J ubileumfi eest een schot in d e roos Zakendoen Prinsenbals met jubileumtintje André Manuel met Een beest in bed in de Boschkamp Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Uit het politierapport Verandering bij Robers Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Bijeenkomsten Kerk en Israël BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Negen kavels in de Look Themadag lei- en vormbomen BOLSEN BROEK im MARKELO DONDERDAG 17 JANUARI 1991- „Wat een sfeer, wat een feest; een schot in de roos", riep vergenoegd voorzitter Leo Thiele van de Fien- preuvers zaterdagavond, temid den van het feestvierende narren- volk in De Poppe. Naar schatting zo'n vijfhonderd mede-carnavalis- ten waren dat volledig met hem eens. Enthousiast werd gezongen en gedanst en er werd gekeken naar de optredens van de afvaardi ging van de verschillende carna valsverenigingen. Het programma liep als een trein.Het was voor de bezoekers dan ook zaak de tijden in het programmaboekje goed in de gaten te houden om toch vooral geen optreden te missen. En wat was voorspeld klopte als een bus: de geluidsdichte wand in de Poppe is inderdaad geluidsdicht. Terwijl in de Sallandzaal het showorkerst TSM de registers open trok, kon den de dansers in de Twentezaal zonder storende bijgeluiden zich uitleven op de dansvloer op op muziek van het salonorkest Die Flegel, dat naast stemmingsmu ziek een pittige rock and roll niet uit de weg ging. Zeven verenigingen hadden ge hoor gegeven aan de invitatie van het jubilerende Fienpreuvers om het 22 jarig bestaan te vieren. De achtste vereniging, de Soltkloet'ns uit Boekelo kon wegens verplich tingen in eigen dorp 's avonds niet aanwezig zijn, maar gaven 's mid dags acte de précence. Uit het zoutdorp ontving De Fienpreuvers een grote liksteen. Overigens lie ten het 's middags op de receptie en 's avonds op het feest de eigen leden het wat afweten. Wellicht zijn een Galafeest en twee prinsen bals op drie zaterdagen achter el kaar wat teveel van het goede. Des ondanks was de stemming opper best. De Deventer Deurzakkers opende het programma met een show van de dansmariekes en hofzangers. Vervolgens werd De Poppe opge splitst in twee zalen. De carnavals vereniging uit Dieren kwam met Drs. J.G. K. Littooy, gereformeerd predikant voor Kerk en Israël zal op uitnodiging van de commissie Vorming en Toerusting van de Ge reformeerde gemeente een drietal bijeenkomsten leiden over een aantal Bijbelse kernbegrippen: Verbond-messias-Heiliging. De bijeenkomsten worden gehouden in de Kandelaar op donderdag avond 24 januari, 7 en 21 februari, aanvang 20.00 uur. een negental Nana Mousouri's wit te rozen aanbieden aan het pu bliek, terwijl in de andere zaal de zangroep Uit uit Nijmegen carna valskrakers liet horen. De Gro- nauer Tanzgarde zocht het in de De Prinsenbals van carnavalsvere niging De Fienpreuvers krijgen in dit jubileumjaar een extra feeste lijk karakter. Traditiegetrouw ne men de buutredenaars Johan Nik- kels en Mans van Sangel heel de Keunedarpse samenleving op de korrel, maar de feestcommissie kondigt ook 'een parade van Neer- lands bekendste artiesten' aan met als hoogtepunt het optreden van een bekend showorkest. Het publiek wordt verder vergast op optredens van de parodist Erik Rensen, van Mister Jagermeister en van de Splose vrienden Gait en Veilig verkeer Op woensdagmiddag 23 januari, om half drie staat het verkeer cen traal op een bijeenkomst van de Protestants Christelijke Ouderen Bond in gebouw de Kandelaar. Mevr. Van de Bosch - van Bruggen, een medewerkster van de Vereni ging Veilig Verkeer Nederland, zal na een inleiding, met de aanwezi gen praten over de vele verande ringen in het hedendaagse verkeer. De laatste tien, vijftien jaar heb ben zich een groot aantal verande ringen voorgedaan in het verkeer. Veranderingen, waar iedere ver keersdeelnemer, of dat nu een voetganger, fietser, of automobi list is, mee te maken krijgt. Vindt u het onderwerp interessant, iedereen is van harte welkom. Eigen bijdragen Het zal u bekend zijn, dat voor het gebruik van de diensten van onder andere het verzorgingshuis Dies- senplas, een eigen bijdrage wordt gevraagd. Met ingang van 1 janua ri van dit jaar moeten de eigen bijdragen, op last van de rijksover heid, worden verhoogd. Hieronder krijgt u een overzichtje van de oude en nieuwe bedragen, die per dag door ouderen moeten worden betaald, wanneer zij van deze diensten gebruik maken. Kort durende opname was f 6,- en wordt nu f 10,-. Dagverzorging was f 5,- en wordt f 8,50. Nachtverzorging blijft f 5,-. Geheugentraining Op donderdagmiddag 24 januari om 14.30 uur, vindt in dorpshuis de Boschkamp een voorlichtingsbij eenkomst plaats over de cursus geheugentraining. Deze cursus wordt georganiseerd door de Stichting Sociaal Cultureel Werk in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Holten. De cursus telt een elftal bijeenkomsten en start op woensdagmiddag 30 janu ari. De kosten voor de gehele cur sus bedragen f 60,-. Hier zijn de kosten voor het cursusboek bij in begrepen. Het meedoen aan deze cursus ga randeert de deelnemers niet het terug krijgen van een fantastisch geheugen. Men leert er met elkaar, hoe op een andere manier met nieuwe informatie kan worden om gegaan, hoe het eigen geheugen meer mogelijkheden heeft, dan men vermoedde. Informatie kan men krijgen bij de heer Kampman, tel. 05483 - 62755. Tegen een inwoner uit Holten werd proces-verbaal opgemaakt voor het omkappen van een viertal forse eiken zonder vergunning. Volgens de man moest onder dit kappen uitdunning worden verstaan. De politie had daar een andere me ning over. In de vroege ochtend van de acht ste januari werd in de Beusenberg een man gesignaleerd, die kenne lijk minder goede bedoelingen had. Bij een woning probeerde hij de electriciteit van een buitenlamp uit te schakelen, door er een plastic zak overheen te hangen. De man werd door de bewoners gesigna leerd en het omgekeerde was ken nelijk ook het geval, want hij nam spoorslags de benen. Bij een andere boerderij miste men diezelfde morgen een portemon- naie met inhoud. Tijdens het mel ken in de ochtenduren heeft bo vengenoemde man vermoedelijk kans gezien de portemonnaie weg te nemen. Op vrijdag 11 januari werd openba re schennis der eerbaarheid ge pleegd tegenover twee meisjes. Op de parkeerplaats aan de Valken- weg nabij sportpark Meermans kamp stond een witte bestelbus. Een man stond in de laadruimte met de deur open en met ontbloot onderlijf. Tot op heden heeft de politie de zijn identiteit nog niet kunnen vaststellen. In de nacht van vrijdag op zater dag werden op het terrein van de Encko vier spiegels van vrachtwa gens vernield. De politie sluit niet uit dat jeugdige barbezoekers wo nende op de Kol daar meer van weten. Een lekkende gaspomp bij een benzinestation aan de AI bracht wat consternatie te weeg. De poli tie sloot de toerit naar het station af en ook de brandweer kwam ter plaatse. Toen de hoofdkraan werd afgesloten, stopte de uitstroom. Niet bekend is hoeveel gas er is ontsnapt. Vermoedelijk had dit eu vel te maken met de verbouwings activiteiten ter plaatse. Op 14 januari werd door personeel van de Aldi een 15-jarige jongen uit Rijssen aangehouden die een win keldiefstal had gepleegd. Op het bureau gaf de jongen een valse naam op. e sfeer. Afwisselend traden ook de blaaskapellen op, die uit eindelijk elkaar vonden en samen zorgden voor een letterlijk en fi guurlijk oorverdovend slot van het geslaagde jubileumfeest. De Stichting Kunst en Kuituur Holten heeft voor woensdagavond 23 januari beslag weten te leggen op André Manuel, winnaar van het Leids Cabaretfestival 1990. De uit Diepenheim afkomstige jon ge cabaretier (24) won vorig jaar mei het Cabaretfestival met zijn eerste soloprogramma 'Ik wil een beest in mijn bed', waarmee hij ook in dorphuis De Boschkamp zal op treden. Eerder won hij op het Ca- marettenfestival van de KRO de persoonlijkheidsprijs. Het contact met het publiek speelt een belangrijke rol bij de optre dens van André Manuel. Volgens juryvoorzitter van het Leidse Cara- retfestival Joost Nuisl, valt André Manuel te rangschikken onder de categorie 'jonge honden' Hoewel André Manuel zichzelf beslist niet wil vergelijken met Herman Fin kers, heeft zijn optreden dezelfde verfrissende inslag. Hij schrijft zijn teksten zelf. Adré zegt van zichzelf dat nonchalance, chaos en onbe vangenheid zijn sterkste punten zijn. Willem. Huisorkest De Braand- heultjes en het dansorkest T.S.M. uit Markelo zorgen voor de muzi kale omlijsting. Het eerste Pnnsenbal wordt ge houden op 19 januari in café-res taurant Het Bonte Paard in Dijker- hoek en het tweede volgt een week later op 26 januari in café-restau rant De Poppe in Markelo. De be langstelling is nu al groot, dus zorg er op tijd bij te zijn. Toegangskaar ten zijn verkrijgbaar bij Hofbar Brands, café Jansen, café Maats, Eetcafé 't Klavier, Speelgoed Van der Maat en Foto Ten Velde. Lekker uit, veilig thuis! Zoals gebruikelijk laat carnavals vereniging De Fienpreuvers een speciale bus rijden tussen Hofbar Brands aan de Stationsstraat en de zalen, waarin het Prinsenbal wordt gehouden. Op beide avon den vertrekt er een bus om 18.45 uur en om 19.15 uur, dit onder het motto 'Lekker uit, veilig thuis!' In het villapark De Look komen nog eens negen bouwkavels. Aan vankelijk lag het in de bedoeling elf nieuwe bouwkavels uit te ge ven, maar na protest van de bewo ners: is dat nu verminderd tot ne gen. De commissie Ruimtelijke Or dening en huisvesting ging dins dagavond accoord met het voorstel. Tevens kon men zich vin den in het voorstel de bewoners in de gelegenheid te stellen bosgrond dat grenst aan de percelen aan te kopen, met dien verstande, dat de verkoop slechts doorgang kan vin den als alle eigenaren langs de strook grond kiezen voor aankoop. Over het onderhoudsplan, waar om de bewoners hadden gevraagd in ruil van het afzien van protesten tegen het volbouwen van het be staande bouwplan, was voorzitter Van Rappard minder concreet. Wel werd meegedeeld, dat het 'middenbos' in de Look opnieuw zal worden ingeplant. De hoge bo men zullen worden gekapt, zodat er een heel ander aanzien komt. Voor de verbetering van de verlich ting en het onderhoud van het bos is offerte gevraagd aan resp. IJssel- mjj en Socuwe. André Manuel Bij makelaardij Robers aan de Pastoriestraat hebben zich in de loop van het vorig jaar grote veranderingen voorgedaan. Mevr. M. Kooij-Heusinkveld heeft de maatschap verlaten en is vertrok ken naar Ierland. Tot de maatschap is toegetreden dhr. J. G. Deijk welke voor heen werkzaam was bij een plaatselijk assurantiekantoor. Onlangs werd door beide firmanten met goed gevolg een opleiding afgerond op het gebied van onteigeningsvergoedin gen en schadevergoedingen als gevolg van overheidsoptreden. Dhr. Deijk is inmiddels beëdigd als makelaar o.g.. Het is de bedoeling van het bedrijf om uitbreiding te geven aan de dienstverlening. Het kantoor zal dan nu ook gaan bemiddelen in verzekeringen en financieringen. Tevens zal men ook van de diensten van het kantoor gebruik kunnen maken bij minnelijke verkrijging van onroerend goed door de overheid, bij onteige ningen, als ook indien het onroerend goed schade ondervind door overheidsoptreden. De Stichting Coördinatie Land- schapsonderhoud Overijssel houdt op zaterdag 9 februari een themadag over trendy lei- en vormbomen. •£305476-1907 ~7 QPEL^ Lei- en vormbomen staan de laat ste jaren weer veel in de belangstel ling. Het opzetten en onderhouden van deze bomen vraagt echter wel enige kennis van zaken. Het leiden en vormen van bomen vergt veel geduld en inzicht. In de praktijk zijn helaas vele voorbeelden te zien van slechte of lelijke leivormen. Op- de themadag zullen de deelnemers leren hoe het leiden, vormen en onderhouden wél moet geschie den. De themadag wordt centraal in Overijssel gehouden. De kosten bedragen 20,- (vrijwilligers 10,-). Inschrijven is mogelijk tot 30 janu ari bij de Stichting Coöordinatie Landschapsonderhoud Overijssel (SCLO), Poppenallee 39, 7722 KW Dalfsen, tel 05290-1731. NED.HERV. KERK 10.00 uur: pastoor A. Radema ker en ds. H. W. Doomweerd, Oe cumenische dienst met Heilige Doop; kindemevendienst: Ti neke Oldenburg en Ans Panne- koek. 14.30 uur: ds. A.J. Leerink, In- trededienst. Uitgangscollecte: Gebouw Irene. Oppasdienst: Anke Oonk en Miranda Jansen. Diessenplas: 23 januari 19.00 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. J.A.J. Estié van Steenwijk; 15.00 uur: ds. H.J.J. Witte van Voorthuizen; kinder- nevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. H. Hulsman-Zwiers; groep 5 en 6 o.l.v. A. Beldman-Staman. De eerste collecte is voor de evangelisatie, de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: 0-3 jaar: Ria Broeze- Weustman, Wilma Bolink-Meij- erink en Jeanet Tromop-van der Meulen; 4-6 jaar: Liesbeth Kors-van Dijk, Carla Stam-de Waard en Jeanet Aanstoot-Bra- ker. R.K KERK Geen dienst (Oecumenische dienst in N.H. Kerk). DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. R. Visser; uit gangscollecte: Gebouw Irene. OKKENBROEK 10.00 uur ds.uitgangscollecte: NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 19 en 20 januari: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 19 en 20 januari: T. van Noort, Scherpenzeelseweg 13, Goor. Tel 04570-7 53 17. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag fm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 09.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 18 januari: 20.00 uur, opening tentoonstelling Profoto in dorpshuis. 19 januari: Holterbergcross; Prinsenbal Bonte Paard; Total Disaster in De Waag. 20 januari: 14.30 uur, bevesti ging ds. Leerink, Ned. Herv. kerk. 21 januari: 20.00 uur, Verkeers- quiz in zaal Vosman. 23 januari: Jaarvergadering NBvP in zaal Vosman; cabare tier André Manuel in De Bosc hkamp, 20.00 uur. 26 januari: Prinsenbal De Pop pe; crossloop Blauw Wit. 25 januari: 20.00 uur, toneelstuk OCH Apart Volk in Irene; 20.30 uur, Blues en Rock in Trefpunt Splo. 28 januari: 19.30 uur, Gemeen teraadsvergadering. 29 januari: 20.00 uur, Boekbe spreking HVG Dijkerhoek, mevr. Rietveld; Ledenvergade ring Onze Woning (in Deventer). 2 februari: Mindervalidencar- naval. 4 februari: Inschrijving Straat- voetbaltoernooi, 20.00 uur kan tine sv Holten. 8 februari: Receptie-70 jarig be staan sv Holten. 9/10/11/12 februari: Carnavals weekend 17 februari: Dika v.d. Wierden- se Revue in Boschkamp. 18 februari: Uitreiking Sport- prijzen in Boschkamp Overleden: W.J. Poliste-Hoe- vink, oud 84 jaar; G.J. Aaftink, oud 70 jaar. Gevonden: geen opgave. Verloren: zwarte portemonnaie met inhoud; bruine portemonnaie met inhoud; donkerbruine beurs met inhoud; stickerboekje met hartjes; zwarte kater; straathond, bruin met witte bef; rood/groen- /bruine vogel (Stanley Rosella).

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3