O. iMsa Grote belangstelling voor Beemd en Bergtoer Ongelukkig verlies hardwerkend Holten jlerstel Blauw Wit -egen Riet vogels •pnieuw verlies lintonette-dames waalfde editie •lauw Wit Nacht HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit speelt om periodetitel Tafeltennis :n Toernooi toernooi sv Holten - MAC puzzelt met de Kerst Open haard, allesbrander, hout-/kolenkachel LUCHTVERONTREINIGING Brandstoffen VUURWERK Afsteken van vuurwerk Nieuwjaarsbijeenkomst 1991 Hinderwet Sluiting gemeentehuis/gemeentewerf Wijziging huisvuilophaaldienst Openbare commissievergaderingen lOf NDERDAG 20 DECEMBER 1990 - as heeft de wedstrijd zaterdag j PZ/Daynamo 2 voor de Min- ;e-dames maar één setpuntje fleverd. Voor Anke ten Kampe flit de laatste wedstrijd pas een zeer wisselvallige wed- 1. De eerste set ging verloren, riks hard knokken met 12-15 [tweede set leek alles goed te [penen. De dames kwamen B-2 voor PZ/Dynamo gaf ech- jeen krimp, maar uiteindelijk üe set voor Mintonette, 17-15 erde set eindigde in het voor van PZ/Dynamo 2 met 9-15 ien oppepper van trainer R Ssen ging Mintonette met goe- joed de vierde set in Met een 0- terstand zag het er nog niet zo ideurig uit, maar na een span- le strijd kwamen de Holtense ps weer terug en wonnen de set met 17-15 De vijfde set moest loorslag geven Beide teams p aan elkaar gewaagd Minto- i trok aan het kortste eind, 13- le eindstand was derhalve 2-3 heren 3 was het de tweede 1 een gelijk spel Nadat vorige t tegen Salvo een 2-0 voor lig onnodig werd weggegeven, net nu de beurt aan het 1 punt m de heren staande team uit ien. Al in de eerste set bleek de lalskracht van Rivo, dat men e door één speler veel punten kte Ondanks krachtig ver weer van het Holtense blok, kon niet voorkomen worden dat er een 5-10 en 7-13 achterstand op het bord verscheen Maar het fanatie ke vechten achterin van Aard Borghuis en Cees Brussée zorgden voor een ommekeer, die tenslotte via Herman Scholten pas bij 16-14 werd afgesloten In de tweede set bleek dat de kracht, gegeven in de tweede set, teveel had gevergd van de Holte naren. Met 7-15 werd de stand ge lijk getrokken In de derde set wertd goed spel afgewisseld met enkele zwakke momenten. Maar met enkele rake klappen van Pim Gruiters werd de set met 15-11 ge wonnen Rivo leek rijp voor een nederlaag, tot de stand naar 7-0 opliep, maar de Rijssenaren kwam sterk terug tot de stand 8-8 Weer liep Mintonette uit door goed aan- valsspel van met name Rob van Zoelen en Jan Voogt. Het werd 12- 9 Maar weer bleek Rivo taai Het nam een voorsprong met 12-13 Wim Hartkamp zorgde voor 13-13 en de spanning steeg De emoties liepen hoog op bij 14-14 en 15 15, maar de goed leidende scheids rechter Paul de Vrijer had de wed strijd goed in de hand en zag Rivo tenslotte wat gelukkig, maar zeker niet onverdiend met 15-17 de set pakken. Heren 3 zakt van de derde naar de vierde plaats Holten IOREN iag 23 december Holten 1 - loog 1,14.30 uur, NEO 3 - Hol- L10 45 uur, vertrek 09.30 uur, én 3 - Borne 2, 10 00 uur, De ef 5 - Holten 4, 10 45 uur, ver- 09.45 uur; Holten 5 - De Zweef ioo uur; Holten 6 vrij, Sdol 4 - en 7, 09.30 uur, vertrek 08.30 Holten 8 vrij, Holten 9 - Hera- 4, Holten 10 - De Zweef 11, I uur; Holten 11 - Luctor 9, uur; RKSV 3 - Holten 12,10 45 vertrek 09 45 uur, De Zweef 12 Iten 13,09.00 uur, vertrek 08 00 rdag 22 december Holten Al - i Al, 14.30 uur, Dos '37 A3 - en A2, 12.45 uur, vertrek 11 45 uur; Holten BI vrij, SDOL BI - Holten B2,14.15 uur, vertrek 13 30 uur; Holten Cl vrij, Holten C2 - ZV xCl, 12.45 uur Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 22 december Blauw Wit- Voorwaarts (beslissingswedstrijd eerste periode) 14.00 uur op terrein SVZW in Wierden (vertrek 12.30 uur),BlauwWit3-Excélsior6,14.30 uur; Vroomshoopse Boys 5-Blauw Wit 4,14.30 uur (vertrek 13 15 uur), Blauw Wit 5-DES 8, 12 30 uur, Blauw Wit 6-Enter Vooruit 8,12.30 uur JEUGD Blauw. Wit Al-ON A2, 14.30 uur, Luctor B2-Blauw Wit BI, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur), RKSV MB- Blauw Wit MB, 13 00 uur (vertrek 12.15 uur) r de twaalfde keer alweer t in de nacht van vrijdag 28 op rdag 29 december de Nacht Blauw Wit op het programma, jaarlijkse zaalvoetbalevene- t in sporthal 't Mossink Igt van 22.00 uur tot 02.00 uur regionale standaardelftallen iet veld. Als voorwedstrijd flt een plaatselijke derby tus- fle All Stars van SV Holten en iw Wit gespeeld, historie van de Nacht van iw Wit begon in de strenge win- an 1979 Enkele verenigingen 5 SV Holten, GFC uit Goor en raard Blauw Wit zelf maken in tomende editie het dozijn vol baast heeft ook de winnaar Sportsin Holten De vierde Beemd en Bergtoer van de Wielervereniging Holten trok zondag een record aantal deelne mers. Welgeteld 510 fietsers meld den zich bij de start op de Zuurberg en na de 300 van vorig jaar was dat ver boven de verwachting. De spor- tievelingen kwamen niet alleen uit Overijssel en Gelderland, maar ook uit de Randstad en het noor den van het land. Doordat de 45 ki lometer lange veldtoertocht over geaccidenteerd terrein voert, is hij interessant voor wedstrijdrijders. Ook regionale bekendhenheden als rallyrijder Erwin Dokter en voormalig zijspancoureur August Müller verschenen aan de start. Het parcours voerde via de Zuur berg, de Look en de Holterenk naar camping Veneklaas, waar de deel nemers krentebrood en warme chocolademelk kregen aangebo den. Daarna volgde het zwaarste stuk van de tocht: over de Holter- berg met stevige hellingen als de Oranjekuil, waar menigeen even van de fiets af moest en via een lan ge slopende zandweg naar de Die pe Hel. De organisatie was na afloop alles zins tevreden over het verloop. Er waren een paar kleine valpartijen en wat materiaalschade, maar het gebruik van de openbare wegen in de tocht heeft geen problemen op geleverd. Door in kleine groepjes met voldoende tussentijd te star ten onstonden er geen ongwenste ophopingen van fietsers. Leden van de vereniging startten ver spreid tussen de overige deelne mers en konden dus zelf letten op knelpunten. van vorig j aar Spc Markelo toege zegd naar Holten te komen. Samen met Enter Vooruit, Hulzense Boys, Vesos en Spc Rijssen zorgen zij voor een sterk deelnemersveld dat ongetwijfeld interessante kracht metingen zal opleveren. Scheids rechters in dit toernooi zijn de he ren Timmerman (Zuna/Nijverdal) en Schwarte uit Hellendoorn Eerst wordt er in twee poules ge speeld, waarna de nummers vier, drie, twee en één van elke poule uitmaken wie het sterkst is De voorwedstrijd tussen de zaalvoet ballers van SV Holten en Blauw Wit begint om 21 00 uur De toe gangsprijs is f 2,50 Het schijnsel van de rode lantaarn komt voor sv Holten na de vierde nederlaag op een rij angstwekkend dicht naderbij Holten begon met fris offensief spel in Almelo en reeds in de twee de minuut kreeg Scheprman een levensgrote kans. Door treuzelen kon de Heracles-defensie nog net ingrijpen. Steuend goed werd van Jan van Asselt en Richard den Heijer leverde toch gevaarlijke si tuaties op. Een overtreding tegen Scheperman leverde Holten via een hard schot van René Bannink een voorsprong op in de zevende minuut. Na een kwartier spelen kwam de gelijkmaker tot stand toen Traanman en Kieftenbelt el kaar in de weg liepen. Heracles beschikte in de voorhoede met Meijer en Tanate over enkele zeer gevaarlijke spelers en dat leverde over en weer gevaarlijke situaties op met een spannend kijkspel voor het weinige publiek. Zo was er een situatie waarbij Gerrit Klaasses binnen één minuut eerst op de He- racles-lat schoot en even later lig gend op de doellijn nog net een Almelose treffer kon voorkomen. Ook in de tweede helft een span nend duel onder goede leiding, waarbij beide teams weer mooie kansen kregen. Heracles was de gelukkig winnaar toen Traanman bij de achterlijn door Tanate werd gepasseerd en vervolgens een domme overtreding begin, die te recht met een strafschop werd be straft. Meijer paseerde Wansink vanaf elf meter en bezorgde de Al- meloërs daarmee de zege en de Holtenaren een koude douche Omhoog Komende zondag komt Omhoog op bezoek om een gestaakte wed strijd bij een 2-2 stand met nog Op Tweede Kerstdag (woensdag 26 december) houden MAC De Hol- terberg en de MAC Haarle samen een Kerst-puzzelrit. Deelname staat open voor iedereen, waarbij er tevens aan de kinderen is ge dacht die zich niet hoeven te verve len. De start is om 14.00 uur bij het MAC-clubgebouw aan de Beuse- bergerweg 27a en in Haarle bij café Vloedgraven. Inschrijving is moge lijk vanaf 13.30 uur ruim een half uur te gaan uitspe len. Een uitermate belangrijke wedstrijd voor beide teams uit de staartgroep Inmiddels is de competitie al bezig met de derde periode, maar is er nog geen enkele periodekampioen bekend. De competitieleider heeft voor a.s. zaterdag, weer de op 17 november jl. afgelaste beslissings wedstrijd tegen Voorwaarts om het kampioensschap van de eerste periode vastgesteld. IJs en weder dienende zal deze wedstrijd wor den gespeeld op het terrein van SVZW in Wierden, aanvang 14.00 uur De wedstrijd staat onder lei ding van scheidsrechter Olde Ol- thof uit Borne, bijgestaan door twee neutrale grensrechters te we ten de heren Schutte uit Marle en Slagers uit Rijssen. ie mindere resultaten en ook [nindere spel van de laatste strijden, heeft Blauw Wit zich imelo tegen het op de vierde ts staande Rietvogels weer Üe goede kant laten zien. Met l en geconcentreerd posities- eheerste Blauw Wit vrijwel de lie wedstrijd en kregen de gast ei weinig kans om gevaarlijk te ien. De eindstand werd dan 1-3 af de aftrap trokken de Holte- h het initiatief naar zich toe In jende minuut leidde dat reeds 3e openingstreffer toen Hans h vanaf de rand van het straf- ipgebied uit een vrije trap - jekend nadat hij zelf was ge- rd - zeer beheerst laag langs de jr in het doel schoot 0-1 De jen hielden na deze treffer het atief in handen en hadden pech dat na een goede aanval over rechts de paal de inzet van Johan Bosschers keerde In de 25e minuut kwam die tweede treffer toch. De verdediging van Rietvogels kon de doorgebroken Jacco Schuppert alleen met een overtreding nog afstoppen. Hans Stam zette zich achter de bal en weer wist hij vanaf ongeveer twin tig meter de muur en de keeper te verschalken 0-2 Hierna zakte Blauw Wit wat terug, kwam Riet vogels tot enkele hoekschoppen en een goede kans Hans Bekkernens stond echter op de goede plaats Blauw Wit wilde na rust het karwei snel afmaken, doch dit liep even anders. Vanaf de aftrap leed Jacco Schuppert balverlies Een snelle uitbraak van Rietvogels volgde, eindigend in een ongelukkig in ei gen doel werken van de bal door Henri Stam. 1-2 Hierdoor kreeg de thuisclub moed en moest Blauw Wit terug. De Blauw Wit verdedi ging hield de zaak echter goed ge sloten. Bij een uitval in de 65e mi nuut viel de beslissende derde tref fer toen Leo Aanstoot na een snelle rush hard inschoot. De doelman kon de bal niet onder controle krij gen, waarvan Johan Bosschers be heerst profiteerde 1-3 Een aantal Rietvogel spelers raak» te door deze tegenslag nogal geïrri teerd en ging dat afreageren op de benen van de Blauw Witters en op de scheidsrechter Dit leverde hen drie officiële waarschuwingen op, maar geen doelpunten. Koploper Voorwaarts won ook net als het op de derde plaats staande Denekamp, zodat Blauw Wit nog steeds met één punt achterstand op de tweede positie staat Op tweede Kerstdag vindt het tra ditionele Kerstzaalvoetbaltoer- nooi voor senioren van sv Holten plaats. Meer dan 120 deelnemers hebben zich dit jaar ingeschreven. Er wordt gespeeld in vier poules van elk vier teams. De poule-win naars spelend de halve-finale wed strijden. De aanvangstijd is 08.30 uur pre cies. Men dient om 08.15 aanwezig te zijn en de prijsuitreiking is om 14.00 uur De prijzen worden uitge reikt door voetbalvoorzitter Jan ten Velde De indeling van de teams kan men vinden in de hal van Meermans kamp en in het 'kastje' bij Beltman Mode De deelnemers dienen een rood en wit shirt mee te nemen De Tafeltennisvereniging Holten houdt op zaterdag 5 januari het jaarlijkse toernooi voor recrean ten. Er wordt gespeeld in poule systeem, plus een verliezersronde, zodat alle deelnemers verzekerd zijn van voldoende wedstrijden. Ook kan men inschrijven voor het dubbelspel Het toernooi wordt gehouden in de sporthal en begint om 10 00 uur De kosten bedragen voor senioren ƒ3,- voor het enkelspel en 2,- voor dubbelspel Voor de jeugd is dit respectievelijk 2,- en 1,50 Men kan zich aanmelden tot en met 2 januari bij N Valk, Köllings- erf 65, tel 6 14 13 of F Hulleman, Köllingserf 61, tel 6 40 57 Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan Gvd Berg voor het plaatsen van een mestbassin (folieput) bij Stevenssteeg 7, - aan W J Nikkels voor het bouwen van een mestkelder bij Sangeldijk 6, 2 aan A J H Reevoord voor het kappen van een berkeboom staande bij de woning Canadastraat 85. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE- ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AF DELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE Nu het buiten guur en koud wordt, gaat binnen de open haard alles brander, hout- of kolenkachel weer aan. Maar wist u dat bij gebruik van dit soort verwarmingsbronnen schadelijke stoffen via de schoorsteen in het milieu terecht komen? Over het algemeen is het zo dat het verstoken van vaste brandstoffen zoals hout en kolen het milieu veel sterker veron treinigen dan aardgas Verkeerd stookgedrag, zoals het stoken met te weinig luchttoevoer, vergroot de mate van verontreiniging Ter illustra tie één allesbrander of hout- of kolenkachel gestookt met weinig lucht toevoer, produceert evenveel luchtverontreiniging als honderd gaska chels Wat kunt u doen om de verontreiniging te beperken' Om het milieu zo min mogelijk te belasten kunt u voor de open haard allesbrander en houtkachel het beste droog, onbewerkt hout gebruiken Gebruik geen beschilderd of gelijmd hout (triplex, multiplex, spaanplaat en board)rubber, leer, plastic en dergelijke. Verbranding van deze stof fen is zeer schadelijk voor het milieu. Hetzelfde geldt voor oud papier omdat daarin onder meer drukinkten en plastics verwerkt kunnen zijn Bovendien kunt u oud papier meegeven bij inzamelingsacties, zodat het na bewerking opnieuw gebruikt kan worden Verkoop en opslag van vuurwerk mag uitsluitend plaatsvinden door vuurwerkverkopers, die in het bezit zijn van de vereiste vergunningen Verkoop van vuurwerk is uitsluitend toegestaan op zaterdag 29 decem ber 1990 en maandag 31 december 1990. Het te verkopen vuurwerk mag geen hoger geluidsniveau dan 150 dBA (decibel) veroorzaken Het afsteken van vuurwerk mag volgens de Algemene Politieverorde ning plaatsvinden op zondag 30 december 1990 van 08.00 tot 20.00 uur; maandag 31 december 1990 na 08.00 uur; dinsdag 1 januari 1991 tot 12.00 uur. Een ieder wordt verzocht bij het afsteken van vuurwerk de nodige voorzichtigheid in achtte nemen en geen overlast voor medeburgers en (huis)dieren te veroorzaken. Alle inwoners van Holten worden hierbij uitgenodigd voor de openbare nieuwjaarsbijeenkomst, die gehouden zal worden op woensdag 2 ja nuari 1991 van 19 30 tot 21 00 uur in het gemeentehuis van Holten Burgemeester en wethouders van Holten, de burgemeester, de secretaris, W. L. F. C. van Rappard. J. P. Stegeman. Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 21 december 1990 tot en met 4 januari 1991 op werkdagen van 9.00 tot 12 30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mos sink, Keizersweg 22, van 19 00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerp beschikkingen ingevolge de Hinderwet van. 1 H KLEIN TEESELINK, Oude Diepenveenseweg 13-15, Holten een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, meststieren- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning, 2. H J KLEIN TWENNAAR, Julekesweg 7 te Holten het oprichten en in werking hebben van een mestvarkens- en rundveebedrijf annex opslag van dieselolie, 3 G J MEIJERMAN, Tolweg 10 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning, 4 A. DIJKINK, Aalpolsweg 7 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en fokvarkensbedrijf annex opslag van de dieselolie) omvattende vergunning De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge weest daartoe bezwaar in te dienen. De bezwaarschriften moeten worden ingediend voor 4 januari 1991 bij Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Het gemeentehuis en de gemeentewerf zijn op maandag 24 en 31 de cember 1990 gesloten In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd' - het huisvuil van de dinsdagroute (buitengebied) op 25 december (1 e Kerstdag) wordt opgehaald op dinsdag 8 januari 1991 - het huisvuil van de maandagroute wordt op de maandagen 24 en 31 december 1990 op normale wijze opgehaald Cie Gemeentewerken - maandag 7 januari 1991 om 15 30 uur ter bespreking van onderstaande agenda. 1 opening, 2 ingekomen stukken, 3 mededelingen, 4 besluitenlijst vergadering d d 27 november 1990, 5 aanpassen/uitbreiden openbare verlichting in plan Look langs de Valkenweg en langs de Liezenweg, 6 vernieuwen dakbedekking sporthal hoge gedeelte 7 rondvraag 8 sluiting Cie financiën dinsdag 8 januari 1991 om 16 30 uur ter bespreking van onderstaande agenda 1 besluitenlijsten van de vergaderingen gehouden op 7 en 27 novem ber 1990 2 voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over 1989' 3 toekenning subsidie t b v het flankerend ouderenbeleid 4 krediet voor de verbetering van de dakbedekking op de sporthal hoge ggdeelte 5 krediet voor de aanpassing/uitbreiding van de openbare verlichting langs diverse wegen, 6 mededelingen 7 rondvraag Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor aanvang van de commissievergadering opgeven de secretaris van de commissie \bij

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 11