rietveld; Ledenvergade ring Onze Woning (in Deventer); 14.30 uur, Bejaardensociëteit in de Kandelaar 'Bruiloft in Po len'. 1 februari: 19.30 uur, Holtens Sjoelkampioenschap on kanti ne Meermanskamp. 2 februari: Mindervalidencar- naval. 4 februari: Inschrijving Straat voetbaltoernooi, 20.00 uur kan tine sv Holten; 5 februari: 20.00 uur, Info avond afvalverwerking Trefpunt Espe lo. 7 februari: 19.30 uur, Info avond afvalverwerking in Bonte Paard. 8 februari: Receptie-70 jarig be staan sv Holten. 9/10/11/12 februari: Carnavals weekend 13 februari: NBvP Dijkerhoek, Klederdrachtengroep uit Schoonheten. 14 februari: 19.30 uur. Info avond afvalverwerking in ge meentehuis. 17 februari: Dika v.d. Wierden- se Revue in Boschkamp. 18 februari: Uitreiking Sport- prijzen in Boschkamp. 21 februari: 19.30 uur, Info avond afvalverwerking in ge meentehuis. Gevonden: geen opgave. Verloren: zwarte portemonnaie met inhoud; bruine portemon naie met inhoud; donker bruine beurs met inhoud; stickerboek je met hartjes; zwarte kater; straathond, bruin met witte bef; rood/groen/bruine vogel (Stan ley Rosella). Geboren: Maria Hendrika, dv H.J. Broekman en M.M.T. Strootman; Annike, dv F.E. Koopman en R. Mensink. Ondertrouwd: G.J. Veneklaas, oud 25 jaar en J.F. Tempelman, oud 26 jaar. B0S476-18O7

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3